Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51801) üszök válasza bitpork (#51799) üzenetére


üszök
őstag

Nem vagyok szakértő,de robogókhoz kapható légszűrő szivacs táblában fillérekért különféle sűrűséggel,egy próbát megérhet. Bár mondjuk azokat meg olajozni szokás,hogy megfogja a port teljesen.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#51802) bitpork válasza üszök (#51801) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

És még csak eszembe sem jutott, pedig egy malaguti f12-vel nyomtam jó sokáig :R
Az olaj tényleg nem a legszerencsésebb, de egy próbát megérne a légáteresztő képessége szárazon.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#51803) donmackó válasza bitpork (#51802) üzenetére


donmackó
őstag

Vagy használhatsz harisnyát is, mint sokan rajtam kívül. Ha belehúzod és/vagy a perem mögött befőttes gumival rászorítod jó feszesen 2 rétegben, ér annyit mint a gyári porszűrők.

Release the cable hounds!

(#51804) kzkz


kzkz
őstag

Sziasztok!

Tudtok itthon olyan céget, aki NYÁK marással/fúrással foglalkozik, mint pl.: a http://fab.fritzing.org/fritzing-fab?

Egy kb 11cm2 méretű NYÁK-ot terveztem, de sokallom a Fritzing árát (0,7euro/cm2), amit még jelentősen megdob a szállítási költség is. ( Az mondjuk tetszik, hogy elég feltölteni hozzájuk a file-t :) )

Előre is köszi,
KZ

[ Szerkesztve ]

(#51805) Blabcsi válasza kzkz (#51804) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Ha debreceni vagy ki tudom fúrni, marni sajna nem. ( csoki áron :) )
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#51806) bitpork válasza donmackó (#51803) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Gyárim még nem volt, de az képes a finom por megfogására?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#51807) Omli85 válasza kzkz (#51804) üzenetére


Omli85
őstag

Felfesteni lemaratni nem egy nagy ördöngösség amúgy magát az alapanyagot meg jóval olcsóbban megveszed fúrás meg megint csak nem egy atomfizika :).
Jó öreg vasklorid és társai :D hajj azok a régi szép idők :D

Van itt egy jó kis leírás is róla : [link]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#51808) donmackó válasza bitpork (#51806) üzenetére


donmackó
őstag

Szerintem max kisebb részecskéket enged be. Valamennyi mindig be fog jutni.

Release the cable hounds!

(#51809) bitpork válasza donmackó (#51808) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

:R lassan de biztosan el kell mozdulni full passzív vagy max vizes megoldás felé, mert nem állhatom a zajt :B Köszönöm szépen!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#51810) Dani_kp válasza bitpork (#51809) üzenetére


Dani_kp
őstag

A vizes megoldás nem halkabb... :B . Csak jól kell hűtést választani. De én is tudom ajánlani a harisnyát :K .
Anno nekem is rá volt befőttes gumival fogatva a ventire, a ház fekete volt és a harisnya is, még jól is nézett ki :D .

https://ingatlan.com/33821564

(#51811) bitpork válasza Dani_kp (#51810) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Álmaimban halkabb. Ha egy astra radiátort pakolok fel a gép oldalára éppen elég a hűtőfelület hogy csak pumpa kelljen :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#51812) Omli85 válasza Dani_kp (#51810) üzenetére


Omli85
őstag

Egy jól összerakott vizes rendszer már hogy ne lehetne halkabb ? :).
Persze ha a rendszer mellé bepakolunk üvöltő ventilátorokat akkor semmivel nem vagyunk előrébb legalábbis zajcsökkentés terén tuti nem :D.
Az már megint más kérdés kinek mennyit ér meg, hogy halk legyen a gépe, de azért amikor egy normal HDD a leghangosabb alkatrész a gépben az már elég jó eredménynek számít szerintem :D.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#51813) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Tudom, nem adok-veszek topik, de ha már felmerült a nyák gyártás.... ( 1-2 panelt készítettem vele, azóta porosodik a szekrényen. )
Panelfúró állvány flexi szárhoz kialakítva:




Akit érdekel Debrecenben megtekinthető/vihető, van rajta egy 12V-os ledsmodul világítás is, az már a képek készítése után került rá. Adok vele fúrószárakat is. 0.5, 0.6, 0.8, 1, 1.5 mm.
Többit privátban, hogy ne offoljam a topikot.
Köszi, ha maradhat.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#51814) kzkz


kzkz
őstag

Köszi mindenkinek a NYÁK-os hozzászólást, elolvasom a leírásokat és döntök :)
Csak jobb lett volna készterméket kapni, a Fritzing fele árán, mint nyomatatni/marni/fúrni. Reméltem, hogy lesz ilyen kisiparos itthon, de ha nincs, akkor nem félek nekiállni :)

:R
ui: ilyen Dremel szerű kütyüm nekem is van, és a vasalóállvány nem hossz ötlet hozzá :) Bp-n lakom, Debrecen kicsit messze van, hogy beugorjak megnézni :)

[ Szerkesztve ]

(#51815) Irmscher 353 válasza kzkz (#51814) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

van egy csomó cég, akik "hobby" nyákot gyártanak.
Link1; Link2; Link3; Link4; Link5 A sor nem teljes, lehetne hosszasan sorolni...

(#51816) Reggie0 válasza Irmscher 353 (#51815) üzenetére


Reggie0
félisten

A seeedstudio veri mindegyiket minosegben es meg olcsobb is.

(#51817) Irmscher 353 válasza Reggie0 (#51816) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

nem ismerem egyiket sem, csak arra utaltam, hogy célzott kereső szavakkal, egészen bő kínálatot képesek kidobni a keresőmotorok ;)

(#51818) Sándor -P20- válasza Omli85 (#51812) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Pakold be azt az "üvöltő" HDD-t egy másfél centi vastag filcbatyuba, és elfelejtheted... ;] :D Természetesen miután raktál rá blokkot...
Utána vizet a tápba, mert onnan is jó lenne száműzni a ventit, majd az egészre egy full passzív radit...
Monnyuk egy alumínium radiátort egy fűtésszer szaküzletből...
Ha már csak onnan tudod, hogy bekapcsoltad-e a gépet, hogy világít a power led, no akkor már tényleg halk...
Ja és ha lehet mindezt: Home made... :DDD

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#51819) Omli85 válasza Sándor -P20- (#51818) üzenetére


Omli85
őstag

:DDD az az "üvöltő" hdd az csak képletesen értendő és nem szó szerint jelen esetben ;).
Amúgy elég sok mindent meg ehet oldani sokkal olcsóbban ha van egy kis kreativitása az embernek és nem riad meg a barkácsolástól. Persze a halk mindenkinek más és más de amikor a ventik max 8-10 dB zajt csapnak és ez a leghangosabb zajforrás azt azért már nyugodtan mondhatjuk halknak szerintem.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#51820) Pete55555


Pete55555
Topikgazda

Ismer valaki olyan erősítő panelt ami 2.1-es és fejhallgató csatlakozása is van? e-bay pl ? Nem találok ilyet, pedig nagyon keresem.

...Szeretem leracsniztatni...

(#51821) #33253120


#33253120
törölt tag

Üvegből kellene egy karikát vágnom. Betört a zseblámpám üvege. Multitool-al gondolom ki lehet. Melyik fejet illik erre használni? Illetve mire kell ügyelnem?
Az sem lenne baj, ha arra is kapnék ötletet, hogy mivel dolgozzam el a vágási felületet.

(#51822) Barret001 válasza #33253120 (#51821) üzenetére


Barret001
addikt

Víz alatt ollóval egész jól lehet vágni nagyjából kör alakú üveget.
A szélét meg fenőkővel lehet szépen eldolgozni.

Tudom az olló viccesen hangzik,de viszi szépen a vékony üveget :)

(#51823) #33253120 válasza Barret001 (#51822) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha nem is vicces, de érdekes. Köszi.
Még nem tudom milyen üveget találok a projekthez. Lehet nem túl véknyat.

(#51824) Pete55555 válasza Pete55555 (#51820) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Talán EZ ? De nem tudom a 3,5 audio output csak egy vonalszintű kimenet, vagy erősítve is van-e ?

...Szeretem leracsniztatni...

(#51825) Kernel válasza Pete55555 (#51820) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egy fejhallgatónál (aminek bal és jobb oldala van) miben nyilvánul meg a 2.1?

Ezek a standard csatlakozók vannak:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51826) TESCO-Zsömle válasza Kernel (#51825) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Fejhallgatónál sehol, gondolom nem csak azt hajtana róla.

Egyébként én anno gondolkoztam olyanban, hogy sima fejes mellé egy szubot is alkalmazni, azt úgy sem hallgatni kell, hanem érezni.

Bár e célra megfelelőbb lehet, ha az ember az ülő alkalmatosságra épít pár rezgés-generátort, de ahhoz meg már nem ár megfelelően kialakított, egyedi cucc, ami ki is bírja azt, mert egy hagyományos bútort simán szét lehet rázni így alkatrészeire.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#51827) Pete55555 válasza TESCO-Zsömle (#51826) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Így van, 2.1-es rendszert akarnék összehozni, plusz erről akarnám hajtani a fülest is. Ne legyen több külön doboz.

...Szeretem leracsniztatni...

(#51828) Kernel válasza Pete55555 (#51827) üzenetére


Kernel
nagyúr

Akkor olyan gyorsan olvastam, hirtelen csak ennyit láttam:

2.1-es fejhallgató csatlakozás

Sztereó modult ismerek, ami jó minőségű, maga az IC tartalmaz fejhallgatóerősítőt is. Egy érdekes trükkel oldották meg, a fejhallgató bedugásának érzékelését, mechanikus leválasztóaljzat nélkül némítja a fő végfokot:

http://www.elserw.com.pl/baza/PDFy/YDA138.pdf

Egyébként sok hasonló végfok azért nem alkalmas fejhallgató csatlakoztatására, mert hídkapcsolásban üzemel, DC féltáp mérhető a kimeneten, arra nem lehet rákötni a fejhallgatót, ami GND-hez képest működik.

Ilyenkor vagy külön IC-t kell alkalmazni, a végfokok mellett, vagy beleintegrálni.

2.1-ről nem is beszélve, ahol a sztereó jelet sávszűrővel szétválasztják egy közösített mélytartományra és a bal-jobb középmagas csatornára. Ez megy 3 db végfokra, amit egy sztereó fejhallgatóra már bajos lenne rákötni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51829) #33253120 válasza Kernel (#51825) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az két jobb oldalira azt is lehetne írni, hogy régi Samsung, új Samsung. Anno a spica ellentétes kiosztással rendelkezett, mint az utána vett telefonjaim...

(#51830) Irmscher 353 válasza Pete55555 (#51827) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

A helyedben én lőnék egy meglévő 2.1-es rendszert. Amin már eleve van fülhallgató kimenet. (azt lehet szétszedni/átalakítani pl: 2.1, vagy ha van benned villanyos véna: 2.1 DIY)
Amúgy ugyanezeken agyaltam én is, futottam is egy kört, ha görgetsz az előző hozzászólásaim közt megtalálod.
Most 2.0 erősítőt építek apósommal, hangfalat meg majd veszek hozzá, vmi normálisat. Fejhallgatónak, meg majd sima fejhallgató erősítőt építek, ha szükségem lesz. 2 normális hangfal szerintem szebben fog szólni, mint egy 2.1 ;)

(#51831) imibogyo


imibogyo
veterán

UPDATE
- sikeresen leköltöztünk
- 2 hete új munkahelyen vagyok
- végre van netünk itthon, 4 hét után
- 2-3 hét és megszületik a második trónfosztó (András)
- sokat haladtam a műhellyel
- el kezdtem kipakolni/rendszerezni a cuccaimat (kb 10% van kész :((( )
- vettem egy csomó új szerszámot/kütyüt, mert csak
- remélem hamarosan össze tudom rakni a CNC marót, már nagyon kellene
- nem lesz eszterga egyelőre, mert nem fér el ( :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#51832) AxBattler válasza imibogyo (#51831) üzenetére


AxBattler
félisten

UPP! Grats a fejleményekhez! :C
Szép lett a műhely, nem semmi munkát végeztél...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#51833) donmackó


donmackó
őstag

Mit lehet tenni a gépház talpa és az asztallap közé, hogy ne vezesse át a rezonanciát? Amikor a ventiszabályzó feljebb veszi a fordulatot, néha érezni az asztalon hogy rezonál, pedig megtaperoltam mindenhol a gépházat és nem érezni hogy honnan ered.

(#51831) imibogyo: Druszám lesz az újonc. :DDD Gratula az új tronfosztóhoz, és jó egészséget az egész családnak.

Release the cable hounds!

(#51834) Irmscher 353 válasza donmackó (#51833) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Mosógépek alá kapható gumiőrleményből készült gumiszőnyeget például.
- bár ez lehet túl kemény ide.

[ Szerkesztve ]

(#51835) donmackó válasza Irmscher 353 (#51834) üzenetére


donmackó
őstag

Én még a burkoló parafára is gondoltam. Elvileg az is rezgés elnyelő nem?

Release the cable hounds!

(#51836) Irmscher 353 válasza donmackó (#51835) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

De, a vasútmodellezők is azt használják a sínek alá, mert így a szerelvény zaja kicsit lecsendesül. Ez eszembe sem jutott. De jó ötletet mondtál.

(#51837) Ribi válasza donmackó (#51835) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én sima 2cm vastag szivacsot raktam alá 2db 4-5cm-es csíkot. Lehet ha teljes alát teszel akkor az nagyon billeg, nem nyomja össze eléggé a szivacsot.

(#51838) donmackó válasza Ribi (#51837) üzenetére


donmackó
őstag

Akkor először kipróbálom szivaccsal, ha nem jön be akkor veszek parafát. Ha az sem lesz jó, akkor veszek gumi alátétet valami nagyobb méretben, és pillanatragasztóval felnyomom a talpra.

Release the cable hounds!

(#51839) Irmscher 353 válasza donmackó (#51838) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

vagy ha egyik sem nyer, akkor lehet kombinálni.
"Hifisták" a hangfalaikat van hogy 4db fallabdára állítják, az is lehet egy alternatíva, vagy esetleg egy darab polifoam is segíthet...

(#51840) donmackó válasza Irmscher 353 (#51839) üzenetére


donmackó
őstag

Láttam már egy-két elborult gondolatú hangfalat, kezdve a márványlaptól a lego kockáig.

Release the cable hounds!

(#51841) imibogyo válasza AxBattler (#51832) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszönöm! Csak ne lenne még annyira sok minden hátra...
Már látom a fényt az alagút végén, csak rohadt messze van...

(#51833) donmackó: majd mondom neki. :DDD És köszi... :R

(#51842) jenei0330 válasza imibogyo (#51841) üzenetére


jenei0330
tag

F@sza a kazán, igazi gyöngyszem, cak nekem szúrt szemet? Kérhetnénk róla 1 közelit?

(#51843) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello!

A csajom elhagyta a postaládájának a kulcsát. Panelben él, tollas kulcs nyitja, keresgéltem a neten, szerintem elga zár van benne (kis tollas kulcs volt, régi fos postaláda). Ki tudjuk ezt nyitni különösebb roncsolás nélkül valamivel, hogy beletegyek egy másik zárat, vagy lakatost kell hívni hozzá?

(#51844) imibogyo válasza jenei0330 (#51842) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze, majd holnap csinálok (amúgy tudsz nagyítani a feltöltött képeken a görgővel).

Régebbi állapotról van egy-két közelebbim.

És semmi extra, legolcsóbb és legkisebb (25 kW) Celsius kazán.

Mondjuk a radiátor bekötése jelenleg nem ideális a műhelyben a hurkok miatt (már megvettem az új rövidebb csöveket). Optimalizálom még a dolgokat folyamatosan. Tegnap este például 19 fok volt a műhelyben. ;)

[ Szerkesztve ]

(#51845) feco72


feco72
Modder

Mi a neve a tápcsati végén levő fém bigyónak? Hol lehet olyat kapni?

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#51846) creation válasza feco72 (#51845) üzenetére


creation
senior tag

Molex érvéghüvely (molex pin male/female).

Ahonnan én rendeltem, az egy ajkai kis elektromos szaküzlet volt, ha kell elővakarom a címüket, de katalógust használtak ők is. Jó hozzáállású kereskedő ezt bárhol megoldja.

Vagy ebay: molex pin

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#51847) Irmscher 353


Irmscher 353
aktív tag

Kérdésem volna az Urakhoz!

Készülékházra lenne szükségem, egy épülő erősítőnek.
Nem tudtok ajánlani valamit? Arra gondoltam, hogy régi videomagnó házába építeném be, vagy valami fekvő házas pc-be. De gondoltam megkérdezlek Benneteket, hátha akad valakinek egy jobb ötlete. (persze az egész low cost projektként fut...)

(#51848) #33253120 válasza Irmscher 353 (#51847) üzenetére


#33253120
törölt tag

Pont jó. ;]

(#51849) bandi94


bandi94
tag

Sziasztok!
Sajnos tanácstalan vagyok.
Valaki tudja, hogy mire való a képen látható profil? Extrudált alumínium, 20-25 centis darabokra vágva (viszonyításképp a csempe 30x30cm). Van belőle pár darab, jó lenne tudni, hogy lehet-e valamit kezdeni vele (azon kívül, hogy kivinni a MÉH-be).

[ Szerkesztve ]

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#51850) Irmscher 353 válasza bandi94 (#51849) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

jó nagy hűtőborda :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.