Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50151) nord_ válasza mondomén (#50150) üzenetére


nord_
veterán

Ez jó! :D

(#50152) GeGexx válasza b4zsi- (#50148) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Azért ez jó dolog, kicsit vissza a múltba amikor még javították az eszközöket nem instant csere volt minden. :U

(#50153) Cyberpunk válasza b4zsi- (#50148) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ez az igazán feltolhatnák két évre így.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#50154) Malachi válasza b4zsi- (#50148) üzenetére


Malachi
addikt

de ezzel megszűnik a +1 év gari is, amit eddig a csere időpontjától adtak? ne már... :( szóval nem lesz olyan, hogy adnak egy gyári szervizest, hanem a tiédben cserélnek alkatrészt? ez nem jó...

(#50155) Cyberpunk válasza Malachi (#50154) üzenetére


Cyberpunk
félisten

És jönnek a szokásos szar munkák is. Mint karcolt kijelző és a többi. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#50156) Blaise


Blaise
veterán

Ez egyre nagyobb vicc.

Most küldött e-mail értesítést a T, hogy újra van fehér 16GB 5S. Felnézek a webshopba és sehol semmi.

(#50157) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Én nem találom, vagy nincs olyan topik hogy milyen TV-t vegyek?

(#50158) Cyberpunk válasza B-L-A-C-K (#50157) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Van plazma, LCD, LED TV topic ott kérdezz, ha már tudod milyen kell. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#50159) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

(#50160) B-L-A-C-K válasza Cyberpunk (#50158) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt láttam, de még ezt sem tudom, na mind1...

(#50161) r3dsnake válasza B-L-A-C-K (#50160) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én csak ledesek között nézelődnék. Az lcd már elavult, a plazmánál meg zavaró a kép remegése. Fogyasztás szempontjából sem mindegy.

(#50162) B-L-A-C-K válasza r3dsnake (#50161) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nagyon nem vagyok otthon ezekben, valami használtat akarok, nem kell 3D bele, DVB-C az igen, illetve 50-60 colos legyen a mérete, más nem számít. Persze az igen hogy minél jobb ár/érték arányú legyen.

(#50163) Xero válasza r3dsnake (#50161) üzenetére


Xero
nagyúr

Magasan a plazma a legjobb.
A LED-ből is a legtöbb edge lit, ami mókusvakítás. Az pedig, hogy az "LCD elavult" elég marhaság. A LED is LCD, pusztán a világítás más, és edge lit esetén pont semmivel nem ér többet, sőt sok esetben elcseszi a színeket.

Ha mindenképpen LCD technológia kell, akkor SHARP Quattron-t vennék. Na azok a panelek elég korrektek. Pl: Sharp LC-52LE830E

Ha pedig plazma, akkor ezzel is beérném bőven:Panasonic TX-P42ST60E

Persze mindenki azt hisz és vesz amit akar. :P

[ Szerkesztve ]

(#50164) r3dsnake válasza Xero (#50163) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szerintem meg magasan a legrosszabb. Nekem nem kéne, az tuti. :) A világítás különbségével tisztában vagyok (valamint, hogy az is LCD, és igazi LED/OLED monitor még nemnagyon van a consumer piacon).

[ Szerkesztve ]

(#50165) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Kell egy 27"-es iMac. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#50166) Xero válasza r3dsnake (#50164) üzenetére


Xero
nagyúr

Aham. Nézd ugyan azt a pörgős adást egy akármilyen LCD-n (LED is az ugyebár) és plazmán. Klasszisokkal szebb és élethűbb képet fogsz látni az utóbbin.

Pusztán a villanyszámlától való félelem és a marketing terelte a birka népet az LCD felé. Mozizni, TV-zni még mindig a legjobb, amíg nem jönnek az OLED-ek.

(#50165) Cyberpunk: Itt volt az ideje. :P

[ Szerkesztve ]

(#50167) Cyberpunk válasza Xero (#50166) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az árát kell emésztgetnem. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#50168) Malachi válasza Xero (#50166) üzenetére


Malachi
addikt

mire eldöntöttem, hogy Pana plazmát veszek majd, ha összejött egyszer a lé, leállították a gyártást. :(

ez az én formám, de micsoda hülyeség teljesen kipusztítani az egész technológiát, csak mert kevesen vették, nem értem.

(#50169) r3dsnake válasza Xero (#50166) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De vibrál a képe.

(#50170) B-L-A-C-K válasza r3dsnake (#50164) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most kicsit jobban utána olvasgatva tényleg ilyen 200-300 ezres árkategóriában (~50 col körül) a plazmát preferálják jobban.

(#50171) Xero válasza r3dsnake (#50169) üzenetére


Xero
nagyúr

Frankcokat vibrál.

(#50168) Malachi: Ne is mond. Én úgy vagyok vele, hogy amíg normálisra nincs keret, addig hagyom a fenébe. Kb amiket fent linkeltem azok lennének olyanok, hogy rábólintok, de ilyesmire nincsen 200e+-om. Mire meg lenne, addigra nem lesznek a piacon plazmák. Pedig most érné meg venni, hogy a Pana is bedobta a törölközőt.

[ Szerkesztve ]

(#50172) r3dsnake válasza Xero (#50171) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Akkor csak nem tűnik fel. Én nem tudnám hosszabb távon elviselni, a statikus képet szeretem,

(#50173) tDr1v3r válasza Xero (#50171) üzenetére


tDr1v3r
veterán

De vibrál, csak nem látod... én se látom rajta, de több haverom meg igen.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#50174) Xero válasza r3dsnake (#50172) üzenetére


Xero
nagyúr

Mert a TV adás vagy egy film az aztán pont statikus képekből épül fel. :U

(#50173) tDr1v3r: CRT monitoroknál már az is zavart, hogy ha 100Hz alatt jártak. Az új plazmákkal meg semmi bajom.

[ Szerkesztve ]

(#50175) Cyberpunk válasza tDr1v3r (#50173) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Embere válogatja, de képminőségben köröket ver az LCD-re, meg a LED-es LCD-re is.;)

Panasonic plazmát kell venni. :K ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#50176) r3dsnake válasza Xero (#50174) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A statikust értelemszerűen nem a megjelenített képre értettem, hanem magára a megjelenítés módjára. A plazmától totál CRT érzetem támad mindig.

[ Szerkesztve ]

(#50177) tDr1v3r válasza Cyberpunk (#50175) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ennyi... mi is mindig erre a konklúzióra jutunk, lehet hogy több óra retekklub nézése után van pár perc ghosting, de legalább a fekete az fekete.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#50178) Xero válasza r3dsnake (#50176) üzenetére


Xero
nagyúr

Ülj le azért egy film erejéig valami komolyabb és frissebb plazma elé. Meg fogsz lepődni.

Mozizni/TV-zni még mindig az a legjobb, és az is marad ameddig nem lesz OLED.

(#50179) B-L-A-C-K válasza Cyberpunk (#50175) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lehet erre rá is megyek...

(#50180) Xero válasza B-L-A-C-K (#50179) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha plazma, akkor Pana.
Samsung a kutyaütőknek való.

Szép meg jó, de nem kéne. Viccen kívül van kb 6-7 évre visszamenőleg minden féle top és mid Samsung a családban. Ha jót akarsz magadnak, akkor hanyagolod.

(#50181) B-L-A-C-K válasza Xero (#50180) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor mit mondanál 150-200 körül akár használt is jöhet és 50 col körül? (3D nem szempont)

(#50182) r3dsnake válasza Xero (#50178) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Néztem, végig a flickeringre koncentráltam. Nem akartam, de irritált.

B-L-A-C-K: nézz előtte plazmát élőben. Ha te is látod a vibrálást, nagyon bánni fogod, hogyha azt veszel.

[ Szerkesztve ]

(#50183) Xero válasza B-L-A-C-K (#50181) üzenetére


Xero
nagyúr

Passz. Nem vagyok képben a jelenlegi felhozatallal pontosan. Jobb ha benézel a plazma topicba és pillanatok alatt megszülik a jó választást szerintem.

Mondjuk a 150-200e 50-es méretnél kicsit szűkös. Ezért sincs még nekem sem és nem is lesz még egy ideig. :(

(#50184) B-L-A-C-K válasza Xero (#50183) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha nem vagy képben a jelenlegi felhozatallal akkor honnan tudod hogy az az új generációs Samsung plazma sz@r? :D

(#50185) tDr1v3r válasza B-L-A-C-K (#50184) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A Samsungnak nincsenek meg a Pioneer szabadalmai, a Panának meg meg vannak. Szerintem itt el is dől... bár nem tudom hogy mennyit alkalmaztak Panáék azokból az olcsóbb tévéknél...

A plazmás topikban rá kéne kérdezni a tévére, van ott egy újságíró srác (oroszlános avatarral) is aki nagyon vágja a témát, ő tud segíteni szerintem.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#50186) B-L-A-C-K válasza tDr1v3r (#50185) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Már felvettem ott is a kapcsolatot...;)

(#50187) Xero válasza B-L-A-C-K (#50184) üzenetére


Xero
nagyúr

Volt a családban 1-2 éve egy Samsung plazma kb 3-4 hétig. Ment is a háztól és cserélődött Pana-ra. Nem véletlenül.
Nem hiszem, hogy azóta feltalálták volna a spanyol viaszt.

Az pedig köztudott, hogy plazmából manapság a top kategóriát a Pana képviseli.

LCD-nél a Sharp gurított nagyot a négy szín technológiával, a többi panel pedig kb egy kutya.

(#50188) madgie válasza B-L-A-C-K (#50184) üzenetére


madgie
titán

Mert a Samu 1-2 éve nem fejlesztett érdemben plazmát, átcsomagol, átszámoz, ennyi. Egyébként még így is jobbak, mint az LG, na, olyan plazmát ne vegyél (nekem az van :D). Szóval képileg Pana az abszolút csúcs, mozgásmegjelenítésben és vibrálásban viszont nem feltétlenül (abban nagyon jók szoktak lenni a Samukák is)

(#50189) Zjunior válasza madgie (#50188) üzenetére


Zjunior
veterán

Miért nem Led-et veszel LG-ből? :F
Nekem LM660 van 119cm, és brutál jó, le nem cserélném :K

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#50190) madgie válasza Zjunior (#50189) üzenetére


madgie
titán

Maradjunk annyiban, hogy olvass vissza...

B-L-A-C-K: akkor te is olvass vissza... LED, necsináldmár, az a háttérvilágítás, nem egy specifikus überbrutál cucc. Ugyanaz a kutyaközönséges LCD, csak nem CCFL csövek adják a megvilágítást, hanem (általában) szűk spektrumú, sz@r ledek. Persze a Samsung ezt is agyonmarketingelte.

Én egyszerűen le tudom írni a dolgot: állóképre LCD, mozgóképre plazma.

[ Szerkesztve ]

(#50191) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ahogy nézem ez a plazma vs LED olyan kb mint az iPhone vs androidos telefonok, azaz azt isteníti az adott illető amije van. :)

(#50192) nord_ válasza madgie (#50190) üzenetére


nord_
veterán

állóképre LCD, mozgóképre plazma
Így van, ezt nem is kell tovább ragozni.

(#50193) joey04 válasza B-L-A-C-K (#50191) üzenetére


joey04
titán

Vagy nem. Én is plazma tulaj vagyok, és istenítem, de én azért, mert majd' fél évig olvasgattam a témában, alapvetően ráadásul LCD-t akartam. De utánajárás, meg élőben megtekintés után (nem MM meg egyéb boltokban, hanem normális körülmények között ismerősnél, itt-ott) rájöttem, hogy a plazma ezerszer jobb filmezésre. Aztán az meg a hab a tortán, hogy sokkal olcsóbb is. 280k-s pana plazma szarrá veri az 5-600k-s csúcs lcd-ket.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50194) Malachi válasza B-L-A-C-K (#50191) üzenetére


Malachi
addikt

nem tudom, lehet csak szerencsém van, de nem látok vibrálást plazma képen. meg kell nézni tényleg, élőben.

(#50195) B-L-A-C-K válasza joey04 (#50193) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

joey20: Igen én is erről hallottam inkább, szerintem nekem is plazma lesz...

Malachi: Ahogy nézegetem a vibrálás csak hibás készülékek esetén van, alapesteben semmi vibrálás nem tapasztalható...

Pl itt egy adott típus: hibás vs nem hibás

Szóval a kolléga lehet pont egy ilyen hibás darabot látott, és akkor úgy gondolta ez minden plazmára igaz...:)

[ Szerkesztve ]

(#50196) r3dsnake válasza B-L-A-C-K (#50195) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Minden keszulekenel van. A 600hz-es plazmaknal is. Teljesen mas vibralasrol beszelsz, mint amirol en. Ez nem hiba, hanem a plazma alapveto velejaroja, pont mint a crt-k eseteben. Epp ezert nezd meg eloben, mert ha te is latod, halalra fog idegesiteni, ha megveszed.

[ Szerkesztve ]

(#50197) DanielK


DanielK
addikt

és konzolhoz? plazma vagy lcd? :F

(#50198) Malachi válasza r3dsnake (#50196) üzenetére


Malachi
addikt

mi a műszaki magyarázata ennek a vibrálásnak egyébként? nem ellenkeznék, elhiszem, hogy látod, meg látják mások, de mi okozza?

(#50199) b4zsi- válasza B-L-A-C-K (#50195) üzenetére


b4zsi-
őstag

Azt azért hozzátenném, hogy élőben mindenképpen nézd meg a tvt vétel előtt. :K A plazma/Led kérdéshez nem tudok érdemben hozzászólni. Én LG Led Tv-t vettem (106 cm), de én elégedett vagyok vele. A plazma az amelyik nagyon sok áramot fogyaszt ugye?

[ Szerkesztve ]

(#50200) madgie válasza r3dsnake (#50196) üzenetére


madgie
titán

De azzal sem árt tisztában lenni, hogy otthon nem fénycsövekkel világítasz.
Érted, a fénycső a MM-ban villog 50/100 Hz-en, a képanyag demo anyag esetén vagy 24-en (többszörösén), vagy 60-on. Interferál, mint a lú.

b4zsi-: az ilyen sztereotípiák miatt húzzák le a rolót a Pana plazmarészlegén...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.