Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) BandiT85 válasza BlackDevil (#16748) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Ajánlott a bill+egér irányításnál a Q és E billentyűre beállítani a hajó tengelye körüli bendötést, a egérrel pedig finoman lehet jobbra-balra és fel le irányítani. Nekem így elég könnyű az irányítás, akár fix fegyverekkel is egész jól bánok, pedig csak most lettem Competent rangú harcban.

Más: Szerintetek érdemes váltani ASP-re, ha van kb 3 millióm, plusz ér a kobrám úgy 5 milliót? Akcióban bele tudnék ülni egy klíma és abs nélküli verzióba. Elősorban HazRES-ben és kisebb csepészküldikkel keresem a kenyerem, de érdekelne egy rövidebb felfedezés is. :R

[ Szerkesztve ]

(#16752) RichieTri válasza BandiT85 (#16751) üzenetére


RichieTri
senior tag

Asp nem való hazresbe...

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#16754) pakriksz válasza Urby66 (#16743) üzenetére


pakriksz
őstag

"Profit: 7,9 millió"

Na én ezért hagytam fel a felfedezéssel. A vicc, az, hogy az ismert lakott rendszerek közt elszórt felfedezetlen lakott rendszerek felfedezésére SOKKAL több pénzt ad a játék, mint a galaxis másik felén felfedezett valamire.

Egyébként egy Detailed surface scanner nem ártott volna az advanced discovery scanner mellé, az megdobta volna a profitot.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#16755) BandiT85 válasza RichieTri (#16752) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Miért nem? Komolyabb gépnek tűnik mint a kobra, a nyers adatok alapján. De szívesen meghallgatnám a tapasztalatot is...

(#16756) duvi válasza BlackDevil (#16748) üzenetére


duvi
nagyúr

Van akinek jól megy bill+egér kombóval is a játék, de a legtöbben Hotassal vagy joystickkal játszunk Nekem pl. fényévekkel jobban megy az irányítás Hotassal :K

(#16749) undercover
"Azt megkérdezhettem,hogy Urby66 hová tért haza?"
Az SSL (Sons of Seven Lords) játékosfrakciónk otthona Tawilo rendszer. Ezen belül Saavedra Dock a bázisunk. A mellékelt képeken láthatod az állomás nevét az állomáson.

[ Szerkesztve ]

(#16757) duvi válasza BandiT85 (#16751) üzenetére


duvi
nagyúr

Egy jól felszerelt ASP sokkal durvább ellenfél, mint egy fullos Cobra. Viszont ennyi pénzből (8 milla) nem lehet használható combat ASP-t összerakni. Ehhez legalább 40 millió kell. Inkább maxold ki a Cobrádat és gyűjtsél még pénzt az ASP-hez ;)

(#16753) hegegege
"Milyen gép kell körülbelül ahhoz, hogy a játékot 1600x900 vagy hasonló felbontáson ~medium grafikán tudjam játszani ~minimum 30 fps-sel?" Ezt elég nehéz lenni megmondani :( Az ajánlott minimum configból próbálj kiindulni:
OS: Windows 7, Windows 8
CPU: Quad Core CPU (4x 2GHz)
RAM: 4GB RAM
VIDEO: Nvidia GTX 260 / ATI 4870HD
HDD: 7GB Available Space

(#16755) BandiT85
HazRES-ben komoly tűzerő és pajzs + SB és SCB kell. Egy maxos ASP is épp az alsó határt súrolja, de egy jó pilóta talán bepróbálkozhat :F

[ Szerkesztve ]

(#16758) brd válasza BlackDevil (#16748) üzenetére


brd
nagyúr

Nekem Hotas-szal tartott kb. egy hétig (napi fél-egy órás játékkal), mire azon túl tudtam jutni, ahol többen jönnek, több hullámban (igaz, én FAOFF-ban próbálkozom egy kis időtől eltekintve, úgy jobban tetszik - bár vannak nagy furcsaságok a repülési modellben, pl. az űrben hogyan lassul egy a hajó, ha ki vannak kapcsolva a manőverező eszközök?). Úgyhogy ne aggódj, nálam nem lehetsz bénább. :) Amúgy a joy/hotas vs. egér+bill.-t kb. úgy képzeld el, mintha lábbal, vagy anélkül kellene autót vezetned.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#16759) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Horizonra várható bármilyen karácsonyi akció ? (25-30 eu pl vagy hasonló) ?
Csak mert valaki itt is írta, hogy alapot már nem érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#16760) rtitusz válasza Micsurin (#16759) üzenetére


rtitusz
őstag

Nem hiszem. Tartalmazza az alap játékot is és még egy évig fejlesztik, tuti nem lesz egy darabig akció. Decemberben jön ki, úgyhogy karácsonykor halál biztos, hogy nem lesz akció. A sima játék se volt nagyon sokáig akciós.

(#16761) cunnir


cunnir
tag

Sylc kollégának találtam :C

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#16762) #95488640


#95488640
törölt tag

Ha már mindenki mutogat, akkor én is. :D
Egy csatában loptam egy FED kutyától, azóta kapott szép birodalmi azonosítót, és a pilóta nevét. Szépen szecskázza a FED hajókat. :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16763) rtitusz válasza #95488640 (#16762) üzenetére


rtitusz
őstag

Szentségtörés, rágalom! :O :O :O

Szerk: Bár jobban belegondolva nem is. Ha! Már a birodalmiak is rájöttek, hogy a FED hajók mennyivel szebbek és jobbak mint az öntözőkannáik!

[ Szerkesztve ]

(#16764) #95488640 válasza rtitusz (#16763) üzenetére


#95488640
törölt tag

:DD :DD

(#16765) Ch0b válasza BlackDevil (#16748) üzenetére


Ch0b
tag

Embere válogatja mennyi idő kell hozzá. Amihez idő kell az a folyamatos FAOFF repülés egérrel. De akármit is használsz, nem kerülsz előnybe sem hátrányba, egyszerűen mindenki azt használja ami jobban kezelhető neki. Nekem pl. nem jön be a Joy.

(#16763) rtitusz Mert a federal hajók nagyon szépek... úgy néznek ki mint egy tégla, aminek le van vágva a sarka.

[ Szerkesztve ]

(#16766) #95488640 válasza rtitusz (#16763) üzenetére


#95488640
törölt tag

Ha gondolod, összefuthatunk, és meglátjuk kinek van öntözőkannája :D
CALENNERO / CALENNERO 2 HazRES

(#16767) csocso81


csocso81
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok a játékba.
Felvettem egy 15.000 credites küldetést, ami a következő: collecting competitor research
Egy gázbolygó van az egész rendszerben, semmi más. Amikor először odaértem egy kalóz támadott meg. Csatáztunk aztán elmenekült. A rendszert leszkenneltem, de az adathordozót nem találom. Semmi életjel a rendszerben.
Hogyan találhatom meg azt az adathordozót? Van ötletetek?

(#16768) baphomet válasza #17954112 (#16753) üzenetére


baphomet
senior tag

Egy Athlon X4/Core i3 + Nvidia 750ti/AMD R7 360 már elég fullHD ultra grafikán a 40-60 FPS-hez. Ehhez képest próbáld meg belőni a konfigodat.

(#16769) Urby66 válasza csocso81 (#16767) üzenetére


Urby66
aktív tag

Próbáld meg a signal source-okban. Ezek SC-ben tűnnek fel véletlenszerűen.

(#16770) totila válasza csocso81 (#16767) üzenetére


totila
tag

nicsak, egy sapka társ :DDD

(#16771) RichieTri válasza BandiT85 (#16755) üzenetére


RichieTri
senior tag

komolyabb, persze, de sem tűzerőben sem pajzs/hullban nincs ott annyira mint egy csatagép.
egy hazresbe a legalja gép egy Vulture (fullos fittel kb 17~20mill). de akkor nincs raktered...

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#16772) csocso81 válasza Urby66 (#16769) üzenetére


csocso81
csendes tag

Siker!

Köszi szépen!

(#16773) csocso81 válasza totila (#16770) üzenetére


csocso81
csendes tag

Az bizony. :DD :DDD

(#16774) rexsimus


rexsimus
aktív tag

Akkor már én is mutogatom a szépségemet. :P

[ Szerkesztve ]

(#16775) totila válasza rexsimus (#16774) üzenetére


totila
tag

ez milyen hajó?

(#16776) duvi válasza totila (#16775) üzenetére


duvi
nagyúr

(#16777) gigafun válasza rexsimus (#16774) üzenetére


gigafun
senior tag

Tényleg szép az a csillag, de mi az a rusnyaság előtte? :DD :DD

(#16778) totila válasza duvi (#16776) üzenetére


totila
tag

köszönöm a választ
elég régóta játszom, sok clippert lőttem már ki, de ebből a nézőpontból nem ismertem meg
jobban mondva még most sem látom, ez melyik fele

(#16779) duvi


duvi
nagyúr

Este volt egy kis találkozónk Kaushpoosban :D

(#16780) BaLee válasza duvi (#16747) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm a tippeket, egészen magával ragadott a játék.
Ezek a csempészős küldik egész jól hoznak, csak este scannelt le egy állomás indulásnál, ilyenkor csökken a reputációm ill. ér valami negatívum a büntin kívül vagy csak befizetem a büntit és kész? 90k kreditet adott a küldetés 27k volt a bünti szóval nem vészes.

Írtatok róla, hogy a cargo scannelést ki lehet védeni valami felszereléssel illetve taktikával. Erről írna valaki?

Illetve estére már meglett a 3. hajóm ami egy Cobra és nagyon tetszik de annyi modul van, hogy el vagyok veszve mind a fegyvereknél mind a modulok különböző verzióinál. Nincs erről valami normális (esetleg magyar) leírás?
Cobra felszerelésére találok valahol tippeket vagy iránymutatást?

(#16781) nubreed válasza #95488640 (#16762) üzenetére


nubreed
veterán

Ez egy FAS?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16782) nubreed válasza BandiT85 (#16755) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem pl eszembe nem jutott volna, hogy ASP -ot vegyek Haz- Hi-Int- vagy akármilyen RES -be.
Én így képzelem el a hajó beszerzési listámat ha harcról van szó: Sidewinder (mivel mindenki ezzel kezd, ezzel amugy nem csatáztam)--> Cobra (Ezt már vittem sima res -ekbe), Vulture (Most ez van, ez gond nélkül megállja a helyét bárhol, RES (akármilyen), CZ, nav beacon, akármi)--> a következő hajóm nekem a Federal Assault Ship lesz, aztán Python, aztán Anaconda.

(#16780):
Igen a Fine -t ha befizeted, tiszta leszel újra, mint a ma született bárány. :) Ne késlekedj vele, érdemes minél előbb befizetni, nem jó ha átalakul bounty -vá.
Chaff Launcherrel tudod a szkeneléseket kivédeni néhány mp -ig. Ha csempész küldizel és illicit cargot cipelsz, én legalábbis úgy csináltam, hogy mikor SC -ból kijövök és ott vagyok már csak kb 9 KM -re a célállomástól, a bejárathoz irányba állítómat a hajómat utánégetővel a lehető leggyorsabban megközelítem a bejáratot, így mindig el tudtam kerülni a szkennelést és nem kellett használom a Chaff Launchert. A Silent Running még segíthet, de én azt utáltam használni.

Próbálj A -s modulokat felszerelni a hajódra.

Bár attól függ, hogy mire akarod használni de itt van egy átlagos Cobra build: [link]
Tanulmányozd, ha van kérdésed szólj. :)

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16783) #95488640 válasza nubreed (#16781) üzenetére


#95488640
törölt tag

Igen, az volt fénykorában. :D
Most már EAS (Empire ... ) :D

(#16784) nubreed válasza #95488640 (#16783) üzenetére


nubreed
veterán

Szép Photoshop munka. :D
De ilyet, így megbecsteleníteni ezt a Federal gyönyörűséget. Nahát... :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16785) #95488640 válasza nubreed (#16784) üzenetére


#95488640
törölt tag

Az még csak... :D Ha tudnád, milyen szépen szecskázza a dropshippeket, gunshippeket. :D

(#16786) nubreed válasza #95488640 (#16785) üzenetére


nubreed
veterán

Már alig várom, hogy kipróbáljam én is, amint meglesz nekem is a FAS -om. (Ez mondjuk érdekesen hangzik "sz" -el a végén kiejteni :D, de sebaj).
Már simán megvehetném, meg van rá a cash, de most a CG-t csinálom, amíg tart Neville Horizons -nál. Utána rákell gyúrnom tényleg a Federal rank -ra, hogy megvehessem a FAS -t. Aszem Chief Petty Officer kell, hogy legyek?

Más kérdés úgy kb mindenkihez:
Powerplayben kit támogattok és miért?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16787) #95488640 válasza nubreed (#16786) üzenetére


#95488640
törölt tag

Szép hajó egyébként.. kb. mint egy szárnyas tégla.
De nagyon jól fordul, és miután leesett a pajzs, a páncél nagyon bírja.
Fullos A++ -os gép 70M-ba van ám. :D
Igen CPO-nak kell lenned hozzá, én is az vagyok.

Én Arissával vagyok, azért mert nagyon durván húzza 4.-ik szinten is már a kifizetéseket. Egy konda simán van 200.000. :D

Ja és persze az Imperial Hammer is jól hangzik. :D

[ Szerkesztve ]

(#16788) nubreed válasza #95488640 (#16787) üzenetére


nubreed
veterán

Tudom, hogyért adjáka fullost. Mikor azt mondom, hogy meg van rá a cash, akkor azt mindig egy teljesen outfittelt/upgradelt vasra értem, nem az alap modellre. Coriolis.io -n mindig nézegetem magamnak a build összeállításokat. Hát igen, egy fullos python biza húzós, ott még nem tartok, de majd fogok. :)

Ha Arissával vagy, ő ad plusz pénzt a bountykért? Így érted?

Ja elfelejtettem írni: nekem semmi bajom a Federal shipek formájával, igaz nem olyan szépen ívelt, kecses vonalú mint egy Clipper, de számomra a masszív erőt szimbolizálják a Federal shipek, nekem tetszenek ezek is. :)

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16789) BaLee válasza nubreed (#16782) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Köszi a tippeket.

Ha A-s modulokat teszek a hajóra az annyival növeli az értékét amennyi a modul értéke vagy azon bukok eladásnál? Ha bukok rajt akkor gondolom mint minden játékban gondolom itt sem érdemes a köztes hajókat maxra szerelni hanem valami arany középutat kellene találni.

Kösz a build listát ezt láttam én is csak mikor ránéztem a jobb alsóban a 8.3 milliós árra és a 418 ezres biztosítási díjra akkor gondoltam ez biztos valami überbuild. :D

(#16790) #95488640 válasza nubreed (#16788) üzenetére


#95488640
törölt tag

Igen, a bounty kifizetésekre gondoltam. Ráadásul pont mákom van, mert a kiasszony HQ-jától 1 ugrásnyira van egy kiváló hely 2 HazRES-el is, és tegnap este is felvettem egy 890.000-es 26 pirate killes küldit oda, meg egy 730.000-es 21 pirate killest. Szóval az összprofit bőven 5M fölött volt. :D Igaz, még csak Rank 2-ben vagyok mert pont lecsúsztam a cycle zárásról múltkor. Azóta már megvan az 1500+ merit, úgyhogy következő cycle-ben már 40%-al megyek! :D

(#16791) nubreed válasza BaLee (#16789) üzenetére


nubreed
veterán

Ha majd el akarod adni a hajódat, el tudod adni a modulokat is külön-külön, amiket vettél rá. Néhány százalékot fogsz bukni rajta, de az elenyésző, tehát az a pénz így visszajön. A modulokat az Outfit részlegben kell eladni.

Nem überbuild, ez egy átlagos build, több funkciós. De az A-s modulok sokba kerülnek, ezt majd szokni fogod. :D Játsz el egy Python összeállítással ezen az oldalon és meglátod mennyi lesz a vége, az alapáron ~51 milliós Pythonnak. :D Na szóval, visszatérve, ki lehet hegyezni, csak egy cél feladatra is a Cobrát. Ha pl harcolni nem akarsz eleinte, hanem csak kereskedni, csempész küldizni, akkor SCB felesleges és az FSD interdictor is, sőt még a discover scanner is és ezekre a helyekre cargo racket érdemes tenni. És a fegyvereket is le szerelheted. A Fuel scoop az attól függ, hogy milyen nagy távolságokra akarsz menni. Ha csak az egymástól egy köpésre lévő rendszerekben fogsz ugrálni (mondjuk max 20-30 LY távolságokban) akkor fuel scoop sem nagyon kell, a 16T üzemanyag tartály elég lesz. És akkor a Fuel scoop helyére is tehetsz cargo racket. Ha meg harcolni is akarsz, akkor viszont vinned kell SCB -t és 2 utility mountra eldöntheted, hogy 2 Chaff launchert viszel magaddal, vagy egy Chaff Launchert és egy A-s Shield Boostert, ami +20% -al megnöveli az energia pajsz teljesítményét.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16792) nubreed válasza #95488640 (#16790) üzenetére


nubreed
veterán

Hol van a kisasszony székhelye? :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16793) #95488640 válasza nubreed (#16792) üzenetére


#95488640
törölt tag

KAMADHENU-ban lakik. A jó kis vadász rendszer pedig CALENNERO. Van ott 2 nagy gázóriás körül is HazRES. Csak úgy ömlenek befelé a finomabbnál finomabb falatok. Már egyébként nem is Kondára megyek elsősorban, hanem Ferdeláncra. Eszement pénzeket adnak érte. Plusz ugye a szorzó. :D

(#16794) nubreed válasza #95488640 (#16793) üzenetére


nubreed
veterán

Igen, az FDL durván jól fizet, ezt én is tapasztaltam eddig. És rohadt könnyen leszedem őket a Vulture -ömmel, amibe jelenleg ülök. Ilyen 250-300k crediteket fizetnek az FDL -ekért. Anacondára is szoktam menni, csak az már a Vulture -el kicsit húzósabb, minimum 2-3 scb-t el kell használnom mire kilövöm ha egyedül megyek rá, plusz ugyanennyi chaffot is.
Na az a szorzó nekem is kell. :) Powerplay -hez kell teljesíteni bármit is, magyarul van e bármiféle követelmény, hogy csatlakozzak ahhoz akihez szeretnék?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16795) #95488640 válasza nubreed (#16794) üzenetére


#95488640
törölt tag

Írtam privát. :D

Ha gondolod, holnap és / vagy holnapután mehetünk egyet ott a HazRES-ben wingben osztani a nyomorult NPC-t. Úgy kicsit könnyebb Kondát bontani. Én 2x C3 Beam-el szoktam pajzsot olvasztani, aztán MC-vel megszórni. Aztán addigra lehűl a vas, Powerplantra mehet újra a Beam. Legtöbbször 40%-os Hullja van még mikor leáll a Konda mert 0%-os a PP-je. Onnantól csak rugdalom. :D

[ Szerkesztve ]

(#16796) baphomet válasza #95488640 (#16790) üzenetére


baphomet
senior tag

Vigyázz! Halálra ne dolgozd magad potyára, még akkor sem, ha Őcsászári Fenségéről van szó. A bounty bónuszhoz neked elég kettes szinten lenni. A 20% helyett 30-40-50%-hoz neki kell lennie a lista első három helyén. ;) Kivétel a rank 5, mert akkor Arissa helyezésétől függetlenül +100% a bónusz, de a rank 5-öt szedje össze az akinek nincs élete egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#16797) #95488640 válasza baphomet (#16796) üzenetére


#95488640
törölt tag

Ó, hát akkor ezt félre értettem. Köszönöm a felvilágosítást. :)
Igen, egyébként én is azon filóztam, hogy 1500 Merit megvolt durván 2 nap alatt, de
10.000-et ki tud már összeszedni, és folyamatosan meg is tartani? :D

(#16798) rtitusz válasza #95488640 (#16787) üzenetére


rtitusz
őstag

A FAS-om 95 milla volt, a harci konda neg 600 millió, csak a miheztartás végett.

(#16799) #95488640 válasza rtitusz (#16798) üzenetére


#95488640
törölt tag

Na jó, apa, de én nem rakok ám rá 16 Milliós Turet Beam-et. 2x !! :D Nem ment el az eszem. :D
Az 1.3 M-s C3, pont teljesen jó. :D

(#16800) Sylc válasza cunnir (#16761) üzenetére


Sylc
senior tag

Hmm, kelll ilyen :D Most! :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.