Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) blu79 válasza junior11 (#20450) üzenetére


blu79
addikt

Köszi az infókat, ugyanilyen van nekem 1Tb-ba WD10EZRX de ez csak 5200rpm, több mint 2 éve van meg és semmi gond vele 100% os . Akkor ez is 5200rpm-es ugye? köszi az infot az ssdről is :R
van valami progi rajta érdemes feltelepiteni?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#20452) junior11 válasza blu79 (#20451) üzenetére


junior11
veterán

A 3TB-os is 5400-as, a progik a HDD-n vannak, nekem pl. a WD Security és a WD Drive Utilities van telepítve, de ritkán használom őket.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#20453) blu79 válasza junior11 (#20452) üzenetére


blu79
addikt

Azt szeretném még kérdezni hogy nincs be és ki kapcsoló gomb rajta, ez normális? És így kb 1ó után 36 fok kb, ez is normális? csak azért kérdezem mert nekem ez az első ... :R

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#20454) junior11 válasza blu79 (#20453) üzenetére


junior11
veterán

Nincs kapcsoló gomb rajta, a régebbi My Book házakon még volt. 36°C szerintem egy óra után nem rossz érték, attól is függ, hogy mennyire terheled, a nyitott háznak köszönhetően azért jobb a szellőzése is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#20455) blu79 válasza junior11 (#20454) üzenetére


blu79
addikt

Hát nem terheltem még :) csak be van kapcsolva ennyi, még nem másoltam semmit rá :) , na most 37 fok :) Nyáron nem robban fel? :DDD felmegy 50 fokra vajon? most 24 van itt a lakásba...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#20456) King Unique válasza blu79 (#20445) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Azt hittem 2,5"-os külső HDD-t veszel, legalábbis az utolsó infó még az volt. Jó lehet ez a 3,5"-os WD is, de hogy pontosan meddig fogja bírni, azt nem lehet előre megmondani egyiknél sem. Egyébként lehetett volna pl. egy ilyen külső házas megoldást is összerakni, ahol a benne lévő HDD tartósabbnak mondható. Illetve maga a külső ház is jóféle és van rajta be/-kikapcsoló gomb. Viszont másrészt úgyis az a lényeg, ami egy korábbi hozzászólásban volt említve.

Egyébként gyárilag GPT volt, vagy te inicializáltad és particionáltad újra? Csak mert ezeknél a gyári modelleknél szokott a korábban említett trükközés lenni. A logikai / fizikai szektorméret ennél is 4096 bájt / 4096 bájt, mint pl. a 6 TB-os esetében? Megnézni Windows alatt az alábbi hozzászólásban említett parancsokkal lehet.

[ Szerkesztve ]

(#20457) blu79 válasza King Unique (#20456) üzenetére


blu79
addikt

Szia, igen az volt az utolsó hszben hogy 2.5ös lesz... de valahogy még vártam vele... Na és ma megnéztem az aprót és ott láttam vadi uj 6 ho garival 25k , folia minden rajta van, kábelek nem volta még kibontva használva és hát lecsaptam ráá.
gyárilag meg volt formázva stb NTFS nem kellett semmit csináljak...

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#20458) King Unique válasza blu79 (#20457) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk újan 2 év garancia van rá, ellenben így az ára is kicsit borsosabb. Azt tudom, hogy gyárilag particionálva vannak ezek, hiszen gyári külső HDD-k. Viszont egyeseknek szokása erővel újraformázni / újraparticionálni őket, azért kérdeztem. Ha a program GPT-t ír, akkor az lehet, bár ezt Windows alatt egyéb módszerekkel is le lehet csekkolni. A szektorméretek viszont továbbra is érdekelnének és megköszönném, ha ezt meg tudnád nézni!

[ Szerkesztve ]

(#20459) blu79 válasza King Unique (#20458) üzenetére


blu79
addikt

Szia, bocsi tegnap már nem volt ilyenekre időm... csináltam egy ilyen képet :

Ilyet kértél? Csak mert ilyeneket nem nézegettem még.... Vagy milyet csináljak?

na meg egy ilyet is csináltam ma :

Ezek jónak mondhatók?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#20460) blu79 válasza blu79 (#20459) üzenetére


blu79
addikt

Meg azt szeretném kérdezni, hogy érdemes újraformázni? vagy patricionálni? mert ha nem akkor nem csinálom meg...
Egyébként gyárilag GPT, egy korábbi kérdésre válaszolva...Akkor ennél nem "trükköztek" ?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#20463) King Unique válasza blu79 (#20459) üzenetére


King Unique
titán

A screenshotok alapján ennél a normál felállás van. Illetve, ha az előző tulaj nem piszkálta meg, akkor alapból ilyen. Vagyis a 3 TB-os külső HDD GPT partíciós sémát használ, nem pedig a trükkös MBR megoldást. Valamint a szektorméreteknél sincs az a machinálás, ami fentebb, illetve a másik topikban említve volt. Bár korábban még játszadoztak ezekkel a 3 TB-os modellnél is. De erre csak az olyan régi és elavult rendszerek miatt volt / van szükség, mint pl. az XP. Amely ezáltal tud kezelni még egy 8 TB-os külső HDD-t is úgy, hogy egyáltalán nem ismeri a GPT-t. Legalábbis a sokak által használt 32 bites változata nem.

Ha nincs gond a külső HDD működésével, illetve a partíció kezelésével, akkor nem szükséges újraformázni / újraparticionálni. Ha pedig már tele van másolva adatokkal, akkor pláne nincs értelme piszkálni, mert ilyenkor azokat előtte le kellene menteni róla.

Köszönöm az infókat! :R

[ Szerkesztve ]

(#20464) blu79 válasza King Unique (#20463) üzenetére


blu79
addikt

Nagyon szívesen és én is köszönök mindent!!! :R Az előző tulaj nem is dugta gépre stb, vagyis én dugtam legelőször gépre a gyáron kívül, kábelek meg stb nem is voltak kibontva minden a gyári állapotban volt. A gyári fólia is rajta van , én sem szándékozom leszedni hogy ne karcolodjon meg a külseje mert fényes :) , vagy vegyem le mert melegedni fog emiatt...?
Köszi még 1x :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#20465) King Unique válasza blu79 (#20464) üzenetére


King Unique
titán

A fólia a szellőzőnyílásokat gondolom nem fedi le, tehát emiatt nem szükséges levenni. Ellenben az ujjlenyomatokra és a karcokra elég kényes az ilyen fényes, műanyag felület. Ezért is lehet rajta gyárilag ez a védőfólia. Egyébként az új sorozatnál már jobban odafigyeltek erre.

[ Szerkesztve ]

(#20466) junior11 válasza King Unique (#20463) üzenetére


junior11
veterán

Érdekességként megnéztem én is 3TB-os My Bookomat, MBR a HDS szerint.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#20467) King Unique válasza junior11 (#20466) üzenetére


King Unique
titán

Igen, mert én úgy tudtam, hogy ezeknél is a fentebb említett megoldás van az XP miatt. Legalábbis eddig rendszerint ez volt. A szektorméretek milyenek, natív 4K?

[ Szerkesztve ]

(#20468) junior11


junior11
veterán

A belső adat HDD (Spinpoint M8) és a 850 EVO SSD a HDS szerint pedig GPT :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#20470) King Unique válasza junior11 (#20468) üzenetére


King Unique
titán

Ha a Windows UEFI boot mód szerint lett telepítve, akkor a rendszerlemez nyilván GPT partíciós sémát használ. Sőt, ilyenkor telepítés után rendszerint a lemezkezelős inicializálás is GPT-t ajánl fel. Ráadásul tárolókapacitástól függetlenül, vagyis az van alapértelmezetten bejelölve. Tehát lehet azért lett nálad is GPT az 1 TB-os M8. Persze nem kötelező mindig azt használni, főleg egy 2 TB adattár lemez esetében nem. Egyébként ez a boot módhoz köthető default inicializálási beállítás SATA / USB csatlakozásnál egyaránt érvényes, vagyis belső és külső HDD / SSD meghajtók esetében is.

[ Szerkesztve ]

(#20471) blu79


blu79
addikt

Sziasztok, na most próbálom ki igazán az új külső merevlemezt.... hát így 1 óra másolás után... 46fokot mutat az Aida... ez normális? mert nekem szokatlan...

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#20472) King Unique válasza blu79 (#20471) üzenetére


King Unique
titán

Folyamatos és hosszabb ideig tartó írásnál nem meglepő, ha a külső HDD is a szokásosnál jobban felmelegszik. Ha a szobában a hőmérséklet is magasabb az átlagnál, akkor ez még tovább tetézheti ezt. Viszont általában a 40 - 45 °C még ~ elmegy, illetve lehetőleg 50 °C fölé ne melegedjen (tartósan) a drive.

[ Szerkesztve ]

(#20473) blu79


blu79
addikt

Most 23fok van a lakásban. Hát felment 47 fokra is.... de nem vártam meg az 50 fokot... Az alábbi képen látszik hogyan oldottam meg a hűtését , mivel hűvös levegőt nyom. Nyílván ha komolyan dolgozik a proci akkor ez felejtős de ha másolok akkor nem csinálok komolyabb dolgokat :) Hátha másnak is hasznos lesz :) . Az a jó hogy a HDD házon van szellőzőnyílás így átfujja a levegőt :D . Tehát még mindig másolok miközben rátettem a ventire és most 36 fokon dolgozik, szerintem megy ez még lejebb is :D

Még 1x köszii a rengeteg infót... csak azért kérdezem mindezeket mert vigyázni szeretnék a kicsikére :)

A fólia csak azert ráncos rajta mert le akartam szefni az elején ... de meggondoltam magam és visszaragasztottam :D

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#20474) King Unique válasza blu79 (#20473) üzenetére


King Unique
titán

Hiába a szellőzőnyílás és az 5400 RPM-es HDD, ezek a passzív hűtéses megoldások még így is hajlamosak melegedni. Erről nemrég egy másik topikban volt szó: [link], [link]. Illetve korábban arról, hogy az aktív hűtés ilyen téren a leghatékonyabb.

Egyébként ötletes, bár kicsit extrém a képen lévő megoldás. Ha nincs rezgés, vagy egyéb zavaró tényező (pl. erős mágnes), akkor ~ elmehet. Csak le ne essen, mert akkor az megint odavághat neki!

Én mondjuk inkább egy notebook hűtőpadra szoktam nyáron felpakolni egyik-másik külső HDD-t. Más meg valamilyen kisebb ventilátort állít rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#20475) Boond válasza Avicularia (#19132) üzenetére


Boond
addikt

Itthon is kapható volt, 30-ért is akár és seagate hdd van benne igen.

(#20476) Kowax


Kowax
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Egy külső merevlemezt szeretnék venni, olvasgatva a topikot, valószínűleg egy notebook HDD + külső ház verzió lesz a legjobb választás nekem. Terveim szerint ez 24 órában menne (ebből kifolyólag nem baj, ha nem fogyaszt sokat :DDD ), 2 TV-ről szeretném elérni a rajta lévő filmeket, meséket, valamint torrentek le- és feltöltése lennének az állandó feladatai. Azonban ez hálóban lenne és a feleségem minden éjszakai neszre "allergiás", szóval minél csendesebben kéne ezt a feladatát ellátni. 2TB-os méret lenne talán a legideálisabb, de ha az 1 TB-ost javasoljátok inkább, meggyőzhető vagyok, max. lesz belőle idővel kettő. :DDD
Várom a javaslatokat, ötleteket, gondolatokat!
Előre is köszönöm a segítséget Mindenkinek! :R :C

[ Szerkesztve ]

Böff!:))

(#20477) makoss


makoss
addikt

Üdv!

A mostani külső HDD-m adatátviteli sebessége kicsit lecsökkent, pedig USB 3.0-ás bemenetre van kötve.
Olyan mint ha USB 2.0 sebességével menne.
Már a második USB 3.0 csatlakozót nézem, mi lehet a gond? :( :R
néha van, hogy még ettől is kevesebb
[link]
Windows 10 Pro lett telepítve kb 1 hete.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20478) Milán13


Milán13
tag

Sziasztok!

8TB-os külső HDD-t keresek (3,5'). Háttértár és filmezés lenne. Mit ajánlanátok?

Üdv, Milán

(#20479) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

2,5-ös méretben keresek USB 2.0-ás, 1TB-os, 7200Rpm-es HDD-t.

Mi most a legmegbízhatóbb ezekkel a paraméterekkel?

(#20480) King Unique válasza Kowax (#20476) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha ilyen megoldás kell, akkor a 2,5"-os külső házaknak és a merevlemezeknek is vannak külön topikjai.

24/7-es használatra nem árthat egy full alumínium külső ház az esetleges melegedés miatt. Például ezen modell jónak mondható, van rajta be/-kikapcsoló gomb és külső tápbemenet is, ha netán szükség lenne rájuk. De, ha nem kellenek ilyen extrák, akkor vannak egyszerűbb és olcsóbb külső házak is.

Működési zaj tekintetében egy 2,5"-os (külső) HDD rendszerint előnyösebb egy 3,5"-os típusnál. Viszont azért némi hangja az előbbieknek is van. Igaz, egy kevesebb adattányért és olvasófejet tartalmazó típussal elvileg még kedvezőbb hatást lehet elérni ilyen téren. De ez meg a tárolókapacitást korlátozza le 500 GB-ra, illetve az SMR technológiás modelleknél 1 TB-ra. Viszont nyilván ezek sem némák, tehát ha teljesen zajtalan megoldás kell, akkor egy külső SSD lenne a legjobb választás.

Egyébként gondolom valami megosztás lesz és a külső HDD routerhez, vagy egyéb eszközhöz fog csatlakozni. De, ha esetleg közvetlenül a TV-hez is, akkor annál az alábbiakat érdemes számításba venni.

[ Szerkesztve ]

(#20481) King Unique válasza Milán13 (#20478) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Az összefoglalóban vannak 3,5"-os alternatívák, amelyek különféle kategóriákra vannak lebontva. Illetve ehhez kapcsolódóan nem ártana eldönteni bizonyos dolgokat, mert akkor lehet konkrétabban ajánlani ezt-azt.

(#20479) Cingáriusz:
Olvastam a másik topikban az esetedet. Nem tudom gyári modell volt-e, vagy külső házas megoldás, de a HDD végül is mindkettőben ugyanaz. Ilyet én is használok laptopban és külső házban egyaránt, de szerencsére eddig nincsen velük probléma. Lehet aztán egy kevésbé jól sikerült, vagy gyári hibás darabot fogtál ki. Illetve USB-s használatnál célszerű odafigyelni bizonyos dolgokra, többek között pl. a tápellátásra is.

Tehát, ha 2,5" | 7200 RPM | 1 TB paraméterekkel rendelkező külső HDD kell, akkor a belsőt illetően csak az előbb említett HGST, illetve a WD játszik. Bár utóbbit gyári külső HDD-kben eddig nem nagyon láttam és inkább az előbbit szokták használni a gyártók. USB 2.0-s megoldást manapság már nem igazán érdemes sem gyárilag összeszerelt, sem pedig külső házas kivitelben venni. Sőt, az előbbinél jóformán már nem is találni ilyeneket a gyártók kínálatában. Tehát célszerűbb inkább USB 3.0-sat venni, hacsak nincs valami speciális ok, ami indokolja a régebbi változatot.

[ Szerkesztve ]

(#20482) King Unique válasza makoss (#20477) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az már korábban is említve volt, hogy az adatátviteli sebességet több dolog is befolyásolhatja. Igaz ez főleg a fájlmásolásra. Valamint az is látszik a CDM screenshotnál, hogy a meghajtó már közel félig tele van másolva. Az pedig megint kihathat a sebességre, amit az alábbi teszt is szemléltet. Egyébként a 45 MB/s sem mondható tipikus USB 2.0-s értéknek, sőt. Ha pedig félig tele van másolva a drive, netán a forrás- és célmeghajtó sebessége is eltérő, valamint töredezett a fájlrendszer stb., akkor nem meglepő, hogy csak ennyivel másol.

[ Szerkesztve ]

(#20483) makoss válasza King Unique (#20482) üzenetére


makoss
addikt

Most nem a 2,5"-os vinyó a probléma, hanem egy 2 terrás WD Red vinyó ami egy Sharkoon házban van.
Win 10-alatt kell valamilyen drájver ezek közzül? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20484) Milán13 válasza King Unique (#20481) üzenetére


Milán13
tag

Köszönöm!
Gyakorlatilag kompaktabb megoldásra gondoltam. USB 3.0 csatlakozóval. Van otthon WD MY Book-om és elégedett vagyok vele. Szeretném ha plug&play lenne a külső HDD. Ezt néztem ki magamnak: WDBBGB0080HBK-NESN

Van ennél ebben a formában jobb alternatíva? Az nem tetszik a fent említett WD-ben, hogy csak 5400 rpm, gondoltam, hogy 4k filmezéshez a 7200 rpm jobb lenne.

(#20485) Cingáriusz válasza King Unique (#20481) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Igazából semmilyen speciális ok nincs, leszámítva, hogy a melós laptopjaim mindegyik USB 2.0-es portokkal rendelkeznek csak.

1Tb-os 2,5-ös hdd-nél már szükséges a két USB 2.0 tápellátás?

Ha USB 3-as külső winyót veszek, de USB 2.0-ás portokban lesz használva, az nem lesz neki kevés feszültség 1Tb-nál és 7200Rpm-nél?

(#20486) King Unique válasza makoss (#20483) üzenetére


King Unique
titán

Tudom, hogy most másik külső HDD-ről van szó, de a leírtak attól még annál is ugyanúgy érvényesek. Illetve a szintetikus teszt eredményeinél egyértelműen látszik, hogy USB 3.0 módban működik az eszköz. Szóval nem az a probléma, ami pl. ennél az esetnél. Ahol egyébként maga az USB 3.0 kábel okozta a hibát.

A Win10 általában automatikusan letölt és telepít minden szükséges drivert, de persze előfordulhatnak olykor kivételek. Az viszont nem ismert, hogy nálad pontosan mik vannak fent. Valamint, hogy ennél az alaplapnál, illetve hardver- és szoftverkörnyezetben milyen plusz drivereket érdemes feltenni, azt inkább az alaplap és / vagy az OS topikjában kellene megkérdezni.

(#20488) King Unique válasza Milán13 (#20484) üzenetére


King Unique
titán

8 TB-os külső HDD eleve nem minden gyártó kínálatában van, szóval már ez alapján is lehet szelektálni. Ha bevált az említett sorozat, akkor annak a 8 TB-os modellje is opció lehet. A legújabb típus egyébként korábban itt a topikban is szóba került. De konkrét tapasztalat csak a korábbi sorozat modelljével van. Aztán további opció még más nagy gyártók hasonló termékei is, amelyek az összefoglaló végén lévő listában megtalálhatók. Illetve egy másik megoldás a 3,5"-os külső ház + HDD. Utóbbi esetben nyilván tetszőleges merevlemezt lehet választani.

Egyébként egy 7200 RPM-es külső HDD zajosabb lehet és jobban melegedhet. Ezek miatt is szoktak a legtöbb típusnál inkább 5400-as megoldásokat alkalmazni. De a melegedés akár még az utóbbiaknál is okozhat problémát, amiről nemrég volt szó.

Ezt a 4K lejátszást meg inkább ebben / ebben a topikban lenne célszerű megkérdezni. De úgy tudom, hogy nincs ezeknek olyan magas bitrátája, amit egy 5400-as külső HDD ne tudna kiszolgálni, pláne USB 3.0 porton. Például ezen modellnél is említik a 4K-t, egy másik meg elvileg pont ilyen használatra lett tervezve, holott alapból lassabb az előzőnél.

[ Szerkesztve ]

(#20489) Milán13 válasza King Unique (#20488) üzenetére


Milán13
tag

Nagyon köszönöm a válaszod!

(#20490) King Unique válasza Cingáriusz (#20485) üzenetére


King Unique
titán

Attól, hogy a laptopokon USB 2.0 portok vannak, attól még nyilván lehet USB 3.0-s külső HDD-t venni. Mivel a szabvány egyrészt visszafelé kompatibilis, másrészt tápellátás szempontjából úgyis a gépen (gazda) lévő USB-port(ok) áramértékei és a külső HDD fogyasztása számítanak. Egy 5400 RPM-es 2,5"-os modellnél bizonyos esetekben elég lehet akár 1 db USB 2.0 port is. De előfordulhat, hogy nem és akkor már ajánlott Y-kábelt használni. Ez nemrég részletezve volt. Viszont egy 7200-as típusnak eleve nagyobb az energiaigénye, tehát annál USB 2.0 csatlakozás esetében még inkább ajánlott, vagy mondhatni már-már kötelező az Y-kábel használata.

[ Szerkesztve ]

(#20491) Cingáriusz válasza King Unique (#20490) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Pontosan ezért nem akarok USB 3-as csakis külső winyót, ami ráadásul még 7200rpm-es, mert az USB 3 csakis winyókhoz olyan kábelt adnak ami egy csatlakozóval rendelkezik a gép felé, és ha ezt USB 2 aljzatba dugjuk, akkor ugyan a kompatibilitás megvan, de a 7200rpm-es winyó nem fog tudni elég feszültséget kapni egyetlen USB 2.0 aljzatból

Hozzátenném, hogy van több éves, 7200rpm-es, 250Gb-os winyóm, ami stabilan működik 1db USB 2.0 csatlakozással.

[ Szerkesztve ]

(#20492) King Unique válasza Cingáriusz (#20491) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy mellékelnek-e ilyen spéci kábelt egy 2,5"-os külső HDD-hez, az nem feltétlen az USB 2.0/3.0 interfésztől függ. Ugyanis az USB 2.0-s típusokhoz sem jár minden esetben Y-kábel. Inkább vannak gyártók, akik számolnak az USB 2.0-s portokon történő használattal, míg mások kevésbé. Illetve, mivel manapság az USB 3.0 egyre inkább elterjedőben van a gépeken, ezért pl. egyazon USB 3.0-s modell korábbi / újabb változatánál is lehet ilyen téren eltérés.

Egyébként meg nem értem a problémádat. Egy ilyen kábelt lehet venni akár külön is és egyáltalán nem olyan drága. Ha meg olyan megoldás kell, amihez gyárilag mellékelnek, akkor én pl. egy ilyen külső házban használok 7200 RPM-es HDD-t. Ezen egyébként még DC tápbemenet is van, ha extrém körülmények között tényleges külső tápellátásra lenne szükség.

[ Szerkesztve ]

(#20493) Kowax válasza King Unique (#20480) üzenetére


Kowax
tag

Köszönöm az infókat! :R
Igen, vagy egy médialejátszóhoz, vagy egy mini PC-hez fog a külső HDD csatlakozni, bár a router is számításba jöhet, ha úgy tudom csak kivitelezni a dolgot. :DDD

Böff!:))

(#20494) Levi's


Levi's
tag

Üdv!

Szeretnék segítséget kérni, hogy melyik lenne a jobb választás? Elsősorban filmezésre használnám.

[link]
[link]

(#20496) King Unique válasza Levi's (#20494) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ilyen célra nyilván mindkettő megfelelhet. Ha pedig PC-s környezetben lesz használva, akkor szintén mondhatni sima ügy. Ellenben a TV és a hasonló készülékeken történő használat már megkavarhatja a dolgokat: —► [link], [link].

Aztán, hogy most a kettő közül melyiket választod, vagy esetleg a korábbi Ultra sorozat / más külső merevlemez is opció, az már az egyéni igényektől is függ. Tehát például fontos-e a fémház, a megújult dizájn, a minél hosszabb garanciaidő, a kedvezőbb ár stb. Egyébként hivatalosan az Ultra Metal modellekre is 3 év (gyártói) garancia van. De tovább nem ragoznám, mert pár korábbi hozzászólásban le volt írva a lényeg ezekre vonatkozóan: —► [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#20498) td válasza King Unique (#20418) üzenetére


td
senior tag

Nekem is úgy fest Win2K-nál a Lemezkezelő. És megnéztem, egyik menüpont sem aktív a gyorsmenüben (csak a legalsó, a help). Ez a jobb oldali rész alul, ahol a partíciókat rajzolja. Tehát formázni sem enged. A bal fele, a Disk 2 rész, a properties-t engedi lekérni.

Azt, hogy MBR-e vagy GPT, mivel nézhetem meg, és mivel lehet az utóbbiból az előbbit csinálni? (Mintha annak a korábbi problémának itt nem született volna megoldása a kérdezőtől.)

Egyébként a legjobb az lenne, ha minden nagyobb bűvészkedés nélkül működésre lehetne bírni a hdd-t. Az már csak az én mániám, hogy minden tartalom maradjon meg úgy rajta, ahogy gyárilag van, innen az átméretezés és új partíció gyártás ötlete - ha másképp nem megy. Különben meg nem értem, miért tettek volna egy 500-as vinyót GPT-re...

[ Szerkesztve ]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.