Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) jose999


jose999
senior tag

Köszönöm a választ, sajnálom :/ úgy emlékszem, mintha a PocketBook Inkpad 3-nál be lehetett volna állítani..na sebaj. Köszönöm mégegyszer!! :R

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#17552) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Az összefoglalóban lévő cikket elolvastam, további kérdésem lenne:

Van olyan olvasó készülék, ami kifejezetten támogatja/jól jeleníti meg a pdf dokumentumokat? Főleg szakirodalmat olvasnék rajta, és ezek általában pdf-ben vannak.
Köszönöm előre is! Üdv

(#17553) Oldman2 válasza default. (#17552) üzenetére


Oldman2
veterán

Nincs, egy Tablet a megoldás ha ez az igényed.

(#17554) Veratrum válasza jose999 (#17549) üzenetére


Veratrum
csendes tag


A Pocketbook olvasókra minden hack nélkül telepíthető a CoolReader, ebben beállítható, hogy kijelezze a fejezet végéig hátralévő oldalszámokat is.

[ Szerkesztve ]

(#17555) Jarod1 válasza Veratrum (#17554) üzenetére


Jarod1
addikt

hmm ez simán rámásolod pcről usbn kersztül a PB-re?

(#17556) jose999 válasza Veratrum (#17554) üzenetére


jose999
senior tag

Köszönöm szépen! Rendeltem is egy Touch HD 3-at!

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#17557) Veratrum válasza Jarod1 (#17555) üzenetére


Veratrum
csendes tag

Igen. Létre kell hozni a leírás szerinti mappastruktúrát, és belemásolni a fájlokat.

(#17558) elessar válasza default. (#17552) üzenetére


elessar
tag

Több olvasó is képes megjeleníteni a pdf-et, de, hogy olvasható is legyen, nagy kijelző kell (pl.)
Ha a kis kijelzőjű olvasó támogatja a lapok elfordítását (pl. ez), talán az is megfelelő lehet neked.

(#17559) default. válasza elessar (#17558) üzenetére


default.
őstag

Szervusz! Köszönöm! Nos, a kisebb kijelző elforgatással szimpatikus megoldás lenne számomra. Ezt feltüntetik a jellemzők között? :)
Köszönöm szépen!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#17560) default. válasza elessar (#17558) üzenetére


default.
őstag

Bocsánat, még egy kérdés: lehet/érdemes pdf-et konvertálni ebookra? És akkor ez a probléma kilőve? ... Ez stabil megoldás? :) Köszönöm!

(#17561) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Asszonyt szeretném meglepni a közelgő szülinapjára egy ebook olvasóval. Nagyon sok könyve van már, sokat olvas és már ott tartunk, hogy szelektálnunk kell, mi maradjon mit adjunk el, mert már nem férnek el a polcokon.
Sok olvasót nézegettem, és egy PocketBook InkPad 3 7,8" ebook olvasó lenne a döntésem. Mennyire stabil, jó gép ez? Jó választás lenne? Magyar nyelvű menü az van benne?
Előre is köszönöm a válaszokat.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#17562) fattyu válasza Jenne (#17561) üzenetére


fattyu
veterán

Jo valasztas. Sokan hasznaljuk elegedetten

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17563) Oldman2 válasza default. (#17560) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem, mert ahány PDF annyiféle.

Legtöbbször olyan PDF-fel kerül össze a halandó (sokszor sajnos épp a hozzá nem értőek), amiben szkennel képek vannak.

Ezt hiába konvertálod át bármely ebook formátumra, a kép az kép marad.

Ugyanakkor lehetnek olyan PDF-ek, amik a szövegeket szövegként tárolják és csak az esetleges képek, amik képek. Ezek gond nélkül konvertálhatóak, de a tapasztalatok szerint ezek aránya minimális.

A problémás PDF-ek konvertálása egy Karakterfelismerő program (pl. ABBYY) igénybevételével és sok-sok ellenőrzési munkával kivitelezhető.

(#17564) default. válasza Oldman2 (#17563) üzenetére


default.
őstag

A legtöbb pdf, amivel eddig dolgom volt, nem szkennelt, hanem szöveg alapú, eredeti pdf.

(#17565) Ébri válasza Oldman2 (#17563) üzenetére


Ébri
senior tag

Azért a gond nélkül kicsit erős, egy doc - epub konverzió tényleg csak ennyi, de egy pdf-nél ki kell szedni a sorvégeket, oldalszámokat, átnézni, mert így se lesz jó, elválasztásokról nem is beszélve. Vagy elég rossz is lehet a végeredmény.

(#17566) default. válasza Ébri (#17565) üzenetére


default.
őstag

Akkor ezek szerint marad az elforgatós megoldás. Nem baj, az sem zavar.

(#17567) Jenne válasza fattyu (#17562) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm. :R
Azt még meg tudod mondani, hogy magyar nyelvű menü is van benne?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#17568) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

melyik a legolcsóbb ebook-olvasó, amiben van wifi és interneten böngészni is lehet vele? (híroldalak, ph, ilyesmi, nem kell videó meg hang)
Vagy felejtős és nézzek inkább tabletet?

Köszi!

(#17569) Jarod1 válasza scott_free (#17568) üzenetére


Jarod1
addikt

Felejtős max rss hirek

(#17570) farkas-j válasza Jenne (#17567) üzenetére


farkas-j
őstag

Az PocketBook InkPad 3-ban van magyar nyelv. Tudtommal a PocketBook-ok többsége tud magyarul.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#17571) scott_free válasza Jarod1 (#17569) üzenetére


scott_free
senior tag

Ok, köszi. Pedig szimpi lett volna e-ink "papíron" híreket olvasgatni, böngészni.

[ Szerkesztve ]

(#17572) Jenne válasza farkas-j (#17570) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm. :R

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#17573) jose999


jose999
senior tag

Sziasztok. Valaki tudna segíteni egy részletesebb leírással a CoolReader telepítésében? PocketBook Touch Hd 3 a készülék, ha számít. Nagyon szépen köszönöm előre is! :R

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#17574) csendes válasza jose999 (#17573) üzenetére


csendes
őstag

Ez jó, éppen ezt akartam kérdezni én is :DDD Megtaláltam végülis mindent hozzá itt [link] . Ha jól értem, akkor az 5.20.852 firmware-hez a "pro5" végű kell. :F A cr3-bp.app-ot gondolom, hogy az Applications mappába is be kell másolni.
További segítség van a koreader oldalán, annak a telepítéséhez PB-ra: [link] . Vagyis nem árt telepíteni még ezt az alkalmazást is, ahhoz, hogy a társításokkal gördülékenyen működjön akár a Coolreader, akár a Koreader: [link]
Gondolom, hogy a régebbi firmware-khez elérhető egyéb, már nem frissített alkalmazásokkall (terminal emulator, távoli hozzáférés, stb) már nem érdemes kísérletezni.
Nem árt egy biztonsági mentést csinálni USB-n csatlakoztatva, mielőtt bármit telepítenél a látható particióra, úgy könnyebb lesz visszaállítani.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17575) Dhampir válasza scott_free (#17571) üzenetére


Dhampir
félisten

Android alapúakon simán lehet.

(#17576) csendes válasza Dhampir (#17575) üzenetére


csendes
őstag

Szerintem a "felejtős" a kijelző méretére, felbontására, színmegjelenítésére, a böngésző görgetés nehézkességére, a RAM-ra, az általában egymagos, kis teljesítményű SoC-ra és általában a felhasználói élményre vonatkozott. Mondjuk a mobiloshoz hasonlóan lehetnének ebookra optimalizált oldalak, de valószínűleg erre nincs akkora igény, hogy megérje.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17577) Dhampir válasza csendes (#17576) üzenetére


Dhampir
félisten

A színt leszámítva olvasgattam weboldalakat Sony-n és hírek, bejegyzések elolvasására jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#17578) default. válasza Dhampir (#17577) üzenetére


default.
őstag

Szia, bocsánat, jól értem, hogy egy Sony e-book olvasóról írtál? Vagy félreértettem? :)

[ Szerkesztve ]

(#17579) csendes válasza default. (#17578) üzenetére


csendes
őstag

A PRS T1/T2/T3-ban van WiFi és böngésző, ha erre vonatkozott a kérdés. [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17580) csendes válasza csendes (#17574) üzenetére


csendes
őstag

Kipróbáltam a telepítést. A koreader megy, a Cool Reader azt írja ki, hogy nem talál könyvet és kilép, a társításokat beállító script hibajelzést ad, nem fut le :O . A koreader file manager-ként is jó egyébként, mindent mutat.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17581) Dhampir válasza default. (#17578) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, amint "csendes" fórumtárs fel is sorolta őket. Régebben voltak ilyen olvasók is, habár emlékezetem szerint a Sony hivatalosan nem forgalmazta-támogatta hazánkban, magyar nyelvű menüje sem volt, ám egy-egy üzletből mégis be lehetett szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#17582) csendes válasza csendes (#17580) üzenetére


csendes
őstag

Sikerült, megy a Cool Reader, a Library-ból lehet választani, hogy melyik induljon el (CR/FBReader). Annyi volt a hiba, hogy az applications folderben a többi launcher mintájára kell exec /ebrmain/system/bin/cr3-bp.app-ot indítani. Ha a másikat akarom használni, akkor előbb ki kell lépni az olvasóból, nem csak visszamenni a Library-ba. A koreader-t hiába választom az adott könyvnél, az a Library-ból egyelőre nem indul el, viszont annak van saját file kezelője, abból ki tudom keresni. Még annyi, hogy a Cool Reader-nél a font méretet először nagyjából pinch-elni kell és utána a beállításoknál már csak finomhangolást lehet csinálni, vagyis kell érintőképernyő.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17583) Bori78


Bori78
friss újonc

Sziasztok! Férjemnek keresek e-book olvasót. 2 típusra szűkítettem a listámat: PocketBook 632 touch HD 3 és Onyx boox poke pro 6. Ajánljátok valamelyiket? Minden tapasztalat érdekel. Ha ez a két típus nem ajánlott, akkor mi lehet jó választás kB. 60 000 Ft-ig? Nagyon köszönöm

(#17584) fattyu válasza Bori78 (#17583) üzenetére


fattyu
veterán

pocketbook inkább.
esetleg tegyél hozzá picit és 740es

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17585) Bori78 válasza fattyu (#17584) üzenetére


Bori78
friss újonc

Köszönöm szépen.

(#17586) jose999 válasza Bori78 (#17583) üzenetére


jose999
senior tag

Pocketbook Touch HD 3-at vásároltam pár napja. Kimondottan ajánlom a készüléket! Mindent tud, és nagyon kompakt, hordozható (szó szerint POCKET BOOK :) ) nem úgy, mint az kettővel előző, Inkpad 3 PocketBook 740. Van aki szerint a nagyobb méretű kijelző ajánlott, az én véleményem (még egyszer, szigorúan az én véleményem!) viszont az, hogy minél hordozhatóbb legyen. Nem csak otthon ülve akartam használni. Ez a modell (PocketBook 632 touch HD 3) nagyon el lett találva, hibátlan! SZERINTEM!
Egyszerűen imádom! Ajánlom! :R

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#17587) csendes válasza Bori78 (#17583) üzenetére


csendes
őstag

Ha nem gond Calibre-val konvertálni a formátumot, akkor Kindle Paperwhite III/IV (ajándékba elegáns). Vagy Kobo Clara HD. A PB 632 sem rossz, főleg a 2 év garancia miatt, és büszkén írják is valahol, hogy ők a harmadik legnagyobb gyártók a piacon. A 60 ezer Ft-os keretbe így még egy gyári tok is belefér, ami mindenképpen ajánlott. 6"-nél nagyobb csak speciális célra kellhet (rajzok, pdf)

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17588) csendes válasza csendes (#17582) üzenetére


csendes
őstag

Végül a Pocketbook Touch Lux 4-re sikerült feltenni a Cool Reader-t és a KOReader-t is és a társítás is működik.
Az applications menübe be kell tenni egy launcher-t, hogy a menüben megjelenjen az alkalmazás.
A társítás működéséhez egyrészt a system/bin/-ben ott kell lenni az app kiterjesztésű scriptnek, másrészt a társítás beállításához létre kell hozni a system/config/extensions.cfg állományt, például:
asp:@HTML_file:1:cr3-pb.app,eink-reader.app:ICON_HTM
cbz:@ZIP_file:1:koreader.app:ICON_ZIP
cgi:@HTML_file:1:cr3-pb.app,eink-reader.app:ICON_HTM
chm:@Z_HTML_file:1:cr3-pb.app,eink-reader.app:ICON_CHM
djvu:@DJVU_file:1:koreader.app:ICON_DJVU
epub:@EPUB_file:1:cr3-pb.app,eink-reader.app,koreader.app:ICON_EPUB
fb2:@FB2_file:1:cr3-pb.app,eink-reader.app,koreader.app:ICON_FB2
htm:@HTML_file:1:cr3-pb.app,eink-reader.app:ICON_HTM
html:@HTML_file:1:cr3-pb.app,eink-reader.app:ICON_HTML
jsp:@HTML_file:1:cr3-pb.app,eink-reader.app:ICON_HTM
mht:@HTML_file:1:cr3-pb.app,eink-reader.app:ICON_HTM
mobi:@MOBI_file:1:koreader.app:ICON_MOBI
pdf:@PDF_file:1:eink-reader.app,koreader.app:ICON_PDF
php:@HTML_file:1:cr3-pb.app,eink-reader.app:ICON_HTM
pl:@HTML_file:1:cr3-pb.app,eink-reader.app:ICON_HTM
rtf:@RTF_file:1:cr3-pb.app,eink-reader.app:ICON_RTF
txt:@Text_file:1:cr3-pb.app,eink-reader.app:ICON_TXT
zip:@ZIP_file:1:koreader.app:ICON_ZIP
Röviden nyomva a könyvre az alapértemezett olvasóval nyílik meg. Hosszan nyomva feljön a menü, aminek az alján ki lehet választani, hogy melyik olvasóval nyíljon meg. Másik olvasóval megnyitáshoz az előzőből ki is kell lépni, nem elég a könyvtárba visszalépni. A Cool Reader alapbeállítások furcsák, eltart egy darabig a testreszabás, de megéri. A KOReadernél nekem nem volt ilyen gond.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17589) E.Martin


E.Martin
friss újonc

Sziasztok!
Olvasgatom itt a fórumban, hogy 6 collos kategóriában 3 olvasót javasolnak legtöbben, Kindle 3 v. 4, Kobo Clara HD, és PocketBook HD3.
Melyik mellett mik a legerősebb érvek? Pl. kijelzőminőség, szoftver, stb.?
Köszönöm!

(#17590) szasanyi


szasanyi
félisten

Üdv Srácok! Két relatíve olcsó, és sok helyen a kategória legjobbjai között említett ebook olvasó között hezitálok. Sajnos kipróbálásra nincs lehetőségem és még sosem volt ilyen készülék a kezemben ezért nem tudok dönteni és segítséget kérek választáshoz!
Kindle Paperwhite 2018 8GB (45k) - itt az a legfőbb gondom, hogy a feltüntetett formátumok támogatása nem teljes (nincs pölö EPUB ami elég elterjedt) ill. a 300PPI nem felbontást jelöl hanem képpont súrűséget így nem tudom összehasonlítani a mási kiszemelttet.
Kobo Clara HD 8GB (49k) - ez esetben 720p a felbontás és nincs PPI érték megadva így látatlanban nem tudom megítélni melyik a jobb. Továbbá - részben - ások a támogatott formátumok is.
Sajnos mind2 esetben csak 12 hónapos garania van, amit kicsit keveslek. Nemtom milyen más adat, érték é szempont fontos esetleg erről is kérek infót.
Amennyiben lenne más, ajánlott(abb) készülék 50k alatti áron akkor azt is szívesen fogadom. Előre is köszönöm! :R

(#17591) pjen válasza szasanyi (#17590) üzenetére


pjen
félisten

A formátumokkal ne foglalkozz.a calibre megold mindent.

(#17592) szasanyi válasza pjen (#17591) üzenetére


szasanyi
félisten

Az mi a csoda és melyik készülék tud olyat? :F És esetleg a két keszülék választásával kapcsolatos egyéb javaslat?

(#17593) Oldman2 válasza szasanyi (#17590) üzenetére


Oldman2
veterán

Kindle Paperwhite 4 resolution:

1072×1448
300 PPI

(#17594) csendes válasza szasanyi (#17592) üzenetére


csendes
őstag

Calibre [Saját oldal] [Wikipedia] a legnépszerűbb e-book kezelő szoftverkollekció Windows-ra, iOS-re és Linux-ra, sok kiegészítővel. Sok szolgáltatása van, az egyik az eBook formátumok közötti konvertálás. Több eBook olvasót közvetlenül támogat. Könyvtárakat lehet létrehozni, sok szempont szerint besorolni. Általános tartalomszerverként is működik web felülettel. Csak szabadon terjeszthető könyvekhez ajánlott, a DRM (digitális szerzői jog védelem) megfelelő kezelése nem megoldott jelenleg, az ehhez kapcsolódó kiegészítők használata egyes országok törvényeibe ütközhet.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17595) szasanyi


szasanyi
félisten

Köszi az infókat. :R Nekem úgy tűnik ez egy jó ajánlat, de kíváncsi lennék Ti véleményetekre is.

(#17596) pjen válasza szasanyi (#17595) üzenetére


pjen
félisten

Jó kindle,most egy PW 2 és egy PW 3 van nyúzva,hibátlanok.

(#17597) csendes válasza szasanyi (#17595) üzenetére


csendes
őstag

Hardveraprón nézz körül, ott találhatsz jobbat is.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17598) szasanyi válasza csendes (#17597) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem igazán... Bp. tőlem baromi messze van és csak 1 vagy 2 év garival, előreutalás ismeretlen embernek +2k szállítási költség (kábé ugyanott vok mint a linkelt termékkel, 3 éves számlás bolti garral. Legalábbis én erre jutottam, de ha te tudsz jobbat mondd!

(#17599) csendes válasza szasanyi (#17598) üzenetére


csendes
őstag

A hardveraprón személyes átvételkor történő fizetés a legolcsóbb és legbiztonságosabb, ez általában hétvégén is megoldható. Amazonnál 1 év a garancia, a további 2 évet az adott esetben az üzlet a saját szervízében biztosítja.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17600) Ébri válasza szasanyi (#17598) üzenetére


Ébri
senior tag

Kettő között szerintem felhasználói élmény különbség van, az is csökkent az utóbbi firmware-eknél. Pl. goodereader szokott részletes teszteket felrakni youtube-ra, amiben meg tudod nézni, hogy néz ki az egyik és a másik rendszer, mennyiben más a szemléletük. Nekem a kobo szimpibb, de feleségemnek teljesen jó az alapbeállításos kindle, szóval ez tényleg ízlésfüggő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.