Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50851) B-L-A-C-K válasza Xero (#50849) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mind1, minden ember más, minden embernek mások az igényei. Senki se egyforma, itt a jó példa arra is mennyire máshogy gondolkozunk ilyen téren, hogy te veszel most egy S5-öt és a lakást későbbre tervezed, én meg veszek (vettem) egy lakást kocsi helyett. Sőt egy panelt vettem, amit fullosra felújítok, pedig vehettem volna új építésű lakást is némi hitellel, de inkább lakok egy jó panelbe pár évig minthogy izguljak a hitelemet hányszorosára emelik fel később...

(#50852) -secret- válasza B-L-A-C-K (#50851) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

ennyi, kevesebb gond is van a panellel, ha választhatnék, hogy elmegyek anyáméktól csak a panel játszana :) (ha majd)

[ Szerkesztve ]

(#50853) nofi válasza -secret- (#50850) üzenetére


nofi
őstag

Kütyümánia mellett elég nehéz pluszban maradni, sőt, szinte lehetetlen. A használt ár inkább csak elhiteti magával az ember, hogy az az ő pénztárcájára van szabva. Én is bajban vagyok, mert anno nagyon jó áron vettem újonnan a 4S-emet, de annyira hozzászoktam. Én hülye azon gondolkodom, hogy közel a havi fizumat egy telefonba öljem, ezt sem gondoltam volna. Hetekig próbáltam i5-öt szerezni, de én nem voltam olyan szerencsés mint B-L-A-C-K, sőt, inkább felbosszantottam magam, hogy ~6 év hardveraprózás után milyen emberekbe futottam bele.
Én is kérdeztem barátnőmet, hogy most itt a 4S-em, amit havarosan leváltok 5S-re. Odaadom neki valami jelképes összegért, vagy karácsonyra, de számoljon azzal, hogyha áttér iOS-re akkor ezentúl kiesnek a 100e alatti készülékek számára. Azt mondta, hogy neki ennyit nem ér és inkább vesz egy olyat ami garival reálisan ki tud fizetni.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#50854)



őstag

Xero

…"van akinek egy munkaórája nettó több ezer, tízezer forint„

"Én sem viccből nézegetek-válogatok autókat több hónapja„

Mekkora mínuszban vagy már? :P

[ Szerkesztve ]

(#50855) r3dsnake válasza -secret- (#50852) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ha lelépnék nekem is ez lenne a legegyszerűbb megoldás, viszont kutya mindenképp kellene, így nemnagyon jöhet szóba a panel. Mondjuk ezzel még ráérek pár évig, de én is mindenképp úgy szeretném, hogy hitel nélkül. Van most egy eladó kuckó az ismeretségi, ami nagyon tetszik, egy hétvégi ház, de ahhoz képest nagy, igényes modern belsővel, 2 szintes, garázs, pince, hatalmas udvar és egy gyönyörű németjuhász. Rendszeresen járok ki hozzá játszani/foglalkozni vele, mert jelenleg egyedül van, vigyáz a házra.

Ha lenne rávalóm, meg fix állásom gondolkozás nélkül odaköltöznék, csak az a baj mire lesz, addigra már úgyis megveszi más.

(#50856) B-L-A-C-K válasza nofi (#50853) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az ilyen barátnőd kell megbecsülni... ;)

(#50857) nofi válasza B-L-A-C-K (#50856) üzenetére


nofi
őstag

Egy hétre rá meg is kértem a kezét :K

Xbox GT: nozsolt

(#50858) madgie válasza -secret- (#50852) üzenetére


madgie
titán

A saját gázkazános panel verhetetlen rezsivel rendelkezik és szinte korlátlan szabadidőt nyújt :))

Tudom, most mentünk át kertes házba: azóta a pénztárca sokkal rövidebb, a szabadidő meg szinte ismeretlen fogalom :D Ahogy egy ismerősöm mondta: kettesben eldobsz egy gyufaszálat, mindegy hová esik, ott találsz dolgoznivalót.

De ha az asszony ezt akarta... inkább a munka legyen több, mint a p*nci kevesebb :)) Költöztünk, míg megtehettük. Egy gyerek után már nem vágtam volna bele ilyen bátran.

(#50859) B-L-A-C-K válasza nofi (#50857) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mármint a telefonos beszólása után, vagy a megismerkedésestek után? :) Én nem kapkodtam el 9 év után idén kértem meg a kezét...:D

madgie: Nekem azért nem egy álmon egy panel, de kezdésnek jó lesz, 3 hét és kész is van, elég jó lesz amúgy felújítva. Hátránya igazából annyi nyáron dög meleg van, télen szintén dög meleg (enyém még távfűs), és utálom a meleget.

[ Szerkesztve ]

(#50860) nofi válasza B-L-A-C-K (#50859) üzenetére


nofi
őstag

5 éve vagyunk együtt, ez a telefonos beszólás meg már csak hab volt a tortán. :D

Xbox GT: nozsolt

(#50861) -secret- válasza r3dsnake (#50855) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Valóban, mi eddig mamáméknál laktunk körülbelül 5éve költöztünk külön, azóta a nyári fűnyírás az elveszi a vasárnap délelőttöket, főleg ha balatoni nyaralóhoz is kimegyünk... :))

[ Szerkesztve ]

(#50862) madgie válasza B-L-A-C-K (#50859) üzenetére


madgie
titán

Nekünk eladó a panel, mindkét szoba klímás, nem költözöl Kisvárdára? :))

Szerk: ez bizony igaz, itt még a 6 milliót se nagyon akarják megadni egy ilyen lakásért (pedig ráadásul park mellett van), akkora a kínálat, hogy megtehetik a vevők, hogy hónapokig csak az eladó lakásokat nézegessék. Aztán ugye a türelmetlen, vagy pénzszűkében eladó meg lemegy kutyába (apróért odaadja), onnantól meg mindenki annyiért akar hasonlót venni. Errefelé nem jó biznisz most az ingatlan.

[ Szerkesztve ]

(#50863) B-L-A-C-K válasza madgie (#50862) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Klima miatt? Á nem tudom meggondolom...:D Nyáron veszek én is amúgy, most másra költöm inkább azt a pénzt, mert az is 3-4 kiló (2db). Így is már 2 millió felett lesz a felújítás, és még bútort sem vettem. Amúgy a másik dolog ami kicsit idegesítő, pl Kisvárdán egy 50nm jó állapotban lévő panel 5-6 millió (lehet nem annyi ott pontosan), BP-en egy jobb helyen 10-12...:) Nyíregyén már ennyi pénzből kertest veszek...:)

[ Szerkesztve ]

(#50864) r3dsnake válasza -secret- (#50861) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nálunk otthon kurvanagy az udvar (értsd: tényleg nagyon :DDD ), szóval a fűnyírásról van némi fogalmam, de legalább egyenletes a talaj. Ahol a németjuhi lakik, ott is nyírtam füvet múltkor, na ott sokkal szarabb volt, pedig töredéke a terület, de az egyenetlen talaj miatt folyton megállt a kés. De legalább most tavaszig nyugi van. :)

(#50865) -secret- válasza r3dsnake (#50864) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

jahjah ismerős a történet... :))

tavasszal 20-25 fokban még hagyján a fűnyírás, na de nyáron 40fokban..

[ Szerkesztve ]

(#50866) Zjunior válasza Xero (#50826) üzenetére


Zjunior
veterán

Az miért gáz ha alaposan megfontoltan vásárol??
Autót is lehet venni olcsóbban, drágábban akár fél misit is spórolva!
A hangsúly azon van kitől!
Ki lehet fogni mindent jó áron, igaz idő kell hozzá, de ha nincs újra pénzed ez ezzel jár!
Van aki leszarja a használtpiacot mert tele van mint a kakas ge.ivel!

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#50867) Zjunior válasza DanielK (#50848) üzenetére


Zjunior
veterán

Ilyen kellene nekem is csak nem tudom hogyan kezdjek neki!:D
Tárhelyet is bérelni kell?

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#50868) DanielK válasza Zjunior (#50867) üzenetére


DanielK
addikt

bérelni? :F

(#50869) Xero válasza (#50854) üzenetére


Xero
nagyúr

Azért egy használtan 9m-s autó alapos kiválasztása nem egészen ugyan az. Egy motorgenerálból vagy futómű felújításból egy zsák 64-es 5S kijön.

Ráadásnak itt figyelni kell a felszereltséget, elhasználódást, stb. Ha tudnám, hogy +10%-ért mindent megkapok nem agyalnék. De sajnos nem így működik.

Arról nem is beszélve, hogy az eddigi magán autót cseréli cégesként, tehát hasznot is hoz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#50870) Xero válasza B-L-A-C-K (#50851) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha tudnám hol fogok legtobb idot tolteni a kov 5 evben en is vennek. Viszont mivel most sincs igazan ilyen, es a nagyon tavlati tervek kozott is egy alpesi haz all, igy nem is jar a fejemben ilyen.

Az auto meg ceges, tehat koltsegcsokkento elem. De szep is lenne ha magan lakasra hirtelen ennyi kilapatolhato lenne.

(#50871) Malachi


Malachi
addikt

OFF off:

"djtunyo - 30 perc kitiltás - A jelentés gomb nem arra van, hogy jelentsd a hirdetéseket, melyek olcsóbban adják a terméküket, mint te (s emiatt te nem tudod eladni)."

ez megcsinálta a napomat. :DDD :DDD :DDD

(#50872) -secret- válasza Malachi (#50871) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:C

(#50873) vans? válasza Malachi (#50871) üzenetére


vans?
őstag

:DDD

Ha meglesz az iPad, en is hasznalnam ezt a Plex-et. Ugy is meg lehet csinalni, hogy ne kelljen 24/7-ben menni a gepnek? Mert nekem csak itthon kene, agybol filmezni, ilyesmi.

hábm bábm

(#50874) válasza Malachi (#50871) üzenetére



őstag

:D

Mindig könnyeket csalnak a szemem sakába az ilyen "felnőttek„ akik egy 8 éves gyerek naívításával versengenek.

(#50875) r3dsnake válasza Malachi (#50871) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

:))

Végre megtaláltam a megfelelő helyet ennek a szmájlinak.

(#50876) ittakary válasza Malachi (#50871) üzenetére


ittakary
nagyúr

Neee :D

(#50877) B-L-A-C-K válasza Malachi (#50871) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Aztakurvaeget...

(#50878) DanielK válasza vans? (#50873) üzenetére


DanielK
addikt

Persze, nekünk is úgy van. Van egy player és egy server része.
A player úgy működik, mint az xbmc, hogy az adott gépen lejátssza a tartalmakat (és kapsz egy korrekt felületet hozzá).
A szerver rész pedig streamel. Ehhez kell ipadre a fizetős plex app, de megéri. Múltkor így néztünk ipaden filmet ágyban.
Persze a streamhez és a konverzióhoz (ha állítasz be), erős gép kell.
sima streamhez Core 2 Duo 1.6ghz CPU
720p transcoding Core 2 Duo 2.0ghz CPU
1080p transcoding Core 2 Duo 2.4ghz CPU

ja a lényeg: a gépe akkor kapcsoljuk be, amikor nézni akarunk valamit. :K És ekkor azért a szervert azért el kell indítani, de én betettem autorunra.

[ Szerkesztve ]

(#50879) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

OFF OFF

"Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke, több éves kormányzása után úgy döntött le mond miniszterelnöki poziciójáról."

rly?

[ Szerkesztve ]

(#50880) nofi válasza -secret- (#50879) üzenetére


nofi
őstag

Napersze...

Ha így rákeresel pár blog, meg fórum dobja fel. A csapból is ez folyna. Gondolom valami likevadászat ez is. Web2 <3

Xbox GT: nozsolt

(#50881) ittakary válasza -secret- (#50879) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ezt hol olvastad? Hírcsárdán?!

Kamu.. soha nem fog lemondani a királyi trónjáról... Sőt jobb ha megszokod hogy még legalább 4 évig ott lesz...

(#50882) vans? válasza DanielK (#50878) üzenetére


vans?
őstag

:R Nem tunik bonyolultnak, talan 720p-hez meg eleg is lesz a gepem. Feliratokat is lehet kezelni vele ugye?

hábm bábm

(#50883) -secret- válasza ittakary (#50881) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

(#50884) B-L-A-C-K válasza ittakary (#50881) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

+1

(#50885) ittakary válasza -secret- (#50883) üzenetére


ittakary
nagyúr

Felejtsd el :D Szépet álmodott a szerző...

(#50886) r3dsnake válasza -secret- (#50879) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez már ott sántít, hogy a lemond egy szó. És a döntött után is kellene vessző.

(#50887) nofi


nofi
őstag

A végén lövik le a poént amúgy:
"A miniszterelnök kormányzása alatt hatályba lépett törvények módosulnak, a következő esélyes miniszterelnök Vona Gábor a jobbik párt vezetője lesz."

Xbox GT: nozsolt

(#50888) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Petőfi, Arany és kortársaik a Facebook-on

Ötletes, lessétek meg a linkeket. Jókat mosolyogtam 1-2 bejegyzésen. :)

(#50889) DanielK válasza vans? (#50882) üzenetére


DanielK
addikt

kezeli, de nem mindegyiket: [link]

(#50890) vans? válasza DanielK (#50889) üzenetére


vans?
őstag

:R

hábm bábm

(#50891) vadászcsiga válasza r3dsnake (#50886) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem ez ott sántít hogy tegnapi hir

(#50892) Zjunior válasza DanielK (#50878) üzenetére


Zjunior
veterán

Milyen Nas-t vettél hozzá? :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#50893) DanielK válasza Zjunior (#50892) üzenetére


DanielK
addikt

nincs nas, egy régi pcre ment hackli (ML) és arra van kötve egy 3TB-s vinyó, egy 750GB vinyó és benne van egy 500GB vinyó. Most a belsőt le fogom cserélni egy 4TB-re.

(#50894) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Hogy lehet az hogy a T honlapján vegignezve az egyik telefont az egész országban hiányt mutat az egyik színből, ennek ellenére megrendelve már hétfői szállítás van?

(#50895) Blaise válasza vadászcsiga (#50894) üzenetére


Blaise
veterán

Máris cseréled a G2-t? :DDD

(#50896) -secret- válasza vadászcsiga (#50894) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

S az hogy lehet h nem kaptam készlet értesítőt? :U

(#50897) GALARDO válasza vadászcsiga (#50894) üzenetére


GALARDO
addikt

Máris eltelt 2 év? :Y ;]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#50898) Ragnar95 válasza DanielK (#50893) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Te akkor nagy lábon élsz tárhelyileg ;] :D
Nekem iMacben 120gb SSD, azon van kb 20gb hely, de azt direkt hagyom szabadon, mert ugye nem árt, ha 10% mindig szabad, külső vinyóm van van egy 1TB-os tele filmekkel+sorikkal, illetve egy 1,5TB-oson 1TB foglalt. Sajna csak a 3D filmek elvesznek kb 500GB helyet... :( :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50899) GALARDO


GALARDO
addikt

Nekem Xperia SP-m van ez ha sokat hasznalom 5-6 napig birja, ha keveset akkor 9

Vitrin szindróma. ;]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#50900) Xero válasza Ragnar95 (#50898) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem csak a melós folderek megesznek pár száz GB-t, a többit pedig fentebb vázoltam.

Én is elkezdtem nézegetni a thunderbolt külső házakat. Dobok bele mondjuk majd 2x3 vagy TB-t, aztán az elég lesz 3-4 évig megint.

A gond az, hogy csupasz házak nem nagyon vannak, amik pedig mégis, azok heroin áron mennek. A LaCie-nál vannak relatív jó árú modellek, de ott már egy befürödtem egy porsche design cuccal, szóval nem bízom bennük.

Eddig ez lenne a befutó, de még mindig csak coming soon: CalDigit T2

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.