Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) ALFA


ALFA
senior tag

19990-re valami okosság?:F
Jó lenne lezárnom, úgy tűnik, pendrájvok elöntik az évem hátralévő részét.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#20002) szotyika77 válasza Jarod1 (#19997) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Annyit sikerült csinálnom tegnap óta, hogy a 12V-os adapter helyett kipróbáltam egy 9V-os kábellel, ezzel bekapcsolt, csak kis halk csipogó hangot adott ki hátul a táp rész felől, illetve a led halványan villogott.

És megnéztem, a 12V-os adapterben nincs áram.

[ Szerkesztve ]

(#20003) Jarod1 válasza szotyika77 (#20000) üzenetére


Jarod1
addikt

ha tudod mérd meg meg jön e fesz az adapterből.

(#20004) szotyika77 válasza Jarod1 (#20003) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Nem jött. Vettem egy másik adaptert, azzal tökéletesen működik. Köszönöm a segítséget! :R

(#20005) atirag


atirag
őstag

Egy tp-link routerhez szeretnék külső hdd-t vásárolni. Ahogy néztem semmi beállítás nincs a routerben ami a hdd-re vonatkozna. Milyet érdemes venni ami halk és legalább 1TB-os? A WD-k milyenek?

(#20006) maxiszalai12


maxiszalai12
tag

Üdv! Szükség lenne egy hordozható winchesterre. Az elképzelés: Mivel ha zenélek, kb 8 órát megy minimum a vinyó folyamatosan. Ebből gondoltam, hogy veszek egy 3,5" 2-3 TB vinyót és beteszem egy házba. Ez mennyire megbízható megoldás? Esetleg van valami ami megbízható munkatárs lehet?

(#20008) King Unique válasza atirag (#20005) üzenetére


King Unique
titán

A routeren történő használatra is nagyjából ugyanazok vonatkoznak, amelyek pl. a TV-k esetében. Valamint korábban szóba került a sebesség is. Egyébként lehet megfelelne hozzá akármelyik külső HDD, de lehet nem. Sőt, akár ilyen probléma is előfordulhat. Azt persze mondanom sem kell, hogy ezen külső ház az elsődleges környezetben nyilván kifogástalanul működik. Szóval esetedben szintén azt tudnám javasolni, hogy érdemes lenne a készülék topikjában is érdeklődni. Ott meg lehetne kérdezni másoktól, hogy ők pontosan milyen bevált típusokat használnak hozzá.

(#20006) maxiszalai12:
Pont nemrég volt szó arról, hogy a külső házas megoldásnak is megvannak a maga előnyei. Illetve, ha intenzív használatról van szó, akkor egy átlagnál strapabíróbb HDD nyilván előnyösebb lehet. Valamint egy megfelelő alumínium külső ház hőelvezetés terén szintén kedvezőnek mondható.

[ Szerkesztve ]

(#20009) atirag válasza King Unique (#20008) üzenetére


atirag
őstag

Köszönüm. Valahogy sejtettem,hogy nem lesz egy egyszerü ilyet vegyél dolog:)
Jelenleg egy valamilyen külső házam van amiben van egy zöld wd-m 500gb. Csak mikor megy akkor hangosnak tartom egy csendes szobában.

(#20010) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Sajnos elromlott a külső LG 500GB-os 2,5"-os vinyóm, és ezt a Silicon Power Armor A80 1TB-osat néztem ki, aminek úgy tudom 8MB gyorsítótára van.
Jelent ez valami hátrányt? Úgy tudom minnél több, annál jobb, vagy tévedek?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20011) runner 125 válasza runner 125 (#19888) üzenetére


runner 125
nagyúr

Sziasztok, itt kérdeztem az 1TB-s HDD-k TV-kel kapcsolatos viszonyáról, de rosszul írtam, 2TB-s 2,5-es WD-ről van szó. Létezik h a 2TB-s külső HDD-ket abszolút nem kezelik a tv-k? Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#20013) King Unique válasza makoss (#20010) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Külső HDD-knél az adatátviteli sebesség azért egyéb paraméterektől is függ, sőt mondhatni egyik-másik általában sokkal inkább meghatározóbb ilyen téren, mint a cache mérete. Illetve utóbbi leginkább csak akkor dob a tempón igazán, ha az átlagnál jóval nagyobb méretű (1 GB) —► példa. Valamint egyes újabb típusú 2,5 colos merevlemezekben is már az átlagnál nagyobb méretű gyorsítótár (128 MB) van, de nemrég valakinek pont egy ilyennél akadtak sebesség terén problémái —► kérdés | válasz. De persze ez az adott hardveres / szoftveres környezettől is függhet.

[ Szerkesztve ]

(#20014) King Unique válasza runner 125 (#20011) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Már a korábbi válaszban is benne voltak az erre vonatkozó lényeges dolgok. Ahogyan például az is, hogy a készülékek egy része általában csak 1 / 2 TB-ig kezeli a külső háttértárakat. De, ha kezelik a GPT partíciós sémát, akkor a 2 TB+ külső meghajtók használata is rendben lesz. Legalábbis tárkapacitás terén igen, de ugye előfordulhatnak egyéb problémák is, amelyek nemrég újfent összegezve lettek.

Továbbá mivel se a külső HDD, se a TV pontos típusa, valamint egyéb információk sincsenek megadva, ezért erre így nem sokat lehet mondani. Viszont az eddigiek értelmében nyilván nem lenne meglepő az említett probléma. De ez ügyben inkább a készülék felhasználói útmutatóját kellene átnézni, valamint a gyártó ügyfélszolgálatánál, illetve a téma itteni topikjában lenne célszerű érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#20015) runner 125 válasza King Unique (#20014) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szia, ok, köszi.

A HDD:

WDBU6Y0020BBK-0B

TV-ket nem írom be, mert az ismerős 5 TV-vel próbálta ki és egyik sem látja.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#20016) makoss válasza King Unique (#20013) üzenetére


makoss
addikt

Eredetileg 2 vinyót néztem ki:
Silicon Power Armor A80 1TB
vagy
WD My Passport Ultra 1TB 5400 rpm 16MB USB 3.0 Fekete

Sokat lenne hurcolva, jó volna az ütésálló, de a tab amire lenne dugva nem az, azért gondoltam a WD-re.
Nemigazán tudok dönteni, jó volna valaki leírná pro-kontra, melyiket miért lenne érdemes választani. :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20017) King Unique válasza makoss (#20016) üzenetére


King Unique
titán

Ha sokat lesz hurcolva, akkor egy hordozótokkal a WD is megfelelhet. Annak egyébként a szoftveres része komolyabb, illetve szintén 3 év gyártói garancia van rá. De azért egy ilyen tok nem egészen ugyanaz, mintha alapból ütésálló lenne. Illetve, ha használat közben fennáll a leejtés veszélye, akkor jól jöhet egy átlagnál strapabíróbb modell. Az, hogy a tablet az-e, vagy sem, annak ehhez nem sok köze van. Egyébként ilyen téren megfelelhet az A80, de akár az A85 is. Valamint akadnak egyéb ütésálló típusok is.

Viszont, ha tableten lesz használva, akkor ott egy 2,5 colos külső HDD tápellátása gondot okozhat. A videókban látszik, hogy egy átlagos tábleten külső tápegységgel, speciális kábelekkel kellett szórakozni. Na persze, ha valami komolyabb típus, amelyen már van pl. USB 3.0 port is, akkor annál más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#20018) makoss válasza King Unique (#20017) üzenetére


makoss
addikt

Ok.
Ha most az is a cél, hogy ne kelljen még külön Y kábelt venni, akkor melyik típus jöhet szóba?
A tabomon van USB 3.0-ás bemenet. :K

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20019) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

Talán ez a megfelelő topic a kérdésemre.
Vettem egy külső táp-adat adaptert [link] Ata-SATA- USB3

Továbbá egy sata3-as 5,25" helyre építhető cuccot. Csak rá kellett dugni az alaplapi csatlakozóra. (ASUS Z97-Pro GAMER)

Olyat csinált, hogy először nem ment, aztán ment, egy régebbi winyóra kimásoltam a fényképeket... cirka 70GB, 60 MB/s sebességgel ment is a dolog.

Aztán most az alábbi kép fogad, ötletek? Drivert nem találok, elvileg nem is kéne hozzá, csak akkor nem értem mit reklamál...

(#20020) King Unique válasza makoss (#20018) üzenetére


King Unique
titán

Az a korábbi hozzászólásban is ki lett fejtve, hogy itt maga a gazdagép (tablet) a gyenge láncszem tápellátás szempontjából. Illetve egyik 2,5"-os külső HDD esetében sem nagyon garantálható, hogy egy ilyen eszköz 1 db USB 2.0 portról stabilan meghajtja. Amelyiken van USB 3.0, az viszont már ok lehet. De, ha az a helyzet, mint ami az egyes routereknél, akkor még azoknál sem teljesen biztos.

Illetve egy tablethez a tápellátást illetően egy mSATA / M.2 külső SSD talán jobb választás lenne. Több típusnál a gyártói oldalakon is reklámozzák az ilyesfajta használatot —► ADATA | Samsung.

[ Szerkesztve ]

(#20021) makoss válasza King Unique (#20020) üzenetére


makoss
addikt

Tableten úgy gépeztem külső HDD-vel, hogy végig a tápkábelen volt a tab.
Egyszer próbáltam néküle, de nem bírta és kikapcsolt a tab.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20022) King Unique válasza nimfas (#20019) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

A 2,5" | 3,5" külső mobil rack topikok összefoglalóiban vannak ilyen IDE/SATA - USB adapterekről tesztek. Illetve, ha jól nézem, akkor a kolléga tesztelt egy hasonlót / olyat, ami neked is van. Bár nála adatkapcsolati problémák voltak, de látszik, hogy nem igazán a legjobb ez a típus.

Külön driver ezekhez egyébként nem szükséges, mert első csatlakoztatáskor a Windows automatikusan telepíti hozzájuk az eszközillesztőt. Ha ez sikertelen, illetve az eszközkezelőben problémák vannak, akkor én első körben az eszközillesztő eltávolítása —► gép restart —► eszköz újracsatlakoztatása módszert szoktam megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#20023) maxiszalai12 válasza King Unique (#20008) üzenetére


maxiszalai12
tag

Koszi a valaszt! Egy sirius rack es egy toshiba 3tb 7200rpm jo valasztas lehet?

(#20024) nimfas válasza King Unique (#20022) üzenetére


nimfas
addikt

Köszönöm, átolvasom a linkelt témát ! :)

(#20025) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Itt is megkérdezem, talán ez a topic jobban pörög.

Sharkoon Swift Case Pro U3-at vettem WD Red 2TB-al. Androidos lejátszóhoz vettem, leállítása után a ház nem kapcsol ki. Laptopon azonnal kikapcsolt. Ráadásul újraindítás után, már nem is látszódik a merevlemez. Mi a fene lehet a gond? Egyébként hol van a vezérlőchip, nem találom. Talán a 1053 jelzi, az a ragacsos megoldás alul megfelelő? Van egy régebbi Rapid-Case 3.5" SATA USB 3.0, az sem áll le, nem ismeri fel 2x-ra. Elméletileg ugyanaz a chip van bennük. Új, régi.

Akinek van problémamentesen működő külső 3,5'' háza, Androidos boxhoz, legyen szíves írja be. Ezt vissza kell vinni. :)

[ Szerkesztve ]

(#20026) mcload21


mcload21
tag

Nemsokára vennék egy 3 terás WD red vinyót, amit majd később külsőként használnék.
Viszont elgondolkodtam egy WD Elements 3tb-os külső tárolón. Valakinek van vele tapasztalata? Sajnos ebben a házban ahogy utánaolvastam, egy nem túl strapabíró zöld hdd van, ami sűrűn is parkol. Ha pedig egy ideig nem használom ezt a külső tárat leáll, majd elindul ha szükség van rá ...
Ahogy néztem elég egyszerű ennek a külső háznak a felépítése - csak a vinyó van benne és egy kis elektronika rákötve; usb, táp stb.
Én azért használnám rendesen, így kell a red, ez a zöld pedig nem egy jó választás. Sajnos külön ezt a házat nem lehet megvenni.
Az érdekelne, hogy az a funkció, amikor érzékeli, hogy huzamosabban nem használják és leáll, az a ház elektronikájában van, vagy a hdd vezérli? -Mert ha red lemezt tennék a házba és azt is leállítgatná, vagy valami alvó módba kapcsolna nagyon nem lenne jó ...

(#20027) King Unique válasza maxiszalai12 (#20023) üzenetére


King Unique
titán

Akár megfelelhet a Sirius is, illetve a korábban linkelt másik topikban egyéb típusok is vannak. Viszont külső házba inkább egy 5400 RPM-es HDD való. Valamint, ha már strapabíróság, akkor egy WD Red, vagy a fórumtárs által is használt Purple jobb választás lenne ilyen téren.

(#20026) mcload21:
A 3 TB-os modellről korábban készült egy teszt, amelyben látszik, hogy az a bizonyos zöld merevlemez van benne. De azóta a My Book sorozatnál volt aki piros belsőset fogott ki, viszont az újabb infók alapján már kékek van bennük. Amik lényegében zöldek, mert csak át lettek címkézve. Továbbá, mivel a 2 külső HDD sorozat belseje általában elég hasonló / azonos szokott lenni, ezért az Elements esetében is valószínűleg ez lehet a helyzet.

Az alvó mód működéséről pedig nemrég egy másik topikban volt szó. Tehát csak üresjáratban értendő, illetve a megfelelő külső ház esetén akár olyan firmware is használható, amelyben gyárilag tiltva / engedélyezve van. Tovább a 3,5" külső házaknak van külön topikja, ahol bővebb információkat találni ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#20028) maxiszalai12 válasza King Unique (#20027) üzenetére


maxiszalai12
tag

Értem, köszi. Akkor áldozok többet rá és lesz egy WD purple 2 vagy 3 TB. A házon is változtatnék. sirius helyettt egy Captiva lesz. Így már megbízható az összeállítás?

[ Szerkesztve ]

(#20029) King Unique válasza maxiszalai12 (#20028) üzenetére


King Unique
titán

A külső házas témát inkább annak a topikjában kellene megvitatni, pláne hogy ott is rákérdeztél. :)

(#20030) maxiszalai12 válasza King Unique (#20029) üzenetére


maxiszalai12
tag

Tudom, nem véletlen, csak itt kaptam választ. Ott csak a ház miatt érdeklődtem. :R

(#20031) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Van egy Samsung Hx-m101tcb/g típusú külső merevlemezem, és azt a jelenséget produkálja, hogy gépekhez csatlakoztatva azok nem külső, hanem belső merevlemezként érzékelik. A tálca ikonoknál se jelenik meg külső adathordozó eltávolítása opció. Van valami ötletetek, hogyan lenne javítható a hiba?

Üdv: Tibor

(#20032) King Unique válasza TeebyKay (#20031) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Erről a belső merevlemezként (helyi meghajtó) történő megjelenésről korábban már volt szó. Tehát ez teljesen normális és ettől még működnie kellene a hardver biztonságos eltávolítása opciónak.

Továbbá ez ügyben már korábban is érdeklődtél és akkor javasolva voltak bizonyos dolgok. Egyebet nem nagyon tudok most sem hozzáfűzni. Valamint, ha továbbra is az alábbi helyzet áll fenn, akkor ott valami nagyon nem stimmel...

[ Szerkesztve ]

(#20033) TeebyKay válasza King Unique (#20032) üzenetére


TeebyKay
őstag

A pendrive azóta megjelenik, anélkül, hogy bármilyen beállításhoz nyúltam volna. A gáz az, hogy így másoláskor például biztonságos eltávolítás nélkül sokszor nem maradnak rajta a merevlemezen az átmásolt adatok. Sajnos se program se semmi nem tudja leállítani, vagy nem is látja vagy hibát dob ha le akarom állítani.

Tudom, hogy már jelentkeztem a problémával, csak most került elő megint, hogy használnom kéne az eszközt és nem tudom. Minden esetre köszönöm a választ.

(#20034) King Unique válasza TeebyKay (#20033) üzenetére


King Unique
titán

Erre nem könnyű mit mondani, pláne hogy a pendrive is hol leválasztható, hol nem. Lehet valami frissítés, vagy egyéb szoftveres dolog kavart be. Illetve egy korábbi hozzászólásban említett másik 2 programmal is meg kellene próbálni a leválasztást. Valamint lehetőség szerint másik gépen, másik Windows alatt is.

Egyébként arról már volt szó, hogy a leválasztás hiánya okozhat problémát. Ha nálad emiatt a b. eset fordult elő, akkor az nyilván nem meglepő.

[ Szerkesztve ]

(#20035) TeebyKay válasza King Unique (#20034) üzenetére


TeebyKay
őstag

Igen erre írtam, hogy azokkal a programokkal, illetve azokon kívül több másik neten talált programmal is megpróbáltam. Az eszköz más usb portokba és más gépekre dugva is ugyan ezt produkálja.

szerk.: Másik érdekessége, hogy USB 3 porttal nem hajlandó együtt működni, ha adatot próbálok rajta keresztül másolni 1-2 perc után ledobja majd visszacsatlakoztatja az eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#20036) King Unique válasza TeebyKay (#20035) üzenetére


King Unique
titán

Ha még csak azon a gépen, illetve azon OS alatt produkálja ezt, az egy dolog. Persze, ha ugyanott másik külső HDD-vel rendben működik, akkor már ez is fura. Illetve, ha több gépen is előfordul, akkor az megint arra enged következtetni, hogy magával az eszközzel nem stimmel valami. Az állapota (HDS), USB-kábel stb. rendben van? Egyébként az adatkapcsolat eldobásának lehetne különféle okai, amelyekről egy másik topikban volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#20037) TeebyKay válasza King Unique (#20036) üzenetére


TeebyKay
őstag

Igen mind a kábel mind a merevlemez rendben van.

(#20038) makoss válasza King Unique (#20020) üzenetére


makoss
addikt

Olyat viszont nem kérdeztem, hogy melyik külső HDD a legjobb ár/érték arány szempontjából te szerinted, ha ezeket a kritériumokat nézzük? Annak ellenére, hogy megneveztem 2 modelt.

-1 TB
- 2,5"
- USB 3.0
- lehetőleg 25 eFt alatt,
- jó volna ha Y kábel nem kéne hozzá
- bírja a hurcolászást.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20039) King Unique válasza TeebyKay (#20037) üzenetére


King Unique
titán

Ha biztosan rendben vannak, akkor érdekes. Illetve, hogy egyáltalán nem jelenik meg sehol a tálca értesítési területén leválaszthatóként, az kissé abnormális. De, ha minden gépen egyazon verziójú Win10 van, akkor lehet annál nem stimmel valami. Jó volna Win7/8.1 alatt is kipróbálni, de akár még egy Live Linux is szóba jöhet. Utóbbi esetében pl. a kapcsolat eldobását is lehetne tesztelni és akkor kiderülhet, hogy az OS, vagy más-e a probléma okozója.

Továbbá lehet, hogy magával a külső házzal, annak USB-vezérlőjével van valami gond. De mivel ez a típus integrált USB-aljzatos, ezért a HDD-t nem lehet belőle egy másik külső házba áttenni. Az integrált aljzatról ezen cikkben van némi infó.

[ Szerkesztve ]

(#20040) King Unique válasza makoss (#20038) üzenetére


King Unique
titán

Azért itt pl. a "bírja a hurcolászást" illetően el kellene dönteni, hogy normál külső HDD + hordozótok, vagy ütésálló külső HDD kell-e. Mindkettőnél voltak példák említve, illetve az árakra rá lehet keresni az árgépen. Egyébként utóbbiaknál az SP-k kicsit drágábbak az átlagnál, de pl. az ADATA és a Transcend modelljei már beleférnének a megadott keretbe.

Az Y-kábeles dolog fentebb ki lett fejtve, hogy ez esetben az nem igazán a külső HDD-n, hanem inkább magán a gazdagépen múlik. Ha utóbbi alapból gyatra / instabil tápellátás terén, akkor márpedig szinte mindegyik 2,5"-os külső merevlemeznél lehetnek emiatt problémák.

Egyébként szép és jó, hogy a hálózatról üzemelő tablet USB 3.0 portja meghajtotta rendesen. De, ha csak aksiról megy, akkor nyilván nem meglepő, hogy nem bírja sokáig. Ha mindenképpen fontos a mobil használat, akkor esetleg a korábban említett módon, vagyis pl. egy vésztöltő (energiabank) + spéci kábelezés által lehetne rásegíteni a tápellátásra. Én nemrég egy ilyen L10000-es típust próbálgattam, amely önmagában simán meghajtotta a 2,5" | 5400 / 7200 RPM külső HDD-ket. Viszont hiába a 10400 mAh és a 100%-os töltöttség, rövid használat után már csak 75%-ot mutatott a töltésjelző. Tehát valószínűleg még egy ilyen sem bírná olyan túl sokáig. Bár ki tudja, mert pl. a tesztelésre használt laptopban is csak egy 4400 mAh kapacitású akkumulátor van, ami azért bírja egy ideig, ha rá van csatlakoztatva egy-két mobil külső HDD. De mondjuk azt is inkább hálózatról szoktam használni.

[ Szerkesztve ]

(#20041) makoss válasza King Unique (#20040) üzenetére


makoss
addikt

Megnéztem még ezt az ADATA Durable HD710 1TB vinyót, ez még jobb is olyan téren, hogy annyi mint a WD, és még ütés, és vízálló is, ami ott van mint a SP :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20042) King Unique válasza makoss (#20041) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az is egy masszív darab. Voltak, akiknél mondhatni bevált ez a típus, de azért vegyes tapasztalatok is akadtak vele. Egyébként legutóbb egyik fórumtárs a Machez készült változatot vette, illetve írt róla egy blogbejegyzést.

[ Szerkesztve ]

(#20044) makoss válasza King Unique (#20042) üzenetére


makoss
addikt

Most visszaolvasva a vinyókat beírva a HD710-re volt néhányszor panasz, viszont lehet átsiklottam felette de WD-re mint ha nem lett volna annyi gond.
Ezek tükrében mégis jobb volna WD-t, azon belül a WD My Passport Ultra-t választani?
WD-m van most is, de nem külső, hanem belső 3,5", nincs vele gond kop kop.
Nem tudom mit csináljak :F :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20045) King Unique válasza makoss (#20044) üzenetére


King Unique
titán

Ha végigolvastad, akkor annál pl. a kilazuló USB-aljzatra panaszkodtak egyesek, de nem mindenki. Illetve ilyen téren a WD-k meg eleve integrált aljzatosak, amelyről az alábbi cikkben is van említés. Valamint pl. különféle mértékű meghibásodási példákat ugyanúgy találni mindkettő, illetve az utóbbi esetében is. De ilyen más gyártók termékeinél szintén előfordulhat. Elég csak rákeresni az ezekkel foglalkozó topikokban.

Szóval nem egyszerű dolog ez, de arról már korábban is volt szó, hogy a megfelelő használaton szintén sok múlik. Továbbá, ha valaki biztosra akar menni, akkor eleve készít biztonsági másolatokat. Valamint nyilván a minél hosszabb (gyártói) garanciaidő is előnyös, amely itt most mindkettő esetében 3 év.

[ Szerkesztve ]

(#20046) makoss válasza King Unique (#20045) üzenetére


makoss
addikt

A WD szerintem még annyiban lehet jobb, minőségibb, hogy eléggé elterjedt, nagy múltra tekint vissza. Úgy értem, hogy elég csak a WD-t említeni elég sok ember azt mondaná HDD, szemben az Adata-val.
Jó ezt csak megemlítettem, hibás kikerülhet akármalyikből.
De mint fentebb említettem a tabom nem ütésálló, és többnyire azzal lenne használva, így mindegy, hogy ütésálló avagy sem a vinyó. :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20047) King Unique válasza makoss (#20046) üzenetére


King Unique
titán

Hát ezt a minőséget lehetne feszegetni pl. a külső burkolat tekintetében is, de azért egy egyszerű, műanyag ház szvsz nem annyira a top kategória. Akkor már inkább valami fémházas, vagy egyéb, speciális összetételű kivitelezés. Továbbá a belsőt illetően a 2,5" | 1 TB kompakt külső HDD-kben rendszerint ezen hozzászólásban említett első 4 db notebook merevlemez szokott lenni. Ezek pedig átlagos típusok és nem igazán lehetne azt mondani, hogy egyik sokkal jobb lenne, mint a másik. Akkor már inkább egyértelműen a Red.

Egyébként azt már fentebb sem egészen értettem, hogy a külső meghajtó ütésállóságához mi köze van a tabletnek?? Eleve az a lényeg, hogy a külső HDD, a rajta lévő adatok ne sérüljenek egy esetleges leejtés miatt. Mert bizony egy normál típusnál már egy kisebb esés is akár komoly következményekkel járhat.

[ Szerkesztve ]

(#20048) makoss válasza King Unique (#20047) üzenetére


makoss
addikt

Hát nem tudom, nem szeretnék a témában szőrszálhasogató lenni, nekem csak egy külső 2,5"-os 1 terrás vinyó kell mindennapi használatra, tárolásra, kicsi fájlokhoz ugyanúgy mint nagyokhoz USB 3.0-ás kapcsolattal, 23eFt-tól nem drágábban. :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20049) Jarod1 válasza makoss (#20044) üzenetére


Jarod1
addikt

régen a wd winyókkal volt sok gond...de mára az a favorit

(#20050) makoss válasza Jarod1 (#20049) üzenetére


makoss
addikt

És az Adata-val mi a helyzet? :B
Most az a problémás?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.