Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49401) DanielK válasza Bling95 (#49399) üzenetére


DanielK
addikt

boot campről nem hallottál? :U

(#49402) tDr1v3r válasza Ragnar95 (#49398) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Jó, hát én meg nem navigálom át a fél képernyőt, inkább indítok a dokkon lévő Applications mappámból. :P

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#49403) máyköl


máyköl
veterán

Itt vettem a hardveraprón.
Nicknév + telefonszám van csak. Cím meg ilyenek nincsenek.
Adásvételit nem írtam.
Sanszos, hogy lopott a cucc...

(#49404) blokad válasza máyköl (#49403) üzenetére


blokad
senior tag

kicsit felelőtlen voltál akkor azért te is..

(no offense, csak szerintem)

(#49405) mondomén válasza Ragnar95 (#49398) üzenetére


mondomén
őstag

Ja a procit neztem, hogy lehet karcsu lesz a jovoben, de franc tudja, majd elvalik mi lesz.

(#49406) Bling95 válasza DanielK (#49401) üzenetére


Bling95
őstag

Termeszetesen de, csak ha az esetek 80%ban bootcamppal win fog rajta menni , akkor tulajdonkeppen minek macet venni ?:D

(#49407) Ragnar95 válasza máyköl (#49403) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azért akkor elég felelőtlen voltál te is...
Főleg telefont az életben nem vennék adásvételi nélkül, aminél simán kiderülhet,h lopott és adásvételi nélkül még engem vennének elő, mivel nálam van a teló... :U

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#49408) Cyberpunk válasza blokad (#49404) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Van aki a hibájából tanul.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#49409) Blaise válasza Ragnar95 (#49407) üzenetére


Blaise
veterán

Nincs új a nap alatt, csomószor én is le lettem itt b@szva, hogy azt tanácsoltam, hogy inkább fizessen valaki némileg több pénzt, de cserébe megbízható cuccot kap. Összességében így jóval több lesz a számla :U

(#49410) bigdady válasza máyköl (#49403) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csoda hogy még elérhető...
Ha egy óráig volt nála csak kérdezem mióta hirdette már?

[ Szerkesztve ]

(#49412) Cyberpunk válasza -secret- (#49411) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Áhá tehát elfüstölik őket. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#49413) -secret- válasza Cyberpunk (#49412) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

első gondolatom, 'miért mutogatnak egy kéményt?" :DDD

(#49414) whitezo88 válasza -secret- (#49411) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ez azért erős ;]

(#49415) ittakary válasza máyköl (#49403) üzenetére


ittakary
nagyúr

Erre mondják, hogy olcsó húsnak híg a leve. :/ Nem mindig a legolcsóbb a legnyerőbb.

(#49416) greggggg válasza máyköl (#49403) üzenetére


greggggg
aktív tag

még mielött kiforgátnád (vagy más) szavaim hagy fejezzem ki a "részvétem".

de!
vettél 47k-ért egy i4et... (mindennemű papír írása nélkül) a helyszínen kipróbáltad minden stimmelt. gondolom mikor megnézted h tele van adatokkal tehát felfogtad h nem szűz telót kapsz (ugye régen mikor szoftveresen lehetett mókolni a vásárláskor ajánlatos volt gy b visszaállítását nyomni, illetve gps-t ellenőrizni) körültekintőbben kellett volna eljárni a helyszínen vagy visszamondani az üzletet. ios7ről nyár óta cikkeznek több cikk csak a biztonsági fejlsztéssel foglalkozott. persze nem biztos h a te tudomásodra is jutott.

átadtad a pénzt és fogtad, vitted....otthon restore és jött a gond. (ugye ez így történt?)

de mivel ott a helyszínen átnézted, kipróbáltad megfelelt az általad elvártnak a ráutaló magatartásoddal Te is elfogadtad az üzletet fizettél. mivel személyes vásárlás volt még csak azt se tudod mondani h így kaptad.

ott helyben kellett volna nyomni egy gyári beállítások visszaállítását, az azt követő 3 percben ez ki is bukott volna.

a storyban hangsúlyos momentum még h nem először fogtál apple telefont a kezedben, az op.rendszer nem ismerete (icloud azonosító kell restore esetén) és annak következménye nem fogja jogosan ignorálni a vásárlást mert nem meríti ki a vásárló megtévesztését a cselekmény. mivel te azt az állapotot amiben vetted elfogattad - tele más személyes adataival képeivel (csak nem körül akartál nézni más kis életében? :) ).

majd ide irogatod h csúnya ember hogy átb@szott téged meg lopott a teló holott Te voltál figyelmetlen vagy csak türelmetlen ez nem derül ki de rémlik h a másik iphoneod le lett tiltva gondolom kellett másik.

ez bár negatív kicsengésű a story akkor sem fair.

és nem ellened szól ez csak kb olyan mintha vennél egy terméket ami nem kompatibilis azzal amihez veszed és ugatod h átbasztak....meg kelted itt a felháborodást amire mások ugranak is mert mi az hogy meg jelentsd fel...

ez nem csalás amit veled szemben elkövettek egyszerű balfaszság a részedről és hangsúlyozom tiszteletlen és igénytelen magatartás az eladó részéről mivel "tele szeméttel" adta a készüléket. (ugye az biztosra vehető h Ő majd azt mondja nem tudja mire kellett volna figyelnie, először látott iphone-t)

de érdemes lenne meghallgatni a másik felet is akit szerintem behívhatnál a megfelelő topikba ezt rendezni de ide is mindenképpen.

szóval mint írtam sajnálatos h ilyenbe belefutottál de másoknak ez tanulságos lehet. ettől még remélem találsz valami más megoldást mint egy 25ezres alaplap cserét.

szvsz a cloud reggelt emailből indulnék ki és keresném a tulajt.

(remélem nem bántottalak meg nem az volt a szándék)

greggggg felhasználónak 5 piros pontja 0 fekete pontja van.

(#49417) madgie válasza ittakary (#49415) üzenetére


madgie
titán

Itt is körülkédrezhetett volna, pl az én 14 hónapos szép állapotú Voda i4-em is hamarosan eladó lesz...

Én meg tán nem verném át :DDD

(#49418) C4mp3r válasza greggggg (#49416) üzenetére


C4mp3r
addikt

nem jelzi ki teljesen az icloud emailt a telefon, csak nehany karakter elerheto, mint hint a user szamara ha elfelejtette volna mivel regelte

(#49419) ittakary válasza madgie (#49417) üzenetére


ittakary
nagyúr

Talán :DDD

(#49420) Ragnar95 válasza greggggg (#49416) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

De ez csalás, mivel rejtett hibája volt a készüléknek és rendes adásvételiben ki kell közni, h az eladó tájékoztatja a vevőt maradéktalanul a termék állapotáról és akkor máris elbukott volna ez az adásvétel...Amúgy szerinted akkor ha egy 4-et adnak el neked 4S helyett, amire te csak utólag jössz rá, akkor az nem csalás? :U Csak mert ez kb ilyen szituáció...
Az tény, h májköl is nagy mértékben hibás a dologban, mert figyelmetlen volt, de ettőlmég az eladót terheli a felelősség nagy része, csak ezt adásvételi hiányában ő cseszheti...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#49421) greggggg válasza C4mp3r (#49418) üzenetére


greggggg
aktív tag

mivel még nem toltam ios7-en restore-t nem tudtam azt hittem olyen mint amikor a szinkronizálást állítod be.
de akkor ma én is tanultam újat.

greggggg felhasználónak 5 piros pontja 0 fekete pontja van.

(#49422) Tomics


Tomics
addikt

Most az ipad mini retinába teljesen ugyanaz a hardver van mint az airben? Semmi visszafogott CPU vagy egyéb dolog? Mert akkor nekem az kell! Kicsi, könnyű és bivalyerős! 150k-ért a 32 gigás.

PH! addikt since 2004

(#49423) ittakary válasza Tomics (#49422) üzenetére


ittakary
nagyúr

Jól érted :) Pár hónap múlva 100k körül én is veszek egyet mindenképpen.

(#49424) DanielK válasza C4mp3r (#49418) üzenetére


DanielK
addikt

teljesen kijelzi, legalábbis nálam.
mármint a teleonon belül az icloud alatt. szerintem ott is megnézte.

[ Szerkesztve ]

(#49425) greggggg válasza Ragnar95 (#49420) üzenetére


greggggg
aktív tag

nem rejtett hiba az h nem tudja megadni a jelszót. jogilag. most nem arról beszélünk h minek akarod ezt betudni. és mivel papír semmiről nem született még csak ezt sem tudja ráfogni h nem szólt.

pl:
-ne nyomj restore-t mert nem tudom a jelszót. mindent manuálisan törölj és úgy használd. rendben?!
-rendben.

nem volt megtévesztés...nem i4et kapott 4s helyett.
de félre ne érts ez ultra gáz!!!! mármint h egy relatíve biztonsági hibából adódik ez a probléma.

az meg h valaki így képes eladni bármit is még ha nem is az övé (egyéltalán melyik hírdetés ez??? ki az eladó??) az elmond róla mindent. kb leszarta ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

greggggg felhasználónak 5 piros pontja 0 fekete pontja van.

(#49426) C4mp3r válasza DanielK (#49424) üzenetére


C4mp3r
addikt

nos hacsak nem jegyezte fel azt emailt restore elott (miert tette volna) akkor mar nem jelzi ki az aktivalasnal, es o viszont ott van elakadva, tehat azzal semmit nem tud kezdeni

(#49427) DanielK válasza C4mp3r (#49426) üzenetére


DanielK
addikt

de azt mondta, hogy belenézett a telefonba és látott képeket meg emaileket és akkor látta, hogy az icloud be van kapcsolva. ergo megnézte. persze nem biztos hogy megjegyezte, de ez alap lenne. szerintem. :D

(#49428) máyköl


máyköl
veterán

Tudom, hogy hülye voltam én is.
Sajna egy ideje nagyon nem követem az iphone híreket, fogalmam nem volt erről a biztonsági cuccról.

Manchester, értem amit írsz, tudom is, hogy elcsesztem részben én is rendesen, de az, hogy az eladó nem hajlandó megszerezni azt a fránya jelszót és ma is a bírósággal fenyeget, nem arra utal, hogy a telefon tiszta előéletű, és az eladónak a lelkiismerete tiszta. Ha annyira becsületes lenne a dolog, nem lenne kétségbeesve, és megpróbálna segíteni, ahogyan csak tud. Én ezt várnám egy korrekt eladótól, nem azt, hogy még ő legyen felháborodva, és perrel fenyegetőzzön.

Tudom azt is, hogy hiba volt adásvételi nélkül megvenni, de eszembe nem jutna egy I4 -re adásvételit írni, mert ugye letiltás már alapból kizárva, és itt is ezerszer le lett írva, hogy adásvételivel kb. kitörlöd a...

Mind1, tanulólecke volt ez.
Ötlet, hogy mit kezdjek ezzel a telefonnal most?

(#49429) Cyberpunk válasza C4mp3r (#49426) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Alaplap csere. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#49430) máyköl válasza DanielK (#49427) üzenetére


máyköl
veterán

Képek nem voltak a telefonon.
Többszáz név volt rajta, meg icloud emailbe + fiókba be volt lépve. Sajna nem jegyeztem meg az e-mail címet, csak arra emlékszem, hogy freemailes volt.

(#49431) madgie válasza máyköl (#49430) üzenetére


madgie
titán

Lehet, hogy rosszul emlékszem, de nem úgy van, hogy ha a gépen restore-olsz ,akkor az iTunes ott kér jelszót, a usernevet meg mutatja?

(#49432) Cyberpunk válasza máyköl (#49428) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Beszélj egy ügyvéddel, de szerintem nyeld le ez van sajnos. Ha nem lopott akkor nem nagyon lehet vele mit kezdeni. Pereskedni meg felesleges évekig 45 ezren.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#49433) máyköl válasza madgie (#49431) üzenetére


máyköl
veterán

Restore előtt mutatta, de utána már nem látom.
Megjegyezni meg nem jegyeztem meg egy idegen e-mail címet.

(#49434) mondomén válasza máyköl (#49428) üzenetére


mondomén
őstag

O nem is manchester.:D

(#49435) r3dsnake válasza greggggg (#49416) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Így már nem is olyan drága 70k-ért még 8 hónapig garis, adásvételis, nemletiltós i4-em, mi? ;)

(#49436) b4zsi- válasza r3dsnake (#49435) üzenetére


b4zsi-
őstag

De :DDD

(#49437) Cyberpunk válasza r3dsnake (#49435) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Annyiért soha nem fog elmenni.;) de hajrá. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#49438) r3dsnake válasza Cyberpunk (#49437) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Akkor marad. Végülis most egész fürge 7.0.3 óta.

(#49439) greggggg válasza máyköl (#49428) üzenetére


greggggg
aktív tag

de mi az h Ő fenyegetőzik?????te vettél tőle vmit nem? linkeld már a hirdetésd meg ki ez a srác? személyes találkozón mi volt a benyomásod?

az avatar azonos... a nev nem :)

greggggg felhasználónak 5 piros pontja 0 fekete pontja van.

(#49440) máyköl válasza mondomén (#49434) üzenetére


máyköl
veterán

Bazz, tényleg. :DDD

(#49441) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

napizene

tartsunk magyar hetet, ha már előző napokban is azok voltak. :)

(#49442) greggggg válasza r3dsnake (#49435) üzenetére


greggggg
aktív tag

60-65k...abba elmegy!

greggggg felhasználónak 5 piros pontja 0 fekete pontja van.

(#49443) joey04 válasza máyköl (#49334) üzenetére


joey04
titán

Kezdenek a "bomba üzlet" olcsó iPhone üzleteid nagyon ráfizetősek lenni. Mondjuk várható volt, hogy az olcsó szaroknál megégeti egyszer magát az ember. Úgy néz ki többször is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#49444) xors


xors
senior tag

szereztem egy tokot ma westendben, azt hiszem ilyet még ti sem láttatok :D
kép1 kép2 kép3
nekem nagyon bejön, nem rondítja, takarja el, nem lesz tőle bumszli, ugyanakkor a fogása tökéletes, és védi legalább a hátát a karcoktól.

(#49445) r3dsnake válasza xors (#49444) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

"nem rondítja"

Tényleg? :DDD

(#49446) greggggg


greggggg
aktív tag

ez kurva nagy!

már csak 2 év. 2015.10.21 :DD

greggggg felhasználónak 5 piros pontja 0 fekete pontja van.

(#49447) xors válasza r3dsnake (#49445) üzenetére


xors
senior tag

hát el nem tudod képzelni mennyit kotorásztam az arabnál mire találtam egy normális tokot :D volt olyan is hogy ajjaj... szerintem kifejezetten jól néz ki rajta, miért neked nem tetszik? :P

(#49448) greggggg válasza xors (#49444) üzenetére


greggggg
aktív tag

mint egy radiátor :)

greggggg felhasználónak 5 piros pontja 0 fekete pontja van.

(#49449) r3dsnake válasza xors (#49447) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ha azt írom, hogy nem tetszik, akkor túl szépen fejezem ki magam ahhoz képest, amit valójában gondolok róla. :DDD

(#49450) Xero válasza Ragnar95 (#49385) üzenetére


Xero
nagyúr

US kiosztást kell használni, és a Shift-2 máris tisztább szárazabb érzés. :P

Launchpadről pl annyira nem szokás indítani. Én még a régebbi iskola (10.4-nél megszokott) híve vagyok. CMD-Space és pötyögöm a program nevét, majd enter.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.