Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) DeFranco válasza King Unique (#11000) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem nem, sima Y, 54 cm de kb. ennyi kell is, különben nem ér fel az asztalig.

b) ötlet: az USB 3.0 pci-e x1 kártya mennyi áramerősséget ad le, ha usb 2 kábellel kasználom? Azt még be lehetne tenni a gépbe.

[ Szerkesztve ]

(#11002) King Unique válasza DeFranco (#11001) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg 900mA,de h usb2 kábeles és vezérlős külső hdd ezt felveszi -e...gondolom fel,mert 2.0 cuccok is 3.0-ba jobban pörögnek,még gyorsabbak is minimálisan (jobb energiaellátás miatt) Egy próbát megér :K ,de drivereket stb. lehet frissíteni kell,mert pont amit fentebb is említettem,h M2/S2-vel voltak gondok 3.0-ba.

(#11003) DeFranco válasza King Unique (#11002) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A bővítőkártya driverére gondolsz? Az lesz neki, ha veszek... lehet ez lenne a legtisztább, és akkor nem kellene szórakozni az alaplappal meg a táppal. Egyszer ráköltök 2-3k-t aztán mindenki derül.

Ellenvélemény? Kifogás? Bármilyen aggodalom? Akkor az úgy tuti elég lenne, hogy két usb 3.0 portba a meglevő USB 2.0 Y kábellel... ez nem sütné ki, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#11004) ovecs válasza CoolBoy323 (#10989) üzenetére


ovecs
senior tag

Eleg jo valaszt kaptam helpdesk -tol
"Thanks for getting in touch about Samsung M3 1TB USB 3.0 Slimline Portable Hard Drive. I do not have this information available to me so suggest you contact Samsung directly."

Akkor ezt most ugy kell ertelmezni, hogy nuku gari ? :)

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#11005) King Unique válasza DeFranco (#11003) üzenetére


King Unique
titán

Arra :K ,M2-höz,abban lévő vezérlőhöz nincs úgyse. Azt hittem már megvan,de veszel,értem.
Ha géped lapjával,usb portokkal volt vmi gáz,egy külön 3.0 egység lehet jobb megoldás lenne,annál nem is kell Y,elég neki gyári szimpla kábele, kérdeztem másik topicba,ha több áramot kap mi van,mondták szétcseszni nem fogja,mert max annyit vsz fel,amennyi kell neki,ill rajta is van,h 0,85A.

(#11004) ovecs: vsz ő/ezek ne tudják biztosítani (cinkes :D ),gyártónál érdeklődj, mivel van honi support telon,mailben kérdezz rá náluk :K ,bár szerintem fentebb is ajánlott más cuccot érdemesebb idehaza megvenni,pár ezer csak a diffi,de te tudod.

[ Szerkesztve ]

(#11006) DeFranco válasza King Unique (#11005) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor szerintem rövidre zárom (LOL) és veszek egyet. Unom már a folyamatos szívást.

Van esetleg ajánlott vagy kerülendő márka? Tudsz erről valamit?

(#11007) King Unique válasza DeFranco (#11006) üzenetére


King Unique
titán

Legtöbben ált. Asrock,Transcend, MSI, Sharkoon-t vettek,többségében NEC vezérlő van,ill ha ilyen márkájú lapod,notid ahhoz nyilván az passzol legjobban.
Nemtom usb3-as M2,v S2-nek melyik gépi vezérlővel volt gondja (pl link),de tied mivel csak 2.0,vsz nem lesz gond,lehet még update se kell.(bibi ált. bizonyos usb3 cuccoknál 3.0 portba szokott előfordulni)
nemtom ez majd megoldja e problémát,reméljük,nem akarlak felesleges költségekbe verni,lehet más a baj,usb aljzat lazult ki - kontakthiba stb.

[ Szerkesztve ]

(#11008) DeFranco válasza King Unique (#11007) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát a kontakthiba miatt már 1000x megrángattam a kábelt, és semmi... ezzel jónak kell lenni, döntöttem, ez lesz. Ha nem, akkor eladom :D

(#11009) King Unique válasza DeFranco (#11008) üzenetére


King Unique
titán

OK :)
Milyen vinyó van benne,az M8 szériás,v régebbi (MT7) ?

(#11010) DeFranco válasza King Unique (#11009) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezt honnan tudom megállapítani?

(#11011) King Unique válasza DeFranco (#11010) üzenetére


King Unique
titán

Onnan, ahol megnézted áramfelvételét,ott a vinyó egyéb adatai is.
De csak kíváncsiságból kérdem :) ,Seninel 1000mA-rt nemtom honnan vette (0,85A gondolom M2 aljára volt írva)

[ Szerkesztve ]

(#11012) DeFranco válasza King Unique (#11011) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Majd rákérdezek az illetékesnél. :K

(#11013) Audison


Audison
senior tag

Sziasztok!

Laptop mellé keresek külső vinyót 500GB-1TB-ig. Főként használt érdekelne, újra most nem futja. 15 ezret költenék rá max. Tudtok ajánlani ennyiért valami elfogadhatót?

(#11014) CoolBoy323 válasza Audison (#11013) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nézz szét az aprón!

ajánlott típusokat találsz lejjebb, és a kereső segítségével!

[ Szerkesztve ]

(#11015) King Unique válasza Audison (#11013) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég kérdeztek hasonlót,válasz, de neked noti mellé inkább hordozható,usb-s kéne gondolom.(hsz alja)
Pl.2,5" gyári kompaktba inkább 20k, ADATA olcsóbb vmivel,ez , v ez,de 15k-ból így se...Natúr vinyó ennyi,v ez, +2-4k usb2 v 3 rack,v max 320-ból jönne ki.

+Apró,de használtam venni macerás (filmeknek médialejátszóhoz még elmegy,de fontos adatoknak...),gari is kérdéses,előfordul kamu Sentinel képpel igazolják állapotát,ha használtan veszel mképp teszteld le előtte,nézd meg "mennyi van benne"
Ha nem túl sürgős, gyűjts rá még kicsit,mert 2,5"-be 750GB - 1TB-osok ár-érték aránya a legjobb :K ,láttad kb mennyi 500 GB, 1 TB nem sokkal több,25-30k-ból kijön,v ennyiért 3,5"-be is 1-2 TB.

[ Szerkesztve ]

(#11016) bakospe


bakospe
tag

Sziasztok!

1 terás WD My Passport külső vinyóra ha másolok usb 2.0-án 50%-ig kb 50 megás sebességet jelez, aztán lecsökken 20 alá, majd 99%nál beáll mint a szög és több másodpercet így vár.
Pl.: 250 megás avi, 5mp alatt felmásolja, 8mpt áll 99%on.

Ja, és vadi új a cucc. Valaki tapasztalt már hasonlót?

(#11017) ovecs válasza King Unique (#11005) üzenetére


ovecs
senior tag

Felhivtam a Samsung -ot, erre atiranyitottak a seagate -hez . Nem tul bizalomgerjeszto. Raadasul nem tallatam magyar seagate support-ot, bar lehet en vagyok bena :)

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#11018) #76500480


#76500480
törölt tag

Külső vinnyónál ha lecsatlakoztattam a gépről, de még pörög a lemez, akkor már kihúzhatom az usb csatlakozót?
Sentinel alapján megnéztem, az adata is sokat fogyaszt: 940mA a felpörgési áramfelv, készenlétbe 1watt, fejpoz 2,7W.(lehet ezért 20MB/s az adatátvitel)

[ Szerkesztve ]

(#11019) King Unique válasza bakospe (#11016) üzenetére


King Unique
titán

Lehet gyorsítótárazás be van kapcsolva kapcsold ki (link), ill lehet másolóprogi (TC) van elállítva vmi.
50 MB/s usb2-nél irreális,túl sok,vsz fenti lehet az oka,ha ne makkor passz...

(#11017) ovecs : Seagate-nek nincs :N ,tehát,ha baj lenne vele külföldön kéne gariztatni,ami macerás...
Szerintem azon a pár-néhány ezren ilyen esetben nem érdemes spórolni,válasz a korábban ajánlott,linkelt honi cuccok közül. :K

(#11018) comegetsome1: ajánlott megvárni amíg leáll,de vsz win7-et használsz és az nem veszi el egyből portokról áramot,mint XP,azzért pörög,de van rá megoldás.(link)

[ Szerkesztve ]

(#11020) #76500480 válasza King Unique (#11019) üzenetére


#76500480
törölt tag

Akkor most baja lett? Lecsatlakoztattam gépen(eltávolítás...) vártam 1percet nem állt le, aztán kihúztam.

(#11021) #76500480 válasza #76500480 (#11020) üzenetére


#76500480
törölt tag

Kiadás után 5percel se áll le.

(#11022) Ribi válasza #76500480 (#11021) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nálam is ez van, bekesseli az adatot, majd a végé azért vár mert ki kell írni az egészet a normál 20MB/sec sebességgel és nem az elején bekamuzott 50-MB/seccel. Mivel nincs más eltávolítási mód, ha befejezte a másolást simán lehúzhatod.

(#11023) King Unique válasza #76500480 (#11020) üzenetére


King Unique
titán

Válaszoltam rá...ott a link,sőt benne a win7 reg file is,leírások stb. és azt megcsinálva le fog állni rendesen. :K
Nyilván párszori alkalomtól nem fog tönkremenni :N ,főleg,ha nincs rajta aktív művelet,bezártál mindent (de ezt Seninel SMART-ra nézve is lecsekkolhatod) ,de nem a "legegészségesebb" pörögve lehúzni,ill nemtom akkor még parkol-e,mert azt hirtelen megszakítva se túl jó.

(#11024) DeFranco válasza #76500480 (#11021) üzenetére


DeFranco
nagyúr

[link]

Nézz körül a környező threadben, kitárgyaltuk. Az XP leállítja a HDD-t elválasztáskor, a 7-es nem. Ez így van, szándékos, van aminek ez a jó, van aminek az. A fenti módszerrel átállítható.

(#11025) #76500480 válasza DeFranco (#11024) üzenetére


#76500480
törölt tag

Ok, de nem nagyon értek ehez. xD Hogyan kezdjem el gépen? Kell vmi program?

(#11026) fesii


fesii
aktív tag

Nem Tudom merevlezeknél, hogy van de pendrive-nál csak akkor hal be a pen ha közbe írsz rá. Sztem vinyónál is ugyan ez a helyzet ha írás közbe húzod le ott lehet probléma, hogy akkor az a rész behal.
Vinyónál olvasás téren csak az lehet a probléma, hogy az olvasófej nem áll vissza alap helyzetbe és amikor újra beindul megzavarodhat.
Persze mindez csak egy gondolat nem biztos, hogy valójában is igy van :)
Közbe eszembejutott ha pl írsz rá és leakarod csatlakoztatni nem is engedi. Azt írja ki ,hogy futó alkalmazás megy rajta vagy valami hasonló. Tehát elvileg ha simán lecsatlakoztatod és kihuzod se lehet problémája.

[ Szerkesztve ]

(#11027) DeFranco válasza #76500480 (#11025) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ott van minden leírva, de ott ahol ez a hsz van, azt hiszem bütykölt is valaki egy programot erre.

Mindenképpen készíts előtte mentést a registryről, és csak saját felelősségre használd...

(#11028) pomk


pomk
őstag

Jó reggelt!

Erről mi a vélemenyetek?

Üdv!

(#11029) King Unique válasza pomk (#11028) üzenetére


King Unique
titán

Nem a legjobb :N ,egyeseknél melegedett stb. és csak sima usb2,amit kompaktokba nem érdemes venni már (max mobilrackbe,azt később átteszed 3.0-ba),ha ADATA,akkor CH11, HD710 stb.,v WD-k is jók,ill a fentebb ajánlott,linkelt cuccok,akár alu mobilrack (jobb hőelvezetés)+ külön megveszed vinyót hozzá.
(#11026) fesii: ja lehet,de ha épp fej mozog még,v parkol (ha,mert ugye le van választva elvileg) ,de tökmindegy, van rá egyszerű megoldás én úgy használom biztos,ami biztos :) ,nehogy azt mégis mechanika,elektronika károsodjon.(de majd megkérdem..)

(#11025) comegetsome1 : a linkben benne a win7 reg file,csak duplakatt,restart azt kész,másba nem zavar bele.

[ Szerkesztve ]

(#11030) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Üdv!

kérdésem lenne.
Adott a nemrégiben vásárolt külső 2,5-ös vinyóm. Számít / befoláysol-e valamit / bármit az, hogy SATA portra dugva formázom vagy USB rackben formázom?

(#11031) fesii válasza AndrewTdi (#11030) üzenetére


fesii
aktív tag

Semmi különbség nem lehet a két módszer között. Mind a kettő ntfs-re formázza és az usb 3.0 meg a sata sebessége is kb ugyanannyi.

(#11032) egykori


egykori
őstag

Sziasztok,
Egy 500Gb-os külső vincsit szeretnénk használni az asztali (Pioneer) DVD lejátszónkra csatlakoztatva. Az lenne a kérdésem, hogy ez megoldható-e, (pendrive-ról megy) és kell-e hozzá 3.0-ás, vagy elég a 2.0-ás is?
Ha működőképes ez a HDD-ről való filmnézés, akkor milyen márkájút ajánlotok a jelenleg kaphatók közül, ami megfelel erre a célra.
Köszi előre is az eligazítást.

(#11033) King Unique válasza egykori (#11032) üzenetére


King Unique
titán

Olvass vissza,találsz csomó linket,infót ez ügyben :K (hadd ne linkeljem be mindet...),ha hordozható 2,5" kell,arra figyelj,h kapjon elegendő tápot,lejátszók,ha 1 usb2 csati van,érdemes olyan vinyósat venni,amiknek indítóárama alacsony,pl. WD-k. Ha 3,5" asztali külön táp adaptereset veszel ott ez nem gond nyilván,de azokba 1 TB alatt nem érdemes venni manapság.Másrészt külső vinyók nagyja gyárilag NTFS-re van formázva (Új TV-k már kezelik),amit DVD lejátszó nem biztos,h kezel,lehet csak FAT/FAT32-t (pendrive is ált fat32),akkor előtte v arra átformázod,v létrehozol egy olyan partíciót vinyón (inkább ezt),de FAT már elavult,4 GB-nál nagyobb fileokat se kezeli (pl.nagyméretű mkv). +alapból 3.0-ás külső vinyót érdemes venni manapság,abszolút nem drágábbak,sőt... :K

[ Szerkesztve ]

(#11034) AndrewTdi válasza King Unique (#11033) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Nem akarnál írni egy 1. hozzászólást? :R Simán jó lenne, és ott az idetévedők nagy része válaszra lelne kérdezés nélkül!

(#11035) fesii válasza AndrewTdi (#11034) üzenetére


fesii
aktív tag

Sztem sehol se vált be igazán.
Mindenki jobban szereti a személyes megerősítést. Köztük én is. De lehet csak én :D

(#11036) egykori válasza King Unique (#11033) üzenetére


egykori
őstag

Köszi a választ és a segítséget. Természetesen 1-2 száz hsz-t visszaolvatam, de kielégítőt nem találtam, ezért érdeklődtem.
Azt szűrtem le a válaszodból, hogy mivel 2,5-es külsőre gondoltam (csak elfelejtettem az előbb leírni), a WD 3.0-ás lenne a megfelelő, mert csak egy USB aljzat van a lejátszón, de NTFS-t sajnos nem kezel, csak FAT16/32-est.
Bár van egy 250Gb-os 3,5-es külső, külön tápos vincsink, de azt csak végső esetben használnánk erre a célra.

(#11037) CoolBoy323 válasza AndrewTdi (#11034) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

már tervezzük 2 hónapja :DDD

(#11038) pomk válasza King Unique (#11029) üzenetére


pomk
őstag

Köszi!
Végül egy ilyen lett.

(#11039) gulyasa


gulyasa
őstag

USB3.0-ás 1TB-os, külön táp nélküli HDD-t keresek filmek és fényképek tárolására.

Jelenleg egy több, mint 1 éves (még az árvíz előtti időből származó) 1TB-os USB3.0-s Samsung M2 Portable3-ast használok, ami nagyon bevált, még a tévém is tudja kezelni, csak azóta már gyakorlatilag nem kapható, vagy ha igen, akkor arany áron...

A jelenlegi Samsung megmaradna a filmeknek és a sorozatoknak, az új HDD-re raknám a HD kameráról és a digitális fényképezőgépről származó családi felvételeket, meg a gyereknek összegyűjtött mesefilmeket.

Most ezt néztem ki: WD My Passport, pontosabban az 1TB WDBBEP0010BBK-EESN típus. (kb. 30e körül lehet kapni)
Esetleg másnak van-e tapasztalata vele? Vagy tudnátok-e más típust ajánlani, ami megbízható és (viszonylag) jó ár-érték arányú?

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#11040) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Üdv!

Ma volt nálam kölcsön egy Samsung M3 1TB HX-M101TVB külső vinyó.
Érdekes dolgot művelt, amit eddig még egyik sem. Az előlapi USB 3.0 porton nem tudtam róla olvasni, csak írni. még a Crystal DiskMark sem futott le, hanem lefagyott. De a hátlapi csatlakozón minden rendben volt.

Csináltam róla egy crystal tesztet.
Íme:

(#11041) #76500480 válasza gulyasa (#11039) üzenetére


#76500480
törölt tag

30k körül rengeteg 1TB-os merevlemezt találsz, csak jó helyen kell venni, ahol széles is a választék.(ipon)

(#11042) gulyasa válasza #76500480 (#11041) üzenetére


gulyasa
őstag

A kérdés a konkrét WD-re vonatkozott, hogy mi a tapasztalat vele kapcsolatban, illetve hogy másik konkrét típust ajánlana-e valaki - remélhetőleg szintén tapasztalat alapján...
Tehát nem az volt a kérdés, hol vegyem meg, és a 30k-t sem költségkeretként írtam, hiszen az is a WD-re vonatkozott.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#11043) Redneck


Redneck
veterán

Sziasztok!

Fateromnak van egy KDL BX-400as Sony TV-je és vettem neki egy 2,5 inches Silicon Power külső vinyót. USB 3-mas de ez jelen esetben nem számít, a laptopja miatt választottam ezt. A gond az hogy ha bedugjuk, mind ki mind bekapcsolt állapotban a TV kikapcsol, és csak áramtalanítás után hajlandó elindulni. WTF?

A TV-n a Sony-val frissíttetem a firmware-t a héten de akkor se értem. Amúgy jól működik, aranyos kis vinyó. A dög nagy WD-m után megkívántam egyet :)

Szerintetek mi a gond?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#11044) AndrewTdi válasza Redneck (#11043) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Szerintem ezt inkább valamilyen TV fórumban kérdezd meg.

(#11045) Redneck válasza AndrewTdi (#11044) üzenetére


Redneck
veterán

Ott is, itt is feltettem a kérdést, több szem többet lát alapon. Hátha tud valaki megoldást!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#11046) AndrewTdi válasza Redneck (#11045) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Szerintem ez inkább TV troubleshoot.
Mit támogat a TV? FAT vagy NTFS? Milyenre van formázva a vinyó?

(#11047) Redneck


Redneck
veterán

Mindkettőt próbáltam egyik se jött be.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#11048) King Unique válasza AndrewTdi (#11034) üzenetére


King Unique
titán

Tervezem,de most diplomamunka miatt hanyagolom,bár ezt nem nagy munka összerakni,majd lehet nekiállunk... :)
(#11036) egykori : pedig akad bővem,link is,csak lehet túl ömlesztett...
Ha azt veszed,akkor formázod FAT32-re,v inkább particionálod 2 részre és egyiket tolod arra,hasonlóan többinél is.
(#11038) pomk : az is jó,elegáns alu.ház :K

(#11039) gulyasa: WD jó lesz,v ha visszaolvasol,előtted kérdeztek hasonlót,ott a linkek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11049) Signum04


Signum04
tag

Sziasztok

Lenne egy kis problémám,
Vettünk egy Toshiba 500 Gb os külső winchestert. Elvileg USB 3.0

A probléma pedig a következő
Adott 3 db Windows XP-t tartalmazó gép. Ebből 2 felismeri és minden gond nélkül csinál vele mindent. A 3. nál ha menet közben csatlakoztatom, nem ismeri fel, a vinyó bekapcsol, zúg, de semmi, a rendszer pedig megfagy tőle. Na mármost ha újraindítom és csatlakoztatva hagyom bebootol és ugyanúgy használja mintha nem lenne semmi gond vele, lehúz visszadug megint semmi.

Mi lehet a probléma? Tudna valaki segíteni nekem ebben?

Köszi szépen.

(#11050) Coolmat válasza Signum04 (#11049) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Ez a jó öreg Nod32 USB hibának tűnik, frissítsd a legújabb 5.2-es verzióra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.