Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51251) kiezTe90 válasza Laccoss (#51244) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Az lesz az igen..
Köszi!

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#51252) Blabcsi válasza Pete55555 (#51250) üzenetére


Blabcsi
senior tag

:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#51253) duc válasza Reggie0 (#51236) üzenetére


duc
aktív tag

profilokat a bauhaus-ból vettem, lemezeket is. Itthon vágom méretre, fűrész, reszelő... semmi trükk.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#51254) op9


op9
aktív tag

Sziasztok!

Tervezek összepakolni valami hasonló szerkezetet.

Eddig ezeket az oldalakat találtam, ahol lehetne ilyet venni:
1
2

Az lenne a kérdésem, hogy hol lenne lehetőségem bemenni egy áruházba, és leemelni a polcról?
Obi, Bauhaus, Praktiker, vagy valami hasonló árul ilyet?

Köszi!

How Bad Do You Want It?

(#51255) macko20 válasza zed1983 (#51240) üzenetére


macko20
őstag

Lehet ,cső hajlitó,cpu blokk ...6-os csőhőz

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#51256) #33253120 válasza macko20 (#51255) üzenetére


#33253120
törölt tag

6-os rézcsövet a klímásoktól kell venni, mert ott lágyított van. Kézzel a minimum rádiuszig hajtható. Klasszikus klímázásnál 6-10-12 csöveket ma már kézzel hajtjuk, ha valami komolyabb van akkor meg valami hasonló készlettel...

Régebben volt, hogy a 12-es csövet is ezzel kellett hajtani,ma már nem...

(#51257) Pttypang


Pttypang
veterán

Dell optiplex 780 gephaza esett a kezeim koze, nem a slim, hanem a rendes.

Mivel eszleltem az apro problemat, hogy bizony szamomra nem megfelelo oldalra van kitervelve az alaplap elhelyezese, ezert erdeklodnek, milyen megoldasok vannak ezen problema orvoslasara?
Gondolom voltak mar, akik elkovettek ilyet. :)

Valaszokat elore is koszonom. :R

[ui.: az elolapi panel is eltunt, a bekapcsologomb es a kivezetesek elektronikaja igy szinten potlasra szorul, de ez valoszinuleg az aprobb problema. ]

Alapveto elektrotechnikai ismeretekkel rendelkezem, nem riadok vissza kozepes szintu munkatol a vegeredmeny erdekeben. ;]

Everybody lies.

(#51258) Pttypang válasza op9 (#51254) üzenetére


Pttypang
veterán

Lol, mi ez, napelemes aluprofil? :D

Everybody lies.

(#51259) macilaci78 válasza op9 (#51254) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem hiszem, hogy lesz ilyen bolt.
Ilyeneket forgalmazunk, a gyártóval lehet, tudok beszélni, hogy szálakat, idomokat adjon barkácsolás céljára, ha érdekel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#51260) macko20 válasza #33253120 (#51256) üzenetére


macko20
őstag

Gondolom tudod miről irsz , a legtöbb hőcső nem otthon készül. .....

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#51261) Pete55555 válasza Pttypang (#51257) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

A problémára megoldás, hogy szétvágod a házat, és egy donorházból kivágott elemet hegesztesz/csavarozol bele.

...Szeretem leracsniztatni...

(#51262) Pttypang válasza Pete55555 (#51261) üzenetére


Pttypang
veterán

Az oldallap kinyitasanak igy kapufa lenne, a jelenleg az alaplaptalca mogott elhelyezkedo oldal pedig fel van szegecselve a vázra.
A hatso reszen igy a ventillatorok racsahoz kerulne a periferiak csatlakozosora :F

Everybody lies.

(#51263) Laccoss válasza Pttypang (#51262) üzenetére


Laccoss
addikt

És ha a tetejét, és az alját megpróbálod felcserélni? A műanyag borítást le lehet szedni, az ha sikerülne felcserélni, akkor máris meg van fordítva az egész. Ettől függetlenül viszont btx nem kompatibilis az atx-el, tehát lehet kell egy atx-es alaplapi tálcát, és hátlapot bele barkácsolnod. A szegecselés egy dolog, ki lehet fúrni a szegecseket. Ha meg a oldal lappal is probléma lenne, akkor arra is van megoldás, tudsz valamilyen pántot, zsanért szerelni rá, vagy egy műanyag/alu sínt és abba csúsztatni az oldallapot.

Egy másik DELL háznál így oldották meg, bár itt csak btx-ről van atx-re alakítva, viszont nincs megfordítva a tálca. [link]

(#51264) op9 válasza macilaci78 (#51259) üzenetére


op9
aktív tag

Köszönöm szépen a felajánlást! :R
Privátban megkereslek.

How Bad Do You Want It?

(#51265) Pttypang válasza Laccoss (#51263) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem tolti be a linkelt oldalt :(

A zarszerkezet alapbol a tetejen van es igy oldalra kidobja a nyithato oldallapot, majd ki lehet emelni.
Ezt nem igazan lehet megforditani. :(

Talan nezek hozza valo lapot, csak azt se tudom, meddig volt eletben ez a szabvany egyaltalan, meddig hasznalta a dell.

Everybody lies.

(#51266) MBazsee válasza Pttypang (#51265) üzenetére


MBazsee
tag

Laccoss kolléga által linkelt oldal alapján kell Neked is megcsinálnod, mert nagyon más lehetőség szerintem nincs (én is agyaltam ilyen dolgokon). A DELL, ATX alaplap szabványt S1155-től kezdett el használni (legalábbis én így tapasztaltam).

(#51267) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Van egy használaton kívüli ( kissé már csapágyas ) 230-as KV darálónk és készíteni akarok belőle egy "ipari" ceruzahegyezőt. Persze nem gyerek használatra. Olyasmire gondoltam, hogy a vágókések/lapok helyett egy csiszoló tárcsát építenék a tengelyre, a tetőbe meg belefogatnék egy kiszuperált hegyezőt a szög tartása végett. A csiszolótárcsa fele nézne a hegyezőtest azon része ahol a kés van, illetve volt. A kettő közt pár tized mm lenne.
Tippeket kérnék hozzá!
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#51268) Pickit3 válasza Blabcsi (#51267) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Minek csinálnál, ha már létezik? :U

;]

(#51269) imibogyo válasza Blabcsi (#51267) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem rossz elgondolás, bár én lehet csak egy sima "lyukas" tetőt fogatnék fel a motor tengelyére szerelt csiszoló fölé/mellé, úgy, hogy a tetőn lévő fúrt lyuk középvonala szögben találkozzon a tengellyel. Ezzel a megoldással csak az a baj, hogy forgatnod kell a ceruzát, hogy egységes legyen a végeredmény.

Én fognék egy valódi hegyező, amit a tengelyre rögzítek úgy, hogy annak középvonala tökéletes folytatása legyen a motor tengely középvonalának (valahogy úgy, mint itt, csak épp olyan felfogatással, hogy ne üssön úgy, mint az állat ellentétben ezzel a videóval, mert azért nem tudja szépen kihegyezni a ceruzát, mert a rázkódástól mindig letörik a hegye). Efelett pedig már csak egy "ceruza méretű" de meglehetősen hosszú 4-5 centiméteres "lyuk" kell (vezetőnek), mely pont belevezeti a ceruzát a hegyezőbe. És készen is vagy.

Másik alternatívának egy gyári "tekerős" hegyező felfogatását gondolnám a motorra. Szintén csinálta már más. Érdemes megnézni a videóban, hogy mit művel egy nagy fúrógéppel meghajtva. Ceruza terminátor.... :DDD

Fejben jóval egyszerűbbek ezek, mint így leírva, vagy a (sajnos az alapfelvetésedhez nem túlságosan passzoló) videók alapján gondolná az ember, de most nincs Sketchup-om, hogy összedobjam neked a skiccet. Talán holnap majd a melóhelyen meg tudom oldani. ;)

(#51270) TESCO-Zsömle válasza Pickit3 (#51268) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A nullás lisztet hova darálod? Mínuszosra? :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#51271) Blabcsi válasza imibogyo (#51269) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Első: iszonyat lassú. :)
Másik kettő: még én sem nyúlnék hozzá, olyan veszélyes! :D

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#51272) imibogyo válasza Blabcsi (#51271) üzenetére


imibogyo
veterán

Én köszörűn, szalagcsiszolón, vagy flex-en (próbáltam már esztergán is, de az nem túl jó :DDD ) szoktam hegyezni a ceruzát, szóval ennél jobban nem vagyok benne a DIY hegyezőkészítésben.

Az első amúgy mitől lenne lassú? Lényegében ugyanazt írtam le, mint te, csak azzal (a szerintem egyszerűsítő) elképzeléssel, hogy nem szórakoznék "hegyező-szögtartással", hanem csak egy pontosan szögbe-fúrt tetővel. Úgy, mint a fúrószár élezőknél van, csak persze hegyesebb szöggel. Vagy talán itt még jobban látszik az elv. Ezzel (a saját köszörűs tapasztalatomból kiindulva) 3-5 másodperc alatt tökéletesre lehet hegyezni egy ceruzát. Ez mitől lenne lassú? :U

Csiszolószalagos-korongos megoldásnál még ok, ott tovább tart valamivel, de még az sem lenne egetrengető lévén olyan fordulatszámod lesz a daráló miatt, hogy namég...

[ Szerkesztve ]

(#51273) #21346560 válasza Pickit3 (#51268) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nem értem minek vagy ebben a topikban, ha a topik szellemét akarod elűzni?!
Azért csinálna, mert szeret gányolni! Mi meg szeretnénk megdöbbenni!

(#51274) Blabcsi válasza imibogyo (#51272) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Na, majd ha lesz időm kiötlök valamit. :D

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#51275) Pickit3


Pickit3
aktív tag

Szükségem volt egy "zseblámpára". 10Wattos power led, 1,2Ah aksi. Fogantyú még hiányzik róla mivel prototípus.

(#51273) Runo
Távol álljon tőlem, hogy innen el akarok űzni! Szó se róla, szeretek én is barkácsolni csak ritkán tudok páka mellé ülni. Nekem is rengeteg tervem van ami nem, hogy megvalósítani, de itt kibeszélni sincs időm. (Pl: tranyós erősítő, jelgenerátor...) A fenti lámpa is csak 15perc eredménye. Mindegy, a lényeg az, hogy egy picit vicces akartam lenni, ha ezzel megsértettelek akkor bocsánatot kérek. :(

(#51276) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok! Hát nem találok egy fórumot, de hátha itt! :DDD Kérdés a következő. Ért itt valaki fúró/csavarozó gépekhez?

Bankkártyával? Hát persze!

(#51277) imibogyo válasza sirszevenap (#51276) üzenetére


imibogyo
veterán

Attól függ mi a kérdés. Én szoktam ilyeneket bütykölni és az egyszerűbb dolgokat meg szoktam tudni javítani rajtuk, de ha mondjuk pótalkatrészt kell marni, mert sehol sem találsz hozzá valót, az azért más kérdés... :B

(#51278) sirszevenap válasza imibogyo (#51277) üzenetére


sirszevenap
őstag

Huh, de jó, akkor hátha tudsz segíteni! :K

Házi barkácsolásra, igazából méhkaptárak összeszerelésére venni szeretnék Édesapámnak egy ilyen Black & Decker fúró/csavarozó gépet. Kb egyáltalán nem értek ehhez! :( Olvasgattam én neten róla, vegyes vélemények vannak eléggé. De úgy vagyok vele, hogy egy évbe használná 5x max, akkor mire több. Szemezgetett valami " Tesco value " géppel, ezt kicsit komolyabbnak látom.

Mi a vélemény? Ennyire elég lenne amennyit mondtam?

Üdv :R

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#51279) imibogyo válasza sirszevenap (#51278) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem igen, bár B&D-ben nem vagyok nagyon otthon.

Én alapvetően Bosch párti vagyok. Egy ilyet vettem faternak akcióban 16k-ért. Dupla akksi, koffer és egy 100 darabos tartozékkészlettel együtt.

De van egy ilyen SKIL-em is. Ez 14.4 V-os és 30 Nm-es forgatónyomatékú. És alig drágább a B&D-nél. Eddig semmi komolyabb bajom nem volt vele.

Amit te linkeltél jóval gyengébb: 12 V - 11 Nm Forgatónyomaték.

[ Szerkesztve ]

(#51280) kmisi99


kmisi99
addikt

Van egy thinkpad laptopom ahol egy helyen a műanyagot megmarta kicsit valami és fehéres. Van matt fekete festékszóróm, ha lefújom és úgy látom, hogy rondább akkor ha hamar cselekszem vajon még le lehet törölni? Nem akarnom tovább taknyolni csak akkor próbálnám meg ha le is törölhető. :D

(#51281) föccer válasza kmisi99 (#51280) üzenetére


föccer
nagyúr

Ne mindegy, hogy milyen fajta műanyag,ra milyen fajta festéket teszel. Ha nem jó a párosítás, akkor megmarja. Lehet a korábbi marás is valami hasonló taknyolásnak a nyoma.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51282) kmisi99 válasza föccer (#51281) üzenetére


kmisi99
addikt

Olyan fajta műanyag amit az aceton (körömlakk lemosó) megmar.... hülye voltam.... Egy műanyag elemet próbáltam pillanat ragasztózni, de az megfolyt, na mondom az aceton oldja a ragaszót... nem csak azt.
A festék wery vell festékszóró lenne. De ha nem hagyom a fenébe. "Minimálisnak" mondható a kár, nagyjából pár mm sávot érintene.

[ Szerkesztve ]

(#51283) föccer válasza kmisi99 (#51282) üzenetére


föccer
nagyúr

Menj el modelboltba, ott tudnak adni olyan festéket, ami nem bántja a műanyagot.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51284) kmisi99 válasza föccer (#51283) üzenetére


kmisi99
addikt

Kösz akkor ismételten hagyom a fenébe, a kis baki csak pár ezret rontott a gép értékéből. Kb 5000 egy új műanyag elem szóval jó lesz ez így. Tanulópénznek jó volt.

(#51285) #21346560 válasza Pickit3 (#51275) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nem sértettél meg, ne aggódj, ahhoz jóval több kell! ;]
Én kérek elnézést, nem vettem észre a hsz vicces mivoltát! :R

(#51286) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Elég rég írtam ide, meló közben szoktam néha olvasni a topikot... csak így tovább. :))

Lenne egy kérdésem.
Múltkor vettem egy csodálatos forrasztó állomást a Lidl-ben. Parkside 48W azt hiszem pls vagy mi a szösz a típusa. Működik meg minden, de a hegy elveszett belőle. Elektronikai boltban meglátták a cuccot a kezembe kézzel lábbal tiltakoztak, hogy ilyet nem fogok tudni venni, vegyek normális forrasztó állomást.
Először is szeretnék valamit azért csinálni vele, mert használni szeretném ha lehet amíg bírja.
Utána persze vennék majd normálisat, amit megenged a pénztárca.
Mit ajánlotok, hogy lehetne készíteni hozzá pákahegyet, vagy beszerezni, illetve milyen forrasztó állomást, forrasztópákát ajánlotok, amivel apróbb alkatrészek mellett is lehet kotorni úgy hogy nem piszkálom le a 2mm végű pákaheggyel az smd-ket a nyákról, ha mellé kell forrasztani egy vezetéket.
Köszi a választ előre is!

(#51287) PitLee válasza szacsee (#51286) üzenetére


PitLee
őstag

Forrasztópáka hegy készítése galvanizálással (egy profi videóban, bár sok ilyen lenne minél több témában )

[ Szerkesztve ]

(#51288) szacsee válasza PitLee (#51287) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi! :R

(#51289) Reggie0 válasza PitLee (#51287) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem 5 perc megcsinalni, szertinem egy mekis oraber sem jon ki, ha 1200 forint korul kapsz a boltban hegyet.

[ Szerkesztve ]

(#51290) Lompos48 válasza szacsee (#51286) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kicsit keresni kell: [link]

Lehet itt is.

[ Szerkesztve ]

(#51291) szacsee válasza Lompos48 (#51290) üzenetére


szacsee
nagyúr

Meglesem köszönöm a linket!
A baj az, hogy menetes a vége, vettem egyet, max vágok rá menetet, de akkor oxidálódik és a hőátadás sem lesz az igazi... bár jobb mintha semmi nem lenne.
Megfúrnám a menetet és oldalról hernyócsavar megoldástól azért félek, mert lehet tekercselés a végében is van... bár lehet kimérem infrás hőmérővel hogy kb hol kezdődik és megcsinálom. ;]

Hobbistáknak milyen forrasztó állomás ami javallott és apró helyeken is lehet vele forrasztani?
Lehetőleg ne legyen horror áron és alkatrészt is lehessen venni hozzá. (már ha létezik ilyen)

(#51292) imibogyo


imibogyo
veterán

Nincs valakinek kölcsönbe pár hétre egy Intel gyári hűtő (LGA-1150)? :B

Az új házamban nem fér el a régi ITX-es felállás a Gotthard-dal.

Vagyis el kellene férnie (a linkelt képen is Gotthard van ugyanolyan elrendezésű lappal, mint ami nekem van), csak egyrészt nagyon nem sikerült beleerőltetnem a házba (nem is sokáig próbálgattam, mert sírt a gyerek nagyon), másrészt én utólag találtam ki, hogy a passzív tápegységet is bevarázsolom a házba. Szóval most majd veszek egy fokkal kisebb (de még mindig passzívan használható) hűtőt január elején, és addig kellene valami átmeneti, hogy legalább össze tudjam rakni a házban gépet és ne az asztalon legyen kirakva (2 éves forma gyerek mellett, ez nem túl egészséges).

Nekem is van vagy 5-6 Intel stock hűtőm, de most a költözés miatt mindegyik vidéken van már beládázva, és a két ünnep közéig biztosan nem jutok hozzájuk. Még egyet meg csak átmenetileg nem akarok venni.

Csak olyan írjon, aki egyrészt holnap 7:00-13:30 között a belvárosban (mondjuk például Deák Ferenc tér) át tudná adni a hűtőt és akinek nem gond, hogy január első hetében kapná csak vissza (akkor jövünk vissza vidékről).

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#51293) Lompos48 válasza szacsee (#51291) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ne haragudj, de nem élek Magyarországon, nem tudom mi van a piacon. Ha a Hobby elektronika topikban kérnél segítséget, ők találnának számodra megoldást, gyakran visszatérő téma, ismerik a piacot is.

(#51294) szab.tam válasza macko20 (#51255) üzenetére


szab.tam
nagyúr

régen jártam erre.
de ezek a kitérő félcsövek a blokkban megszólítottak.
:DDD

szerk:
bocs.
nem kitérők, mert némi párhuzamosság felfedezhető a térben.
de nem találkozik a 3 a 2-vel. :D

**

egyébként hogy vagytok?
hóvarjú, h'jdujúdú és társai.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#51295) Reggie0 válasza imibogyo (#51292) üzenetére


Reggie0
félisten

1155 35W-ot tudok adni, tudtommal kompatibilis a 1150-nel.

(#51296) imibogyo válasza Reggie0 (#51295) üzenetére


imibogyo
veterán

Az is tökéletes lenne, persze. Ugyanaz a furatközéppont távolsága...
Részleteket privátban.... ;)

(#51294) szab.tam: hát elég régen láttunk.
És veled mi van? Velünk (akik aktívak vagyunk a topikban) úgyis látod, olvashatod, hogy mi van. Itt éljük az életünket... :B

[ Szerkesztve ]

(#51297) kuntics


kuntics
aktív tag

sziasztok!

laptopomba próbáltam plsuz hűtést betenni,mert játék közben kicsit melegedett a vga.Így meg is oldottam egy másik laptopból kiszedett hőcsővel,de nem,hogy csökkent volna,inkább nőtt a hőmérséklet.Nem tudjátok,hogy miért lehet ez?Tettem a hőcső végére egy kis alu bordát is,de még így is kicsi lehet a hőleadó felület?Még a vga memória és a gyári hűtő közé tettem hőelvezető lapot,mert eddig nem is érintkezett a két felület.

(#51298) #33253120 válasza kuntics (#51297) üzenetére


#33253120
törölt tag

Sacc? Azon a csövön nincs jelentős hőelvétel a ventillátornál. Emiatt saccra picit később melegszik, de tovább tartja meg a hőt. Azaz az is átmelegszik, és az abban tárolt hő jelentős részét is a gyári hűtésnek kell elvinnie. Ha pedig tényleg működik az az extra cső azon a helyen ahol van akkor pedig a ventillátor fúj át melegebb levegőt a gyári hűtésen.
De ehhez nem értek. Csak a látottak, és a leírtak alapján ötletelek.

(#51299) kuntics válasza #33253120 (#51298) üzenetére


kuntics
aktív tag

Én is valami ilyesmire gondoltam. De simán aluminium bordát nem akarok a vga fölé tenni, mert attól a meleg még mindig bent marad a gépen belül. Esetleg egy hosszú alu borda a hőcső helyére? Talán azt könnyebben lehűtené a ventillátor.

(#51300) spanglee001 válasza kuntics (#51299) üzenetére


spanglee001
addikt

vannak filléres hűtőpadok laptop alá próbáltad már? plusz van olyan kis venti amit rá lehet csiptetni a szellőzőrácsra [link] [link]és kifelé szívja a meleget

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.