Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52251) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Van egy szintetizátorom, aminek a csatlakozója ki kopott, pontosabban a benne levő tű belenyomódott. Kiszedni nem tudom, de gondoltam kicserélhetném magát az egész csatlakozót (amibe az adaptervéget dugom.) Ez nagyon speciális dolog? Lehet egyáltalán ilyet kapni? Hogy keressem?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#52252) #33253120 válasza pocokxx (#52251) üzenetére


#33253120
törölt tag

Van olyan ami spec méret, de nagyon sok méretet lehet venni boltban. Ami nagyon nem mindegy az a lábkiosztás, esetleg a retesz ha egyéb tápellátása is lehet a gépnek.
Ki kellene forrasztani, és elballagni a helyi ilyen jellegű boltba, és rákérdezni. Ha pont ilyen nincs, de azonos forrasztási kiosztással van más méretű hüvellyel/középpel ellátott aljzat akkor veszed azt, és cseréled a dugót is.

(#52253) hideg83 válasza pocokxx (#52251) üzenetére


hideg83
csendes tag

[link] meg kell mérni mekkora a csati.Szerintem itt fogsz találni.

[ Szerkesztve ]

(#52254) kmisi99


kmisi99
addikt

Heló van egy szar tabletem aminek letört a bekapcs gombja. Ezek a mikrokapcsolók általában 2 érintkezővel rendelkeznek? Itt a kapcsoló, de nem tudom megállapítani. Egy egér mikrokapcsolóját akarnám begányolni. Pont akkora hely van neki. Működne a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#52255) ƬΛЯΛ válasza Rypejakten (#52250) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

:R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#52256) creation


creation
senior tag

Kellett egy szabályozható táp...

Videó:

Alapanyagok:
Chieftec 450W tápegység, Ebay-ről beszerezhető DC-DC booster, DC-DC step down modul, 2db 12c,-es ventilátor, pár méter vezeték, Nagy mennyiségű ragasztószalag, DC feszültség mérő, sorkapocs, kis méretű hálózati kapcsoló, 1db magnókazetta tok, természetesen az elengedhetetlen melegragasztó :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#52257) NEMO1968 válasza kmisi99 (#52254) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
Mikrokapcsolóból több féle is van.
Olyan, amelyik benyomott állapotban vezet,(BE kapcsol), van ennek az ellentéte, amelyik ugyanígy KI kapcsol.
Van 3 érintkezős, amelyik attól függően hova kötöd, változik mit csinál ha benyomod.(be vagy ki kapcsol.)
Mérd ki az egér kapcsolóját, ha benyomod, kapcsol, akkor még akár jó is lehet.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#52258) pcgamer01 válasza creation (#52256) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Mint egy bomba :D

Samsung Galaxy S10+

(#52259) creation válasza pcgamer01 (#52258) üzenetére


creation
senior tag

Párom is ezt mondta :R :DDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#52260) kmisi99 válasza NEMO1968 (#52257) üzenetére


kmisi99
addikt

Szerintem az egér mikrokapcsoló akkor vezet ha benyomom, de majd kímérem. Az vajon miért van hogy 3 érintkező van az egér mikrokapcsolóján, de az egéren csak kettő van beforrasztva.

(#52261) Laccoss válasza kmisi99 (#52254) üzenetére


Laccoss
addikt

Ilyesmi kellene neked nem?

[link]

A bekötés valahogy így működhet egér mikrokapcsolóval: [link]

[ Szerkesztve ]

(#52262) kmisi99 válasza Laccoss (#52261) üzenetére


kmisi99
addikt

Ja pont olyan kapcsoló kell. De egér mikrokapcsolóját szerintem jól be tudom majd rakni pont akkora ott a hely. A tablet úgyis régi gagyi hulladék.

(#52263) pocokxx válasza #33253120 (#52252) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

és (#52253) hideg83
:R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#52264) Barret001 válasza kmisi99 (#52260) üzenetére


Barret001
addikt

Mert van bontó,és záró érintkező.

(#52265) NEMO1968 válasza kmisi99 (#52260) üzenetére


NEMO1968
őstag

Valószínű azért,mert az is olyan, ahogy fentebb írtam.
Megnyomod vezet,(kapcsol) , illetve megnyomod nem vezet.(kikapcsol)
Ehhez kell a 3 érintkező.
Arra az érintkezőre forrasztasz vezetéket, amelyik funkcióját használni akarod.
Nem bonyolult kimérni, egy egyszerű multiméter, vagy szakadásvizsgáló elég hozzá.
Neked az első eset kell.
Kolléga rajza tökéletesen megmutatja.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#52266) kmisi99 válasza NEMO1968 (#52265) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszönöm, igen a rajz után már minden világos volt. Sajnos az egér mikrokapcsoló pár mm nagyobb mégis mint ami kellene de szerintem feleslegesen sok a műanyag majd kicsit megpróbálok vágni belőle, ha sikerül meg publikálom a gányolást. :C

(#52267) NEMO1968 válasza kmisi99 (#52266) üzenetére


NEMO1968
őstag

Pár mm!!! :Y
Nem tudom, szerintem inkább reszelgetni próbáld ott, ahol nem látsz fémet.
Esetleg a tablet házát is faraghatod kicsit, így össze lehet hozni, hogy a végén még jó is lesz. :D :DD

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#52268) kmisi99 válasza NEMO1968 (#52267) üzenetére


kmisi99
addikt

1-2mm. Igazából szerintem be fog férni mert a nyákot csak csavarok fogják oda, ha azokat meglazítom akkor szerintem be is fér. Bár lehet alternatíva után kell néznem és kisebb mikrokapcsolót kell kukáznom, bár még nem tudom milyen itthon lévő szemétben van ettől kisebb.

Ahogy láttam 4 forr pont is volt a tablet mikrokapcsolója helyén. Lehet, hogy kettő csak rögzítés volt? Bár még nem tudtam teljesen szétszedni nem volt rá időm.

[ Szerkesztve ]

(#52269) imibogyo


imibogyo
veterán

Na végre megtette első lépéseit az új gépem.... Még sok munka és állítgatás van hátra, de jó az irány. Az alapanyag MDF. Itt-ott csíkos még (rossz pályakövetést használtam), de az látszik, hogy rendben lesz normális beállításokkal, az Intel és Arduino logók már egész elfogadhatóak lettek. Még sok másik is készült ezekből, de ezek talán már vállalhatóak lettek...

A minták milyenségét nem kell nézni, ezeket a példafájlokat találtam gyorsban a neten NC formátumban. Ezekkel gyakorlok, amíg biztosnak nem érzem a gép kezelését. Majd utána ráérek G-code-okat írogatni, meg formátumok között konvertálgatni.... :P

[ Szerkesztve ]

(#52270) kmisi99 válasza kmisi99 (#52268) üzenetére


kmisi99
addikt

Na kész is a tablet, hülye ötlet volt az egér mikrokapcsoló, hatalmas. Egy rossz telefon alaplapról letört hangerő gombot nagy küzdelmek árán tudtam beapplikálni mert alig volt hely. De tökéletesen működik, nem a legszebb de kényelmesen megnyomható, és kívülről nem sok látszik a csúnyaságból. :C

Viszont a tablet töltő csatlakozója halálán van, ha fognák egy töltésvezérlő áramkört és az akkura rákötném, az úgy mennyire lenne megoldás? Szóval használat közben ugyan úgy gond nélkül tölthetném?

[ Szerkesztve ]

(#52271) creation válasza kmisi99 (#52270) üzenetére


creation
senior tag

Elvileg nincs akadálya. :U

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#52272) MR_Joe válasza creation (#52256) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Kemény...egy ilyen nekem is kell :DDD LAbortápom lassan meghal...

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#52273) imibogyo válasza MR_Joe (#52272) üzenetére


imibogyo
veterán

Én azért egy dobozolást még dobnék rá (csak szebbet, mint amit én készítettem :B )... Anno én is összeraktam egy állítható kimeneti feszültségű modult is, de idő hiányában ez nem került bele a "nagy" dobozba. Most, hogy végre tudok lézer-gravírozni és végre van műhely is, talán készítek egy új dobozt az egésznek.... :K

(#52274) creation válasza imibogyo (#52273) üzenetére


creation
senior tag

Te voltál az egyik ötletadóm, csak nekem az LM317 kapcsolás nem elég.

Amit ebay-en találtam és használok, az nagyobb ampert bír és több védelemmel is el van látva. Ez azért egy olyan laikusnak mint én, elég fontos :DDD

Dobozolásnak majd akkor állok neki komolyabban, ha kész lesz a műhelyem... De ahhoz tető emelés, tető csere, aljzat beton és asztal kell. Nameg áram :R :U ;]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#52275) imibogyo válasza creation (#52274) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen, az LM317 eléggé korlátos. Bár amire nekem kell, arra elég a 0-12V 3A, meg a fix 12V 30A, 5V 20A és 3,3V 20A. :K Sőt nekem leginkább csak a feszültség állíthatósága "számít" élesztésnél/tesztelésnél, abból kell a széles spektrum, így elég sokszor egy 40V 4A-es tápról hajtom, amivel ki tudom használni az 1-37V 3A-es tartományát a kütyünek.

[ Szerkesztve ]

(#52276) creation válasza imibogyo (#52275) üzenetére


creation
senior tag

317? 3A? Mikor hízott meg az LM széria majdnem legkisebb tagja?

Io (max ) Maximum Load Current
Ha Vi - Vo ≤ 15 V és PD < PMAX akkor minimum 1.5A általában 2.2A... :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#52277) storm4


storm4
aktív tag

Sziasztok!

Erre a csinos kis fára,aminek a teteje szép egyenes lesz majd,hogyan tudnék biztonságosan és egyszerűen rögzíteni egy: 8mm vastag 120cm átmérőjű üveglapot?

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#52278) TESCO-Zsömle válasza storm4 (#52277) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem lesz kevés a 8mm?

Ha nem akarod levenni, akkor szerintem mehet neki a sziló.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#52279) storm4 válasza TESCO-Zsömle (#52278) üzenetére


storm4
aktív tag

Nagyon remélem,hogy nem lesz kevés...(egyelőre 10mm-est nem tudtam szerezni)
Végül is 3 stabil 20-30cm-es helyen fog felfeküdni és kb.5-10cm túlnyúlása lesz körbe.

[ Szerkesztve ]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#52280) macilaci78 válasza storm4 (#52279) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha a 3 ág köré rajzolt körétől csak 10-20 centire nyúlik túl az üveglap, akkor öntapadós szilikonpöttyöt javaslok ragasztani a fára, áganként 3-5 db még sok is.
Lecsúszni nem fog az üveg, a húsdarálót meg úgyse erre fogatod fel.
Ragasztott üveget szerezz, ha tudsz!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#52281) imibogyo válasza creation (#52276) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát a kis modul leírásában 3A-es maximális értéket említenek én meg elhittem nekik, mert nem mértem meg. :P

(#52282) creation válasza imibogyo (#52281) üzenetére


creation
senior tag

Igazából mindegy, mert az enyém is csak úgy 5A ahogy a tiéd 3 :DDD

Szóval ha tudod a holmid korlátait, akkor úgyis aszerint fogod használni. Meg amikor megépíted akkor is tudod, hogy mire számíts aka PMPO :DDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#52283) imibogyo válasza creation (#52282) üzenetére


imibogyo
veterán

Eddig még nem volt gondom. :N Mondjuk legtöbbet ventik kipróbálására és járatására használtam a cuccot (például a lézergravírozón erről járatom a ventiket, mert szépen tudom szabályozni a lefújás erősségét.)

(#52284) Omli85 válasza creation (#52256) üzenetére


Omli85
őstag

Osztán görbíti e a teret az időgép ? :DDD de minimum féreglyukat tudsz e vele nyitni a szobában ? :DD :C
Igazi topicba való kreálmány ;)

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#52285) creation válasza Omli85 (#52284) üzenetére


creation
senior tag

Nos a magnókazetta tok és a táp korát nézve, mindenképp tartalmaz egy tér-idő görbületet... :DDD

Ellenben iszonyat jól működik a rövidzárlat védelme. Sikerült tesztelnem :U ;]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#52286) Beren


Beren
tag

Üdv!

Egy kérdés, ami nem házi barkácsról, gányolásról, tákolásról, hanem a hozzá való eszközökről szól. Van a kert végében egy kis műhely, amit évek óta nem mertem megközelíteni, nem véletlenül - egy elhunyt após, az őt követő nagypapa, majd anyósom sajnos szintén elhunyt újabb párja gyűjtögette a dolgait, a tipikius "ne dobjuk ki, még jó lesz valamire" metódus alapján. A párom viszont úgy gondolta, hogy ez nem állapot, így nem maradhat, ezért jobbnak láttam én is így gondolni. :D A rámolás közben összeszedtem egy nagyobbacska vödörnyi eléggé rozsdás, de első ránézésre, tapintásra még használható szerszámot: reszelők, ráspolyok, vésők, kalapácsok, fogók, franciakulcsok, lyukasztók. Ha ezeket mind meg kellene venni, az biztosan súlyos tízezrekbe fájna. A kérdésem az, hogy meg lehet-e valamilyen módon tisztítani ezeket a rozsdától, illetve hogy egyáltalán érdemes-e? Lehet-e egy rozsdás reszelőből rozsdátlan? Ha igen, akkor hogyan, mit javasoltok?

Beren

(#52287) Pete55555 válasza Beren (#52286) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Drótkefe, flexbe drótkefekorong, csiszolóvászon, flexbe legyezőkorong, homokfújó...Vannak lehetőségek :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#52288) imibogyo válasza Pete55555 (#52287) üzenetére


imibogyo
veterán

Mindegyik jó, de én mondjuk ráspoly tisztításra biztosan nem használnék se csiszolóvásznat, sem legyezőkorongot, mert azzal rövid távon haza is vágjuk a pici éleket, amiket azután biztosan nem fogunk egyenként megéleztetni. A többi viszont jó ötlet/tanács. Még ide venném a rozsdamarót is, mint hatékony eszközt, de talán a drótkefe és a drótkefekorong a legjobb kiindulópont. Persze szerszáma válogatja, mert mondjuk kalapácshoz és fogókhoz a csiszoló eszközök is megfelelőek lehetnek. ;)

(#52289) Pete55555 válasza imibogyo (#52288) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Persze szerszáma válogatja, mert mondjuk kalapácshoz és fogókhoz a csiszoló eszközök is megfelelőek lehetnek.

Meg is válaszoltad magadnak a 2. sorban felvetett aggályaidat :DDD

...Szeretem leracsniztatni...

(#52290) imibogyo válasza Pete55555 (#52289) üzenetére


imibogyo
veterán

Na jó, de ő egyben tette fel a kérdést, te meg egyben válaszoltál neki. Ezért akartam egy kicsit jobban szofisztikálni a dolgot, mielőtt neki áll legyezőkoronggal a ráspolyt "tisztogatni". Mondjuk tisztának tiszta lenne az biztos. :P

(#52291) Pete55555 válasza imibogyo (#52290) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Mondjuk tisztának tiszta lenne az biztos

Na látod, ez volt a cél, nem? Azt nem írta, hogy maradjon meg a reszelő felülete is ;]

Na jó, mostmár rászólok magamra, hogy ne trollkodjam szét a topikot :((( ;]

Nyilván csiszolópapírral nem előnyös reszelőt "takarítani" mert utána laposvas lesz belőle.

...Szeretem leracsniztatni...

(#52292) Beren


Beren
tag

Kösz a tippeket. Alapvetően engem is a reszelők, ráspolyok megtisztítása érdekel, lehetőleg úgy, hogy a ragyái megmaradjanak. :) Ezek szerint rozsdamaróval érdemes kezdeni.

(#52293) imibogyo válasza Beren (#52292) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát mondjuk igen... De azért csodát ne várj, ha "mély" a rozsda, akkor a rozsdamaró csak "javít", de nem oldja meg a gondodat, ahhoz kell a többi eszköz használata is (valószínűleg felváltva). Anno úgy 300 db rozsdás fúrószárral küzdöttem meg, hát el voltam velük egy darabig mire értékelhető eredményt tudtam felmutatni... :K

(#52291) Pete55555: amúgy teljesen jogos amit írsz. Nem volt elég pontos a kérdése... ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#52294) #33253120 válasza Beren (#52286) üzenetére


#33253120
törölt tag

Tessék elkezdeni dolgozni velük, és el fog tűnni a rozsda jelentős része. :)
Drótkefe mindennek, és tárold szárazabb helyen.
A fogókat használat előtt olajozhatod egy kicsit, főleg az összefekvési, és forgáspontokon.

(#52295) Sándor -P20- válasza Beren (#52292) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Nézd meg ezt: [link]
Elektromos rozsdaeltávolítás... :Y

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#52296) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Eszembe jutott egy gány ötlet.

Mindig elhagyom a kulcsomat.

Lehet, hogy csináltatni kellene egy olyan kulcsot aminek az a része amit a kezembe fogok kb 40 cm hosszú és 5 cm széles.

Így kellően nagy lenne a kulcs, hogy ne hagyjam el és a területen hasznos dolgokat ki lehetne alakítani. (sörnyitő, hatlapfejű csavarhoz nyílások meg ilyesmi)

(#52297) imibogyo válasza DrojDtroll (#52296) üzenetére


imibogyo
veterán

Azért az tényleg elég gány lenne... És persze nagyon topik-ON. :DDD
De én inkább maradok a hosszú, feltűnő színű szalagoknál.

(#52298) Barret001 válasza imibogyo (#52297) üzenetére


Barret001
addikt

Én is :)

(#52299) Barret001 válasza Beren (#52292) üzenetére


Barret001
addikt

Reszelővel nem biztos hogy érdemes foglalkozni!
Ugyan is a rozsda megeszi az élét!
Reszelőt meg nem lehet újra élezni,mint a legtöbb szerszámot.
Próbáld ki rozsdásan,ha nem visz jól,akkor egyéb felhasználásra még jó lehet :)

(#52300) MBazsee válasza DrojDtroll (#52296) üzenetére


MBazsee
tag

Ez a megoldás nem lenne jó Neked?

És egy kis ontopic:
Drágának találtam az usb-s zenelejátszókat. További képek később. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.