Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91051) Zjunior válasza (#91050) üzenetére


Zjunior
veterán

Pl azért mert nem csak az ő kábelukra gondolnak, az fm transmitterem kébele pont jó lenne, hogy kitölti a teret:)
Szval nem hülyeség ;)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#91052) kali válasza B-L-A-C-K (#91045) üzenetére


kali
legenda

link - azt olvastam először, hogy sony telefonról írtad, mondom mivaaannnnn?!?! :))

(#91053) radi8tor válasza kali (#91052) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már javítottam neki. ;)

⭐ Stella

(#91054) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#91053) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:R

(#91052) kali: Á addig nem süllyedek le...:D

[ Szerkesztve ]

(#91055) Zjunior


Zjunior
veterán

Amúgy bődületes mennyit esett a Hardverapró színvonala...:(
Nem csak az h nincs annyi érdeklődő, de mindent fillérekért akarnak.
Olx az meg jon felfele:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#91056) B-L-A-C-K válasza Zjunior (#91055) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez már régóta így van...:)

(#91057) Bling95 válasza (#91042) üzenetére


Bling95
őstag

tiltakozom ! :D én még mindig azt mondom hogy bár tartalomfogyasztás nyilván gyengébb. De átlag nyomkodásra az i5 mérete ideálisabb volt. Valahol 4.3 környékén lenne szerintem az aranyközépút.

Ettől függetlenül szeretem az i6-t , meg szuper a nagy képernyőn, csak néha nehézkes az egykezes használat

(#91058) Ragnar95 válasza B-L-A-C-K (#91045) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Lőttem pár képet, bocsi a minőségükért, de emiatt nem vettem elő most a DSLR-t, úgyhogy iPaddel lőttem őket.
1 2 3

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#91059) B-L-A-C-K válasza Ragnar95 (#91058) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi szépen! Nem rossz, mundjuk a színe elég langyi de szerencsére van másban is...:D

(#91060) Ragnar95 válasza B-L-A-C-K (#91059) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ja, énis kicsit más vörösre számítottam képek alapján :D
Nembaj, vasárnap remélhetőleg meglesz a másik tokom is és akkor ezt lecserélem, csak nem érkezett meg, mielőtt hazajöttem, de ha minden jól megy, ott figyel a postaládámban a koliban :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#91061) kali válasza radi8tor (#91053) üzenetére


kali
legenda

azt hittem, hogy a két r betűt írtad át n-re... :DD

(#91062) radi8tor válasza kali (#91061) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

;]

⭐ Stella

(#91063) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

iPhone 6 trick cover
Valaki múltkor úgyis panaszkodott, hogy az iPhone magában már nem elég menő, itt a megoldás ;]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#91064) Blaise válasza Ragnar95 (#91034) üzenetére


Blaise
veterán

A szakmai topicbol kitúrtam egy hsz-t, mely szerint csak a szolgáltatós telefonok garija indul ujra...

[link]

(#91065) Ragnar95 válasza Blaise (#91064) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valami ilyesmi rémlett, de közben valaki írta, hogy neki újraindult...
Ilyen kétséges infók mellett lehet, nem ér meg annyi pluszt az iStyle-os vásárlás, hogy vagy újraindul vagy nem, de inkább nem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#91066) Blaise válasza Ragnar95 (#91065) üzenetére


Blaise
veterán

Holnap megejtek pár telefont az ügyben, mert egyre inkább érdekel ez a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#91067) kali válasza Blaise (#91064) üzenetére


kali
legenda

amire reagálva is lett, hogy nem jó infókat tartalmaz.
a telefonálgatással is csak részint lesz szerencséd, mert tapasztalat, hogy apr-ek esetén sem minden illetékes tudja jól.

[ Szerkesztve ]

(#91068) mondomén válasza Blaise (#91064) üzenetére


mondomén
őstag

Szeptemberben pár telefon és hsz után arra jutottam, hogy csak az istyle indítja újra a garanciát. Ezt írják is az oldalukon. ' a cserélt alkatrészre vagy készülékre 1 év jótállás vonatkozik 90 nap helyett ' [link] Lehet azóta a többi is így csinálja, nem tudom.

(#91069) Tibee86 válasza Ragnar95 (#91065) üzenetére


Tibee86
veterán

Miért ne indulna újra? Ha hivatalos helyről veszi az ember ugyanazok a jogszabályok vonatkoznak rá, mint egy szolgáltatósra. A szolgáltatóknál se azért indul újra a garancia, mert olyan "hűdejófejek" lennének, és ezzel hálálják meg, hogy náluk vetted. :U

Blaise: Semmit nem érsz a telefonálgatással, még a világgaranciában se értenek egyet az APR-ek, mindegyik mást mond mindig, épp ki veszi fel a telefont. :D

[ Szerkesztve ]

(#91070) Tibee86 válasza Blaise (#91064) üzenetére


Tibee86
veterán

Ha továbbolvasod kiderül, hogy a kolléga azért gondolta így, mert sok a 3 hónap garanciával rendelkező "új" iPhone a hardveraprón. Ebből rakta össze, hogy nem indulhat újra a garancia. :C

(#91071) Blaise válasza kali (#91067) üzenetére


Blaise
veterán

Ok, akkor hangulatkeltésnek ez jó volt, az iStyle weboldala megnyugtatónak tűnik. :)

Tokból használ valaki gyári Apple fekete szilikon tokot? A külföldi oldalakon eléggé dicsérik, szemben a koszosodó bőrtokkal.

(#91072) bongeszo válasza Blaise (#91064) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Az a baj, hogy a forumba sokan állítanak olyan dolgokat aminek semmi alapja, mert csak valahol hallották vagy kikövetkeztették, mert olyan okosak.

Én mielött megvettem az i6-ot utánajártam ennek, mert elötte jol beszívtam egy Honkongból származó i5-tel. A lényeg: minden Magyaországon hivatalos forrásból beszerzett iPhone-nál újraindul az 1év garancia. Tehát pl. iStyle, Mediamarkt, szolgáltatók stb. Lényeg, hogy a bolt a hivatalos forrásból szerezze be.
Ezt amúgy egy iStyle-ban dolgozó, talán kisfönök mondta. De így ahogy leírtam, tehát megemlített más boltokat is az iStyle-on kívül, abszolút nem volt reklám szaga. És miután újra rákérdeztem azt mondta, nyugodjak meg ez így van. Én ez után úgy döntöttem, hogy megér ez 20ezer ft pluszköltséget.

Én amúgy ezen kívül még egy biztosításra is áldoztam. Ez azt jelenti, hogy bármi történik a telefonnal 25.000ft-ért kapok egy újat. Biztosítást tudomásom szerint nem tudsz kötni a sarki gsm-nél a nem hivatalos beszerzésü telefonra. De ennek nem jártam utána elképzelhetö, hogy valamelyik biztosító társaság foglalkozik ilyennel...

#91064 Blaise: igen, én azt használom és tökéletesen elégedett vagyok vele. Próbáltam a bört is de az túl csúszósnak tünt pedig nagyon szép. Amúgy elötte az i5-öt börrel használtam de nagyon kényes volt, igaz fehér is volt...

[ Szerkesztve ]

(#91073) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

(#91074) Zjunior válasza bongeszo (#91072) üzenetére


Zjunior
veterán

Jaj...
Mert ha vki hivatalosan veszi meg külföldi Apple storebol , az lehet hivatalosabb mint az itthoni APR nem?:(
Ráadásul azokra 2 év garancia jár.
Úgyhogy te tudod rosszul egyedül mert!:DDD A te Hongkongid meg jo h melléfogás (USA beleértve ) mert nem EU , nem tudom mit csodálkozol ...:(

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#91075) Tibee86 válasza Zjunior (#91074) üzenetére


Tibee86
veterán

Mit érsz itthon a két év garanciával? Vagy minden alkalommal, ha bemondja az unalmast viszed külföldre garanciáztatni?

[ Szerkesztve ]

(#91076) Blaise válasza Zjunior (#91074) üzenetére


Blaise
veterán

Az a baj, hogy egy itthoni GSM boltos példánynál nem nagyon tudod ellenőrizni, hogy honnan szerezte be a bolt (UK, DE, távol kelet, USA stb.)

(#91077) madgie válasza Blaise (#91076) üzenetére


madgie
titán

Az IMEI ott a dobozon, az alapján nem lehet megkérdezni az Apple-t? Vagy tökmindegy, mert úgy sem hivatalos magyar egyik sem? :D

(#91078) Tibee86 válasza Blaise (#91076) üzenetére


Tibee86
veterán

Lényegtelen mióta világgarancia van az iPhone-okra is. A gond abból adódhat, hogy külföldön sok szolgáltató nem tesz rá hálózatzárat, amit itthon gyári függetlenként adnak el.

madgie: Szerencsére megmondják még azt is, hogy melyik szolgáltatótól származik.

[ Szerkesztve ]

(#91079) Ragnar95 válasza Zjunior (#91074) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Egyedül Szlovákiában jár 2 év, meg egyes források szerint Svájcban, mindenhol máshol 1 jár :U
És ezen országokban is csak az országon belül tudod érvényesíteni a 2 évedet...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#91080) Zjunior válasza Tibee86 (#91075) üzenetére


Zjunior
veterán

Direkt azert vettem ugy nem, mert járok külföldre :(?
Amugy meg nem minden alkalommal mert 1 evig itthon is érvényes es utana van + 1 év gari:/
Német app storeban nekem 2 évet mondott a csóka ;)
Tibee:
Nem itthoni 2 ev garirol beszeltem:)

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#91081) kali válasza Blaise (#91071) üzenetére


kali
legenda

kialakul lassan itthon is a jó, jogszabályoknak megfelelő gyakorlat, csak idő kérdése, most még külön harcolni kell érte néha.
a hétvégén varrt mobilos zoknit az asszony a tepsimre, mert még azt sem kaptam megfelelően nagy méretben... :DDD

(#91082) Tibee86 válasza Zjunior (#91080) üzenetére


Tibee86
veterán

Igen, azért kérdeztem, mert itthon nem sokra mész vele, csak ott ahol vetted.
Persze ha jársz sokat ki akkor jó lehet, de nem alternatíva annak aki nem vagy csak ritkán.

(#91083) Zjunior válasza Tibee86 (#91082) üzenetére


Zjunior
veterán

Persze.
Én ezért is vettem így.
Mondjuk 2 évig mèg sosem maradt meg;]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#91084) bongeszo válasza Zjunior (#91074) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Jajj... Az elsö bekezdés amit irtam az kb rólad szólt. A többi viszont arról, hogy mikor indul ujra az egy év garancia itthon. Miért lenne hivatalosabb a külföldi Apple Store- ban megvásárolt iPhone itthon, amikor azzal kikerülöd az itthoni jogi szabályozást, többek között az áfát is.
Azt meg külön köszi, hogy így örülsz annak hogy melléfogtam egy honkongi Apple Store-ban vásárolt iPhone-nal ami a te eszmefuttatásod szerint pont olyan hivatalos mint az itteni apr-es...

(#91085) Zjunior válasza bongeszo (#91084) üzenetére


Zjunior
veterán

Pont, hogy nem az nem EU-s telefon.
EU-n belül magánszemélyként hol csalok áfát?
Akkor kéne befizetnem az áfát ha USA-ból hoznám vagy HK ahogy te írtad... :U
Nem kereskedésről beszélek vásárlásról.
Vagy ha te egy csokit veszel németbe akkor áfát csalsz mert nem itthon veszed...
Ne kacagtass már ki magad... :W :W

Jah , ráadásul most még kinnt drágább mert nagyon erős a ft...

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#91086) icecave válasza Zjunior (#91085) üzenetére


icecave
nagyúr

Erős a forint, 317-es euroval? Akkor mennyi lesz, mikor gyenge lesz? ;] :D

(#91087) Zjunior válasza icecave (#91086) üzenetére


Zjunior
veterán

Igen erős gúnyolodva írtam:)
Látom a lényeg megvan ott is :C

Miért lenne hivatalosabb a külföldi Apple Store- ban megvásárolt iPhone itthon, amikor azzal kikerülöd az itthoni jogi szabályozást, többek között az áfát is.

EZ akkor mi? :C

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#91088) bongeszo válasza Zjunior (#91085) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Ki beszélt áfacsalásról? :F Én még mindig az egy éves garancia itthoni újraindulásáról beszélek.
De felejtsd el, nem te voltál a célközönsége a hozzászólásomnak mert te már rég tudsz mindent... :(

(#91089) Zjunior válasza bongeszo (#91088) üzenetére


Zjunior
veterán

Ha meg ennyire bonyolult, akkor apple.hu és minden jogilag és áfailag is rendben lesz! :R

icecave:
Lemaradt smileyk :W

;]

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#91090) icecave válasza Zjunior (#91087) üzenetére


icecave
nagyúr

Csak javítottam, piszkálódtam, semmi komoly. Gondoltam,ha erős szarkazmussal írtad volna, akkor lenne valami smile utána, mint nekem. Na, mindegy, én is csak írtam valamit poénosan, nem ment át. Így jártam. :D

(#91091) bongeszo válasza Zjunior (#91087) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Megpróbálok egyszerübben fogalmazni, hogy érthetö legyen:
Ha úgy vásárolsz, hogy te kikerülöd, vagy a bolt kikerüli a magyarországi jogi szabályozást akkor nem jár az egy év újraindulós garancia. (Ezek közé a jogi szabályozások közé tartozik többek között az itthoni áfa fizetés. Nem csalsz áfát csak nem indul újra az egy év garanciád. De nem az Áfán van a lényeg)
(magánszemélyként amúgy Honkongból is behozhatod a telefont nem csalsz vele áfát, de ebbe inkább ne menjünk bele.)

(#91092) Zjunior


Zjunior
veterán

Ma 8 éves az iPhone...
Mintha tegnap lett volna az event élőbe néztem már akkor...
Sajnos csak a 3G telot tudtam megvenni eloszor :(

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#91093) ittakary válasza Zjunior (#91092) üzenetére


ittakary
nagyúr

nekem volt 2G-m, igaz a megjelenés után 2 évvel (2009 augusztustól - decemberig)

(#91094) Zjunior válasza ittakary (#91093) üzenetére


Zjunior
veterán

Nekem is volt, fél évig örököltem fatertól de megvenni csak a 3G vettem...
Utána nem volt megállás:D

Vízállóság kellene de nagyon...:(

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#91095) radi8tor válasza Zjunior (#91094) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Érintőképernyős telefonnál ez nem is lenne olyan bonyolult dolog. Csak a mikrofon/hangszóró drágább benne.

⭐ Stella

(#91096) Zjunior válasza radi8tor (#91095) üzenetére


Zjunior
veterán

Jövőre reméljük!:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#91097) madgie válasza Zjunior (#91094) üzenetére


madgie
titán

Nekem a 3G-ZTE Blade váltás komoly volt :DDD (tönkre ment a 3G wifije és a Blade-re volt zsozsó)

(#91098) B-L-A-C-K válasza madgie (#91097) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem is olyanom volt sokáig, akkoriban legjobb ár/tudás alapú teló volt...:)

(#91099) Zjunior válasza madgie (#91097) üzenetére


Zjunior
veterán

Na most megfogtál.
Elotte vmi Samsung x550 felnyithatos volt nekem :(

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#91100) B-L-A-C-K válasza Zjunior (#91099) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez nem E710-es? Mert olyanom is volt, akkoriban elég rajnak számított...:D

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.