Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52951) MrDerekas válasza DrojDtroll (#52948) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez így hülyeség. A jégcsákány is sok helyen beválhat az ütvefúró helyett, de k.vára nem mindenhol helyettesíti. Nagyon nem egy ligában fociznak ezek. Ténymegállapításod akkor bír némi igazsággal, ha eddig csupán kötözésre, rögzítésre, kábelmenedzselésre felhasznált szigetelőszalagos megoldást láttál.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52952) shteer válasza DrojDtroll (#52948) üzenetére


shteer
titán

akár, csak baromi sok kell belőle ;]

..szerintem jónak tűnik

(#52953) Rivaul válasza DrojDtroll (#52948) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem. Viszont legalább akkora teret nyert a home made szekcióban mint a szigszalag, az tény és való.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#52954) Pete55555


Pete55555
Topikgazda

Némi topik On:

ATX táp helyére TFX táp:



Na lesz azért majd ez jobb is, csak még készül az átalakító lemez:

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#52955) AxBattler válasza Pete55555 (#52954) üzenetére


AxBattler
félisten

Ööö... és mire is jó ez? :F ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#52956) jacint78 válasza AxBattler (#52955) üzenetére


jacint78
addikt

Például arra, hogy mukodik a gép és nem volt másik tápja gondolom.

type your text here..

(#52957) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Kitaláljátok mi történt?

(#52958) imibogyo válasza DrojDtroll (#52957) üzenetére


imibogyo
veterán

Gyors kábeltoldás kellett? Elszakadt a kábel? :U
Topik-ON az biztos, csak nem értem....

(#52959) Pete55555 válasza jacint78 (#52956) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Egyrészt igen, másrészt így nagyobb hely van a házban. A táp mellé készül egy konzol 2 db 2,5-ös SSD/HDD-nek, így a felső 5,25-ös hely ki lesz szedve, mehet felülre a második 12-es venti.

...Szeretem leracsniztatni...

(#52960) Barret001


Barret001
addikt

TFX táp javítás,már ha ez a neve :)
Két döglött pupos kondit cseréltem ki,sikerrel!
Érdekes módon eddig f1-et kért,a behatolás kapcsoló nyugtázására...
Most már nem kell neki :)

(#52961) DrojDtroll válasza imibogyo (#52958) üzenetére


DrojDtroll
addikt

pontosan,
gyors kábeltoldás kellet és nem volt a közelben sem szigetelő szalag, sem forrasztó eszközök és zsugorcső.

(#52962) AxBattler válasza jacint78 (#52956) üzenetére


AxBattler
félisten

Na igen, átmenetileg tökéletes megoldás. :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#52963) Pete55555 válasza Pete55555 (#52954) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Na, elkészült a lemez, illetve egy SSD tartó keret is.

Képek ITT

Az SSD mellett lesz majd egy 1Tb-s noti vinyó, így a lenti 3,5ös meg fog szűnni, majd oda fog menni a 230-as Bitfenix venti.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#52964) flashpointer válasza Pete55555 (#52963) üzenetére


flashpointer
őstag

Szerintem az a processzorhűtő nem a legelőnyösebb irányban áll.

(#52965) Pete55555 válasza flashpointer (#52964) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Az SSD mellett lesz majd egy 1Tb-s noti vinyó, így a lenti 3,5ös meg fog szűnni, majd oda fog menni a 230-as Bitfenix venti.

Szerintem meg igen.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#52966) Ribi válasza Barret001 (#52960) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azoknak a kondiknak sokkal rövidebb lábat hagyj, mert így csökkentett mértékben hasznosulnak.

(#52967) flashpointer válasza Pete55555 (#52965) üzenetére


flashpointer
őstag

Attól hogy valami a jövőben majd meg fog történni most még nem úgy van.

(#52968) szab.tam válasza shteer (#52942) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hajhló néktek. :))
régen jártam erre, de ezek a ferde csavarok + vga hűtő meghatottak. :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#52969) Barret001 válasza Ribi (#52966) üzenetére


Barret001
addikt

Ezért gány,ez már a második ilyen módon javított működő beépített tápom :)

(#52970) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok aki jól ért a led sorok bekötéséhez, azon belül a hasonló music controllerekhez, kérem segítsen előre is köszi!

(#52971) trialboj


trialboj
őstag

Mivel lehet lyukas kerti slagot javítani? Van rajta egy lyuk amit a kutya csinál mikor kisebb volt. Kb 1 éve küzdök vele, de 1-2 hétig tart minden kötözésem.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#52972) Irmscher 353


Irmscher 353
aktív tag

új slagot kell venni, vagy kivágni a lyukas részt, fémcsövet beletenni és bilinccsel kétoldalt rögzíteni (mint pl slagtoldásnál), vagy veszel két gyorscsatlakozót s az ahhoz való toldót, vagy sima slagtoldó adaptert teszel.

[ Szerkesztve ]

(#52973) cinemazealot válasza trialboj (#52971) üzenetére


cinemazealot
addikt

Vagy a lyuknál elvágod és összekötöd ezzel a slag toldóval:

Ehh, Irmscher 353, gyorsabban szerkesztesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#52974) Barret001


Barret001
addikt

Évek óta lyukas a motorom gumija,1-2 nap alatt leereszt! Megcsináltam,1 hete tartja a nyomást!
Egy gombostűt nyomtam bele a lyukba :) Ez eddig miért nem jutott az eszembe? 1 perces művelet volt.

(#52975) creation válasza Barret001 (#52974) üzenetére


creation
senior tag

Bátor vagy... Csak ön és közveszélyes ezzel a művelettel... Gondold át! Értem, hogy gányolunk, de azért van egy határ amit nem szabad átlépni. Mondom én, akinek most sztenderen van a gépsárkánya defekt miatt...

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#52976) MR_Joe válasza Barret001 (#52974) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

:Y Kutyaharapást szőrivel? :DDD

Kis A160 mercim úgy döntött automatizálja a bal hátsó ablakot. Középkonzolon lehetett valaha felhúzni az ablakokat, de egy ideje nem működött rendesen, két napja pedig állandóan leengedte az ablakot, úgy hogy felhúzni se lehetett, ma pedig az egész elektronika beesett a váltó mögé.. Cirka fél óra volt szétkapni a konzolt, majd megállapítottam, hogy előző tulaj vmit beleborított korábban és megmarta a nyákot és most rövidre zárta.
Kapott egy kis wd40-et és fogkefével megsikáltam. Szépen leoldotta a mocskot és most működik. Persze egy pöcök összerakásnál kimaradt, amivel a hátsó ablakokat lehet lezárni (ablak-gyerekzár) :DDD. Mivel besötétedett megoldottam egy gyufásdoboz darabbal átmenetileg. Remélem WD40 nem oldja szét a nyákot :DDD
Viszont a konzol hátsó része szétjár, a műanyag pöckök már kitágultak, gondolom már volt szerelve. Kell találnom megoldást, hogy ne járjon szét, de oldható legyen :)

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#52977) trialboj válasza Barret001 (#52974) üzenetére


trialboj
őstag

A motor külsőt nem lehet javítani mint az autónál? Ragacsos gumitakony a lyukba és kész?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#52978) creation válasza trialboj (#52977) üzenetére


creation
senior tag

De lehet, én is azzal javíttattam ideiglenesen. Csak nekem üveg vágta meg a gumit és tovább repedt. Neki tüske mehetett bele, Ami 1000Ft-os javítás egy akármilyen gumisnál...

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#52979) Rivaul válasza Barret001 (#52974) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem a tied volt a motorom? ??? Úgy látszik többeknek nem számít az életük :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#52980) #33253120 válasza MR_Joe (#52976) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hát... én nem hagynám a WD40-et a panelon. Már akkor is jobban jársz, ha alkoholos ablakmosóval mégy át rajta.

(#52981) Barret001 válasza Rivaul (#52979) üzenetére


Barret001
addikt

Nekem egy jó kis robogóm van,10 éve vettem de nagyon meg vagyok elégedve vele:)
Az én gumimon nincs szerkezeti károsodás,ezért csak a lyukat kellett eltömíteni!
Régen az összes belső gumi gyárilag lyukas volt,mert itt juttatták bele a levegőt.
Itt volt veszélyes a defekt! A tubeless gumi defektek veszélytelenek,hacsak nem vágja szét valami a gumit...

(#52982) Beren


Beren
tag

Üdv mindenkinek!

Van egy ilyen állványos fúrómasinám, aminek elkallódott a tokmánykulcsa. Nem tudja valaki véletlenül, hogy milyen kulcs kell hozzá? Millióféle van a Gugliban, de lövésem sincs, melyik jó ehhez a géphez...

Beren

(#52983) donmackó válasza Beren (#52982) üzenetére


donmackó
őstag

(#52984) Atesz 666 válasza Beren (#52982) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Szerintem a középső méretnek látszik,de ha le tudod kapni a tokmányt akkor vidd magaddal egy barkácsboltba és meg tudod melyik méret jó hozzá.?

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#52985) donmackó válasza donmackó (#52983) üzenetére


donmackó
őstag

Sőt ez még jobb, 4 különböző mérettel rendelkezik. Így lesz mindenhez kulcsod. :D

Release the cable hounds!

(#52986) Barret001 válasza donmackó (#52985) üzenetére


Barret001
addikt

Nekem volt ilyenem,használhatatlanul puha anyagból...
A végét meg le kellett vágni,mert nem ért be tőle a fogaskerék a fogaskoszorúba.

[ Szerkesztve ]

(#52987) Beren


Beren
tag

Kösz mindenkinek!

@Atesz 666: Belenéztem a tokmányba, de nem jöttem rá, hogy lehetne szétszedni - nincs csavar, csak valami szegecs-szerűség.

@donmackó: Kösz, ez az univerzális cucc jó tipp, meglesem.

@Barret001: Annyit nincs használva a cucc, hogy gyorsan tönkremenjen, majd meglátjuk, mit bír. Pár száz forint, szóval ha csak egy-két alkalmat visel el, akkor buktam ennyit, de legalább már tudni fogom, hogy milyen kulcs is kell pontosan... :)

(#52988) Atesz 666 válasza Beren (#52987) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

@Atesz 666:" Belenéztem a tokmányba, de nem jöttem rá, hogy lehetne szétszedni - nincs csavar, csak valami szegecs-szerűség."

-Szerintem azért mert kúpos felfogatású,vagyis le kell ütni róla? :F

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#52989) Beren válasza Atesz 666 (#52988) üzenetére


Beren
tag

Nem lehetetlen, de nem értek hozzá. Szétbarmolni nem akarom, mert a tokmány maga hibátlan. Marad egyben, az univerzális kulcs lesz a megoldás...

(#52990) flashpointer válasza Beren (#52989) üzenetére


flashpointer
őstag

Ha a tokmányt a mozgatókarral a legalacsonyabban lévő helyzetbe hozod, általában lehet látni a tengelyen a kúpos tokmány végét (ha nem akkor nem belevaló kúp van rajta:D ) ott kell szakszerűen egy ékkel és kalapáccsal kiütni : )

[ Szerkesztve ]

(#52991) NEMO1968 válasza Beren (#52982) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Ezeknél a gépeknél általában a kúpos fúróórsóra koccintják rá a szintén morse kúpos tokmányt.
Levenni úgy tudod, hogy kalapács+ valami puhább anyag( réz, alumínium ) kombóval körkörösen kocogtatod a tokmányt, és egyszer csak lepottyan.
Megpróbálhatod simán kalapáccsal is, szintén kocogtatva, közben forgatva az orsót.
Nem kell félni a szétbarmolástól, nem olyan kényesek azok a tokmányok azért. :K :)

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#52992) #33253120 válasza NEMO1968 (#52991) üzenetére


#33253120
törölt tag

Anno a tanműhelyben volt két fa ami körül ölelte a tengelyt, és lehúztad közép állásba a tokmányt, beraktad a fákat, felfelé kocogtattál vagy 10-20-at, és a tokmány leesett. Azóta sem láttam olyan fa betéteket...

(#52993) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok, egy nem túl nagy tömegű kartondobozból kivágott kartondarabot szeretnék felragasztani falra úgy hogy az ne essen le és eltávolítható legyen úgy, hogy később ne látszódjon meg a falon (ne tépje le a festéket, ne hagyjon ragasztónyomot stb..)

Én ilyen kis táblagyurmára gondoltam vagy nem tudom m ia neve, szabadon formálható kis golyócskák amik ragadnak egy kb 5x10 cm-es táblába lehet venni.

Mit javasolnátok ti?

(#52994) MrDerekas válasza ZTE_luky (#52993) üzenetére


MrDerekas
addikt

Kérdés mennyire van olaj/zsír származéka ennek a gyurmának. Mert azért az szép nyomokat hagyhat még két további festésre is :) Valami satnyább minőségű kétoldalú ragasztószalag lenne ideális. Max a port rántja le a festésről eltávolításkor.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52995) ZTE_luky válasza MrDerekas (#52994) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

értem, igazából egy 20cm átmérőjű körnek a kör ívét ragasztanám fel (kb 1-2cm)
magát és a rajta futó ledsort kéne megtartania. kétoldalú ragasztóból van 3M-es is de az nagyon erős az még vakolatot is hoz (tapasztalat) satnya minőség alatt nem tudom mire gondolsz :) teccsós? :D

és a tábla ragacs akkor nem játszik?

(#52996) #33253120 válasza ZTE_luky (#52995) üzenetére


#33253120
törölt tag

Maszkolószalagból csinálsz gyűrűt aminek a külseje ragad. Sokat, és kicsit. Elvben ha nem kap UV-t, és jófajta a ragacs akkor nem hagy nyomot.

(#52997) ZTE_luky válasza #33253120 (#52996) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

ez nagyon jó ötlet köszönöm. viszont ez meg fordítottan arányos a kétoldalúval, ennek jó minőségűnek kell lennie. találkoztam olyannal ami gyönyörű szép csíkban húzta magával a festéket

(#52998) #33253120 válasza ZTE_luky (#52997) üzenetére


#33253120
törölt tag

Talán a zöld/rózsaszín Tesa ami erre jó lehet. (Sose jegyzem meg melyik való erre...:D ) De a lötyögést kerülendő lehet bonyolítani azzal, hogy a felragasztandó eszközre kétoldalas ragasztó amire a zöld/rózsaszín Tesa-t ragasztod.

(#52999) Kernel válasza ZTE_luky (#52993) üzenetére


Kernel
nagyúr

Valószínűleg a Terostat tömítővel azonos anyagról van szó, amit kis készletben is forgalmaznak és több színben is.

Gyurmaszerű, de teljesen más anyag, mint az iskolai. Nem olajos, épp zsírtalan felületre tud jól tapadni, vagyis azzal nem összeférhető. Gyúrás közben a kéz melegére és páratartalmára lágyul. Jól felszedhető, a maradékát önmagával is lehet szedni, tehát egymáshoz tapasztva.

Falra nem használtam még, úgyhogy ezt nem garantálhatom, de annyira univerzális tapasztó anyag, hogy ilyennek szerintem kell otthon lenni. Minden olyan célra, amit sokan mondjuk rágógumival gányolnának össze, arra egy kulturált megoldás. Meg eleve annál jobb tulajdonságai vannak.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#53000) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

T_chris

Igen ezt ismertem, és elég korrektnek néz ki. mindenképp beszerzek egy ilyet, köszi :)

Kernel

Nem pontosan erre gondoltam, de sztem nagyban hasonló. tapasztalataim szerint falon se hagy semmit, és ha el is engedi, akk előbb szakad le a falról minthogy vinné magával a festéket.

Köszi mindkettőtöknek a segítséget, majd próbálkozom ,aztán úgyis az idő oldja meg h melyik nem esik le :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.