Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) máyköl válasza B-L-A-C-K (#49350) üzenetére


máyköl
veterán

Pereskedjek vele hónapokig?

Történt vele egy telefonbeszélgetés, amiben elmondtuk neki, hogy adja vissza a pénzt, mivel egy számomra használhatatlan készüléket adott el, és ő húzza a rövidebbet, ha nem fizeti vissza a vételárat.
A válasz az volt, felvette a telefonbeszélgetést, és holnap feljelent fenyegetésért.

A probléma amúgy ezzel az, hogy törvényileg csak akkor vehet valaki fel telefonbeszélgetést, ha előtte a másik felet tájékoztatja erről. Úgyhogy megint ő a ludas. :DDD

(#49352) Ragnar95 válasza máyköl (#49351) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Amúgy a fenyegetés fogalmával se nagyon van tisztában... :DDD
A helyedben én megmondanám neki kerekperec, h vagy megszerzi a jelkódot vagy visszaveszi a telót, mert ha egyik sem történik meg, akkor feljelented....Van egy olyan érzésem, h legkésőbb az idézés kézbesítésekor rá fog eszmélni, h jobban jár, ha csak 47k-t bukik az üzleten...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#49353) B-L-A-C-K válasza máyköl (#49351) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem sima ügy lenne egy ilyen hülye gyerek, de ez a Te dolgod hogy oldod meg...

(#49354) Cyberpunk válasza máyköl (#49351) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mond neki csak nyugodtan, te meg jól felnyomod, mert felvette a magánbeszélgetést. Gyanús, hogy a készülék nem tiszta. Egyrészt melyik hülye barom adná el a készülékét így?

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#49355) whitezo88 válasza máyköl (#49351) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ja, meg szól a rendőr faternak... látszik hogy fogalma sincs ezekről :)

máyköl: olyan ez mint aztóvásárlásnál a rejtett hiba. megveszed, nincs baja majd 20 km után szétesik a motor. mikor eladta használható állapotban volt, csak később esett szét, de nem a te hibádból, csupán elfelejtett szólni az állapotáról, ill elgallgatta, mint nálad is történt. kizárt, hogy nem tudta hogy nincs meg a kód...

[ Szerkesztve ]

(#49356) máyköl


máyköl
veterán

Skacok, akkor mit mondjak neki, hogy jól beijedjen?
Mert ez a kifogása, hogy ő használható állapotban adta el, most pedig aktiválni sem lehet...

(#49357) Totheground válasza máyköl (#49356) üzenetére


Totheground
addikt

Bekummantod, hogy értesültél róla, hogy a készülék lopott, és ha nem veszi vissza, felnyomod orgazdaságért. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#49358) r3dsnake válasza máyköl (#49356) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A serialra amúgy rákereshetnél pl. beszeljukmac.com-on, keresi-e valaki az elveszett/ellopott telók közt.

ITT

[ Szerkesztve ]

(#49359) máyköl válasza r3dsnake (#49358) üzenetére


máyköl
veterán

Nincs köztük.

(#49360) Cyberpunk válasza máyköl (#49356) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Írd meg neki, hogy iPhone-nál nem így működnek a dolgok. Aktiválni kell. Saját profilt, csak a régi törlésével lehet létrehozni. Mivel nem törölte a régit, ezért magyarán átbaszott. Tehát "nagy értékű" csalás van a dologban. Vagy visszaveszi, vagy megszerzi a volt tulaj jelszavát.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#49361) máyköl válasza Cyberpunk (#49360) üzenetére


máyköl
veterán

Ezt kb. pont így mondtam el.
Azt mondta ő nem ért a telefonokhoz, de használható állapotban adta el, most nem az.
Mondtam neki erre, hogy oké, de én értek hozzá, és teljesen egyértelmű, hogy ha egy teli adatokkal levő telefont vásárlok, az az első, hogy lefrissítem, amit meg is tettem, de így használhatatlan a telefon, mert kódot kér.
Erre azt mondta oké, de neki már nincs meg a pénz.

(#49362) Totheground válasza máyköl (#49361) üzenetére


Totheground
addikt

Az egyéni szocprob, hogy megvan-e vagy sincs a pénz. Visszaadja, megszerzi a kódot vagy jogi útra tereled a kérdést.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#49363) mondomén válasza máyköl (#49361) üzenetére


mondomén
őstag

Ja, zárd rövidre a dolgot. Nem hajlandó közölni a biztonsági kódot ami nélkül használhatatlan a készülék. Ha holnap estig nem adja meg a kódot vagy nem fizeti vissza a telefon árát, akkor másnap megy az ügyvédi felszólítás. Ha azután sem hajlandó együttműködni, akkor feljelentést fogsz tenni csalás miatt. A beszélgetést pedig nem is vehette volna fel blabla... Valami hasonlót beadsz neki határozottan, szerintem komolyabban fog venni.
Amúgy nincs ügyvédetek akire rá lehet csörögni, hogy mondjon már egy gyors véleményt a dologról?

(#49364) B-L-A-C-K válasza máyköl (#49361) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hol vetted ezt amúgy? Nekem nagyon lenyúlt szaga van ennek amiatt hogy ennyire nem együttműkő...

(#49365) Xero válasza B-L-A-C-K (#49342) üzenetére


Xero
nagyúr

Autónál ok a használt, én is inkább hazahozom (még mindig nem volt három egybefüggő napom rá :((( ) kintről a gépet fél-harmad áron és elviselem, hogy Jürgen fingta tele 50e km alatt, mert jelentős az árelőny.

Még egy asztali gépnél is belefér, lévén nem kopik, bár Mac vonalon ott is érdemesebb bevásárolni a legfrissebbet és azt cserélgetni.

Laptopnál, telefonnál már húzom a számat. Laptopból volt már használt darabom, de csak átmeneti megoldásként pár hónapig, telefonból pedig még soha. Egyszerűen számomra kézenfekvőbb előfizetéshez elhozni fél áron két évente az adott számlához. A laptopok pedig jellemzően kopó termékek, és ha a lépést akarom tartani a korral, akkor úgysem tudok olyan árelőnyt generálni.

Ezt talán csak most fogom megtörni, ha ráveszem magamat egy N5-re második telefonnak és végre nyugdíjazom a 6310-est. :DDD

(#49366) M@te


M@te
senior tag

Pizza.hu alkalmazast hasznalja valaki? Hany pontotok van?

A leghasznosabb kajarendelő

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#49367) jozsi252 válasza máyköl (#49356) üzenetére


jozsi252
veterán

Hívd fel és mond neki hogy fel fogod jelenteni ha nem adja vissza a pénzt, mert ez egy lopott telefon. Adásvételi van amúgy?
Meg kellett volna nézni azt a fránya iCloud-ot :((( de már mindegy sajnos. Ha van címed tuti elmennék hozzá, legalább 2-3 ismerőssel, csak hogy nagyobb benyomást kelts. Még ő akar feljelenteni?? Vicc. Valami kis hülye p.cs lehet aki eddig nem kapott pofont az élettől, de most változhat.

iPhone 13 Pro Max

(#49368) DanielK válasza máyköl (#49361) üzenetére


DanielK
addikt

ebből nem jön le senkinek, hogy lopott a készülék? :U

(#49369) GALARDO válasza Zjunior (#49338) üzenetére


GALARDO
addikt

Én ilyen termékeknél ami nagy értékű, sose veszek használtat.

Én is így vagyok vele, bár én semmiből sem szeretem, a használtat.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#49370) manchester85 válasza GALARDO (#49369) üzenetére


manchester85
addikt

Nőből mondjuk nem rossz. Növeli a használati értékét. :DDD

i6 Silver

(#49371) -secret- válasza GALARDO (#49369) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

autó? :U :D

(#49372) GALARDO válasza -secret- (#49371) üzenetére


GALARDO
addikt

Semmiből. ;)

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#49373) -secret- válasza GALARDO (#49372) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Mármint persze, senki sem szereti a használtat.. gondolom nem csak én fáztam rá 1-2x a használt elektronikai dolgokkal.. de azért most pl autónál nem mindegy, hogy újonan kihozol egy ~opelt 5 misiér, vagy használtat ugyanazt 100k kilóméterrel megveszed 3 misiér használtan, persze embere válogatja, de szerintem azért 2 millió forint nem "semmi" még egy milliomosnak is. :)

[ Szerkesztve ]

(#49374) GALARDO válasza -secret- (#49373) üzenetére


GALARDO
addikt

Nem vagyunk egyformák, ez van. :)

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#49375) bigdady válasza máyköl (#49361) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nevét címét tudod egyáltalán? Hol vetted? Ha csak egy telszámod van az elég karcsú lesz.

(#49376) Bling95


Bling95
őstag

A bejelentkezett icloud mail cimre mar nem emlekszel? Oda lehet meg irni egy mail-t
Mert ha azt a mailt hasznalja akkor vagy megirja valaszban , ha eladta vagy ha lopott , akkor meg legalabb az kiderul

[ Szerkesztve ]

(#49377) mondomén


mondomén
őstag

Osx es win kozott milyen elteresek vannak amiket valtasnal szokni kell? Olyanra gondolok mint peldaul a fix felso menusav.

(#49378) M@te válasza mondomén (#49377) üzenetére


M@te
senior tag

mivel totálisan más a két rendszer ezért ezt elég nehéz lenne mind felsorolni. szerintem

[ Szerkesztve ]

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#49379) Cyberpunk válasza M@te (#49378) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Így van, majd megtapasztalja. :D Addig is ott a Youtube lehet videókat nézni.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#49380) Bling95 válasza mondomén (#49377) üzenetére


Bling95
őstag

Hogy hol a @ :D

(#49381) ittakary válasza M@te (#49378) üzenetére


ittakary
nagyúr

sírok az ilyen kérdéseken..

Bling95: alap :D minden friss maces első guglizása: [link]

[ Szerkesztve ]

(#49382) Blaise válasza Bling95 (#49380) üzenetére


Blaise
veterán

Alt+Q, mert Q mint qkac :D

(#49383) mondomén válasza Bling95 (#49380) üzenetére


mondomén
őstag

Ilyen dolgokra gondoltam egyebkent. Kivancsi voltam, mert tudom paran most valtottak innen winrol. De bocs mindenkitol ha megzavartam a napotok.
Ittakary meg ha megtalalja a kukacot akar be is kaphassa aztat. :K

[ Szerkesztve ]

(#49384) madgie válasza Blaise (#49382) üzenetére


madgie
titán

Ja, és tök jó, hogy eleinte melléütsz, az alt mellett meg ugye a cmd van, a cmd+q meg a quit :DDD

(#49385) Ragnar95 válasza mondomén (#49377) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Engem eleinte az Aero hiánya zavart eléggé, bár utána átszoktam Mission Launcherre, az meg nagyjából ugyanolyan, kivéve a tálcán a kisképeket.
A Finderben nincs cmd+x, hanem beillesztéskor alt+cmd+v-vel tudod áthelyezni a fájlt, ezt is szokni kell, ahogy a többiek már mondták, a speciális karakterek máshol vannak, azt is szokni kell, nyilván szokni kell a programokat, mivel nem minden van OSX-re ami winre igen. Az asztal használatáról se árt OSX-nél leszokni, mivel itt Launchpadről szokás indítani az appokat :D
Hirtelen ennyi jutott eszembe, rég volt már az az átszokás :P
madgie: ne is mondd, azzal énis sokat sz@ptam, főleg, amíg nem tudtam, h a Safariban külön kell beállítani,h megtartsa a korábban megnyitott lapokat és amikor 8-10megnyitott lapnál alt+q helyett cmd+q-t nyomtam, enyhén ideges lettem :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#49386) mondomén válasza Ragnar95 (#49385) üzenetére


mondomén
őstag

Kosz. Hat mar nagyon kivancsi vagyok, csak jonne ossze a penz vegre egy macbookra. Ez a szar megint kekhlalalozott vagy haromszor par het alatt. Eleinte 2 naponta csinalta, akkor ram feszt kellett buzeralni, most fogalmam sincs mi a baja. Nincs kedvem szorakozni vele mar.

(#49387) Cyberpunk válasza mondomén (#49386) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ha van tuning, akkor szépen vegyél vissza mindent gyári alapértékekre. Frissítsd drivereket + egy Memtest-et ráengedhetsz.;) Egyszerűbb, mint új gépet venni.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#49388) Bling95 válasza madgie (#49384) üzenetére


Bling95
őstag

True story :D

(#49389) mondomén válasza Cyberpunk (#49387) üzenetére


mondomén
őstag

Nincs huzva, a drivereket frissitem, kosz a tippet. Amugy nyilvan nem csak azert akarok valtani, hogy megusszam a driverek frissiteset.:D Mostmar apple cuccokban szeretnek gondolkodni, hogy osszhangban legyen minden mindennel. Csak lassan megy a beszerzes...:)

(#49390) Ragnar95 válasza mondomén (#49386) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Milyet néztél ki magadnak, ha szabad tudni? :D
Nekem jövő nyáron érkezik el az iMac - MBP váltás ideje, mert egyetemre jobb a noti + Anglia és Magyarország között nem olyan kellemes egy 20"-os iMacet cipelni :DDD Egy 15-ös alap rMBP lenne a tökéletes választás, de az még kint is r@hadt drága, úgyhogy max egy első generációs rMBP lesz, de lehet,h csak egy 2010 körüli MBP, mert azt megúsznám kb 50k-ból :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#49391) blokad válasza Ragnar95 (#49385) üzenetére


blokad
senior tag

nem tudom, én a launchpadet elő se szoktam venni. cmd+space spotlightba elkezdem írni mit akarok és enter. nekem ez az ultimate solution, meg persze a leggyorsabb. Launchpad és dokk szinte gyári.

(#49392) tDr1v3r válasza Ragnar95 (#49385) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A Launchpad felér egy sajtreszelős fappal...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#49393) Ragnar95 válasza blokad (#49391) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én a spotlightot egyáltalán nem használom iPhone-on és OSX-en se, jobb szeretem a grafikus megoldásokat :P Számomra kényelmesebb és látványosabb a Launchpad/dokk, iPhone-on meg a springboardról való indítás :DD
tDr1v3r: mi bajod a Launchpaddal :F

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#49394) GALARDO


GALARDO
addikt

:DDD Aki, még nem látta: [link]

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#49395) tDr1v3r válasza Ragnar95 (#49393) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az hogy iOS-ból van portolva, kényelmetlen egérrel használni.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#49396) mondomén válasza Ragnar95 (#49390) üzenetére


mondomén
őstag

Legszivesebben a 13-as retina pro-t vennem, de huzos nagyon az ara. Szerintem ugy 250 korul ami belefer, valoszinu egy 13-as air lesz egyebkent.

(#49397) blokad válasza Ragnar95 (#49393) üzenetére


blokad
senior tag

Az oké, hogy látványos, de sokkal-sokkal lassabb.

(#49398) Ragnar95 válasza tDr1v3r (#49395) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem teljesen jól használható egérrel is, nem tudom, miért lenne rosszabb bármivel is, mintha mondjuk asztalról kéne indítanod az appokat...Számomra ugyanolyan kényelmes egérrel is a Launchpad, mint ujjal a springboard...
mondomén: 250 körül már lehet kapni elég jó gépeket, szerintem én is 200-250körül fogok nézelődni jövőre, bár ha megvárom,h kimenjek, akkor sokkal barátibb áron megkapok bármit, kb 20-30%-al olcsóbbak ebayen a MacBookok, mint itthon... Mondjuk az Air nekem kevés lenne a proci miatt, így az alapból kiesik nálam...
blokad: Dockról mindenképp sokkal gyorsabb az indítás a Spotlightnál, főleg ha tudod,h mit hova raktál, de számomra a Launchpad se lassabb, mint a Spotlight, bár nyilván megszokás kérdése is...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#49399) Bling95


Bling95
őstag

Appokat enis dockrol vagy spotlightbol inditom. Launchpad tul maceras es lassu, nekem

Jovore en meg lehet ra leszek kenyszeritve hogy vissza valtsak win-re, ahogy bme-es ismeroseim mondtak a hasznalt progik nagy resze nem elerheto macre ( oke van alternativa de sokra nem megyek vele ha nem azt tanitjak ) , azert meg nem fogok mbp-t venni hogy win-t tegyek ra

[ Szerkesztve ]

(#49400) Cyberpunk válasza mondomén (#49389) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én is váltok majd, de vannak fontosabb dolgok előbbre a sorban.:D Addig csak kibírom a Winfossal valahogy, ha eddig is ment. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.