Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) szabacsik válasza King Unique (#17000) üzenetére


szabacsik
őstag

Köszönöm a segítséget még alszok rá egyet aztán meglesz a választás :) :R

/\____/\

(#17002) King Unique válasza szabacsik (#17001) üzenetére


King Unique
titán

OK, majd megoszthatod melyik lett a befutó.

(#17003) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok!
TV-hez,Médialejátszóhoz,Pc-hez keresek külső usb-es, táp nélküli.
3 típus jöhet szóba.

Seagate Backup Plus Slim
WD My Passport Ultra
Samsung M3 Portable

2 Tb verziók.

Melyiket válasszam?
Köszönöm.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#17004) King Unique válasza MikaVejneGI (#17003) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Mind a három megfelel a célra.
WD-k mellett talán a "bejáratottság" és szoftveres pakk szól, Samsung szintén kelendő és programkínálata is ok, illetve a Seagate se rossz, utóbbinak ráadásul (részben) alumínium háza van. Valamint a Seagate és a Samsung belső merevlemez tekintetében is egyforma (ST2000LM003), így a teljesítményük is kb. azonos.

A döntés rajtad áll, melyik felel meg leginkább igényeidnek. Néhány teszt segítségül:

- Seagate Backup Plus Slim 2 TB [link]
- Seagate Backup Plus Slim vs WD My Passport Ultra 2 TB [link]
- Samsung M3 Portable 1 TB [link]

[ Szerkesztve ]

(#17005) Bözsike765


Bözsike765
csendes tag

Sziasztok!
Olvastam hogy alapvetően két típusú "külső vinyó" van : a rack+hdd és az alapból összerakott.
Az lenne a kérdésem hogy ezek között mi a különbség? Mi egyiknek az előnye/hátránya a másikkal szemben?

1TB méretűt szeretnék venni főként filmek és zenék(FLAC formátumúak) lennének rajta tárolva, olvasva.
Mit ajánlotok ehhez az igényhez?

(#17006) King Unique válasza Bözsike765 (#17005) üzenetére


King Unique
titán

Ebben az összeszedett alternatívák között, van a különbségekre is egy szubjektív értékelés [link], illetve mind2 megoldásra példák.

(#17007) szabacsik válasza King Unique (#17002) üzenetére


szabacsik
őstag

Végül fémházas WD-T vettem nagyon tetszetős :). Köszi megegyszer a segítséget :)

Hogy lehet megparticionálni? A felét adatoktárolására használnám a másikat xboxba. Van valami egyszerű progi?

/\____/\

(#17008) szabacsik válasza szabacsik (#17007) üzenetére


szabacsik
őstag

Nem kell particionálnom marad egyben. Az xbox360 nem fogadja el úgy így lényegtelen

/\____/\

(#17009) King Unique válasza szabacsik (#17007) üzenetére


King Unique
titán

Akár Windows lemezkezelőben, vagy külső programokkal (Aomei, MiniTool, EaseUS stb.).
Amúgy ezek meg vannak partícionálva és elő vannak formázva NTFS-re, Xbox netán csak a FAT32-t kezeli?
Mert fájlrendszer problémák, illetve, hogy magával a konzollal kellett formázni jellegű problémák előjöhetnek, topikjában érdeklődj.

(#17010) S e t h


S e t h
nagyúr

Sziasztok!

Vásároltam egy smart televíziót és ahhoz kaptam kölcsön egy új külső hdd-t ami házban van, 3,5-ös,nem tudom milyen gyártmány, az aida is csak microsoft drivert azonosított.
Kipróbáltam de a rámásolt média anyag vonatkozásában meglehetősen akadós működést mutat.
Először rájöttem, hogy az volt a probléma ntfs-be volt gyárilag formázva, 4 giga felett csak makogott. Exfat esetén jobb lett a helyzet, viszont időnként megáll mozgóképnél, erőlködik, van hogy több perc után indul el tovább.

A kérdésem arra irányulna, milyen hdd-t lenne érdemes vásárolni, 2,5 vs 3,5, fordulatszám,cache stb.
Ugyan nem tudom, hogy a hdd-e a felelős vagy esetleg a kódolás az időnkénti akadozás miatt, de megpróbálom kiküszöbölni legalább egy jó hdd választásával.
Méretben 500 giga -1 terra, ennél nagyobb csak abban az esetben ha pozitív irányban befolyásolná a működést.

Előre is köszönöm a segítséget!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#17011) King Unique válasza S e t h (#17010) üzenetére


King Unique
titán

Itt azt kéne megnézni, hogy a benne lévő HDD állapota milyen (HD Sentinel), rack ok-e, PC-n is produkálja-e azt a jelenséget?
Ha csak TV-n, akkor legjobb, ha annak topikjában kérdezed meg, hogy az adott készülékhez a többiek mit használnak, illetve valamilyen beállítás függvénye-e az akadozásmentes lejátszás. Mert hiába veszel mást, lehet annál is elő fog jönni a probléma.
Láttam olyat, hogy elsődleges NTFS partícióról akadozva nyitotta meg a fájlokat, ha logikaira volt formázva, az segített, netán a rack vezérlőchipjét nem komálta és készüléken firmware frissítés után, vagy másik külső házban nem volt gond, vagy éppen az adott média fájlt alapból nem tudta jól lejátszani a készülék stb. Számtalan oka lehet. Ezek a külső vinyók elsődlegesen PC, notebook, desktop OS használatra vannak belőve, azon kell problémamentesen üzemelniük. Egyéb külső eszközökön a stabil működés lutri...

Alternatívákat tudok sorolni 2,5" és 3,5" méretben is, ha kisebb tárhelyű kell egy adott típusból, van olyan is. De szerintem előtte TV topikjában mindenképpen kérdezz rá.

[ Szerkesztve ]

(#17012) S e t h válasza King Unique (#17011) üzenetére


S e t h
nagyúr

Azt hiszem megvan a hiba forrása, mondjuk a hdd neve nekem nem mond semmit.
Kipróbáltam pc-re kötve is, ott is akadt, a sentinel meg mutatott egy ilyen eredményt.
Ami döbbenetes, ez fóliába volt csomagolva, bár lehet, hogy csak a házé volt a fólia, kollégám kapta felhasználásra de a szekrényében porosodott.
hiba

Ja és köszönöm a kimerítő választ!

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#17013) King Unique válasza S e t h (#17012) üzenetére


King Unique
titán

Ujujj.... :Y a HDD döglődik, akkor nem hiába akadozott. Ez kuka...
Ha van rajta vmi fontos adat, amíg lehet, mentsd le róla!
A külső rackbe meg venned kell egy másik merevlemezt, 3,5" résznél arra is van alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#17014) S e t h válasza King Unique (#17013) üzenetére


S e t h
nagyúr

Adatmentes volt, szóval ezzel nem lesz probléma. :)
Még egy kérdésem lenne, a fentebb leírt felhasználási feltételek között(médiafileok lejátszása) mennyiben számít a cache mérete, valamint a fordulatszám?
Érhetnek-e meglepetések(lásd akadozás esetleg) 5400 pm és 8 mb cache esetében, válasszak-e erősebb paraméterekkel rendelkezőt, vagy az általad korábban javasoltak megállják a helyüket?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#17015) King Unique válasza S e t h (#17014) üzenetére


King Unique
titán

FHD médiafájlokhoz, azok bitrátájához elég általában az USB 2.0 sávszélessége és egy 2,5 colos 5400 RPM-es HDD is. Sokan használnak TV-re kötve ilyen megoldásokat. Egy 3,5 colos HDD alapú összeállítás is nyilván megfelel teljesítményben ezen követelménynek.
Magasabb fordulatszám és több cache persze javít a teljesítményen, de előbbi esetében külső adattárnak inkább az 5400-as megoldások javasoltak, illetve utóbbi paraméter nagyméretű fájlok esetében kevésbé fontos, a relatíve kis mérete miatt.

[ Szerkesztve ]

(#17016) emitter


emitter
őstag

Sziasztok!

1TB (esetleg 2TB) külső vinyót szeretnék venni routerhez (TP-Link WDR3600), lehet 3,5"-os is, ezekből több 7200rpm-es van, ezek jobbak, nem? Melyik gyártót/típust tudnátok ajánlani? Elég az USB 2.0 nekem, a router sem tud többet.
Nem lesz nagy igénybevétel, inkább csak archiválás, vagy legfeljebb sima HD filmek streamelése..

[ Szerkesztve ]

(#17017) King Unique válasza emitter (#17016) üzenetére


King Unique
titán

7200-asok gyorsabbak, de FHD filmekhez általában 5400-as is elég és a 2.0 sávszélessége, illetve külső adattárnak is inkább a kisebb fordulatszámú ajánlott.
Egyik, nemrég íródott hsz alján, vannak megadva alternatívák.
USB 2.0 portot a gyári kivitelűeknél felejtsd el, maguk a gyártók is többnyire már rég kisöpörték a 2.0-ás külső vinyók javát a kínálatukból...USB 3.0 visszafelé kompatibilis, nagyon drágábbnak se mondható, sőt. Ha mégis csak 2.0 kell erővel, akkor inkább a rackes megoldást célszerű választani, annál utólag cserélhető a ház, ha mégis gyorsabb adatátvitel kéne.

[ Szerkesztve ]

(#17018) emitter válasza King Unique (#17017) üzenetére


emitter
őstag

Ok, köszi! Talán a Samsung M3 Portable jó is lesz..

(#17019) S e t h válasza emitter (#17018) üzenetére


S e t h
nagyúr

Végül én is azt választottam, most formázom, remélem jó vásárt csináltam vele. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#17020) King Unique válasza S e t h (#17019) üzenetére


King Unique
titán

Azt hittem, a külső 3,5" rackbe akarsz csak HDD-t venni?
M3 elő van partícionálva és formázva NTFS-re, más fájlrendszert akarsz rátenni, vagy minek formáztad meg külön?

(#17021) S e t h válasza King Unique (#17020) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem, az kölcsön volt csak nálam, de ez a mostani tapasztalat, bár isten tudja miből adódott, de el is vette a kedvemet tőle és a net szerte olvasott eredmények alapján tettem a voksom a Samsung portable mellé.
A formázásra azért volt szükség, mert a 10-20 gigás fileokkal azért akadtak így problémák.

Mondjuk így nem értem, hogy a gyárilag kínált alkalmazások mennyire lennének elérhetőek, azért erre a célra adtam volna egy cd-t, így viszont előtte lementettem mindent.

Azt viszont megerősíthetem, hogy nagyon rövidke a hozzá adott kábelt, még nem biztos nem kell-e majd toldanom.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#17022) King Unique válasza S e t h (#17021) üzenetére


King Unique
titán

Ja, értem.
"A formázásra azért volt szükség, mert a 10-20 gigás fileokkal azért akadtak így problémák."
Gyárilag NTFS, ez csak FAT32-nél lett volna probléma.
Természetesen Seagate oldalán van support a felvásárolt Samsung termékekhez is, illetve letölthető a teljes Drive Manager program, az almappák, user manual is benne vann.

Minden 2,5"-os külső vinyóhoz rövid kábelt adnak, főleg a stabil áramellátás miatt. 1,8-2 m-esnél hosszabbat pont ezért nem nagyon ajánlott használni, de van olyan helyzet, amikor már az is sok és rövidebb kell.

Kábel hosszúságának növekedése —► ellenállás növekedés (U & I csökken)

[ Szerkesztve ]

(#17023) S e t h válasza King Unique (#17022) üzenetére


S e t h
nagyúr

Na ezt jó, hogy mondtad, mert lehet rászorulok hosszabb kábel beszerzésére.Eszembe is jutott, hogy ez az átvitelben nem okoz-e problémát.
Köszi a segítséget!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#17024) S e t h válasza King Unique (#17022) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az egészséges, hogy a 6-8 éves hdd-t a sentinel 100%-osnak látja, de az új külsőt csak 86-nak?Van vmi tűréshatár?Bár kiválónak látja, csak furcsa.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#17025) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Külső 2,5"-os winyóhoz nézek tokot:
[link]
[link]
[link]
[link]
Nem feltétel az USB3-as csatlakozás, de gondolunk a jövőre is. :D
Melyiket javasoljátok?
Üdv,
GBoy

(#17026) King Unique válasza S e t h (#17024) üzenetére


King Unique
titán

Ha megveszel egy zsír új (külső) vinyót, ami feltételezhetően hibátlan, akkor HDS-nek is 100/100-as értékeket kéne mutatnia. Ha esett a kondíció, annak vmi oka szokott lenni, amit a főablakban és a SMART-ban kiír a program. 4.60-asat használod, esetleg egy screenshotot tudnál ide dobni?? Maga a program sem tévedhetetlen, de az mindenesetre elég furán hangzik, hogy 86%-nál kíváló a minősítés (kondíció, vagy teljesítmény?)... Samsung saját diagnosztikai toolját a Drive Managerből lefuttatva jelez hibát?

(#17027) King Unique válasza gameresboy (#17025) üzenetére


King Unique
titán

2,5" rack témának van külön topikja, amit ebben a hsz-ben is említettem és alternatívák, tesztek is akadnak ugyanott.

A 4 felsoroltból igazából mindegyik szóba jöhet és mint látod, árban sincs nagy különbség 2.0 és 3.0 között, tehát ezért + jövőállóság tekintetében is utóbbit érdemes választani. A Fantec és a LogiLink házat már vették a topikból, ha rákeresel, találsz róluk hozzászólásokat, értékeléseket. [Fantec], [LogiLink].
Ezek alapján már szerintem könnyű dolgod van. :K

[ Szerkesztve ]

(#17028) S e t h válasza King Unique (#17026) üzenetére


S e t h
nagyúr

Benéztem, másik hdd is 500-as Samu, azzal kevertem össze.:-)

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#17029) csomi1977


csomi1977
tag

Sziasztok!

6 Terrás WD külső vinyókról van valakinek tapasztalata? A My Cloud vagy a My Book sorozat érdekelne

(#17030) King Unique válasza csomi1977 (#17029) üzenetére


King Unique
titán

Ekkora méretben még nem igazán... :N
Eleve, ha vmi NAS kell, akkor a My Cloud jöhet szóba, vagy egyéb NAS megoldás.
ha csak egy sima 3,5" külső merevlemez kell, akkor a My Book jó választás lehet, bár műszaki szemmel nézve, jobb egy 3,5" rack + HDD megoldás. Ha nincs szükséged WD szoftveres pakkjára + egyéb funkcióira (hardveres titkosítás), akkor a rackes megoldás a nyerő.
My Bookban WD Caviar Green van, ami elmegy kategória, bár 6 TB méretben nem tudom mennyire jók. Viszont a rackes megoldásnál te magad választhatsz bele HDD-t és ilyen nyilván jobb mondjuk egy Red.

(#17031) csomi1977 válasza King Unique (#17030) üzenetére


csomi1977
tag

Köszönöm a segítségét.

(#17032) KDSH


KDSH
tag

Üdvözletem!

Lehet, hogy láma kérdés, de. Olyan helyzet előállhat, hogy a HDD túláramot kapjon, ha Y-kábellel használom 2 db USB 3.0-s portról? (tudom, ilyenkor 1 is elég lenne) Vagy egyáltalán ez árt neki?

(#17033) King Unique válasza KDSH (#17032) üzenetére


King Unique
titán

Nem nagyon, mert csak annyit vesz fel a külső merevlemez, amennyire szüksége van. USB 3.0 portban meg valóban elég csak a fővonalat csatlakoztatni, ami 2,5" 5400 RPM-esnek elég kell legyen, de még 7200-asok is elmennek 1 portról.

> > > USB tápellátás kérdés < < <

[ Szerkesztve ]

(#17034) KDSH válasza King Unique (#17033) üzenetére


KDSH
tag

Köszönöm!

Még egy kérdés: Mire utalhat az, hogy a Load/Unload cycle count értéke hirtelen megugrott. Eddig ~300 volt most már 600 fölött van és folyamatosan nő. Lehet valami hiba jele. Samsung (Seagate) Spinpoint M8-as HDD-ről van szó, 1TB-os

(#17035) King Unique válasza KDSH (#17034) üzenetére


King Unique
titán

Nem, az csak a fejparkolás...van külön topikja is a témának.
Notivinyóknál "természetes", szinte mind csinálja. Akkor lehet problémás, ha rövid idő alatt (~pár hónap), több 10/ 100k értéket rak bele. A 600 így szinte elhanyagolható, ha 2/3 nullával több lenne utána, akkor lesz kritikus(abb). Gyárilag 600.000-es értékig vállal a gyártó garanciát [link], de azt vsz egyhamar nem fogja elérni.
Ha lassítani akarod a folyamatot, akkor HDS-ben is van rá mód, fizetős és ingyenes verzióban is egyaránt.

[ Szerkesztve ]

(#17036) KDSH válasza King Unique (#17035) üzenetére


KDSH
tag

Köszönöm!
Bár ez nem noti vinyó, csak 2,5"-os külső merevlemez, azért aggódtam, mert eddig csak biztonsági mentésre lett használva a vinyó, eddig kb 1,5 nap üzemidővel össz-visz, és tegnap ugrásszerűen nőtt 300-zal ez a fejparkolás. De akkor nem aggódom. :))

(#17037) Beladon


Beladon
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Szülőknek TV-mellé keresek külső HDD-t. Méret 500GB. Több fölösleges.
Amire használva lenne: filmek / sorozatok nézése. Filmekből BD.
A TV usb2-vel van szerelve.
Nem vagyok jártas a témában, de WD-t szeretnék.
Árat nem írok nincs maximalizálva.
Amire még gondoltam: nem lenne jobb választás esetleg valami médialejátszó?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#17038) Jarod1 válasza Beladon (#17037) üzenetére


Jarod1
addikt

hmm inkább média lejátszó mert némelyik tv nem tudja kezelni az USB winyókat.

(#17039) King Unique válasza Beladon (#17037) üzenetére


King Unique
titán

Ja, lehet jobb lenne médialejátszó, esetleg vmi beépített HDD-vel.
500 GB méretben 2,5" külső merevlemezt célszerű venni [link], de nem árt a rendeltetésszerű használatához némi odafigyelés (ez kérdéses lehet náluk), illetve, hogy USB-n menni fog-e, az meg a TV portjától is függ (USB 5V / 0,5A vs. HDD 5V / 1A)
Szal csak ilyen TV-s célra egy médialejátszó talán biztosabb, kevesebb hibalehetőséget kínáló megoldás, főleg feltételezhetően, kevésbé gyakorlott userek számára.

(#17040) Beladon


Beladon
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. A gyakorlatiasság nem okoz majd gondod. a TV pontos típusa sony kdl 40w605b. Kötöttem már rá saját HDD-t azzal nem volt gond csak mivel használom nem tudom odaadni állandóra. Mindenesetre akkor szétnézek a médialejátszós topikban is.

Üdv: Beladon

(#17041) tomp


tomp
félisten

A WD Elements Portable 1,5TB-os modellnek a neten talált infók alapján 750mA kell. A laptopon a windows kiírja usb 2.0-n a merevlemez áramfelvételét. Portonként 500mA a maximális. A merevlemez 500mA-el üzemel. Ezek szerint a "USB 3.0 and USB 2.0 compatibility" felirat azt jelenti, hogy gond nélkül tud üzemelni 500mA-el is max a lemez felpörgéséből vesz visszább?

(#17042) King Unique válasza tomp (#17041) üzenetére


King Unique
titán

Nem :N , az a felirat csak a visszafelé kompatibilitásra utal vezérlő és adatkapcsolat szinten.
1,5 TB-os Elements portable belseje egy 4 tányéros WD Green Mobile (WD15NPVT/ WD15NPVX), amire valóban 0,75 A van ráírva, de felpörgéskor lehet akár 1 A is a csúcsérték.
Viszont fentebb linkeltem egy bejegyzést, ahol részletesen, több vélemény alapján ki van tárgyalva egy hasonló és ezt is érintő téma. Tehát némely gazdaeszközön az USB 2.0 port is képes (rövid ideig) a névlegesnél nagyobb áram ledására. Ezzel is magyarázható, hogy egyes notikon megy szimpla 2.0 portból is a 2,5 colos külső vinyó, míg másfajtánál Y kábel kell hozzá, de akár lehetne PC-k (igaz ott előlapi portoknál a kábelezés is számít), TV-k és egyéb eszközök esetét is említeni.

Gyakorlatban, ha nem elég neki, azt úgyis tapasztalni fogod, mivel nem indul el rendesen, kattog stb. Ilyenkor kellhet Y kábel, bár hozzáteszem, hogy PC hátlapon és jobb notik esetében, vsz 1 db 2.0 aljzat is elég lesz neki. Ha USB 3.0 port van a gépeden, akkor meg természetesen nem fog problémát okozni a megfelelő áramellátás.

[ Szerkesztve ]

(#17043) tomp válasza King Unique (#17042) üzenetére


tomp
félisten

Ezek szerint 2fajta nagyobb teljesítményű usb 2.0 port van? Azaz van amelyik folyamatosan nagyobb áramot szolgáltat(tv-m "hdd rec" portja), van amelyik csak az eszköz felélesztéséig ad le nagyobbat aztán leszabályozza magát a szabvány szerinti 500mA-re? (tv-m 2. portja illetve a laptop 2db portja) Azon meg már elvan a vinyó kényelmesen. :)

(#17044) King Unique válasza tomp (#17043) üzenetére


King Unique
titán

Itt inkább arról van szó, hogy nem minden gazdaeszközön csak a szabvány szerinti névleges értékeket tudja leadni, nincs feltétlen arra lekorlátozva, hanem, ha egy külső eszköz megkívánja, akkor akár többet is. De ez amolyan nemhivatalos állapot és kijelentés. Persze hivatalosan vannak megnövelt áramú, dedikált 1 A-es 2.0 portok, pl. LCD/ LED TV-ken és más berendezéseken is egyaránt, vsz azon megoldás kihasználhatóságával függ össze az előbb említett felvetés is.

(#17045) tomp válasza King Unique (#17044) üzenetére


tomp
félisten

A hivatalosan 500mA-es kimenet ha szerencsénk van akkor a felélesztéséig azaz az eszköz többlet áramigényéig megadja neki, de aztán ezek szerint a vinyónak elég az 500mA is mivel azután már csak ennyit kap. Azaz fix korlátozás nincs mivel ideiglenesen képes többet is leadni.
Napokon belül beszerzek egy usb áramerősség+feszültség mérőt. Megnézem majd mennyit vesz fel indításkor.
Ha usb 2.0-n üzem közben(azaz nem felpörgés) 500mA-t vesz fel akkor 3.0-n is csak 500mA-el üzemel ugye?

(#17046) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv! Külső vinyót szeretnék vásárolni. HD filmek tárolására, amelyet smart tvre kötve nézni szeretnék! Fontos, hogy gyors legyen az adatátviteli sebessége! 2 TB-s kellene. Milyet érdemes venni?

Battletag: hojszi#2983

(#17047) King Unique válasza tomp (#17045) üzenetére


King Unique
titán

Fix korlátozás hivatalosan van 2.0 esetében (500 mA), de a gyakorlatban a gazdaeszköztől függően valóban akadhat kivétel e téren.
"Ha usb 2.0-n üzem közben(azaz nem felpörgés) 500mA-t vesz fel akkor 3.0-n is csak 500mA-el üzemel ugye?"
Nem feltétlenül, mivel gondolom maga a HDD és a külső vinyó vezérlője igazodik a porthoz és akár kevesebbel árammal is beéri egy bizonyos határig. Legalábbis ez a mérés ezt támasztja alá.

Sima multiméterrel akarod megmérni?? Nem tudom azzal lehet-e lehet pontosan ott és azokat az értékeket megállapítani, amik releváns eredményt adnak? Csak mert erre létezik egy speciális készülék:

USB-Messadapter

Illetve eBay és társain is vannak mindenféle USB-s feszültség és áramerősség mérő kütyük, de azok pontatlanabbak.

Ha megejtesz egy ilyen mérést, akkor a menetét és screenshotokat, konkrét értékeket adott külső merevlemezről, szívesen látnánk a topikban. :R

[ Szerkesztve ]

(#17048) King Unique válasza Intel fan11 (#17046) üzenetére


King Unique
titán

Szokásos... 2,5" | 3,5"

Akár mehet 2,5" is, mivel 2 TB már annál se extra és nem is különösebben drága. Persze a stabil tápellátásához nem árt, ha van TV-n több USB-port, vagy dedikált 1 A-es HDD feliratú.

[ Szerkesztve ]

(#17049) tomp válasza King Unique (#17047) üzenetére


tomp
félisten

Nincs multiméterem.
Egy ilyet tervezek venni.
Leszedtem az USBDeview programot. USB 2.0-n 500mA-t ír a vinyónak. 3.0-ban már 896mA-t ír ki! Most ez vagy hibás kiírás vagy 45%-al kevesebb enerigával is tud üzemelni gond nélkül a vinyó.

(#17050) King Unique válasza tomp (#17049) üzenetére


King Unique
titán

Nem rossz ez se, hasonló a kínai csodákhoz. De ezektől pontos eredményt ne várj, mert azt csak a fentebb linkelt készülék, vagy megfelelően megoldva multiméter adhat.

USBDeview programot meg felejtsd el ennek meghatározásához... az max pendrive és USB-s egér esetén ír ki vmit. Külső merevlemezeknél csak az adott port névleges áramerősségét mutatja, próbáltam már többel is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.