Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) King Unique válasza Maksifül (#12000) üzenetére


King Unique
titán

Hát ha elég usb2 akkor veheted, pl. Toshibát, régen volt kezeim között egy ilyen 3,5" Verbatim, aluház ellenére melegedett rendesen...az újabb Store n Slave jobb lehet, de drágább is, ill új Expansion is bev ált többeknél és ezek legálább usb3-asok , ert 2.0-nal nem sok értelme van :N ugyancsak bevált széria a WD Mybook is, ha ottani kínálatot nézzük. :K
Rendeltem már tőlük, igaz csak apróságokat, amiket értelemszerűen nem kellett gariztatni, kiszállítás kicist lassú volt,de mást nem tapasztaltam, gondolom esetleges garis csere is hosszadalmas, de ált. többinél is.

3,5"-be lehet érdemesebb külön alu mobilracket + bele vinyót venni, e lehetőséget is vedd figyelembe :K

(#11999) pecel23: csak TV-s célokra megfelel mind2 :K , dejobb kompatibilitása miatt inkább WD, bár abból is Passport az igazán jó, v korábban említett (vissza pár oldal...) más 2,5" külsők.

(#12002) TeeJay válasza pecel23 (#11999) üzenetére


TeeJay
félisten

WD Passport mehet bátran jó vinyók és kicsik mert nincs külön vezérlő hanem NYÁK-ra integrált az USB3

ADATA USB3 széria is vállalható főleg ha jó helyen veszed 3 azaz 3év gari van rá!!! Toshiba vagy újabban Seagate (átmatricázott Samsung M8) vinyókkal szerelik

Toshiba külsőkről nem tudok nyilatkozni de ha Toshiba belsővel van nagy baj nem lehet

a lényeg csak USB3-at vegyél már, jóformán már olcsóbb mint az USB2 és többet tud, főleg a jövőre nézve :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#12003) vlevi válasza vlevi (#11998) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, mégegy újdonság a Sharkoon házról. Rá volt kötve a gépre, miközben mással foglalkoztam, és egy idő után (nemtudom, kb negyedóra), leállította a lemezt. Pont úgy, mint a WD MyBook Essential. Természetesen, ha belemegyek egy könyvtárba, akkor azonnal indul.
Zupper.

Egy dolgot nem tudok, 3TB-os vinyót tudok-e bele tenni? Lehet-e akkorát particionálni Win7 alatt?
Egyáltalán más eszközök látnák-e ezt a 3TB-os vinyót? Gondolok itt a tévére, droidos táblagépre, satöbbi?

[ Szerkesztve ]

(#12004) buci30


buci30
addikt

Egy Samsung G3 Station 2TB van most.

Ennél olcsóbban kitudok hozni egy külső merevlemezt ezt néztem ki:
Sharkoon Rapid-Case 3,5" SATA HDD ház USB 3.0 és bele Samsung HD HD204UI 2TB 5400 SATAII 32MB

Egybe lenne ennél jobb árba és minőségbe ami 2TB-os?
Ez a Samu merevlemez vélemény?
Filmnézésre lenne egy LG BD6070 blu-ray lejátszóra csatlakoztatva és egy laptopra.

Egybe mondjuk esetleg ezek vélemény vagy a külön-külön verzió inkább:
WD 2TB 3,5" My Book2 Essential Edition Black USB 3.0 vagy Toshiba StorE Art Alu II 3,5" 2TB USB

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#12005) King Unique válasza vlevi (#12003) üzenetére


King Unique
titán

Sharkoonba lehet tenni , 4 TB-ig kezeli [link], ahhoz meg h win7 kezelje spec lap kell, ill GPT partíció (#11932) TV-k stb. aszem 2 TB-ig kezelik, de lehet akadnak már fejlettebb modellek, amik akár afelett is.

(#12004) buci30: jó lesz ez így :K (sokat dícsért rack, aluház miatt jó hőelvezetés, TV-kel is ok-s), kompaktba meg egyértelműen WD (jó, bejáratott széria a MyBook, filmnézéshez szoftvereire, hw-es titkosítására nem biztos, h szükséged van...)

(#12006) vlevi válasza King Unique (#12005) üzenetére


vlevi
nagyúr

Asszem nem kísérletezek, marad a 2TB. A3TB-os lemez egyelőre amúgy is sokkal drágább, ott nincs az a néhány ezer Ft-os lépcső, mint az 500GB-1TB-2TB lemezek között.
Majd, ha betelik, akkor gondolkodok tovább.
De ennek már tényleg nem kellene betelnie, mert már van 2TB-om, ami tele van, letöltöttem rá az egész internetet :), mostmár nincs mit letölteni :)

(#12007) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

A Toshiba Store Steel 1.8"-as hordozható merevlemezzel van valakinek tapasztalata? Megbízható? Elég jó áron hozáz tudnék jutni a 120-ashoz, bár csak USB 2.0-s, számomra ez nem probléma. Olcsóbb mint egy 128-as pendrive, ráadásul elég kicsi, ami számomra előny.

[ Szerkesztve ]

(#12008) King Unique válasza vlevi (#12006) üzenetére


King Unique
titán

Ok-s, megértem :K
Sokakban van egy alapvető birtoklási-gyűjtögetési vágy (bennem is :D ), s mivel multimédia anyagok is egyre jobb és azáltal terjedelmesebb méretben vannak jelen neten, tárhelyigény is növekszik...de hát memóriából és tárhelyből sosem elég ;]

(#12007) kw3v865: design-os, csinos kis db-ok, aluház is előnyös, itt korábbi PH-s teszten áradoztak róla :K

(#12009) vlevi válasza King Unique (#12008) üzenetére


vlevi
nagyúr

"alapvető birtoklási-gyűjtögetési "
Haverom azt mondta, addíg töltsd le, míg lehet.
Röhögtünk rajta, hogy minek, te, hát ott van a neten.

Aztán, amikor bezárt a megaupload, akkor rögtön vigyorgott, hogy na, ki a hülye?

(#12010) King Unique válasza vlevi (#12009) üzenetére


King Unique
titán

hát ja, van benne vmi...ok h netről lehet steamelni, de ha olyan helyen vagy ahol lassú, v nincs, akkor cumi, néha-sokx jobb ha fixen megvan egy tárolón. Én is jártam már úgy kellett zene ,mix azt linkek már inaktívak voltak, torrenten sem találtam, v táboroztunk, azt se wifi semmi, de volt noti, külső vinyó, rajta cuccokkal... :) Másik kategória online felhők, széfek, de adatvédelem terén nem feltétlen megbízhatóak, + soknál folyamatosan fizetni kell különbön törlik fiókodat ( nem free pár GB-os, hanem nagyobbakra gondolok)

ja sok ilyen filehosting oldal megszünt, pl.filesonic is, megaupload-nak viszont csinált a jóöreg KD utódot :D

[ Szerkesztve ]

(#12011) kw3v865 válasza King Unique (#12008) üzenetére


kw3v865
senior tag

Köszi a linket, elolvastam. Jónak tűnik, és nem is lassú! Csak hát az ára kicsit magas: 17500 a 250-es, 13500 a 160-as. De hát végül is pendrive helyett kellene, és nem is tudom, hogy szükséges van-e a 250-esre. 17-ért meg már lenne 500-as Seagate Expanison, ami USB3-as (nem tudom kihasználni), viszont nagyobb, ami számomra hátrány. Ez a Seagate egyébként milyen?

(#12012) King Unique válasza kw3v865 (#12011) üzenetére


King Unique
titán

2,5" Expansion? Elmennek, de akad jobb, WD My Passportok, Adaták, Transcend, Hitachi Touro mobile , v 2,5" Toshiba Alu2S stb.,korábban it ajánlgatott cuccok. usb3 alap manapság, lapodon van pci-e foglalat,mert akkor tehető bele usb3?
Ez van, kisebb méretet, mobilitást mindig meg kell fizetni... :) Azért ok-s , h 2,5" nagyobb az 1,8"-nál, de nem sokkal, az is könnyen hordozható, akár ingzsebben elfér, v mért akkora hátrány számodra, hova kéne beférnie ?

(#12013) kw3v865 válasza King Unique (#12012) üzenetére


kw3v865
senior tag

Igazából alapból egy 128-as pendrive-ot akartam venni. Azonban 10 ezer körül nem találtam olyat, ami megbízható forrásból származik, tehát biztosan nem hamisítvány. Többet meg nem igazán akarok kiadni érte. Ezért nézegetek merevlemezeket. 15 ezer körül van már 320-as, de az meg 2,5-ös. Nem nagy baj a nagyobb méret, de ez a kis Toshiba legalább fémházas, ezért gondolom strapabíróbb is, bár azzal tisztában vagyok, hogy még így is sérülékenyebb mint egy pendrive.

(#12014) King Unique válasza kw3v865 (#12013) üzenetére


King Unique
titán

Kisebb valóban az 1,8", de nyilván nem olyan mobil az se, mint egy pendrive, de azok meg szerintem hosszútávú adattárolásra kevésbé megbízhatóak. Vegyél szerintem 1,8"-os Steele, v van 2,5"-be is Alu2S, v Steele, v más márhájú fémházas is.

(#12015) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Ezzel a hotswap progival a közvetlenül alaplapra dugott vinyót is biztonságosan le tudom állítani és újra elindítani? A windows energiagazdálkodás helyett kellene valami jobb, mert ha a win állítja le a vinyót, akkor ha TC-ben rányomok az egyik rajta lévő partíció ikonjára, egyből elindítja, nem kérdezi meg mit tegyen.
Az nem baj ha a partíciók sem látszanak ha le van kapcsolva. Az lenne a lényeg hogy menet közben tudjam kapcsolni, mert csak akkor kellene mennie ha valami adat kell róla, de ezért ne kelljen újraindítgatni a gépet meg a kábeleket dugdosgatni.
Konfigom az adatlapomon, a rendszerem win7 ult. x64, vinyók sata-sak (sata2 ha jól tudom). AHCI-re van állítva a kezelésük a BIOS-ban.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#12016) pecel23


pecel23
csendes tag

Köszi! Közben megvettem véletlenül pont akciós volt a western az egyik webshopban aznap 16 ért! szerintem idáig jó választás volt a tévé viszi igaz rövid kábelen! Tudtok abban segíteni milyen usb switchet vegyek! azt szeretném hogy a tévé is és a számítógép is rálegyen kötve a külsőre egy időben de nem egyszerre akarom használni csak nem szeretném kibe húzogatni a kábelt! Robi

(#12017) Humbro


Humbro
csendes tag

Üdv.!
Vásárlás előtt kérnék megerősítést/segítséget hogy biztos legyek a dolgomban! :)
-1TB-os külső vinyót szeretnék venni max 30ezerig!
Egy Toshiba 1TB Stor.E Steel S Titanium PX1811E-1J0R-el (v. alu keretes?) szemezgetek v. árban hasonló Western Digital de igazából ebből sem tudom kiválasztani melyik lenne az ideális....tv-n néznék hd filmeket.
Van e vkinek vmi tapasztalata mennyire melegszenek túl mondjuk ha egy 3-4 órás filmet végignézek stb.
Még egy (hülye) kérdés a Toshibában is WD winchester van?! :) Köszönöm a válaszokat! :) :R

(#12018) King Unique válasza Humbro (#12017) üzenetére


King Unique
titán

WD-nél 2,5"-ben a My Passportok jók igazán, de Toshiba Tore Steele is tetszetős db, acélháza hőelvezetés terén is ideálisabb, mint sok ált. műanyag burkolatúé (WD is) és beljese természetesen Toshiba .
Melegedés is főleg nyáron intenzív, de napi pár-néhány óra filmezést szinte mind kibír, notivinyók amúgy is strapabíróak, akár 55-60 fokot is, de 45-50 főlé ne menjen, bár TV-n nincs HD Sentinel...tehát célra Passport is jó (komolyabb szoftveres körítés+titkosítás), de előbbi is, tetszetős db a Steele :K
azt mobilrackes megoldás is ott van , egy jó usb3 alu rack 3-5k (topic), + 18-21k 1 TB -os WD, v Toshiba vinyó

(#12016) pecel23 mit vettél 2,5" Passport v Elements :F , ahhoz tényleg rövid a kábel, de mért kéne fixen kötni, gép+TV olyan közel van egymáshoz, egy 2,5"-est ide-oda tenni-vinni+csatlakoztatni nem nagy meló.
Amúgy egy aktív tápos usb hub jó lenne e célra, v milyen switchre gondoltál?

(#12015) s3toraph: eddig csak külsőn próbáltam esata-n, ott műxik le-fel csatolás (elindítás), de natúrba lapra kötve nemtom... :N , ki kell próbálni.

(#12019) pecel23 válasza King Unique (#12018) üzenetére


pecel23
csendes tag

Hello! Elements -et vettem 500gb! Igazán azért mert a falon van a tévé nem látszik semmilyen kábel így gondoltam a (WD) elrejteném! Meg olvastam a sok ki be húzogatástól meglazulhat a csatlakozója így gondoltam fixen "bekötném" amúgy ez a fajta merevlemez nem kapcsol le ugye??? Tehát a még kábelen van és tápot kap megy??? Ez nagy gond a tévénézés mellett állandóan megy??? Igazábol valaki ajánlotta a switchet azt se tudom mi a pontos értelme vagy hogy oldható meg Y kábellel gondoltam de felvilágosítottak hogy az egyik ág csak tápnak szolgál tehát adatot nem küld! Ezért keresek valamilyen megoldást! Üdv: Robi

(#12020) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Gondolkozom egy ilyen kütyü vételén, és lehet hozzá csatlakoztatni külső HDD-t, nekem egy Silicon Power A70-es 500GB-s külső HDD-m van, ha minden igaz akkor Toshiba vinyó pörög benne, viszont azt nem tudom h a linkelt szerkezetben található Technical Specifications fül alatt a 2600mAh Rechargeable 18650 Li-Ion Battery mennyi ideig bírná meghajtani ezt a külső merevlemezt kb.?
Előre is köszi a helpet!

Matthew 24:42

(#12021) King Unique válasza pecel23 (#12019) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg lekapcsolnak ezek is (legalábbis 3,5" Elements leáll TV-vel együtt), nekem Passportom van az lekapcsol, de ez is jó esetben ha TV is. Lehet kicsi lazulhat microB-je, de inkább csak másik "A" végét kell főleg ki-be dugdosni, ha már fix helyen lesz, annak meg nem árt.
Fizikailag annyira közel van a 2 cucc, h mképp fixre kötöd? akkor switch megoldás jó lehet, h gép is lássa (de 1 időben csak egyiken használd). :K

(#12020) @matthew@: pontosan milyen toshiba (HD Sentinel kiírja indítási, olvasás stb. áramfelvételét) , mert abból kb. megtippelhető meddig bírná. Indításnál 500-1000mA közt vesznek fel, utána olvasás=lejátszás, v inaktív állapotban alvó mód már kevesebb, ha ez alapján 1,5W-al számolok, akkor P=U*I alapján 300mA jönne ki, v +(seek,felpörgés alvó módból), v - (alvó mód, ha nem használod), tehát "elvileg" ideális esetben kb.5-8 óra, de ez előbbiektől függhet... Nemtom Seagate Satelitben milyen akksi van, de ha az kibír 5 órát vsz ez is.
más kérdés, ha akksi kezd merülni és nem megfeleőlő áramot továbbít külső vinyónak, főleg ha dolgozik, az hosszutávon viyó élettartamot nézve mennyre lehet káros....erre figyelni kell.

[ Szerkesztve ]

(#12022) @matthew@ válasza King Unique (#12021) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem, köszi a választ, akkor annak még utánajárok, meg lehet pendrive-al is elvagyok, az meg csak jobb. Mondjuk a HDD folyamatosan pörögne kb mert filmnézésre lenne használva, meg fotók mentésére

Matthew 24:42

(#12023) King Unique válasza @matthew@ (#12022) üzenetére


King Unique
titán

jó, mérlegelj azt dönts :K De pontosan milyen toshiba vinyó van benne?

(#12024) @matthew@ válasza King Unique (#12023) üzenetére


@matthew@
őstag

Nos azt nem tudom, majd megnézem, mültkor pont HDDsentinel volt bekapcsolva, amikor kiírta h Toshiba lemez, meg is lepődtem, h van egy új HDD-m :D aztán rájöttem az a külső lesz :D

Matthew 24:42

(#12025) @matthew@ válasza King Unique (#12023) üzenetére


@matthew@
őstag

Toshiba mk5065gsx HDD van a Silicon Power A70-emben, ezzel kb mennyit bírhat ha folyamatosan nézek pl filmet, vagy képeket szinkronizálok, az előbb linkelt WiFi-s aksis dologgal?

Ezeket írja róla:
Felpörgési áramfelvétel 900mA
Teljesítmény (pozicionálás) 1,9W
Teljesítmény (pihenő üzemmód) 0,8W
Teljesítmény (készenlét) 0,2W

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#12026) King Unique válasza @matthew@ (#12025) üzenetére


King Unique
titán

amit mondtam előzőleg, kb. azt a néhány órát :K akksi gyári teljesítmény értéke alapján , ha folyamatosan nézed filmet=olvasás 1,5W + kicsit lecsíp felpörgés, pozícionálás. Pontosan nem lehet megmondani, ki kell próbálni - ha +veszed, majd oszd meg infót - , de 1 film végignézéséhez elégnek kell lennie simán, vsz többhöz is

(#12027) @matthew@ válasza King Unique (#12026) üzenetére


@matthew@
őstag

Ok, még gondolkozom rajta, mert iPad-hoz néztem, mert 16GB-s verzióm van és néha utazáshoz jó lehet 1-1 film, bár a saját helyére is felfér pár film, egyszer kipróbálom h az alap tárhely elég-e, majd ha szűkös lesz akkor benevezek egy ilyenre. Köszi a helpet!

Matthew 24:42

(#12028) pecel23 válasza King Unique (#12021) üzenetére


pecel23
csendes tag

Igen kb 1 méterre vannak egymástól, De pont nem a tévéből akarom kihúzni a kábelt mert sokan írták tv s fórumokon hogy könnyen kitud lazulni a csatlakozó (usb) a tévénél de azt is hallottam hogy a külső winchesternél ha az alaplapra van forrasztva a csati akkor meg ott tud és ezt szeretném elkerülni mert azért sokszor van hogy letöltök filmet a gépen és átmásolni külsőre megnézni de mivel nem mai darab a számítógép esélyem sincs összekötni hdmi vel a tévével mert nem bírja a hd filmeket a számítógép.Nem is gondoltam hogy egy időben használnám a külsőt az úgy jó ha külön külön! Amúgy tudtok ajánlani switchet??? Drágát kell venni vagy az olcsóbb is ugyanolyan jó??? Amúgy ha nem kapcsolódik le tönkre megy megviseli a külsőt???

(#12029) King Unique válasza pecel23 (#12028) üzenetére


King Unique
titán

Elements-nél (ahogy 2,5" WD, Samsung) külsőknél NYÁK-ra forrasztott usb-je van (tehát annál van esetleg amit mondtál, h ne túl sokx) , de másik vége, ami TV-be megy az "A male", ill TV-n "A female" aljzat azért strapabíróbb.
Switch után topicjaiban érdeklődj [ez v ez), gondolom megteszi egy középszerű is.
Ha TV-t kikapcsolod elvileg usb-n vinyó sem kap áramot, switch nemtom elmegy simán usb-ről v kell neki külső táp (többféle van), mert akkor vinyó is áram alatt maradhat.
Élettartamot nézve azért sokat kibírnak a kis notivinyók, üresjáratban lekapcsol, alvó módban meg nem kap akkora terhelést, h gond legyen, de ha tartósan nem használod érdemes kihúzni.
Ilyen otthoni fixen kiépített célra jobb lett volna, ha veszel egy 3,5"-ost, azokon legalább van kikapcs gomb...

(#12030) vlevi válasza pecel23 (#12028) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha 3.5"-s vinyód van, akkor használj hosszabbító kábelt. Nekem is van egy bedugva fixre a tévére, és csak a hosszabbítóból húzom ki a vinyót, és dugom át a gépre. Így sem a TV, sem a vinyó USB csatlakozóját nem mozgatom. Sőt, a gép hátuljába is be van dugva egy USB hosszabbító kábel, ami az asztalra van téve, így azzal sincs ilyen probléma.
Sajnos 2.5" vinyóknál ez általában nem működik, mert azok nagyon érzékenyek a kábelhosszra, sokszor csak a gyári 10 centis vacakkal működnek rendesen.

(#12031) DeathAdder


DeathAdder
veterán

A TOSHIBA Stor.E Basics sebességéről tudunk valamilyen információt? Hihetetlen, hogy akárhol nézem sehol nem publikálják az írás/olvasás sebességét.
Egy jútúb ánbokszing videó végén másoltak rá ilyen 20 mb/s sebességgel 3.0-ról egyetlen darab fájlt :F

Olyan külső merevlemezre volna szükségem ami természetesen usb 3.0-án legalább 80-100-al tud írni, erre megfelelő ez a típus? Ha nem akkor melyik volna az? Nem kell nagy, 300 gb is bőven elég, csak arra kell, hogy néhány filmet rámásoljak a pc-mről és vigyem át a TV-re.

Köszi :R

(#12032) D5


D5
aktív tag

Sziasztok!
Múlthéten vettem egy ADATA HD710 1 TB külső winyót.
Frnkón működik, nincs vele baj.
Viszont ígí, hogy már feltettem rá közel 800GB adatot, eszembe jutott, hogy valami jelszavas védelem csak illene hozzá. Mármint ahhoz, hogy ha rácsatlakoztatom bármilyen gépre, akkor csak jelszóval lehessen hozzáférni az adatokhoz.
Ebben szeretnék segítséget kérni. Tudtok javasolni valamilyen progit ehhez? Próbáltam az ADATA HDDtoGo programját, de az legalább 15 órás procedúra lenne így utólag, hogy azt a 800GB adatot jelszóval védje. Valami gyorsabb megoldásra lenne szükségem... Help, please.

Más: elképzelhetőm, hogy USB hosszabbító kábel miatt nem érem el a 80-100MB/s sebességet? Próbáljam meg csak a saját kábelét használni?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#12033) King Unique válasza DeathAdder (#12031) üzenetére


King Unique
titán

Youtube-ot hagyd a franba... :DD
Ez alapján 90 MB/s körül tud usb 3.0-án, vsz 3 tányéros vinyó lehet benne (3x334 GB), ennél gyorsabbak 2,5"-be csak az 500 GB- os tányérokkal szereltek - újabb db, pl. lentebb említett ADATA cuccai HD710, SP, Transcend stb., vmint mobilrackbe veszel pl. új 2x500 tányéros WD, Toshiba stb. vinyót, ill nagyobb 1-5-2 TB-os modelleé (WD, új Toshibák), apropó 1,5 TB- os Basic elég jó áron van... :Y
Ezek az újak kb.max 100-120 Mb/s-es szekvenciális írás-olvasást tudnak (natúr hdd teszt).
300 GB-ban nincs. 500 GB-ása tkell venned. ha elég annyi (az alatt nem érdemes) :K

(#12032) D5: Azt tudtam, h Adata-khoz adják a HDDtoGo progit, de azzal is jó sokáig eltart, az csak lekódolja, v újra is formázza az adott részt, mert akkor passzolós...?
Ilyen célra jók a hw-es titkosítással megáldott kütyük - WD My Passport, Iomega Ego Portable, Buffalo Ministation - ezeknél külön saját kis progijával egyszerre aktiválható jelszavas zár (bár ehhez telepíteni kell másik gépre is, de az csak részletkérdés) , anélkül nem is látszik rendszerben, sőt WD-nél tetszés szerint ki is kapcsolható utólag adott rész törlése nélkül, h más eszközökön - TV, médialejátszó - is lehessen használni.
Ha ez kellett volna, mért nem kerestél rá, kérdeztél itt előtte :F
Másik mód, h újraformáz egy titkosított partíciót, erre win7/8 felsőbb kategóriás kiadásaiban is ott a Bitlocker (adatokat ilyenkor nemtom törli-e...?), nekem is van Ultimatbe, de én a TrueCrypt-ot használom (leírás). azt még FBI sem tudta feltörni (link), nem olyan könnyű úgy látszik, mint NCIS sorozat laborjában... :DDD Tehát elején kellett volna egy meglépni, útólag nemtom.., vhova át kéne menteni cuccokat addig, v google-ba találni xyz jelszavas zár progikat, de azok nemtom mennyire megbízhatóak,+ a jobbak meg ált. fizetősek.

Lehet kábelhossz az oka egy kis sebességeséshez :K , de pontosan milyen hosszú és mennyit tud azon?

[ Szerkesztve ]

(#12034) D5 válasza King Unique (#12033) üzenetére


D5
aktív tag

A HDDtoGo-t letöltve létrehoz egy "personal data" mappát, amit le tudok kódolni. Így ebbe bemásolva a cuccokat azok is védettek lesznek. Csak az a bajom, hogy én ezt már csak azután csináltam, miután másoltam a HDD-re 700 gigát. Nem igazán tűnt fel nekem, hogy miután bemásoltam volna a később létrehozott "personal data" mappába, azután ezek az adatok is védettek lettek volna... :((
Már sajnálom, hogy ilyen kapkodósra fogtam az elejét.. De ez van.
Valszeg az lesz, hogy újra átmásolom egy másik helyre, majd ismát HDDtoGo, majd ismét másolás...

A kábelem 2m hosszú, equip gyártmányú, USB 3.0, és másoláskor 70MB/s-et soha nem érte el.
Meló után megnézem csak a saját kábelével, hátha azzal gyorsabb.

(#12035) s3toraph válasza King Unique (#12018) üzenetére


s3toraph
senior tag

Értem. Nem értek hozzá, szóval megkérdezem, hogy egy ilyen szoftvertől, ha nem tudja rendesen kezeli (leválasztani, felcsatolni) a vinyót, károsodhat-e az eszköz? Ha egy kicsit esély is van rá akkor ki sem próbálom, nem akarok kockáztatni.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#12036) King Unique válasza D5 (#12034) üzenetére


King Unique
titán

Akkor inkább már particionáld x részre (publikus, nem publikus, v akár egészet) és Truecryptet használj, az a legtutibb védelem szempontjából (bár winfos sajátgép nem ismeri fel titkosított partícióként és formázható marad...ha csak lemezkezelőben el nem" tünteted", TC-n már ok ) :K
Amúgy ez a "personal data" titkosítást után latható marad, jelszót kér belépéshez, v csak progit +nyitva jön elő?

Sebességvesztésnél lehet kábelhossz okolható, de azzal a vinyóval, ennek nagy fileok másolásákor 100 MB/s, v afeletti tempót tudnia kéne (kisebb fileokkal értelemszerűen lassabb.), ha nem ,akkor lehet usb3 drivert kéne frissíteni, v géppel nem ok.s vmi, +fontos, ha gép vinyójáról másolsz rá , akkor annak sebessége is limitálhatja, ha az nem tud akkora tempót.

(#12035) s3toraph: azért kipróbálhatod, attól nem megy tönkre vinyó, ha meg ne tudja kezelni, akkor nincs semmi, megbízható progi amúgy. :K

(#12037) D5 válasza King Unique (#12036) üzenetére


D5
aktív tag

a driverem Etron USB 3.0. (ASRock 970 Extreme 3 laphoz)
a gépben pedig ez van: Western Digital Caviar Green 500GB (WD5000AADS)
ezek közül melyik lehet a szűk keresztmetszet?
A géppel egyébként milyen egyéb baj lehet, aminek ez a következménye?

A "personal data" titkosítás után is látható marad, csak nem tudok belépni. Viszont ha titkosítás után áthelyezem ebbe a mappába a cuccokat (amik már alapból rajta vannak a külső winyón), akkor meg be tudok lépni
Ezért nem értem :F

(#12038) szilard28


szilard28
aktív tag

egy jó hír:

http://index.hu/gazdasag/2013/03/04/25_millios_birsagot_kapott_az_aldi/

(#12039) DeathAdder válasza King Unique (#12033) üzenetére


DeathAdder
veterán

Az az 1TB WD és Toshiba valóban jó áron van. Ezekhez magán a HDD-n kívül kell még külső házat is venni? :)

Tényleg nincs szükségem nagy méretekre, mert a gépem elég jól el van eresztve tárhellyel, ez meg csak arra kellene, hogy rámásoljak 1-2 filmet és kivigyem a másik szobába a tv-re. Inkább fontos lenne, hogy tudja azt a 80-100 mb/s -t (ennél gyorsabbra sincs szükségem, mert a belső adattárolóim ennél nem gyorsabbak :N).
Ezért gondoltam, hogy a 320-as Stor.e Basics jó választás lenne, igaz 13.500 Ft lenne az is :F

(#12040) FerNandor


FerNandor
őstag

Hali,
SOS segítség kéne. van egy Sungoo 320Gb-os külsö hdd-m [link]

megadta magát a táp. ez a vége megy bele a HDD-be: [link]

és ez a táp: [link]

mi ennek a neve? találok ilyet valahol? hogy keressem?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#12041) King Unique válasza D5 (#12037) üzenetére


King Unique
titán

Ha alegfrisebb usb3 driver van fent , akkor jó .
Szerintem WD vinyó lesz a szűk keresztmetszet, ha arról másolsz, elvileg 500 GB-os tányérral szerelt (link), de 3,5"-be az lassabb, mint 2,5", ebben a tesztben is kb. 70-80 MB/s körül tud, + ha azon van rendszer, többfelé van particionálva stb., akkor tovább lassulhat róla másolás...Tehát HD710-re hiába lehetne gyorsabban írni, ha másik eszköz azt nem tudja követni...egy másik hasonló külső vinyóról direktbe vsz gyorsabban menne. :K
Adata titkosító progija egy dolog, én Truecryptet használok/ajánlok, v hw-es titkosítást tudó külső vinyót.

(#12039) DeathAdder: kell, + olyan 3-5k körül van usb3 2,5" rack (topic). TV-s célra elmegy Basics is, viszont kisebbekre kisebb adatsűrűségű tányárok vannak (250 v 320), így max sebessége is kb. 60-8x MB/s körül lehet.

(#12040) FerNandor: nekem 3,5" külsőn nem ilyen van, ennek nemtom mi a neve... :F , szerintem számtechboltba vidd be kábelt, v fényképezd le telóval és vegyél 12V 2A-eset ilyen csatival, jobbat hirtelen nem tudok.

(#12042) FerNandor válasza King Unique (#12041) üzenetére


FerNandor
őstag

köszi, találtam közben ebayen 16 dollárért. végülis 5V/12V 2A és 4pin.
[link]
helyben biztos, hogy nem fogok ilyet találni, úgyhogy megveszem ezt.. csak sajna 1-2 hét, mire megjön.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#12043) DeathAdder válasza King Unique (#12041) üzenetére


DeathAdder
veterán

"viszont kisebbekre kisebb adatsűrűségű tányérok vannak (250 v 320), így max sebessége is kb. 60-8x MB/s körül lehet."

Szia.
Ez mit jelent pontosan? Tehát egy ugyanolyan Basics, ami 320 ill. 500 Gb más sebességgel ír és olvas?
Miért nem publikálják ezeket az adatokat? ssd-ben meg mindenhol ott vannak a számok. Köszi :)

(#12044) D5 válasza King Unique (#12041) üzenetére


D5
aktív tag

Kipróbáltam a saját USB vezetékkel, és ugyancsak alacsony a sebesség. Valóban a WD fogja vissza, ez most már sztem is tutira így van.
Egyébként még tegnap elkezdtem a saját titkosító programmal a folyamatot, és a folytattam, és meglepően tapasztaltam, hogy simán felismerte azokat a fájlokat, amiket már titkosított. Szóval nem fog már sokáig tartani (remélem...) :DD

Köszönet az infókért/tanácsokért! :R

(#12045) King Unique válasza DeathAdder (#12043) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy mondtam, nagyobb kapacitású modellekbe újabb, nagyobb adatsűrűségű tányérral szerelt vinyók kerülnek=főként gyorsabb szekvenciális írás-olvasás=nagy fileok másolásánál jön ki leginkább. 320 és 500-as közt nincs akkora diffi, főleg ha mind2 320-as tányérral szerelt, de ha előbbi csak 250-es,akkor picit lassabb - amit fentebb írtam - legújabbak 500-assal (tányér) meg, meg akár 100 MB/s felett is tudnak. Basics xy kapacitású modellekben nemtom milyenek vannak , de a nemrég belinkelt teszt alapján is 1 TB-osba se a legújabb, de az lassú 334 GB tányérral (kb. 90 MB).

Célodnak megfelel ez a 320-as is, usb-os mképp érezhető lesz a gyorsulás és nem kell sokáig várni, míg áttolja cuccokat. :K

[ Szerkesztve ]

(#12046) bigdady


bigdady
nagyúr

van egy öreg 40 gb-os ide-s hdd-m. Rá tudom ezt kötni usb-n keresztül a routeremre hogy frp szerverként funkcionáljon? Van ilyen ide to usb keret? működő képes megoldás ez?

Igazából egy átalakitó i elég lenne de akkor hogy kap tápot? :W

[ Szerkesztve ]

(#12047) vlevi válasza bigdady (#12046) üzenetére


vlevi
nagyúr

Persze, léteznek (pontosabban léteztek ) olyan USB-s külső házak, ami nem SATA, hanem IDE winchersterhez voltak használhatóak. 2.5"-osból nekem is van egy, de természetesen már vagy 10 éve nincs bele vinyóm.
Tápot pedig onnan kap, ahonnan a SATA-s USB-s 3.5"-os külső házak. Van saját tápegységük.

Más kérdés, hogy egy 40G-s vinyóhoz már igencsak luxus lenne beszerezni egy külső házat. Hacsak nem a hardveraprón valamit tényleg nagyon aprópénzért. De sokkal inkább érdemes egy 2.5"-s vinyó házat venni 2-3 ezerért, és beletenni valamilyen vinyót. Természetesen SATA-t, mert mostanában csak az van. A 3.5"-s külső házak drágábbak. Igaz, a nagykapacitású 3.5"-s vinyók pedig jóval olcsóbbak, mint a 2.5-esek.

[ Szerkesztve ]

(#12048) bigdady válasza vlevi (#12047) üzenetére


bigdady
nagyúr

de nincs más vinyóm. ebből van vagy 3 :) de ez mintha nagyobb lenne mint 2,5 col. Létezik? régi asztali gépből van. normál hdd.

[ Szerkesztve ]

(#12049) DeathAdder válasza King Unique (#12045) üzenetére


DeathAdder
veterán

Minden világos :R

Annyi kérdésem volna még, hogy USB 3.0 hosszabbító kábellel mennyit veszíthetek? Nem kell hosszú, csak ne kelljen mindig behasalni a gép háta mögé az USB 3.0 portot keresve :) Illetve van-e különbség usb 3 hosszabbítókábel és usb 3 hosszabbítókábel között?

(#12050) King Unique válasza DeathAdder (#12049) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem túl hosszú (2m-nél több) szerintem nem nagyon lassít rajta, legalábbis én sajátjaimon 1,8m-es nem tapasztaltam . :N (persze vmi kis visszaesés lehet van..)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.