Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) borix válasza Apollyon (#25000) üzenetére


borix
őstag

Vannak jelenleg is jó lapozógombosak, csak zsebbe kel nyúlni.
Az, hogy mi elég az több mindentől függ, pl mennyit olvasol, mennyi időd van olvasni, hogy állsz anyagilag stb...
Eleinte drágák voltak az olvasók, kb 2009-2010 volt mikor megvettem az első olvasómat Koobe Junior 50-55k volt részletre és nem sokkal kerestem többet.
Most a fizetésemhez képpest ugyan úgy rászánnám a pénzt, lehetne válogatni...

(#25002) borix válasza borix (#25001) üzenetére


borix
őstag

A nem sokkal kerestem többet lehet, hogy nem volt meg a kétszerese, vagy jobb esetben a kétszeresénél egy picit több volt a fizu.

(#25003) bwoay válasza borix (#24993) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez úgy hangzik, mitha az olvasók felett olyan gyorsan eljárna az idő... pedig itt aztán évtizedenként van valami érdemi fejlődés, ezek nem mobiltelefonok. és ennek pont az az előnye, hogy túl sok kompromisszumot azért nem kell kötnie annak, aki egy régebbi modellt használ. vízállóság meg BT nélkül ugyanúgy lehet olvasni, mint nagyobb tárhely vagy érintőkijelző nélkül. a nagyobb felbontás segít, de nem létszükséglet. egyedül a világításról gondolom, hogy az azért fontos, de nem mindenki szeret sötétben olvasgatni.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#25004) borix válasza bwoay (#25003) üzenetére


borix
őstag

Nincs olyan látványos fejlődés mint a telefonoknál de az olvasók kijelző méretek és megjelenítés minősége csak fejlődött valamicskét attól, hogy elvagyunk még a régivel?
pl Valakinek nem fontos a háttérvilágítás, van akinek fontos és az is, hogy egyenletes legyen.
Van aki azt mondja már 6" 800x600 167ppi kijelzőn nem olvasna, van aki el van vele.

(#25006) Theory66


Theory66
aktív tag

Tudnátok abban segíteni, hogy egy alig használt (2 max 3 könyv lett rajta elolvasva) Paperwhite Gen 10. 32GB mennyit érhet eredeti dobozában, tartozékaival?

(#25007) bwoay válasza borix (#25004) üzenetére


bwoay
nagyúr

de az megvan, hogy az alap Kindle egészen a 2022-es modellig 167 ppi-s volt? tavalyig. ezzel szemben a 2012-es Paperwhite már 212 ppi-s kijelzőt, a 2015-ös pedig 300-ast kapott. a 2009-es Kindle DX pedig már akkor 9.7"-es volt.
nagy felbontást, nagy méretet meg jó kontrasztot tudtak 10 éve is.
én nem annyira technológia fejlődést látok, inkább változó trendeket. ettől még egy 8 évvel ezelőtti modell az én meglátásom szerint tökéletesen megállja a helyét. ha nagy felbontás, vagy világítás kell, az azért nem évjárat, hanem kategória kérdése.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#25008) borix válasza bwoay (#25007) üzenetére


borix
őstag

Amilyen olvasók szóba kerültek és meg vannak vele elégedve, azok nem felső kategóriás olvasók voltak.
Manapság ki adna 85k-t egy új Kindle Oasis 2 9th olvasóért?
Csak félig kategória kérdése igaz, hogy pl a Carta HD már egy ideje kint van de pl a Carta 1200 nem olyan régen.
Kell a nagyobb kontraszt és a jobb gördülékenység akkor kell a Carta1200.

(#25009) borix válasza bwoay (#25007) üzenetére


borix
őstag

A régebbi Kindle olvasóknál pl nekem fontos lenne, hogy a KOReader fentlegyen.
Az ilyen hézagos szöveg tördelést már nagyon unom. [link]
Lehet valakit ez nem zavar, mert jó így neki...

(#25010) os! válasza Cs1csó (#24988) üzenetére


os!
tag

20-30k között. 14éves autista gyereknek kell aki sok könyvet olvas, nem baj ha csak gombos vagy ha nincs háttérvilágítás, a lényeg hogy netről letöltött ebookokat USBn fel lehessen tenni rá, és ne legyen benne reklám.

27k huf Alcor Myth 6 4GB
25k huf Navon Bigbook Backlight 6" 8GB

Ezek közül valamelyik esetleg? Totál nem értek az ebookokhoz, jobb ha Android? Ha nem android akkor unix/bsd? Sose volt még ebookom.

Köszi.

hál'istennek pogány vagyok

(#25011) bwoay válasza borix (#25008) üzenetére


bwoay
nagyúr

ezzel annyi csak a probléma, hogy az újabb kijelző nem garancia mindenre. ha kell fölé egy plusz műanyag réteg a vízállóság miatt, vagy egy komoly digitizer a jegyzetelés végett, akkor már messze nem olyan szép a kép. és ezt láthattuk korábban is, hogy ugyanolyan kijelzővel elátott olvasók között markáns különbséget lehet tapasztalni megjelenítés szempontjából. csak erről ritkán esik szó, mert a többség úgy van vele, hogy az e-ink az e-ink, mind ugyanolyan. de nem.
egyébként nyilván jó az új carta, ezek egyre jobbak lesznek. látványos fejlődést viszont nem látok, és még mindig vannak olyan régi modellek, amik simán felveszik a versenyt az újakkal, ha pusztán a szöveg megjelenítéséről van szó.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#25012) Cs1csó válasza os! (#25010) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezwk nem jók, vagy úgy is mondhatnám hogy rosszak.
Az "alja" ami alá nem szabad menni:
PocketBook Basic Lux 4 . szállítással együtt 44k HUF
Esetleg egy kicsit olcsóbban kb. mire a szállítási költséget hozzáadod 40k HUF-ért a Koobe Novelbook HD Shine

Értem a 30k HUF alatti legyen igényt de ha nincs akkor nincs.
Olvasd el a Navon Bigbook-ról szóló véleményeket: [link]
Próbáld követni a használt piacot "hátha" alapon. (Jófogás, Marketplace, Hardverapró)

(#25013) borix válasza bwoay (#25011) üzenetére


borix
őstag

Sajnos sok olvasót elszúrnak ezért jobban utána kell nézni.
Az amazon jó olvasókat gyárt minőségre, csak szoftveresen gagyi még mindig és a nagyobb baj, hogy a KOReader telepítésének lehetősége a frissítéseik után megszűnik.
Sok olvasót elrontanak még mindig pl alultervezett akkuval, vagy hardver miatt.
Amit említettél, ugyan az a kijelző és mégis gyengébb a Pocketbook Era megjelenítése. [link]

(#25014) Oldman2


Oldman2
veterán

Vettem relative olcsón egy Kobo Aura HD készüléket, ami beüzemelés közben az új firmware letöltése közben/után "behalt"...

Jelenleg ennyiben kimerülnek az életjelei.

Akinek Kobo készüléke van, meg tudná-e mondani, hogy a fw frissítés normál esetben hogyan fut le?

Letölt - Reboot - Kész?

Próbálok rájönni, min futhatott félre...

Ami jelenleg tippem, hogy az SD kártya halt meg benne.

(#25015) koncsik válasza Oldman2 (#25014) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Még nem volt gondom vele, manual reset volt? (nem factory) - gondolom igen, régi motoros vagy :)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#25016) csendes válasza Oldman2 (#25014) üzenetére


csendes
őstag

Ez talán segít: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#25017) Oldman2 válasza koncsik (#25015) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi mindkettőtöknek, végül a "manual reset" megoldotta a problémát, az egyik Mobileread.com Topikban találtam rá erre (teljesen más témában).

A frász ránk jött (a készülék eladójára is), de végül megoldódott minden.

Köszönöm!
:R

(#25018) bwoay válasza borix (#25013) üzenetére


bwoay
nagyúr

imádom ezt a faszit, és csak neki hiszek :D ő az egyetlen, aki nemhogy foglalkozik a kijelzőkkel, de kimondottan nagy hangsúlyt helyez az ilyen jellegű tesztelésrekre/összehasonlításokra.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#25019) Zoltnnn


Zoltnnn
friss újonc

Sziasztok!
Az elkövetkezendő időszakban a könyvmoly barátnőmnek szeretnék egy e-book olvasót vásárolni. Telefonon olvas, mert sokat utazik, és a könyv ilyen szempontból hátrány. De a kijelző egy idő után bántja a szemét. Ezért gondolkoztam e-book olvasón.
Néztem az amazon kindle (11th gen) belépő kategóriáját, és az onyx boox Poke 4-et. A kettő között vacillálok. Esetleg Pocketbook tuch 5 lux?
A szempontok :
-Letöltött könyveket rá lehessen tölteni
-Egyszerű vezérlés, könnyű kezelhetőség ( Esetleg gombos kialakítás, plusz olvastam hogy a kindle tartalmaz hirdetéseket, és ez kizáró tényező.)
-Háttérvilágítás.
Ha esetleg tudtok ajánlani, vagy a két reader között segítetek dönteni azt megköszönöm! Sajnos nem vagyok otthon a témában. Válaszaitokat köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#25020) fattyu válasza Zoltnnn (#25019) üzenetére


fattyu
veterán

pocketbookoknak van egy nagy előnye. könyvtárszerkezet kezelés. ilyen olyan forrásból származó könyvek esetén a tag kitöltés igen esetleges tud lenni. a könytárszerkezet nagy segítség.
(más gyártók modelleire is ráhegeszthető koreader telepítéssel pl de amennyire tudom kindléken nincs ilyen, és ha alapból tudja az mindig jobb.)

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#25021) Cs1csó válasza Zoltnnn (#25019) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Pocketbook Touch Lux 5 (a háttérvilágítás tónusa is állítható, lehet szemkímélően "sárgítani" a kijelzőt.) 6"-os tehát nem nagy.
A Koreader app könnyen felmegy rá, sok formátumot ismer.

Persze a Kindle 11 is jó 6"-os vagy egy kicsit nagyobb 6,8"-os Paperwhite.

(#25022) Zoltnnn


Zoltnnn
friss újonc

Rendben! A pocketbookra esett akkor a válsztás. Már a fizikai gombok megléte is segített a választásban. Köszönöm a segítséget! :) :)

(#25023) Cs1csó válasza Zoltnnn (#25022) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pocketbook Touch Lux 5 ?
MINDENKÉPP vegyél hozzá tokot!!
Nekem ez van: [link]
Nagyon jó, masszív kemény hátlap, előlap, mágnesesen záródik akár hátul kitámasztva is használható pl. evés közben, egy gumi gurtni megoldással egy kézzel is lehet biztonságosan tartani úgy hogy ki sem eshet a kezed közül.
Raktáron most más mintával ez kapható: [link] (a többi megrendelésre azaz hosszabb átfutási idő l, de csak a minta más)
Én az emagon 14k-ért vettem másfél éve. ott most is drágábv

(#25024) Zoltnnn


Zoltnnn
friss újonc

https://kiegeszitok24.hu/pocketbook-touch-lux-4-touch-hd-3-basic-lux-2-flip-tok-kk-18553
Őt néztem ki. Viszont nem írja, hogy lux 5-re kompatibilis. A többi toknál viszont a lux 4/ lux 5-öt egy méretnek veszi. Meg merjem rendelni hozzá?

(#25025) Cs1csó válasza Zoltnnn (#25024) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jó kérdés, nem tudom miben más hogy az 5-öt nem írták rá lehet ez csak egy régebbi tok még a touch lux 5 megjelenése előtti ezért nem tartalmazza a lux5 kompatibilitást.

Amúgy ez sincs raktáron jobban jársz amit linkelem az készleten is van, az a szürke szín kellően elegáns, a minta is szép dombornyomott.

[ Szerkesztve ]

(#25026) szkaroly válasza Zoltnnn (#25022) üzenetére


szkaroly
senior tag

Ha pocketbook, akkor esetleg ez is szóba jöhet:

[link]

Poco X3 Pro

(#25027) Zoltnnn


Zoltnnn
friss újonc

Huhhh. És ő miben különbözik? sajnos nem értek hozzá. :/

(#25028) ViragL válasza Zoltnnn (#25027) üzenetére


ViragL
tag

A Verse friss, 2023-as modellnek tűnik.

Ha jól emlékszem a Kindle-ken a reklám annyit jelent, hogy lezárt képernyőn könyveket reklámoz. Legalábbis 10 éve így volt, majd kijavítanak, ha tévedek. Van reklámmentes verzió is picit drágábban akár itt hardver aprón is.

(#25029) Vasti74 válasza Zoltnnn (#25019) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Helló!
Szerintem most (még mindig, stb. ;-) ár-érték-minőség arányban egy új 6,8"-os Kindle Paperwhite verhetetlen egyszerű felhasználóknak, akik nem akarnak telepítgetni - "hekkelni", hanem csak használni. Én harmadszor vettem Kindle-t, és mindegyik vásárlás előtt nézegettem alternatívák után, de nem igazán találtam...
- Az, hogy reklámos, ne ijesszen el: csak annyit jelent, hogy a LEZÁRT készülék készenléti kijelzőjén egy reklám látható. Ahogy feloldod, eltűnik, és olvasás közben nincs reklám: nem olyan, mint pl. az Android-os programok ingyenes verzióján a reklám alul vagy felül ;-)
- Könyvtárkezelés nincs, de gyűjteményekbe rendezheted a könyveket, az kb. ugyanaz.
- Maga az olvasó szerintem igen masszív, jó minőségű, nekem még az első Kindle 4-em is működik, csak az akku gyenge.
Szóval szerintem ne vesd el, mint lehetőség...
Üdv: Vasti

(#25030) BMizutani


BMizutani
tag

Üdv . Egy javaslat kindle reklám ügyben. Kindle reklámos tulajok csináljatok már egy magyar videót képeket a reklámokról igy látható a téma . Amit az összefoglalóba is be lehetne linkelni rögzíteni.
És eldönthető hogy mennyire zavaró vagy nem .
Mindegy itt egy angol videó link .

(#25031) Helios válasza Vasti74 (#25029) üzenetére


Helios
csendes tag

Én kicsit másképp látom…

Pont a Kindle az, amit mókolás („hekkelés”) nélkül nem olyan kényelmes használni a többi gyártóhoz képest korlátozottabb formátumtámogatás valamint a kötelező (és elég nagy) margó miatt. (A kisebb ténylegesen használható képátló miatt az ár/érték sem biztos, hogy annyira kedvező.)

Mióta nemrég az Amazon egyszer csak valamiért úgy döntött, hogy sok készülékről (köztük az enyémről is) töröl minden rámásolt könyvet (bár gond nélkül visszamásolhatók voltak), azóta én le is beszélek róla mindenkit, mert így már nem is számít olyan megbízhatónak.

Azzal viszont teljesen egyetértek, hogy maga az olvasó masszív és jó minőségű.

[ Szerkesztve ]

(#25032) Vasti74 válasza Helios (#25031) üzenetére


Vasti74
aktív tag

A korlátozott formátum támogatáshoz nem tudok hozzászólni - én e-mailben küldöm rá a könyveket, az Amazon átkonvertálja, úgyhogy az olvasón azw3 jelenik meg.
Ha jól emlékszem most november elsejétől nem támogatja a mobi formátumot, de eddig még kb. minden könyvet sikerült pl. epub formátumban megszereznem - ha meg nem, pillanatok alatt lehet online mobi - ebpub konvertálást csinálni valamelyik online erre való eszközzel.

Könyvek eltűnése - kb. 12 éve használok Kindle-t, még nem tűntek el a könyveim. A nagyobbik lányom is Kindle-t használ (először a Kindle 4-et örökölte meg tőlem, aztán a Kindle 10-et) , sok könyvet vett az Amazon-on, és vannak ráküldöttek is, neki sem.

Margók: engem sohasem zavart... Az igazi könyvek is igen változatosak tudnak lenni (méret, margó, betűméret - betűtípus, papír anyaga, színe, nyomtatás minősége, stb.) , ahhoz képest a könyvolvasó egy csodálatos állandóságot (és jó minőséget) jelent szerintem :-) Mert tényleg van egy csomó olyan könyvem (mármint igazi ;-) , amit szenvedés volt elolvasni, pedig egész jó szemem van. Vagy volt még akkor ;-)

Mindegy, én csak tanácsként mondom mindenkinek, hogy vásárlás előtt mindenképpen nézegessen meg egy Kindle-t is, mert nálam még mindig ő győzött. Van a családban most éppen négy (nekem, az asszonynak és anyunak 6,8"-os PW, a nagyobbik lányomnak meg a 10-es) , mindegyikünk totál elégedett vele.

(#25033) os! válasza Cs1csó (#25012) üzenetére


os!
tag

Köszönöm, értem, vettem!
:R

hál'istennek pogány vagyok

(#25034) fattyu válasza Vasti74 (#25032) üzenetére


fattyu
veterán

ebből pedig a margó valós nagy gond szerintem is.
attól hogy a könyvek is random margóval érkeznek egy elektromos kijelős eszközön ugyan tudhassa már a user mekkora margót akar -akar e egyáltalán.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#25035) DeFranco válasza fattyu (#25034) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez most már nem állítható? (nekem még haxxolható a 0 margó is)

(#25036) borix válasza fattyu (#25034) üzenetére


borix
őstag

Csak félig meddig nagy gond.
Hazai vételnél pl Amazon Kindle Paperwhite 5 tokkal 65k, egy Kobo Libra 2 tokkal 100k körül mozog.
Olcsóbb vétel a Kindle cserébe reklámos amit elvileg levesznek ha kéri az ember.
A margóra ott van a Calibre negatív margó megoldása.
A kérdés, hogy pl 100 könyv esetén milyen arányban lesz tökéletes...

(#25037) Vasti74 válasza fattyu (#25034) üzenetére


Vasti74
aktív tag

OK, valószínűleg még fiatal vagy, megszoktad a modern kütyük minden okosságát, és el is várod ;-)
Én a 90-es években kezdtem informatikusként dolgozni, akkoriban amilyen monitorok és tévék voltak... Kicsik, és azokon még kisebb volt a hasznos - használt terület. Persze már én sem olyanokat használok ;-) , de valahogy talán emiatt sem tekintem különösebben problémának pl. ezt a könyvolvasós margós dolgot.
Annyi minden pocsékul működik manapság, ez ahhoz képest semmiség ;-)
Viszont nyomogattam - tapogattam már a MM-ban többször többféle könyvolvasót, és mindig arra jutottam, hogy miért vegyek drágábban, érzetre rosszabb minőségű olvasót?! Azért, hogy pár mm-t visszanyerjek a képernyő területéből? ;-)
De aki ezt fontosnak érzi, hát induljon abba az irányba: nekem nemrég még a Kindle 10 a nagy margókkal is tökéletes volt, most a 6,8"-os PW még tökéletesebb.

(#25038) Cs1csó válasza Vasti74 (#25037) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Paperwhite-nak a jobb kijelzővel és a 6,8"-os képátlóval 62k HUF-ért szállítással együtt nem sok vetélytársa van. A következő "versenyzők" kb. 80-90k HUF körül jönnek.
A nem csak egy könyvolvasót hanem egy szolgáltatást eladok hozzáállással nehéz versenyezni.

(#25039) Bozek válasza borix (#25036) üzenetére


Bozek
nagyúr

És aki nem akar Calibre-vel mókolni? Egyszerűbb felrakni a KOReader-t és beállítani mindent úgy, ahogy te szeretnéd látni, onnantól fogva minden könyved ugyanúgy fog megjelenni.

(#25040) borix válasza Bozek (#25039) üzenetére


borix
őstag

Calibre-vel mókolni még mindig sokkal egyszerűbb mint felrakni a KOReader-t, főleg ha az olvasót lefrissítette, akkor már nem is lehet.

(#25041) Bozek válasza borix (#25040) üzenetére


Bozek
nagyúr

Arra céloztam, hogy nem Kindle-t kell venni, hanem valami olyant, amire lehet KOReader-t rakni. Persze fogalmazhattam volna egyértelműbben is. :)

(#25042) fattyu válasza borix (#25040) üzenetére


fattyu
veterán

azért az eszközön - ha képes rá - beállítani egyszer versus könyvenként a calibrével... :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#25043) borix válasza fattyu (#25042) üzenetére


borix
őstag

Nem kell semmit állítgatni a Calibrével, cserébe akkor a drágábbak olvasót kell megvenni 35K felárral.

(#25044) Bozek válasza borix (#25043) üzenetére


Bozek
nagyúr

Vagy körül kell nézni más márkánál. Nem csak a Kindle létezik.

(#25045) borix válasza Bozek (#25044) üzenetére


borix
őstag

Azok a más márkák talán olcsóbbak lesznek, vagy jóval drágábbak?
Pl Androidos Onyx Page 90k + tok.

(#25046) fattyu válasza Vasti74 (#25037) üzenetére


fattyu
veterán

nem vagy annyival öregebb :D 90 es évek közepén már azért keményen pc power user voltam. Informatikus kpicivel később lettem :)

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#25047) Lien


Lien
tag

Sziasztok, a heten elkezdtem nezni az ebookokat, mert a manga olvasas eleg draga bulinak igerkezik.
Olyan ebookot neztem ami nagyobb kijelzoju, van fogasa, el tudom forgatni ha a mamga ketoldalas.
Amiket talaltam az a Kindle Oasis es Kobo Libra 2. Az oasisnal amit olvastam, hogy 6 eve nem nyultak a modellhez es meg mindig micro usb-s. A libra 2 pedig azt irjak muanyag “gagyi” erzete van, de ott a belso tarhely es az usb-c is.
Ezek az olvasok szaunaban, gyogyfurdoben is jol mukodnek, kint nyaron a 40 fokban is (pl. Strandon)? Erdemes pl. libra 2-re beruhazni, van eselye annak, hogy jon a libra 3 ami tuti jobb lesz? Koszi a valaszt!

(#25048) Cs1csó válasza Lien (#25047) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt venném mangára: 10,3" SZÍNES kijelző: 194k HUF Onyx Note Air 3 C

(#25049) chaosmonger válasza Bozek (#25039) üzenetére


chaosmonger
tag

Calibrével mindenképp érdemes mókolni, én azokat a könyveket is belehajítom, amit nem kell konvertálni, mert az egyben egy könyvkatalógus is, látszanak a metaadatok, az export/import funkció hasznos lehet gépcserénél, nem alkönyvtárakból kell összevadászni a file-okat, keresni lehet benne stb.

(#25050) Vasti74 válasza fattyu (#25046) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Na látod: akkor gondolj a CGA - Hercules monitorokra, és máris nem fog zavarni az a kis margó akkor sem, ha 2 centis ;-)

Egyébként meg az egész csak kedv és hozzáállás kérdése: mert lehet "okosítható" könyvolvasót venni, meg lehet a könyveket átalakítani (állítólag, még nem próbáltam) , hogy kisebb legyen a margó.

De én pl. annyira be tudok feledkezni az olvasásba, hogy kb. semmi sem érdekel - ha egy könyv olvasása közben azon járna az eszem, hogy mekkora a margó, meg milyen gyakran kell lapoznom, akkor azonnal keresnék egy olyan könyvet, aminek az olvasása közben ilyenek szóba sem kerülnek ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.