Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92201) Zjunior


Zjunior
veterán

Mi ez a csend ebbe a topikba? :O ;]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#92202) radi8tor válasza Zjunior (#92201) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Weekend. :Y :C

Látszik, hogy csak suli időben/munkaidőben lóg itt mindenki. :P

⭐ Stella

(#92203) Zjunior válasza radi8tor (#92202) üzenetére


Zjunior
veterán

Semmi veszekedés, semmi csont bedobva...
Felettébb szokatlan...
Nem akarok másik topikot keresni! :U ;]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#92204) r3dsnake válasza radi8tor (#92202) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Amúgy tényleg, én is többet vagyok fenn akkor. Amúgy produktív napom volt eddig, megnéztem a The Fifth Elementet (nem tetszett), a The Perks of Being a Wallflower-t (ez tetszett, de túlságosan emlékeztetett valakire), most meg a Boyhood megy, este meg Sin City 1-2 haverokkal. Ma sem váltom meg a világot. :D

(#92205) Tibee86 válasza radi8tor (#92202) üzenetére


Tibee86
veterán

De jó is lenne, ma már megjártam Szegedet egy laza 5 órai indulással, így a héten 6. munkanapnak pont jó volt.... :O
Ráadásul a változatosság kedvéért szerdán is Szeged...

[ Szerkesztve ]

(#92206) Ragnar95 válasza r3dsnake (#92204) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem a szombat sose sikerül produktívan, mivel ez az egyetlen nap, amikor addig alszom, amíg szeretnék, így 2 órája ébredtem és fél órája sikerült az ágyból is kikászálódni :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#92207) r3dsnake válasza Tibee86 (#92205) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem szóltál, hogy erre jársz, pedig felvettem volna a kedvenc csőnacimat a találkozás alkalmára. ;]

Ragnar95: Nekem a vasárnap is ilyen, de nagyon utálom a vasárnapokat. Rámtör a szplín. :D

(#92208) Tibee86 válasza r3dsnake (#92207) üzenetére


Tibee86
veterán

Pedig eszembe is jutottál, sétáltam a víztoronynál a boltba, gondoltam milyen poén lenne, ha itt jönnél velem szembe. :D

(#92209) r3dsnake válasza Tibee86 (#92208) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hétköznap nem szoktam a városban lenni, kivéve ha valami dolgom van.

(#92210) Cyberpunk válasza radi8tor (#92202) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Van aki dolgozik hétvégén is. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#92211) Ragnar95 válasza r3dsnake (#92207) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Vasárnap nekem mindig elmegy edzéssel/meccsel, ha csak edzés van, akkor általában délután már pihi, de ha meccs, akkor csak estére érek haza.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#92212) Tibee86 válasza r3dsnake (#92209) üzenetére


Tibee86
veterán

Na, így már akkor még kevesebb kedvvel megyek szerdán. ;]
Annyira szívesen laknék mondjuk ott, mint itt Pesten, bár szinte bármelyik kisebb/nagyobb városra lecserélném Bp.-t.

(#92213) r3dsnake válasza Ragnar95 (#92211) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Jó időben és is tekernék, de a kondit le szoktuk tudni hétköznap.

Tibee86: Ha ennyire ragaszkodsz hozzá(m), összehozom. :D Nekem konkrétan szeged nem tetszik annyira, inkább a külváros, környező faluk érdekesek. Bár amikor pesten jártam, elég uncsi volt ide hazajönni. De talán pest is csak épp azért érdekes, mert kb. 3 havonta jutok fel egy napra.

[ Szerkesztve ]

(#92214) #51177472 válasza Zjunior (#92203) üzenetére


#51177472
törölt tag

Ne fenyegess. ;]

Más:
Nyár óta nem ittam rendesen, ma hazajött egyik jóbarátom németből, este nagyon berúgunk! :D

[ Szerkesztve ]

(#92215) Ragnar95 válasza r3dsnake (#92213) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kondit énis letudom általában hétköznap, mert szombaton tényleg csak pihenni akarok, vasárnap meg időm és energiám sincs már rá délután + aznapra mindig megvan a napi mozgás :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#92216) Tibee86 válasza r3dsnake (#92213) üzenetére


Tibee86
veterán

Miattam azért ne vegyél ki szabadnapot. :D
Nem tudom, nekem nagyon nem jön be a főváros, mondjuk erre gazdagon rátesznek az itteni emberek is. Apám vidékén él (Sárvár környéke), gyerekkoromban sokat voltam ott, konkrétan fizikailag fáj, mikor jövök onnan haza és meglátom a várost. Lehet aztán hamar unalmasnak találnám, de nagyon szívesen kipróbálnám a "vidéki" életet.

Más: Már nem volt ötletem, így elkezdtem a Game of Thrones-t nézni. Egyelőre rejtély miért szeretik annyian, mondjuk már kicsit kezd érdekes lenni (9. résznél járok), de az elején nagyon meg kellett erőszakolnom magam, hogy ne hagyjam abba.

[ Szerkesztve ]

(#92217) Ragnar95 válasza Tibee86 (#92216) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én otthon nem tudnék máshol élni, mint Pesten, bár már ott se szívesen élnék. Egyedül a család+kényelem hiányzik, de ha nekik is sikerülne kijönni, már semmi nem húzna vissza, mivel barátokkal tudnék találkozni ugyanúgy szünetekben, család meg ugye itt lenne, onnantól a kényelem is ugyanúgy meglenne, ha mondjuk hazamegyek hétvégére...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#92218) Tibee86 válasza Ragnar95 (#92217) üzenetére


Tibee86
veterán

Lehet egy fél- egy éven belül én is menekülnék vissza, de nekem mindig is tetszett a vidéki élet. Mondjuk munka szempontjából nagyon nehéz lehet, de biztos valahova a határ közelébe mennék és kijárnék dolgozni.

(#92219) Ragnar95 válasza Tibee86 (#92218) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha vidéken születtem volna, nyilván más lenne a helyzet, de így, hogy nem ez a helyzet semmi pénzért nem költöznék oda.
Egyszerűen túl unalmas lenne számomra, ráadásul a barátok is mind Pesten vannak...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#92220) kali válasza Ragnar95 (#92219) üzenetére


kali
legenda

vidéken születtem és nőttem fel, ott éltem le az eddigi életem felét, mégsem kívánkozom vissza, bár van előnye is az ottani életnek, de túl sok szempontból erősen kompromisszumos is - mobilos, internetes és tv szolgáltatások gyengesége és rossz ár/érték aránya, üzletek hiánya, árukészlet gyengesége, bármilyen komoly probléma intézéséhez 60 km a megyeszékhely és még lehetne sorolni -, így nagyon meggondolom, hogy mikor és miért kívánkozzak vissza.

[ Szerkesztve ]

(#92221) icecave válasza kali (#92220) üzenetére


icecave
nagyúr

Én pont fordítva vagyok ezzel. Persze, gondolom, mások a szempontok. Itt pesten minden "kéznél van", de cserébe tömegnyomor (nem mindenhol, itt III. kerben egész nyugis, ahol lakunk), hiába tégla lakás, a fingást, mindent hallom (cserébe én is kedveskedek a szomszédoknak), sokmindenkihez kell alkalmazkodni, stb.

(#92222) kali válasza icecave (#92221) üzenetére


kali
legenda

én is óbuda nyugisabb részét veszem alapul, de inkább a tömeg, meg a paneles szomszédi környezet, mint az, hogy vidéken egy nem túl szélsőséges alkatrész beszerzéséhez is 2 * 60 km távolságot kell megtenni - és ez csak egy példa a sok közül.
arról nem is beszélve, hogy vidéken is vannak/lehetnek problémás szomszédok. (írhatnék néhány megtörtént esetet, amikor például megmérgezték a kutyánkat, mert éjszaka is gyakran ugatott - persze, hogy ugatott, ha csapatostól portyázott a kisebbség, és nem voltak valami halkak...)
számomra is kompromisszumos budapest is, nem csak vidék, de akkor inkább már itt élek, legalábbis egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#92223) r3dsnake válasza kali (#92220) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

"mobilos, internetes és tv szolgáltatások gyengesége és rossz ár/érték aránya"

Ilyen szempontból szerencsés helyen vagyok, elérhető 120megabites vonal (nekünk "csak" 50 van előfizetve) van IPTV, VoIP, elsők közt volt nálunk 3G és már LTE is van. 2500 lakosú kis parasztfalu, tele mezőgazdasági munkással, de technikailag jól felszerelt. (Az intézmények is. Mindenhol szélessáv, wifi, LCD monitorok, a gépek is fokozatosan cserélődnek C2D-ről i3-ra.), egyáltalán nem érződik elmaradottság nagyvárosokhoz képest. Persze a környéken nem mindenhol ilyen a szitu, pár faluval arrébb még rendes mobil lefedettség sincs, és 2megabites neten osztozik az intézmény 10-15 klienssel.

[ Szerkesztve ]

(#92224) icecave válasza kali (#92222) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, falu és falu között is van különbség. Én amikor így vágyakozom a topikban, elsősorban a saját falumra gondolok. Persze ott sem minden zökkenőmentes, rendszeresen lehet favágásra, Stihl fűrészre, szomszéd apa nagy hangerőn kurvázza a feleségét 2 lányuk előtt és egyebekre ébredni, de inkább azt hallgatom, mint azokat, amiket írtam. Falun mindig van mit csinálni, amit én spec szeretek, mert szeretem a fizikai munkát.

Szeretem azt,hogy ha van idő, kimegyek, megcsinálom ezt-azt, megszerelem a dolgokat, stb. Itt pesten albiban mit csinálok? Semmit... gép, sorozat, vagy film, vagy steam-en játék egyedül vagy mással. Minden nap elmegyek kondiba, hol súlyzó, hol futópad, aztán ennyi. Elmehetnénk persze mozi, meg "anyám kínja", de ha rendszeres lenne, anyagilag nem bírnánk.

(#92225) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Na tegnap postázták az i5s-t, ma már Békéscsabán volt. Hétfőn remélem ideér, utána vigyék el minél hamarabb és jöhet az i6. :)
***
Én városban lakom (~18k lakos) és néha már nagyon elegem van belőle. Alig van munka, ami meg van az is minimálbéres. Kikapcsolódni sem igazán lehet. Mindenki a másik életével van elfoglalva, nem a sajátjával.
Nagyon mehetnékem van, de kivárok őszig. Utána meglátom mit lenne jó lépni.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#92226) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Én is falusi vagyok, ingázok a közeli kisvárosba melózni. Jó a levegő, meg nyugis a környék aránylag, de nem sok szórakozási lehetőség van, mondjuk feltalálom magam ráülök a bringára. ;] Egyetlen bosszúság, hogy szar a net, lassú, a letöltés még hagyján, de a feltöltés az borzalmas. :DDD De van 3G jó lefedetséggel! :))

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#92227) gyuromoj válasza Cyberpunk (#92226) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ami még nagy hátrány a vidéki életben, hogy ha akarok venni valamit akkor tuti hogy nem találok helyben. Legtöbbször ugye a fővárosban van minden, oda meg évente párszor megyek vagy egyszer sem.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#92228) GALARDO


GALARDO
addikt

És ebből kiszálltak. :Y

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#92229) madgie válasza gyuromoj (#92225) üzenetére


madgie
titán

Milyen i5s ez?

(#92230) gyuromoj válasza madgie (#92229) üzenetére


gyuromoj
veterán

Telekom függő, Space Gray 16GB

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#92231) kali válasza r3dsnake (#92223) üzenetére


kali
legenda

az a baj, hogy az ilyen helyeket nagyítóval kell keresni, én már annak is örültem, hogy amikor legutóbb egy hónapja hazautaztunk az ünnepekre, akkor már edge volt, mert korábban csak gprs és az sem mindenhol.
a vezetékes szolgáltatásokat nem is említem inkább, ahogy az üzleteket...stb. sem...

icecave; elkényelmesedtem, nem feltétlenül tetszene már teendők szempontjából sem a vidéki élet.
az más, ha néha hazautazik az ember városról és beleveti magát a favágásba...stb., de folyamatosan abban élni, az egy életforma, amire nehéz lenne visszaállni, nekem legalábbis.
a szórakozás más téma, azt régen is megoldottuk és nem feltétlenül a kocsmában, volt értelmesebb módja is.

(#92232) icecave válasza kali (#92231) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem nem volna gond ilyenekbe visszaszokni, mint írtam, szeretem a fizikai munkát, nem csak akkor, mikor hazalátogatok. Konditerembe is alig várom már, hogy menjek, pusztán azért, hogy végre kimenjek a lakásból és mozogjak. Hiába na, ülő munka még csak rátesz egy lapáttal erre a "késztetésre".

(#92233) kali válasza icecave (#92232) üzenetére


kali
legenda

minden este edzek itthon, jók nekem a kondigépek, nem kell a fejsze meg az ásó! :DDD

a munka balesetveszélyes; link :Y

(#92234) icecave válasza kali (#92233) üzenetére


icecave
nagyúr

Ilyen alapon a kondi is az: [link] :D

(#92235) Ragnar95 válasza icecave (#92234) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szakadok :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#92236) HUTCHDB válasza icecave (#92234) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ez eleg komoly osszeallitas! :))

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#92237) lacy86 válasza icecave (#92234) üzenetére


lacy86
addikt

07:50-tol :DD :DD :DD :DD :DD

(#92238) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

A dal cimu musorra nem lehet ingyenesen szavazni?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#92239) icecave


icecave
nagyúr

Akartam már kérdezni, hogy kinél elfogadott családon belül ez a "szájra puszi" téma?

Egyre több ismerősnél látom bakker. Van fiú kisgyerekük, látom ám, anya kéri a puszi, a gyerek durr a szájára egyet. Aztán kéri apa is, gyerek apának durr a szájára egy puszi. Aztán ez így megy már mióta. Én ezt nem értem, én vagyok maradi, vagy WTF? Hogy a p*csába szocializálódik egy pl. fiú gyerek, akinek az apja is puszit ad a szájára? ..és ha így nő fel, mikor szokik le róla? Mikor szembesül azzal,hogy ez gáz? stb.

Csak hogy feldobjak már valami témát...

[ Szerkesztve ]

(#92240) madgie válasza icecave (#92239) üzenetére


madgie
titán

Öö, rühellem ezt, sőt, nem is értem.

(#92241) CharlieDrop válasza icecave (#92239) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Az elején nehéz elmagyarázni a gyereknek hova adja a puszit, de szép lassan szokik át a rendes arcrapuszira :)
Két fiam van, tapasztalat :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#92242) icecave válasza CharlieDrop (#92241) üzenetére


icecave
nagyúr

Átszokik? Hát az apja tartja oda neki úgy a száját, hogy így is szokta meg... nem egy családban látom, de bakker, csak nézek mindig, hogy OMG... rohadt furcsának tartom még ilyen "csúszós mászós korban is", de 3 éves gyereknél is...de akkor ezek szerint nem csak nekem "üt ez oda".

[ Szerkesztve ]

(#92243) ittakary válasza icecave (#92239) üzenetére


ittakary
nagyúr

jézusom.... mi van?

SOHA nem volt nálunk ilyen hála a jó égnek...

(#92244) GALARDO válasza icecave (#92239) üzenetére


GALARDO
addikt

Erről nekem az ugrik be, amikor Karl Malden szájra puszit nyom, a huszonéves lányának az SF utcáiban. :DDD

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#92245) Bling95


Bling95
őstag

én nem is láttam még ilyet :F fura...

(#92246) icecave válasza ittakary (#92243) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát ez az, nálunk sem, de egyre többet látom a korosztályomban szülőkké vált ismerősök esetében.

(#92247) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Na lesz új Trabant Genfben. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#92248) GALARDO válasza Cyberpunk (#92247) üzenetére


GALARDO
addikt

Hirtelen elkezdtek érdekelni, a rusnya autók? ;]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#92249) Cyberpunk válasza GALARDO (#92248) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Csak megakadt a szemem a híren az FB-n. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#92250) Ragnar95 válasza icecave (#92239) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerencsére én nem ismerek senkit, ahol ez lenne a divat, mert elég undorító egy dolog szerintem.
A szájrapuszi az egy sokkal intimebb kapcsolatot feltételez, mint aminek egy családon belül lennie szabad. Arcrapuszi az, ami a szeretet jele, a szájra az már mást jelent szerintem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.