Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16652) nubreed válasza BlackDevil (#16649) üzenetére


nubreed
veterán

[link]

Ezek szerint ED Horizons + alap ED 40 font. Én nem látok semmilyen 30k-t. Ez max 16-17.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16653) BlackDevil válasza nubreed (#16652) üzenetére


BlackDevil
aktív tag

Tehát ha ezt megveszem akkor alap + dlc-t is megkapom? Ezzel az alappal se tudok játszani vagy csak a dlc-vel míg az béta fázisban van?

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#16654) duvi válasza BlackDevil (#16649) üzenetére


duvi
nagyúr

"Most komoly hogy a dlc ilyen drága? 30k ha most megvenném az alapot + kieg?? "
A Horizons kiegészítő tartalmazza az alapjátékot is egyben. 40 fontért mindkettőt megkapod. A 30 fontos alapjátékot már nem szabad megvenni!

(#16655) BlackDevil válasza duvi (#16654) üzenetére


BlackDevil
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! A táblázat sokat segített! Tehát ha 40eset veszem akkor is meg lesz minden csak amíg a kieg béta addig azzal nem tudok vagy az alappal sem?

[ Szerkesztve ]

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#16656) nubreed válasza BlackDevil (#16653) üzenetére


nubreed
veterán

Úgy látom igen. Az a szopás valóban, hogy így olcsóbban megkapod mintha külön-külön vennéd meg, csak így valóban nem tudsz játszani se az alappal se a Horizonssal amíg az ki nem jön. Legalábbis ha jól értelmezem.
Én steam -en vettem ráadásul az alapjátékot, és úgy tűnik a Frontier nyilatkozataiból, hogy steam-re csak később jön a Horizons mint a Frontier store-ba. :(

Mondjuk találtam egy ilyet:

Will Elite Dangerous: Horizons be coming to Steam?

Elite Dangerous: Horizons will initially be available through the Frontier Store. To play first, please head to the Frontier Store to pre-order now!

If you currently own the Steam version of Elite Dangerous, Elite Dangerous: Horizons will work on Steam even when purchased through the Frontier store.

Much like before, If you buy Elite Dangerous: Horizons from the Frontier store you will have the option to generate a Steam code when it arrives on that platform.

Remélem ez megfelel a valóságnak!

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16657) nubreed


nubreed
veterán

Amúgy akik a Frontier Store -ból vették a játékot és nem a Steamről:
Ha előrendelem a Frontier Store -ból a Horizonst, hogyan fog érvényesülni a kedvezmény, ami be lett igérve a már meglévő játékosoknak (40font helyett 30), a checkoutnál fogja levonni, vagy hogy megy majd?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16658) baphomet válasza nubreed (#16657) üzenetére


baphomet
senior tag

Igen a checkoutnál vonja le. A tényleges fizetés előtt már látnod kell a mínuszos tételt.

(#16659) baphomet


baphomet
senior tag

Nicsak, mit fedezett fel egy élesszemű néző a keddi adásban?

Ezúton is gratulálok a Frontiernek, hogy mindössze egy évig tartott nekik belátni, hogy igenis szüksége van az embereknek valamiféle állapotjelzőre a reputation-nel, de leginkább katonai ranglétrán való haladással kapcsolatban. :C

[ Szerkesztve ]

(#16660) nubreed


nubreed
veterán

Hohó, nem tudom, hogy ez mást is érdekel e, de engem igen, az ED és az 5.1 hang témája...

És ezt találtam a Frontier fórumon:

Hi. I have a 5.1 system and indeed Elite supports it.
Other ships really feel they are flying past your cockpit.
I don't know what your setup is but this is what I do:

Connect via HDMI to my AV reciever from my laptop.
Turn off the laptop display and use TV only.
Right click the windows sound icon and select playback devices.
Make the AV reciever default and then click configure.
Select 5.1 and click NEXT on all screens here.
Click OK to get rid of playback devices.
Run Elite. It automatically runs in surround.
In fact all PC games work like this for me.

Nálam annyi a különbség, hogy nem laptoptól játszom hanem asztali gépről, és én nem fogom tv-re kötni, maradok a monitoromnál, de mindenképp kipróbálom akkor a videokártya hdmi kimenetéről streamelni a hangot az erősítőmre és a fentiek szerint beállítani a windows hangeszközöknél a dolgokat.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16661) nubreed


nubreed
veterán

Habár jobban belegondolva, a jelenlegi rend szerint is működnie kéne a dolognak, mármint az 5.1 -nek, mert SPDIF -en keresztül megy át a hang az erősítőmbe. De mégis, minden játék 2.1 -ben szólal meg csak. Most nem vagyok otthon de ezen most elgondolkoztam, hirtelen nem tudom hogy vannak a beállítások.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16662) rtitusz válasza nubreed (#16660) üzenetére


rtitusz
őstag

A legtöbb, ha nem is az összes videokártya, de lekeveri 2.0-ba HDMI-ben a hangot. Érdemesebb coaxot, vagy optikai kábelt használni. Nekem optikán van a gépem az erősítőhöz kötve, mikor beviszem a nagyszobába filmet nézni. Mivel a gép vagy 30 kiló így ez elég ritkán fordul elő.

(#16663) rtitusz válasza nubreed (#16661) üzenetére


rtitusz
őstag

Nem lehet, hogy be kell állítani a gépen (windows) is a dekódolást 5.1-re? Amíg nem allítom át a hangkártya beállításokat Speaker-ről Surround-re addig nekem se ment az 5.1, bár én csak filmet próbáltam a házimozin nézni.

(#16664) nubreed válasza rtitusz (#16662) üzenetére


nubreed
veterán

Most a hangkártyám (SB Audigy 2 ZS Platinum Pro) digit coax spdif kimenete van rákötve az erősítőre. Ahogy gondolkoztam a dolgon, szerintem azért nincs 5.1 hang a játékoknál, mert a windows speaker konfigurációban simán 2.0/2.1 -re van állítva, tehát sima stereora. Szerintem ha itt egyszerűen átállítom 5.1 -re menni fog. Filmeknél meg azért van 5.1 hang, mert az AC3 Filterben/LAV Filterben lekezeli szépen a dolgokat, függetlenül a Windows Speaker konfigurációtol.

(#16663) rtitusz
Ezt már utólag írtad. :) Szóval szerintem ugyanarra gondoltunk akkor. :)

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16665) Sylc válasza brd (#16648) üzenetére


Sylc
senior tag

Igen, de o inkabb csak eladna az accot :S Sry.

---

mire kellene az ACC? Mennyi idore?

[ Szerkesztve ]

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#16666) baphomet válasza nubreed (#16664) üzenetére


baphomet
senior tag

Az spdif kimeneten 2 csatornás PCM, vagy 5.1-es Dolby Digital (ac3) jel megy át. A játékok PCM-et "adnak ki " magukból.
Azért nincs spdif-en keresztül többcsatornás hang játékoknál, mert ahhoz vagy a játéknak kellene alapból 5.1-es ac3-at kiadnia magából, vagy a hangkártyának kellene valós időben elvégeznie a többcsatornás PCM->Dolby Digital tömörítést. Néhányan még emlékszünk a kiváló Nvidia SoundStorm-ra, az például ilyen volt. Manapság már nem divat ilyet készíteni.
HDMI-vel azért megy a móka, mert az 8 csatornás (tömörítetlen) PCM jelet is át tud vinni. Játékból 5.1-es digitális hangot úgy lehet előhozni, hogy a videókártya HDMI-je legyen a hangeszköz, az megy az erősítőbe, és az erősítő HDMI kimenete megy tovább a TV HDMI (ARC) bemenetére.

[ Szerkesztve ]

(#16667) baphomet válasza rtitusz (#16662) üzenetére


baphomet
senior tag

Ez az előzőből kimaradt.
"A legtöbb, ha nem is az összes videokártya, de lekeveri 2.0-ba HDMI-ben a hangot."

Nem keverik le, csak olyan hangot adnak ki amilyet a csatlakoztatott eszköz használ. TV-re/monitorra kötve ezért küldenek ki csak 2.0-t. Közbe kell iktatni az erősítőt, és akkor már beállítható az 5.1/7.1-es konfiguráció is.

(#16668) nubreed válasza baphomet (#16666) üzenetére


nubreed
veterán

Értem, akkor végülis az első gondolatom volt a jó.
Nálam is így lesz a lánc Videokoártya HDMI kimenet --> AV receiver HDMI bemenet (Windows lejátszóezsköz konfignál beállítva elsődleges hangeszköznek a videokártya), azzal a különbséggel, hogy én nem küldöm tovább ki az erősítő hdmi kimenetéről a tv hdmi bemenetére a jelet, mert továbbra is a számítógép monitoron fogok játszani.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16669) nubreed


nubreed
veterán

Már kifutottam a szerkesztési időből. A játékon belül nem lehet egyszerűen kiválasztani a használni kivánit hangeszközt ha több is van? Mindenképp a Windows Lejátszóeszközökben kell játszadozni?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16670) brd válasza Sylc (#16665) üzenetére


brd
nagyúr

Játszani. :) Egyelőre az offline verzióval tanulgatom az irányítást, de ott ugye csak harc van, sem ugrás, sem dokkolás, sem más játékosok. Pár nap (ha minimumot kell megadni, akkor mondjuk 2 hétig biztos kellene), max. ameddig kijön a Beta Horizons (mert akkor már lesz saját, amivel tudok játszani).

The only real valuable thing is intuition.

(#16671) pakriksz


pakriksz
őstag

kipróbáltam a bányászatot ASP-al. Hát azt hiszem maradok a kereskedésnél. 10 bines refinery ezen csak a teljes cargo beáldozásával fér el, kisebbnél meg állandóan dobálni kell a dolgokat. Ritka az értékes dolog, és persze egy csomó idő megy el, hogy osmium gyűjtős küldetést találjak, mert amikor van, akkor persze alig van ilyen küldetés, amikor meg nincs, akkor tele van a bullettin board. De ha még lenne, kereskedéssel még úgy is gyorsabban jön a pénz, sőt fejvadászkodással is.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#16672) nubreed válasza nubreed (#16669) üzenetére


nubreed
veterán

Aszem megtaláltam a megoldást arra, hogy a windowsban hogyan lehet beállítani, hogy ugyanaz a hang hogyan "játszódjon" le párhuzamosan két különböző hangeszközre is. Így nem kell állandóan ide/oda állítgatni a windows lejátszó eszközöket. Így egyszerre tud megszólalni a hang az alapértelmezett hangkártyán és a videokártya hangkeltő eszközén is. [link]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16673) Necc válasza pakriksz (#16671) üzenetére


Necc
addikt

És nem is hagyhatod ott a hajót, cargo-val. De limpet lehet a cargo-ban :(((

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#16674) rtitusz válasza baphomet (#16667) üzenetére


rtitusz
őstag

Na ma is tanultam valamit. :D

(#16675) Ch0b


Ch0b
tag

Eh... ma lőttem már párat a CG-hez, high intensity-ben. Utána megjelent jó pár low intensity cz az állomás közelében, mondom benézek már, hátha lehet ott is lőni valami értelmeset. Amúgy mi ez a "rakjunk minden npc hajóra plasma acceleratort" téma? A legkisebbtől a legnagyobbig, mindegyiken van.

(#16676) rtitusz válasza Ch0b (#16675) üzenetére


rtitusz
őstag

Vicces de szerintem az 1.4 óta a 6 Rail Gunnal felszerelt Elite Asp az egyik legdurvább ellenfél. Ja, hogy te nem tudnál felrakni ennyit, mert se áramod nincs elég, meg meg is főne a hajód már egy lövéstől is, nem hogy komplett egymás utáni sorozatoktól? Bocs, ő megteheti, ő Neo a Mátrixban, a rendszer része. :DD

[ Szerkesztve ]

(#16677) rtitusz


rtitusz
őstag

Bounty Hunter és Bányász CG indult a Nevill Horizonsnál, folytatódik az állomásépítési láz.

imgur.com/a/Cqz5Q

(#16678) Urby66


Urby66
aktív tag

Helyzetjelentés:
Végre 1000 alatt!!!! :)) :)) :))

Hátralévő ugrások száma: 108
Hull 81%
Repedés a szélvédőn: nem terjedt tovább... :)

(#16679) rtitusz válasza Urby66 (#16678) üzenetére


rtitusz
őstag

Csak óvatosan. ;)
Továbbra is áll az ajánlatom, hogy kimegyek eléd.

[ Szerkesztve ]

(#16680) Urby66 válasza rtitusz (#16679) üzenetére


Urby66
aktív tag

Köszönöm és tisztelettel elfogadom! :-)
Igyekszem hétvégére időzíteni az érkezést. Úgy számoltam a lakott részeken át kb. 15 ugrást kell megtenni. Azon a szakaszon jó lenne mellém egy elefánt, hogy elmondhassam mennyire dübörgünk... :-)
Jut eszembe TS-re hogy tudok visszakerülni? Úgy látom már hallgatózni is csak az SSL tagok tudnak...

(#16681) nubreed


nubreed
veterán

No, megcsináltam összekötöttem a videokártya hdmi kimenetét az erősítő hdmi bemenetével és beállítottam ezt default sound device -nak a Windowsban. Az eszköz konfigurációjában 5.1 -re állítottam a speaker setupot. Elindítom a játékot van is hang meg minden, de csak stereo. Miért nem megy a surround?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16682) duvi válasza Urby66 (#16680) üzenetére


duvi
nagyúr

Küldtem egy privit Ts ügyben!
A lényeget leírom, mert mást is érdekelhet:
Az EDHU Ts-en a külső szobákat bárki nyugodtan használhatja. Egyedüli kérés/megkötés, hogy csak ED-re használjátok. Az SSL szobákba csak SSL tagok tudnak belépni. Aki szeretne részt venni az SSL frakció életében, az küldjön egy privit és intézem a továbbiakat. Továbbra is egy laza baráti közösségről van szó, mindenféle kötelezettség nélkül ;)

(#16683) duvi


duvi
nagyúr

Ismét egy pár információmorzsa a kiegészítőből: Dev Update (29/10/2015)

(#16684) pakriksz


pakriksz
őstag

A bounty hajóra, vagy pilótára rakódik? Tehát ha én elmegyek egy cobrával kalózkodni, és ha visszaváltok az Asp-ra akkor azon nem lesz bounty?

Illegális cuccok csempészésénél ha rajtakapnak rögtön bountyt kapok, vagy először csak fine-t?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#16685) rtitusz válasza pakriksz (#16684) üzenetére


rtitusz
őstag

Pilóta kapja a bounty-t, a csempészkedésért ha lebuksz akkor csak büntetést kapsz.

(#16686) _Kondor_


_Kondor_
tag

Jól láttam, hogy a Mentőexpedíció c. filmben Thrustmaster Warthog-ot használ a Hermes pilótája? Látta valaki?

(#16687) rtitusz válasza _Kondor_ (#16686) üzenetére


rtitusz
őstag

Láttam a filmet, de nem emlékszem erre. Amúgy a Warthog nem egy igazi botkormány alapján készült?

(#16688) warcat válasza rtitusz (#16687) üzenetére


warcat
veterán

De. Az előbb akartam is válaszolni,illetve,hogy pontosítani kellene a kérdést.
Magát a Thrustmaster joyt vélte felfedezni beépítve a díszletbe,vagy csak a formára ismert rá? Mert A-10C Warthog botkormányának a replikája,simán máshol is használhatják illetve a Warthoghoz is korábbi tervezést vehettek át.

Emlékeim szerint a kínai rakétás extra ellátmány dokkolásánál volt jelenet vele.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#16689) _Kondor_ válasza warcat (#16688) üzenetére


_Kondor_
tag

Igen, csak a kar "feje" látszik, az egyértelműen az a forma. Azt, hogy Thrustmaster-e, nem lehet megállapítani.
Közben utánanéztem, és többen észrevették a dolgot.
Reddit-en több példát is említenek még: Prometheus X52, Interstellar: Warthog.
Amit személyesen is észrevettem, Riddic 3-ban X52, amikor Riddic elhagyja a bolygót.

Ja a trailerből:
https://www.youtube.com/watch?v=lNN-vl9gHmA&feature=youtu.be&t=122
, és tényleg egy Thrustmaster Warthog, látszi a kar csatlakoztatásán! :D

[ Szerkesztve ]

(#16690) rtitusz


rtitusz
őstag

Annak aki olyan elvetemült, hogy a bányász CG-t csinálja, fórumon javasolták a HIP 43296 rendszer 5-ös számú bolygóját. Ami nem is bolygó, hanem egy barna törpe "pristine metallic ring"-el.

(#16691) gigafun válasza rtitusz (#16677) üzenetére


gigafun
senior tag

Viszamantem Kaushpoos-ba és nem látom a Bounty Hunter CG-t, csak a bányászt. Az nem lehet, hogy ilyen gyorsan véget ért.
.

(#16692) nubreed


nubreed
veterán

Valahol a Federal space -ben tudnátok olyan helyet mondani, ahol van res, high int res, haz res nem outpost hanem nagy starport közelében? (Most Empire space -ben vagyok, de elegem van belőle, nem ad naval missionöket, nem tudom miért, inkább visszamennék Federal space-be.)

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16693) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Hali!
Van olyan "parancsnok" aki kecskeméten lakik és ki lehetne próbálni nála a játékot? :B

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#16694) pcnet válasza nubreed (#16692) üzenetére


pcnet
addikt

LHS 2088 HiRES és 2db HazRes van. HR ~5 Ls-re Tanaka terminaltól.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#16695) duvi válasza gigafun (#16691) üzenetére


duvi
nagyúr

Elméletileg még fut a BH CG is. Aktuális adatok:
"System: Kaushpoos.
Station: Neville Horizons (Large landing pads available).
Objective: Hand in bounties issued in the Kaushpoos System.
Ends: 5 November 3301 14:00 UTC

Current Contributors: 1,887.
Current Global Progress: 1,115,441,754 Credits Earned.
Current Reward Tier: Tier 3/5.
Current Global Reward: No Global Rewards."

(#16696) gigafun válasza duvi (#16695) üzenetére


gigafun
senior tag

Elméletileg. De nekem mégsem dobta fel a BB.

(#16697) rtitusz válasza gigafun (#16696) üzenetére


rtitusz
őstag

Azért mert 16 óra alatt elérték a tier 5-t és véget ért. Még nem tudtam ma belépni a játékba, itt egy kép a redditről:

Tegnap 4 millióval, amit kb. másfél óra alatt lőttem össze az állomás melletti HazRES-ben még benne voltam a top 5%-ban.

(#16698) duvi válasza rtitusz (#16697) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez gyorsan véget ért, bár 3000 fölötti volt a létszám, amiből látszik, hogy sokan ráugrottak (előző CZ CG Kb. 1100 játékossal zárt).

(#16699) gigafun válasza rtitusz (#16697) üzenetére


gigafun
senior tag

Nem igaz, hogy nem tudnak normális CG-ket csinálni! :W

(#16700) rtitusz válasza gigafun (#16699) üzenetére


rtitusz
őstag

Tudható volt az előző CG-k alapján, hogy sokan rápattannak, nem értem miért nem tudtak egy 15 Tier-es CG-t csinálni.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.