Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172051) szekra válasza Gsx-rr (#172049) üzenetére


szekra
őstag

Kiderült a hozzászólásodból ám, hogy hajnal 3, 0db autó körülötted szituról van szó.. :D

[ Szerkesztve ]

(#172052) ittakary válasza szekra (#172051) üzenetére


ittakary
nagyúr

igen, teljesen hülye vagyok, hogy ezt nem olvastam ki

(#172053) radi8tor válasza Gsx-rr (#172049) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ilyen alapon mondhatnád azt is, hogy hajnali 3-kor 0 forgalomnál meg sem kell állni a piros lámpánál.

Azért indexelünk, mert indexelni kell.

⭐ Stella

(#172054) ittakary válasza radi8tor (#172053) üzenetére


ittakary
nagyúr

éjszaka a sebességhatárokat sem kell betartani :U

(#172055) szekra válasza radi8tor (#172053) üzenetére


szekra
őstag

Az ilyeneknek a stop tábla is jelzés értékű, pedig bacták már meg havert emiatt 50k-ra, mert mackó sajtnak vette 0 forgalomnál.

(#172056) Gsx-rr válasza szekra (#172051) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az egesz egy altalanositasbol indult. Termeszetesen nem vagyok hulye hogy sajat magam es masok epseget kockaztassam egy index nelkuli manoverrel.

30 ev alatt 3 gyorshajtasom volt tavaly es iden.
2 hete is sikerult ejfel utan valahol Balatonon belefutnom 73-al.
Tavaly ugyanez volt ugyanazon az uton,most megsem lattam hol bujtak el.

Ittakary: Te meg soha az eletben nem szegtel meg kresz szabalyt?

[ Szerkesztve ]

(#172057) radi8tor válasza szekra (#172055) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, és nem a hajnali 3-as forgalommal van baj, hanem hogy nappal is előjön belőlük az ösztön, hogy ááá minek indexeljek nincs értelme. Ne ezek azok akik 10 sávváltásból jó ha egyszer indexelnek. Aztán ha nem engeded be, akkor meg jön a felháborodás.

Gsx-rr: én sem szeretem a sztereotípiákat, de sajnos azt tapasztaltam az elmúlt években, hogy minél drágább autója van valakinek annál inkább kevésbé motivált az index használatára - mert az a kispályásoknak való.

Szerintem itt nem azon van a hangsúly most hogy egyszer megszegi, mert persze az előfordul hogy később gondolsz az indexre mint hogy már félig áthúzódtál. Arról van szó, akik egyáltalán nem érnek az irányjelzőhöz.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#172058) válasza Gsx-rr (#172056) üzenetére



őstag

Nekem volt idő mikor hetente jött össze annyi. Szégyellem is a pofám, hogy nem vettem észre a trafit :D Itakarynak fél éves gyakorlata van, mit akarsz tőle :DDD

[ Szerkesztve ]

(#172059) Gsx-rr válasza radi8tor (#172057) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Kicsit ezt azert tulreagalod. Azert mert ezt irtam azt jelenti soha nem hasznalom az iranyjelzot?
Es mar teljesen megismerted a vezetesi szokasaimat.
Nagyreszt a forgalom utan kullogok, nincs kedvem tolakodni ,hogy 2 perccel elobb odaerjek. Tegnap is azt neztem vasarnap mindenki ,hogy rohan kb mindenki elment mellettem amig beertem a Lehel terig

(#172060)



őstag

YouTube car crash - a legtöbb baleset elkerülhető volna, csak nem tudnak vezetni az emberek. Rálép a fékre és onnantól már csak utas. Manőverezésre képtelenek. Én pl biztonságosabbnak tartok egy erős autót mint egy átlagost, mert ha gyorsítással kerülsz el egy balesetet azzal vissza váltasz és ugrik, vagy az alul felül kormányzást tudod korrigálni . Az egyszerű sofőr csak a féket ismeri.

[ Szerkesztve ]

(#172061) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Ki lett ragadva ez az index használat és a drága autók.
Én meg azt látom ,hogy a kis autókkal száguldoznak össze vissza váltanak sávot ,mintha valami versenypályán lennének és itt nem a Hondásokra és a többi suffnitunning autósokra gondolok.

Próbálgattam ezt az önvezető funkciót a G11-en. Háát nem tudom ki az aki rá bírná bízni magát. 10 másodperc után már biztos 140 volt a pulzusom

[ Szerkesztve ]

(#172062) szekra válasza Gsx-rr (#172061) üzenetére


szekra
őstag

Én pl. pont h használom, mert sávtartó nem engedi és elég veszélyes amikor megfogja a kormányt. Nem mindig kapcsolom ki.

(#172063) B-L-A-C-K válasza Gsx-rr (#172056) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó öreg vagy már more.

(#172064) Gsx-rr válasza szekra (#172062) üzenetére


Gsx-rr
veterán

A másik ,hogy komoly,hogy már ezek az autók full online-ok állandóan. Én nem aggódok sose emiatt ,de azért kicsit aggasztó.
Állandóan tudni hol az autó ,hol van ,hol volt.
Mondjuk egy balesetnél is visszakövethető az előző sebesség pozíció stb....
ez akár jó is lehet

Black: aha 44! :)

[ Szerkesztve ]

(#172065) Cyberpunk válasza Gsx-rr (#172061) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mondjuk az az önvezetés inkább sávtartó automatika szint. A Tesla fényévekre előrébb jár a többi gyártónál, de ott is van még hova fejlődni. Néhány év múlva egyébként városban is elhagyható lesz a sofőrködés. Jöhetnek a robot taxik. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#172066) Gsx-rr válasza Cyberpunk (#172065) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Arra kivancsi lennek ,hogy milyen hatekonyan kerulnek el egy elore lathato balesetet. Pl valaki radhuzza a kormanyt a masik savbol.

(#172067) B-L-A-C-K válasza Gsx-rr (#172066) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sokat olvastam róla, elvileg jobban reagál majd mindenre mint egy ember.

(#172068) Cyberpunk válasza Gsx-rr (#172066) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A YT-n vannak videók ilyenekről, persze hibákról is. [link] A technológia jobb lesz hamarosan, tele vannak szenzorral, kamerák, radar jóval előrébb lát, gyorsabban reagál. Inkább olyan kérdések az érdekesek, hogy ha mindenképpen választani kell kit üssön el felnőtt vagy gyerek, vagy magát vezesse fának/árokba stb...

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#172069) Gsx-rr válasza B-L-A-C-K (#172067) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Es regionalis lesz? Gondolok a kresz szabalyokra. Gondolom ehhez az adott orszagnak is kell ,hogy tamogassa a rendszere. Vagyis kell egy kozponti rendszer, ahol nincs ott nem tud mukodni rendesen?

Cyberpunk: ilyenekre gondoltam en is

Ezekre lesz jo az 5g ,hogy az ilyen autok egymassal is tudnak kommunikalni es ott elkerulheto a baleset

[ Szerkesztve ]

(#172070) Makifeju


Makifeju
tag

Sziasztok!
SEGÍTSEN már valaki mert agybajt kapok!!!
Beállítottam első iphone 6 telóm,a beállításokban ott van hogy meg kell erősítenek apple id fiókom,ehez küldenek az email címemre egy jelszót. Email jön,de tök üres!! Nincs benne az ég világon semmi...se szöveg,se kód se semmi! Ha másik email címre akarom kérni a kódot,egyfolytában a jelszót kéri. Beírom,aztán újra kéri meg újra...
Most ilyenkor mi a gránát van?? :O

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#172071) -secret- válasza Gsx-rr (#172066) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Én azon gondolkodtam, mi van ha mondjuk a kamerához csapódik egy kavics vagy bogár, akkor azt felismerő, hogy ez nem ütközés és nem kell besatuzni?!

(#172072) Gsx-rr válasza -secret- (#172071) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Hat a rafutaserzekelok ezt mar tudjak

(#172073) Cyberpunk válasza Gsx-rr (#172069) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A jogi szabályozás még nem lefutott téma. Szerintem a legjobb az egységes rendszer lenne, mint ahogy a KRESZ is az világszinten, persze többnyire, ha nem nézünk ilyen baloldalon közlekedek különbségeket.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#172074) Makifeju


Makifeju
tag

Köszi! :P
Megoldva!

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#172075) ittakary válasza Gsx-rr (#172056) üzenetére


ittakary
nagyúr

itt arról van szó, hogy te azt írtad direkt kiütteted az index nélküli sávelhagyás figyelőt az új autóidból mert idegesít :D itt semmi másra nem írtam, csak és kizárólag erre

itt most nem rólam volt szó, és egy szóval nem mondta senki hogy én mindenhol indexelek és minden sebességet betartok

BLACK pedig annyit írt neked, hogy ez már egy 50 éves poén erre te egyből visszacsaptál neki

(#172076) Gergőke88 válasza ittakary (#172075) üzenetére


Gergőke88
addikt

Tényleg leállsz vele? 🤷‍♂️
Most csalódtam... :(

(#172077) Gsx-rr válasza ittakary (#172075) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ezen folosleges tovabb rugozni, az a baj ,hogy itt olvasva a szovegkornyezet vagy annak hianya miatt az ember nem ugy erti mint ahogy azt pl en szerettem volna.
Ez a funkcio siman menubol kikapcsolhato es ha megmutatnam par olyan helyzetben ertened miert idegesito neha.
Amugy ezeket nagyon sokan kikapcsoljak nem azert mert nem akarnak indexelni.

Pl a tavolsagtarto tempomat is nekem nagyon jol mukodott Audiban Bmw-nel meg sehogy sem tudtam jol beallitani.

Lehet rosszul emlekszem de talan Handras is azt mondta ,hogy ezeket mindenki kikapcsolja?

[ Szerkesztve ]

(#172078) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Kicsit gáz hogy egyre több a balhé itt, és már benne se vagyok...:/

(#172079) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#172078) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet alacsony az ingerküszöböd, de azért ez nagyon messze van/volt a balhétól. :N

⭐ Stella

(#172080) ittakary válasza B-L-A-C-K (#172078) üzenetére


ittakary
nagyúr

nem baj tesa, pénteken ledrónozlak

(#172081) B-L-A-C-K válasza ittakary (#172080) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jupi.

(#172082) Gergőke88


Gergőke88
addikt

radi: te vagy a szakértő milyen kulacsot vegyek (amibe van gyümölcs kosár...)?
Webshop linket is please (ha lehet magyar)
Köszi

(#172083) radi8tor válasza Gergőke88 (#172082) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kulacsban nem vagyok szakértő. :D

De ha azt kérdezed milyet vennék: csak üveget. Gyümölcs kosár meg necces téma, mert ha műanyag, akkor az káros lehet a kioldódó anyagok miatt. Ha meg fém a kosár azt a gyümölcsök savassága kezdheti ki idővel.

Szóval passz.

⭐ Stella

(#172084) icecave válasza radi8tor (#172083) üzenetére


icecave
nagyúr

Én vettem egy BPA free-t, aztán jól van. Most volt is még Intersparban, jóideje árulják. 2500-3000 ft, 0,4-0,7 dl-esek.

[ Szerkesztve ]

(#172085) Gergőke88 válasza radi8tor (#172083) üzenetére


Gergőke88
addikt

Azt hittem a kisujjadban van ez is :)
Lehet megnézem amit iceave említett, de a gyumolcskosar jó lett volna.

(#172086) radi8tor válasza Gergőke88 (#172085) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt nézegettem anno, de elég sok negatív vélemény volt róla, így inkább nem vettem.

⭐ Stella

(#172087) b4zsi- válasza Gergőke88 (#172085) üzenetére


b4zsi-
őstag

Feleségem ilyet vett magának 1-2 évvel ezelőtt és szereti. [link]

[ Szerkesztve ]

(#172088) radi8tor válasza b4zsi- (#172087) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tritan műanyag az jó. Turmixgépeknél is olyat használnak.

⭐ Stella

(#172089) lugosi válasza icecave (#172084) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én ilyen 690 Ft-osat használok a biciklizéshez, és eddig bevált. Igaz, semmi különleges funkciója nincs azon túl, hogy nem folyik ki belőle a folyadék, és nem törik össze. A nyílása elég széles ahhoz szerintem, hogy gyümölcsöt is bele lehessen tenni, bár kosár vagy ilyesmi nincs benne.

(#172090) szekra válasza b4zsi- (#172087) üzenetére


szekra
őstag

Ez jópofa.

(#172091) XFishboneHUN válasza b4zsi- (#172087) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Tetszik, köszi a linket! :)

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#172092) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Abszurdisztán [link] neszíjáfüvet, mert elvisz a jard, azt lesz felfüggesztett na, helyette menj, azt rúgj be jól, az "senkit" sem zavar na. Priusszal meg el is áshatja magát ez a szerencsétlen.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#172093) Cyberpunk válasza Cyberpunk (#172092) üzenetére


Cyberpunk
félisten

[link] mondjuk a cikkíró is be lehetett szívva. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#172094) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Handras utan en lehetnek az elektromos auto ellennagykovet :D
Lehet kene csinalni egy csatornat ahol csak a negativ oldalukat emelik ki.
Biztos nepszeru lenne!
Direkt mentem mogotte 1-1,5 kilometert, 86 km/h val egy kamion mogott az autopalyan nagy elmeny 12 millioert!

[ Szerkesztve ]

(#172095) SidCorky válasza Gsx-rr (#172094) üzenetére


SidCorky
senior tag

Mert csak az elektromos autósok csinálnak ilyet. Honnan tudod, hogy nem a személyisége ilyen és nem csinálná ezt egy benzines/dízel autóval is?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#172096) Gsx-rr válasza SidCorky (#172095) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Egy ilyen doboz autopalyatempoval nem tud gazdasagossan kozlekedni. Hatotav felezheto siman

En meg nem lattam egy elektromos autot se 130-al autopalyan. Naponta viszont latok 100 km/h val beloluk.

[ Szerkesztve ]

(#172097) Cyberpunk válasza SidCorky (#172095) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja indokolatlanul is hajtanak lassan egyesek, nekik meg mindegyik mi van alattuk. Ezekke azért lehet autópálya tempót haladni, nyilván hamarabb merül.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#172098) SidCorky válasza Gsx-rr (#172096) üzenetére


SidCorky
senior tag

Nyilván, de nem is autópályás használatra vannak ezek kitalálva, hanem városba, nem mondtál sok újdonságot azzal, hogy gyorsabban merül nagyobb tempónál. Ez a "direkt mentem mögötte..." duma inkább úgy jön át, hogy azért is bele akartál kötni az elektromos autókba.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#172099) B-L-A-C-K válasza Gsx-rr (#172094) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem megy túl lassan, kamionos tempo, nem is a belső sávba megy lassan, szóval az ilyenen én abszolút nem húzom fel magam.

(#172100) Gsx-rr válasza SidCorky (#172098) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Jol gondolod. Nem olvastad el az elso mondatom :)Persze hogy azert. Mar nem az elso ilyen poszt
Mert ennyi penzert baromsagnak tartom.
Nagyon draga nagyon sok kompromisszummal.
Van jogosultsaga az elektromos autonak kis meretben a varosban.

Cyberpunk: a 150 kilometer koruli hatotavval nem hiszem leerne Balatonig 130-al

Black: en se huzom fel magam, tolem mehet 50 el is csak tudod nem vagyok oda ezen dolgok miatt oda ezekert az elektromos autokert

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.