Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52301) TESCO-Zsömle válasza MBazsee (#52300) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem az a baja, hogy nem fér el kényelmesen a zsebébe, hanem az, hogy elhagyja a francba. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#52302) DrojDtroll válasza TESCO-Zsömle (#52301) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Pontosan.

A legelsőt amikor elhagytam akkor jött ez a szalagos/nyakbavalós dolog. Mindig hozzákötöttem az övemhez, csak lustaságról leszoktam erről és a szalaggal együtt beletömtem a zsebembe, Így hagytam el megint. :D

(#52303) Laccoss válasza DrojDtroll (#52302) üzenetére


Laccoss
addikt

Egy ilyen nem lenne megfelelő? [link]

Van bluetooth-os is, és ha a kulcsod a mobilodtól eltávolodik, akkor jelez.

(#52304) DrojDtroll válasza Laccoss (#52303) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ez a bluetooth-os megoldás nem is olyan rossz.

(#52305) imibogyo válasza MBazsee (#52300) üzenetére


imibogyo
veterán

Végre egy kis topik-on morzsa... Jöhetnek részletek. :R

[ Szerkesztve ]

(#52306) duncanx


duncanx
csendes tag

Van nekem egy "levehető ajtós NDK " , dentalfabrik treffurt, ami a neve alapján talán valami fogászati izé.

adatai:
typ:_ 707 A ; ... valami 78
P: 250 W ; 220 V
n: 16000 min; 1,25 A 50 Hz
F S1/P20 TGL 7274

https://drive.google.com/file/d/0B0hB4xe5z13Jbm92TW5lOTVNU3M/view?usp=sharing

Mivel még tartalék motorom is van, szeretném használni mint egy DREMEL nagy fordulatú eszközt.
Meglepően nagy nyomatéka van!
A hozzá való flexibilis csövet szeretném átalakítani, vagy valami mai "szabványnak" megfelelő csatlakozót kialakítani a motornál. (Bármiféle közdarabot le tudok esztergáltatni a barátomnál.)
motor csatlakozó:
https://drive.google.com/file/d/0B0hB4xe5z13JSWhfem0xYjZiS3M/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B0hB4xe5z13JakdGYUN2eGRUWVE/view?usp=sharing

az eszköz csatlakoztató vége:
https://drive.google.com/file/d/0B0hB4xe5z13JbTA4T0stX0wtVlE/view?usp=sharing

Szívesen vennék ötleteket, tanácsot. Esetleg valakinek van ilyen?

(#52307) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Egy gyors kérdésem lenne.
2 mm-es plexit kellene ragasztanom élét laphoz.

Pillanat ragasztóm van, az jó lesz hozzá?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#52308) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Üdv.
A gépházat szeretném matt feketére lefújni, megoldható ez szórófejes flakonos spray-vel? Mire kell figyelni a vásárláskor? Van preferált márka, amit érdemes venni (lehetőleg nem túl drágán, ha ez nem kizáró ok)?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#52309) donmackó válasza elfelejtette (#52308) üzenetére


donmackó
őstag

Very Well!-t vegyél. Nekem bevált és occóért is adják.

Release the cable hounds!

(#52310) ƬΛЯΛ válasza elfelejtette (#52308) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Én noname akril festéket használtam. 10 percet kell várni rétegenként, 3 réteg fed tökéletesen. Arra figyelj nagyon oda, hogy nehogy belehulljon bármilyen porszem is, mert az a matt felületen nagyon látszik. Egyébként a wery well márkát én is tudom ajánlani :K

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#52311) imibogyo válasza elfelejtette (#52308) üzenetére


imibogyo
veterán

+1 a Very Well-re. Én is azt használtam minden modomhoz...
És szépen fed. :K

(#52312) do3om


do3om
addikt

Azt ne felejtések el hogy nagyon sérülékeny lesz ahol olyan hatásnak van kitéve. (könnyen leütődik, sarkok, mozgó összeérő elemeknél)
Van matt lakk az valamit segíthet ezen.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#52313) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

3D nyomtatott kulcs elég gány megoldás?

(#52314) kmisi99 válasza DrojDtroll (#52313) üzenetére


kmisi99
addikt

Szerintem eltörne.

(#52315) DrojDtroll válasza kmisi99 (#52314) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Kb 2-3 mm vastag van a kulcs. Ha tömören nyomtatom szerintem nem lesz vele gond.

(#52316) kmisi99 válasza DrojDtroll (#52315) üzenetére


kmisi99
addikt

Mondjuk nem ismerem az ilyen műanyag szerkezetét, de szerintem hosszú távon megéri azt a pár ezer ft ot a kulcsmásolónál. :D

(#52317) DrojDtroll válasza kmisi99 (#52316) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szerintem is jobb a rendes fém kulcs.

(#52318) MBazsee


MBazsee
tag

Szóval, mint már említettem korábban, kellett egy zenelejátszó alkalmatosság, ami a gyerkőcöknek zenét játszik majdnem egész nap. Keresgéltem használt usb-s magnókat, de egyik sem tetszett meg, ahhoz képest drágának is tartottam.
Az elképzelés adott volt, csak a megvalósítással voltak bajok.

Először is a lejátszó maga. Az ebayről szereztem be egy erre alkalmas eszközt, amit kissé módosítottam (a rajt lévő gombokat leforrasztottam és számítógép bekapcsoló gombokkal helyettesítettem).

A következő probléma a tápellátás volt, aztán rájöttem, hogy itt vannak ezek a döglött notebook akksik. Így adta magát a dolog, hogy abból barkácsoljak bele valamit. Innentől az elemtartó és a töltő elektronika is megvolt oldva (szintén ebay).

Az utolsó dolog pedig a dobozolás volt, amiben kissé elakadtam. Mivel még rendes szerszámkészletem nincs, sajnos nem tudtam fából ezt megoldani, aztán rájöttem, hogy vannak a villanyvadász boltban különböző méretű dobozok, amiket fel tudnék használni, innentől kezdve ezt a problémát is megoldottnak tekintettem, csak be kellett egy megfelelő méretű dobozt szereznem.

A fentiekből jött létre az alábbi lejátszó alkalmatosság:
[link1]
[link2]
[link3]
[link4]

A hangszórót sima 8 cm-es ventilátor ráccsal láttam el, hogy a gyerek ne nyomkodja be. A kapcsoló tápból való, a gombok pillanatragasztóval beragasztott számítógép kapcsoló gombok, az a kis rés a micro USB csatlakozó az akku töltéséhez. A tetején normál USB és micro SD helyek, a belsejében pedig meleg ragasztó hegyek, illetve kábel-rengeteg. A tápellátásért két párhuzamosan kötött 18650-es akkumulátor a felelős.
A festékpöttyök jelzik, hogy nem csak a gyerkőcöknek készült a lejátszó, hanem apa is erősen használja.

[ Szerkesztve ]

(#52319) creation válasza MBazsee (#52318) üzenetére


creation
senior tag

Azért szerezz be a két 18650-hez egy ilyet: [link]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#52320) MBazsee válasza creation (#52319) üzenetére


MBazsee
tag

Köszönöm, valószínű megfogadom a tanácsot.

(#52321) Lompos48 válasza MBazsee (#52320) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Csak akkor fogadd meg, ha sorbakötve vannak az akkuk, nem párhuzamosan, ahogy írtad.

(#52322) Kernel válasza MBazsee (#52320) üzenetére


Kernel
nagyúr

De neked párhuzamos akkuk vannak, a linkelt védelem viszont 2S (2 serial).

Soros akkuknál fontos a védelem, töltés szempontjából is, de nem is egyformán merülnek, ami igen kellemetlen, amikor a gyengébbik túlmerül. Sőt, át is fordulhat rajta a feszültség, védelem nélkül.

Szimpla, illetve párhuzamos telepek viszont nagyon jól mennek védelem nélkül, ezt tapasztalom az átalakított csavarhúzóimnál is.

A csavarhúzó legyengül, megáll, ezt észreveszi az ember, hogy tölteni kell. Viszont ilyenkor még nem esett a kritikus szint (2,5 V) alá az üresjárási feszültség. Az ugyanis nem gond, hogy ráindítom a csavarhúzót és pillanatnyilag lejjebb esik, ettől még nem lesz baja. Csak terhelés nélkül tartsa magát 2,5 V felett.

Egy lejátszónál attól függ, hogy meddig működik egyáltalán, hol kezd torzítani, felügyelet nélkül mennyire képes leszipkázni az akkut. Természetesen be lehet tenni egy szimpla (1S) védelmet is, ha szükséges.

Egyébként én 2,4 és 4,8 V Ni-Cd telepek helyett raktam be Li-ion akkut, ami köztudottan 4,2 V feltöltve. 3 V körül letörik a feszültség, legalábbis egy ilyen csavarhúzóban használva.

Egyikbe 1x18650, másikba 2x18650, harmadikba 2x16340 fért be párhuzamos kötésben.

A másodikkal kicsit túllőttem a célon, nem nagyon akar lemerülni. A harmadik 2,4 V helyett most több feszültséget kap, de úgyis lassú volt eddig, így legalább forog rendesen. Védelmi áramkör beépítése itt amúgy is problémás lenne, a nagyobb áramigény, illetve feszültségesés miatt, de nem is kell.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52323) creation válasza Lompos48 (#52321) üzenetére


creation
senior tag

Igazad van, véletlenül a 2S verziót sikerült linkelnem. Nézegettem őket, mert először azt hittem, hogy sorban vannak a cellái. Aztán olvastam a cikkben, hogy párhuzamban...

Szóval 1S 2db :R

Bár a 2S is beköthető két darabban 1S-nek... Csak drágább. Szóval használd az 1S-t :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#52324) Kernel válasza creation (#52323) üzenetére


Kernel
nagyúr

A 2S modul együtt kezeli a két cellát és csak egy ágon szakít meg. Mármint úgy értem, hogy külön figyeli természetesen, de egy pakk kezelésére való.

De ha hiányzik az egyik akku, azt úgy detektálja, mintha túlmerült volna az egyik, emiatt megszakítja az áramkört.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52325) MBazsee válasza Kernel (#52322) üzenetére


MBazsee
tag

Elég sokáig megy erről a két celláról, de pontos adatokat még nem tudok.

Én is próbálkozok ilyen akkukat bepakolni fúrógépekbe, de sajnos a töltést még nem tudom hogyan oldjam meg. Erre tudsz/tudtok valami használható megoldást? Az Imax B6 is lehetőség, de olyan is jó lenne, amihez nem kell ez a töltő, hanem egy elektronikát belepakolok a cellák mellé.

(#52326) creation válasza Kernel (#52324) üzenetére


creation
senior tag

B+ és BM pontokra csatlakoztatva 1 cella is tölthető vele. Teszteltem (igaz más típussal), de gond nélkül megoldotta. :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#52327) creation válasza MBazsee (#52325) üzenetére


creation
senior tag

Keress rá a cellaszámnak megfelelő protection modulra és meg fogsz lepődni.

A probléma nem a töltéssel lesz, hanem az áramfelvétellel. Erre figyelj oda a választásnál, vagy ha nem töltöd, akkor válaszd le a cellákat az elektronikáról és használd őket úgy (van alacsony fesz érzékelő is több cellához...).

Pl:
Egy 4 cellás vezérlő és védő áramkör: 4S 18650 battery protection board.
És a hozzá való érzékelő és figyelmeztető áramkör: 1S-8S 18650 battery low voltage tester buzzer

Töltéshez bekötöd a protection board-ot, de a használathoz azt leválasztva dolgozol, használva a buzzer modult, ami jelzi neked a cella feszültséget is. :R

Én most készülök upgradelni a fejlámpám. Hasonló módon fogom felhasználni. :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#52328) Kernel válasza MBazsee (#52325) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nagyáramú védelmi áramkört is láttam már eBay-en, ami szerszámgéphez való, de az persze csak a védelem, nem a töltő.

Töltő nyilván olyan kell, ahány cella van, 4,2 / 8,4 / 12,6 / 16,8 V-os stb. Ez lehet egy dugasztáp formájú, készen kapható Li-ion töltő.

Vagy egy töltőmodul, amit pontosan be kell állítani a kívánt feszültségre és áramra:

(#52326) creation

Tölthető, az egy dolog, de ha megnézed a FET-ek bekötését, a negatív ágat szakítja meg, a B- és P- között.

B+ és P+ közös. Hová kötötted a töltőt?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52329) Pete55555


Pete55555
Topikgazda

Ha már akkuk:
Van egy BZ 9.6 SP akkus fúróm. A két akkuja már halott. Mit tudnátok ajánlani helyette?

NiCd akkuk, 9,6 V 1,4 A, nyilván a töltő is ehhez való, linken AC 30 típusú.

Ötletek ?

...Szeretem leracsniztatni...

(#52330) creation válasza Kernel (#52328) üzenetére


creation
senior tag

Én idehaza ezt a típust használom az egyik akkupack-hoz és egyenlőre a LED-es asztali lámpámhoz is. Ez utóbbihoz a B+ és B2 pontokat használva.
Így 1 cellát tölt és figyel.

Ugyanebből fog érkezni 3db, akkutartóval együtt, hogy ne legyen gányolva a forrasztással.

:R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#52331) Reggie0 válasza Kernel (#52328) üzenetére


Reggie0
félisten

Az ilyen toltomodul onmagaban kesz eletveszely az Li cellakra. Ugyanis a toltest abba kell hagyni, ha az aram visszaesett a nevleges toltoaram 3%-ra. Ezt nem teszi meg, hanem megy a csepptoltes es tonkremegy tole az akksi.

(#52332) MBazsee válasza Reggie0 (#52331) üzenetére


MBazsee
tag

Ez a töltőmodul egy védőelektronikával kombinálva már gondolom használható?
Van még valami ötleted töltésre?

[ Szerkesztve ]

(#52333) Kernel válasza creation (#52330) üzenetére


Kernel
nagyúr

Figyel, esetleg leválaszt (P- és B- között van a FET-kapcsoló), de nem tölt, az a töltő dolga. Tehát így kell bekötni:

A piros és fekete vezetékre kötjük a töltőt vagy a fogyasztót.

Ha így kötöd be:

Hová kötötted a töltőt / terhelést?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52334) Kernel válasza MBazsee (#52332) üzenetére


Kernel
nagyúr

A védőelektronika nem teljesíti az említett feltételt. Nem arra való, nem is tudhatja.

Az említett töltőmodul a középső LED segítségével képes jelezni, hogy mikor kell lekapcsolni a töltést a felhasználónak, amennyiben a középső potmétert jól beállították.

Tehát nem automatikusan történik, hanem kis odafigyelést igényel. Ez nem jár egyébként olyan nagy kockázattal, különösen akkor, ha például nem 4,2 V-ra (vagy annak többszörösére) töltünk, hanem mondjuk 4,1 V-ra.

Nehogy félreértsük, itt nem a feszültségkorlátról van szó (kék nyíllal jelöltem). Az annyi lesz, amennyire beállítom (pl. 4,2V), töltés szempontjából ez a kritikus érték:

Ahol piros nyíllal jelöltem, ott egy korrekt automata töltő leáll.

De vannak olyan egyszerűbb töltők, ami állandóan tartja 4,2 V-on (vagy annak többszörösén) soha nem kapcsol le. Ezeknél a felhasználónak kell leállítani, miután egy LED átvált pirosról zöldre például. Ez jelzi az áram visszaesését, ilyenkor még mehet egy ideig, utána ráér leállítani.

Tehát ez egy létező megoldás, nem kell nagyon túlizgulni. Nyilván, ha igényességre törekszik valaki, akkor legyen full automata.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52335) Reggie0 válasza MBazsee (#52332) üzenetére


Reggie0
félisten

Toltoelektronika kell, ami tudja ezt. En eddig USB-s toltoaramkor IC-t hasznaltam erre a celra, de az csak 1 cellat visz. Pl. MAX1811.

(#52336) creation válasza Kernel (#52333) üzenetére


creation
senior tag

Na most megfogtál...

Kb csütörtökön megyek haza. Akkor csinálok képet a jelenlegi helyzetről. A cellát viszont nem a modulról használom, hanem arról leválasztva. Ez biztos. :U

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#52337) Kernel válasza creation (#52336) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mindenesetre a védelem azért van, hogy azon keresztül kell az akkut tölteni és kisütni is. Így tud védeni túltöltés és túlmerítés ellen (feszültségfigyelés) valamit túlterhelés ellen (áramfigyelés).

Probléma esetén pedig csak a negatív ágon tud megszakítani, ezért azt nem lehet kihagyni a bekötésből.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52338) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Mondtam én hogy lesz 3d nyomtatott kulcs. Meg is terveztem. Kíváncsi rá valaki?

Holnap kinyomtatom. Szerdán letesztelem, hogy működik élesben.

(#52339) DrojDtroll válasza DrojDtroll (#52338) üzenetére


DrojDtroll
addikt

(#52340) kmisi99 válasza DrojDtroll (#52339) üzenetére


kmisi99
addikt

Én kíváncsi leszek hogy fog szuperálni.

(#52341) DrojDtroll válasza kmisi99 (#52340) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Kiderült, hogy ma már nyitva a kolesz, szóval ez ma estig kiderül.

(#52342) DrojDtroll válasza DrojDtroll (#52341) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Kis hiba miatt bele sem megy a zárba :(

De ez nem veszi el a kedvem. Módosítok a terven és holnap elkészül a következő példány.

(#52343) kmisi99 válasza DrojDtroll (#52342) üzenetére


kmisi99
addikt

A selejt darabot legalább meg tudod kínozni feszegetni hogy mennyire fogja bírni a csavarást.

(#52344) DrojDtroll válasza kmisi99 (#52343) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Betettem két bútorlap közé úgy hogy a feje kilógjon és tettem rá jó sok súlyt. Elkezdtem tekergetni a fejét, mintha forgatni akarnám. Ezt elég jól bírta.

(#52345) kmisi99 válasza DrojDtroll (#52344) üzenetére


kmisi99
addikt

Durva, elég menő lehet műanyag kulcsal mászkálni. :D

(#52346) DrojDtroll válasza kmisi99 (#52345) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Csak működne már végre. Elég furcsa érzés volt amikor a zárhoz emeltem.

Minden a suliban elérhető színből fogok nyomtatni ha jó lesz. Az lesz a menő. :K

(#52347) Laccoss válasza DrojDtroll (#52346) üzenetére


Laccoss
addikt

Csak nehogy beletörjön a zárba, aztán majd lesz egy rakás kulcsod, zár nélkül:DD

(#52348) DrojDtroll válasza Laccoss (#52347) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nyomtatok zárat is. ;]

Nem fogom aktívan használni. :)

Az ismerőseim így is mindenre azt mondják ami tönkremegy körülöttem, hogy majd nyomtatok egyet.

[ Szerkesztve ]

(#52349) kmisi99


kmisi99
addikt

Heló!

Volt itt a napokban nagy tanakodás a lítium akku védelmi áramkörről. Na ilyesmi kérdésem lenne.
Tervezek csinálni egy hordozható hangszórót pár 18650 cellából. A hangszóró erősítője 7,5V ot kér. Na most melyik lenne a célszerűbb? 2-2 pár cellát sorosan kötni ami ugye kb 8V körül lenne, vagy mind a 4 cellát párhuzamosan és egy step up konverterrel 7,5V ot csinálni belőle? Azért érdekel mert step up konverterem lenne itthon, de cella védelmem nincs, az meg 1 hónap mire megjön addig nem tudok gányolni. :D

Bár a konverter miatt aggódok, erről van szó. [link]

És input voltage 4,5-28V, de ugye a 18650 cella max 4,2V os. Ez gond lehet ha jól sejtem.

[ Szerkesztve ]

(#52350) creation válasza kmisi99 (#52349) üzenetére


creation
senior tag

Ha már ilyenben gondolkodsz, akkor inkább legyen step down és egy 4S védelem+vezérlő. Bár így gyártanod kell hozzá töltőt :)

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.