Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172101) Cyberpunk válasza Gsx-rr (#172100) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ma még nem, ha lesz töltő nem lesz ez gond. Egy Model 3-al ez már nem gond amúgy 130-al sem. Ezek a “kockák” nem igazán erre vannak tervezve. A légellenállás k is gyenge. Városba jó, autópálya a killer nekik.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#172102) B-L-A-C-K válasza Gsx-rr (#172100) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem jobb ha hozzászoksz, mert 5-10 év és ezzel lesz tele az ország. De én még mindig jó dolognak tartom.

(#172103) SidCorky válasza Gsx-rr (#172100) üzenetére


SidCorky
senior tag

És ha valaki csak egyetlen elektromos autót tud/akar fenntartani, mert 99%-ban városban közlekedik, az ne is menjen le vele évente egyszer a Balatonra, mert rögtön kikerül a ph fórumra? :F

Btw ne vedd támadásnak, nekem nagyon szimpatikusak az elektromos autók, de egyelőre én se vennék olyat egyetlen autónak pont a hatótáv miatt, második autónak pedig túl drágák. :( Aminek már elégedett lennék a hatótávjával (értsd: kibír egy Bp-Keszthely távot anélkül, hogy centizgetni kéne, kikapcsolt klíma, rádió, stb.), annak az árából pedig inkább vennék egy kényelmesebb hibridet utazgatni és egy motort egyedül közlekedni a mindennapokban. :D

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#172104) Gsx-rr válasza Cyberpunk (#172101) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ja csak az mar uti a 20 milliot.
Kivancsi lennek innen ha valaki ott allna 20 milliovan a kezeben es autora koltene az tenyleg elektromos autot venne vagy egy premium markat.

Black: Persze idovel ez is alakul. Es hidd el nem is fikaznam es nem is fogom ha nem lesz mar kompromisszumos valasztas es tenyleg tud majd 400 kilometert normalis temponal es lesz rendes toltesi lehetoseg.

Van 3 baratomnak is de mindegyiknek
Masodik harmadik auto.
En is erosen gondolkozok neha egy olyan I3 on ami a Handrasnak van. Tolto van az utcank vegen mar.

SidCorky: vegul is egy dologrol beszelunk. Egyelore szerintem aki normalisan gondolkozik egyeduli autonak nem vesz mert a kompromisszumok miatt draga.
De ez az en velemenyem.

[ Szerkesztve ]

(#172105) Cyberpunk válasza Gsx-rr (#172104) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én vennék Teslát szívesen, de a veszélye nem fenyeget. Túl nagy luxus, most semmilyen autóm nincs, ha veszek egyszer elektromos lesz, de az elkövetkező években nem tervezek ilyen beruházást. Később meg ki tudja mi lesz, a kínálat bővülni fog úgy is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#172106) Gsx-rr válasza Cyberpunk (#172105) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Jo neked a biciklid dragabb mint egy auto :)

(#172107) Cyberpunk válasza Gsx-rr (#172106) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja meg a tömegközlekedés, mondjuk néha már unom, vagy inkább undorodom. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#172108) -secret- válasza Gsx-rr (#172106) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:D

(#172109) B-L-A-C-K válasza Gsx-rr (#172104) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én inkább az árát sokallom ezeknek, mivel az előállítási költség szerintem nem több mint egy sima nem elektromosnak. De nem csak kocsiról kell beszélni, elektromos bicikli 1.5 millától indul ami normálisabb, roller 500e, kis motor 1 milla, és még sorolhatnám.

(#172110) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Valaki használ Brita vízszűrőt?

(#172111) agabe válasza B-L-A-C-K (#172109) üzenetére


agabe
addikt

Akksi draga, nincs belole elegendo gyartokapacitas...igazabol ezert dragak, es emiatt nincsenek (Teslan kivul) normalis hatotavu nagy akksis autok a magyobb gyartoktol sem jelenleg meg.

(#172112) radi8tor válasza tothjozsi96 (#172110) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Használtunk sokáig. De rá kellett jönni, hogy nem jó megoldás. 14k-ért már be lehet szerelni rendes vízszűrőt a mosogató alá, amiben fél évig bírja a patron (cseréje 3000 Ft).

⭐ Stella

(#172113) Cyberpunk válasza agabe (#172111) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kis áttörést jelenthet majd a szilárdtest akkuk megjelenése. Jóval nagyobb energia sűrűség cellánként, jelentős hatótáv növekedés, vagy ugyanolyan méretnél kisebb tömeg, ami megint + hatótáv.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#172114) lugosi válasza radi8tor (#172112) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Miért használtok ilyen vízszűrőt?

(#172115) radi8tor válasza lugosi (#172114) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert a kancsós vízszűrőkben sok a pangó víz. 2 utántöltés között nem cserélődik a víz a szűrő körül, szaporodnak a baktériumok is ha nem tartod hűtőben a kancsót. Azt meg nem akartuk, mert 6 fokos fizet nem akartunk egész nap inni.
Hosszabb távon szerintem sokkal jobb megoldás a beépített. Sajnálom, hogy ennyit vártunk vele (kicsit féltem a művelettől hogy nem fér be, stb).

Ez a táblázat is elég meggyőző a "hatásfokukról". Alatta részletes magyarázattal.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#172116) szekra válasza radi8tor (#172115) üzenetére


szekra
őstag

Tehát, melyik a legjobb? :D

(#172117) radi8tor válasza szekra (#172116) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha van hely és pénz, akkor egy normális RO rendszer. (5 lépcsős utósózóval vagy 5 lépcsős UV csírátlanítóval)

Viszont nekem nem szimpi az RO rendszer (kivonjunk minden anyagot a vízből utána hozzá adjuk a sókat, ásványokat), ezért én a 3 elemből álló szűrőrendszert favorizálom. Például: [link]

Nekünk kicsi a konyha, nem fér be a mosogató alá ilyen, ezért 2 fázisút vettem: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#172118) lugosi válasza radi8tor (#172115) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Rosszul írtam, én összességében a vízszűrőt értettem a kérdés alatt.

(#172119) radi8tor válasza lugosi (#172118) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaa, hát azért mert nem akarunk tonna számra palackozott vizet vásárolni/cipelni. Arról nem beszélve, hogy ezeket a PET palackokat gyakran tárolják tűző napon, aminek hatására kiválhatnak káros anyagok a repedezett műanyagból.

antimon, bioszfenol A (bár utóbbi inkább a vastagabb műanyag cuccokban van)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#172120) tothjozsi96 válasza radi8tor (#172117) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ez nekem is hasznos volt, köszönöm!

Ehhez még kell venni valamit, vagy ez így kompletten beszerelhető a csap alá?

(#172121) radi8tor válasza tothjozsi96 (#172120) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR


Ezeket adják hozzá, nekem nem kellett semmi csak egy jó tömítő anyag.

⭐ Stella

(#172122) lugosi válasza radi8tor (#172119) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem, azért kérdeztem mert én az esetek 90%-ában csapvizet iszok.

(#172123) r3dsnake válasza Gsx-rr (#172104) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

20 millából gondolkodás nélkül Model3-at választanék.

(#172124) Gsx-rr válasza r3dsnake (#172123) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Tenyleg nem akarlak megbantani!

Mondod ezt te akinek sok tapasztalata es autoja nem volt.

(#172125) r3dsnake válasza Gsx-rr (#172124) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mert nem is érdekelnek az autók / nincs rá szükségem. Viszont az elektromos az egyedüli, ami tényleg piszkálja a fantáziám.

(#172126) Gsx-rr válasza r3dsnake (#172125) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ez kb olyan,hogy azert veszek ajfont meg mekintost mert az a meno.

(#172127) B-L-A-C-K válasza Gsx-rr (#172124) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Amúgy lehet én is azt vennék, bár nekem sincs nagy tapasztalatom, de abszolút nem érdekel ez a kocsi téma, vezetni se szeretek, de a Modell 3-at elfogadnám, letisztult ami tetszik, ülése is már kényelmesek, nem olyanok mint az elődöknek az első szériája, persze még most sincs egy Audi/BMW/Merci szint, de nekem bejönne ez is.

(#172128) Cyberpunk válasza B-L-A-C-K (#172127) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Sok videót kell csinálni hátha lehetünk követek. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#172129) Hunt3r22


Hunt3r22
őstag

20 misit nem adnék egy elektromos autóért. Kelet Mo-ról pedig rághatom a körmöm, leérek-e vele a Balatonra vagy sem.
10-12m körül vennék egy Toyota Camryt, maradékot félre tenném. :DDD

Xr

(#172130) radi8tor válasza Hunt3r22 (#172129) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, ez is egy szempont. Annak éri meg, akinek nem érvágás 20 millát kicsengetni. Utána "szinte ingyen" autózhat főleg ha otthon is napelemek vannak a házán.

⭐ Stella

(#172131) madgie válasza Hunt3r22 (#172129) üzenetére


madgie
titán

Pestig azért röhögve elmégy a Model 3-mal, onnan meg van normális töltő.

Elég baj az, hogy az M3-ason amúgy nincs egy Supercharger.

(#172132) Cyberpunk válasza madgie (#172131) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja a keleti rész eléggé gáz, de azért vannak. A Model 3-al meg simán megoldható a Balaton Debrecenből is mondjuk. Ezt ezek tudják, inkább ilyen e-Golf és társai a problémásak.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#172133) Hunt3r22 válasza madgie (#172131) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Pestig nincs is probléma, az a baj, hogy az M3-on napi 1-2 baleset sajnos természetes. Aki nap mint nap jár rajta annak szerintem nem kell bemutatni.

@Cyberpunk

Minden megoldható.. de ha megveszek egy 20 millás kocsit, ne 80-90 km/h-val keljen már mennem, hogy elérjem az uticélt. (Nyílván ez egyéni vélemény, de sajnos számomra ez non sense. Igen, az is egy opció, hogy megállsz és 30 percig töltöd..)

Xr

(#172134) Cyberpunk válasza Hunt3r22 (#172133) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezzel nem kell 80-al menned, hogy elérj egy töltőt félúton! ;) Igen nyilván 30 perc. Bele lehet kalkulálni, közben pisi, kis láb mozgás, kávé stb...

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#172135) Gsx-rr válasza radi8tor (#172130) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Foleg ha fizetsz 1.200.000.- korul cascot es kotelezot.

Cyberpunk: Azt mindig elfelejti mindenki,hogy 30-40 perc alatt csak 80 szazalekra tudsz tolteni. Utana ha merul nem 0 ig mesz hanem 20 szazalek korul muszaj vagy toltore rakni megint.
Tehat az akkukapacitas 60 szazalekaval szamolj ugy meg meg karcsubb a hatotav!

Meg milyen jo telen a fagyban vagy az esoben csovezni a tolto mellett vagy kuporogni a kocsiban ha nincs hova bemenni!

Az is jo lehet ha mondjuk mar veszesen merul az akksi es kifog az ember egy balesetet a 40 fokban az autopalyan es allhatsz 3 orat!

Azert nagyon komoly kompromisszum meg ez az auto ennyi penzert!

[ Szerkesztve ]

(#172136) B-L-A-C-K válasza Gsx-rr (#172135) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem néztem utána, de a videóban azt mondta már 500ból megvan.

(#172137) Cyberpunk válasza Gsx-rr (#172135) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja vagy hóvihar. Nyilván minden eshetőségre nem lehet felkészülni, majd átszállunk egy másik autóba. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#172138) DanielK válasza Gsx-rr (#172135) üzenetére


DanielK
addikt

Egyetértek, főleg ennyi pénzért. Túl nagy kompromisszum. Ha 4-5m Ft-ból meglenne egy elektromos akkor ok, de az újak is 9 körül indulnak majd.
A hatótáv miatt csak 2. autónak jók (ha nem csak városban akarsz járni vele) arra meg drágák

[ Szerkesztve ]

(#172139) madgie válasza Gsx-rr (#172135) üzenetére


madgie
titán

És ha a dugóban állsz? Szerintem ott lófaszt se fogyaszt, ennek nem kell járnia, max a fűtés/hűtés megy oszt szevasz.

Amúgy meg felmerült az M3, meg a sok baleset. Ja, igaz, de 95%-ban a Waze pont időben kikerülteti veled.

[ Szerkesztve ]

(#172140) r3dsnake válasza Gsx-rr (#172126) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én nem azért veszek azt, hanem mert a többi szar. :U

"Meg milyen jo telen a fagyban vagy az esoben csovezni a tolto mellett vagy kuporogni a kocsiban ha nincs hova bemenni!"

Kocsiban simán kibírható.

[ Szerkesztve ]

(#172141) Gsx-rr válasza B-L-A-C-K (#172136) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Varj! Azert ezt igy ne jelentsuk ki. Ugye tudod a biztositas sok dologtol fugg! Bmw topicban ment az osztas szorzas en is meglepodtem mekkora a szorzas.
Amire atlag evi 100.000 fizetnek en csak 40-et.
Az uj automra mar 160 az evi.
Baratomat kerdeztem neki Smart van o mondta neki pl 700 korul lenne a Tesla.
Meg ha uj es finanszirozott autot veszel akkor lehet olcsobb egy beepitett Casco.

Es most csak a Cascorol beszeltunk, ott a kotelezo is. Arra szamoltam 200 at.

Redsnake: ja egy olajoshordo mellett is kibirhato amiben meggyujtod a szemetet.
Ne beszeljunk mar hulyesegeket, milyen abszurd azert ott csovezel a kocsiban 40 percet hogy hazaerj 150 kilometerre

[ Szerkesztve ]

(#172142) Hunt3r22 válasza madgie (#172139) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Ha téged levisz a waze a pályáról, mást is. Kisebb utak rögtön bedugulnak. Bagnál ami egy gócpont, ott sehova nem tudsz menni... De ezen fölösleges vitázni, napi szinten járok arra, csak a tapasztalatomat írtam le.

@r3dsnake

Végülis azért veszed a 20 millas kocsit, hogy télen kibírd 40 percig, míg töltöd.

[ Szerkesztve ]

Xr

(#172143) B-L-A-C-K válasza Gsx-rr (#172141) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem néztem utána, de legyen akkor 700. Kapok érte egy letisztult kocsit ami bejön, 3,2 alatt van 100-on...stb stb. Nézzük azt nem elektromosba amiért hasonló kalibert kapok mennyibe van egy évbe biztosítás, szerviz, tankolás? Többszöröse...

Bár aki ilyen kocsit vesz, a többség biztos nem azért veszi mert spórolni akar, én se azért venném, csak mert bejön.

[ Szerkesztve ]

(#172144) Gsx-rr válasza B-L-A-C-K (#172143) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Oke! Ez jo ha a varosba akarod hasznalni.
Hiaba mond itt barki barmit masra nem jo.

Amugy igy szamolgathatunk es lehet kiderul megse akkor a differencia!

Handras minden csak nem reprezentativ!
Hogy miert? O nem atlag autohasznalo!Nezd mar meg mennyi kilometer van az autojaban 12.000 korul. Az auto 1,5 eves. Tehat nem futja a Magyar atlag 25.000 kilometert.

Kiszamoljuk mennyi evi 10.000 kilometerre egy 20 millios auto fenttartasi koltsege? Az uzemanyag kb 350.000 forint.
Tehat meg lehet jobban jon ki az elektromossal szemben!

(#172145) Hunt3r22 válasza B-L-A-C-K (#172143) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Gyorsulásba nem sok autó van ami megveri, max a hyper sport autók. Henessey, Bugatti és hasonló társaik. De az nagyon nem ez az árkategória.
20-25m körül kaphatsz M3 / M4 bömbit c43 amg, Mustangot. Nyílván ezekkel mehetsz pályán, ellentétbe a Teslával ha hosszabb útra mész. Az üzemanyag és a fenntartás magasabb, de aki 20-25 misit ki tud adni egy autóért, annak nem gond fenntartani.

Xr

(#172146) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ezért érdekes blogokat olvasni a témában, ahol a tulajok leírják mik a tapasztalataik. Mi csak elképzelni tudjuk, de az biutos hogy ma még kompromisszumokkal jár, még a Tesla autó is. Kinek mi a fontos, át rúd e állni agyilag is, szerintem ez a titok nyitja.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#172147) Lall válasza Gsx-rr (#172135) üzenetére


Lall
veterán

Egy szó, mint száz... Egyelőre! szerintem sem alkalmasak még hosszútávú közlekedésre, de a folyamatos fejlesztések ez irányba mennek és szerintem belátható időn belül hosszabb távokon is használhatók lesznek. Addig van az, amit Totheground írt. Ezeknek az autóknak a nagyrésze városi közlekedésre van kitalálva. Már azzal nagyon sokat segítenénk a (nagy)városokon, hogy nem közvetlenül bent pöfékelnek az autók.

Én tavaly nyáron huzamosabb ideig használtam egy i3-at a Balaton-felvidéken. Nagyon megszerettem. Mindehova eljutottam vele a környéken, háznál töltöttem, soha nem voltam gondba, hogy jaj le fog merülni. Igaz viszonylag rövid távokat mentem, de nulla költséggel és szennyezéssel. Nagyon eltudnék képzelni egyet 2. (városi) autónak. Munkába, boltba, suliba, stb... járós. Ha pedig kiakarok menni a városból, ott a családi gép. Sajnos még sokan ezt nem engedhetik meg maguknak (egyelőre sajnos én sem :O ), de ha effelé menne a világ az nem lenne baj.

Szóval ez a kezdeti elektromos szárnypróbálgatás (nevezzük ennek) nem ördögtől való. ;)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#172148) szekra


szekra
őstag

Hú milyen professzor itt mindenki :DDD

(#172149) Gsx-rr válasza Hunt3r22 (#172145) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Na ne! Nem kell oda ilyen auto. Papiron van meg csak az a 3.2
Az elozo autom papiron rosszabb megis elveri.
Es nezzunk meg par dolgot.
Pl a futomu ,fekek sem egy Bmw, Audi minoseg mert nincs 200 folotti tempora tervezve.
Jo lesz ez de meg szerintem 5-10 ev mire kiforr a dolog.[link]

[ Módosította: radi8tor ]

(#172150) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nem csak meg kell venni az elektromos kocsit hogy környezetkímélő legyél, hanem gondoskodni kell annak a megújuló forrásból való töltéséről: napelemeket kell tenni a házra - nem keveset.

Audi-nak lesznek jó elektromos autói. Azért az más kategória lesz, mint a Tesla (futómű, megbízhatóság, stb).

Gsx-rr: na ja, erről nem beszélnek olyan büszkén, hogy fékekből nem került rá olyan, amilyen elvárható lenne egy ilyen sportos kocsinál.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.