Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52401) FID válasza haiiro_o (#52398) üzenetére


FID
őstag

Szegény Pentium 3 :D

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#52402) draco31 válasza q1w21 (#52396) üzenetére


draco31
veterán

Ezt választottam. Mint mondtam, sokat nem lesz használva, így sokáig jó lesz.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#52403) klampfer válasza draco31 (#52402) üzenetére


klampfer
tag

Ilyenem van, 1 évben 2 alkalommal ha kell de arra elég lesz :D

Udv, G.

(#52404) draco31 válasza klampfer (#52403) üzenetére


draco31
veterán

Nagyjából annyira kell nekem is. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#52405) bebe159


bebe159
aktív tag

Eszembe jutott, hogy régen ráeszkábáltam valami kompakt vízhűtést a gépemre gyorskötözővel. :DD
[link]
[link]
[link]

(#52406) SchumiBácsi válasza bebe159 (#52405) üzenetére

Ha van gyorskötöződ, szigetelőszalagod, WD40-ed akkor a világ ura vagy ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#52407) Pete55555 válasza Kernel (#51828) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Nos, még mindig gondolkozom ezen az erősítős dolgon, viszont 1-2 dolog változott.
A legnagyobb változás, hogy nem ragaszkodnék a 2.1-hez. Így kell egy olyan sztereóerősítő, ami passzolna a Genius 1250-es hangfalakhoz. (Bocs, hangdoboz) Ennek ugye az aktív része a táppal menne a kukába, mivel rendesen búg.
A fejhallgató erősítő viszont jó lenne, ha lenne, így kinéztem egy típust, kíváncsi lennék a véleményetekre:
YAMAHA YDA138-E
Ez ahogy nézem megfelelne, már csak a táp kérdéses. 12V-2A 12V-5A tápok vannak itthon, illetve szóba jöhet esetleg ez is, meg van még egy 19V-os laptoptápom is.

Vélemények ? :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#52408) Kernel válasza Pete55555 (#52407) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha a linkelt adapter stabilizálatlan, terhelés nélkül felszökhet 16-18V-ra, ennél a végfoknál viszont 14 V a határérték, többet nem lehet rákötni.

Ezek a D-osztályú hídvégfokok (a kiváló hatásfok miatt) szobában elég nagyot tudnak szólni egy 12V / 2A-os tápegységgel is, illetve ebben az esetben nincs is szükség többre. Nem árt az 5 A-es tápegység, de elég neki 2 A is.

Főleg, ha nincs nagyon kihajtva (például filmek nézése a házimoziban), gond nélkül megy 2 A tápról, ez tapasztalat. De ha úgy gondolod, hogy gyilkolva lesz és a tápegység túlmelegedésével is lehet számolni, akkor jobb a nagyobb tartalékkal rendelkező tápegység.

A linken félrebeszél az eladó, ez a végfok oldalanként 8 Ω terhelésre van tervezve (2 x10W). Vagy lehet használni a kimenetek párhuzamosításával mono üzemben, 4 Ω terheléssel (1 x 20 W).

12V x 2A = 24W, ebbe még belefér:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52409) creation


creation
senior tag

Okulásképp: [link] ;] ;] ;]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#52410) Pete55555 válasza Kernel (#52408) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Amit linkeltem, rámértem, terhelés nélkül 13,4 V. De szimpatikusabb nekem is a 12V 2A vagy 5A-es tápegység, esetleg keresek valamilyent a 2 érték között. Mondjuk nagyon hajtva nem lesz szerintem, zenére lesz főleg használva, de nem üvöltetve.

A linken félrebeszél az eladó, ez a végfok oldalanként 8 Ω terhelésre van tervezve (2 x10W). Vagy lehet használni a kimenetek párhuzamosításával mono üzemben, 4 Ω terheléssel (1 x 20 W).

Ez viszont probléma, mert a Geniusban a hangszórók 4 Ω-osak...

...Szeretem leracsniztatni...

(#52411) Kernel válasza Pete55555 (#52410) üzenetére


Kernel
nagyúr

Gyakorlatilag működne szerintem 4 Ω terheléssel is, csak akkor óvatosabban kell tekergetni a hangerőt, figyelni a melegedést is, hogy meddig bírja. Az is lehet, hogy túlmelegedés esetén hővédelem lekapcsol benne.

Mindamellett nem erre van specifikálva, kicsit nőhet a torzítás, ami valószínűleg fel sem tűnik.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52412) Pete55555 válasza Kernel (#52411) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Szerintem berendelem, aztán hátha jó lesz. Van ebből mondjuk ilyen verzió is, valami érdemi különbség van a 2 között?
Házban valami ilyesmin gondolkodtam. Ha melegedni fog, max rakok bele egy kis 40/50/70mm-es ventit leszabályozva.

...Szeretem leracsniztatni...

(#52413) Kernel válasza Pete55555 (#52412) üzenetére


Kernel
nagyúr

A másikban 2,2 μF 400 V-os leválasztókondi látszik, ami az IC bemeneteire csatlakozik. Tápszűrés három párhuzamos SMD elkó például.

Ekkora feszültség nyilvánvalóan nincs benne sehol, ez egy ilyen Hifi-mánia vagy mágia, én legalábbis sok értelmét nem látom. Próbálták igényesebben kivitelezni, szerintem ember nem hallja a különbséget, inkább csak a képzelődők (pedig nekem sincs botfülem, igénytelen sem vagyok).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52414) BangoSkank


BangoSkank
tag

A laptopomon tervezek némi gányolást végrehajtani, ehhez kérnék tőletek tanácsot. Történt ugyanis hogy a Lenovo "zseniális" mérnökei egy fémházas laptopban a kijelző zsanérját műanyagba ágyazták, és a műanyagot úgy méretezték, hogy garantáltan eltörjön kb fél- egy év használat után.
Mindkét zsanért 3 csavar tartja, ebből a jobb oldalon egy úgy tűnik hogy a fémhez van csavarozva, itt nincs is gond, de a bal oldalon mindhárom csavar műanyagban van, ezek szakadtak ki.
Garancia épp lejárt, úgyhogy a szervizzel nem szenvednék.

Azt tervezem, hogy a burkolatot átfúrva egy-egy lapos fejű csavarral rögzítem a zsanért. A lapos fej kívül lenne, így nem akadna el semmiben, belül pedig egy laposabb anya elfér. A kérdés hogy hol tudok a lentihez hasonló csak kisebb csavarokat szerezni:
[link]

A csavar hossza kb 4-5 mm lehet, átmérő 2 mm, az anya is jó lenne ha max 1 mm lenne.
Létezik ilyen vagy vegyek egy új hátlapot 30-40 e Ft-ért, ami előbb-utóbb valószínű ugyanígy végzi majd?

Bal oldalon kiszakadt mindhárom csavar, de a középső még kicsit tart, ezért azt még bennhagytam. Kb 1mm műanyag és egy kis fémbetét tartotta őket: :Y
[link]

Lenovo U41-70-ről van egyébként szó, ha valaki ilyet tervezne venni, kerülje el messziről. :W :W

[ Szerkesztve ]

(#52415) Pete55555 válasza BangoSkank (#52414) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Én első körben lehet bepróbálkoznék a garizással. Bár a Lenovo garanciaintézéséről nem sok jót hallottam, de hátha... Ha véletlen megjavítják, akkor meg eladod, és veszel használtan valami üzleti kat. normális laptopot használtan ;]
Csavarra tipp: E-bay

...Szeretem leracsniztatni...

(#52416) NEMO1968 válasza BangoSkank (#52414) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Legelső körben zsanért vennék.
Valószínű, hogy megszorult, azért reped a hátlap és szakad a csavar ilyen rövid idő után.
Ha ebben az állapotában megcsavarozod, más is szakadni fog idővel.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#52417) #21346560 válasza NEMO1968 (#52416) üzenetére


#21346560
törölt tag

Elolvastad te hogy mi a probléma?! :U

(#52418) draco31


draco31
veterán

Hello!

Ismét kérdeznék, hegesztőben mi az ami vehető 35e-ig? Vagy az ilyen kategória felejtős?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#52419) MR_Joe válasza draco31 (#52418) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Link :DDD

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#52420) creation válasza draco31 (#52418) üzenetére


creation
senior tag

Vagy [link] :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#52421) ƬΛЯΛ válasza creation (#52420) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Ez igen :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#52422) creation válasza ƬΛЯΛ (#52421) üzenetére


creation
senior tag

Nem saját képződmény, ne dícsérj :DDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#52423) ƬΛЯΛ válasza creation (#52422) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Tudom, láttam már régebben :K

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#52424) TESCO-Zsömle válasza MR_Joe (#52419) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

+ (#52420) creation: Basszus, ilyen kéne nekem is lemezt hegeszteni... :Y

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#52425) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Az egyik ismerősöm alkotása:

(#52426) #33253120 válasza DrojDtroll (#52425) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez meg mi ez mi? :)
Bár nem tudom mire való de mindenképpen látványos. :)

(#52427) DrojDtroll válasza #33253120 (#52426) üzenetére


DrojDtroll
addikt

[link]

Vagy valami hasonló.

(#52428) Irmscher 353 válasza DrojDtroll (#52427) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

amit Te írsz annek nincs értelme, mert nagyobb sebességnél a menetszél lenyomja a gázrugót rá erre az eszközre.

Nekem inkább tűnik fúróállványnak, amivel mintát lehet venni.
A KPM-es terepjárókon lehet látni hasonlót, az aszfaltból azzal vesznek mintát, a vizsgálatokhoz.

(#52429) MR_Joe válasza TESCO-Zsömle (#52424) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Detto.. van is itthon egy mikróból kiszedett trafó.. sajnos albiban nem tudok barkácsolni, de mentettem a posztot :DDD

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#52430) duc válasza DrojDtroll (#52425) üzenetére


duc
aktív tag

Ez mi? Kameraállvány?

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#52431) ƬΛЯΛ válasza Irmscher 353 (#52428) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Márpedig ez kameraállvány ;) A menetszél meg nem nyomja le a gázrugót olyan könnyen, csak ha ratyi :K Egyébként oda is van gumipókozva a csomagtérajtó a tetőhöz :U

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#52432) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Üdv!
Kis gányolási tanácsra lenne szükségem. Az a helyzet, hogy van pár döglött notim, meg féldöglött. Ezek egyikének a tft paneljét tudnám-e kijelzőnek használni asztali géphez? Mókolok itthon és jó volna valami kis kompakt kijelző nekem, amit akár rászigszizek a mókolt gépem oldalára, mert olykor némi diagnosztikai információ kellene belőle és macerás mindig egy monitort odacipelni, rákötni. Még nem olvastam igazából utána, de talán létezik olyan késztermék ami a noti kijelző szalagkábelét alakítja át D-Sub-ra? Ez lenne a legjobb megoldás. Bár úgy sejtem ezenkívül még feszültséget is kell adnom a kijelzőnek, hogy "világítson"? :) Erre is jó lenne valami működőképes ötlet. Mondjuk úgy kezdenék neki, mintha egy laptopot építenék asztali pc alkatrészekből, csak ez nem az lesz. Ilyen projektekről nagyon kevés infot találtam (a taiwani flexes zseni kommentárjából sem sokat értettem meg a yt videón :F :D ) Első körben a kijelző jelöltjeim: Samsung NC20 12.1' vagy MSI EX600X 15.4' panelek. Integrált gpu-ra kötném d-sub-al.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52433) creation válasza MrDerekas (#52432) üzenetére


creation
senior tag

Némi info: [link]

A panel háttérvilágítás driverét érdemes megtartani és átrágni, mit is tud.

Itt van LVDS to VGA converter (tartalmazza a háttérvilágítás driverét is).

Ez meg "okos" :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#52434) MrDerekas válasza creation (#52433) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Ezer köszönet!!! Nemsokára át is rágom gyorsan ;) Aztán meg is van, hogy mire megy el a hétvégém :D Ha meg össze is jön, akkor jövök pár képpel. Csak az "ízijé", hogy miként is fest.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52435) draco31


draco31
veterán

Jó ideje ücsörgött egy 25w-os hangszóró pucér hátsóval, én meg jó ideje akartam egy hangszórót a kis veteményesbe. Hát ez lett belőle. :) A szikszalag beázás ellen véd, igen, a rácson is beázhat, de az már nem olyan vészes. :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#52436) MrDerekas válasza creation (#52433) üzenetére


MrDerekas
addikt

Miután a segedelmeddel már tudom mi kell nekem, kicsit turkálódtam a piacon. Ez is jó lehet nekem? (A támogatási listát majd átnézem, ha szétbontom a notikat. Ja meg valami hálózati adaptert is keresek hozzá a nagy dobozomban.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52437) creation válasza MrDerekas (#52436) üzenetére


creation
senior tag

Azt írja, hogy van LVDS csatlakozója. A világítás meghajtó panelét nem látom. De ha ezt megoldod, akkor jó lehet.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#52438) MrDerekas válasza creation (#52437) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ejj de jó, hogy megkérdeztem... A DC bemenet hátuljánál közvetlenül van egy arra hajazó csati és nincs rajta a magyarázó képen. (Nem látszik azon a képen és nem írtak hozzá semmit) Méretre mondjuk hosszabb, így akár az is lehet. Ha mondjuk berendelem és az nem az, akkor tudok mondjuk közvetlenül a pc tápjából áramot "venni" hozzá? Kis forrasztástól, szigetelőszalagozástól nem leszek libabőrös.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52439) creation válasza MrDerekas (#52438) üzenetére


creation
senior tag

Ha megtudod mi kell neki és tudod a fényerőt szabályozni... Akkor akár...

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#52440) MrDerekas válasza creation (#52439) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Köszönöm szépen! Már nincs is más hátra, mint nekiállni.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52441) blu79 válasza draco31 (#52435) üzenetére


blu79
addikt

- nem rossz :C de akkor fog igazán jól szólni ha tele lesz a kanna vizzel :DDD :))

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#52442) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Uraim, holnap boncolás lesz! ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#52443) MR_Joe válasza TESCO-Zsömle (#52442) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Hajrá hajráááá! Vihetek alanyt? :DDD Akadna pár kollega...

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#52444) TESCO-Zsömle válasza MR_Joe (#52443) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha elektronikusak/mechanikusak, akkor adom a címet, jöhetnek. Biológiait nem vállalok, azután nehezebb takarítani. :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#52445) MR_Joe válasza TESCO-Zsömle (#52444) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

A biorobot minek számít? :U :DDD

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#52446) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Mivel a routerem gyári antennája nem küldi át kellően panel lakás falán a wifit, így úgy döntöttem, hogy építek egy normális antennát.
Ilyesmiben gondolkodom:
[link]
Vagy a duplájában.

Ahogy nézegetem a linkeket elég könnyen kivitelezhető.

Kérdés, hogy feltétlen kell-e a reflektornak nyák lemez vagy más is megteszi? ( pl alu dobozból kivágni )

Vélemények?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#52447) Reggie0 válasza Blabcsi (#52446) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet alubol is, viszon nem art, ha teljesen sik.

(#52448) TESCO-Zsömle válasza MR_Joe (#52445) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Besenyőnek. :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#52449) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Na, megvan hozzá minden ( ~2500Ft )
Képek hamarosan.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#52450) NEMO1968 válasza MR_Joe (#52445) üzenetére


NEMO1968
őstag

DENSO dolgozónak :D :DDD .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.