Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) Barbara38 válasza fPApi (#17046) üzenetére


Barbara38
lelkes újonc

Köszönöm szépen :N

(#17052) fPApi válasza Apollyon (#17050) üzenetére


fPApi
őstag

Pont az a lényeg, hogy nem keresgélek, hanem bármilyen könyv jöhet, mivel nem lesz gondom az olvasással. De nem akarlak meggyőzni, neked az a jó, nekem meg ez, csak elmondtam a véleményem. És ha mégis kell, akkor meg konvertálok, nem probléma, csak nem akarom napi szinten.

[ Szerkesztve ]

(#17053) Barbara38


Barbara38
lelkes újonc

Úgy SZERETLEK titeket... :) mostmár teljes zavar... :)
Valaki hozzáértő , egy kávéra valamikor ..?!

(#17054) Rover623 válasza Barbara38 (#17053) üzenetére


Rover623
félisten

Már másodszor próbálsz kávéra hívni vkit, és semmi eredmény? :B
Hagyd el...reménytelen...ezek kockák! ;]

primus inter pares

(#17055) Apollyon válasza Barbara38 (#17053) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Sokkal egyszerűbb lenne, ha elmennél egy kütyüboltba, pl. a hülyékhez (m. markt), ott valószínűleg ki van állítva pár ebook olvasó. Ott megnézni hogy mi tetszik, mi a megfelelő méret stb. Aztán árukeresőn listázva adott modellt a legolcsóbb helyen megvenni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17056) BoB válasza fPApi (#17052) üzenetére


BoB
veterán

10 év alatt nekem még sohasem kellett konvertálnom, megtaláltam mindent a készülék saját formátumában, szerintem ez a téma kicsit túl van lihegve.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17057) Barbara38 válasza Rover623 (#17054) üzenetére


Barbara38
lelkes újonc

HiHi :D Köszi :)

(#17058) Ébri válasza fPApi (#17049) üzenetére


Ébri
senior tag

Milyen formátumot nem kezelt a pocketbook?

(Androiddal a hosszú üzemidőt, s a minőségibb olvasót azért bukod.)

(#17059) fPApi válasza Ébri (#17058) üzenetére


fPApi
őstag

Pl. azw3. Tudom, meg lehet oldani, de alapból nem tudja, az onyx meg tudja alapból. Az androidos onyx-ot több, mint egy hete használom minden nap, most van 66%-on (úgy, hogy az első napon mindent kipróbáltam), nekem ez megfelel üzemidőnek. Minőségnél nem tudom mire gondolsz, de szerintem az onyx nova jelentősen magasabb minőséget képvisel, mint a (szintén elég jó) pocketbook lnkpad3 (mivel volt mindkettő, így van összehasonlítási alapom).

(#17060) fPApi válasza Barbara38 (#17057) üzenetére


fPApi
őstag

Én meghívlak egy kávéra és ki tudod próbálni mindkét olvasót, csak az a kérdés, hogy hol és mikor tudjuk megejteni?

(#17061) BoB válasza Apollyon (#17047) üzenetére


BoB
veterán

Ez is érdekes mert most én is Kobo-t vettem (igaz a Forma-t), de nekem zéró problémám van a sima epub-okkal, mind a másik áruházból vásároltakkal, mind a virágboltiakkal.

Szóval nekem itt sem kell konvertálnom semmit sem...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17062) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

"Calibre-ben viszont egyszerű. Első indításkor beállítottam az olvasómat (Aura), meg hogy mindig kepub-ba tolja át a könyveket, ha bármit átmásolok."

Hát, ezt egy picit leegyszerűsítetted. :-) Azt a részt kihagytad, hogy a kepub-ot először nem találtad a konvertálható formátumok között (itt jött jól a korábbi tapasztalat a szoftverrel, vagy a Google keresés, vagy a kérdezés), majd ezután a beállításokban, a bővítményeken belül a felhasználói bővítmények közül telepítetted a szükségeseket. (szűrőbe beírva, hogy "kepub")
De igazad van, egyszer kell beállítani, és abban is, hogy Kobo esetében a kepub formátum használata adja a legtöbb funkciót. Ez pontosan olyan, mint a Kindle és az azw3 esete. (Habár ez sem teljesen igaz, mert a kfx már egy lépéssel az azw3 előtt jár)

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17063) Apollyon válasza LittleBiG007 (#17062) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen igaz, köszi a pontosítást. A kepub extra funkciói ez esetben számomra nem relevánsak, én csak azért használom mert a már öreg olvasóm ezzel a formátummal működik kifogástalanul.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17064) Ébri válasza fPApi (#17059) üzenetére


Ébri
senior tag

Minőség: ha már megvan és jó, remélhetőleg semmi, de nagyobb esélyed van hibásat venni belőle, legalábbis úgy tűnik. Nem szeretek visszaküldözgetni, ha vkit nem zavar, akkor ez sem szempont.

(Folyamatos bekapcsolás mellett 66% nem rossz, ha olvasol is naponta.)

Juteszembe, jó sok éve nézegettem Onyxokat is, akkor kb. minden más típushoz képest jóval szürkébb volt a hátterük, ez javult azóta?

[ Szerkesztve ]

(#17065) Ébri válasza BoB (#17061) üzenetére


Ébri
senior tag

Kijelölés is jól megy? Nekem Aura HD-n, ami azért már nem mai, van némi (több mp.) várakozás kijelöléskor. Egyébként az epub olvasóval más bajom nem volt. (Pont a kepubos kezel rosszul több feltöltött fontomat., a félkövért tekintve normálnak)

(#17066) jamez válasza fPApi (#17059) üzenetére


jamez
senior tag

Ez az Onyx elég jónak tűnik. Merre vetted? Próba szempontjából kérdezem.
MM-ban nincsenek ilyen nagyobb méretű e-book krakva.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#17067) fPApi válasza jamez (#17066) üzenetére


fPApi
őstag

ipon-tól rendeltem online. Nem tudom, hogy hol lehet megtapogatni.

(#17068) Dexter68 válasza Barbara38 (#17057) üzenetére


Dexter68
addikt

Én hosszas vajúdás után pocketbookot vettem. Nekem tökéletes. Mindent tud, amit várok tőle. Ha gondolod, egyszer magammal viszem melóba (BP. belváros - legközelebb jövő szerdán járok arra) , meglátogatsz, vagy összefutunk, megnézegeted és akkor azt már tudni fogod. Aztán hátha találsz valakit, akinek megnézegetheted a kindle-jét, koboját... Én ennyit tudok hozzátenni az élményhez :D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#17069) Barbara38 válasza Dexter68 (#17068) üzenetére


Barbara38
lelkes újonc

Köszönöm szépen... :D

(#17070) Oldman2 válasza fPApi (#17060) üzenetére


Oldman2
veterán

Szolnokon, egy PW4 tulajdonosként ha szükséges egy bemutató, hajlandó vagyok rá én is.

(#17071) Dexter68 válasza Oldman2 (#17070) üzenetére


Dexter68
addikt

Akkor Barbi elmegy Szolnokra, felültök a G60-asra, Gyömrőig (merthogy én meg ott lakom) megnézi a PW-t, majd Gyömrőtől Budapestig a Pocketbookot és egy utazással meg van oldva a dolog :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#17072) pjen válasza Dexter68 (#17071) üzenetére


pjen
félisten

Vagy bemegy egy MM be,kis szerencsével megnézi mindkettőt.Esetleg még hármat.

(#17073) Barbara38 válasza Barbara38 (#17051) üzenetére


Barbara38
lelkes újonc

Mi lenne velem nélkületek :)

Köszönöm szépen mindenkinek a rám szánt időd, de ma megvettem a könyvemet :)

A csapatot nem hagyom itt... Tudom bármi kérdésem lenne, ti segítetek

Csodaszép napot :)

(#17074) Apollyon válasza Barbara38 (#17073) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na és mit vettél?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17075) Barbara38 válasza Apollyon (#17074) üzenetére


Barbara38
lelkes újonc

:) pocketbook touch HD 3

(#17076) Dexter68 válasza Barbara38 (#17075) üzenetére


Dexter68
addikt

Ez egy menő cucc! Szerintem jól döntöttél :)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#17077) fattyu válasza Barbara38 (#17075) üzenetére


fattyu
veterán

Grat. Enis azt vettem paromnak. Szereti

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17078) Dexter68


Dexter68
addikt

Azért milyen hatással vagyok már a csajokra :DDD Napokig vacillál, hogy mi legyen, felajánlottam, hogy találkozzunk, inkább azonnal döntött :DDD :DDD :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#17079) Barbara38 válasza Dexter68 (#17078) üzenetére


Barbara38
lelkes újonc

L O V E :)

(#17080) Spíler válasza Dexter68 (#17078) üzenetére


Spíler
őstag

Na ja,Dexterrel találkozni...... ;]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#17081) Dexter68 válasza Spíler (#17080) üzenetére


Dexter68
addikt

Mondjuk amikor én Dexter lettem a neten, a darabolós még a kanyarban sem volt :D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#17082) Barbara38 válasza Dexter68 (#17081) üzenetére


Barbara38
lelkes újonc

Pedig én imádom a darabolósat ;)

(#17083) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!
Anyak napjara vettem egy Alcor Myth LED ebook olvasot anyanak, hardveraprorol, 15k -ert. Enyiert sztem nagyon jo vetel volt.
Viszont annyira megtetszett, hogy magamnak is vennek egyet, de az uj ara korul (25k), lehet, hogy kapok jobbat. Igazabol ezzel sincs semmi bajom, tokeletesen megfelelne nekem is, de azert erdekel, hogy ebben az arkategoriaban van jobb vetel?

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#17084) Dexter68 válasza Barbara38 (#17082) üzenetére


Dexter68
addikt

Na jó, a kedvedért darabolok is :D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#17085) tomazin válasza tomazin (#17036) üzenetére


tomazin
veterán

erre esetleg valaki? (pw3 van nálam tesztként és nagyon kényelmes, hogy azonnal mutatja az egynyelvű szótár, hogy mit jelent a szó)

[ Szerkesztve ]

(#17086) Dexter68 válasza tomazin (#17036) üzenetére


Dexter68
addikt

Nincs nagy tapasztalatom a szótárazásban, de ha Lux4-en kijelölsz valamit, akkor fent jön egy ikon-menü, amiből kiválaszthatod, hogy mi legen a kijelöléssel és közte van a szótár is.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#17087) tomazin válasza Dexter68 (#17086) üzenetére


tomazin
veterán

Es van esely arra,h at lehessen allitani,h kijelolesnel azonnal feljojjon a szotar (is)?

(#17088) tomazin válasza tomazin (#17087) üzenetére


tomazin
veterán

bár lengyelül találtam meg, de:

The PocketBook Touch Lux 4 also has so-called "Dictionary mode". We can activate it by selecting the "dictionary" icon from the e-book menu. In the dictionary mode, just touch the word to display a window with the translation. This solution is useful when you use the dictionary very often.
forrás

(#17089) Dexter68 válasza tomazin (#17088) üzenetére


Dexter68
addikt

Kipróbáltam, működik! :)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#17090) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Ismerősöm szeretne a kisfiának egy ebook olvasót, kb 15-20k körül. Nem tudom mik lennének az igények, egyáltalán lehet-e ennyi pénzért bármiféle igény, magyar nyelv tuti kell nekik.

Ajánlás? :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#17091) BoB


BoB
veterán

Xiaomi ebook olvasó érkezhet: [link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17092) Ébri válasza BoB (#17091) üzenetére


Ébri
senior tag

Linkelt oldal se nagyon árul el többet :). Verseny növekedése sose rossz, de jó kérdés, hogy a kindle-kobo-pb fronton, vagy belépő szinten indul-e spec-ben.

(#17093) Zozo0525


Zozo0525
őstag

https://helloxiaomi.hu/pletyka-a-xiaomi-e-book-olvasot-mutathat-be-jovoheten/
itt majd láthatjuk

[ Szerkesztve ]

(#17094) Jenkíz


Jenkíz
csendes tag

Sziasztok!
Jó pár éve kaptam Egy Alcor Codex-et, ami egy ideig hűen szolgált, aztán előbb szoftveresen kezdett meggajdulni, majd az akku is úgy tűnt bedobja az unalmast.
Néhány hete a kezembe került és láss csodát, működik, mindkét korábbi probléma nélkül.

Viszont!
Géphez csatlakoztatva nem tudom megnyitni a tárhelyét, ezáltal könyveket sem lehet rámásolni.
A gép látja az eszköt, bár az eszközkezelő szerint nem ismeri fel.

Van valakinek ötlete, hogy milyen beállítás nem stimmelhet?
Az Alcor support *** nem ért eddig egyik alkalommal sem :(

(#17095) Jenkíz válasza Jenkíz (#17094) üzenetére


Jenkíz
csendes tag

Update: win 7 alatt látható és kezelhető.

(#17096) Jarod1 válasza Jenkíz (#17095) üzenetére


Jarod1
addikt

Win10 alatt nem? Távolítsd el ezkőkezelőben..utána dugd rá..

(#17097) yanesz


yanesz
tag

https://m.banggood.com/XIAOMI-IReader-T6-R6006-Black-6-Inch-Resolution-1448x1072-EBook-Reader-300ppi-8G-Storage-Support-WiFi-p-1473088.html?cur_warehouse=CN&p=ED23236044949201608N&custlinkid=301462

Itt is van.Elorendelheto :)

(#17098) BoB válasza yanesz (#17097) üzenetére


BoB
veterán

[link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17099) hroberto válasza yanesz (#17097) üzenetére


hroberto
veterán

Nem lesz olcsó...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#17100) tomazin válasza yanesz (#17097) üzenetére


tomazin
veterán

És azért venném ezt mondjuk egy 4es whitepaper helyett többért, mert?
Vagy ebbe nincs adattolvajság, így nem is a szokásos xiaomi árcímke lett?
(nem neked szól a kérdés, csak úgy általánosságban)

Mellesleg ha veszek innen apróról egy pw4-et, akkor gondolom az reklámos. Ha írok az amazonnak, hogy Mo-n élek, így irrelevánsak a reklámok számomra leveszik még ingyen?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.