Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52651) KisDre válasza kmisi99 (#52649) üzenetére


KisDre
senior tag

Igen tudom hogy elavult de csak-csak van pár film meg valamim dvd-n :) A laptopba valónak nem más a sata csatlakozása?

(#52650) imibogyo
Hmm, lehet lemérek pár méretet és elkezdek játszani 3dsMax-ban az elrendezéssel.

KisDre.artstation.com

(#52652) creation válasza KisDre (#52651) üzenetére


creation
senior tag

Méretarányos modelleket találsz a google sketchup progijában... :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#52653) #21346560 válasza kmisi99 (#52649) üzenetére


#21346560
törölt tag

Csak annyit az elavult optikai meghajtókról, hogy a minap mentem egy ismerőshöz, hogy gépet rakok neki össze.
Miután kész volt, mondom pakolok rá játékokat is DVD-ről, de nem akarta olvasni a lemezeket a meghajtó...
Szerencsére elég gyorsan rájöttem az elején levő "52x" feliratból, hogy miért nem...
Ő még azt használt... Vittem neki kölcsönbe egy laptopba való meghajtót, most azzal másolgatja a DVD-ről a játékokat az 1 TB-os vinyójára... :)

[ Szerkesztve ]

(#52654) imibogyo válasza KisDre (#52651) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem erre a célra a Sketchup program sokkal jobb, mivel rengeteg minden eleve le van modellezve és a Warehouse-ból is leszedhetőek. Utána már "csak" legózni kell. Van topikunk is, ahova az ötleteléseket be szoktuk dobni. Érdemes átfutni a topik összefoglalót, egy pár hasznos hardver "lelőhelyet" összeszedtem. Pár gépet már én is összedobtam. ;)

(#52653) Runo: én már nagyon régóta nem építek be semmilyen optikai meghajtót a gépembe. Viszont egy külső USB-set mindig tartok, mert például életmentő tud lenni OS újrahúzásnál. Épp a minap futottam bele, hogy egy UEFI-s gépre akármilyen beállításokkal sem tudtam pendrive-ról OS-t telepíteni. Elővettem az USB-s DVD meghajtómat és pikk-pakk felment minden gond nélkül. Szóval azért néha jó az öreg háznál. :B

[ Szerkesztve ]

(#52655) kmisi99 válasza KisDre (#52651) üzenetére


kmisi99
addikt

De, de egy ilyennel [link] megoldható. Már jó kivitelezéssel akár a nagy is elférhet, de ha azon múlik egy ilyen megoldás sokat segíthet.

(#52656) Reggie0 válasza imibogyo (#52654) üzenetére


Reggie0
félisten

Jaja, ezt az UEFI-s hibat(vagy feautre) en is bejartam.

(#52657) KisDre válasza kmisi99 (#52655) üzenetére


KisDre
senior tag

(#52654) imibogyo

Na de király hasznos cuccokat linkelgettek többen is, köszönöm :DD

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#52658) elfelejtette


elfelejtette
veterán


Mai kókányolásom. A vga gyári papírvékony hűtőjét leszedtem, helyette egy lga775-ös gyári hűtőt raktam fel. Csak mivel low-profile a kari, meg közel is voltak alkatrészek, ezért az inteles hűtő 2 oldalát egyenesre kellett fűrészelni. Rá meg egy hdd hűtőből való 6*6*1cm-es ventit raktam. Így nem (annyira) zajos, és 1250MHz-en is max. 46 fokos. A gyári hűtővel az alap 1045MHz-en is 65 fokos volt.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#52659) AxBattler válasza elfelejtette (#52658) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, LP kártyákkal kapcsolatban nekem is az a félelmem, hogy mi lesz, ha hangosabb lesz az idő múlásával.

Egyébként grats, szép munka!
A ventit a kártya vezérli?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#52660) elfelejtette válasza AxBattler (#52659) üzenetére


elfelejtette
veterán

Köszi!
Egyelőre nem a kari vezérli, most molexre van kötve, 5V-on, így nincs turbina hangja, de az értékek alapján nem is kell. Eredileg egy s462-es réz hűtőt akartam rátenni, de az túl nehéz lett volna, de lehet hogy alu verzióban még megkapja 8cm-es ventivel.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#52661) Pete55555


Pete55555
Topikgazda

Na, kész a kis remekmű.

Idle 28-30 fokos a proci passzívan, AIDA stresszteszt alatt is max 70 fokra ment fel, úgyhogy én elégedett vagyok vele :)

KÉPEK MÉG

...Szeretem leracsniztatni...

(#52662) Ribi válasza Pete55555 (#52661) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mármint "passzívan".
2 venti 5 és 2 centire tőle :U

(#52663) shteer válasza Ribi (#52662) üzenetére


shteer
titán

Félpasszívan :)

..szerintem jónak tűnik

(#52664) #21346560 válasza Ribi (#52662) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nem látod?! Nem mennek a ventik! :)

(#52665) Pete55555 válasza Ribi (#52662) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Köss bele...

Félpasszív. Így OK? A bordán nincs venti. A fenti hőmérsékleteket még egy ventis tesztnél mértem, a hátsó venti ment 50%-on, hangtalanul.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#52666) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Megadta magát a Nokia 5310es utángyártott töltőjének a dugója.
Konkrétan addig kopott amíg egyáltalán nem töltött.
Más ember talán gyárit venne 500Ft-ért, de nekem támadt egy ötletem, hogy kimérem, miért nem lehet a microUSB-n keresztül tölteni?.
Probléma megoldva, És az utángyártott töltő is kapott egy MicroUSB kábelvéget. :D

[link]

[link]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#52667) Barret001 válasza Pete55555 (#52661) üzenetére


Barret001
addikt

Na itt szépen látszik,hogy fele ekkora házba is beférne az összes cucc :)

(#52668) Pete55555 válasza Barret001 (#52667) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Nem véletlen a TFX táp. Tervben van a csere: LINK1 LINK2

...Szeretem leracsniztatni...

(#52669) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hy.

Egy vidikarit akarok tesztelni. A probléma, hogy nincs olyan tápom amivel megoldhatnám.
Ha belerakom a gépbe a karit és egy másik tápról kapja az áramot (másik táp 220-ba bedugva és manuálisan elindítva) lehet-e baja a karinka/gépnek?

(#52670) Barret001 válasza Krogoth (#52669) üzenetére


Barret001
addikt

Mi a baj a tápoddal? Nem ad elegendő energiát?
Elvileg működhet a dolog,mert a 12V galvanikusan le van választva a 240-től.

(#52671) Krogoth válasza Barret001 (#52670) üzenetére


Krogoth
senior tag

Csatlakozók számával van probléma. Ez ilyen pályázatos gép, amin az alaplapba egy 14 pines csati megy, szintén az alaplapból kell áramot adni a hdd-knek, ezen kívül van egy 4 pines proci meletti csati és egy 6 pines, de a tesztelendő kari 2*6ost igényel.

[ Szerkesztve ]

(#52672) Barret001 válasza Krogoth (#52671) üzenetére


Barret001
addikt

Ha ráér a dolog,lehet kapni hozzá átalakítót,én gépemben is úgy megy.

(#52673) Krogoth válasza Barret001 (#52672) üzenetére


Krogoth
senior tag

6 pinest alakítja 2*6ossá?

(#52674) Barret001 válasza Krogoth (#52673) üzenetére


Barret001
addikt

A létező összes variáció kapható,éppen ilyen problémák miatt :)

(#52675) Krogoth válasza Barret001 (#52674) üzenetére


Krogoth
senior tag

Egyenlőre megoldottam 2 táppal :)

(#52676) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

fogalmam sincs mi a megfelelő topik, de esetleg ez. Van egy Mannesman csavarozó gépem, ami teljesen elég arra, amire nekem kéne, de sajnos meghalt benne az akksi. Néztem ebay-n, találtam is akksit, de 12e, ami sajnos nem éri meg, mert pár ezer forinttal többért, vadizsír makita-t kapok 2 akkuval, ugyanannyi nyomatékkal.

Tudtok bármi más utat? Akku felújítás, vagy bármi ilyesmi olcsóbb lehet?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#52677) MrDerekas válasza McSzaby (#52676) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez egy ilyen üzlet. Átlag a két akku felújítása, pár ezerrel olcsóbb, mintha mostani szériás új szettet veszel akcióban. Viszont lehet cserélni az akkuban a cuccot, csak nem olcsó. Ezek a mini góliát (fenetudja mi a szabványneve) akkuk is elég drágák, és egy aksihoz kell belőle hat, ha jól rémlik. Erősen mérlegelni kell. (Főleg mikor 12-13 ezerért Black&Decker aksisokat dobálnak utánad, amik két évet simán kibírnak) De majd jönnek itt szakik is és lehet van olcsóbb megoldás is ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52678) gyenesmartin válasza McSzaby (#52676) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Lítiumosítva olcsóbb és erősebb is lenne. Nekem is van egy 10,8V-os Parkside csavarozóm LG HE4 akkuval. Kétszer akkor kapacitással és áramterhelhetőséggel, mint a gyári. 700Ft darabja egy ilyen cellának.

(#52679) MrDerekas válasza gyenesmartin (#52678) üzenetére


MrDerekas
addikt

Bakker. Lehet érdemes lenne a régebbi bosch, metabo cuccaim felújítani... :R

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52680) cinemazealot válasza gyenesmartin (#52678) üzenetére


cinemazealot
addikt

"700Ft darabja egy ilyen cellának."

Tudnál küldeni linket? :K

(#52681) Kernel válasza McSzaby (#52676) üzenetére


Kernel
nagyúr

Meg kellene nézni a felépítését (azt sem tudjuk, hány V-os), utána megvizsgálni a lítiumosítás lehetőségét.

(#52677) MrDerekas

SC a leggyakoribb (Sub-C) ezeknél a Ni-Cd pakkoknál, vagy előfordul a rövidebb 4/5SC méret is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52682) Barret001 válasza cinemazealot (#52680) üzenetére


Barret001
addikt

Ha tudsz szerezni lecserélt laptop akksit,akkor meg ingyen van a felújítása:)
Csak egy olcsó töltöre lesz a cellák mellé szükség. 1000 ft? :)

(#52683) gyenesmartin válasza Barret001 (#52682) üzenetére


gyenesmartin
őstag

IMAX B6 töltőnek jó. Cserébe tölthetsz vele bármilyen akkut.

(#52684) imibogyo válasza McSzaby (#52676) üzenetére


imibogyo
veterán

Én megoldottam a dolgot egy fali adapterrel (laptop töltő) + 10 méter vékony/rugalmas kábellel a B&D-en. Azóta egyáltalán nem hiányzik, hogy valami akkumulátoros legyen. :DDD Épp ezért az új csavarozó gépem is már hálózatról megy és nem cserélném el semmiért. A B&D pedig átkonvertálódott "műhelygéppé". A cirka 8 méternyi távolságot műhelyen belül simán áthidalom vele és soha nem kell azzal foglalkoznom, hogy fel van-e töltve.

Ha pedig terepre megyek (pergola, vagy faház építés stb.), akkor ott úgyis van áram. Ha nagy ritkán még sincs hálózat (ami egy építkezésnél azért nagyon ritka), akkor pedig van 2-3 olcsó akkus gépem tartalékba. De ez amúgy is ritkaság, mert az embernek legtöbbször nincs mindenből akksis cucca, vagyis ha nincs áram fúráshoz, csavarozáshoz, akkor nem lesz a körfűrészhez, marógéphez, kompresszorhoz (szögbelövő) sem. Épp ezért ha pedig van áram, akkor csavarozókból sem hiányzik az akksis. :B

(#52685) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Ütve fúró témában kérnék egy kis súgást.

Konkrétan, milyet érdemes venni házgyári beton panel fúráshoz.

:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#52686) TESCO-Zsömle válasza Blabcsi (#52685) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Erőset. :DDD

Mi egy nagybátyám találta fúrókalapácsot használunk, az úgy viszi át, mint forró kés a vajat.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#52687) MrDerekas válasza Blabcsi (#52685) üzenetére


MrDerekas
addikt

Persze kell egy erős, jó gép is, de elsősorban a fúrószár minősége a lényeges szempont. A makita négyélű fúrófejeit ajánlom. Éltartósság és minőség egyben. Nem utolsósorban megfizethető kategória.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52688) McSzaby


McSzaby
őstag

Igazatok van, azt elfelejtettem írni hány V-s. Szóval 18V-s gépről van szó. Én is gondoltam, hogy lövök occóért egy laptop töltőt és ráforrasztom, de az a baj, hogy használnám olyan helyen is, ahol nincs hálózati áram.

Ez a lithiumosítás viszont tetszik, mint ötlet. Egyszer már újítottam fel laptop akkut. Az elég egszerű volt, kivenni, beforrasztani, csók. Az én esetemben ez új töltési módszert is igényelne? Amúgy Mannesman 1799-18 a gép.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#52689) cinemazealot válasza Blabcsi (#52685) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én jó néhány éve egy Asist SDS fúrókalapácsot vettem talán a Baumax-ban kofferben, számtalan kiegészítővel talán huszonegynéhányezer forint volt. Vaterán úgy látom, most valaki pont ilyet árul. A gép tényleg nagyon jó, jól bírja a strapát, a fúrószárak is jól teljesítenek, de a vésőszárakkal a panel beton kifogott: egyik-másik elég rondán kicsorbult. Azokból érdemes jobb minőségűt venni, bár az nem lesz olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#52690) McSzaby válasza McSzaby (#52688) üzenetére


McSzaby
őstag

Bocs. már nem tudtam szerkeszteni. Szétkaptam az akkut és 1.2 V 1200mah-s akksiból van benne kb. 16-17. (Be van fedve). Itt egy kép az akkukról.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#52691) gyenesmartin válasza McSzaby (#52690) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Jófogáson és vaterán van új 1500mAh samsung 500Ft-ért. 700-ért bontott LG HE 4 (2,5Ah). Ezekből 5-öt sorba kötsz és meg is van a 18V. A lényeg, hogy legalább 15-20A terhelhetőségű akkut vegyél, lehetőleg ne laptopból bontottat (Hacsak nem nagyon olcsón jutsz hozzá)
Töltőnek meg imax b6.

(#52692) McSzaby válasza gyenesmartin (#52691) üzenetére


McSzaby
őstag

Bocsánat az ostoba a kérdésért, de miért kell a külön töltő? Ha sorba kötöm őket és belerakom a meglévő házba, akkor a meglévő töltő miért nem tölti? Tényleg csak kérdezem. Elnézve a töltő árát, ugyanott vagyok ahol a part szakad. :DDD

Amúgy van itthon 3 döglött laposból akku, megnézem őket.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#52693) gyenesmartin válasza McSzaby (#52692) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Lítiumos aksit máshogy kell tölteni. NI-CD töltővel túl lehet tölteni, amit nem nagyon szeret.

(#52694) salaud válasza Blabcsi (#52685) üzenetére


salaud
aktív tag

Tavaly vettem a Tesco-ban Tesco Value gépet, kemény 11900 forint volt. Vésni nem használtam(mit akarnék vésni panelben????), csak fúrásra, úgy viszi a panelbetont, mint a vajat. Egy az egyben ugyanaz, mint a Strauss, stb gép, csak nincs kofferben és kevesebb hozzá a tartozék. Amúgy az ilyen olcsó gépek is nagyon sokáig bírják, ha megkapják az előírt gondozást, ami a "használat utána takarítsd el és a megfelelő kenőanyagot biztosítsd" -ban kimerül. Persze ezek azért nem professzionális gépek, de otthonra, magánhasználatra tökéletesen megfelelnek.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#52695) McSzaby válasza gyenesmartin (#52693) üzenetére


McSzaby
őstag

A Mannesheimnak a töltő adapter része és ma a töltő két különálló dolog. Mi van ha összeforrasztom úgy, hogy egy laptop töltő hajtsa az adaptert ugyanazon a feszültségen. Azt is lithiumra találták ki. Vagy itt az a gond, hogy a töltést nem áll meg, amikor elérte a kívánt értéket?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#52696) gyenesmartin válasza McSzaby (#52695) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Töltés lítiumnál az úgy van, hogy konstans árammal van töltve, addig amíg el nem érte a cellánkénti 4.2v feszültséget. Onnantól ezen a feszültségen kell tartania- amíg az áram le nem csökken. Közben figyelni cellánként a feszültségeket. Amit az IMAX tud.

(#52697) McSzaby válasza gyenesmartin (#52696) üzenetére


McSzaby
őstag

Tényleg csak kérdezem, de egy laptop akkuban mindig van egy töltésszabályzó, amit szerintem ugyanezt teszi. Nincs igazam? :(

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#52698) Kernel válasza McSzaby (#52697) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezt sokan összekeverik, akkuba mindig csak védelmet szokás integrálni.

A töltőáramkör mindig külön van. Csak egy példa, a töltő cellánként 4,2 V-ig tölt, a védelem mondjuk 4,3V-nál szakítja meg az áramkört.

Merítésnél az adott készülék (pl. telefon) kb. 3V-ig merít, a védelem 2,5V-nál szakít meg.

Tehát ebből érzékelhető a dolog logikája: az integrált védelem mindig csak egy második biztonsági lépcsőt képvisel. Amellett a védelem feladata a túláramok (két irány lehetséges) és túlmelegedés érzékelése is, ha tud olyat.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52699) McSzaby válasza Kernel (#52698) üzenetére


McSzaby
őstag

Köszi, ezt jó tudni. :R

De mindegy is, megnéztem, mérlegeltem és már át is alakítottam kábelesre. Egy laptop töltő volt itthon, azt belenyomorgattam az akksiba, amiből kivettem a cellákat, összekötöttem az érintkezőket, biztosítottam mindent és működik, mint álom. Az akkuk 19,5 voltot adtak le, szóval gondolom, ahogy merültek úgy lett kialakítva egy átlag 18V. Sajnos 18V-s tápom nem volt itthon, szal 19V-st használtam. Úgy érzem 20V-ig toleráns a benne erőlködő motor, szóval szerintem nem lesz gondom ezzel többet. Ha igen, kuka. :)

Köszönöm a tippeket és segítséget! :R :R

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#52700) Kernel válasza McSzaby (#52699) üzenetére


Kernel
nagyúr

Cellánként 1,2V a névleges feszültség, 15 cella tesz ki névlegesen 18V-ot.

Töltés alatt kb. 1,4V-ig emelkedik, ami a töltés lekapcsolása után 1,3V körül szokott megállni, tehát az összesen 19,5V. Ez persze még esik is terhelésre, de ilyen kis eltéréseknek nincs jelentősége a motor szempontjából.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.