Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20302) King Unique válasza ra^ven (#20300) üzenetére


King Unique
titán

A routeres témához az alábbi hozzászólásban említetteket tudnám hozzáfűzni. Ha a külső házas megoldást választod, akkor ahogyan azoknak, úgy a merevlemezes témának is van külön topikja. Az UASP és az egyéb funkciók, illetve paraméterek fontossága pedig az egyik külső házas topikban ki lett fejtve. Egyébként az alvó mód üresjáratban értendő, amikor nem használja semmi a külső merevlemezt. Viszont arról pont nemrég volt szó, hogy az ilyen környezetben történő használatnál az se biztos, hogy egyáltalán működni fog.

[ Szerkesztve ]

(#20303) taki_rulZ válasza King Unique (#20296) üzenetére


taki_rulZ
csendes tag

Helló!

Kösznöm a segítséged. Amit írtam HDD-t külföldi emberkék dícsérték, akik kicserélték a stock-ot és ezt tették a helyére. Eddig a PS4 külső vinyóról nem olvasott semmit csak a média tartalmakat, azért gondoltam erre a HDD-re. DigitalFoundry is ajánlja. Elolvasok mindent és megfogadom a tanácsodat! :)

Szép estét!

(#20304) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!
A múlthét hétfőn vásárolt WD 4TB Mypassport for mac (2016) a hétvégén megadta magát, tök korrektek voltak bevizsgálás nélkül visszakaptam a pénzem...

azzal a kérdéssel forulnék hozzátok, szeretnék most már usb c csatlakozással venni, így egyszerűbb lenne.

a kiszemelt jelenleg

véleményetek szerint ez milyen? (jöhet hideg meleg)
van esetleg más amit javasolnátok?

hálás köszi!

markbellus.hu 

(#20306) King Unique válasza TBMC (#20304) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Azt már korábban említettem, hogy ekkora tárolókapacitásnál 2,5 colos méretben a belsőt illetően nagy választási lehetőség nincsen. Az alábbi teszt is megerősíti, hogy a LaCie belsejében szintén Seagate merevlemez van. Egyébként, ha az összefoglaló végén lévő gyártók listáját, illetve ezen logout bejegyzést átnézed, akkor akad még néhány 2,5" | 4 TB (gyári) külső HDD. De azoknál a WD-k kivételével max. a külső (ház), illetve a szoftveres körítés, esetleg a garanciaidő stb. lesz csak az eltérés.

Ezzel a típussal konkrét tapasztalat nincsen, tehát azt nem tudom megmondani, hogy mennyire lesz tartós. De ez egyébként nyilván a megfelelő használattól is függhet. Viszont a tetszetős és full alumínium külső ház, a mellékelt szoftveres extrák, a kényelmes USB-C (Type-C) fizikai interfész nyilván mind előnyösnek mondhatók. Valamint gondoltak a régebbi és újabb (Mac) gépek alatti használatra is, mivel külön mellékeltek hozzá Type-C és Type-A gazda oldali csatlakozóval rendelkező USB-kábelt.

Egyébként a WD-vel konkrétan mi volt a probléma?
Elég fura, hogy csak úgy megadta magát, hiszen nemrég vetted vadi újan.

[ Szerkesztve ]

(#20307) TBMC válasza King Unique (#20306) üzenetére


TBMC
addikt

Szia!
Köszi, ismételten. :) maradok akkor a lacie mobile drivenál. Remélem beválik :F

A WD egy vicc volt basszus:
- nagy reményeket fűztem hozzá, az adata szívás után...

az első probléma, hogy alvás után nem mindig akart felkelni a drive (rendszerbeállítástól függetlenul, app beállítástól szintén függetlenül) volt, hogy felkelt tökéletesen működött, viszont volt, hogy a fenének sem akart felkelni, finder látta de inaktív volt. Sőt, leválasztani sem tudtam... és így mivel nem tudom leválasztani fizikálisan kellett kihúznom, ami ugye elég nagy galibát tud okozni osx alatt... (és persze dobta is ilyenkor a nem megfelelően leválasztva üzeneteket...)

tehát ez a része katasztrófa.
- kiküszöbölés, nem altathattam a gépet, vagy ha hosszab időre hagytam ott akkor kikapcsoltam... pedig ugye a mac nem arról híres, hogy ki szoktuk volna kapcsolgatni...

aztán hétvégére egyet gondolt és folyamatosan olyan hibaüzeneteket kaptam, hogy nincs jogosultságom a meghajtóra írni, nincs elég hely rajta stbstb... újraformáztam, szintés hfs+.. nem segített.. bármely mac gépemen ezt csinálta

bevittem, megmutattam, ők is rádugták, és formázás után sem tudtak rámásolni...
log ban folyamatos disk failureket dobott, nekem is, nekik is. :W

így visszaadták a pénzt.

markbellus.hu 

(#20308) L4CI2


L4CI2
aktív tag

Hello

Sajnálom nagyon off topic lesz de az usb hub téma halott és talán itt van fogalmatok arról mit kérdezek.
Na szóval vettem egy kinai USB HUB-ot aminek van saját 220-as Power Adapter-e és az 5.75v enged ki magából :).
Ez gondolom így nem jó mert ha jól tudom akkor min 4.75-5.25v max lehet ügye ?
Szóval akkor dobjam ki csába a 220v adaptert ?

(#20309) King Unique válasza TBMC (#20307) üzenetére


King Unique
titán

Az alvó mód működése függhet az OS-től, annak és az egyes programoknak a beállításaitól is. Továbbá például nekem is van olyan külső HDD-m, amely a laptop fedelének felhajtására azonnal felébred alvó módból. Ellenben más típusok csak akkor, ha például fájlkezelőben belemegyek és megnyitok egy fájlt / mappát stb. Viszont utóbbi sem nevezhető hibának. De, ha nálad ilyen felemás módon működött, akkor az érdekes. Bár a Mac gépek, illetve a macOS alatti használattal nem nagyon van tapasztalatom, szóval ezt a témát nem ragoznám. De elvileg ott is hasonlóképpen kellene működnie.

Leválasztási problémák lehetnek más OS-ek, például Linux & Windows alatt is. Illetve ez sem feltétlen a külső HDD hibája, hanem inkább a meghajtót zároló folyamatoké. Erről korábban szintén volt szó. Viszont, ha alvó állapotban van a drive, akkor a leválasztásra kattintva fel kellene ébrednie és csak utána történik meg ténylegesen a művelet. Legalábbis a másik rendszeren így működik, de elvileg macOS alatt is így kellene.

A disk failure nem lett részletezve, de ha a S.M.A.R.T.-ban hibák voltak, leesett a kondíció stb., akkor egy vadiúj külső merevlemeznél nyilván lehet emiatt reklamálni. Illetve főleg akkor, ha például a gyártó saját diagnosztikai szoftvere is hibát jelez. Egyébként a leválasztás hiánya miatt a fájlrendszer sérülhetett, de attól még magának a (külső) HDD-nek nem feltétlen szabadna pár kihúzástól tönkremennie.

Olvastam a másik topikban a sebességgel kapcsolatos eszmecserét. Viszont arról már itt is volt szó korábban, hogy ekkora tárolókapacitásnál és adatsűrűségnél ezekben általában már SMR technológiára épülő HDD-k szoktak lenni. Azoknál pedig elvileg előfordulhat, hogy bizonyos esetekben az írási sebesség csökkenni fog. Azonban, hogy ez egy üres meghajtón 1x lefuttatott szintetikus teszt eredményén, vagy csak nagyobb adatmennyiség folyamatos másolása (írása) közben fog látszani, az már más dolog. Bár azt hozzá kell tenni, hogy ezt sem mindenki tapasztalta: —► [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#20310) TBMC válasza King Unique (#20309) üzenetére


TBMC
addikt

Ismét nagyon köszi válaszod! Illetve, hogy követed :B
Lehetséges készítek róla majd egy logout tesztet vagy ha rövidebbre sikerül akkor csak egy bejegyzést.
- ahogy lesz időm

Az alvó módot illetően kilőttem minden rendszer beállítást vinyókat illetően de semmit nem segített.
Teszteltem a 2016 rmbpromon, az 5k imacen, 2015 rmbpron, és mindegyiknél ugyan úgy, össze vissza, "instabilan" viselkedett. :(

Igen alvó állapot után fel kellene ébrednie, legalábbis eddig minden külső meghajtóm így működött, ez nem, furcsálltam is :U

csökkent kondíció, de legfőképp írási problémákat dobált a log fileban, géptől függetlenül.

markbellus.hu 

(#20311) King Unique válasza L4CI2 (#20308) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Igen, az USB-szabvány elvileg 5% eltérést enged meg mindkét irányban, vagyis 4,75 - 5,25 V között lehet a feszültség. Ellenben például az áramerősség (A) az lehet valamivel nagyobb is, mert úgyis csak annyit vesz fel a külső HDD, amennyire szüksége van.

Szóval, ha a mérés pontos és a megengedettnél tartósan nagyobb a feszültség minden porton, akkor első körben lehet nem ártana egy másik tápegységgel is kipróbálni. De arra nyilván figyelni kell, hogy a másik is azonos polaritású legyen! Egyébként legjobb lenne a Hobby elektronika topikban érdeklődni ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#20312) Jarod1 válasza L4CI2 (#20308) üzenetére


Jarod1
addikt

mi a faxnak rá külön táp? nálam elmegy USB 3 on minden, bár igaz csak 4 portos.

(#20313) hamormota válasza L4CI2 (#20308) üzenetére


hamormota
csendes tag

Mielőtt kidobnád, mérd meg a ház tápjának kimeneteit is,
kivezetések is, hogy azok is ekkora eltérést mutatnak-e,
vagy más ilyen fajta tápot/töltőt is tesztelj.

Hasonló kinézetű, egyszerű (olcsó) mérőm van nekem is.
Kis Volt tartományban az "egyszerű" mérőműszer mérési
pontosságának hibaszázaléka is "bezavarhat".

4 portosomban 3 pendrive van, nem tettem rá a külső tápot,
simán elmennek. Az új 7 portosra sem szándékozom bekötni a külső tápot.

Ha mégis kell külső tápellátás, pl ssd-t is tennél rá,
és ha van kéznél USB aljzatú töltő, akkor USB-DC jack tápkábellel
kiválthatód/tesztelheted a hubot.
DC-jack méretre és Amper-értékre figyelve!

Ilyen vételnél érdemes figyelni, hogy az USB és táp kábele kihúzható legyen,
hogy tudj cserélgetni, pl kábelt a hossz miatt, illetve tápot/töltőt erősebbre.

(#20314) hamormota válasza L4CI2 (#20308) üzenetére


hamormota
csendes tag

Hasonló, Kínából rendelt hub adapterét többször mérve,
a tiedhez hasonló "basic" mérővel, rendre 5.18/5.19v értékeket mértem.

Nem használnám azt az adapter, amit adtak a te hubodhoz.

(#20315) TBMC válasza King Unique (#20309) üzenetére


TBMC
addikt

megérkezett.

egyelőre, csak pár szóban, tényleg gyönyörű.
cikket írok majd róla, tervben van, ahogy időm engedi.

a sebességek:
132/137
w/r
(aja és blackmagic egyaránt ugyan azon adatok. 256mb és 5gb terheltség mellett is)

most másolok rá 1.5tb anyagok. mérek majd utána is :R

szerk: ja igen, aki nem tudná, Lacie 4tb porsche design usb c mobile merevlemez.

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#20316) King Unique válasza TBMC (#20315) üzenetére


King Unique
titán

Az SMR drive-ok állítólag pont nagyobb adatmenyiség másolása (írása), illetve akár már több 10 GB után is hajlamosak belassulni. Szóval érdemes lehet másolás közben néha-néha ránézni. Másrészt egy belső / külső HDD minél inkább tele lesz másolva, annál inkább lassulni fog. Ez például az alábbi tesztben is látszik. Tehát, ha esetedben közel félig tele lesz másolva, akkor nyilván nem kell majd meglepődni, ha a szintetikus tesztek nem fogják az üresen mért eredményeket adni.

A logout cikkbe akár majd bele lehetne írni néhány infót az eddig említett dolgokból. Illetve nem tudom milyen HDS-hez hasonló programot használsz macOS alatt, de akár a belsejéről (HDD) is jöhetne némi közérdekű infó.

Előre is köszönjük, ha szánsz rá időt! :R

[ Szerkesztve ]

(#20317) TBMC válasza King Unique (#20316) üzenetére


TBMC
addikt

úgynézki mégsem lesz teszt...

egyszerűen csak dolgozok rajta, és kiadja, hogy a meghajtó nincs megfelelően leválasztva.. én nem hiszem el, engem minden szivat mostanában...

és innentől kezdve hiába dugom be akármelyik gépbe, semmi nem látja, még a lemezkezelő sem...
komolyan nem hiszem el.
rajta minden adatommal...

:W :W

markbellus.hu 

(#20318) TBMC válasza TBMC (#20317) üzenetére


TBMC
addikt

rá kb félórára visszadugtam és ment.. majd ismét

hááát vagy csere, vagy refund lesz belőle.. de inkább csere mert nem nagyon van ugye alternatíva :(
de, hogy én mindenből kifogjam a sz@rt... már vicc :( :U

markbellus.hu 

(#20319) King Unique válasza TBMC (#20317) üzenetére


King Unique
titán

Ha használat közben dobál ilyen hibát, úgy hogy rá van csatlakoztatva, akkor az elég érdekes. De, ha korábban nem lett rendesen leválasztva, akkor lehet az a baja. Vagy ez esetleg nem lehet valami OS bug, a többi külső HDD-nél is előfordul? Illetve nem tudom milyen fájlrendszerre formázva használod, de ha NTFS, akkor az úgy tudom a külső driverek ellenére sem mindig tökéletes macOS alatt. Ha HFS+, akkor meg elvileg rendesen kellene működnie. Továbbá mondanám, hogy próbáld ki több USB-portban is, de a leírtak alapján ez már megvolt. Olyan esetleg még előfordulhat, hogy maga az USB-kábel gyárilag xar és egy másikkal már ok lenne. De ehhez ugye kétfélét is mellékeltek és az megint kicsit extrém lenne, ha egyik sem jó.

A géped topikjában a tápellátást is felvetették, ahogy olvasom. Viszont, ha pl. az iMacen USB 3.0 portba volt csatlakoztatva, akkor arról korábban volt szó, hogy annál már elvileg nem kellene tápellátási problémának lennie. Az AnandTech tesztben ennél a modellnél ugyan az energiafelvételt nem mérték, de pl. a WD esetében igen. Utóbbinál látszik, hogy az USB 3.0 névleges 4,5 W értéke bőven elég hozzá, illetve valószínűleg a Seagate merevlemeznél is hasonló lehet az energiafelvétel. Valamint, ha pl. USB 3.1 Type-C portban is használtad az új gépen, akkor ott meg pláne nem kellene gondot okoznia a tápellátásnak. Ja, és ezekben nyilván 1 db HDD van, nem pedig 2 db, amit a másik topikban szintén felvetett valaki.

Hát nem tudom mit mondjak erre, de az nálad mindenesetre elég furcsa, hogy már a második márkás és nem mellesleg teljesen új külső HDD sem akar rendesen működni... :F

Na persze ilyenkor rá lehet fogni, hogy biztos gyári hibásat kaptál megint, de akkor is kicsit abnormális. Amúgy én lehet még kipróbálnám egy másik gépen (Linux / Windows) is. Az összefoglalóban említve vannak különféle opciók az egyes operációs rendszerek és azok fájlrendszerei közötti átjárásról, szóval az sem feltétlen akadály. De, ha nem akarsz vele szórakozni, illetve ennyire nem akar működni, akkor jobb híján marad a garanciális javítás / csere.

[ Szerkesztve ]

(#20320) TBMC válasza King Unique (#20319) üzenetére


TBMC
addikt

Köszönöm válaszod!
Sosem választom le "nem rendesen" hisz Mac OS nél (hfs+) ez különösen nagy galibát tud okozni.
Teljesen magától, munka közben random dobálgatja... próbáltam több usb porto, gépen is. Ugyan azon jelenség... Ugye mind két kábellel...

Hívtam az Applet, hétfőn jönnek érte. Aztán kapom a másikat.

szerk: Viszont a dúrva most az, hogy kb 3 órája folyamatosan megy, dolgozok rajta. Most teljesen OK. biztos megijedt a csere hallatán ;]

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#20321) bump3r111


bump3r111
tag

Hello,
Esetleg van-e valakinek WD Elements Portable külső merevlemeze?
Megy Samsung Smart TV-kkel (Felismeri gond nélkül a rajta tárolt adatokat)
Olvastam egy két helyen hogy gondok vannak vele, de én ezt nem gondolnám.

Köszi!

(u.i.: a termék külön fórumán már megkérdeztem, de itt hátha kapok is választ, elég népszerű vinyóról van szó és valószínűleg sokan használják Samsung TV-hez is.)

(#20322) King Unique válasza bump3r111 (#20321) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

A hozzászólásod második mondata nem teljesen világos, hogy ebben a szövegkörnyezetben kijelentés / kérdés akart-e lenni, de a lényeg már a korábbi válaszban is le lett írva. Ahogyan például a 2 TB-os modell kapcsán az alábbi eset szintén említve volt. A magam részéről többet most sem tudok mondani.

Egyébként többeknek is van ilyen külső HDD-je itt a fórumon, illetve ebben a topikban. Viszont az általános használat a PC / notebook + desktop OS. A TV-s használatot illetően nem véletlenül szoktam javasolni a készülékek gyártóinak topikjait. Egyébként ott legutóbb kaptál válaszokat: —► [link], [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#20323) RockFonok


RockFonok
tag

Sziasztok!

Toshiba külső merevlemezemet használjam filmtárolásra, megbízható?

Tavaly olyan csinált 2x lefagyasztotta a gépet, 52%-kos volt a kondíciója, meg el is tűntek róla a filmek, lassú is volt. Gép újraindítása után újra elérhetőek voltak a filmek. Csináltam egy teljes formázást az után 91%-kos lett a kondíciója, az óta semmi gond vele.

Előre is köszönöm!

(#20325) King Unique válasza RockFonok (#20323) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Vannak esetek, amikor például egy teljes formázás, innen a 4. opció, bizonyos csoda programok (pl.) alkalmazása után eltűnnek a problémás szektorok. De van, hogy nem. Illetve, ha egy HDD elkezdi termelni a gyenge / hibás szektorokat, durván leesik a kondíció stb., az nyilván nem jó. Lehet aztán elmegy akár évekig is további hiba nélkül, de lehet, hogy egyik pillanatról a másikra még tovább romlik az állapota. Ez esetben a program becslése nem tudom mennyire pontos, de azért látszik (< 1000), hogy nincs minden teljesen rendben.

Továbbá az a program szöveges értékelésében, illetve a S.M.A.R.T.-ban is látszik, hogy adatkapcsolati hibák is vannak. Az USB-kábel jó, a csatlakozás megfelelő? Valamint egy ilyen 2,5"-os külső HDD-nél még a tápellátásra is érdemes odafigyelni és emiatt lehetőség szerint USB 3.0 portra csatlakoztatva ajánlott használni.

Egyébként a működési idő sem kevés, de azért az 50053 indulás / leállás az elég sok... Ha továbbra is nagyon intenzíven növekszik, akkor lehet érdemes lenne külső programmal tiltani a gyakori leállítást. A fejpakolás 1D649 = 120393 értéke még belefér, mivel a legtöbb notebook merevlemeznél 600.000 a gyári limit. Ezekről egy másik topikban volt szó.

Ezen én már fontos adatokat nem nagyon tárolnék, de például filmekhez még ok lehet. Bár lehet nem ártana azokról is másolatot készíteni, hogy ha esetleg bekrepál, akkor ne kelljen mindent újból összeválogatni és letölteni.

[ Szerkesztve ]

(#20326) RockFonok válasza King Unique (#20325) üzenetére


RockFonok
tag

Próbáltam másik USB-kábellel is, ott is úgy működik. Én arra gondoltam a tápegységem okozta ezt a gondot, 2 évig használtam egy HKC tápegységet, persze már le cseréltem egy FSP Hexa+ 400W-ra. A filmekről van biztonsági mentésem.

[ Szerkesztve ]

(#20327) Stirbi


Stirbi
addikt

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy mik a tapasztalatok az alábbi linken található külső hdd-vel? Maxtor M3 Portable 2.5'' 4TB, USB3

Köszönöm!

(#20329) King Unique válasza Stirbi (#20327) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Korábban más is kérdezett a linkelt modellről, de most is csak ugyanazt tudom válaszolni.

Egyébként ezekkel az extra nagy tárolókapacitású 2,5"-os típusokkal még kevésbé van tapasztalat. Bár nemrég az egyik fórumtárs megosztotta a sajátjait. Ezek a legutóbbi hozzászólásaiban megtalálhatók, illetve néhány plusz infó az azokra adott válaszokban. Viszont 1-2 eset alapján még nem feltétlen lehet általánosítani. Valamint az adott hardveres / szoftveres környezet is befolyásolhatja a működést.

[ Szerkesztve ]

(#20330) Stirbi válasza King Unique (#20329) üzenetére


Stirbi
addikt

Üdv!

Köszönöm válaszod! :R

(#20331) monroe8609


monroe8609
aktív tag

Tiszteletem!

1 TB-os külső merevlemezt keresek,adatok,fotók,videók,filmek tárolására!3,5-ös méretben!Megbízható legyen!Miket ajánlotok?

(#20332) junior11 válasza monroe8609 (#20331) üzenetére


junior11
veterán

Szia, ajánlatos az összefoglalót elolvasni, vannak hasznos tanácsok, tippek és ajánlott modellek, viszont 3.5"-os 1TB méretben gyári külső HDD-t már szinte nem találni, min. 2TB+ inkább.

Ha mindenképp 3.5"-os 1TB kell, nézz be az alábbi topikokba is: [link] , [link][/L

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#20333) monroe8609 válasza junior11 (#20332) üzenetére


monroe8609
aktív tag

Köszönöm!
Ez az összefoglaló mennyire friss?Abszolút aktuális?

(#20334) junior11 válasza monroe8609 (#20333) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem igen, és ajánlott a linkelt topikok összefoglalóit is átböngészni, hátha segítenek.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#20335) monroe8609 válasza junior11 (#20334) üzenetére


monroe8609
aktív tag

Köszi:)

(#20336) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Back Up olásra melyik lenne alkalmasabb a három közül?
Hetente egy-kétszer lenne használva. A sebesség nem lenne lényeg, inkább csak a megbízhatóság.

WD My Passport Ultra 1TB 5400 rpm 16MB USB 3.0 WDBGPU0010BBK
TRANSCEND StoreJet 25M3 1TB 5400rpm 8MB USB 3.0 TS1TSJ25M3B
TRANSCEND StoreJet 25H3 1TB 5400rpm 16MB USB 3.0 TS1TSJ25H3B

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv: Moonwolf

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#20337) King Unique válasza Moonwolf (#20336) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Ilyen célra nyilván mindhárom alkalmas lenne. Viszont, hogy melyiket lenne érdemesebb megvenni, ahhoz előtte nem ártana eldönteni bizonyos dolgokat. Ha például ütésálló külső HDD kell, akkor marad a két Transcend. Illetve azok a garanciaidő tekintetében is előnyösebbek, bár hivatalosan a WD-re is 3 év gyártói garancia van. A megbízhatóságról meg egy korábbi hozzászólásban volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#20338) duti No1


duti No1
tag

Sziasztok! :)
Vásároltam egy Maxtor M3 Portable 2.5" 1TB USB 3.0 külső merevlemezt.
A problémám a következő, ha az usb3 ba dugom akkor nem ismeri fel a gép.
Ég a led rajta, de ezen kívül semmi. Viszont ha usb2 dugom akkor minden okés.
Az eszközkezelőbe erre a hibára akadtam, de nem tudom mit kezdjek vele..

Segítséget előre is köszönöm :R

****************AGP FOREVER****************

(#20340) King Unique válasza duti No1 (#20338) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Ha USB 2.0 porton rendesen működik, akkor az eszköz hibája nem valószínű. Illetve az USB-kábel is jó lehet, bár néha előfordul, hogy gyárilag hibásat mellékelnek. Ezért érdemes lehet akár másikkal, illetve másik USB 3.0 portban is kipróbálni. Ha az eszköz & a kábel ok, akkor jobb híján marad az OS, illetve a driverek. A megfelelő alaplapi chipset driver és az USB 3.0 driver fel van telepítve? Valamint az OS naprakész, frissítések telepítve vannak?

Ha igen, akkor olyan néha előfordulhat, hogy valami miatt a Windows nem tud az adott USB-s eszközhöz eszközillesztőt telepíteni. Ilyenkor az eszközkezelőben manuálisan, vagy ezekkel a módszerekkel célszerű eltávolítani a problémás bejegyzést, majd leválasztás után —► gép restart —► eszköz újracsatlakoztatása.

[ Szerkesztve ]

(#20341) duti No1 válasza King Unique (#20340) üzenetére


duti No1
tag

Köszönöm a segítséget :R :R :R
Nem tudom mi lehetett, de visszaállítottam a rendszert egy
korábbi időpontra, és most minden okés :))

****************AGP FOREVER****************

(#20342) King Unique válasza duti No1 (#20341) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha már rendszer-visszaállítást kellett csinálni, akkor ott jól össze lehetettek kutyulva a dolgok...Aztán, hogy most egy frissítés, vagy más okozta-e a problémát, azt konkrétumok nélkül nem egyszerű megmondani. Illetve az egyéni hardver- és szoftverkörnyezet miatt szintén nem. De például az ilyen esetek miatt is használok én egy gépen több OS-t, illetve multiboot megoldást. Mert, ha valamelyiknél gond van, akkor legalább van hova nyúlni, illetve a többi rendszer alatt is ki tudom próbálni az eszközt.

Na mindegy, az a lényeg, hogy sikerült megoldani. :)

[ Szerkesztve ]

(#20343) xLt`


xLt`
tag

Sziasztok!

Keresek egy 2,5"-ös külső vinyót, valószínüleg mindennapi használatra.
Főleg film, játék, programok tárolására. Úgy gondolom az 1 TB elég lenne. USB 3.0 mindenképp kell.
Megbízhatóság lenne a fő szempont, néha hurcolászva lesz, tehát lehet akár erősebb kivitel.
Nem feltétel az ütésállóság.

(#20344) junior11 válasza xLt` (#20343) üzenetére


junior11
veterán

Szia, olvasd át az összefoglalót, vannak benne ajánlott modellek, ütésálló kivitelben is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#20345) xLt` válasza junior11 (#20344) üzenetére


xLt`
tag

Átolvastam :K
Régebben a Silicon Power ütésálló vinyói tetszettek.
Mint írtam, ez nem feltétel. Fontosabb szempont a tartósság.

(#20346) King Unique válasza xLt` (#20343) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Ha olvastad az összefoglalót, akkor abban a megbízhatóságról is volt szó. Valamint például ezen hozzászólásban szintén említve volt néhány dolog. Egyébként a hordozáshoz célszerű venni egy tokot, ami a külső hatásokkal szemben is nyújt némi védelmet. Persze ez nem feltétlen egyenlő azzal, mint amikor gyárilag ütésálló, vízálló stb. a külső merevlemez.

[ Szerkesztve ]

(#20347) Terapeuta válasza xLt` (#20343) üzenetére


Terapeuta
őstag

Én egy Silicon Power A65-öt vettem, 3 év garival adták. Gyakorlatilag van egy jó minőségű gumiboritása, ami szerintem jól véd.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#20348) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

A WD új MyPass szériájával (ezzel a "fura" kinézetűvel) van már tapasztalat a minőségre vonatkozóan?

Egy előző generációs 1TB-os és egy azt megelőző gen-es 500GB-os teszi a dolgát nálam évek óta, probléma nélkül. Az új gen-be is nyugodtan belevághatok (1TB-os kellene)?!

Vagy van ennél jobb ár/minőség arányú ajánlott külső winyó? :F

És ugyan itt érdeklődnék, hogy minőségi USB 3.0-ás HUB-ot tudtok e ajánlani, jó lenne, ha legalább 6 portja lenne.

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#20349) Jarod1 válasza SunMount3r (#20348) üzenetére


Jarod1
addikt

én ilyet vettem csak a 4 es Hubis ból, 7 es Hub hoz már külső tááp is kell. 6 osban nincs ;]
Amugy USB2 ben nkem a hetes HUB os van, de jött a WD element my passport és ezért kellet a usb3 as.

(#20350) SunMount3r válasza Jarod1 (#20349) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Így is-úgy is külső tápos kell. A mostani 4-es USB 2.0-ásom is aktív. Csoda, hogy neked a passzív hub kihajtja azt a külső winyót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.