Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171201) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Hónap végi ebéd: link

(#171202) lugosi válasza r3dsnake (#171178) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez érdekelne, hogy mi alapján választanád a 10.5-ös pro-t. Én is éppen ipad-en gondolkozok, minél többet agyalok rajta, hogy melyik legyen, mindig másik típus jön ki! :D
Így "döntöttem" már:
- új air,
- mini 5
- új pro 11
mellett.

Amire nekem kéne az általános* dolgok mellett, hogy az apple pencillel tudjak írni és néha rajzolni.

*általános dolgok: e-mail, böngészés, szövegszerkesztés, táblázatkezelés, jegyzetelés, felhőtárhelyek elérése, e-könyvek és pdf-ek olvasása és jegyzetelése, aláhúzása.
Emellett fotók alkalomadtán történő szerkesztése, de ez másodlagos.

Szerinted / szerintetek?

Ja és mennyire vennétek mobilnetes ipad-et? Régen olyanom volt, de hosszú ideje csak a telefon tetheringelt netjével használom.

(#171203) lugosi válasza B-L-A-C-K (#171201) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az mi a monitor talapzatán?

(#171204) l.skywalker válasza lugosi (#171203) üzenetére


l.skywalker
félisten

Kapunyitó szvsz...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#171205) kali válasza B-L-A-C-K (#171201) üzenetére


kali
legenda

Egészségtelen, ehetnél húst meg grulyát, mint a rendes emberek! :DD
Na jó, a zérót irigylem, 2 éve nem ittam...

(#171206) r3dsnake válasza lugosi (#171202) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Már 120hz-es kijelző, de még megfizethető.

A mini nem rossz, de drága, az Air meg kiesik mert nem laminált a kijelzője és tükröződik mint a fene.

(#171207) B-L-A-C-K válasza lugosi (#171203) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Biztonsági ajtó nyitó.

(#171208) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Szerintetek milyen DSLR vázat érdemes venni kezdőként. Használt is érdekel, és minél olcsóbb, de ne valami lom legyen. Az obi már más kérdés, az témától is függ. Egy 50 mm-es f/1.8-as, vagy 1.4 érdekelne szép portrékhoz. Meg kéne valami széles látószög is tájképekhez. Lehet érdemes valami kit-et nézni. Egy vagyont nem költenék el, de kompakt nem érdekel, annak hamar korlátai lennének. A MILC-ek érdekesek még, videóban erősek is, de a mozgókép érdekel a legkevésbé.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#171209) Cyberpunk válasza lugosi (#171202) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem 10.5 van. Az új Air meg e közt nem sok a különbség. A jobb képfrissítés tényleg előny nála, ami azért egyes esetekben jól jön, például rajzolgatni. Amikor én vettem még nem volt ez az új széria. A 2018 iPad és e közt gondolkodtam, végül a Pro lett jobb döntés. Most nem tudom melyiket venném, nehezebb lenne dönteni. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#171210) lugosi válasza r3dsnake (#171206) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az idei air-nek laminált a kijelzője, nem?

(#171211) lugosi válasza Cyberpunk (#171208) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mennyi a rászánt keret? Van amúgy egy milyen cserélhető objektíves gépet topik is [link], ott mostanában szinte csak MILC-et szoktak ajánlani, amennyire követem. De tök segítőkész hozzáértő emberek vannak ott, szerintem kérdezd meg.

(#171212) Cyberpunk válasza lugosi (#171211) üzenetére


Cyberpunk
félisten

200-250, de ebbe már objektív(eknek) is benn kell lenniük. Esteleg néhány kiegészítő, ami szükséges. Állvány, táska a cipeléshez, memória kártya.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#171213) icecave


icecave
nagyúr

Na, nyilván Bestb*te-ban sem sűrűn fogok vásárolni...

Rendeltem egy egeret, bolti átvételellel, volt raktáron. Hátra kellett menni (de az üzleten belül), kihozzák, indulok a fizető pulthoz. Nézem, a doboza ki van szakítva, fel van bontva, be volt gyömöszölve minden. Gyors kiszedtem az egeret, mondom megnézem, erre annak a teteje tiszta kosz, az alján a talpak széjjel vannak karcolva, egyszóval egy használt egér volt benne (vagy elállási joggal visszavitt használt, vagy kiállított darab). Megyek a kasszához, mondom mi a helyzet, ezt nem kérem. A csajszi rendes volt, mondta, hogy kérdezzem meg,hogy nincs-e bontatlan. Másik pult, mondom mi a helyzet, nagyon nem lepődtek meg, hoztak egy bontatlant.
Vissza a kasszához, csajnak mondom, tök jó, volt bontatlan, erre még közli,hogy legközelebb egy munkatárs jelenlétében nézzem meg, mert rámfoghatják,hogy rongáltam. Mondtam,hogy teljesen igaza van, de ezesetben nehezen fogták volna rám, mivel benne egy láthatóan több napot használt/gyötört egér volt...

Tovább vinném a gondolatot, ha online rendelem, simán elküldik ezt az egeret és ha pl. nem csinálok videót a kibontásról, buktam volna az elállást is, tekintve, hogy milyen állapotú cucc volt benne. Hisz mivel bizonyítom,hogy ilyen volt, mikor a csomagot kibontottam...

(#171214) kali válasza icecave (#171213) üzenetére


kali
legenda

Én egy nem olcsó borotvával voltam közel hasonlóan, online rendeltem meg náluk, személyesen vettem át (Allee), a gyári csomagolás felbontva, saját szalagjukkal lezárva, a dobozban minden összetúrva, az olajos flakon hiányzott.
Azóta semmit sem vásároltam ott...

[ Szerkesztve ]

(#171215) Cyberpunk válasza kali (#171214) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Elég gáz ez a gyakorlat, én még nem jártam így, de olvastam már jó pár történetet a témában. Az biztos, hogy ilyen eset után többet én sem vásárolnék az adott boltból. Értem, hogy elállás, meg minden, de akkor adják "akciósan", nem pedig új termékként rásózni valakire.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#171216) r3dsnake válasza lugosi (#171210) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ja de. Rosszul tudtam, kevertem a 2018-assal. Akkor se vennék Air-t, béna ez az egyoldalas hangszóró.

Cyberpunk: MILC-et vegyél. A helyedben a Sony A7-et céloznám meg, legolcsóbb fullframe, és kb bármilyen obit rácsavarhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#171217) Cyberpunk válasza r3dsnake (#171216) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kösz erről jók a vélemények.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#171218) lugosi válasza Cyberpunk (#171212) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Te is bicajozol, szerintem valami könnyűt válassz, amit tudsz magaddal vinni. Én valami aps-c milcet néznék. A sony a6000 bár egy kicsit régi, de még elég jókat írnak róla.

(#171219) lugosi válasza r3dsnake (#171216) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem is az volt a 3. helyezett a 3 közül amik szóba kerültek.

(#171220) radi8tor válasza icecave (#171213) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A másik oldalról szemlélve a dolgot: nem BestByte hibája ez hanem a vásárlóké, akik használják 2 hétig az egeret betonon aztán visszaküldik.
(mondjuk vettem én már egeret karcos csúszófelülettel és az nem volt használt - olcsó műanyag).

⭐ Stella

(#171221) icecave válasza radi8tor (#171220) üzenetére


icecave
nagyúr

Ez egy 22k-s egér, elég jó talp van rajta... A bontatlan szép volt, sehol egy karc a talpakon sem :)

Amúgy meg kellene tudni, mit mondd a jogszabály. A 14 napos elállással visszavitt cuccokat simán eladhatják új bontatlanként? Esetleg ha igen, nem kellene ezt jelezni a leendő vásárló felé?

(#171222) radi8tor válasza icecave (#171221) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem szól erről a jogszabály. Eladható újként minden gond nélkül.
Szerinted bele mentek volna ebbe az EUs szabályba, ha utána értékcsökkentve lehetne árulni ezeket a cuccokat? Kizárt.

⭐ Stella

(#171223) icecave válasza radi8tor (#171222) üzenetére


icecave
nagyúr

A gond szerintem abból van, hogy az átlag magyar azt hiszi, hogy ez 2 hét ingyen használatot jelent. Emiatt szív más. Számtekes ismerősöm mesélte, hogy volt,hogy egy bulira vettek hangcuccot, jól "megküldték", aztán elállással vissza. Külsőleg nem látszott rajta, de gondolom, mennyire használt a tekercseknek. Olyan is volt, hogy egy k*rva drága gépet vettek, végigfotózták egy egy hetes nyaralást, majd elálltak a vételtől. Erre mit mondjak? Gratulálok b*szki.... :(

(#171224) Zjunior válasza radi8tor (#171222) üzenetére


Zjunior
veterán

Hat nem vagyok biztos h igaz, ebayen is nem azert van feltuntetve, new other, refurbished stb mert nincs kulonbseg.
Ha mar az iphone-rol csak a doboz folia hianyzik az mar nem új, meg itthon sem.

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#171225) kali válasza radi8tor (#171222) üzenetére


kali
legenda

Újként pedig nem adhatják el a láthatóan használt, ráadásul sérült vagy hiányos terméket, hanem a vásárlástól elálló személyen szépen behajtják a különbözetet a kapcsolódó jogszabály alapján, aztán eladják használt terméknek.

(#171226) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Márkás cipőt is kaptunk már olyat külföldről, hogy koszos volt a talpa vagy a fehér cipőn folt volt. (nem gyári hiba hanem egyértelműen visszaküldött termék mivel a papírdoboza is leharcolt volt).
Szóval külföldön is ez megy. Persze mi is visszaküldtük, amit utána küldtek már új volt.

kali: de a hiánytalan terméket eladják újként. Nem mindenen lehet látni külsőleg, hogy használt. iPhone doboza is újra fóliázható bármikor.Kijelzőre is lehet rakni védőfóliát. Ne legyetek naivak. :D Sokszor látni olyat Black Friday után hogy használt telót kapott.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#171227) r3dsnake válasza icecave (#171221) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Master 2S?

(#171228) kali válasza radi8tor (#171226) üzenetére


kali
legenda

Ha beaktiválják a telefont, annak már utána lehet járni, volt is ilyen gond például az MM-ben pont egy iPhone kapcsán, vissza is vette az üzlet végül.
Tájékoztatni kell a vásárlót, hogy ha nem új terméket kap és ez az akciósokra is igaz.

(#171229) icecave válasza r3dsnake (#171227) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem, G602-t vettem, a több prögramozható gom miatt. Előtte G502 volt, ha vezetéknélküli lett volna, megtartom, Ott is minden gomb programozva volt. Tudom, lett már kanóc nélküli utódja, de nem fogok 50k-t kiadni egy egérre, most, hogy itthon nem dolgozom, csak ritkán. G602 21,5k volt és teljesen rendben van, hozza az előzőm szintjét.

(#171230) r3dsnake válasza icecave (#171229) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Master 2S-ben gondolkoztam eddig, de a több gomb nekem is jól jönne. Most két brush-ra van beállítva az egerem, de ez csak PS-ben működik és sehol máshol nem tudom használni.

A Logi gombjait lehet alkalmazás-specifikusan programozni? Pl, hogy másképp viselkedjen PS, Böngésző, bármi alatt?

Köszi!

(#171231) icecave válasza r3dsnake (#171230) üzenetére


icecave
nagyúr

Lehet, annyi profilt csinálsz, amennyit akarsz.

Plusz lehet csak állandó billkombókat (egy vagy több gomb, sőt, fel is lehet venni tevékenységet), médiagombokat is belőni, ami mindenhol ugyanaz lesz, ha nem váltasz profilt.

[ Szerkesztve ]

(#171232) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Lol:

(#171233) -secret- válasza B-L-A-C-K (#171232) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

HA ikonja is új + itcafe is megújult.

[ Szerkesztve ]

(#171234) Zjunior


Zjunior
veterán

Annyira nem szar ez az 5G :/

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#171235) Gsx-rr válasza Zjunior (#171234) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mi ertelme van egy atlag mobilhasznalonak?

(#171236) B-L-A-C-K válasza Gsx-rr (#171235) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pöcsméregetésre jó.

(#171237) Hunt3r22 válasza Gsx-rr (#171235) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Valamivel el kell adni az új telefonokat..

Xr

(#171238) radi8tor válasza Gsx-rr (#171235) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja én is ezt kérdem minden 5G mániás ismerősömnek. Azon kívül hogy elmondhassák 1 gbit, sokkal több antenna kell, sokkal több sugárzás a lakosságnak.

⭐ Stella

(#171239) Zjunior válasza Gsx-rr (#171235) üzenetére


Zjunior
veterán

Passz:D
4G-t se hasznalom ki..
Mondjuk Uk-ban sok helyen szar a net a (kabeles vhol max 5Mbit )es megosztassal gyorsabb netet kap.
Talan ennyi:/

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#171240) radi8tor válasza Zjunior (#171239) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahol szar a net ott miért lenne jobb 5G-vel hiszen sokkal több cella kell ehhez.

⭐ Stella

(#171241) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Az 5G hosszútávon más funkcióval fog bírni mint a 4G-3G stb.

Egyrész az 5G-vel el fog és el kell jönnie az IoT időszakának, ezen túl pedig az én meglátásom szerint a WiFi ideje valahol véget fog érni vele.

Az 5G a jelenlegi vezeték nélküli felhasználási és funkcionalitási standardokat fogja összehozni és (ha normális lefedettséget tud adni rövid időn belül) új kort nyit az internetezés világában.

Nem az átlag sebessége a lényeg, az azért ennyi, mert ennyit tud.

És nem, nem fog felforrni tőle az agyunk és nem fognak megdögölni tőle a madarak.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#171242) radi8tor válasza l.skywalker (#171241) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Több sugárzás <> megdöglés. Hanem inkább több fejfájás, több figyelemzavaros gyerek, stb.

⭐ Stella

(#171243) l.skywalker válasza radi8tor (#171242) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem ismerlek, nem tudom, hogy mennyire vagy jártas ezek élettani hatásaiban - én semennyire, csak amennyit a médiából olvasok ki, márpedig -az eddig megbízható forrásaimat tekintve - ott arról írnak, hogy a tesztelés során nem jelentek meg problémák. Tekintve, hogy az IoT és az 5G egyik elsődleges felhasználási területe az orvoslás lesz, jelenleg én nem gondolom, hogy félni kéne ettől.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#171244) Gsx-rr válasza B-L-A-C-K (#171236) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Naponta tárgyalok Koreaiakkal. Segítettem az egyik srácnak ,mert defektje lett. Beültem mellé és mondtam mehetünk majd mutatom az utat. Mondja ,hogy milyen jó ,hogy itt az emberek ismerik az utcákat normális címezés van stb..
Náluk káosz az egész ha valamit akarnék küldeni kb annyit tudnék megadni ,hogy valahova vigyék a városba.
Kérdezem,hogy navival gondolom azért megtalálnék mindent.
Persze nálunk igazán jó a navi ,mert It ország vagyunk.
Nálunk is jól működnek ezek a dolgot. erre olyan őszintén hangosan kinevetett: Nálunk 5g van, itt ez a szolgáltatás lószar ,ha pár másodpercre nincs internet elérés már vissza is reklamálják az előfizetési díjat.

Amúgy azt olvastam a meteorológiai előrejelzést is hazavágja az 5g

[ Szerkesztve ]

(#171245) l.skywalker válasza Gsx-rr (#171244) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ami engem aggaszt, hogy a jelenleg megosztott vizsgálatok szerint sokkal jobban befolyásolják a tereptárgyak az 5G-t mint a 4G-t. Főleg lakásban szinte a negyedére esik vissza a jel erőssége.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#171246) Gsx-rr válasza l.skywalker (#171245) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nálam amúgy is szar a térerő. :) Voda 0,telekommal épp ,hogy elvagyok. Régen volt Gsm jelerősítőm emiatt.

amúgy tényleg túl van lihegve az egész. Kinti házamban 10-es net van a legnagyobb elérhető a 40 Mb/s.
Tökéletesen elvagyok vele

[ Szerkesztve ]

(#171247) meroly


meroly
veterán

5S-ben van lehetőség arra hogy az értesítések és a hívás hangerejét külön állítsam be?

Impossible is nothing

(#171248) l.skywalker válasza Gsx-rr (#171246) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen, a jelenlegi felhasználói szokások mellé itthonra nekem szinte felesleges, hogy bekössem a Digi 1Gigabites vezetékes csomagját is, lévén a jelenlegi Invitel 250Megabites is tökéletes, sőt átlag 280-al hasít, mert szerintem egyedül vagyok az optikán a környéken. De mivel a Digi megvette az Invitelt, egyszer így is úgy is Gigabit lesz.

De ezért akarják úgy eladni (és szerintem ebben van is igazság) az 5G-t, hogy "new way of internet" lesz, mert a tulajdonságai és a jelenlegi szokásaink alapján sehogy sem vág össze, azon kívül, amit feljebb is írtak, hogy ePénisz növelésre tökéletes lesz, nem tudunk mondani olyan funkcióját a jelenlegi online életünkben, ahova elkélne ez a fajta sebesség.

Ezért gondolom én és jelzik előre sokan, hogy változni fog ez is. Sokkal több eszközben lesz 5G chip, mint eddig. Szélesebb lesz a bekötött dolgok száma, típusa. Ahogy egy konferencián ezzel kapcsolatban megjegyezte a Telekom egyik hazai mérnöke: nem csak a fákban, de minden levélben külön is lehet majd chip és nyomon lehet majd követni vele a fotoszintézist.

Itt persze most akkor végképp előkerül a privacy és az, hogy milyen szinten is leszünk megfigyelve - és igen ezek fontos dolgok, mert habár a technológia nem ezzel a céllal jött létre, de rossz kezekben nagyon csúnyán vissza lehet majd élni vele - és pár korábban látott sci-fi film fog szerencsétlenül megelevenedni.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#171249) Gsx-rr válasza l.skywalker (#171248) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Most kottettem be Digis netet az irodaba, mondtam eleg az alap.
1gb a minimum elerheto

(#171250) l.skywalker válasza Gsx-rr (#171249) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen és döbbenetes, hogy amiért most csomagban fizetek 11ezret az a Diginél 4x gyorsabb nettel 6500. Tény, le kell cserélnem pár kábelt és pár eszközt, de akkor is :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.