Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172301) Totheground válasza Gsx-rr (#172298) üzenetére


Totheground
addikt

[link]
Legalább a felet érintetted, ezért egy nem akarok egyet kiragadni, porgesd at mindet es válogass.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#172302) DanielK válasza Totheground (#172290) üzenetére


DanielK
addikt

+1

(#172303) madgie válasza Gsx-rr (#172298) üzenetére


madgie
titán

Tegnap eszembe jutottál, hogy hülye elektromos autó, meg tötyögjön a franc pályán hosszútávon: a miskolci esküvőmre odafelé 115-ös átlagsebességgel mentem le a Dusterrel (igen, pályán is), hazafelé meg kb 140 átlaggal. 6 literrel több benzin fogyott hazafelé, mint oda. Máskor inkább hamarabb indulok, amúgy is nyugisabb volt kint tötyögni, mint a román marhákkal, meg a hazai Audis társadalommal tilitolizni a belsőben.

(#172304) kali


kali
legenda

Ha már erről is beszéltetek:
Tegnap este jövünk haza Budapestre, az autópályán felújítási munkálatok miatt az egyik oldal teljesen lezárva, egy oldalon, 3 sávban megoldva az oda és vissza irány, 60-as táblák sora hosszabb távon és gyakori terelések, mert a 3 sáv sokszor 2-re szűkítve, közvetlenül egymás mellett egy oda és egy vissza sáv.
Asszony vezetett, a 60-as táblánál ment a megengedett maximummal, erre mögöttünk éktelen villogás, mondom ne foglalkozzon vele, de csak lehúzódott, már amennyire tudott, erre egy fehér Porsche Cayenne már előzött is, mellettünk vagy 120 km/h sebességgel mehetett el, de utána még gyorsíthatott, mert nem sokáig láttunk.
Ilyenkor remélem, őt más villantja le, minimum egyszer...

(#172305) Gsx-rr válasza madgie (#172303) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az hany kilometer? Neked kb 120?

(#172306) Gsx-rr válasza kali (#172304) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Alapban miert nem a szelso savban mentetek?

(#172307) szekra válasza Gsx-rr (#172306) üzenetére


szekra
őstag

"3 sáv sokszor 2-re szűkítve, közvetlenül egymás mellett egy oda és egy vissza sáv."

"de csak lehúzódott, már amennyire tudott"

(#172308) Gsx-rr válasza szekra (#172307) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Koszi, nem olvastam figyelmesen. Akkor meg nem ertem minek huzodtak le. Majd ha annyira siet eloz szabalytalanul.

(#172309) kali válasza Gsx-rr (#172306) üzenetére


kali
legenda

Egyrészt a 60-as tábla miatt, hiszen annak okán senki sem mehetne attól gyorsabban, tehát nem is előzhetne, másrészt már jelezte tábla - látni is lehetett már, mert közel volt a terelés/szűkülés -, hogy a szélső sáv (ismét) el fog fogyni, ezért soroltunk át előtte a másikba, így ha rajtam múlt volna, én duplán nem húzódok le azért, hogy elősegítsem más szabálysértését.
A Porsche vezetőjétől kellene csak megkérdezned, hogy miért követett el szabálysértést, mert ha csak a sebességét nézem, már akkor is durván szabálytalan volt.
A feleségem ilyen előzékeny és nem is olyan régóta vezet még - bár a fél évhez képest, km már van sok -, ezért zavarja, ha villognak vagy dudálnak rá, akkor is, amikor nem kellene foglalkoznia azzal, mert szabályosan közlekedik.

[ Szerkesztve ]

(#172310) Gsx-rr válasza kali (#172309) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Na látod,itt kezdődnek a problémák,mikor valaki azt hiszi ,hogy a belső sávban ő mehet a megengedett sebességgel.Neked kötelességed mindig a külső sávban menni ,hiába mész a maximális megengedett sebességgel.

Én azonnal elvenném azoknak a jogosítványárt akik nem tartják be a jobbra tartási kötelezettséget!
"A párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen az azonos irányú forgalom számára két forgalmi sáv van, az előzés befejezése után a külső forgalmi sávba vissza kell térni."

Ha ezt te nem tartod be akkor ne reklamálj mert te ugyanúgy szabályt szegsz!

[ Szerkesztve ]

(#172311) Gergőke88 válasza Gsx-rr (#172310) üzenetére


Gergőke88
addikt

Kacagok...
Lassan tényleg előfizetek, hogy a sok f.szsagot ne olvassam.

[ Szerkesztve ]

(#172312) Gsx-rr válasza Gergőke88 (#172311) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Te is nagy söfőr lehetsz! Értelmezd már ezt a mondatod ,és mond ,hogy igaza van:

Egyrészt a 60-as tábla miatt, hiszen annak okán senki sem mehetne attól gyorsabban, tehát nem is előzhetne,

[ Szerkesztve ]

(#172313) radi8tor válasza kali (#172309) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs értelme hősködni. Az ilyenek mindig megússzák valahogyan.

⭐ Stella

(#172315) aprokaroka87 válasza Gsx-rr (#172312) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

kivéve a kékfényes autók :)

(#172316) kali válasza Gsx-rr (#172310) üzenetére


kali
legenda

Nagyon rosszul látod a dolgokat...
Egyrészt alig volt már távolság, hogy a sáv elfogyjon, senki nem is ment már ott a külső sávban, mindenki beljebb sorolt már korábban, nem véletlenül, másrészt mi is alig tudtunk már visszamenni utána - én ezért nem is engedtem volna már el a szabálytalanul előző autót.
De ettől függetlenül is, a 60-as tábla az 60-as tábla, ami alól a Porsche vezetői sem kivételek.
Ha valakinek, nekem nem különösebben kell bemutatni a Kresz szabályait, noha megszoktam korábban, amikor még megannyi baleseti jegyzőkönyvet és rajzot készítettem, hogy sokan sajátosan látják és próbálják értelmezni a dolgokat, szabályokat, még ha nem is volt igazuk...
Még úgy sem, ahogy te csináltad, kiszedve egy mondatrészt a szövegkörnyezetből.
Mindegy,, nem vitatkozom tovább, értelme nulla, ha már valaki eleve úgy áll hozzá, ahogy te.

radi8tor: Ha rajtam múlt volna, nem is...

[ Szerkesztve ]

(#172317) Gsx-rr válasza kali (#172316) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Azt is mondtam ,ilyen esetben természetesen nem kell lehúzódni.
De azt nem gondolhatod ,hogy a 60-as tábla miatt amennyiben a belső sávban közlekedsz jogod van ott lenni mert nem lehet előzni.

A másik ,amennyiben van lehetőség el kell engedni a gyorsabb autót.
Sose tudhatod ,hogy esetleg nem indokolt-e a sietség.
Te is kerülhetsz esetleg olyan helyzetben és te sem tartanád be a 60-as tempot.

(#172318) Totheground válasza Gsx-rr (#172317) üzenetére


Totheground
addikt

"Sose tudhatod ,hogy esetleg nem indokolt-e a sietség."

Lmao, sokat vártam, de csak ideért a kedvenc kifogásom.
A 250es seggfej is épp a kobramarásos terhes feleseget vitte oltatni es miközben hívta a kórházat véletlen eldurrantott egy fotót. :C

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#172319) Gsx-rr válasza Totheground (#172318) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Azért ehhez kell egy vezetési kultúra ami nálunk nincs.

(#172320) Gergőke88 válasza Gsx-rr (#172312) üzenetére


Gergőke88
addikt

Itt csak te tudsz vezetni. Mindenki más amatőr ebben is hozzad képest ;)

(#172321) Gsx-rr válasza Gergőke88 (#172320) üzenetére


Gsx-rr
veterán

:D :R Ne izgulj,egyszer valamiben csak te is jó leszel! :)

[ Szerkesztve ]

(#172322) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Kell egy dioptriás napszemüveg, keretet már kinéztem, csak színeben nem tudok dönteni, szerintetek:

1
2

(#172323) Gsx-rr válasza B-L-A-C-K (#172322) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Haverom tegnap volt szemüveget csináltatni. 95.000.- forint csak a lencse??? Az azért komoly.

1-es ,bár a név kötelez :)

(#172324) B-L-A-C-K válasza Gsx-rr (#172323) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én már szemészre költöttem az elmúlt 1 évben 500e+-t és még most se jó. Ez a napszemüveg egy -0.75-ös lencsével ~80 lesz...

(#172325) Gsx-rr válasza B-L-A-C-K (#172324) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Elbagatellizálják az emberek a napszemüveg fontosságát. Hozzáteszem nem nagyon hordok ,nincs térlátásom benne.
De volt egy daganat a szemhéjamon valószínű az erős naptól ami lehetett volna rosszindulatú is.(Laphámrák)
Tehát muszáj vagyok magamra erőltetni így a műtét után

[ Szerkesztve ]

(#172326) szekra válasza B-L-A-C-K (#172322) üzenetére


szekra
őstag

Csakakettes

(#172327) B-L-A-C-K válasza Gsx-rr (#172325) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem meg olyan fényérzékeny lett a szemem hogy nélküle nem tudok meglenni kint, ha egy kicsit erősebb fény visszatükröződik pl egy kocsin, a fénye benne marad a szemembe 1-2 percig, olyan mintha napba néznél sokáig, és ugye nyáron akármerre nézzek elég sok ilyen fényvisszaverődésbe nézek, ezért kell a napszemüveg, de oda is a legjobb, UV-s, polarizált, karcálló...stb azért ilyen drága...

És neked nem kellene megműteni?

szekra: Lehet az egyes lesz, azt kihagytam barna lencse lesz benne, és lehet a szürkéhez jobban menne.

[ Szerkesztve ]

(#172328) Gsx-rr válasza B-L-A-C-K (#172327) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Már megvolt 2 hónapja. Rendes szemész nem vállalta ,mert azt mondták lehet akkorát kell kimetszeni ,hogy kell plasztikázni. Júniusban októberre kaptam időpontot ami azért komoly ,mert ha kiderül gond van addig eltelik akár fél év is.
Plasztika sebész barátom megcsinálta azért is tudom elvileg nincs gond ,mert volt szövettan is

Tehát erőltetem ha szabadban vagyok ,de nem nagyon szeretem. Kint viszont muszáj lesz

[ Szerkesztve ]

(#172329) Gsx-rr válasza B-L-A-C-K (#172322) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ilyesmi szemüvegem van ,mint a 2-es ,de pl nekem ez már túl sötét. 2 percig bírom. A színes lencséket jobban elviselem

[ Szerkesztve ]

(#172330) B-L-A-C-K válasza Gsx-rr (#172328) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor már utána jártál legalább, csak tudom ezek a bőr daganatok hamar áttetet csinálnak ha gázosak, szóval nagyon oda kell figyelni rá.

(#172329) Gsx-rr:

Ez hasonló mint amit kinéztem, fekete lencse nekem se jön be, kipróbáltam sokat, és csak a sötét barna amit kellemesnek találtam, és abban is csak a polarizált, azaz ami megszűri a fényt.

(#172331) Gsx-rr válasza B-L-A-C-K (#172330) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Be is voltam sz@rva par hetig. Nem is gondoljuk ,hogy jobban oda kellene figyelnunk magunkra,csak mikor mar gond van.

(#172332) Totheground


Totheground
addikt

Na, a mai is jó nap volt, állandó (és indokolt) hőguta riasztás, tájfun riasztás és meg este még egy 6.2-es rengés is. :D

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#172333) madgie válasza Gsx-rr (#172305) üzenetére


madgie
titán

Kb 200.

(#172334) Gsx-rr válasza madgie (#172333) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Eleg nagy a difi fogyasztasban.

(#172335) madgie válasza Gsx-rr (#172334) üzenetére


madgie
titán

Mert egy b@szom nagy tégla a Duster, 1,6 szívóval, öt sebességgel. Nyilván tudom, hogy nem 140-150-re “való”, míg mondjuk egy automata dízel Passat ugyanott felpakolja magát hetedikbe és ki túlzással alapjárati fordulaton suhan.

De itt jön a képbe az ár, ugye az elektromosnál szokott előjönni, hogy drága. Az, de mihez képest? Dusterhez képest a Passat is az, mégsem merül fel, mint életképtelen alternatíva. (pedig jóval több a Suzuki-Opel-Dacia szintű tulaj itthon, mint az Passat-A4-Superb)

(#172336) Gsx-rr válasza madgie (#172335) üzenetére


Gsx-rr
veterán

A lényeg neked megfelel,gondolom szempont volt ,hogy pakolni is lehessen bele.

Már nem emlékszem kb 6 éve akartunk használt Dustereket a cégbe de nem volt kínálat automata dízelből.

(#172337) madgie válasza Gsx-rr (#172336) üzenetére


madgie
titán

A sima dízel is sokkal jobb ennél hosszútávon, ez az 1,6 szívó egyszerűen nem pályára való. Illetve de, ha papatempóval autózom vele, 115-120 körül teljesen jó még a fogyasztása. Rá kell szánni azt a negyed óra pluszt, belefér.

Amúgy azért ez lett, mert relatív olcsó volt és újkora óta ismerem (családon belül). Nem akartam belenyúlni valami pénznyelőbe.

(#172338) Gsx-rr válasza madgie (#172337) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Realis esszeru valasztas szerintem, igaz en gazdasagossabb motorral vettem volna. Ha jol tudom nalatok is van kisgyerek, oda meg nincs is jobb mint egy Suv.
Aki mar pakolt napi 5x ki be gyereket az tudja :)

(#172339) madgie válasza Gsx-rr (#172338) üzenetére


madgie
titán

Jaja, sokszor van megpakolva, azért én is viszek drónt, hátizsákot, állványokat, ha meló van, egy kisautó csomagtartójában nehezen férnének el ezek. Gyerekcuccok meg pláne :D

(#172340) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Eljött az idő, kipróbálom már én is... (S3 Nike+)

[ Szerkesztve ]

(#172341) Gergőke88 válasza -secret- (#172340) üzenetére


Gergőke88
addikt

Fasza...
Miért nem s4?

(#172342) B-L-A-C-K válasza Gergőke88 (#172341) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mert olyan occsó volt ha megtudnád irigykednél.

(#172343) -secret- válasza B-L-A-C-K (#172342) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:K

(#172344) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#172342) üzenetére


Gergőke88
addikt

Megtudtam. Én ennyiért vettem s4 SS-t. ;]

(#172345) B-L-A-C-K válasza Gergőke88 (#172344) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Oké.

(#172346) odrif


odrif
MODERÁTOR

(#172347) radi8tor válasza odrif (#172346) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

B-L-A-C-K kicsit odalépett neki.

⭐ Stella

(#172348) B-L-A-C-K válasza odrif (#172346) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Bármi átlépi a sebességet sokszorosan nem hír, de a világon letrafiznak egy rollert, egyből...:D

Amúgy van ami 150-nel megy.

(#172349) odrif válasza B-L-A-C-K (#172348) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nyugi van, azt írják hogy nem tudnak megbüntizni,
:DDD

20 éve a Prohardveren

(#172350) válasza B-L-A-C-K (#172348) üzenetére



őstag

És jobban gyorsul mint egy Tesla. :P
Várom az elektromos görkorcsolyát, BT-n telefonról adnák gázt :D

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.