Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) Apollyon válasza fattyu (#16195) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nálam a 6"-os Kobo Aurán ilyen: [kép] ill. inverzben :D [kép]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16202) LittleBiG007 válasza Apollyon (#16201) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ugye epub a könyv?

@fattyu: na, akkor cél a Kobo Forma, most már biztosan.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16203) fattyu válasza LittleBiG007 (#16200) üzenetére


fattyu
veterán

köszönöm a tippeket, de az inkpad végülis már itt lakik velem.

nem bosszant nagyon jelenlegi layoutja de lehetne esetleg kicsit jobb még.

coolreadernek utána nézek köszönöm.

kobo formát néztem.... furcsállottam a koncepciót elengedtem.

inkpad tetszik amugy. JÓ sokkal kissebb mint a 912. valamint a jelentősen nagyobb felbontás miatt ezen kényelmesebb kissebb betűmérettel is olvasni.

saját fotó amit tengap felraktam.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16204) LittleBiG007 válasza fattyu (#16203) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ha mégsem jön be a forma,
ebből nem lesz Kobo Forma.
:DDD

Én még mindig várom azt az olvasót, ami el tudja érni, hogy megszabaduljak az összes többitől. :D

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16205) LittleBiG007 válasza pjen (#16197) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Én is. Ott azért volt, hogy ha megfogjuk a könyvet, ne lógjon az ujjunk a szövegbe. De most van egy káva is erre a célra, ezért a kisebb margó is megteszi. Mármint számomra. Pláne az egykezes Oasis 2--n lenne nagyon jó fele ekkora margó. Ott már van egy jó széles fogási felületem, a nagy margó csak pazarlás, ahogy ez látszik is az előző képemen, Kindle 4 vs Oasis 2. Szerk. vagyis csak látszana, ha nem lógna ki a képből a jobb oldalon. "A sorok se voltak egymásra tolva." A második könyv, amit levettem a polcomról, pontosan olyan sorközt tartalmaz, mint a Kindle 4 a képen. Szóval könyve válogatja. Nagyobb sorköz, több oldal, vastag könyv, drágábban eladható. Sajnos ez volt a magyar koncepció.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16206) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

Engedjetek meg nekem még egy gondolatot. Két nap múlva bejelentésre kerül az Amazon új olvasója, a pletyka szerint a Paperwhite 4. (Színhőmérséklet állítás, bluetooth, audiobook lejátszás várható.) Személy szerint attól félek, hogy a tokok további kompatibilitása miatt ezt a 6 éves - 2018-ban már elég kevéssé vonzó - dizájnt meg tervezik tartani.
Viszont ott motoszkál bennem a kisördög: mekkora húzás lenne, ha a PW4-et terjesztenék el pletykaszinten és érkezne a Voyage 2 a kifuttatott első széria helyére, betölteni a PW3 és az Oasis 2 közötti jelenlegi űrt, megtartva (vagy megnövelve!) azt a nagyszerű kontrasztú kijelzőt, ami a Voyage sajátossága volt. Felettébb valószínűtlen, de zseniális húzás lenne.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16207) pjen válasza LittleBiG007 (#16205) üzenetére


pjen
félisten

Nekem könyv szerűbb nagyobb margóval és sorközzel.Azt,hogy pazarlás,nem is értem.Tizzel többet lapozol,az erődet pazarlod el?

(#16208) Apollyon válasza LittleBiG007 (#16202) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez kepub, de végülis az ebből a szempontból ugyanaz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16209) LittleBiG007 válasza pjen (#16207) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

@pjen: Ja, azt :DD

@Apollyon: A Kobo nem ugyanazt a renderelést használja epub-ra és kepub-ra. De akkor a kepub-ot is ki tudja teljesen húzni szélre. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16210) fattyu válasza pjen (#16207) üzenetére


fattyu
veterán

egyéni pref: gyorsan olvasok. eléggé nagyon. egy lapozás kizökkent. igyekszem minél ritkábban.
másik egyéni pref: nagyon hatékonyságra logikára épülő személyiség vagyok. ott egy lap amit nem nyomtattak nekem előre hanem konfigurálható. legyen már minél jobban kitöltve kihasználva nagyobb adatsűrűsággel amíg az még nagyobb erőfeszítés nélkül dekódolható.
ez ami már erőfeszítés elhiszem sokaknak máshol kezdődik,

Nekem ez így tökéletes. köszönöm a coolreader tippet :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16211) koncsik válasza LittleBiG007 (#16206) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Van esetleg link az élő közvetítéshez (ha lesz) ? Előre is köszi... :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#16212) skt


skt
tag

Sziasztok!
Régebben imádtam olvasni, azonban az utóbbi 2-3 évben valamiért ez a lelkesedés alábbhagyott, azonban végre újra elszántam magam, és szeretném megvásárolni életem első ebook olvasóját.
A keret maximum 20-25 ezer forint lenne. 90%ban itthon olvasnék napközben, vagy esténként a szobámban, vagy jobb időkben a kertben. Hordozni nem nagyon hordoznám. Habár nem tudom ez mennyire releváns. Semmi extra funkcióra nincs szükségem, csak olvasni szeretnék rajta. A könyveket kábellel szeretném rárakni, sem wifire sem pedig felhőre,sem direkt vásárlásra nincs szükségem. Főként magyarul, de van pár angol könyv is, szóval a szótár nem lenne rossz. Az érintőkijelző nem szükséges,de ha van sem probléma, ezt még nem döntöttem el. Ugyanígy vagyok a háttérvilágítással.
Remélem mindent leírtam ami szükséges, és előre is köszönöm a segítséget :R

(#16213) Apollyon válasza skt (#16212) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Alcor Myth LED 26K-ért. Ennél lejebb én nem adnám.
Valami tokot is lőj hozzá ebay-ről akkor is, ha nem fogod hordozni. Ez megvan egy-két ezresből.

Viszont ha más modellt nézel, mindenképp világítósat vegyél.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16214) skt válasza Apollyon (#16213) üzenetére


skt
tag

A paperwhite 3 megéri azt a plusz kb 10 ezer forintot?

(#16215) Apollyon válasza skt (#16214) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Abszolút, minden tekintetben. :K A kijelző főleg sokkal jobb kontrasztaránnyal rendelkezik, ami az olvashatóságán elég sokat emel.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16216) Chris Kiki válasza fattyu (#16210) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Pfúúú..., ez szörnyű, összeérnek a sorok. Én elfogadom a "hatékonyságra logikára épülő személyiség"-edet, de mi abban a hatékonyság, ha a g betű szára belekarcol az ő betű ékezetébe?

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#16217) LittleBiG007 válasza skt (#16214) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Sajnos vannak olyanok, akik csípőből a Paperwhite 3-at ajánlják. Van alternatíva természetesen hasonló árban, mégpedig a Pocketbook Touch Lux 4.
Ez idei kiadás, nem pedig 2015-ös, ami a dizájnon is rögtön látható. A keret szélessége majdnem egy centivel kisebb, a súlyát tekintve pedig 25%-kal könnyebb. Dupla annyi belső memória, plusz SD kártya bővítési lehetőség. Szükség esetére még fizikai lapozógombokat is elhelyeztek. Magyar boltban megvásárolható, hivatalos magyar 2 éves garanciával rendelkezik. Sok e-book formátumot ismer, az USB kábellel való összekötés után rámásolhatod a könyveidet, és már olvashatsz is.
Ha pedig nem kell érintőképernyő, akkor a Pocketbook Basic Lux 2 is szóba jöhet.
Jelenleg a Speedshop-nál a legolcsóbbak.

Ha egy picit visszaolvasol, akkor láthatod, hogy a héten jelenik meg az új Kindle. Ezért sem érdemes most azonnal Paperwhite 3-at venni, hiszen ezen a héten valószínűleg megjelenik az utódja. 3 év után már itt is volt az ideje.

@Apollyon: gondolom, az újabb típusú, nagyobb felbontású e-ink kijelzőre gondolsz. Annak semmi köze a kontrasztarányhoz, ami ráadásul nem feltétlenül jobb újabb típusok esetén. De ha valóban van információd kontrasztarány összehasonlításról a PW3 és a Myth LED között, én azért kíváncsi vagyok rá. Vagy én már akkor is hiszek neked, ha egymás mellé téve láttad a kettőt.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16218) fattyu válasza Chris Kiki (#16216) üzenetére


fattyu
veterán

:D azért mondom. elhiszem másnak máshol van az ingerküszöb. Engem az egyáltalán nem zavar.

Benne van hogy telefonról csetelés közben 0 ékezetet használok tehát a hiánya sem zavar mert autfill van helyette agyból :D nekem ez így jó.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16219) Apollyon válasza LittleBiG007 (#16217) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Egyidőben egymás mellé téve nem vizsgáltam őket, csak külön, de a PW3 egyértelműen jobb minőségű készülék mint az Alcor.
A többire pedig: a user először adott egy ár intervallumot, amibe gyakorlatilag 1 darab termék fért bele. Utána adott egy újabb választási lehetőséget, a kettő közül pedig egyértelműen a PW3 felé dől a mérleg, én erre reagáltam. Ha jön a PW4, akkor az viszont garantáltan drágább lesz a PW3-nál is.

Azt meg csak úgy megjegyzem, hogy csípőből én biztos nem használnék PW3-at, inkább gyűjtenék valami jobb Kobora.

A PW4 meg meglátjuk milyen lesz, ha egyáltalán az jön. De valszeg kell a válasz a Clara HD-re.

(#16209) LittleBiG007:
"A Kobo nem ugyanazt a renderelést használja epub-ra és kepub-ra. De akkor a kepub-ot is ki tudja teljesen húzni szélre. Köszi!"

Szerintem ez teljesen mindegy abból a szempontból, hogy a tool, amivel patchelni lehet és általa állítani a margókat, az ad opciót az epubra is, így az is ugyanígy fog kinézni.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16220) Ébri válasza fattyu (#16218) üzenetére


Ébri
senior tag

Nem kevered a sorokat? Én kicsit távolabbi soroknál már néha vagy ugyanazt a sort kezdem a következő helyett, vagy kihagyok egyet.

(#16221) Ébri válasza Apollyon (#16219) üzenetére


Ébri
senior tag

A még nem világítós korszakban készült nem világítósak tényleg jobbak voltak, pl. a régi sonym a PW2 vagy Kobo Aura HD mellett, ha nem világítottak (ill. a PW2 minimumon), sokkal fehérebb háttérrel bírt. De amiket mostanában (= 3-4 éve :) )néztem nem világítósak, azoknak már elég szürke volt a hátterük.

(#16222) Apollyon válasza Ébri (#16221) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért kíváncsi vagyok hova tud még fejlődni a dolog, lassan már nem lesz mit fejleszteni rajta... Mivel az ezekre készült céltartalom aztán tényleg az a termékvonal, ami nem igényel nagy erőforrásokat. :DDD

A minél "papírabb" kijelző nem lesz sosem motiváló, hogy lecseréld az amúgy is tökéletes készüléked egy másikra, esetleg el tudom képzelni, hogy az ebook olvasók is tablet irányba mennek. Láttam már neten kijelzőt, ami ilyen tizenpár fps frissítéssel lejátszott egy videót, ami azért elég király.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16223) fattyu válasza Ébri (#16220) üzenetére


fattyu
veterán

Nem.illetve minimálisan. ha már fáradt vagyok elalvás határon akkor kezd egy picit, de akkor meg ugyis lerakom és alszok. :D

revidiálom. a világításnak van egy remek aspektusa.

ha nem éred el fektetdben megmozdulás nélkül a szoba lámpáját. ezt csak lerakod és alszol :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16224) pjen válasza fattyu (#16223) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem egyedül alszol abban a szobában,lehet a másikat zavarná a lámpa.

(#16225) Ajándékok válasza Apollyon (#16222) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Csak a kijelző is sokat fejlődhet még. Első lépés, amit Te is írtál, a gyorsabb kép frissítés és a színek, következő pl vetíthet közvetlenül a retinára és nem kell tartani, aztán jöhet olyan, ami már a szemet is kikerüli és azonnal az agyba jut a könyv. Aztán a fordító alkalmazások fejlődésével jöhet olyan, ami bármilyen idegen nyelvű könyvet a saját anyanyelveden mutat, valami M.I. segítségével a rendszerezést, könyv ajánlást is kellene fejleszteni, ha tudnák az emberi agyat is olvasni, nem csak az ízlésedhez, hanem a hangulatodhoz illő könyvet is ajánlhat.....

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#16226) hampidampi


hampidampi
senior tag

Itt az új PW!

4 helyett 8GB tárhely
Vízállóság
síkba hozott káva
4 helyett 5 led

[ Szerkesztve ]

(#16227) koncsik válasza hampidampi (#16226) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Klassz, de nem tudom kell-e a jelenlegi helyett (PW3)...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#16228) LittleBiG007 válasza hampidampi (#16226) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Bárcsak megkapta volna a Voyage kijelzőjét... a remény hal meg utoljára. :-) Akkor viszont simán lecserélendőnek ajánlanám.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16229) fattyu válasza pjen (#16224) üzenetére


fattyu
veterán

nem panaszkodik :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16230) Libretom válasza LittleBiG007 (#16228) üzenetére


Libretom
aktív tag

A Vovage-nál többet nyújt, olcsóbban, igaz "fizikai" billentyűk nélkül, de a 130 dolláros ár tényleg jó. Viszont nem értem miért lett 5 ledes, mikor a Voyage-ban 6 db led volt.

(#16231) hampidampi válasza LittleBiG007 (#16228) üzenetére


hampidampi
senior tag

Maga a kijelző ugyanaz. Már a PW3-é is ugyanaz volt.
A Voyage-omat én sem cseréltem volna le, ha nem töröm össze. A szívem szakadt meg. Sőt, a PW3-amat sem fogom lecserélni erre. De aki újonnan venne, annak nagyon megéri.

(#16232) LittleBiG007 válasza Libretom (#16230) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Olvasgatom a külföldi fogadtatást. Csalódottság a köbön, csak néha vegyül bele valami kis pozitívum. A legtöbben a színhőmérséklet állítást hiányolják, és sokaknál ez már vízválasztó is. annyira várták.

Szerintem az volt a kötelező minimum, amire már éppen azt mondhatják az Amazonnál, hogy igen, csináltunk valamit. Csökkentettünk a méreten, de csak a vastagságon, könnyebbé tettük, de csak egy picivel. javítottunk a világításon, de csak egy LED-et tettünk hozzá, beletettük a bluetooth-t, mert már az összes többi olvasónkban benne van. és javítottunk a dizájnon, de csak a kijelzőt mertük egy síkba hozni a kávával, és vízálló is lett, mert a reklámképeken jól mutat vizesen (habár gombok nélkül úgyse sok értelme nem lesz).
Ennél azért mindenki többre számított.

Én személy szerint örülök a ráncfelvarrásnak, és ha a kontraszt javult a PW3-hoz képest (értem én, hampidampi, hogy nem, csak nehéz beletörődni), valamint sikerült egy árnyékot nem vető, rejtett LED-es, egyenletes világítást produkálni, én már elégedett leszek a PW4-gyel. És én sem raktam volna bele színhőmérséklet állítást a helyükben, ha még nem képesek egyenletesen megvilágítani vele a kijelzőt a teljes fényerő-tartományban. (A Voyage sárgás LED-jei nekem tökéletesek éjszaka.)

"De aki újonnan venne, annak nagyon megéri." Szerintem is.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16233) Libretom válasza LittleBiG007 (#16232) üzenetére


Libretom
aktív tag

Sajnos a Voyage-hoz képes igazából egy dologban van előrelépés, az pedig az ár. Igen fontos, mert ár-érték arányban ez igen jó vétel lesz. Viszont a méretben semmi előrelépés nincs, és az egyenletes megvilágításhoz a több led biztosan hasznos volna. (Persze lehet, hogy jól megoldották.) A Kobo Aura One-on lévő színhőmérséklet állításról sosem hittem, hogy igazán használni fogom. Nem így történt, és bár nem tökéletes a narancsos fény egyenletessége, mégis éjszakai, vagy elalvás előtti olvasásnál ez a szín kiváló! Nem "ébreszti fel" az embert, képes újra elaludni, míg fehér fénynél ez már kétséges. Persze ez talán egyéni szempont a részemről... :) Igen, a két legnagyobb versenytárs közül (úgy érzem) most a Kobo áll valamivel jobban. (És most nem a Forma-ra gondolok.)

(#16234) pjen válasza Libretom (#16233) üzenetére


pjen
félisten

A kobo aura one árban a duplája a PW 3 nak. :F

(#16235) Helsing válasza Apollyon (#16201) üzenetére


Helsing
aktív tag

Igazán integrálhatnák ezt az inverz módot a Kindle-kbe. De gondolom fenntartják a csúcsolvasójuknak, az Oasis 2-nek.

(#16236) Helsing válasza LittleBiG007 (#16232) üzenetére


Helsing
aktív tag

Én egy 7 colos, vízálló, állítható színhőmérsékletű, inverz móddal is rendelkező Voyage-re várok. Jó lenne még PB-os mappa kezelés is, de nem vagyok telhetetlen. Tudom hogy az Amazon a saját ócska rendszerét sosem adná fel.

(#16225) Ajándékok:
Kicsit előreszaladtál, nem? :D

(#16237) Dhampir válasza fattyu (#16229) üzenetére


Dhampir
félisten

:C

(#16238) robi-k válasza pjen (#16234) üzenetére


robi-k
őstag

Nem egy liga a Kobo Aura One és a PW3, nagyon nem. És ez az árban is megjelenik, természetesen.

(#16239) Apollyon válasza Ajándékok (#16225) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Erre azt tudom mondani, hogy "Don't mess with your brain!" :D
Egyelőre én maradnék még a tabletre emlékeztető formájú ebook olvasóknál E-Ink technológiával. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16240) Apollyon válasza Helsing (#16235) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy sajnos nem annyira fekete a fekete mint a képeken látszik. Se a normál, se az inverz opcióban. A valóságban inkább sötétszürkék a feketék.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16241) Libretom válasza pjen (#16234) üzenetére


Libretom
aktív tag

Nem tudom ezt mire írod, különösen azután, hogy magam sem állítottam az ellenkezőjét. Sőt, azt írtam, a PW ára kiváló. Littlebignek azonban igaza van: a szinhőmérséklet állítás jól jönne, és a versenytársnak már van ilyen gépe. Márpedig nemcsak a Paperwhite-ból, hanem az Oasis 2-ből is is hiányzik, sajnos. :F

(#16242) pjen válasza Libretom (#16241) üzenetére


pjen
félisten

Te írtad:valamivel jobban áll a Kobó,dupla árért.Hát nem tudom,picit jobb funkiók és dupla ár.

(#16243) Apollyon válasza pjen (#16242) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Meg majdnem kétszer akkora kijelző... Inkább ez az ami az árra rátol.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16244) pjen válasza Apollyon (#16243) üzenetére


pjen
félisten

Ezért nem értettem,picit előrébb tart a kobo.Nem egy kategória,hogy lehet össze hasonlítani.

(#16245) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

Az eddigi legkritikusabb hozzászólás következik, ebben egy külföldi kolléga röviden és tömören összegzi véleményét.
"A Kobo kiadja a legmodernebb technológiákat felvonultató Forma-t, erre az Amazon kiadja ezt a szemetet? Milyen óriási csalódás!"

Nem biztos, hogy igaza van, de a nagy titkolózás, a fehér lepedővel letakart olvasó képe a médiában, a nagy bejelentés dátumának kitűzése mindenkinek azt sugallta, hogy itt valami nagy durranás lesz. Ezt csendesebben kellett volna bevezetni, hagyni, hogy az emberek maguk döbbenjenek rá, hogy milyen remek kis olvasó jelent meg a kínálatban a PW3-at váltva és kellemes meglepetésként terjedjen el a híre. Ehelyett viszont most sokan - ahogy a fenti idézet írója is - pofára ejtve érzik magukat.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16246) Apollyon válasza LittleBiG007 (#16245) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hát igazából az a legnagyobb gáz, hogy az Amazon volt az első, aki tömegcikket csinált a jó minőségű, mások által verhetetlen olvasóiból.

Legalábbis a többihez képest, akinek minőségi, elérhető áron e-reader kellett, az Kindle-t vett.

Most meg ott tartunk, hogy le vannak maradva... Én sem értem ezt az egészet. Most, hogy a Kobo bemutatta a Forma olvasóját, az Amazon kínálatában nincs olyan, ami a Kobo-éban ne lenne, viszont Kobonál van olyan, ami meg nincs az Amazonnak.

Bár nem néztem utána, szerintem az Amazon jóval több pénzzel / erőforrással rendelkezik, mint a Rakuten...

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16247) Libretom válasza pjen (#16244) üzenetére


Libretom
aktív tag

Az volna a kérdésem, hogy egy 6 collos olvasóba lehet-e tenni színhőmérséklet szabályozást? (Miért is ne?) Csak azért kérdem, mert igazából ezt a funkciót hasonlítottam (volna) össze és nem konkrétan a Pw-t és az A. One-t. legalábbis ezt szerettem volna megtenni, de talán félreérthető voltam. :) Mivel pedig nincs ilyen funkcióra képes Kindle, sajnos EBBEN jobban áll a Kobo.

(#16248) Apollyon válasza Libretom (#16247) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A Kobo Clara HD is 6"-os, és abban is van színhőmérséklet állítás.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16249) Libretom válasza Apollyon (#16248) üzenetére


Libretom
aktív tag

Ezt nem is tudtam. Azonos áron az új Pw-tal..

(#16250) Apollyon válasza Libretom (#16249) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen, de a Clara HD meg nem vízálló, ellentétben az új Paperwhite-tal.
Bár kinek mi, én nem szoktam a kádban/zuhanyzóban olvasni. :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.