Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92051) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hyper günstig einkaufen :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#92052) VoidXs válasza gyuromoj (#92051) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nagyon beteg ez az üzlet, előbb a karácsonyi, most meg ez :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#92053) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Úgy kb a semmiből jött ez a HoloLens ha jól rémlik még pletykálva sem volt. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#92054) r3dsnake válasza Cyberpunk (#92053) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

És pont úgy fog eltűnni.

(#92055) Rage47 válasza r3dsnake (#92054) üzenetére


Rage47
veterán

nem akarok negatív lenni de nekem is van ilyen erzesem

(#92056) CharlieDrop válasza Cyberpunk (#92053) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem van egy olyan érzésem, hogy most megcsinál mindent az MS, amit az Apple jelentettbe, hogy meg fog, de mégsem sikerül nekik.

Vagy túl negatív vagyok?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#92057) Cyberpunk válasza r3dsnake (#92054) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Meglássuk mondjuk nem lepne meg. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#92058) Cyberpunk válasza CharlieDrop (#92056) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A platformok közötti átjárhatóság azért nagy kérdőjel lesz itt is. Desktop app úgy sem fog menni mobilon. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#92059) CharlieDrop válasza Cyberpunk (#92058) üzenetére


CharlieDrop
veterán

igaz, nem lesz egyszerű

viszont azért kemény de ja vue érzésem van, na :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#92060) madgie válasza CharlieDrop (#92056) üzenetére


madgie
titán

Én az MS-en még nevetni sem tudok a Win8 óta :(

(#92061) CharlieDrop válasza madgie (#92060) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem baj, ha van konkurencia :)
most az Apple alszik

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#92062) Bling95


Bling95
őstag

nekem a win 7 az utolsó használható win... már a 8 is okádék a csempéivel... jójó tudom van normál asztal is de tök olyan mintha a desktop redszerbe belepaszirozták volna a mobilt is ( kb mint amikor wint futtatok parallels-el mac-en :D)

nem hiszem hogy ez a jó irányvonal :) persze legyen összehangolva mobil és gép , de annyira hogy kb csont ugyanaz fusson...

Launchpad se jön különösebben be mac-en. Ami mindig kell kintvan dock-on , többi ugyis finderből megy.

[ Szerkesztve ]

(#92063) madgie válasza Bling95 (#92062) üzenetére


madgie
titán

Dettó. Nem tudom, ki találta ki a légies aero frissítéséként az okádék, Win 3.1, "nyolcbites" időket idéző tömör, egybemegoldásokat, színeket, UI-t. Nem lehet rá Modern szemmel nézni, akárhogy nevezik.

Nem véletlen, hogy az OS X és az iOS az átlátszóbb, térbelibb megoldásokat preferálja. Fogalmazhatunk úgy is, hogy a Win Vista/7 kitaposta az utat, amin csak végig kellett volna menniük, ehelyett homlokegyenest visszaugrottak majdnem két évszázadot a dizájnban, a félbehagyott munkájukat meg az Apple viszi tovább. Asztali szegmensben amúgy gyönyörű a Yosemite, kár, hogy bugos, mint a fene :(

(#92064) Bling95 válasza madgie (#92063) üzenetére


Bling95
őstag

jaja mind az ios8-ra mind a yosemite-re ráférne még bőven javítás.... de alapvetően nincs vele gondom, csak az ember megszokta ( elvárja ?) hogy hibátlan legyen.

(#92065) ittakary válasza Bling95 (#92062) üzenetére


ittakary
nagyúr

8.1 a legjobb Windowsom ami eddig volt.

Én is így voltam vele, hogy okádék csempe stb, de felraktam és 1 hét alatt megszoktam hogy a startmenü egy egész képernyős szabadon konfigurálható ablak :)

Aki erre képtelen annak annyit mondanék, hogy maradjon is inkább meg az Almánál, jobb lesz mindenkinek :D

A tudása annyival jobb mint a Windows 7-é hogy csak na. RAM kezelés, a bootolás, minden annyival jobb és gyorsabb :)

(#92066) madgie válasza ittakary (#92065) üzenetére


madgie
titán

Mert a bootolás az SSD-k idejében annyira számít...

Nem tudom, milyen hardveren volt a hetesed, de nekem i7-2600, 16 giga ram, SSD mellett soha nem volt gond a sebességgel.

[ Szerkesztve ]

(#92067) ittakary válasza madgie (#92066) üzenetére


ittakary
nagyúr

ŐŐŐ ééés ki mondta hogy mindenkinek a segge alá szarnak egy SSDt? :)

Amúgy SSDm van 3-4 éve, és hidd el a 8.1 boot sebességére még én is azt mondtam hogy ejha. A monitorom lassabban kapcsol be, mint hogy megjelenjen az asztal!!

[ Szerkesztve ]

(#92068) Bling95 válasza ittakary (#92065) üzenetére


Bling95
őstag

a tudását aláirom csak nem érint. bootolni havonta 1x szoktam kb. a Ram kezelés meg akkor lesz érdekes ha a 8 giga kevés.

de az a csempe akárhogy konfigurálom borzalmas, egyszerűen csúnya ( telefonon is) és még kényelmetlen is szerintem.

persze ez mind szubjektív, nem tervezek mostanában visszaváltani almáról :D

(#92069) ittakary válasza Bling95 (#92068) üzenetére


ittakary
nagyúr

Jól érzem, hogy úgy mondasz véleményt egy termékről, hogy egyszer próbáltad, és birtokolni még sosem birtokoltad? :) Mert azt már leírtad kétszer hogy Windows 8ad még nem volt.

Vagy netalán már lecserélted az Epöl telót valami Windows csodatelefonra?

[ Szerkesztve ]

(#92070) icecave válasza Bling95 (#92068) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem is 8.1 van, szeretem, de a csempe nem az én asztalom. Le is cseréltem erre: [link] Így van rendes (inkább megszokott) start menü, magyar, konfigolható. :) 5 dolcsi volt, annyit megért, az ingyenesek keveset nyújtanak és nem túl stabilak, bár nem próbáltam mindet.

(#92071) madgie válasza ittakary (#92067) üzenetére


madgie
titán

Nem a múlt évtizedben élünk, sorry, az SSD már rég alap rendszernek.

A 8 meg csak annyit csinál tudtommal, mint az alaplapos csodaprogramok ezer éve. Ezt .

(#92072) ittakary válasza madgie (#92071) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nekem pl tényleg alap, nekem már akkor SSDm volt, amikor még a hírportálok is csak magyarázták az egyre jobban elterjedő SSDkről, hogy "nem pendrive nem HDD akkor mi ez"

de pl egy laptopban mióta "alap"?

(#92073) Bling95 válasza ittakary (#92069) üzenetére


Bling95
őstag

Telefonból birtokolni nem birtokoltam , párszor nyomkodtam.. de ami 5 perc után ronda, az ronda 5 hét után is... ( funkcionalitásáról nem véletlen nem nyilatkozom )

Desktopon pár napot használtam, meg ugye most is fennt van macbookon . Arról viszont kimerem jelenteni hogy egy borzalmas katyvasz. legalábbis számomra.

icecave: na ez már rögtön sokat javít. Persze biztos meglehet oldani hogy kiüzzük belőle ezt a csempés marhaságot, csak ugye akkor minek van benne?? De példaul aztis totál logikátlannak érzem hogy pl explorer ( azért azt mondom mert az gyári app ) alapból telepítve van desktop verzióban meg mobilban is ugye teljesen más guival.

Értelmetlennek érzem ezt így összemosni. tegyék rá a cempét mobil eszközökre és tegyék rá a simát gépekre. Mert így a sima egeres jóember leszivja magát a csempétől és menekül vissza sima desktopra ( lsd. icecave) , aki meg tabletről nyomja az meg menekül vissza csempére ha meglátja a desktopot.. Nekem folyamatosan az az érzésem van mintha a sima desktop rendszeren futtatnám virtuálisan a mobil win-t, úgy hogy nemtudom kiirtani rendesen.

Mert kommunikáljanak egymással az eszközök, tök jó irány . De valamelyest azért válasszuk szét hogy milyen gui hol praktikus. ( és ez most nem win ellenességről szól, mint irtam apple-on a launhpad-ot tartom hasonló baromságnak, tök eyecandy meg minden, csak épp finderből 5x olyan gyorsan inditok el egy appot )

[ Szerkesztve ]

(#92074) r3dsnake válasza madgie (#92060) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Azzal mondjuk speciel semmi baj sincs. Giccsesnek és zsúfoltnak tűnik a W7 mellette. Irodai környezetben is XP-ről váltásnál inkább W8-at szoktunk venni, az egypontnullás userek se panaszkodnak rá.

[ Szerkesztve ]

(#92075) madgie válasza ittakary (#92072) üzenetére


madgie
titán

A HD4000-es, kapufa kódnév alatt futó alap rMBP 13.3" kivételével már minden Apple notiban SSD van, nem is akármilyenek.

Mondjuk szerintem gáz 2015-ben HDD-vel adni egy 150 ezres notit is. Ilyen Atom/AMD APU-s izéknél talán érhető a fillerb@szás, mert ott az számít, hogy 2325 forinttal olcsóbb legyen, mint a konkurencia.

r3dsnake: azt gondoltam, hogy neked azok a khm... élénk színek bejönnek.

[ Szerkesztve ]

(#92076) r3dsnake válasza madgie (#92075) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az ssd-vel egyetértek, teljesen alap dolog manapság.

(#92077) ittakary válasza r3dsnake (#92076) üzenetére


ittakary
nagyúr

Most nézem milyen CPUd van. Érdekes árazása van most. 4%-kal gyorsabb mint az i5 3470 de 20ezerrel drágább :D

(#92078) r3dsnake válasza ittakary (#92077) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Virtualizációban több dolgot tud, és 43-ért vettem OEM-ként újonnan tavalyelőtt nyáron.

Aztakurva, ez most 77k boltban? :Y

[ Szerkesztve ]

(#92079) ittakary válasza r3dsnake (#92078) üzenetére


ittakary
nagyúr

jaja.

(#92080) r3dsnake válasza ittakary (#92079) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Durva, hogy elszálltak az árak. Lehet, hogy most kéne eladnom az asztalimat. :D

(#92081) madgie válasza r3dsnake (#92078) üzenetére


madgie
titán

A Yosemite f*szságai miatt felmerül néha bennem a PC-re visszaváltás gondolata, de az idei hardverárak láttán nyugodtan visszaülhetek a Mini elé :)

(#92082) r3dsnake válasza madgie (#92081) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én beadtam gariztatni a vga-mat, amit esélyes, hogy cserélnek és rá akartam dobni valamennyit, hogy váltsak R9 270-re. Múlt héten ez még 8ezer plusz lett volna, mai árak alapján 18.

(#92083) ittakary válasza r3dsnake (#92080) üzenetére


ittakary
nagyúr

A bolti árak semmit nem jelentenek, nem ér többet a procid 38-40nél..

(#92084) r3dsnake válasza ittakary (#92083) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az pont jo.

(#92085) Xero válasza r3dsnake (#92082) üzenetére


Xero
nagyúr

Én a gameboypc-ből újat akarok építeni pár hónapja. Ősszel vettem a mostaniba egy dedikált vga-t, majd mondván épül az új gép eladtam ameddig volt még ára.

Na most ott tartok, hogy van pár hónapja egy új alaplapom, egy új SSD-m, valamint a mostani alkatrészek és pont. Jelenlegi ipon árak szerint még rá kellene lapoznom minimum 240e-t, hogy összeálljon. De az eredeti tervhez összesen 370e kellene még.

Ennek megfelelően parkoló pályán van a dolog és húzom ameddig tudom.

szerk: Gyorsan megnéztem. A proc 88e-ről 120e-re ment, a vga 109e-ről 126e-re ment, a táp pedig 45-eről 53e-re.

[ Szerkesztve ]

(#92086) r3dsnake válasza Xero (#92085) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mennyire gémert akarsz? Ha fullhd-ban játszol, akkor r9 270x fölé nemigazán érdemes menni szerintem. Később mehet bele mégegy CF-ben. 240-ből önmagában ütős gépet lehet összelegózni, nem hogy még a meglévők mellé 370-et beletolni. Persze te tudod, de én ezt a pénzt inkább macbookra fogom költeni az asztali mellé (ha megmarad). Amúgy a macpro-t nem próbáltad bootcamppel játékra? Szerintem az is ütős lehet.

[ Szerkesztve ]

(#92087) Blaise válasza r3dsnake (#92086) üzenetére


Blaise
veterán

Én fullHD-ban GTX970-el tolom, néha még ez is elfogy.

A kétkártyás rendszerek (SLI, CF) csak bajt okoznak, ritka, hogy jól tudnak skálázódni.

(#92088) Blaise válasza Xero (#92085) üzenetére


Blaise
veterán

Milyen proci és milyen táp?

(#92089) Xero válasza r3dsnake (#92086) üzenetére


Xero
nagyúr

Most időtálló és csendes gép kell, így AMD vga nem lesz benne.

De próbáltam, bőven bírja, de ez munkagép. Nem használom ilyesmire.

(#92088) Blaise: 4790k, Seasonic Platinum 520.

Egészen pontosan amúgy így néz ki a lista:
- Gigabyte Z97X-Gaming 5 - pipa
- i7 4790k
- Corsair 8GB - pipa
- Asus Strix gtx970 (passzívan - lehúzva amennyire csak lehet)
- Samsung 850 pro - pipa
- Seasonic Platinum series 520
- Be quiet! Dark Rock Pro 3 (passzívan)
- Be quiet! Silent wings (1x120 & 1x140)
- Be quiet! Silent base 800

Ebből kiderül, hogy a hangsúly a hangtalanságon van. A MP ilyen szempontból elkényeztetett, és hiába van a pc a földön az asztal mögött, nem akarom, hogy 25-30dB-nél több jöjjön belőle.

[ Szerkesztve ]

(#92090) madgie válasza Blaise (#92087) üzenetére


madgie
titán

"Én fullHD-ban GTX970-el tolom, néha még ez is elfogy."

Az a betű! Gondolom az Ultra High feliraton kívül semmi neme lehet a Settings-ben... max a 32X MSAA :D

(#92091) Zjunior válasza r3dsnake (#92082) üzenetére


Zjunior
veterán

Érdekes nálad minden elromlik...:(

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#92092) icecave válasza Zjunior (#92091) üzenetére


icecave
nagyúr

...ráadásul úgy,hogy azt újra cseréljék ;]

(#92093) r3dsnake válasza icecave (#92092) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

[link]

Egy VGA-n ugyan mit tudnának javítani a hűtésen kívül?

[ Szerkesztve ]

(#92094) icecave válasza r3dsnake (#92093) üzenetére


icecave
nagyúr

Csak görénykedek, nekem ugyan mindegy, mit-hogy-hova-mikor, elhiheted. :D

(#92095) Tibee86 válasza icecave (#92092) üzenetére


Tibee86
veterán

...pont mielőtt el akarná adni. :D

(#92096) r3dsnake válasza Tibee86 (#92095) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az elejétől fogva ilyen, de ki szoktam várni vele. Monitorom is szöszös a matt réteg alatt az első naptól, majd jövőre cseréltetem. A szifont meg majd decemberben a mozgó üveg miatt.

[ Szerkesztve ]

(#92097) Cyberpunk válasza Zjunior (#92091) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Biztos vonza a bajt. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#92098) Ragnar95 válasza Bling95 (#92073) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Finderből appot indítani még nagyobb szentségtörés, mint Launchpadről :DDD
Spotlightnál egyszerűbb és gyorsabb módja nincs 1 program indításának OSX alatt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#92100) Tibee86 válasza r3dsnake (#92096) üzenetére


Tibee86
veterán

Nagyon szerencsés vagy a műszaki dolgokkal.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.