Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Bati0501 válasza vlevi (#6000) üzenetére


Bati0501
őstag

:DDD
Amúgy nem olvastam,csak linkeltem. :B :N

(#6002) King Unique válasza Orionk (#5999) üzenetére


King Unique
titán

Hú,oda van írva... :K meg ott a Google.... :U Pl. Itt és itt és itt,meg itt.+ itt
A TIB (tebibyte) a TB (terabyte) binárisan,1024-es alapon számolva.SI mértékegység szerint 1000-es alapon meg a már ismerős TB. Elvileg azt hiszem így van helyesen kiírva,mert pl.a 2 TB-os vinyónál (a gyártók decimálisan 1000-es alapon számolnak) 1,863 GB a "netto" oprendszer által is kijelzett tárhely,v vmi ilyesmi.... :)) Az EiB (exbibyte) - exabyte meg 2 nagyságrenddel nagyobb a teránál, 2^{64} szánolva a fogl. egységet 16 EiB a max méret.
A másik része "64 KiB (2^{44} bájt – 64 KiB).",az a formázásnál a foglalási egység.Pl. ha 4 KiB=4096 Byte=4k foglalási egység esetén 16 TB/db a fileméret korlát stb...Egyébként a 64 KiB klaszterméret már 256 TB-ot tesz lehetővé,v vhogy így,már belezavarodik az ember... :Y A foglalási egységek táblázatban...
Még vmit...? :F

[ Szerkesztve ]

(#6003) herhi


herhi
tag

Hellósztok!
Gyors megoldásnak szeretnék 2,5-es külső vinyót, semmilyen extra elvárással (elég usb2.0, stb.), gyakorlatilag csak képek tárolására (RAW).
És mivel gyors megoldásról lenne szó, amellett, hogy jó, legyen olcsó is ;] (250-500Gb)
Nem nagyon tudok dönteni a Samsung, LG, WD között....mégha mindenki WD-zik is nonstop :DDD
köszi a segítséget :R

(#6004) Gabesz144 válasza vlevi (#5995) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Én is pont így szeretném használni a külső HDD-t arrol szeretnék filmet nézni is a TV-re kötve. Nekem is mindenevő a TV szerencsére :DD .
Pontosan melyik WD van neked?

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#6005) King Unique válasza herhi (#6003) üzenetére


King Unique
titán

Hát most mit mondjak.... :F Volt eddig bőven 2,5"-be ajánlás (WD,Samsung,Apacer AC430,AC601,AC230, Transcend 25D3/M3/H3P,Silicon Power A80 stb)...,olvass vissza! :K
Egyébként WD My Passportok jó ár-érték aránnyal bírnak,usb3-as szériát kapni már "csak" belőlük és mivel alig (semennyire) nem drágább sima usb2-esnél és abba is megy,így ebbe és másba sem érdemes régi usb- vel szórakozni. :N Jók és jó áron dobálják a Samsung S2,M2 modelleket is,ezekből és WD-ből is 500 GB pl. kb.15k,ami még "belefér" árkategória
De jó az Apacer is,nemrég vkinek ajánlottam és vett esata-s AC601-est nagyon jó áron itt,ha elég 320 Gb és nem mellesleg jó sok extrával felszerelt,ütésálló is,előre utalással 8k-ért vette a srác... :C Képek tárolásához bőven jó egy ilyen ás még olcsó is. :K
LG-nél csak a design szinte,ott aztán tényleg semmi extra :N ,amúgy felejtős sz@rok... :D

[ Szerkesztve ]

(#6006) King Unique válasza Gabesz144 (#6004) üzenetére


King Unique
titán

WD MyBook Essential usb3.0 van neki, talán 2 TB-ba azt hiszem. Ára is ok-s mostanság. :K

[ Szerkesztve ]

(#6007) Gabesz144 válasza King Unique (#6006) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Köszi :R

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#6008) herhi válasza King Unique (#6005) üzenetére


herhi
tag

uhh, kösz! már az utolsó mondat miatt is megérte :DD :C

(#6009) King Unique válasza herhi (#6008) üzenetére


King Unique
titán

Nincs mit! :) Akkor melyik lesz (AC601 elég ok-s),sikerült közelebb kerülni a megoldáshoz? :F

(#6010) herhi válasza King Unique (#6009) üzenetére


herhi
tag

Hát ja, kb az apacer maradt (bár halvány lilám sincs honnan szalasztották ezt a márkát :P ), nem mintha annyira számítana. :DDD meg előny,hogy az esata mellett van USB, először megrémültem, hogy nincs.... :B
ill. max. még WD elements portable, és 500GB méretben. Ér plus 1-2 e Ft-ot az a plusz 180 giga. :U
Ja, és akkor Apacer, ha marad ilyen árban pl 2 hét múlva is, me pénz is kell hozzá :W

[ Szerkesztve ]

(#6011) King Unique válasza herhi (#6010) üzenetére


King Unique
titán

Jó,elit,prémium kategóriás márka az Apacer,azt hiszem memóriákat,meg egysmást gyártanak még,jó márka. AC601 meg eléggé jól össze van tákolva. :K
Ha WD-t veszel,ne ragadj le az Elements Portable-nél :N ,inkább akkor már usb3-as,szoftverrel elátott My Passport. :K Árban se sok a diffi köztük (E kb.13k,MP meg 15k),pár ezer,annyit megér a Passport. :K AC601-be is van 500-as,csak picit drágább,usb3-as szintén fémházás,ütésálló AC430 már olcsóbb vmivel. :K
Méretet nézve meg,azt szokták mondani "tárhelyből sosem elég",megéri a+pár ezret a nagyobb ,de ha elég 320 GB (fényképeknek simán,filmek+videók+zene már lehet szűkös),akkor ok-s... :))

[ Szerkesztve ]

(#6012) herhi válasza King Unique (#6011) üzenetére


herhi
tag

zsííír, kösz a sok infot! :R Rendes tőled :DDD :C

(#6013) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!
Ismeri valaki ezt a boltot? Mi a vélemény róla?

(#6014) herhi válasza csmat (#6013) üzenetére


herhi
tag

Én jó véleménnyel vagyok, alapozom ezt a 3 évvel ezelőtti laptop vételemre :)

(#6015) macman507


macman507
aktív tag

Üdv!

Tevion külső merevlemez (2T) mennyire megbízhatóak?

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#6016) King Unique válasza macman507 (#6015) üzenetére


King Unique
titán

Korábban volt már róla szó (pl.2,5" 1 TB-os,visszább van 3,5" 2 TB-ról is),végülis nem rosszak,meg lehet venni :K ,3,5"belseje WD Green,2,5" WD Scorpio Blu.(ez alapján megbízhatónak mondható :K ,bár ház elektonika része ki tudja mennyire :F )
Különösebb extra (usb3-on,3év gari,2,5"-nél "hordtasak"),szoftverek nem járnak hozzájuk,ill.nem feltétlenül (sokkal) olcsóbbak a nagy,jobban felszerelt,talán megbízhatóbb :F elit gyártók cuccainál...
Nem akarom lehúzni :N ,mert nem rosszak tényleg,de árakat nézve,bizonyos spec. áruház akciókat kivéve nem nagyon olcsóbbak a többinél,szal...

[ Szerkesztve ]

(#6017) vlevi válasza King Unique (#6006) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pontosan így van, ahogy írod.
Most a 3T-s alig kerül többe, mint amennyiért én még a 2T-set vettem :O

(#6018) King Unique válasza vlevi (#6017) üzenetére


King Unique
titán

Akkor jól emlékeztem... :K
Ne is mond, én is hasonlóképpen jártam az 1TB MP-al,pár hónap alatt kb.10k-t esett az ára... :O 3 TB MB most kb 38-40k.Mennyiért vetted korábban?

(#6019) macman507 válasza King Unique (#6016) üzenetére


macman507
aktív tag

Rendben köszönöm a választ, egy kis plusz adattárolásra kellett volna, gondoltam ez jó árban van, de nem volt annyira komoly a vételi szándék, tegnap rendeltem egy "SATA2 WD SATA2 2TB WD20EURS 64MB"-ot ez nekem egyelőre tökéletes, lesz ^^.

Esetleg valami vélemény erről, amire azt mondták hogy ma megjön és még mindig semmi?! (pedig ma 12:45 körül átvette a futárszolgálat...) :Y
És hát gyorsan kellett volna, direkt ezért rendeltem a /firstshop.hu-ról, mert egy napon belül kihozzák.., hát még mindig semmi és 20:28-van!... :(((
A csomagkövető meg persze mért is működne?..

Pff erről rakok screenshotot..ITT

Egészen 17:37-ig semmi hír a csomagról, hogy mi van, hol van, email se..

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#6020) King Unique válasza macman507 (#6019) üzenetére


King Unique
titán

Most külső kellett volna,v belső? :F Mert nyilván egy sima hdd jobb áron van.
Jó elvileg a 2 TB WD Green :K bár...vannak rá "panaszok".ill. nemrég derült fény erre a "fej parkoltatós" hibára is... :U ,de winchester topicba több infó vár ez ügyben...Lehet jobban jártál vona egy Samsunggal... :F
Futárszolgálathoz nem tudok mit hsz-ólni :N ,velem is már megesett párszor,h "késett" a csomag,meg a futár is sokx,mit mondjak :F , webshopot,futárszolgálatot minősíti ez,meg röviden csak,ez M.O.... :D :DD

[ Szerkesztve ]

(#6021) Orionk válasza King Unique (#6002) üzenetére


Orionk
senior tag

Egyenlőre mást nem. :)

köszi szépen

(#6022) macman507 válasza King Unique (#6020) üzenetére


macman507
aktív tag

HDD vásárlással csak az a baj, hogy eredetileg én is Samsung-ot akartam venni, mert most van egy 500Gb-os a gépben, és teljesen jól üzemel, ez a leghűsövesbb a 3 közül, bár a másik kettő régebbi típus.

Szóval hallottam is meg olvastam is hogy "de nem jó a Samsung", de persze nem hittem el.
Ez lehet a Western Digital-lal is, ha meg lehal, úgyis van 5 év garancia, mellesleg ez a "fej parkoltatós" hiba, ez nem olyan, hogy hallani lehet egy kis kattanást? :D (ki tudja melyik vinyó csinálja a 3 közül :D, de csak nagy ritkán, de emiatt még nem volt semmi adatvesztésem, vagy ilyesmi.)

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#6023) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!
Az hogy lehet, hogy a magyarországi boltban 1 év garanciát adnak az A80-ra, míg a gyártó oldalán 3 év van?
Most akkor melyik számít?

(#6024) palcika11


palcika11
csendes tag

Sziasztok!

1 TB-s WD külső merevlemezem halt meg tegnap (pixmanias, de ne kövezzetek meg érte). Hálózatra kapcsolva már nem világít a kijelző, csak nagyon halványan pislákol, és a windows nem ismeri fel (mintha rá sem lenne dugva). Kattogás vagy ilyesmi nincsen, nem is volt.
Garanciálisan természetesen külföldre küldené a pix, amit nem szeretnék. Igazából az sem érdekel, ha nem lehet megjavítani, viszont nagyon fontos adatok vannak rajta, amit kimentenék (ezért sem küldetném ki a szervizbe).
Többen javasolták, hogy bontsam le a külső házat, és simán SATA-ra csatlakoztatva kössem a PC-be, és ha így sem jó, még mindig vihetem adatmentésre.

Mi a véleményetek?

(#6025) tlala válasza palcika11 (#6024) üzenetére


tlala
addikt

Így, ez.
Ahogy leírtad. :)

(#6026) King Unique válasza macman507 (#6022) üzenetére


King Unique
titán

Igen arról a kattogós problémáról van szó :K ,de ettől még nincs nagy gáz a WD-vel. :N
Winyó topicba dicsérik a Samsungot (csak bizonyos szériek persze) eléggé...

(#6027) tlala


tlala
addikt

Egy érdekes összehasonlításban volt részem önkéntelenül is.
Barátomnak vettünk egy 640GB-os Samsung G2-est, és megkért, hogy másoljak át neki filmeket.
Egyszerre volt a kezemben a Transcend 25M3-as és a Samsung. Megdöbbentő volt, hogy a Samsung mennyivel kisebb, és jóval könnyebb is. Miután mindkettőben pontosan akkora méretű noti vinyó van, nem nehéz kitalálni, hogy a Samsung körül csak egy minimális műanyag héj van (gyakorlatilag alig nagyobb mint a HDD), míg a Transcend tényleg beépített egy-két dolgot, hogy megfeleljen az amerikai katonai drop-teszt szabványnak.
Mindez azért érdekes olyanok számára akik tervezik is hurcolni a mobil HDD-t, mert sokat beszélünk itt a hordozható HDD-k várható élettartamáról, ami bizony csak egyfelől áll a diszkek gyártói megbízhatóságából, másrészt viszont nagyon nagyban befolyásolja az is, hogy hurcolás, használat közben mennyit rázkódik, koccan a HDD.

(#6028) King Unique válasza csmat (#6023) üzenetére


King Unique
titán

Ami a gyártói oldalom is van,a 3 év! :K 1 év garival nem éri/ (szabad) megvenni :N ,bár elég strapabíró az A80,de van más hely ahol 3 év garit adnak rá,pl. itt,v itt még olcsóbb is. :K Vki korábban meg élettartam garival vett A80-at,igaz ott csak céges ügyfeleknek van ez,de megoldható volt (már ott is 36 hó "csak") a dolog másnak is... :D ,de az az 1 év gari az nevetséges :D

(#6029) King Unique válasza tlala (#6027) üzenetére


King Unique
titán

Ez így van,meg a 25M3 se "olyan nehéz" egyáltalán :N (tripla védőburkolat van rajta) és nem árt manapság tényleg egy sokat hurcolászott külső 2,5"-nél,h strapabíró legyen. :K A G2 amúgy se egy nagy szám.felejtős...
Mindenképpen jó vételt csináltál, jól jártál M3-al. :C Hol is vetted,már nem emlékszem?

[ Szerkesztve ]

(#6030) macman507 válasza King Unique (#6026) üzenetére


macman507
aktív tag

Uhh, elég nyakatekert, ahogy rendbe kell hozni a WD "kattogását".

Egyelőre szokásomhoz híven, életre sem tudom kelteni :D

Windows7-en belül, hogy kell leformázni a vadi új merevlemezt? :DD
(tudom valami marha egyszerű kb 3-4 lépéses dolog, de mindig elfelejtem, mire új HDD-t veszek..^^

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#6031) palcika11 válasza tlala (#6025) üzenetére


palcika11
csendes tag

Oké, köszi :)

(#6032) tlala válasza King Unique (#6029) üzenetére


tlala
addikt

A hozzászólásban a link az iponra mutat, ahol vettem. :)
De azóta sincs 750-es Transcend 25M3 16250 Ft-ért...

(#6033) Fera_27 válasza Fera_27 (#5929) üzenetére


Fera_27
tag

Sziasztok, sajnos csak ma tudtam a Samsung Story-ért menni, és akkor most álljanak itt a tapasztalatok:

Hát, felemás az élmény, ugyanis nem tudom hogy most a laptopom lenne a hibás, vagy a vezérlés a kis Samsungban, de hogy eSata-n időnként kisebb sebességet érek el mint USB-n az megszokott, vagy pl hogy a hozzáadott szoftverek egyike se működik ha eSatán csatlakoztatom a géphez, USB-n viszont minden megy flottul.
Ó igen, és egy komolyabb másolás közben kicsit firefoxoztam és úgy összeborult, hogy le is dobta, majd visszacsatlakoztatta, szóval furák ezek a dolgok.
Lehet hogy ennyire putri lenne az alaplapomon lévő eSata port?
Ja igen, a gép egy HP Elitebook 8530p. Minden driver, BIOS legfrisebb, eddig nem volt vele gond.
Segítsetek lécci, ez így nem adja :\ Ó és NTFS a fájlrendszer.
Vagy éljek így vele?

(Ja, azt hogy mikor állítja le magát a vinyó, mennyi inaktivitás után, azt nem lehet valahol beállítani?)

(#6034) vlevi válasza macman507 (#6030) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Windows7-en belül, hogy kell leformázni a vadi új merevlemezt?"
Jobbegér, formázás :D
Ha több partícióra is akarod osztani, akkor a számítógépen jobb egér, ott a kezelés menü, és azon belül már látszik a lemezkarbantartó.

[ Szerkesztve ]

(#6035) King Unique válasza macman507 (#6030) üzenetére


King Unique
titán

Igen,ahogy fentebb írják,így kell formázni (ntfs-re) :K ,nem egy bonyolult dolog :N .

(#6036) King Unique válasza Fera_27 (#6033) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudom...lehet driver gond lesz.Win7-ről megy? Mert korábban vkinek nem pont ez,de kicsit hasonló problémája (1,2) volt és ott rendbetette a dolgokat a megfelelő driver. :K
Időnként sajna adódhatnak ilyen kellemetlenséget esata-val :( ,ebből kiindulva is érdemesebb iskább usb3-asat venni,bár ha vkinek meg pont esata van usb3 nincs,akkor... :F

[ Szerkesztve ]

(#6037) Fera_27 válasza King Unique (#6036) üzenetére


Fera_27
tag

Huh, szerintem nem driver gond lesz, mert nincs a gyártó honlapján hozzá driver, és felismeri a gép a vinyót, de pl msot is rádugtam megint esatan, mondtam neki egy másolást Total Commanderben, nagyon keményen elgondolkodott 2 - 3 percig, addig nem történt semmi, majd meglódult 400 000kbyte-tal, majd leesett, és most olyan 45 000 körül tartja :\ (ez ha jól tudom kevesebb mint az USB 2.0 elméleti maximuma)

Őszintén produkálhat ilyen hibát az, ha a HDD a hibás? Én nem tartom valószínűnek :\

Szerk: Plusz most tapasztaltam, hogy esatán másolás közben kattanás, majd felpörög, hallom, érzem és másol, de hogy állíthatta le magát közben? Lehet mégis a HDD lesz a ludas? Kellene egy másik gép esatával, esetleg valaki nem tudna segíteni Nyíregyháza környékén? :) Meghálálom :C

[ Szerkesztve ]

(#6038) King Unique válasza Fera_27 (#6037) üzenetére


King Unique
titán

Milyen OS fut rajta? Ha win7,akkor ahhoz van külön esata driver.
Szal azt mondod 40-45 MB/s másol,az kevés,egy 3,5" Storynak átlagba is 80-85 MB/s-et,max 110-115 MB/s kéne tudnia esta-n. :K Talán maga a külső hdd alapba csak nem rossz,szerintem vmi driver,v szoftver gond lehet,esetleg alaplapod esata-ja ilyen "putri"... :F
Ha hdd kattog,leáll másolás közben,elsőre azt mondaná az ember tápprobléma,de 3,5" fix külső tápos,az csak jó. De azért van rá 3 év gari,próbáld ki más gépen,ha van rá lehetőséged,ki kizárd a géphibát,ha meg tényleg mégis S3 szar (mondtad nehezen tudták beszerezni,lehet vmi selejteset túrtak vhonnan... :U ),akkor vissza gariba és csere...

(#6039) Fera_27 válasza King Unique (#6038) üzenetére


Fera_27
tag

64 bites Win 7 Enterprise fut a gépen, most keresgéltem, mintha többeknek lett volna gondjuk az esata porttal ilyen OS alatt, de ott olyan jellegű volt, hogy fel sem ismerte az egész HDD-t, itt nálam meg nem ez a baj.

Nem akarlak kihasználni, de ha esetleg pár perced akad, megpróbálnál rákeresni? Én akárhogy próbáltam, semmit nem találtam. A laptop: HP Elitebook 8530p

Ha meg sehogy nem sikerül a napokban haladnom az "üggyel", valahogy kerítek egy esatás gépet, és megnézzük azon mi újság van vele. :F

Most másolok USB-n keresztül, olyan 27-30 MB körül jár, az USB-re még jó is? :P

Köszönöm előre is, meg az eddigi segítségedet is! :R

(#6040) King Unique válasza Fera_27 (#6039) üzenetére


King Unique
titán

Erre most nem tudok sok okosat mondani :N ,rákerestem,kidobott több olyat,h 64 bites Win7 alatt akadnak esata gondok,meg 40-45 MB/s maxra panaszkodtak egyesek.Van ahol chipset és sata driver frissítést írtak,máshol a BIOS-ban AHCI sata bütykölést,HP laptopodhoz nem találtam esata driver-t,meg win7-hez se hirtelen... :N
Usb2-n a 27-30 MB/s teljesen ok :K ,amúgy se tud sokkal többet (kb. max 35 Mb/s).
Esata ügyben ruti-t keresd.

(#6041) Fera_27 válasza King Unique (#6040) üzenetére


Fera_27
tag

Igen, igen, drivert semmilyet nem találtam én se, viszont a nagy kutakodásban ráakadtam [erre], megütötte a szemem (képzavar) hogy ilyesmi hdd-ről van benne szó, és megfogadva a kedves idegen tanácsát, lerántottam a gépről az Intel Matrix Storage drivert, és azóta úgy megy mint az álom, egyszer sem csinált olyat mint eddig, és a sebesség is fel-felkúszott 60-ig, néha felé is, szerintem az oka, hogy csak ennyi, már nem a laptopban keresendő. :) Vagy elkerülte még valami a figyelmemet?
Ja és ajánlom a Hotswap! nevű alkalmazást, csak egy kattintás, és ki lehet húzni az esatás hdd-t is. :))

Úgyhogy ha bárkinek ilyen gondja akad; Intel Matrix Storage driver. :K

Neked, King Unique meg köszönöm minden eddigi segítségedet, a választásban és mostani problémamegoldásban is, remélem tudom majd viszonozni a fórumon :P

[ Szerkesztve ]

(#6042) King Unique válasza Fera_27 (#6041) üzenetére


King Unique
titán

Nincs mit,szívesen máskor is! :)

Akkor mégiscsak vmi driver probléma volt,előfordul sajna,Story meg szerencsére ok-s ezek szerint, 60 MB/s még nem az igazi,de így is usb2 2x-e :) ,mondtam kb. mennyit kéne tudnia,de az is igaz más asztalin és más laptopon a sebesség,de lehet csak ennyit tud.Hotswap jó kis progi,ismerem,használtam már én is. Esetleg az ajánlott fórustársnál érdeklődhetsz,nem-e lehetne még "finomítani" vmit rajta. :K

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#6043) Fera_27 válasza King Unique (#6042) üzenetére


Fera_27
tag

Még annyit hogy "természetesen" a hozzáadott két program még mindig nem ismeri fel a vinyót, csak ha usb-re dugom, de annyira nem érdekel engem az automatikus backup meg a saját tikos partíció, úgyhogy nem izgat különösen, egyébként szerintem ezt már a hardveres firmware-es, windows 7-es oldalról cseszerintették el a Samsungnál.
Elméletileg ez is Samsungos hiba hogy összeakadt azzal az Inteles cuccal, ugyebár. :U

(#6044) King Unique válasza Fera_27 (#6043) üzenetére


King Unique
titán

Igen ezt elk**ták a samuék :D ,visszatérve a samu progikra én úgy tudtam,h 64bites OS alatt nem is futnak (korábban vmelyik tesztben regélték+ talán azt is,h esata-n nem mennek),ezek szerint akkor finomítottak rajta,de lehet itt is esata-ról megfeledkeztek... :U Meg aztán lehet itt is vmi +driver kavar be... :F ,keresgélni kell,hátha erre is kidob vmit a Google.

[ Szerkesztve ]

(#6045) Fera_27 válasza King Unique (#6044) üzenetére


Fera_27
tag

Örülök hogy ezt sikerült megoldani, nem fogok én azokkal egyhamar foglalkozni :DD

Körmükre kéne csapni ezeknek a koreaiaknak, ej! :)) De a 3 év gari szép dolog.

(#6046) King Unique válasza Fera_27 (#6045) üzenetére


King Unique
titán

Backup van Win7-ben is,titkosítani meg 2.0án át is lehet,bár eltart egy ideig... :D Jók a Samsung cuccai,3 év gari is,de bizonyos dolgokban néha nem elég precízek a ferdék, amcsik pl. WD jobban,megbízhatóbban összapakolják a szoftveres,driveres részét :K ,ill.kicsit más meglátásuk van a sárgáknak küllem terén is (pl.Silicon Power új S20,D10 designos külső hdd-i... :D)

Na,kiszálltam,további szép estét!
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#6047) Fera_27 válasza King Unique (#6046) üzenetére


Fera_27
tag

Hát igen, sajnos ilyenek, de tegyük hozzá az ára miatt is választottam a Samsungot, a WD esatában kicsit más kategória, az már prémium, ú ez a Silicon Power ez mi ronda :DD

Nos, én is léptem, minden jót!

(#6048) appassionato


appassionato
csendes tag

Sziasztok,

külső HDD vásárlás előtt állok, a fórumokból sok mindent megtudtam. Egy dolog nem világos csak: a cache mérete számít valamit? Nagyobb=gyorsabb, vagy ez már csak szőrszálhasogatás?
/Használat célja: adattárolás, filmnézés laptopok kiegészítőjeként. USB 3.0-mal tervezem és ahogy olvastam az 5400rpm is megteszi./

Köszönöm.

(#6049) macman507 válasza vlevi (#6034) üzenetére


macman507
aktív tag

Oké, időközben eszembejutott, hogy XP CD-jével ketté tudom szedni, meg le is tudom gyorsan formázni, de a fő gond az volt, hogy a nagy kapkodásban elfelejtettem rádugni az áramra az új vinyót! :DD :C

Kettészedtem egyébként, szóval most van két kb 1T-ás particióm :)

Egyelőre a kattogásról nincs hír nálam.

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#6050) Maladar


Maladar
tag

Akit esetleg érdekel..

Aldiban ma van Bp III. kerületben 15.000 Huf-ért nyitási akcióban 2Tb-os Tevion usb3-as játékos. Fél9 kor természetesen elfogyott, de koradélután kapnak még egy raklappal.

Belül ez van benne: WDC WD20EARS
Western Digital
2Tb SATA-II 64Mb HDD
- Intelligens RPM állítás
- 5400rpm - 7200rpm
- SATA-II csatlakozás
- 25 - 27 dBA zajszint
- 64Mb gyorsítótár

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.