Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49951) r3dsnake válasza (#49949) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Becseszne, ha lekerülne a szifonról a home gomb.

(#49952) ittakary válasza GALARDO (#49950) üzenetére


ittakary
nagyúr

Komolyan kérdezem: miért? :)

(#49953) válasza GALARDO (#49950) üzenetére



őstag

A Nexus-t is Sreen Off-al zárom le, és mivel minden fut, multitaskingot használok.

r3dsnake
Ezt mondtátok az iOS7-re is. Ja, és biztos lesz 5" körüli kiadás is. Akinek nem tetszik, vesz egy használt i4-est ;]

[ Szerkesztve ]

(#49954) madgie válasza (#49949) üzenetére


madgie
titán

A te jóslataidban mindig bízni lehet... hogy zátonyra futott dolgok lesznek :))

Nem komolyan venni :)

(#49955) -secret- válasza r3dsnake (#49951) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Egyszer az az idő is biztos eljön. :DDD

(#49956) Xero


Xero
nagyúr

Na ezt a gondolatsort követve neki is fogtam a költözésnek.

Tudjátok mi a szomorú benne? Hogy rájöttem hülye vagyok. Ha nem ragaszkodtam volna olyan vaskalaposan a pop eléréshez gépeken (régi berögződés), akkor a folyamatosan járatott gépnek hála, a telefonon is ugyan úgy szépen folderekbe rendezve, ruleozva láttam volna a maileket.

Apránként a gyakran használt privát szolgáltatások levelezését átállítom iCloud-ra. Eddig a PH lapcsalád, FB, Steam pipa, okosan ruleokkal.

Tisztább-szárazabb érzés.

A nagyvadakat, mint Paypal vagy ebay még kicsit pihentetem. Az i5S raktárkészleteket elnézve annyira még nem hajt a migrálás szele.

Az viszont problémás, hogy a Google termékeket (YT, Drive, Docs, Analytics, Adwords, Adsense), nyilván Gmail accounttal kell használni, így a későbbiekben az is továbbítva lesz iCloud-ra.

(#49957) madgie


madgie
titán

Öö, valaki meg tudja mondani, miért van mindenki ráizgulva a Tékomos iPad Air-re? Csak egy dologra tudok gondolni, de az minimum érdekes: megveszik a készüléket 118-ért, az előfizut meg nem fizetik (?)

(#49958) Totheground válasza Xero (#49956) üzenetére


Totheground
addikt

Mar egy ideje en is agyalok a migralason, de eddig nem vitta ra a lelek, meg a gmailt jol belaktam filterekkel es meg a push is megy. De ha az megszunik, akkor nalam is megy a koltozes.
Azt meg lehet oldani valahogy, hogy bizonyos mailekrol ne jojjon notif? Gmailnel ez a skip inbox opcioval teljesen jol ment.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#49959) DanielK válasza Xero (#49956) üzenetére


DanielK
addikt

én is ezt csináltam, de mikor nem akart telefonon működni a levelezés, átálltam az outlook.comra.
küldeni akartam maileket, meg is írtam őket, majd küldés után (hallottam a hangot, hogy elment), nem találtam az elküldöttek között mikor keresni kezdtem, de se a gépen, se az icloud.com-on. simán eltűnt... :U
szóval a levelezésen kívül minden az icloudba megy, levelezésnek az outlook.com-ot használom, ahogy Ragna95 is. megbízhatóbb és nincs az egész tárhely 5GB korlátozva (az 5-ben a mentések is ott vannak).

Szóval lehet érdemes neked is elgondolkodni ezen. :K

(#49960) Xero válasza DanielK (#49959) üzenetére


Xero
nagyúr

Na olyan Isten nincs, hogy én hotmailt használjak. Akkor már inkább beállítanék a magán levelezésre is egy domaint. ;]

Én párhuzamosan használom szinte a .mac-es korszaktól kezdve az Apple megoldásait és a Gmailt is megjelenése óta. Utóbbi sokkal gyorsabban és nagyobbra nőtt, de előbbi az utóbbi 1-2 évben egészen megbízható lett.

Ettől függetlenül ezért is hagyom még békén a fontosabb szolgáltatásokat, vagy ha át is variálom, akkor backup címnek meghagyok egy gmail accountot is bennük.

Nálam jelenleg úgy néz ki a dolog, hogy minden iCloud kivéve a backup és a levelezések. Backup megy MBP-ra a kezdetek óta és ezen nem is kívánok változtatni (sosem lehet tudni mikor kell az a file), a céges levelezés saját server és domain, míg a magán iCloud és Gmail vegyesen. Ez utóbbi van a legtöbb helyen regisztrálva, és a baráti köröm is inkább ezeket a címeket ismeri. Na ezen változtatok csak.
Az 5GB-ba bőven beleférek, úgyis fél évente archiválok.

(#49958) Totheground: Én ezt a mark as read opcióval oldom meg Apple Mail-ben.

(#49961) DanielK: Online felületet nem használok, szóval az nekem édes mindegy. :P
Úgy vagyok vele, ha működik az ökoszisztémán belüli megoldás, akkor miért ne azt használjam?

[ Szerkesztve ]

(#49961) DanielK válasza Xero (#49960) üzenetére


DanielK
addikt

hát lehet, de amióta nem hotmail, hanem outlook (nekem pl: xy@outlook.hu), azóta nagyon jó lett. régen én sem használtam volna hotmailt, de az outlook más. maga az online része is gyorsabb, mint mondjuk az icloud.com. persze nem téríteni akarok, csak a saját tapasztalatomat írtam le. ;)

(#49962) b4zsi- válasza madgie (#49957) üzenetére


b4zsi-
őstag

Van benne valami. Csak azt nem értem, hogy elvileg iPadet nem tiltanak tudomásom szerint. Legalábbis itt régebben kérdeztem a topikban, hogy mire érdemes figyelni használt iPad vásárlása esetén és azt mondtátok, hogy nincs ilyen letiltási procedúra, mint iPhonenál.

(#49963) r3dsnake válasza madgie (#49957) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Majdnem 30k-val olcsobb, mint az apple.hu-n a 4g-s mar a legkisebb csomaggal is.

(#49964) Malachi válasza b4zsi- (#49962) üzenetére


Malachi
addikt

ha van benen 3G modul, és ezekben van, azt szerintem simán tilthatják. marad egy wifis ipaded, ócsóér. na persze az elmaradt számlákat kiadják behajtó cégnek, szóval ezzel is csak kétes elemek próbálkozhatnak szerintem, esetleg hamis iratokkal, vagy hajléktalan segítségével...

(#49965) DanielK válasza madgie (#49957) üzenetére


DanielK
addikt

függetlenül 189.990,- a 3G-s iPad. Így azért olcsóbb. (hiszen ha 3G-set veszel, így is úgy is kell hozzá net)

(#49966)



őstag

Ez szerintem nagyon jó

Madgie

Ha lenne hw. billem, most leírnám a BB, Nokia kórtörténetét. Minden hol eberi tényezők húzták keresztbe a számításaimat, nem a műszaki irányvonal. A Conical-t (Ubuntu) meg várjuk ki.

(#49967) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Jaj.

(#49968) GALARDO


GALARDO
addikt

Hasít, mint a k* élet. :DDD

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#49969) Cyberpunk válasza GALARDO (#49968) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Érdekes videó.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#49970) GeGexx


GeGexx
aktív tag

(#49968) GALARDO: Eszerint azért mert olcsóbb a mini már kisebb rajta az apple haszna? Ugyan már...

[ Szerkesztve ]

(#49971) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

napizene

új After The Burial végre!

(#49972) bigdady válasza Xero (#49960) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egyszer en is át akartam állni de mivel meg sem érkeztek rendre levelek iCloud-dal ki is kapcsoltam. Maradt gmail.

(#49973) whitezo88


whitezo88
nagyúr

az mi hogy a saját pénzemből saját magamnak akarok új telefont venni és az asszony kiakad? mikor pluszba jövök ki ha eladom a telefonom? (előfizetés marad, 10ért elhozom, 5k a 0% thm részlet és 70et kapnék a mostaniért. 2-3 hónap múlva meg végtörlesztem a maradék 100-110et és kész)

nem értem én ezt :U nem a gyerek vagy magunk elől veszem el az ételt, marad még elég :U
őneki szarakszik a Neo-ja bezzeg nem akarja eladni. inkább megvárja amig levélnehezék lesz. Az enyémben is kellett már tízért dock kábelt cserélni.

(#49974) madgie válasza whitezo88 (#49973) üzenetére


madgie
titán

Nekem észre sem vette a négyről ötösre cserét :DDD

(#49975) nylontacsko válasza whitezo88 (#49973) üzenetére


nylontacsko
senior tag

A leírásod alapján azt gondolom, hogy ez egy "világjelenség".
Detto ugyanez a helyzet nálam is, ugyan más eszközökkel. :Y

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#49976) Totheground válasza whitezo88 (#49973) üzenetére


Totheground
addikt

Boldog "agg"legeny let. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#49977) DanielK


DanielK
addikt

akkor csak nálunk normális a helyzet? ...még :D
még nem vagyunk közös kasszán, addig nem szól bele, csak megvitatjuk, hogy érdemes-e. Pl fogok venni ps4-et is.

(#49978) icecave válasza DanielK (#49977) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem csak nálatok, mi sem vagyunk közös kasszán, amire kell, úgyis összedobjuk, stb. Sosem szóltam bele mit vesz, ő se abba, amit én. Jövőre lesz 15 éve, hogy együtt vagyunk, és 6 éve költöztünk össze.

Persze, iPadot ő használja 90%-ban,de én vettem, mondtam,hogy a következőt ő veszi, erre: "Akkor nem lesz" :D

[ Szerkesztve ]

(#49979) whitezo88 válasza icecave (#49978) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Mi negy eve de noncs kozos kassza nem is akarok. Igy plane nem ertem mit kell kiakadni, jut is marad is. En eleve tobbet koltok a kozos dolgainkba a lakasba, most rendeztuk be meg par kisebb tetel kell. Ez pl igy pont nem megterhelo anyagilag. Na mindegy ez nem tart vissza ;]

(#49980) nylontacsko válasza DanielK (#49977) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Amikor elhangzik az első:
- Minek? -kérdés, na akkor.... akkor kezdj el futni de nagyon :D

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#49981) Cyberpunk válasza whitezo88 (#49979) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Végy új mobilt, cserébe vidd el egy éterembe némi romantikára engesztelésül. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#49982) válasza madgie (#49974) üzenetére



őstag

- Már megint új órád van?
-Már megint új telefonod van?
- Ezt még nem is láttam, most vetted? :D

(#49983) Totheground


Totheground
addikt

Kolleganak adnam el az i5-ot. Fekete, 16 giga, T-s (neki az kell), gari mar szerintem nincs (vagy alig), egy apro karc van a kijelzon, ami csak akkor latszik, ha az ember direkt keresi feny fele, keret ep. Na most ezert mi olyan ar, hogy nem bukok rajta tul sokat a piachoz kepest, de a sracot sem huzom le. 120k?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#49984) bigdady válasza Totheground (#49983) üzenetére


bigdady
nagyúr

Több mint korrekt

(#49985) Malachi válasza Totheground (#49983) üzenetére


Malachi
addikt

rendben van az.

(#49986) nord_ válasza whitezo88 (#49973) üzenetére


nord_
veterán

Biztos a sorrend a rossz. :) Én mindig a pénzügyi oldalával kezdem a dolognak, egy rossz szava sincs. (A tartozékok árait viszont nem is merem említeni neki :D Főleg, hogy most tok, fólia, autós töltő, ráadásul egyszerre...)

(#49987) icecave válasza whitezo88 (#49979) üzenetére


icecave
nagyúr

Bármi újat meglátsz nála, vissza kell vágni, mert minden nő vesz valamit, csak jól titkolja. Ugyanis ha látsz rajta egy új ruhát, még ő csesz le, hogy nem igaz,hogy nem emlékszel, már ezer éve megvan neki (közben meg tényleg új,de mekkora aduász ez a szöveg nekik nem? :D)

Egyébként asszony még ezt nem játszotta el, ő a spórolós fajta, semmi fölöslegeset nem vesz meg. iPadra helyből rávágta,hogy "minek", de nem foglalkoztam vele, mert ennyivel el is intézte, aztán most meg mindig azzal cseszegetem, hogy emlékszik, hogy feleslegesnek tartotta, most meg úgy kell lerugdosni róla, hogy használhassam :D

(#49988) whitezo88 válasza icecave (#49987) üzenetére


whitezo88
nagyúr

itt is ugyanez. többet lóg a telefonomon mint én.

csak annyira kiakadt ezen, pedig nem 200ért veszem hanem olcsóbban és beosztva. ráadásul ha ő venne újat egy szót nem szólnék. sőt én erőltetem hogy cserélje le mielőtt tényleg tönkremegy... amúgy ő cipőket szokott venni (amiket alig hord) illetve a "nincs egy göncöm se" is elég gyakori mondat :U

(#49989) #51177472


#51177472
törölt tag

Ha már ennyi a napi zene.. [link]

[ Szerkesztve ]

(#49990) madgie válasza whitezo88 (#49988) üzenetére


madgie
titán

Én feldobtam a témát az asszonynak (nem kell-e neki iPhone), de kijelentette, hogy neki nem kő, sőt, telefonban utálja a tepsit (értitek, nála a 3.5" is tepsi :D), marad a SE X8. Mivel vált szolgáltatót, így komoly 11 ezerért vettem neki a hardverapróról egy Vodásat :))

Szerk: itthon meg nekem is folyamatosan az iPad-en csüng a szabadidejében, most is szól a TuneIn Radio, Safarin ott figyel a két recept, amit épp süt-főz, közben nézi, hogy a helyi pizzázókban nem-e nyertünk ingyen pizzát :)

[ Szerkesztve ]

(#49991) bigdady


bigdady
nagyúr

Dexter ill Breaking Bad hez hasonló minőségű sorozatot tudnátok ajánlani? Este néznem kene valamit :)

Témához: sosem fogjuk megérteni a nőket ezt el kell fogadni :N En pl azt nem tudom megértetni vele hogy ne tekerje fel maxra a termosztatot mert attól nem lesz hamarabb meleg, de le se szarja mintha a falnak beszélnék "jó jó" erre másnap ugyanaz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49992) #51177472 válasza bigdady (#49991) üzenetére


#51177472
törölt tag

Bejelentve a Dexter és a Breaking Bad spin off is, utóbbi Saul-ról fog szólni mielőtt Walt ügyvédje lett volna.
American Horror Story esetleg? Zseniális. Tán még jobb mint az említett kettő, nekem nagyon bejön.

(#49993) Ragnar95 válasza bigdady (#49991) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Egyáltalán nem hasonló, de Kaliforgia? :DDD Én egyszerűen imádom, zseniális, főleg kb az első 3 évad, de azóta is elég jó azért és nem sok hasonló sorozat van :K
Amúgy Trónok harcát elkezdtem a sorozatot, mert befejeztem az első 3 könyvet (már az 5.felénél járok :D ) és egyszerűen zseniális, még így is hihetetlenül izgalmas, h ugye a könyveket olvastam már, sőt így elég jókat szoktam röhögni 1-1 megszólaláson, amikor tudom, h utána mik történnek és azok alapján válik világossá az előreutalás :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#49994) fikifiki16


fikifiki16
csendes tag

Lenne egy olyan problémám az i5-el, hogyha megrázom a készüléket akkor a bekapcsoló gomb rendesen lötyög. Most vettem észre a dolgot így nem tudom, hogy már alapból ilyen volt a készülék. :D
Valaki tapasztalat??

(#49995) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Úgy döntöttem eladom hőn szeretett iPad2-met. Mindenképpen 32 gb-os készüléket veszek helyette, csak azt nem tudom hogy Air-t 180-ért, vagy Retinás Mini-t 150-ért. Tudtok billenteni valamelyik irányba?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#49996) #51177472 válasza Mela Kehes (#49995) üzenetére


#51177472
törölt tag

Mini nekem mindig jobban tetszett, már a mérete miatt is. Eddig nem vettem (illetve vettem de tovább is adtam pár napon belül) mivel nem volt retina és nagyon zavart. Mini 2 viszont nagyon bejövős, újra gondolkodom rajta.
Én a mini fele billentenélek, bár ezt te tudod, hogy legfőképp méretben melyik jön be. Ha a nagy sem gáz, akkor Air.

(#49997) nord_ válasza Mela Kehes (#49995) üzenetére


nord_
veterán

Ez nekem is kérdés volt - amíg meg nem láttam az összement Airt. :)
(Ha inkább otthon használod, akkor Air. Ha sokat hurcibálod és zavart a 2-es mérete, akkor Mini.)

(#49998) r3dsnake válasza Mela Kehes (#49995) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A jobb ppi-s kutyu olcsobban, egyertelmuen. :)

(#49999) madgie válasza r3dsnake (#49998) üzenetére


madgie
titán

Dehogy egyértelmű :)

(#50000) r3dsnake válasza madgie (#49999) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A vidi alapjan, ami ma be lett linkelve ide, eleg nagy ez az air is. Persze eloben kell majd latni, de en a mini fele hajlok jelenleg.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.