Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) LittleBiG007 válasza Kaneven (#10000) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Elég beteg találmány ez a Onyx Boox C65S Classic HD. Android 2.3 érintőképernyő nélkül. :F

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10002) briggg válasza kodmen (#9998) üzenetére


briggg
csendes tag

Köszönöm a választ. :) Bár mivel nem vagyok egy ilyen kütyüguru kb nem túl sokat értettem belőle. :) De ez nem a te hibád. :) Csak olvasás és nem éjjeli fény, mert éjjel, rendes lámpa nélkül nagyon keveset használom. Kb két hetet bír ki és két könyvet.

(#10003) kodmen válasza briggg (#10002) üzenetére


kodmen
tag

Az nem olyan vészes szerintem, a gyári 8 hetet el kell felejteni. Fogadok, hogy nem altatod, hanem mindíg kikapcsolod! Különben túl szép lenne a két hét... ;]
Ha felteszed mondjuk a Play áruházból a wakelock detectort, akkor már tudunk segíteni, bár inkább egy androidos témában érdemes kérdezni.

Megrendeltem a c67ml-t, jövőhétre ér ide, mert pont elfogyott a gyorsabb helyen. Majd beszámolok én is az üzemidőről, hónapok kérdése!

Lenne egy kérdésem az üzemidő porblémás készülék tulajokhoz: ELSŐ töltésnél mivel töltöttétek? Valahol olvastam, hogy csak PC-ről, vagy kis erősségű (500-700mAh) töltőről szabad. Arra gondolok, hogy ellenkező esetben túl kevés ideig tart a csepptöltés, és nem lesz jól """megformázva""" az akksi (már ha lehet ilyenről beszélni Li-ion-nál).

(#10004) Matykoh


Matykoh
tag

Sziasztok!

Egy barátom keresi első e-book olvasóját. Egy Sony PRS-600-at nézett ki, ~19ezer forintos áron.
Tudtok számomra esetleg információt mondani erről a termékről?

Én inkább egy teljesen új Wayteqre, vagy Koobe-re szavaznék, már csak a garancia miatt is. (A HD Wayteq nem sokkal drágább.)

Előre is köszönöm :R

(#10005) hampidampi válasza Matykoh (#10004) üzenetére


hampidampi
senior tag

Vizplex kijelzős, nem sokkal jobb egy monokróm lcd-nél. Én hanyagolnám.

(#10006) cabal válasza kodmen (#10003) üzenetére


cabal
tag

Tegnap este végeztem egy gyorstesztet az Onyx Boox C67ML-lel (AfterGlow 2): bekapcsolt világítással végiglapoztam 200 oldalt (epub), nem csökkent a töltöttsége 1%-ot sem. (61%-on állt, de szerintem kb. pont a határon, mert nem sokkal később már lement egy százalék) A világítás olyan 7-8 pöckön állt, talán a max. 20%-a vagy kicsivel az alatt volt, a sávot tekintve. Sötétben bőven elég volt. Az 5 oldalankénti teljes képernyőfrissítés volt beállítva. Gyári olvasóprogrammal.

[ Szerkesztve ]

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#10007) kodmen válasza cabal (#10006) üzenetére


kodmen
tag

Ez jó eredménynek tűnik, köszi! Ezek szerint még akár a gyári 20.000 oldal is tartható. Ebből csak arra következtetek, hogy az e-ink kijelző és a világítás technológiája közel ugyan annyi áramot vesz föl a különböző készülékeknél, ami ráadásul minimális. Az üzemidő szempontjából tehát sokkal lényegesebbek az alábbi tényezők:

- alvó módban mennyit pörög a processzor (hányszor, mennyi ideig és milyen teljesítményen)
- milyen a processzor teljesítménye (nagyobb jobban fogyaszt, bár a két magos talán kevésbé, régebben olvastam valahol)
- mennyit van kikapcsolva, altatva
- mennyi wifi vagy egyéb nem olvasós tevékenység van

Mennyi ideig tartott a 200 oldal? Gondolom nem olvastad, csak lapoztad. :))

Valamikor lassan én is tulaj leszek, de nagyon nem akar összejönni. Több boltban elfogyott idő közben a készülék (ki volt, aki megelőzött, azonnal kérjen bocsánatot! :(( ), ahonnan rendeltem, ott meg tegnap délelőtt óta az 1., feldolgozás alatti státuszban van... :O

(#10008) Degeczi válasza cabal (#10006) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem menedzselt akkuk esetén nincs értelme precíz százalékértékeket említeni, mert azokat csak saccolni tudja a készülék, jelentős hibával.
Ami számít, korrekt adat, az egy teljes feltöltés és a lemerülés közti lapozások száma+beépített világítás esetén annak erőssége és az üzemidő.

(#10009) kodmen válasza Degeczi (#10008) üzenetére


kodmen
tag

Te mondod a való! Erről (a merülés ütemének változásáról) meg is feledkeztem. De talán már a kelleténél mélyebben belementünk a témába :)) Csak az a fontos, hogy jó sokáig bírja, más nem! ;]

(#10010) gabor_01


gabor_01
senior tag

Most akkor a Pocketbook Basic 2 tekinthető a Kindle 4-5 alternatívájának?
Abból indulok ki, hogy ha nem kell a tapi és a világításhoz sem ragaszkodnék.

(#10011) Ste_mod válasza briggg (#9997) üzenetére


Ste_mod
csendes tag

Üdv!

Durva becslés alapján egy hétig bírja napi egy-két óra olvasással, amiben van háttrévilágítás használat is. Ha a wifit néha bekapcsolod, akkor jönni fog le egy-két frissítés is a gépre. Nem tudom mi az utolsó. Azt írja built numberre, hogy C65ML_ARTATECH d87966b.

(#10012) LittleBiG007 válasza LittleBiG007 (#9982) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

A Nook Simple Touch Glowlight akkumulátor tesztet befejezettnek nyilvánítom, az előzetes adatoknak arányosan megfelelő lett a végeredmény. (Az utolsó napokban kevesebbet olvastam, így nem 2,5 napig használtam még, ahogy előzetesen prognosztizáltam, hanem 4 napig.)

Nook Simple Touch Glowlight (Android 2.1)

Feltöltés óta eltelt idő: 15 nap
Akkumulátor töltöttség: 11%
Olvasás szótárazás nélkül: 30 óra 30 perc
Szótárazás: 3 óra 10 perc
Olvasás és közben szótárazás összesen: 33 óra 40 perc
Napi átlagos használat: 2 óra 14 perc

Tehát 1 feltöltéssel, kikapcsolás nélkül, napi 1 óra olvasással legalább 34 napig lehet olvasni rajta.

Azért írom, hogy "legalább", mert olvasás közben voltak még olyan akkumulátor merítő tényezők, amiket nem vettem figyelembe az átlag számításakor (a súlyokat csak becsülni tudtam volna az átlaghoz, de most inkább a tényekre akartam hagyatkozni):
1. Az alkalmazás, ami figyelte az olvasási szokásaimat, folyamatosan futott
2. Öt szótárban kellett keresnie szótárazáskor, nameg képernyőt is frissített nyitáskor és záráskor
3. Mondatok kijelölése és megjegyzés írása bizonyos szavakhoz (ezeket két külön fájlba menti az AlReader)
4. Éjszakai olvasás, vagy rossz fényviszonyok esetén háttérfény használata.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10013) paler


paler
aktív tag

Hali !

Valaki lemérné nekem mm-re pontosan hogy egy 6" olvasónak mekkora a kijelzőjének a szélessége és magassága ?

Köszi :R

Paler

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#10014) Jack@l válasza paler (#10013) üzenetére


Jack@l
veterán

Gugli tudja, de segítek kicsit: 1 col = 2,54 cm

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10015) paler


paler
aktív tag

Köszi, :R bár ezzel tisztába voltam. De a 6 coll a az diagonál, viszont az nem mindegy hogy milyen a képarány: 4:3, 5:4, 16:9 vagy esetleg 21:9. És ugye a képaránytól függően változik a kép szélessége és magassága. Vizuális típus vagy és szeretném kirajzolni, hogy mit is fogok látni 6"-on. Persze ha sikerül átjutnom pl. az MM-ben, ott meg fogom tudni nézni, de lehet hogy úgy alakul ez a hétvégém is mint a múlthétvégém, mikor úgy terveztem hogy átmegyünk Kecsóra, de végül egyéb dolog miatt csak nem jött össze.

Egy 4:3 képaránynál kb. 91,5x122mm-nek számolom a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#10016) LittleBiG007 válasza paler (#10015) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

9,2 cm * 12,4 cm (Nook)

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10017) paler válasza LittleBiG007 (#10016) üzenetére


paler
aktív tag

:R
Akor jól kalkuláltam :)

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#10018) Jack@l válasza paler (#10015) üzenetére


Jack@l
veterán

800x600 as felbontás, a ppi ugyanannyi mindkét irányban, tehát a méretarány 4:3. Ez minimális guglizással meg lett volna 1 perc alatt neked is. Nem kötekedni akartam rákerestem előte, de ennyi fárasdtságot csak vegyetek már kérdezés előtt.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10019) szilacus


szilacus
tag

Pocketbook Basic 2 készülékhez alapból nem jár töltő.
Ha megeggyező foglalatú telefon töltővel, minek 5v 0,7A a kimenete, lehet tölteni?

(#10020) k.kristof válasza szilacus (#10019) üzenetére


k.kristof
őstag

A Kindle-höz sem jár, csak egy USB kábel. Nyugodtan töltheted a telefonod töltőjével is, én azzal szoktam.

(#10021) hegyimorc válasza szilacus (#10019) üzenetére


hegyimorc
senior tag

igen

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#10022) szilacus


szilacus
tag

Köszi a válaszokat.
:R

(#10023) bsanya


bsanya
aktív tag

Sziasztok!

Csak kicsit off a kérdésem:
A 2013.12.14-én vásárolt WayteQ Xbook60w HD olvasó (persze a garanciaidő lejárta után) olyan hibát produkál, hogy hiába teszem fel töltőre, nem tölt. A visszajelző zöld LED sem világít folyamatosan, hanem csak villog. Gondoltam a kábel lett rossz (mondjuk, akkor villogni sem villogna), de egy Motorola telefontöltőre dugva is csak villog a zöld LED és nem tölt.
Mi lehet a gond?
Reset gomb és a bekapcsoló gomb sem reagál, mivel azt írja kevés az energia a bekapcsoláshoz...

Köszi
Sanya

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#10024) JamesFinn válasza bsanya (#10023) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Hagyd a töltőn (vagy töltsd pc-ről)egy ideig, hátha magához tér.

(#10025) bsanya válasza JamesFinn (#10024) üzenetére


bsanya
aktív tag

Egy egész éjszakát ott töltött, de reggelre is ugyanaz a felirat fogadott... :(

Xiaomi Mi 11i

(#10026) pjen válasza bsanya (#10025) üzenetére


pjen
félisten

Tönkre mehetett az aksi,de akár a töltő elektrónika is megadott magát.

(#10027) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Tanuláshoz/olvasáshoz szerintetek eme reader jó választás ? (tud minden formátumot, rosszat nem nagyon olvastam róla, az ára baráti) Vagy akkor inkább egy Kindle Keyboard vagy valami más ? :R

Üdv. Riccsiz

(#10028) Riccsiz_h válasza Riccsiz_h (#10027) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

értem én arra hogy bárkinek van-e negatív tapasztalata vele kapcsolatban, pl. fagyás, meghibásodás (mert kevés vélemény találni de az pozitív) PocketBook Basic 2

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#10029) JamesFinn válasza Riccsiz_h (#10028) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Jó kis olvasó. Amire kitalálták, azt nagyon tudja. Nekem nem fagy, problémám nem akadt még vele. Akksija bika sok formátumot kezel (én epub-ot, fb2-őt, mobi/prc-, és elvétve rtf formátumú kömyveket olvasok rajta) a rajta futó SW egyszerűen kezelhető, magyar nyelvű.
Egyszóval jó kis Reader.

(#10030) hampidampi válasza Riccsiz_h (#10027) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha tanulás alatt pdf-ben lévő jegyzeteket értesz, akkor az ilyen kisméretű e-inkes olvasók nem ideálisak. Arra inkább tablet.

(#10031) bsanya válasza pjen (#10026) üzenetére


bsanya
aktív tag

Köszönöm!
Mindezt persze a garanciaidő lejárta után... :W

Xiaomi Mi 11i

(#10032) pjen válasza bsanya (#10031) üzenetére


pjen
félisten

mikor máskor :F

(#10033) paler


paler
aktív tag

Hali !

Most képbe került nálam a Kobo Aura mellett a PocketBook Touch Lux 2 626 olvasó is. Mivel a Kobo-t jó áron csak németből tudnám beszerezni, ezért került képbe alternatívaként a PocketBook Touch Lux 2 626 is.
Szívem szerint továbbra is a Kobo Aurát választanám, de ha jó tapasztalatok lennének a PocketBook-al is akkor lehet hogy ez mellett tenném le a voksomat.
- kijelzőjéről azt olvastam hogy kissé szürkébb. Aki ilyet használ annak ez mennyire zavaró ?
- a világításról azt olvastam hogy kissé kékes (hideg) fényű. Ez mennyire zavaró ? A világítása mennyire mondható homogénnek ?
- a formátumtámogatása a leírás szerint elég sokrétű. Tényleg megfelelően kezeli a felsorolt formátumokat ?
- fagyás, működési problémák jellemzők a készülékre ? Vagy abszolút stabilan működik ?
- akkuidő mennyire mondható jónak ennél a készüléknél ?
- érintőképernyője mennyire működik pontosan, és megfelelően érzékeny ?
- a gombok mennyire jól használhatóak az olvasón (kézre állnak, jó a nyomáspontjuk, érzékenységük) ?
- a támogatása mennyire mondható jónak a készüléknek ?
- anyagminősége és az összeszereltsége mennyire mondható jó minőségűnek (gumírozott) ? Az olvasó az újlenyomatokat mennyire gyűjti ?

Elsősorban olyan felhasználói véleményekre lennék kíváncsi, akik használnak/használtak ilyen olvasót, mint sem tesztekre.

Elnézést a sok kérdésemért, de alaposan körbe akarom járni a témát, mielőtt meghozom a döntésemet.
Előre is köszönöm a segítségeteket. :R

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#10034) csgabee


csgabee
tag

Sokat gondolkodtam,és lehet mégse Pb basic 2 vétel lesz.
Igen jó készülék lehet,de 25.000FT a legolcsóbb helyen.
Kintről egyik ismerős tudna hozni 100 Euróért Kindle papperwhite-ot.Amin már világítás is van,érintős,és magyar nyelv is rátehető.
Nem tudom ki ismeri a DuoKan nevű programot.
Elvileg meglehet csinálni vele magyarra.
Szerintetek +5-6 ezer forintot megérne a kindle?

(#10035) JamesFinn válasza csgabee (#10034) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Neked kell tudnod, hogy van e szükséged világításra, és hogy akarsz e gépészkedni az olvasóval ;)

(#10036) csgabee válasza JamesFinn (#10035) üzenetére


csgabee
tag

nem tudom kell-e a világítás nekem.De azt olvasom,hogy hasznos,ha van.
Gondolom nem valami bonyolult feltenni a programot,hogy magyar legyen.
a világítást leszámítva a pocketbook a legtetszetősebb számomra ez-eddig.

(#10037) Degeczi válasza csgabee (#10036) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Azt csak tudod, hol szoktál olvasni: ha nincs olvasósarkod jól megvilágítva, külön lámpával, már akkor is hasznos a beépített világítás, nem csak sötétben (az e-inkhez elkél picit több fény, mint a papírkönyvhöz)

Alternatív programmal persze lehet játszadozni, de nem a magyarítás miatt szoktak - hiszen gyakorlatilag sosem mászkálsz a menüben, és olyankor is egyszerű, bárki által érthető menüpontokat látsz.

(#10038) JamesFinn válasza csgabee (#10036) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Ezt megintcsak te tudhatod. Én pl szinte sohasem olvasok sötétben, ha mégis arra ott van az energizer booklite csipeszes lámpa ami nekem teljesen megfelel.

(#10039) csgabee válasza JamesFinn (#10038) üzenetére


csgabee
tag

Az ár érték arányra gondoltam,hogy megér-e plusz pár ezret a kindle?pb-nél a legnagyobb előny számomra a +1 év gar.

Ha itt lesz reagálás az előjegyzésre,akkor nem kérdés,hogy a pocketbook lesz a választás.

http://shopline.hu/product/home!execute.action?utm_content=arkbbbntc14840_Jatek&id=490888&utm_medium=link&utm_campaign=Arukereso&utm_source=arukereso.hu&tab=jatek&type=1000&_v=PocketBook_Basic_2_ebook_olvaso_szurke

(#10040) Oldman2 válasza csgabee (#10034) üzenetére


Oldman2
veterán

Bocsi, de olyan nincs a Kindle esetében, hogy "a magyar nyelv is rátehető...".

A gyári firmware nem tud magyarul, ha ez az igény akkor a Duokan jöhetne szóba, de az meg az újabb firmware verziókkal nem megy.

Mindemellett a Kindle (mint minden más Ebook olvasó), a (hibátlan) magyar nyelvű könyveket normális magyar karakterekkel fogja megjeleníteni.

(#10041) csgabee válasza Oldman2 (#10040) üzenetére


csgabee
tag

Igen:a doukan progira gondoltam.
azt írja,hogy van a régiekre,és az újakra külön alkalmazás.

http://duokanhun.blogspot.hu/

Mondjuk egyszer kell csak beállítani tudom.és angol nyelven menne is.
Az is kérdés melyik a megbízhatóbb,kényelmesebb,és "talán hosszabb élettartamú".

(#10042) Oldman2 válasza csgabee (#10041) üzenetére


Oldman2
veterán

Jelzem, ha újabb fw lesz az újonnan vásárolt Kindle készülékeden, akkor a régiek felrakása problémás lehet...

Többen is belefutottak ebbe a problémába.

(#10043) csgabee válasza Oldman2 (#10042) üzenetére


csgabee
tag

köszi.Akkor maradna angol.De nehéz a választás.A pocketbook basic 2 bejön eddig,igaz nem fogtam,és nem
nézegettem.a kindle teszi a dolgát,ahhoz volt szerencsém kipróbálásra.

(#10044) JamesFinn válasza csgabee (#10043) üzenetére


JamesFinn
senior tag

A PB is.:)
MM-ban, edigitalban szokott lenni kitéve, ha van rá módod tapogasd meg. Azután könnyebb lesz a döntés.

(#10045) csgabee


csgabee
tag

Ilyet esetleg próbált már valaki?

DPS E850

Extreme digitalon 17.900Ft. összehasonlítva ott a pb basic 2 vel-nincs sok különbség.

(#10046) csgabee


csgabee
tag

Esetleg még ez érdekelne a pb-n kívül: PRESTIGIO MultiReader Lumen 3764

valaki próbált már ilyet? 2 év garancia,és beépített világítás.....

MALL.hu-n 25.000Ft.

(#10047) Cyanog3n


Cyanog3n
csendes tag

Hello! Nagy dilemmaban vagyok ugyanis jovoheten vennem az elso ebook olvasomat. A Kindle 6 es a Nook Simple Touch kozul kene dontenem. A hardverapron talaltam 24k-ert Kindle-t csak mivel meg nem volt nalam semmifele olvaso, nincs viszonyitasi alapom es igy nem tudom osszehasonlitani, melyik lenne a jobb. Szoval ha tudnatok segiteni eldonteni, azt megkoszonnem.

(#10048) LittleBiG007 válasza Cyanog3n (#10047) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Alap állapotában mindkettő egyszerűen használható, megbízhatóan működő, kevés beállítással, funkcióval. Ami a Nook javára billentheti a mérleget, az a kényelmes fogás, a fizikai lapozógomb, és az infrás érintőképernyő (kesztyűben is használható, és nem rontja még egy réteg a kijelzőn a szöveg megjelenésének minőségét), a memóriakártya foglalat megléte, valamint rootolás után lehetőség van egyszerűbb Android alkalmazások használatára (böngésző, valamint eredetitől eltérő olvasó- vagy szótárprogram). Ellenben ez már kifutott termék, nem fejlesztik tovább, míg a Kindle 6 élő termék, folyamatosan jelennek meg rá frissítések, és egy kiváló garanciális háttér áll mögötte.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10049) Degeczi válasza LittleBiG007 (#10048) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A K6 is éppúgy infrás érintésvezérlésű, vagyis nincs extra réteg, normál kesztyűvel is használható (a kapacitívhez is kapható olcsó kesztyű amin van érintőbetét pár ujj végén) - zacskózva viszont nem

(#10050) Cyanog3n


Cyanog3n
csendes tag

Annyi kérdésem lenne még, hogy van valamelyiken angol-magyar szótárszerűség? Főleg angol nyelvű könyveket olvasnék és pontot érne nálam, hogy csak rábökök egy szóra, kiválasztom miről mire és már tudom a jelentést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.