Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) dangerzone válasza King Unique (#13999) üzenetére


dangerzone
addikt

Na, közben mérlegeltem, úgy döntöttem jobb lesz nekem is ha összeépített külső vinyót veszek.

Ezeket néztem első sorban (25.000 ft alatt akarok venni mindenképp):

SP D05
Adata nh13
Adata ch11
Adata hv620
Adata sh14

Ezek közül melyiket választanátok? A sebesség a leginkább mérvadó, illetve még a strapabíróság.

(#14002) dangerzone válasza dangerzone (#14001) üzenetére


dangerzone
addikt

Bár mondjuk ezek sem néznek ki rossznak:
AD HD710
AD HD650

(#14003) King Unique válasza gycs02 (#14000) üzenetére


King Unique
titán

Olyan tesztet nem is fogsz találni, ami megbízhatóságot elemzi , általában körítés taglalása és teljesítmény van terítéken. :N
Ráadásul a gyártók folyamatosan dobnak piacra újabbnál-újabb külső vinyókat, főleg 2,5" méretben, sok alig fél-1 éve van a piacon, hogyan is lehetne messze menő következtetéseket levonni egy adott típusra, akár gyártón belül, ráadásul mindegyiket mi sem próbálgatjuk itt végig... :F
Pl. jók a WD-k, régóta vannak a piacon, sokan vettek innen, de náluk is akadhat selejt, 3,5"-osba Elementsek mentek gajra egyeseknél, aztán pár éve Adatát szidták nagyon, h sokat visznek vissza gariba, de annál is az újabbakra már kevesebb a panasz. Én Seagate-eket kevésbé tartom megbízhatónak, 3,5"-osba sok meghibásodott, ahogy újragyártott Samsungok is, viszont 2,5"-osba jobban bírták a gyűrődést, igaz Seagate külsők belseje is Samsung ebben a méretben, ami talán megbízhatóbb vmivel.
Viszont ezek is sokx vagy-vagy kategóriák, mert pl. volt itt topicban 2-3 ember, aki fikázta régi 3,5" Elements-et (melegedés, badsector), másik 2 kettő dícsérte, h nála minden ok...
Tehát ráragasztani a "100%-ig megbízható, nem fog tönkremenni" matricát nem igazán lehet egyikre se :N , néhány hónap, 1-2 év használat se nevezhető nagy tapasztalatnak egyik-másik típusnál, vmint sok múlik megfelelő használaton (biztonságos leválasztás, hőmérséklet határok betartása, megfelelő tápellátás, külső mechanikai behatások kerülése)...

(#14001) dangerzone: jó nagy választék, roppant célszerű volt 1 gyártón belül... :D Az újabb Adaták belseje vinyót (vsz sebesség is) , USB3 vezérlőt tekintve is szinte megegyezik, jobbára burkolat, dizájn csak a különbség.
Szerintem NH13, HV620 lehet jó választás, v ha ütésálló (strapabíró), akkor a legújabb HD650.

[ Szerkesztve ]

(#14004) dangerzone válasza King Unique (#14003) üzenetére


dangerzone
addikt

Ezek voltak 1 gigásak a kívánt áron belül. :)

Köszi az ajánlást! :R

(#14005) Kabel15


Kabel15
aktív tag

Sziasztok!

Meghozta a futár a WD mypassport 1TB hdd-t :).
Elkezdtem rá felmásolni filmeket. 60gb. Viszont azt írja hogy 70mb/sec el tölt rá. Ez normális?
Mintha azt olvastam volna neten hogy az USB2.0 is képes 480mb/s re én pedig direkt 3.0 ra dugtam.

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#14006) Lauda válasza Kabel15 (#14005) üzenetére


Lauda
félisten

Az a 480 az mbit/sec, de a lenyeg, hogy a 2.0-an keresztul masolna kb 25-30mb/sec sebesseggel. Lehet toredezett a vinyo amirol masolsz. De mindenkeppen 3.0-an keresztul megy.

(#14007) gycs02 válasza King Unique (#14003) üzenetére


gycs02
tag

Köszi mégegyszer a segítséget!
Végül a WD maradt, már tartok hazafelé, s jöhetnek a tesztek. Ha esetleg mégse nyerné el a tetszésemet, max kicseréltetem.
BUÉK! Minden fórumozónak

(#14008) #93822592


#93822592
törölt tag

Heló!

25.000 ft környékén szeretnék 1 gigás külső usb3-as vinyót venni. Számomra a sebesség a legfontosabb.
Ahogy nézegettem a termékeket, ha ütésállóbbá akarom tenni őket, inkább érdemesebb külön tokot venni, mint hogy alapból ilyen duci kis gumírozott legyen.
A 3 év garancia szintén fontos.

Ezeket találtam eddig:
ADATA HV620
ADATA NH13
SP D05
WD My Passport Ultra
Transcend SJ 25m3
Esetleg még ez a "duci gumírozott" : ADATA HD650

Ezek közül melyik éri meg legjobban szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#14009) maathe


maathe
senior tag

Problémám van egy WD 1TB ELEMENTS 2,5" USB3.0 (WDBPCK0010BBK) külső HDD-vel. Egyszer csak, filmnézés közben lecsatolta magát. Át lett dugva a gépbe, 1 percig minden jó volt aztán onnan is lecsatolta magát. Hiába dugtam át másik portba, semmit nem csinál, azaz maga a HDD működik, de a Windows nem érzékeli.

Találkozott már valaki ilyennel?

[ Szerkesztve ]

(#14010) King Unique válasza Kabel15 (#14005) üzenetére


King Unique
titán

Teljesen jó az :K , Passport tudna akár többet is, de lehet másik HDD sebessége limitálja, v ahogy mondták töredezett, esetleg vmi folyamat, pl. vírusírtó akaszkodik rá kicsit.
Ha megméred szintetikus sebességet pl. HDTune progival, akkor látos mennyit tud USB3-on a WD, viszont éles helyzetben az adatátvitelt fentiek alapján több minden befolyásolhatja...

(#14008) sziszi89: sebességre gyakorlatilag mind a 6 db szinte azonos, v legalábbis elég hasonló ( 1 TB 2 x 500 GB lemezes HDD), apróbb eltérések lehetnek vezérlőből adódóan.
Szerintem Passport Ultra, ez az új Adata HD650 is jó választás lenne, bár szerintem a Transcend 25M3 minőségibb db Adatánál, kábele is hosszabb, Y végű, ami van ahol jól jöhet, 3 rétegű ütésálló burkolata van, topicban tulajok nagyon dícsérték, tapintása is kellemes. :K Ütésállóba esetleg még SP A80 is szóba jöhet, igen masszív (youtube ;] ), itt PH-n is sokat dícsért kis cucc [link]
tera lesz az, nem giga... :)

(#14009) maathe: ez még a régebbi "tégla" Elements Portable, ezket a lépéseket tudom javasolni: [link]
Windows nem akarja javítani, fomázni, eszköz-lemezkezelőben látszik, TV-n nem vettél fel rá filmet, mert akkor azért nem látja a rendszer :F De egy HDS állapot jó lenne, mert lehet szimplán vinyója döglődik (nem kattog?), v vezérlője szállt el.

[ Szerkesztve ]

(#14011) gorgo válasza King Unique (#13971) üzenetére


gorgo
őstag

No kérem megvan a 2.5" Seagate, ami egy M-Tech 2,5" SATA USB3.0 - MT-2526B rackben ül. A rack szálcsiszolt, kékre eloxált aluházas, pofonegyszerű kivitel, két félből áll, 4 csavar fogja össze. A benne lévő nyákon "INITIO" feliratú chip található, ha ez valakinek mond valamit. Benne a vinyó nem lötyög, bár semmi sem fogja. Adtak hozzá egy műbőr szütyőt is, a kábele pedig ~50-60cm hosszú lehet.
usb2-n 20-22 MB/s sebességet produkál (csúcs 23.4MB/s). Már csak 2-3 óra van vissza az archiválásból... :P
A vinyót SATA-n nem tudom kiprószálni, mivel nem laptoppal használom, így csak usb-ről tudok neki tápot adni...

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#14012) batagy válasza gorgo (#14011) üzenetére


batagy
őstag

Kösz hogy visszariportoltad! :R

Sokan nem szoktak visszajelezni semmit.
Az Initio chip nem rossz, én is találkoztam már vele! HDD Sentinel is látja és elég stabil.

Íráskor a 20-22 MB/sec nagyon jó. Ami azt illeti egy USB3.0-as ASM1051 chipes rackkel is csak ugyanennyi írási sebességet értem el, szóval némelyik USB3.0 chip sebessége nem visz előre, az USB2.0 pedig stabilabb.

Gratula!

PS: A Seagate Momentus SpinPoint M8 valóban Samsung. Korábban Toshiba MQ01ABD050 hívő voltam, de az a baj hogy sokat parkolja a fejet. A Seagate ST500LM012 (=Samsung HN-M500MBB) jobb mert nem parkolja a fejet és a Samsung vinyókban még sosem csalódtam. De amúgy mindkettő halk.

(#14013) batagy válasza batagy (#14012) üzenetére


batagy
őstag

"Ami azt illeti egy USB3.0-as ASM1051 chipes rackkel is csak ugyanennyi írási sebességet értem el, szóval némelyik USB3.0 chip sebessége nem visz előre, az USB2.0 pedig stabilabb."

Tévedés történt, rosszul mértem! Szóval azért az ASM1051 USB3 chip többet tud! Elnézést. De az Initio chip se rossz USB2-nek.

(#14014) valory


valory
tag

Sziasztok,

adott egy smart TV, egy PC, egy router. Kellene egy külső HDD ezek közé, hogy ne hordozgassam a pc és a tv közt, vagyis pc-ről egyenesen a külső tárhelyre töltsem netről a filmeket majd hálózaton keresztül játsza le a tv (persze pc nélkül). Már ha lehet ilyet.
Mit ajálanátok? Estleg van ilyen külső rack (mert HDD lenne hozzá)?

Előre is köszi!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#14015) King Unique válasza valory (#14014) üzenetére


King Unique
titán

Milyen router :F , van rajta USB csati, mert akkor rákötöd (fentebb említett külső vinyók is jók e célra), megosztod és oda mehet a letöltés és talán hálózaton TV is látja tartalmát? Ha már van HDD, akkor pedig 2,5" / 3,5" racket lenne célszerűbb venni hozzá, mind2-nek van külön topicja [link]. De akár egy NAS házat is be lehetne szerezni, ha van rá keret, az lenne a legjobb. :K
Milyen NAS-t vegyek?

Nem tudom neted milyen gyors, mert ha lassú, akadozás elkerülése végett PC-re dugva letölteni, TV-re kötve lejátszani megoldás lenne a jobb, egy 2,5" külső vinyót hurcolászni se nagy nyűg.

[ Szerkesztve ]

(#14016) td


td
senior tag

BUÉK!

Egy kicsit off kérdésem lenne. Melyik az az ingyenes progi, amelyikkel lehetne egy külső hdd-ről egy olyan image-et készíteni, ami csak akkora méretű, amennyi adat ténylegesen van a vinyón?

(Amúgy grafikus HDS-ben nem tudok parkolást/leállást állítani, rossz verziót szedtem volna le?)

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#14017) King Unique válasza td (#14016) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem ezt a logout-os cikket olvasd el [link], pl.Macrium Reflect Free vsz megfelelne-e célra és azt hiszem beállítható, h csak a ténylegesen a partíción lévő adatokat másolja.

Rosszul csináltad vsz, az APM (Feljett energiagazdálkodás rész) csak fizetős HDS-nél megy.... a free módszert be lehet állítani a Lemezfigyelés résznél régebbi-újabb verzióban is.

(#14018) td válasza King Unique (#14017) üzenetére


td
senior tag

Köszi a tippeket!

Egy kicsit pontosítani akartam, mert épp a lényeg maradt le: egy olyan backup-image-et szeretnék létrehozni, amiből visszaállításkor az eredeti létrehozási és módosítási dátumokat és időket is visszaírja a könyvtárakra is, és persze a file-okra is. Ha jól sejtem, te nem ismered annyira azt a programot...

Mondták amúgy nekem, hogy ez tömörített file-ba tétellel is megoldható elvileg, de a kevés próbálkozásom alkalmával ilyen archívot nem sikerült létrehoznom, de persze megfelelne ez is, ha valaki ismeri a módját. Az a Macrium Reflect meg remélem, nemcsak bootolható hordozóról megy...

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#14019) King Unique válasza td (#14018) üzenetére


King Unique
titán

Valóban, csak alapszintem próbálgattam backup, klónozást... :) Rendes telepíteni való program ez, a bootolható isot azt spec adott esetre csinálta házilag a szerző.
De itteni topic se feltétlenül effajta kérdések megválaszolásáról szól, szerintem bővebb infóért a cikk szerzőjénél, v oprendszered topicjába látogass el, mert ahogy nézem ezzel foglalkozó témák se nagyon vannak, v már elavultak itt PH-n...

Fejparkolás állítás gondolom fentiek alapján már megy, külső vinyó vásárlás hogy alakul :F

[ Szerkesztve ]

(#14020) rale


rale
csendes tag

Sziasztok!

Külső vinyó vásárlásában kérnék segítséget. Több dologra is használnám, többek között Xbox játékok tárolására (egy játék kb. 5-8 GB), teljes backupra a laptopomról (128 GB), média és egyéb nagy fájlok tárolására. Fontos lenne, hogy ne kelljen külső áramforrást használni hozzá, egy szál USB portról tudjon működni, illetve lehetőleg legyen gyors és olcsó :D Ami a méretét illeti, 2,5"-re gondoltam, mert néha azért hurcolásznám ide-oda.

A gépemen sajnos USB 3.0 nincs, van helyette Thunderbolt — ehhez viszont csak méregdrágán lehet kapni előre összerakott külső vinyókat, olyan házat pedig nem is találtam, amin lenne Thunderbolt csati. Thunderbolt - USB 3.0 átalakító szintén nincs még a piacon. Így a legjobb megoldás talán az lenne, hogy a gépemre egy Thunderbolt-FireWire adapterrel csatlakoztatnám a vinyót, így kb. 60%-kal gyorsabb lenne, mint a sima USB-n.

Még azon gondolkodtam, hogy érdemes-e 7200rpm-est venni, vagy nincs lényeges különbség az olcsóbb 5400rpm-esektől? Konkrétan a HGST Travelstar 7K1000-t nézegettem, viszont ez tuti nem kapna elég kraftot egy USB-ről.

(#14021) rale válasza rale (#14020) üzenetére


rale
csendes tag

Tárhelyet nem írtam: 1 terával megelégednék :)

[ Szerkesztve ]

(#14022) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Mar ket helyen is felfigyeltem erre a fejparkolas allitgatasra. :F Ez miert kell, ha kell egyaltalan es mi tortenik, ha mondjuk valaki nem ert hozza/nem akar vele foglalkozni. Regen nem emlekszem ilyenre, nekem ez uj. :R

(#14023) King Unique válasza rale (#14020) üzenetére


King Unique
titán

Te is hasonló cipőben jársz - olyan Mac-ed lehet - mint nemrég más látogató [link].
Thunderbolt valóban aranyáron van kompakt külsőkbe, még ebay-en is...[link], Freecom is hasonló áron, olcsóbb megoldás lenne venni egy 2,5" külső mobilracket, Firewire 800-asban akad pár: Inxtron, I-tech...beszerzés ügyileg már körül kell nézni, lehet épp ebyaen, v máshol ki lehet fogni vmi jó ajánlatot.
Mostani nagy adatsűrűségű 2,5" 5400-asok is elég gyorsak, 7200-as jobban melegszik, több kraftot igényel, annak 1 db USB2 port nem elég, de 2 db - Y kábel - , v USB3 már igen.

(#14022) Lauda: Kritikus hiba a Western Digital Caviar Green merevlemezeiben - nem kell túlparázni se :N , akkor lehet kritikus, ha elér egy adott értéket (több 100.000), illetve ha a vinyó nagyon intenzíven csinálja, vsz idő előtti meghibásodásoz- egyes mechanikai részek elhasználódáshoz vezethet, de a topicjában le vannak írogatva a dolgok, + fenti HDS módszerrel szerencsére könnyűszerrel befolyásolható. :)

(#14024) rale válasza King Unique (#14023) üzenetére


rale
csendes tag

Okés, akkor valószínűleg 5400-as lesz, tudnál esetleg ajánlani párat ilyen nagy adatsűrűségűek közül? :)

(#14025) Lauda válasza King Unique (#14023) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom! :R

Amugy ez valos veszely, tehat pusztult mar meg itt valakinek ettol merevlemeze? Nem csak felesleges parazas? ;)

(#14026) King Unique válasza rale (#14024) üzenetére


King Unique
titán

Gyakorlatilag újabb 2,5" 1 TB-osok már mind azok [link].
Aztán megvan már, h milyen rack lesz hozzá :F
Sajna MAC esetében számolni kell a felárral, még a Firewire is jóval drágább USB3-nál, pedig ráadásul még lasabb is...

(#14025) Lauda : rendszer alatt bizonyos 3,5" WD Caviar Green szériák igen, illetve notiban egyeseknél WD Blue, v éppen Toshiba, de hogy elérje azt a kritikus szintet kell azért idő neki.
Külső HDD-ként én nem hallottam nagyon ilyenről, más azért adattárnak való használat, de itt se árt azért szabályozni.

[ Szerkesztve ]

(#14027) Lauda válasza King Unique (#14026) üzenetére


Lauda
félisten

Erheto, koszi az infokat! ;)

(#14028) rale válasza King Unique (#14026) üzenetére


rale
csendes tag

Hát igen, azóta körülnéztem, a rack tényleg elég necces. Te hogy akadtál rá azokra, amiket linkeltél? Mert én csak nagy nehezen találtam párat, amin van FireWire 800 és USB 3.0 is. De igazából lehet, hogy elég ha csak 2.0 van rajta a FW mellett.

(#14029) valory válasza King Unique (#14015) üzenetére


valory
tag

TPlink router, nincs rajta USB (TL-WR841ND). Valami hálózati csatis kellene, ami pl. gép nélkül is tud visszatölteni, meg elérem máshonnan is, ha kell valami.
A net az elég gyors, pár perc alatt lejön egy 5GB körüli film.

[ Szerkesztve ]

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#14030) King Unique válasza valory (#14029) üzenetére


King Unique
titán

Akkor vegyél egy NAS házat, ha már megvna vinyód hozzá, arról majd elérsz mindent, offline is tudsz töltögetni, van egy ára, de ez van, ha fontos a kényelem és nem akarod átkötögetni egyik eszközről a másikra...
Vannak külső mobilrack LAN, wifi képes db-ok is, de NAS többet tud.

(#14031) Lauda


Lauda
félisten

A tescoban is ugyanazt a my passportot aruljak, mint mashol, igaz? ;)

(#14032) King Unique válasza Lauda (#14031) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a "simát", csak pár ezressel drágábban :D

(#14028) rale: úgy, hogy nagyjából tudom milyen gyártók vannak a piacon, rackekbe is és az alapján szelektáltam, ki gyárt Apple-re optimalizáltat, meg tudni kell jól keresni, v mire gondoltál?
Ha sima USB2 + FW800, lehet talán picivel olcsóbb, de ahogy néztem nem sokkal, ráadásul mivel azok régebbiek, nem is kapható már mind.
Vmi konkrét elképzelés 2,5" rack ügyben, v egybe megoldást rendelnél külföldi oldalról, mennyi rá a max keret :F

[ Szerkesztve ]

(#14033) Lauda válasza King Unique (#14032) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! :D :R

(#14034) dangerzone válasza King Unique (#14003) üzenetére


dangerzone
addikt

Na végül egy 1Tb-os WD My Passport Ultra lett a választás , 3 év garival. Most üzemelem be. Pár iso fájlt másoltam kíváncsiságból, és meg kell hogy mondjam, nagyon tetszett a sebessége. Gyorsabb usb3-on keresztül, mint a gépben levő 500gb-os sata II-es hitachi. :)

(#14035) King Unique válasza dangerzone (#14034) üzenetére


King Unique
titán

Akkor végülis jó vétel volt a 3 év garival (nem mindenhol adják meg), nyilván gyorsabb is, mert egyrészt nincs telepakolva, nem töredezett és vsz nagyobb adatsűrűségű lemez van benne. :K
Ha majd ráérsz, egy ehhez hasonló tesztféleséget csinálhatnál [link] (írást is), h többiek is lássák, + ha belefér akár fényképp együtt passport+kábel+szütyő, hátha nekik is megjön a kedvük hozzá. :)

:R

[ Szerkesztve ]

(#14036) dangerzone válasza King Unique (#14035) üzenetére


dangerzone
addikt

Rendben. Holnap megcsinálom.

(#14037) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Sziasztok!

Egy lg42 la620s tv-hez milyen külső 500g 2,5 winchestert ajánlanátok? Én Adata ch11 -t néztem ki, erről mi a véleményetek?
Elég ezeknek a tv usb csatiján felvett áram a normális működéshez?

Előre is köszönöm!

Üdv: Gábor

(#14038) sarkanyolo2 válasza menyoronc (#14037) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Hali!

Szarvasi vagy? :)

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#14039) rale válasza King Unique (#14032) üzenetére


rale
csendes tag

Hát a rackre nem szívesen költenék 5000-nél többet (10k már tényleg a plafon). De ha ilyen árban nem nagyon lehet találni, akkor lehet veszek egy USB3-as egybeépítettet, és megvárom, míg ez az adapter megjelenik.

[ Szerkesztve ]

(#14040) menyoronc válasza sarkanyolo2 (#14038) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Hello!

Nem, kicsit arrébb, Kisúj:-)

Üdv: Gábor

(#14041) fero02 válasza sarkanyolo2 (#14038) üzenetére


fero02
veterán

Miért, mi van a Szarvasiakkal? :U :D

(#14042) King Unique válasza menyoronc (#14037) üzenetére


King Unique
titán

Elég esetek többségében (2,5" 5400 rpm), de van, h nem, akkor jöhet jól Y kábellel 2 db USB2 port, v jobb TV-ken direkt külső vinyós USB aljzat van megnövelt - 1A - áramerősséggel, v bizonyos modelleken már USB3 port is megtalálható, annál meg nincs gond. Ha amit adatlapján írnak [link], h 3.0-ás, akkor meg pláne zökkenőmentesen megtáplálja külső HDD-t.
Gyakorlatilag e célra bármilyen 2,5" megfelel, a CH11, de ha feljebb kukkantasz, találsz nála újabb, gyorsabb típusokat, más, de Adata kínálatában is.

(#14039) rale : hát ahogy mondtam MAC kiegészítők terén 5-10k keret igen karcsú, drágábbak ezek annál, ahogy minden almás cucc, de sokan kiegészítőkön furamód már spórolni akarnak. :D
Ha nem sürgős a sebesség kérdése, akkor tényleg egy ilyen ügyes kis átalakító ésszerű befektetés lehet :K , hozzá kompakt USB3-as külső vinyóba megtenné akármilyen, de hogy dizájn terén is jobban passzoljon, egy WD My Passport Mac széria szóba jöhetne, az Air nagyon tetszetős, v ha ennek árát is sokallod, akkor válassz ezüstbe a windowsos szériából...

[ Szerkesztve ]

(#14043) Siriusb


Siriusb
veterán

Üdv!
Egy ismerősömnek kellene külső, hordozható (usb biztosítja a tápellátást is) 1TB HDD. A WD My Passportot ajánlottam, de azt drágállja. Alacsonyabb árfekvésűek közül tudnátok valami megbízható típust ajánlani? Köszönöm!

(#14044) King Unique válasza Siriusb (#14043) üzenetére


King Unique
titán

Pedig azok elég jók, bejáratott gyártó, a Passport Ultrára ráadásul 3 év gari jár, vékonyabb, gyorsabb is, mint a sima.
Többi se sokkal olcsóbb ám, pár ezres diffi van, Adaták vannak jó áron, csak az nem annyira kiforott, mint pl. a WD, ha feljebb kukkantasz, láthatsz bőven hsz-eket [link1], [link2]. Legolcsóbb megoldás külön megvenni a notivinyót + hozzá egy 2,5" külső házat, de jó ház kiválasztásával is tökölni kell kicsit, igaz van külön topicja annak is [link].
Az egybeszerelt megoldások a jogdíj miatt drágábbak vmivel [link].

[ Szerkesztve ]

(#14045) menyoronc válasza King Unique (#14042) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Köszi a kimerítő infót, akkor remélem nem lesz gond:)
[link] és [link] néztem ki azóta. Sokat nem akarok rá költeni feleslegesen...

[ Szerkesztve ]

Üdv: Gábor

(#14046) King Unique válasza menyoronc (#14045) üzenetére


King Unique
titán

Értem, mind2 újonnan kinézett egy alap modell, semmi extra, de egy hajszálnyival talán inkább WD.

(#14047) Siriusb válasza King Unique (#14044) üzenetére


Siriusb
veterán

Hölgynek lesz, tehát a legegyszerűbb megoldást kell keresni. :)
Köszi a linkeket, az utolsó néhány hozzászólást átfutottam én is, mert az első hozzászólásban nincs semmi info. Ha viszonylag jó tapasztalatok vannak az Adatával, akkor alternatívaként javasolni fogom azt.
Kösz a segítséget.

(#14048) King Unique válasza Siriusb (#14047) üzenetére


King Unique
titán

Nem rosszak új Adaták, régi USB2-esekkel voltak gondok, de főként inkább kedvező ára miatt ajánlottam őket, mert egyszerűség jegyében a hdd+rack összepakolós módszer körülményesebb kicsit.
Ilyen célközönségnek azért dizájn sem utolsó, érdemes körülnézni a piacon, az új WD Ultrák is elég tetszetősek, v pl. a Toshibák (Alu2S, Slim, Partner).

[ Szerkesztve ]

(#14049) Siriusb válasza King Unique (#14048) üzenetére


Siriusb
veterán

Kösz. Egy WD My Passport Ultrára próbálom én is rábeszélni. :) Majd eldönti mit akar.

(#14050) menyoronc válasza King Unique (#14046) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Ok, Köszi, megfontolom...
A lényeg h rendesen kezelje a leendő lg tv, menjen róla akadásmentesen majd a fullhd, 3d, megbízható legyen és aránylag jó sebességgel lehessen rá másolni. Hordozva nagyon ritkán lesz.

Üdv: Gábor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.