Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) vlevi válasza daniel2121 (#5000) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem baromság, teljesen jogos igény. WD Mybook tudja ezt. alapból 30 perc után leáll, de ez a 30 perc átállítható akár 10 percre is. pontosabban átmegy standby módba, azaz elektronikailag működik, de a vinyó nem pörög. És a tévé kikapcsolása után teljesen kikapcsol.
De természetesen nem csak a tévével működik így, számítógépre dugva is ugyanígy működik. Az, hogy standby-ba megy, nem okoz gondot sem a tévének, sem a számítógépnek, mert csak annyi történik, hogy amíg a lemez fel nem pörög, addíg vársz. 10-15mp.
Szóval ezt tudja a WD, de meg lennék lepve, ha a többi nem tudná. Olvastam ilyesmit a Samu Story stationról is.

(#5002) daniel2121 válasza vlevi (#5001) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi pont ez érdekelt volna. A lényeg hogy ne pörögjön a vinyó, mert ugye azt éjszaka nem kellemes hallgatni.

(#5003) King Unique


King Unique
titán

Az általam korábban ajnározott A-DATA NH03-nál nézem egyik tesztet,amelyben látszik,h a legkisebb 1 TB a leggyorsabb,hozza a 130-140 MB/s értékeket.
A 1,5 TB lassabb,ill a 2 TB viszont meg a "leglassabb" :(( - ez a több tányér,több fej miatt van? Többinél,pl.WD MyBook is ez a helyzet,normális ez így?

Csak azért,mert ha vennék 3,5" külsőt (pl.NH03),akkor ma már 2 TB alatt nem kellene,de pont a nagyobb nem tudja a reklámozott 140 MB/s tempót. :F

Ui.: Adata-hoz adott Fnet Usb Turbo HDD driverhez - de az van PQi-hoz is - sorozatszáma van vkinek,csak úgy kipróbálni,v van free turbo driver is?

(#5004) ruti válasza King Unique (#5003) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ha az 1 terás egytányáros (ami 500-as), kétoldalas (tehát kétfejes), akkor tuti az a leggyorsabb...
de félek, hogy a legtöbb külsőbe nem tesznek ilyen gyors "belet", szerintem maradnak a 333-as tányérnál...

a 1,5-es és a 2,0-es ugyanaz a belső, csak a 1,5-esben az első lemez kétoldalas, a második csak egyoldalas, azaz három fej van
a kétszer kétoldalas pedig négyfejes, ezért elvileg lassabb, de a gyakorlati használatben ez nem jön elő (adatelrendezés-, adatfajta függő...)

belső HDD-nál az adatsűrűbb tányérra és a minél kevesebb fejre kell törekedni, de egy 5400 rpm-es külső felhasználásnál szerintem tök mindegy

most nézem a linket, ezek tényleg HITACHI béllel szereltek, és ráadásul 7200-esek!
most már tényleg vegyen valaki ilyet, annyit beszélünk róla

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5005) King Unique válasza ruti (#5004) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm a felvilágosítást,bennem is a fej-tányér összefüggés motoszkált,de így akkor kielemeztük ezt is! :)
Azért persze nem sokkal volt lemaradva a 2 TB-os se,csak az ár-érték arányokat nézve,ill.ha már 2,5"-be is van 1 TB-nem is olyan drágán,akkor 3,5"-be biztos nagyobbat vennék.

Akkor jól néztem,Hitachi a belseje,elvileg azokban is vannak nagyon jó szériák,WD is nem hiába vásárolta fel...

7200 rpm szerintem nem feltétlenül baj,130-140 MB/s miatt is erre esett a választásuk gondolom,ill. vmi spec hőelvezető nyilása is van a "doboznak",h még kevésbé melegedjen.

(#5006) ruti válasza King Unique (#5005) üzenetére


ruti
Közösségépítő

OK, itt az oldal közepén a hűtési metódusa,
passzív hűtéssel, érintkező fémfelületek nélkül hogy tud 40 fok környékén maradni azon a négy kis vágáson?
:)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5007) King Unique válasza ruti (#5006) üzenetére


King Unique
titán

Értem én mire akarsz kilyukadni,de amíg nincs vkinek konkrét tapasztalata ez ügyben,v erre vonatkozó tesztet nem láttunk,addig kár leminősíteni.A külső légárammal ügyeskednek vmit...gondolom ki van ez találva megfelelőképpen :) WD MyBook is 7200-as mégse fő meg.

2,5"-be is a samu s2 usb3 7200-as se ment hosszabb hajtás után 41°C fölé,alapba meg 34°C volt - az nem rossz!

Turbo usb driver használható akármilyen külső hdd-hez,v ha nincs erre külön "beüzemelve" akkor nem tanácsos.? Csak azért mert ez az FNET féle, sorozatszámot (ami nekem ugye nincs,free megoldást nem láttam) kér csak telepítésnél,nincs kikötve, h csak adata,pqi hdd-kel megy.

(#5008) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok!

10 ezer körül (maximum 15000-ig), mit ajánlanátok megbízható mentési célokra?

A lényeg a megbízhatóság, és az élettartam.

Lehet külső hdd, és belső is (ekkor az árba bele kell férnie egy olcsóbb külső racknek).
Én a wd greenel, meg a wd passporttal szemeztem, de nem vagyok túl tájékozott adatmentésre használt hdd-k között.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#5009) ruti válasza qfm (#5008) üzenetére


ruti
Közösségépítő

szia!

elég szűk a keret
folyamatos biztonsági mentésre, szikronizálásra, vagy csak backup-ot eltárolni kell?
esetleg "csak" adattárolásra?

neked lesz?
mert ilyen konfighoz szvsz dukál egy u3-as kártya, az usb2 sebességnél nem javaslom leragadni.

költségkímélőbb lehet egy minőségi rack, amihez adják tartozékként a hátlapi eSATA kivezetést, meg az adatkábelt (a lapodon ugye nincs eSATA) lásd: 3,5"-es Külső rack topic

mindkét verzióval fölémegyünk a pénzügyi keretnek, ha használható adatátv. sebességre van szükséged

a green jó egy rackbe, de WD passport helyett itt vannak a topicban jobb ötletek
az "olcsóbb rack" nem teljesíti a "lényeg a megbízhatóság, és az élettartam." követelményeidet ;)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5010) qfm válasza ruti (#5009) üzenetére


qfm
senior tag

Szia!

Kb. heti 1 mentésre lenne használva, általában kis mennyiségű adat kerülne rá egyszerre, kivéve az első mentést. Nem az én gépemhez lesz, egy laptoppal lesz használva usb 2.0-n keresztül.

Nálam egy dokkoló van, eSATA-val, meg külön hdd-kkel.

(#5011) ruti válasza qfm (#5010) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ilyen célra akkor egy 2,5-es USB2-es untig megfelel, rengeteg ajánlást látsz visszaolvasva, King Unique kolléga mindig linkel szépeket, a tudásuk ugyanaz, sokan a design alapján döntenek,
én mindig javaslom h masszívabb legyen, "ütés és cseppálló" kivitel, ami az odakoccantásoktól véd.
és a jövőre gondolva usb 3-as legyen, mert a 2-es árában van

valami hasonlóra tippeltem volna, csodálkoztam is ;)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5012) Olomlovag


Olomlovag
tag

Sziasztok!

Mostanában elgondolkodtam, hogy adattárolásra külső winchesterbe érdemes energiát fektetni.

Amivel hadilábon állok, hogy most egy

5-8 éves
pata Winchestereim vannak, és csak hátul vannak USB portjaim, amiket egy usb elosztóval próbálok használni. Viszont egy hónapon belül vásárolok egy teljesen új gépet. Amelybe szeretnék egy olyan házat venni, ahol elől vannak usb csatlakozók.
A kérdésem az lenne, mivel teljesen autodidakta vagyok, hogy milyen megoldásban érdemes gondolkodnom.
Nem ismerem a külső HDD-ket, nem tudom milyen tartozékokkal csomagolják, de a gép mellet az iróasztlomban van egy polc, ahol elférne vízszintesen. Sajnos a dokkoló nem jöhet szóba, bár lehet, hogy az nem is erre szolgálna.

Tehát abban szeretném a tanácsotokat kérni, hogyan is képzeljem el a külső HDD csatlakozását usb porton keresztül.

Köszönettel, várom a hozzászólásokat.

Üdv

A remény hal meg utoljára, de nincs aki eltemesse

(#5013) King Unique válasza Olomlovag (#5012) üzenetére


King Unique
titán

Most teljesen új külső 2,5" v 3,5" hdd kell,v a régi gondolom 3,5" pata vinyókat akarod külső házba (rackbe) tenni és usb-n keresztül használni? :F

Komplett külsőbe visszaolvasva találsz jó tippeket,rackbe is van olyan,amely (PATA) IDE-SATA - USB átalakítós,úgyhogy az se gond.Illetve a 2,5" és 3,5" külső rack topicba nézz körül. Illetve vannak 5,25" külső hazak,amibe ide-sata HDD és ODD is rakható és usb (2.0) csatija van,de van esata-ban is,ha jól tudom.
Adnak hozzájuk mindenféle tartozékot:kábelek (usb,esata stb)),szerszám(pl.csavarhúzó),maga az atalakítók (pata,sata),driverek - szóval komplett csomag,csak a hdd-t kell belerakni.

Ha új gépet veszel,nem tudom nálad mennyire szempont a gyorsabb interfész,esata,usb 3.0,mert az usb 2.0 adatátvitel szempontjából lassú és manapság már sokan itt a PH-ról is a gyorsabb megoldásokat keresik inkább és ráadásul jóformán nem sokkal,ill. alig drágábbak.

Konkretizáld picit az elképzelésedet és utána mi is konkrét megoldásokat ajánlunk.Komplett külsőbe itt én is,külső rack+bele hdd megoldásokban ruti tud bővebb segítséget nyújtani. :)

[ Szerkesztve ]

(#5014) Olomlovag válasza King Unique (#5013) üzenetére


Olomlovag
tag

Szia King Unique!

Köszönöm a válaszodat.
Sejtettem, hogy nem tudtam megfogalmazni az elképzelésemet. Igyekszem összeszedni gondolataimat, és ha meglesz mindenképpen megkereslek vagy Rutit. Köszönöm a tanácsokat, legalább el tudtam indulni egy irányba...

Üdv

A remény hal meg utoljára, de nincs aki eltemesse

(#5015) King Unique válasza Olomlovag (#5014) üzenetére


King Unique
titán

Igen,imént nem derült ki pontosan a szavaidból,v én nem nem jól vettem ki ,h koplett külső hdd-kell-e,v más.

Addig is,egy kis + iránymutatás:
Neked otthonra,gép mellé rakva,ha nem akarod hurcolni magaddal,akkor a nagyobb 3,5" külső hdd kell, olcsóbb is,mint 2,5"! :K
Felszereltség ált.:adatkábel (usb 2.0/3.0.esata,firewire akár),külső saját táp adatpter+kábel,programok (bachup,titikosítás)+driverek előre rámásolva a hdd-re,gyártói brossúrák - használai útmutató kb.ennyi. Hasonló 2,5"-nél is,max ott van külön usb tápkábel (pl. usb 3.0-nál 2.0-ba való használathoz - ,de ált 3.0 hdd 1 db usb kábellel megy 2.0-ba is, esata-hoz,bár igaz van már táppal egybeépített esatap is)

2,5" komplett hdd tipp:#4927,#4941,#4943,#4831# 4824,# 4625,# 4570

3,5" kopmlett hdd tipp:# 4708,# 4728,# 4640,# 4755 :F ,# 4594

Másik alternatíva 3,5"-be a Külső rack+hdd,itt éri meg igazán pl.# 4903,# 4763.

Komplettek jobbak abból a szempontból,h esetleges rázkódást,kikapcsolási-eltávolítási gondokat a gyártók "megoldják",optimalizálják "előre",de külső rack-nél jobb tényleg a variálhatóság.Megfontolandó még nagyon a csatlakozó komplettnél,mert az később nem cserélhető,bővíthető (kivétel Seagate goflex) gyorsabbra pl. usb 3.0-ra,ami 2.0-ba is működik, racknél meg csak kiveszed ugye a hdd-t és átpakolod egy másik pl. usb3-as házba.

Üdv: King Unique :D

[ Szerkesztve ]

(#5016) Olomlovag válasza King Unique (#5015) üzenetére


Olomlovag
tag

Szia King Unique!

Már kapisgálom, hogy egy belső és külső HDD egészen másképp működik.

A cél az lenne, hogy adataimat, saját videófelvételeimet, biztonságban tudjam. Mivel a lemezek annak idején csődöt mondtak, visszaolvasási problémák miatt, arra gondoltam, hogy a HDD jelen pillanatban nagy kapacitású kis helyen elfér, és nem feltétlenül kell a gépben lennie, akkor amikor a rendszer épp valamiért " kakukkol ".
Tehát nem kell azzal vesződni, hogy úristen nincs másolat, ha épp szükség van rá. Csak átteszem egy másik " gépbe " és már látom is.
Ha csinálok egy új felvételt rögtön ki is menteném. Erre most egy belső HDD-t használok.
A másik dolog, ha a régiről át szeretném másolni az új gépre az adatokat, hogy ott is hozzáférjek szintén legyen rá lehetőségem, vagy visszafelé. Az újról a régi gépre.

Ez lenne a cél. Talán így már érthetőbb voltam. S erre keresek minél egyszerűbb megoldást.
Amolyan Plug and Play verzióban.

Köszönettel mégegyszer, hogy így foglalkozol a dolgaimmal.

Üdv

A remény hal meg utoljára, de nincs aki eltemesse

(#5017) ruti válasza Olomlovag (#5016) üzenetére


ruti
Közösségépítő

szia!

a következőket látom, javíts ki ha tévedek:
-nincsenek egyelőre extra igényeid, csak az adatokat biztos helyen tudni, és néha szinkronizálni másik gép adataival
-nem lesz horkázva médialejátszóhoz
-nem dolgozol rajta real-time, nem kell tükör mentés
-a belső vinyók (az adatokkal) lehetőleg kerüljenek kívülre, adatbiztonság miatt
-a belső vinyók állandó pörgése számodra felesleges (élettartam, fogyasztás,...)
-usb2.0 sebessége neked elegendő

ekkor a javasolt lehetőségek:
1. eddig a pata (nem rendszer) belső vinyókat használtad tárolásra. ezeket kiszereled, felcimkézed, elrakod, és ha kell valami, egy f@sza dokkolóból kezeled. ez a dokkoló tud pata és sata, 2,5 és 3,5" belső hdd-ket is kezelni, ez a jövőben úgyis ki lesz használva, és nagy szabadságfokot nyújt. új ára: 10-12k bruttó

2. a legéletképesebb belső vinyódat kinevezed ádattárolónak, veszel neki egy rack-et. van néhány olyan combó, ami pata és sata-t egyaránt kezelnek, pl. DeLock, IcyBox. a jövőre gondolunk, a pata-t ki fogod nőni, és sata-t fogsz venni, ugyanakkor a pata-t nem kell kidobni, mert szükség esetén ugyanebben a rack-ben használható lesz. új ára: 7-9k bruttó

3. megbízható IDE-s rack-et veszel a pata-soknak, ami kézzel szerelhető, tehát tudsz variálni, mit tartasz benne. Pl. Chieftec, de számos más minőségi cucc van. Új ára: 6-8k bruttó

4. hagyod a pata-kat belsőnek, míg élnek, és olyan lapod van, ami nem max. 2 IDE eszközt kezel, ha nem akarsz bővítőkártyázni. veszel egy usb2-es külső hdd-t, minden extra nélkül, a korábban ajánlottak közül. ekkor viszont a hosszú usb-kábellel vigyázni kell, mert nem ér el a polcik, ha nem külső tápos ;) de erről majd később... Új ára: 13-15k bruttó

a közeljövőben úgyis fogsz nagy sata hdd-t venni. ez az 1-2. variáciban használható lesz, persze célszerű rack-ben hagyni állandóra.

bocs ha hosszú voltam, munkaidőben vagyok :))

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5018) copperhead


copperhead
aktív tag

2TB WD Elements-em van. Amikor a PC-ről 1TB-ot másoltam rá, semmi gond nem volt. Most viszont szeretném visszamásolni és ezt az üzenetet kapom vagy azt, hogy nem találja a fájlt. Ezt is bekapcsoltam, de nem változott semmi. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#5019) ruti válasza copperhead (#5018) üzenetére


ruti
Közösségépítő

a rámásolásnál a fájlok ténylegesen célba értek?
a cache-engedélyezés a rámásolás előtt be volt kapcsolva?
egyéb fájlokkal mi a helyzet?

nem akarok vészmadár lenni, de akár még a titkosítás (sikertelen visszafejtés az usb chipben) miatt is lehet, ne legyen igazam

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5020) #85552128


#85552128
törölt tag

Sziasztok!
Adattárolásra szeretnék egy 1.5 TB-os hordozható vinyót venni, jelenleg ez az egyetlen jelöltem: WD 1500GB Elements Desktop WDBAAU0015HBK
Az lenne a kérdésem, hogy mennyire megbízhatóak ezek és használat során mire kell ügyelni?
Lehet úgy is, hogy naponta rá van kötve a gépre, vagy azért a "folyamatos" üzemidő nem tesz jót ezeknek?

[ Szerkesztve ]

(#5021) copperhead válasza ruti (#5019) üzenetére


copperhead
aktív tag

Az első hibaüzenetnél nem volt engedélyezve. Fénykép másolásnál a fájlok folyamatosan mennek át, egyszer csak azt írja ki, hogy a fájl nem található, de addig átmegy minden. Ezután olyan, mintha újracsatlakoztatnám a vinyót, mert az automatikus lejátszásban újra beolvas mindent. Olyan, mintha egy pillanatra megszakadna a kapcsolat. 10GB mkv-t elkezdi másolni, majd egy idő után szintén közli, hogy a fájl nem található. Külső HDD-t nem lehet defragmentálni? Lehet, hogy az is segítene valamit.

[ Szerkesztve ]

(#5022) vlevi


vlevi
nagyúr

Szerintem USB kontakthiba.
Nekem ugyanezt játszotta el a 2.5"-s Samu külső vinyó, ott az volt a gond, hogy néha-néha az USB-n keresztül nem kapott elég tápfeszt, és lebontott.
Itt természetesen tápfesz gond nincs, mert azt külön kapja, de egyéb kontakthiba lehet. Nekem is volt olyan USB kábelem, amibe nem volt mindegy, hogyan dugok be valamit, 10-ből egyszer nem kezdett el villogni a beledugott pendrive, csak ha kihúztam, és újra bedugtam.

(#5023) King Unique válasza Olomlovag (#5016) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ahogy ruti összefoglalta,az elvárásaidnak - pakolni a belső hdd-ket "ide-oda" - leginkább a külső mobilrack+bele hdd megoldás felel meg! :K Nagyon jó kis,megbízható akár IDE-Sata - USB házak is kaphatók manapság elfogaható árakon,tudsz velük variálni rendesen.

A komplett külső hdd megoldás se rossz,csak arra rá kéne másolni a cuccaidat,ami főleg usb 2.0-án hát nem egy... :O úgyhogy inkább a rackes megoldás lesz a nyerő,de később esetleg a "friss" cuccaidnak vehetsz egy külsőt,mert ezek is egyre olcsóbbak már!

Talán majd másnak hasznos lesz az összefoglalóm,aki külső hdd vásárlás előtt áll. :D

Üdv.King Unique

[ Szerkesztve ]

(#5024) King Unique válasza #85552128 (#5020) üzenetére


King Unique
titán

Korábban már többször taglaltuk az Elements-et,nemrég összegeztem is #5015 (3,5" tipp),konkrétan pl.# 4594,én inkább + pár-néhány ezerért WD Mybook usb 3.0-át (gyorsabb,programok,jobb) vennék,de ha nagyon muszály Elements is elmegy,volt akinek bejött,ill. olcsó az tény,veheted ha mindenképp ez kell és nem akarsz többet költeni rá. :D

[ Szerkesztve ]

(#5025) Olomlovag válasza ruti (#5017) üzenetére


Olomlovag
tag

Szia Ruti!

Köszönöm a lehetőségeket, amiket adtál. Volt amit értettem is :)
Szerintem jó alternatívákat adtál, hogy mennyi mindenre kell gondolnom mielőtt belevágok.

Most néhány nap alatt átgondolom, megnézem az általad felkínált lehetőségek kiaknázását.
Igyekszem mérlegelni.

Köszönöm a segítségedet neked is :)

King Unique: Te is sokat segítettél. Szintén köszönöm.

Üdv

A remény hal meg utoljára, de nincs aki eltemesse

(#5026) King Unique válasza Olomlovag (#5025) üzenetére


King Unique
titán

Nincs mit,máskor is szívesen! :)
Majd ha összeáll a végleges konfig,megoszthatod velünk,ill.ezzel kapcsolatos személyes tapasztalataidat,hátha hasznos mintául szolgál majd másoknak is a későbbiekben.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#5027) copperhead válasza vlevi (#5022) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! Lehet, hogy az volt a hiba. Kipróbáltam a hátsó 4 USB-t, 3 azt jelezte, hogy nem tudja teljes sebességgel kezelni. Végül azon amit idáig használtam gond nélkül ment a másolás. Ez egy elég régi gép, nem nagyon volt használva, lehet, hogy az USB kapuknak nem jó az érintkezése? A Partition Magic rossznak jelzi a WD-t, nem tudom, hogy ez mi lehet? Külső HDD-t ajánlatos defragmentálni? Érdekes módon a beépített felismeri, de nem tartja szükségesnek a Perfect Disk viszont nem látja.

[ Szerkesztve ]

(#5028) ruti válasza copperhead (#5021) üzenetére


ruti
Közösségépítő

nemtom mid van, de direkt hátlapi kivezetésről, ne előlapiról vagy usb hub-ról próbáld meg
és a gyári (hosszúságú) kábellel
lehet defragolni, de nem azért akad le vsz

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5029) ruti válasza copperhead (#5027) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ja, már ezen túl vagytok, ok
igen régi konfig... milyen az XP?
de látom nagyjából megvan az usb2
inkább az alap rdsz-ed lassú, ezért hibázik

a partition magic-et ne használd, és NE válaszd a bad disk autom. javítását
HD sentinel legyen a mérvadó, majd ha ő rossznak jelzi, akkor (lesz) rossz
írd meg hogy jelez-e hibát, de szerintem nem fog

a defrag-ról külső HDD-n:
az adatállományok jellegétől, és az adattárolás módjától függő, hogy érdemes-e.
általában nem szükséges.
ha izgat a téma, akkor van néhány spec defrag prg (pl. az O&O-nak), ami az OS sajátjánál jóval előbb ítéli szükségesnek, és jóval nagyobb töred. %-ot mutat.

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5030) copperhead válasza ruti (#5029) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! A HD Senitel nem jelzett hibát. Az O&O sem jelzett defragmentációt.

[ Szerkesztve ]

(#5031) copperhead


copperhead
aktív tag

Azért kipróbáltam az O&O-t, miután jelezte, hogy 1 napig tart, inkább leállítottam.

(#5032) Mezcal


Mezcal
addikt

Ma vettem ezt a változatot.

Tevion EF350211

3,5 S-ATA
1,5 TB
USB 3.0
197,34 x 118,4 x 32,4 mm

Belül egy Western Digital Caviar dolgozik.

Van még valakinek tapasztalata erről a márkáról?

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#5033) a000


a000
őstag

Sziasztok

Keresek külső vinyót, 2,5"-et. Milyet ajánlotok? 320-500gb-ig érdekelne. Fontos adatokat szeretnék rajta tárolni, hogyha bármi van, meglegyen. Lényeges a hordozhatóság miatt a 2,5".

Köszi

(#5034) a000 válasza a000 (#5033) üzenetére


a000
őstag

Azt elfelejtettem, hogy windows/linuxon felváltva lesz használva, nem tudom, hogy ez számít-e valamit.

(#5035) Mezcal válasza a000 (#5034) üzenetére


Mezcal
addikt

2,5 -es Tevion a LIDL-ben elég olcsó. USB 3.0

Belül WDC Caviar Green, az energiatakarékos.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#5036) Mezcal


Mezcal
addikt

Teszteltem a Teviont DLGDIAG programmal.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#5037) King Unique válasza a000 (#5033) üzenetére


King Unique
titán

Ha visszaolvasol,találsz rengeteg tippet,de nemrég (2,5"hdd tipp) összegeztem is,tessék kicsit alapossabban olvasgatni! :U

Az alább ajánlott Tevion 2,5" usb 3.0 se rossz,de azért nem is a legjobb!
A Win/Linux alatt felváltva használod,akkor egyrészt jól jön, ha FAT32-re van formázva,mert azt ugye min2 OS kezeli,viszont FAT32 a 4 GB-nál nagyobb fileokat ( pl.egy dvd iso file,HD film) nem kezeli,ha ez számít. Továbbá egyre több külső hdd-t ma már NTFS-re tolnak pont ezért,de az csak ugye Win alatt használható,bár már LINUX és MAC alá is van NTFS driver is.

Úgyhogy jó neked akár a kolléga által ajánlott Tevion 2,5" is,azt hiszem az gyárilag FAT32 (áttolható NTFS-re,ill. akár vissza FAT32-re is),de akadnak 2,5" usb 3.0-ba jobbak is,jó szoftverekkel,amit taglaltam korábban én is.Meg most egy 320-500 GB 2,5" külsőt kb. 13-16-17k körül veszel (elit márkákat is,mint WD,Samsungm,Iomega stb.),nem tudom Tevion mennyi,de gondolom max pár (1-2k-val) olcsóbb.

Vagy ugye ott a külön mobilrack+hdd megoldás,de 2,5"-be talán a komplett,egyből külső megoldás paraktikusabb szerintem.

Üdv.King Unique

[ Szerkesztve ]

(#5038) King Unique válasza Mezcal (#5035) üzenetére


King Unique
titán

A 2,5"-be WD Scorpio Blue van 8mint WD My Passportba),v Black,de Blue,mert a Black az 7200 rpm-es. A Caviar Green az 3,5". :U Legalábbis én így tudom,de WD oldalán is ez van.

Basszus ez a külső vinyó is már milyen mainstream dolog lett,h már Aldi,Lidl és Tesco,Spar bev.helyeken is dobálják. :U :DD

Mennyi egy 640 Gb-os? Mert mondom a nagy elite gyártók cuccai se drágábbak sokkal,v alig.

(#5039) King Unique válasza Mezcal (#5036) üzenetére


King Unique
titán

Inkább egy sebesség (írás,olvasás) tesztre lennénk kiváncsiak usb 2.0 és 3.0-án főleg pl.HDTun-nal v Atto Disk Benchmark,Crystal Disk Benchmark-al,pl! Meg mondjuk hosszabb hajtás után mennyire melegszik,hány °C-ra megy fel?

[ Szerkesztve ]

(#5040) vlevi válasza King Unique (#5037) üzenetére


vlevi
nagyúr

"nem tudom Tevion mennyi,de gondolom max pár (1-2k-val) olcsóbb."
3.5"-s, kétterás árat tudok, az Aldiban 29-ért (vagy 29.999-ért) adják a Teviont. Ennél egy WD Mybook is beszerezhető olcsóbban. Igaz, nem a sarki fűszeresnél, hanem ámítástechnikai boltban.

(#5041) King Unique válasza vlevi (#5040) üzenetére


King Unique
titán

Kösz szépen az infót,igen,erről beszéltem.Azért annyira nem olcsó az Aldi,meg a Tevionja se. WD 2 TB usb 3.0 MyBook is kb ennyi (v akár olcsóbb) és azért én elgondolkodnék rajta,h a nagy WD, szoftverrel stb.együtt, v a noname Tevion,bár a célnak az is megfelel. :U :F

Én is 2,5"-be először Tevion usb 3.0-ásat akartam venni,de mikor láttam,h csak 500 Ft-al drágább a WD,hát elgondolkodtam...Meg Aldiba,Lidlbe egy ilyet visszavisz az ember gari miatt,sorban áll a pénztárnál,keres vmi "műszaki szakembert" (ha talál), v mi? :F :D MM-ben legalább van külön ilyen részleg,pult ilyen gari ügyekre,bár ott se vennék ilyeneket,mert az se az a híresen olcsó,alacsony árú hely. :N

[ Szerkesztve ]

(#5042) nónéjm


nónéjm
tag

Sziasztok!

Egy 2 terrás mybook-ot szeretnék kizárólag használni, USB 3.0-ról. Tehát rendszervinyónak, mindennek... Van akkinek megy, mik a tapasztalatok, megbízható, stabil? Ja gondolom ehhez Win 7 kell. Előre is köszi a segítséget!

(#5043) Attici válasza nónéjm (#5042) üzenetére


Attici
őstag

Renszervinyónak kűlső HDD-t? :U
Miért? :B

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#5044) Mezcal


Mezcal
addikt

Gyárilag NTFS-re van formázva a Tevion.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#5045) Mezcal válasza King Unique (#5038) üzenetére


Mezcal
addikt

Igen, a Green az enyémben van a 3,5-ben, a WD progija is ezt mutatja. Most jó árban volt az ALDI-ban, akciósan vettem 19 ezerért. Az 1 TB-s meg 14 körül.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#5046) Mezcal válasza King Unique (#5041) üzenetére


Mezcal
addikt

3 év garanciát adtak rá, ami ugye kimerül a blokk bemutatásával. :D A műszakis csóka, vagy mindenes nem tudom mondta, hogy ha gond van vigyem vissza és blokk ellenében garanciális.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#5047) nónéjm válasza Attici (#5043) üzenetére


nónéjm
tag

Lehetőleg minden rezgést szeretnék száműzni a gépből... :) (Zene PC... persze ez nagyon szőrszálhasogatásnak tűnik, de elvileg a rezgések nincsenek jó hatással a (PCI-os) hangkarira... aztán, hogy igaz-e vagy nem... de ha van rá lehetőség, akkor külsőt használnék, a lelkiismeretem is nyugodt lenne... :) )

(#5048) King Unique válasza Mezcal (#5046) üzenetére


King Unique
titán

Jól van,nem kötözködni akarok én se,csak azt mondom,h nagy elite hdd gyártók cuccai is kb ilyen áron vannak,v csak picit drágábbak,gari is megoldható Aldinál persze.
3,5" amit vettél nem rossz,NTFS ez is na, :K ,de azért kiváncsiak lennénk egy bővebb,komolyabb sebességtesztre,h mit tud 3.0-n,ill. mennyire melegszik,üresjáratban lekapcsol-e magatól (tányérok forgása leáll) stb? Mert amit tesztnek betettél,az nem igazán az! :U

Meg,ha vkinek kellene a többi gyártó által ált.mellékelt progik funkciói közül egynéhány (auto backup,titkosítás stb.),akkor ennél ugye nem kap semmit,ok,h vannak ingyenes megoldások,de a jobbak inkább fizetősek,a többi hdd gyártó meg szinte ingyen,ajándékként adja ezeket a termékéhez. A Te igényeidet kielégíti a Tevion,OK,de azért nem mindenkiét! :D

2,5" usb3-ba meg mekkora a max 640 GB? Akinek meg 1 TB-kell,mert azok se olyan drágák már,az mit csinál,valszeg nem Teviont vesz?

Összegezve nem rosszak ezek,tényleg,meg lehet venni,meg ugye 3 év garisak,csak egy átfogóbb teszt után,azért tisztábban látnánk,másrészt az ára se hú de sokkal kedvezőbb,továbbá a külső hdd piacon nem Tevion és társai a mérvadók. :N

[ Szerkesztve ]

(#5049) Attici válasza nónéjm (#5047) üzenetére


Attici
őstag

Ha zene PC akkor úgyis a digitális kimenetét használod, arra pedig nem 'ül' rá semmi. Vagy rendszernek használj SSD.t, még gyorsabb is lesz! Vagy használj valamilyen green HDD-t ami max 5400-at pörög és egy jó házat ami elnyeli a minimális rezgéseket, vagy flexi HDD felfüggesztőket!
Rengeteg megoldás van a problémádra! Na de külső oprendszer?! :F

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#5050) Mezcal


Mezcal
addikt

Persze, hogy nem egy Tevion az igazi, én azért vettem, mert sürgősen kellett és vasárnap nem volt nyitva más, csak az ALDI. :D Ráadásul akciós áron volt.
Aztán meglepetésként ért, hogy belül egy WDC Green dolgozik, ami annyira halk, hogy szinte nem is hallani, amikor dolgozik. USB 3.0 tesztet még nem tudok, mert nincs a gépemen 3.0-ás csak 2.0 így egyelőre csak ezen a sebességen használhatom.
A szoftvereket le tudom szednni hozzá a WDC-től, simán felismerték. Sőt, a gépemben is van egy WDC 320 gigás, annak még a széria számát sem ismerte fel a wdc programja, míg a Tevionban igen. :D

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.