Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) baphomet válasza orientcx (#16448) üzenetére


baphomet
senior tag

"Amúgy milyen állapotban voltak a kulcsmodulok az 50%-os hull kalandodnál?"

Azt nem figyeltem. Ennél az 50%-os esetnél már kaptam Mariskától (a fedélzeti kompjúter) egy kétségbeesett canopy compromised kiáltást, de ennek ellenére még a szélvédő sem repedt meg. Olyan két órányit CZ-tem ezzel a hozzáállással, és azalatt bár többször is pajzs nélkül folytattam a birkózást, de egyetlen malfunction-onom sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#16452) Urby66


Urby66
aktív tag

És végre 2000 fényév alatt! :DD

(#16453) pcnet válasza Htibimor (#16449) üzenetére


pcnet
addikt

Köszi, este ránézek. A környéken jártam már, csak Pythonnal, mert outposra vittem a szolgákat. Valami 2600-2800as haszonnal. :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#16454) Htibimor válasza Ch0b (#16447) üzenetére


Htibimor
senior tag

Aki megnézte a videót az látta, hogy az embernek 5,4 MILLIÁRD creditje van és mellette 19 hajója! :Y Van még mit bepótolnom! :U

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#16455) zolee0307


zolee0307
őstag

Szerintetek egy pythonnal kivitelezhető, hogy a galaxist körbe repüljem?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#16456) duvi válasza zolee0307 (#16455) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, csak nem érdemes. Inkább egy ASP-vel indulj neki.

(#16457) rtitusz válasza zolee0307 (#16455) üzenetére


rtitusz
őstag

Minden hajóval kivitelezhető, csak nem praktikus. Ha lecsupaszítod a Pythont talán ugrik 20-24 fényévet.

(#16458) duvi válasza Urby66 (#16452) üzenetére


duvi
nagyúr

Hajrá Urby66! Szurkolunk neked! :)

(#16459) nubreed


nubreed
veterán

Egy Gende nevű Empire rendszerben vagyok és már Allied vagyok Empire -rel. De nem jönnek a Naval mission -ök. Federal spaceben elkezdtek jönni miután allied lettem velük. Mi lehet annak az oka, hogy nem kapok itt Naval missionöket? A rank húzásnak nincs más módszere, nem? Vagy ugrálgassak a környéki többi Empire rendszer között és nézegessem a BB-t, mert annyira random az egész?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16460) Urby66 válasza duvi (#16458) üzenetére


Urby66
aktív tag

Köszi, nagyon rámfér..... :-)

(#16461) zolee0307 válasza duvi (#16456) üzenetére


zolee0307
őstag

+ rtitusz

Igen, az ASP többet ugrik, viszont azért gondoltam a pythonra, mert nagyobb a tankja, meg erősebb a pajzs, meg a hull.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#16462) cunnir


cunnir
tag

Uraim én is vettem egy FAS-t! nem is tudom hol kezdjem :U ez a hajó qrva jó :C :C este voltam vele Res-ben utána Hres? ami sokkal jobb volt és jött a sok préda :C

[ Szerkesztve ]

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#16463) rtitusz válasza zolee0307 (#16461) üzenetére


rtitusz
őstag

A pajzs meg a hull csak az utolsó pár ugrásnál számít, meg míg a csillagtól eljutsz az állomásig. A mély űrben csak hátrány. Ráadásul a Python jobban melegszik mint az Asp, ami jelentős faktor a felfedezésnél. A közeli bináris rendszerek, meg a neutron csillagok alattomos jószágok.

(#16462) cunnir: Ezt mondjuk egy ideje mi is, és nem csak a Fed szájhősködés mondatja velünk. :DD (Persze az is, hiszen tudható hogy ez a legeslegszebbebb és csúcsszuperebb hajó kerek e galaxisban. A Clipper szégyenében már rangot se kér, megveheti bárki jöttment. :D)

[ Szerkesztve ]

(#16464) duvi válasza zolee0307 (#16461) üzenetére


duvi
nagyúr

A tank méret nem mérvadó, mivel az ASP-re is tehetsz fel pót tankot(kat). A pajzsméret bővel elég felfedezésre. A hull kibírja a hosszabb utakat, még akkor is ha leamortizálódik a végére. A modulokat javíthatod AFMU-val. Egyedül a kabinablak sérülés necces, de ez fennáll minden típusnál. Ami viszont nagyon lényeges, az az ugrótávolság. A Python a közelébe se ér egy ASP-nek vagy DBE-nek. Hidd el, hogy felfedezéskor pár nap után a fél karodat is odaadnád, ha nagyobb távolságokat tudnál ugrani ;]

(#16465) Urby66 válasza duvi (#16464) üzenetére


Urby66
aktív tag

Egyetértek. Az egyik fél karom a nagyobb ugrótávért a másik még legalább plusz két tonnányi üzemanyagért menne.... :-)

(#16466) gigafun válasza Rakamaz (#16423) üzenetére


gigafun
senior tag

Egy Fed szájhős? Simán! :D

(#16467) Fred23


Fred23
nagyúr

Joy / HOTAS esetén nem fárad el a csukló egyáltalán? Az egér + bill. kombó kezd fárasztó lenni úgy 6 óra repkedés után.

Nagyon olcsón milyen új, nem használt joy-t érdemes megvenni, és hol?

(#16468) tikshow válasza Fred23 (#16467) üzenetére


tikshow
addikt

6 órát ne ülj folyamatosan a gép előtt... Egyébként HOTAS van harci és utasszállító gépeken is általában, szóval sokkal jobbat még nem találtak ki. :)

Javasolt példány olcsón Thrustmaster Hotas X - kb 8.000-10.000 forint körül van, mondjuk Tescoba.

[ Szerkesztve ]

(#16469) nubreed


nubreed
veterán

Na most megnéztem, összeraktam egy FAS és FDL buildet. FDL-nek valami brutális shield kapacítást lehet adni, ez nagyon tetszik. Viszont nagyon kicsi a jumo távolsága még akkor is ha egy két komponensből valami könnyebbett teszek rá. A FASnak gyenge a shieldje, de jó alapból is az armorja.
Mit szóltok hozzájuk?
FDL
FAS

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16470) duvi válasza nubreed (#16469) üzenetére


duvi
nagyúr

- FAS rendben.
- FDL: Én ötös SG-t tennék fel négyes helyett + cargo helyett egy négyes SCB-ot + Military páncélt. Így néz ki az általam módosított configod.

(#16471) cunnir


cunnir
tag

FAS használok :R milyen fix fegyvert érdemes használni?

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#16472) rtitusz válasza cunnir (#16471) üzenetére


rtitusz
őstag

Ha fixben gondolkozol, akkor kettő fix C3 Beam az elég tuti, a médium HP-ra amit jónak látsz.

(#16473) nubreed válasza duvi (#16470) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi a tanácsot! :)
Majd ha oda jutok, hogy lesz pénzem egy ilyenre, odafigyelek ezekre. Most 60 millio creditnél járok...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16474) e00dgy válasza tikshow (#16468) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Csak Tesco-ban nem nagyon lehet ilyet kapni... :/ Sajnos. Egyébként a legolcsóbb ára 14 ezer és innen felfelé.
Sajnos... :/

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#16475) Necc válasza duvi (#16470) üzenetére


Necc
addikt

Kulonbozo scannerek kezi ki/bekapcsolasaval ujabb energiamennyiseg szabadul fel, amivel pl. mar egy large beam is mehet a pulse helyere.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#16476) cunnir válasza rtitusz (#16472) üzenetére


cunnir
tag

Köszi :R a C3 fix Feam tökéletes! de raktam mellé E2 Multi Cannont de a baloldali nem akar egyáltalán tüzelni :((( most megpróbálom gimbaled multival......

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#16477) tkondor


tkondor
tag

Volna egy viszonylag hülye kérdésem, de nem találok rá választ a googleban:

Szóval, eddig pcn toltam az Elitet, de kimentem angliába, a szeretett pcmet hátrahagyva. Itt viszont van a szobatársamnak egy Xbox Oneja, és mivel az Elite egy szerveren van a két platform között, arra gondoltam, hogyha esetleg megvenném Xboxra is az Elitet, akkor tudnám e folytatni a karakteremet ott ahol abba hagytam? Sajnos a notebookomon nagyon nem megyen és egyenlőre új pct sem akarok venni az éven...szóval tudná valaki erre a választ? nagyon megköszönném....

Star Citizen nick: Horus

(#16478) rtitusz válasza tkondor (#16477) üzenetére


rtitusz
őstag

Sajnos még nem lehet átvinni az adatokat másik platformra. Az FDev azt mondta, hogy utánajárnak a dolognak, ha nem bonyolult, vagy sokakat érint belerakják, de nem ígérnek semmit. Ez volt pár hónapja, azóta semmi változás.

[ Szerkesztve ]

(#16479) duvi válasza tkondor (#16477) üzenetére


duvi
nagyúr

Igaz, hogy egy szerveren futtatják a játékot, de nincs átjárhatóság a PC/Mac és az X-box verzió között :( Annyit megtehetsz, hogy a serialodat megpróbálod aktiválni az X-box fiókodban is. Hátha elfogadja a kulcsot :F

(#16480) zolee0307 válasza duvi (#16464) üzenetére


zolee0307
őstag

Értem, akkor szerintem beruházok egy asp-re. Mondjuk anno én szerettem a asp-t, ahogy számolgattam sokat jelent +5-10 ly is.

rtitusz: remélem kibírja az ASP :) , eddig ilyen hosszú útra nem mentem még. Úgy tervezem, hogy a galaxis szélén haladnék, a sűrűbb részebke nem mennék.

Egyébként van most vmi állomás ahol jól fel lehet szerelni egy aspt?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#16481) tkondor


tkondor
tag

köszi a válaszokat, sajnos az xlivera nem a jó a steam kód, mondjuk ez várható volt, de egy próbát megért, de az sem lenne idális, nem nagyon lenne kedvem új karaktert kezdeni, hát akkor marad az, hogy összespórolok egy új pcre, vagy valahogy kihozatom az otthonit :D

Star Citizen nick: Horus

(#16482) Fred23 válasza tikshow (#16468) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, a Tesco-ban nem tudom, van -e felénk, írni nem írták, és én csak ezt találtam, de ennyiért is jónak tűnik!

(#16483) warcat válasza zolee0307 (#16480) üzenetére


warcat
veterán

Első blikkre szerintem nagyon-nagyon alábecsülöd,hogy milyen időbeli vonzattal járna egy ilyen utazás :)

EA: It's in the crate!

(#16484) rtitusz válasza zolee0307 (#16480) üzenetére


rtitusz
őstag

Én megtettem kb. 80 ezer fényévet az Asp-al egyben mikor kis kerülővel elmentem a SagA*-ig meg vissza, és 94% Hull-al tértem vissza. Vigyél AFMU-t, lehetőleg kettőt is egy olyan útra, itt van egy build meg pár infó az én felfedezésemről: http://prohardver.hu/tema/elite_dangerous/hsz_13958-13958.html

Én ugyan ezt az Asp build-et fogom elvinni, mikor kijön a Horizons és újból elmegyek felfedezni, azaz nekem annyira bejött a kis Asp, hogy változtatás nélkül újra elviszem majd egy körre. Ok, gondolom vennem kell valami modult az SRV-nek, de az még belefér. Meg talán beruházok még egy AFMU-ra, de az csak a biztonsági tartalék.

[ Szerkesztve ]

(#16485) gigafun válasza zolee0307 (#16480) üzenetére


gigafun
senior tag

Ha jól emlékszem, a játékban a galaxis átmérője, kb 75000 ly. Ebben az esetben a kerülete kb 235.500 ly. Ha egy ugrásra kihegyezett ASP-el mész, kb 2400 fényévet tehetsz meg óránként úgy, hogy semmit nem szkennelsz, csak ugrasz, ugrasz, ugrasz, ugrasz, ugrasz, ugrasz, ugrasz, ugrasz, ugrasz, ugrasz, ugrasz, ugrasz, ugrasz, ugrasz, ugrasz, ugrasz, ugrasz, ugrasz.....
Így nettó 98 óra alatt körbe lehet érni, aztán mehetsz is a zárt osztályra. :)
Ha szkennelgetsz is közben, akkor a teljes idő a végtelenhez konvergál.
Sok szerencsét! :)

(#16486) cunnir válasza cunnir (#16476) üzenetére


cunnir
tag

Sajnos bugos lehet a FAS mert a gimbaled multi működik :U

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#16487) rtitusz válasza cunnir (#16486) üzenetére


rtitusz
őstag

Egy FAS nem lehet bugos, ez biztos feature. :D

(#16488) duvi válasza zolee0307 (#16480) üzenetére


duvi
nagyúr

Kínainál 15% kedvezménnyel, vagy 10%-al Founders World-ön ha van oda permited.

(#16489) rtitusz


rtitusz
őstag

Sajnos nem leszek otthon egész este, nem tudok menni a kis szállítós SSL partira, de remélem csináltok képeket, videókat, meg remélem az instance rendszer is rendben lesz.

(#16490) Urby66 válasza zolee0307 (#16480) üzenetére


Urby66
aktív tag

Egyetértek az előttem szólókkal. A felfedezés érdekes, mert sok szép dogot lehet látni, de sajnos tényleg végtelen idő sem lenne elég. Főleg ha valóban kiélvezed és nem csak ugrálsz, hogy minél távolabbra juss. Érdemes minden világot megnézni, a térképen előre vadászni az érdekes helyeket, egy szép, jól sikerült képért kinlódani fél órát a külső nézettel. Egyeltlen rossz dolog van benne: A lakott rendszerek közelében bátmit csinálhatsz. Pl. ha megunod a kamionozást mehetsz lövöldözni, vagy rankot húzni, kipróbálhatsz egy másik hajót. Itt pedig már az utólsó légypiszokig ismerni fogod a hajód műszerfalát, sem cserélni, sem mást csinálni nem tudsz, mert mindentől rohadt messze vagy, egyedül a kihalt űrben.
Én azt javaslom kezdésnek lassan haladj és ne távolodj el nagyon. (A felfedező rang amúgy sem a megtett távolságtól függ, hanem a felfedezések számától) Menj el mondjuk a legközelebbi nebulába és ha tetszik jöhet egy nagyobb kör.

[ Szerkesztve ]

(#16491) baphomet válasza cunnir (#16486) üzenetére


baphomet
senior tag

Bugos, majd meglátod, a gimballed MC is kihagy időnként. Csak az MC-okat érinti, már vizsgálják az esetet.

(#16492) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Állok a fejvesztés elébe de bedobom.... Van itt olyan aki megunta nem tetszik neki és cseréli valami más játékra az E: D-jét?

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#16493) cunnir válasza baphomet (#16491) üzenetére


cunnir
tag

igen sajnos az sem tökéletes :((( de reméljük javítják

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#16494) nubreed válasza Micsurin (#16492) üzenetére


nubreed
veterán

Én biztos nem, nekem bejön. De neked mi nem tetszik benne?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16495) Micsurin válasza nubreed (#16494) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Tetszene de most nem lenne szívem 15k-t kiadni egy játékért amikor 280k-ért vehetek Derbi GPR-t :D (gondoltam Titanfall , CoDok , WoW , D3 , vagy valami más játék valakinek akinek nem jött be az ED hátha bejön és cserélne ) De off vége és bocsesz érte.

Már egy hete is méregettem a játékot , de nem , sok érte. :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#16496) Urby66


Urby66
aktív tag

Csak egy észrevétel: az AUDIO menüben átállítottam a Dynamic range-et Night time-ra és ezzel az apró hangok, zörejek, részletek sokkal jobban előjöttek. Szerintem ez a menüpont valamelyik frissítéssel jött mert nem emlékszem rá az első időkből. Ajánlom mindenki próbálgassa végig a lehetőségeket, nekem sokat dobott a hangzáson.

(#16497) Ch0b


Ch0b
tag

Én tuti nem megyek el felfedezni, ameddig nincsenek Thargoidok a játékban. Meg addig ameddig normális értelme nincs. Szép a játék, de ugyanezeket a dolgokat itt is meg tudom nézni a lakott területeken belül, értem, hogy vannak helyek ahova szeretnek elzarándokolni az emberek, én is mennék, de mégsem akarok csak pár hely miatt ekkora útra elindulni.

(#16498) VitoSagi válasza Micsurin (#16495) üzenetére


VitoSagi
tag

Nem sok sikerrel kecsegtet ez ügyben a PH fórum, ide azok járnak akik játszanak vele ergo nagyon is élvezik és nem akarnak megválni tőle. Amúgy relatíve nem sok 15 ezer érte, egy nyomorék FIFA is ennyi körül van ugye. Annak kifejezetten örülök egyébként h ezt nem lehet letorrentezni és csak az játszhat aki fizet. Ugyanis a pénz működteti a Frontiert és ha mindenki le tudná kalózkodni akkor nekünk akik áldoztunk rá bizony hamar véget érne a móka. :K

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#16499) warcat válasza Ch0b (#16497) üzenetére


warcat
veterán

Ez tényleg jó mókának hangzik, 50 000fényévre kilőnek a thargoidok az összes discovery adattal :D

EA: It's in the crate!

(#16500) cunnir


cunnir
tag

Among the Stars CG :)

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.