Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) Diopapa válasza nubreed (#16600) üzenetére


Diopapa
addikt

Az elején mutogatja a kontrollert. Tegnap nem láttam az elejétől, de ott is gyanús volt a béna mozgás. Komolyan nem értem miért van erre szükség.. :F

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#16602) nubreed válasza Diopapa (#16601) üzenetére


nubreed
veterán

Ja azt a részt nem láttam. Oszt csodálkozik, hogy nem tud flight assist nélkül repülni. :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16603) nubreed


nubreed
veterán

Én megértem, hogy osztjátok Sylc kollegát a Clipper imádata miatt, :D de elnézve ezt a reviewt [link], azt el kell ismernit, hogy azért ez egy rohadt jól kinéző hajó, nagyon szép high-end dizájnnal. Huh mit fogok én ezért kapni... De venni azért nem fogok ilyet. Mert remélem, hogy ez hamarosan megváltozik, mondjuk az 1.5 -ben vagy 2.0 -ban legkésőbb és kapunk új szép dizájnosan kinéző hajót medium méretben is.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16604) rexsimus válasza Diopapa (#16601) üzenetére


rexsimus
aktív tag

reklám...

[ Szerkesztve ]

(#16605) nubreed


nubreed
veterán

Hogy ha ez medium méretben tényleg jön az 1.5-ben, az nem lenne rossz. Jól néz ki a concept alapján.

forrás

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16606) gigafun válasza nubreed (#16605) üzenetére


gigafun
senior tag

Nem tudom, lehet-e ilyet egyáltalán mondani, de ez még a Clippernél is rondább. Tulajdonképpen úgy néz ki, mint egy felhízlalt Clipper. Egyébként el kell hogy keserítselek, mert a Cutter a Clippernél nagyobb lesz. A Fed Corvette ellenfelének szánják.

(#16607) nubreed válasza gigafun (#16606) üzenetére


nubreed
veterán

Hát ugye izlések és pofonok, kinek mi a szép.
Hát az gáz, ha ilyen nagy hajó lesz. Biztos nem veszek ilyet akkor.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16608) duvi válasza nubreed (#16607) üzenetére


duvi
nagyúr

Az eddigi nyilatkozatok alapján az Imperial Cutter (empire) és a Federal Corvette (federation) lesznek a legnagyobb, játékosok által repülhető combathajók. A fent linkelt Cutter vázlat már nagyon régi (legalább egy éve kering a neten). Éppen ezért lehetséges, hogy a végleges modell némiképp el fog térni ettől a koncepciótól.

(#16609) baphomet válasza Diopapa (#16599) üzenetére


baphomet
senior tag

Hát nem tudom. A bill+egér, joy/hotas, controller hármasból szerintem az SRV vezetésére pont a controller a leginkább alkalmas, bár a turret nézetben való célzásnál nyilván már az egér előnyösebb.

Hogy miért controllerrel bemutatóznak? Simán csak praktikus okokból. Azt a legkönnyebb zsebre vágni, és bármilyen helyzetben viszonylag könnyen használható (ülve, állva, lóháton ...). Egy bemutatónál ez inkább szempont, mint az, hogy mennyire bénán tudja használni az illető.

A mit keres PC játékban controller hozzáállást viszont egyáltalán nem értem. Elég sok olyan játéktípus van (jó, pont az űrszim nem ilyen) amihez a gamepad a legjobb. Nekem például az íróasztal/monitor felállás mellett van TV-m és fotelem is (nem tudom, luxusnak számít?), és leginkább onnan játszok PC-n is. ;) Ha egy játék nem támogatja controlleres irányítást, akkor részemről mehet is a levesbe.

(#16610) Diopapa válasza baphomet (#16609) üzenetére


Diopapa
addikt

Amikor demózni akar az illető, akkor ne legyen már szempont, hogy egy bill / egér párost cipelni nehezebb mint egy kontrollert. Teljesen valószerűtlen ahogy körbenéz az analóg stickkel, egyszerűen béna, a célzás szintén. Ha "profi", smooth hatás kedvéért muszáj lett volna bill. Egyébként nem írtam sehol, hogy mit keres egy kontroller pc-s játékban (nekem is van xbox-os kontrollerem a pc-mhez), de SC-ben, ahol minden a részletességre és az "beleélésre" megy rá, sőt, saját joystickjaik lesznek,ott a minimum lenne, hogy joystickel demózzanak.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#16611) Urby66 válasza baphomet (#16609) üzenetére


Urby66
aktív tag

Én még anno egy rövid Xbox360 periódus után szoktam át teljesen a kontrollerre. Jelenleg egy PS4-es irányítót használok a repüléshez, és szerintem sokkal jobb mint billentyűvel meg egérrel terelgetni a hajót. Főleg az apró finom mozdulatok kivitelezésél szerintem precízebb irányítást tesz lehetővé. Ráadásul a kontroller sokkal kényelmesebb testtartást és nagyobb szabadságot ad játék közben mint az egér-billenytűzet páros. Ráadásul ez sokkal jobban közelíti a "pilótafülkében ülök" érzést mint a billenytyűk püfölése. Persze egy jó joy lenne az igazi de inkább egy nagyobb monitorra ruházok majd be... :B
Persze az igazsághoz hozzá tartozik, hogy már csak műkedvelő gamer vagyok, de a nagyobb neveket mind végignyomtam, és nem okozott gondot a controller egyik játékban sem. (nagyrészt FPS/TPS és egy kis XCom meg persze az Elit)
Persze itt az Elite-ben PvP-ben biztosan elvéreznék egy tapasztalt játékos ellen de ezt inkább a bénaságomnak tudom be mint a controllernek. Úgy gondolom kellő gyakorlással a PvP nem lenne akadály. :DDD
(Az FPS már más világ, ott már egyértelmű az egér előnye.)

(#16612) Sylc válasza nubreed (#16598) üzenetére


Sylc
senior tag

Bocs, tavol aljon tolem, hogy felrevezesselek.

Udv a Clipper imadok taboraban :)

Nem csak szep, hanem Supercruise alatt fordulekony, nehezen melegszik, 128t raktere van lopkodni, tehat nagyon jo HIT and RUN kaloz hajo :)

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#16613) rtitusz válasza nubreed (#16596) üzenetére


rtitusz
őstag

A Federal hajók igazi kis repülő földi erődök. A HP elhelyezés tökéletes a földi csapatok levegőből való támogatására.

[Most komoly voltam, ez kérem nem vicc. :D]

(#16614) baphomet válasza Diopapa (#16610) üzenetére


baphomet
senior tag

A mostani adásig 3 db. külön mikrofont nem voltak képesek odatenni a három ember elé. Majd biztos Hotas-t, meg TrackIR-t cipelnek abba rögtönzött stúdióba. :) De látszik azért a fejlődés.

Bár az is lehet, hogy csak nem telik a QA teamnek X52 Pro-kat beszerezni. Tessék szépen vásárolni arany Anaconda festést 15$-ért! ;]

(#16612) Sylc
+1: Mi az amit nem láttunk a tegnapi stream-ben? Birodalmi hajóroncsokat. Köszönöm, nincs több kérdésem. :))

[ Szerkesztve ]

(#16615) Urby66 válasza baphomet (#16614) üzenetére


Urby66
aktív tag

Mert a birodalmi hajók még roncsként is szebben mutatnak mint a Fed teknők! :-)

(#16616) rtitusz válasza baphomet (#16614) üzenetére


rtitusz
őstag

Persze, hogy nem látsz birodalmi hajóroncsokat! Ha azok lezuhannak vagy felrobbannak por se marad belőlük, bezzeg a többi hajó!

(#16617) Htibimor válasza rtitusz (#16591) üzenetére


Htibimor
senior tag

Végre! Mindig mondtam, hogy ártatlan vagyok és ez legális! Ezúton végre rehabilitálhatnának is egy pár millióval!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#16618) Diopapa válasza baphomet (#16614) üzenetére


Diopapa
addikt

Egy TM Hotas kb 10k huf, a doboza sem nagy, a többi csak duma.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#16619) gigafun


gigafun
senior tag

Jó dolog Openben szállítani. Megint lepattintottam egy kalózt. Azt hiszem egy kicsit ez is meglepődhetett. :DD
[link]

(#16620) nubreed


nubreed
veterán

A high int és low int CZ között inkább csak az a különbség, hogy pl a highban vannak a nagyobb hajók (pl python, anaconda, fdl) lowban meg a kisebbek?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16621) duvi válasza nubreed (#16620) üzenetére


duvi
nagyúr

A highban sokkal nagyobb a "pörgés". Agresszívebbek az NPC-k és többen is vannak.

(#16622) gigafun válasza duvi (#16621) üzenetére


gigafun
senior tag

És a combat rankjuk is magasabb.

(#16623) rexsimus válasza gigafun (#16622) üzenetére


rexsimus
aktív tag

És az aszteroidák is agresszívabbak... :DDD

/mindenki tudja kire gondolok/

[ Szerkesztve ]

(#16624) Urby66 válasza rexsimus (#16623) üzenetére


Urby66
aktív tag

Rájöttem, hogy miért csak lezuhant birodalmi hajókat találni. A Fed hajók mind szétkenődnek az agresszív aszteroidákon! :-)

(#16625) gigafun válasza rexsimus (#16623) üzenetére


gigafun
senior tag

Neked a CZ-kbe is rak a Frontier aszteroidákat? Ezt a kicseszést! :DD

(#16626) orientcx válasza rexsimus (#16623) üzenetére


orientcx
őstag

"És az aszteroidák is agresszívabbak... /mindenki tudja kire gondolok/"
-
Még hogy mindenki. Nekem például fogalmam sincs. :F :(( :(((
De ha már az aszteroidáknál tartunk, tegnap kifogtam egy hihetetlenül béna napot(bár egyesek szerint csak ilyen napjaim vannak :U ) Volt olyan, hogy még egy Anakondának is mellé tudtam lőni a cannonokkal kb 7 centiről, egy nyomi kis Eagle-t a harmadik próbálkozásra sem tudtam legázolni, meg csupa ilyenek. De maradjunk az aszteroidáknál. Azt mindenki tudja, hogy az 1.4 óta az npc-k gyak mint a flippergolyók verődnek az egyik kavicstól a másikig(tán mégsem kellett volna pilóta oktatónak állnom? :B ), egyszer fel is teszek egy összeállítást a bravúrosabb manőverekből, de most én is felelevenítettem régi pazar koreográfiáimat a témában, és ezzel a kis közös produkcióval kedveskedtünk a hazRES népes közönségének(szigorúan csak a 18+ pilótáknak! és csak remélni tudom, hogy az a Gunship nőstény volt, különben vihetem az Assault ship-emet a szivárványos felvonulásokra :B )

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#16627) orientcx válasza gigafun (#16619) üzenetére


orientcx
őstag

Ja, majd el felejtettem megemlíteni, milyen gonosz vagy. Szegény Orca odajön köszönni, nyújtja a kezét, és te meg ezt csinálod. Ezért most két hétig nem nézheted a muzsika tv-t! :N

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#16628) gigafun válasza orientcx (#16627) üzenetére


gigafun
senior tag

Ha jobban megnézed azt a videót, akkor láthatod, hogy az a "szegény Orca" Nem köszönni jött ide, hanem indexelés nélkül elém vágott, és leszorított az útrol. Utána pedig nem kezet nyújtott, hanem egy vasvillát vett elő a csomagtartóból, és azzal hadonászott. Nézd csak meg még egyszer! Így volt. Fed Becsület Szavamra! :)) :)) :))

(#16629) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

hali
jelenleg hány gb a játék?
:R

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#16630) Diopapa válasza BlackDevil (#16629) üzenetére


Diopapa
addikt

Nálam ~7.1GB-t foglal.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#16631) orientcx válasza gigafun (#16628) üzenetére


orientcx
őstag

Nem eléd vágott, csak nagyon megörült neked, és odarohant. Az meg nem vasvilla volt, hanem szelfibot, hogy mindjárt meg is örökítse azt a szép pillanatot. A két hetes eltiltás áll! :K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#16632) RichieTri válasza Diopapa (#16630) üzenetére


RichieTri
senior tag

Hohó,
Te mióta nyomod az Elite-t?

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#16633) Diopapa válasza RichieTri (#16632) üzenetére


Diopapa
addikt

BETA 2 óta.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#16634) Urby66


Urby66
aktív tag

Helyzetjelentés:
Még a legnagyobb igyekezettel sem sikerült 1000 fényév alá menni ma. :O
Cserébe kiderült, hogy valamikor elkezdett repedni a szélvédőm. :W

Ugye legalább az IPSZ tagdíjat elengedik ha az utolsó párszáz fényéven pukkanok el??

(#16635) duvi válasza Urby66 (#16634) üzenetére


duvi
nagyúr

Kibírja az a szélvédő ;) Már ne szkenneljél, csak egyenesen gyere haza.

(#16636) Urby66 válasza duvi (#16635) üzenetére


Urby66
aktív tag

Sajnos 3-4 ugrásonként kénytelen vagyok megállni tankolni. Amig telik a tartály böngészem a csillagtérképet, és már többször előfordult, hogy egy kellemes női hang rántott vissza a valóságba: "Warning, taking heat damage!"
Egy ilyen kaland kb 5% a modulokból és -1% hull. :-(

(#16637) duvi válasza Urby66 (#16636) üzenetére


duvi
nagyúr

"Amig telik a tartály böngészem a csillagtérképet"
Ez egy fölöttébb érdekes taktika, főleg felfedezésnél ;] Szerintem ezt inkább hanyagold ;)

(#16638) Urby66 válasza duvi (#16637) üzenetére


Urby66
aktív tag

Pedig gondoltam hazaérek és nyitok egy felfedezőiskolát Tawilo-ban.
Persze ez már a haladó csoport tananyaga lenne...
:-)
Ok, vigyázok, mire kijön a bolygóra szállás bőven otthon leszek! :-P

(#16639) BandiT85 válasza orientcx (#16626) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Nem olyan nagy baj az ha néha belenéznek egy aszteroidába. Ma lestem az alkalmat hogy nekiálljak egy kondának (vártam míg beleköt valakibe), lehámoztam a pajzsát amíg elvolt a többiekkel, aztán lenyomtam vért izzadva 60% ra a hullját, aztán jött egy nagy kaics, és bumm 330 ezredes ütötte a markomat. :) Volt talán egy millióm, nem esett rosszul... :DD

(#16640) duvi


duvi
nagyúr

Ha valaki egy jó kis lövöldözős CG-t keres, akkor fáradjon el Tabaldak systembe (Drake Orbital). Még bő 18 óra van hátra a végéig és hamarosan meglesz a Tier 3.

(#16641) rtitusz válasza duvi (#16640) üzenetére


rtitusz
őstag

Kár, hogy erről nem tudtam korábban. Tawilo helyett ott lövöldöztem volna ma.

(#16642) _Kondor_


_Kondor_
tag

Soha nem gondoltam volna, hogy előbb meglesz a trade elite, mint a combat.
Ami azt illeti, nem gondoltam volna, hogy egyáltalán meglesz.
Köszönet az FDev-nek a hosszútávú csempész küldetésekért!

Tiszteletem a kitartásukért azoknak, akik ezt 100%-ban kikamionozták, nekem nem ment volna.

(#16643) nubreed válasza duvi (#16640) üzenetére


nubreed
veterán

A CG -knél PVP is van/lehet vagy ilyenkor csk a CG-ben meghatározott AI által irányított NPC -kre kell lövöldöznie a közösségnek?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16644) rtitusz válasza _Kondor_ (#16642) üzenetére


rtitusz
őstag

Gratula! További jó kamionozást. :DD

(#16645) duvi válasza _Kondor_ (#16642) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula Kondor! :K

(#16643) nubreed
Lehet PVP, de nem kötelező, mivel ezeket is csinálhatod soloban v. privát groupban. Jelen esetben egy CZ-be szól a küldetés. Openben találkozhatsz olyan játékossal aki a másik frakciót választja, ezért ellenfelek lesztek a CZ-ben.

(#16646) nubreed válasza duvi (#16645) üzenetére


nubreed
veterán

Ezt lehet soloban? Ezt nem is tudtam. Ez akkor gondolom úgy működik ha soloban akarom csinálni, hogy megnézem az Active Community Goals aktuális listát, oda megyek a cél rendszer/cél állomásra és a Bulletin Boardról felveszem a CG küldit aztán mehet a móka?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16647) duvi válasza nubreed (#16646) üzenetére


duvi
nagyúr

Így van :K . Szimpatikus CG esetén odamész a célállomásra és felveszed a Bulletin Boardról a questet. Ezeknél a CZ questeknél arra kell figyelni, hogy csak azon az állomáson add le a combat boundokat, ahol felvetted a küldetést!

(#16648) brd válasza Sylc (#16515) üzenetére


brd
nagyúr

Hello!

Érdeklődnék, hogy azóta összefutottál-e vele, ill. meg-e kérdezted?

The only real valuable thing is intuition.

(#16649) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Most komoly hogy a dlc ilyen drága? 30k ha most megvenném az alapot + kieg?? Aki nem veszi meg 17k-ért az nem szállhat le bolygóra?!... Pl szállítasz vmit és üldöznek. Fogod magad landolsz 1 bolygón és ha nincs enemy-nek dlc akk benyalta? Ez olyan fura nekem. Meg csak dlc-vel lehet multicrew?

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#16650) nubreed válasza duvi (#16647) üzenetére


nubreed
veterán

OK, köszi. :) Na ez egy újabb része a játéknak amit még nem próbáltam ki. De ahogy elnézem ezekkel is szép pénzt lehet keresni. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.