Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) arcsin válasza fPApi (#17347) üzenetére


arcsin
senior tag

Jajj nemkő :P
Tényleg semmi rosszat nem mondtál komolyan. Az android nekem a hülyeségem, amit eltudok engedni csak nehezen. A nagy képernyő az páromnak lenne a kívánalma, de egyet tudok érteni vele a képregények javára. Akksi időbe a Nook Simple Touchon a 2-es droid nem zabálta az akksit túlzottan.

A 6-ost nem tudom megítélni.

Kijelzőt 1x kellett cseréljek a Nook-ban, mivel tud olyat hogy sok idő után becsíkozódik a kijelző a sok töltés következtében. Akksi csere sosem merült fel, de ha beszerezhető ép keretek között, kitudom cserélni ha tönkremegy,

(#17352) LittleBiG007 válasza arcsin (#17351) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

"Akksi időbe a Nook Simple Touchon a 2-es droid nem zabálta az akksit túlzottan."
Csak érdekesség: hosszabb utazásra még mindig a Nook ST Glowlight-omat szeretem vinni, mert biztosan nem kell töltenem egyszer sem. Mai napig is legalább másfélszer annyi olvasási időt produkál egy töltéssel, mint bármelyik másik olvasóm. (Van rajta egy CoolReader és egy AIReader olvasni, egy GoldenDict szótárazni, és egy wifi ftp és http szerver, hogy vezeték nélkül tudjak mindent rámásolni.)

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17353) arcsin válasza LittleBiG007 (#17352) üzenetére


arcsin
senior tag

Én rootoltam és simán Wireless ADB-vel linuxról ment a másolás mint az ágybacsinálás :C De elég menő hogy bírják ezek a kis gépek, csak nekem régóta vágyam egy jobb, képregényezős gépre, 2év fülrágás után belement a párom hogy vegyünk egyet felesbe. Kezd a 2.es nagyon elavulni, vágyom háttérvilágításra is.

Az AI readert nem ismerem, de egy apk-t /linket áttudnál dobni PM-ben hozzá? :U

[ Szerkesztve ]

(#17354) totasenior


totasenior
tag

Biztos, hogy - legalább is részben - off topic.
Ultimum refugiumként érdeklődöm: hol lehet hozzáférni magyar nyelvű képregényekhez?
A trviális megoldások:
- (e-könyvesbolt) nem igazán sikeresek, mivel az általam ismertek közül (dibook, e-könyv Magyarország, bookandwalk, diginook, Multimediaplaza) egyedül a legutóbbinál találtam ilyeneket (szegényes választékban - sajnos, Igaz, innen tudtam néhányat - főleg klasszikusokat - elfogadható áron vásárolni).
- az ugyancsak triviális torrentoldalak (ncore, Libra-net) sem nyujtanak (sokkal) többet (Rejtő, Asterix, Rahan - aki úgy gondolja, kövezzen meg virtuálisan).
Szívesen vásárolnék bármiféle klasszikust képregény feldolgozásban formátuma lehet pdf, jpg.
Gyermekkoromban a Fülesben jelentek meg ilyenek, a rajzolók közül is a klasszikusokat - Zórád, Korcsmáros, Fazekas stb. - preferálnám.
Ha valaki tudna ötlettel szolgálni, előre is köszönöm.

(#17355) fPApi válasza bwoay (#17350) üzenetére


fPApi
őstag

Nekem az üzemidő (napi vegyes, 1-3 óra olvasással) kb. 10-12 nap, ami bőven jó (persze csak nekem). Az androidot én is a nagyobb "szabadság" miatt választottam, hogy ne legyen gondom a formátumokkal, és eddig nem is volt soha semmi problémám. Tudom a "nem konvertálgatás" az én hülyeségem, de ez van, nekem megér ennyit a kényelem. De azt tudni kell, hogy a technológiából adódóan az érintés reagálás nem a mai okostelefonok szintjén van (még ennél a drágább modellnél sem), türelem kell hozzá, de kibírható.

[ Szerkesztve ]

(#17356) Apollyon válasza fPApi (#17355) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Konvertálgatni én sem szoktam, nekem van egy mappa a gépemen, amiben benne vannak a könyveim, a Calibre onnan tölti be. Aztán amikor csatlakoztatom a géphez az olvasót, és Calibre-ből rátöltöm a könyveket, automatikusan úgy másolja, hogy átrakja *kepub.epub -ba.

A kijelző lassúsága pár év múlva szerintem el fog múlni, már van olyan kijelző állítólag amin akár videót is lehet nézni, bár nem hiszem hogy egy könyvolvasónál erre nagy szükség lenne.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17357) bwoay válasza fPApi (#17355) üzenetére


bwoay
nagyúr

köszi! én egyelőre várom, hogy mikor futok bele valamilyen formátum parába, mert bár ilyen téren a pocketbook kiemelkedően jó, de biztosan vannak korlátai. amiket egyébként nem is nagyon feszegetek, legalábbis eddig nem volt rá szükség.
10-12 napos üzemidő egész jól hangzik, tök kíváncsi lennék, hogy mi a fő fogyasztó, mert itt biztosan nem a kijelző. meg gondolom vannak olyan energiagazdálkodási praktikák, amikkel nagyon le lehet vinni a fogyasztást, ha az a cél (kilőni a háttérben normál esetben futó appokat, ilyesmi), már amennyiben nincs rá igény, hogy fusson a messenger meg jöjjenek a facebook értesítések.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17358) hroberto válasza LittleBiG007 (#17352) üzenetére


hroberto
veterán

Nekem két Nook ST olvasóm volt, mindkettő idejekorán elhalálozott. De ameddig működtek, nem voltak rosszak. Akkuidőben sem. :B

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#17359) Dhampir válasza hroberto (#17358) üzenetére


Dhampir
félisten

Azóta újabb Nook típusok is vannak?

Még nem tájékozódtam erről, de most felmerült bennem.

(#17360) koncsik válasza Dhampir (#17359) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Májusban mutattak be egy új modellt - 200 USD

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#17361) bwoay válasza koncsik (#17360) üzenetére


bwoay
nagyúr

aszondja:
"and comes with a back-lit screen for nighttime reading"
front-lit

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17362) Dhampir válasza koncsik (#17360) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm! :R

(#17363) arcsin


arcsin
senior tag

Sajnos a Barnes & Noble-lel az a baj hogy nem szállítanak EU-ba már. Kivonultak amennyire csak lehetett. Amikor kérdeztem erről őket, a GDPR-ra hivatkoztak hogy ők nem bäszakodnak vele inkább hagyják a fenébe.

Plusz a Nook olvasók javára a lapozógombok . :U Őszintén most az AlReaderrel kellemesen új életre kelt a Simple Touch-o, beleszerettem. Majd jövőre visszatérünk az új reader témára, addig lehet megjárom Ámerikát és hozok haza a glólájt Pluszt :P

(#17364) errorcode06


errorcode06
őstag

Sziasztok!

Főként pdf, epub, mobi, néha azw3, prc, djvu, doc(x) olvasásra szeretnék, valamilyen (állítható) háttérvilágításos, 6-8" közötti olvasót. (Érintős vagy gombos teljesen mindegy).

Lehet ilyen készüléket kapni úgy 50k környéként? Természetesen hajlandó vagyok a kompromisszumokra, nem baj ha esetleg konvertálnom kell. Laptopot cserélném valami könnyebbre.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#17365) pjen válasza errorcode06 (#17364) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni,de a PDF el esetleg gondjaid lesznek,megoldható nagyrészt,csak macerás.Egy kindle pw 3 + calibre nálam megoldja.+ a PDF.

[ Szerkesztve ]

(#17366) errorcode06 válasza pjen (#17365) üzenetére


errorcode06
őstag

A macerás pontosan mit jelent? :) Gond lehet a megjelenítéssel? Nagy, színes képek nincsenek a pdf-ben, max képletek, ábrák.

(#17365) pjen : Az szuper :(

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#17367) pjen válasza errorcode06 (#17366) üzenetére


pjen
félisten

Ha képletek ábrák akkor maradj a tabnál.Legalábbis a PDF nél.

(#17368) jalos


jalos
csendes tag

Sziasztok!

Kb. 3 hónapja váltottam PW2-ről Inkpad3-ra (főleg a mérete és szinhőmérséklet miatt, olvasószemüveggel kényelmesebb a nagyobb). A képernyő része nekem kifogástalan, az olvasó is ok, csak kicsit lassú néha.
Most beütött az eddig is leggyengébbnek érzett részének a problémája: a Power Button beragadt, nem jön ki. Bekapcsolni csak úgy lehet ha töltőre rakom, akkor bekapcsol és minden ok.

Tapasztalta már ezt valaki?
Van rá valami otthoni megoldás vagy szervíz?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#17369) emptee


emptee
csendes tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy Alcor Myth LED e-book olvasó vásárlásán, PDF-eket szeretnék vele olvasni.

Többen említették, hogy lassú gép, de ez nem annyira zavarna. Inkább az érdekelne, hogy különböző PDF-ek hogyan mutatnak rajta akár csak szöveggel, akár ábrákkal vagy képekkel. Tudna valaki feltölteni néhány fotót pl. az alábbi dokumentumokból, hogy miként jelennek meg az eszközön?

http://www.jos.hu/down/0005/win2kser.pdf
http://www.jos.hu/down/0255/106-107.pdf
https://www.raspberrypi.org/magpi-issues/Projects_Book_v4.pdf

Találtam itt a topicban egy 2016-os hozzászólást, de az abban linkelt fotók sajnos már nem elérhetők.

Köszönöm a segítségeteket!

(#17370) tomazin válasza emptee (#17369) üzenetére


tomazin
veterán

Goodereader youtube videoi kozott nincs fent? Vagy ha rakeresel youtubeon a nevere? Szoktak rola videot csinalni hogy kezelik a pdfet.

(#17371) bwoay válasza tomazin (#17370) üzenetére


bwoay
nagyúr

goodereader nem nagyon tesztel Alcort :)

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17372) hampidampi válasza emptee (#17369) üzenetére


hampidampi
senior tag

Hát, ha egy kicsit visszaolvasol, látod, hogy ez hetente párszor előkerülő téma. A lényeg, hogy az e-könyv olvasók nagyon nem erre valók. Ilyen célra egy tablet sokkal jobb.

(#17373) bwoay válasza jalos (#17368) üzenetére


bwoay
nagyúr

még ha meg is tudnád oldani, akkor is érdemes felvenni a kapcsolatot a szervizzel, mivel egyrészt nem a te dolgod ezt megoldani, másrészt a probléma visszatérhet - szerintem ez bontás nélkül nem orvosolható szakszerűen és tartósan. ráadásul ahogy rákerestem, nem találtam a tiédhez hasonló esetet más (Pocketbook) típussal sem.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17374) emptee válasza tomazin (#17370) üzenetére


emptee
csendes tag

Köszi a tippet, de sajnos nincs, legalábbis én nem találtam, meg úgy egyáltalán Youtube-on sem.

(#17375) emptee válasza hampidampi (#17372) üzenetére


emptee
csendes tag

Visszaolvastam, de célzottan csak az Alcor Myth LED-del kapcsolatban, hogy ne kérdezzek korábban már megbeszélt dolgot. Így akadtam a 2016-os, már nem elérhető képfeltöltésekre is.

Az egész topicot azonban nem olvastam végig, hogy milyen problémák és kérdések merültek fel.

Engem viszont nem is az érdekel, hogy erre való-e vagy sem (mint írtam, nem zavarna a lassúsága), hanem hogy hogyan mutat egy említett PDF ezen a konkrét olvasón. Van tabletem is, de szándékosan nem azon akarok olvasgatni órákon át.

Valószínűleg keresek egy boltot, ahol van kipróbálható példány, megnézem rajta magam, aztán el tudom dönteni, hogy megfelel-e vagy sem.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#17376) hampidampi válasza emptee (#17375) üzenetére


hampidampi
senior tag

MediaMarktba érdemes benézni. Ott többfélét ki szoktak rakni. Régebben Alcorok is voltak, lehet most is vannak.

(#17377) kispori


kispori
csendes tag

Sziasztok!

Sose volt még ebook readerem, és szeretném az elsőből kihozni a maximumot ár-érték arányban. Hatalmas elvárásaim nincsenek, világítás legyen benne -elég sötét a szobám-, érintőképernyő is hasznos lenne. Nagyon szeretném a dolgot 30-35 körül megúszni, de még a 40 beleférhet ha sokkal jobban megérné. Olvastam összefoglalóban, hogy mindenképp kell hozzá tok, tudnátok azt is ajánlani? Magyar oldalról akarok rendelni mindent.
Kindle 10th generationt néztem, de sokan ajánlják a paperwhite 3at(2015-ösként is megéri megvenni?) Biztos nagyon jó márka, de kicsit visszaolvasva a fórumot pár panaszkodást láttam Pocketbookokról, ezért elbizonytalanodtam a választásban.
Előre is köszönöm a segítséget :)

(#17378) zseko válasza emptee (#17375) üzenetére


zseko
veterán

A válasz tömören: szarul.
Pontosabban szólva ugyanúgy mutat, mint bármi más megjelenítőn, szóval megnyitod egy phableten, telefonon, vagy 7-es tableten a pdf-et és meglátod. Csak - könyvtől függően - akár olvashatatlanul kis betűmérettel. Mivel 100% hogy bele kell nagyítani, a lassúsága hidd el, hogy zavarna (99%-ot adnék rá), ha gyorsabban olvasol mint egy általános második osztályos, akkor gyakorlatilag biztos :) Mivel a legtöbb 'pdf' pedig - legalábbis amikkel találkoztam, azoknak a 95%-a ilyen - gyakorlatilag csak egy elb.szott jpg összefűzve, a nagyítgatással és mozgatással csak még nyomorultabbá teszi a lassúságot.
Képet - szerintem - nincs értelme feltenni, mert azon pont semmi nem jön át a használatból, kinézetre meg, ahogy írtam, nem sok különbség van más eszközön nézve. Hiszen ez lenne a lényege a pdf-nek.

De nyugodtan próbáld ki, ha van rá lehetőséged, kíváncsi vagyok utána a véleményedre :)

Vettem ugyan Dummies könyveket pdf-ben, de gyorsan letettem az olvasásukról a PW3-on.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#17379) emptee válasza zseko (#17378) üzenetére


emptee
csendes tag

Köszi szépen. Azt hiszem, hogy meggyőztél. :)

Bár a kérdéses PDF-ek biztosan nem szkennelt oldalakból állnak, a töményebb oldalakon tényleg elég aprók lehetnek a betűk, hiába élesek is.

Azért ha lesz lehetőségem, kíváncsiságból megnézem egy boltban.

(#17380) zseko válasza emptee (#17379) üzenetére


zseko
veterán

Nos, csak birizgált azért, így hazaérve kipróbáltam az általad linkelt pdf-eket. Az első kettő fektetve használhatónak tűnik, a Raspberry Pi-s viszont eléggé macera. Betűméretet nem lehet állítani. Továbbra sem mondom, hogy szívesen olvasnák rajta így, az első kettő ugyan még mehetne, a harmadik (a Raspberry-s) viszont szerintem teljesen felejtős :)
Holnap csinálok róla videót, hogy azért csak lásd milyen, bár szerintem a betűméretet az sem adja igazán vissza.

HR24.hu

(#17381) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!

Villámkérdés. Az miért van szerintetek, hogy PocketBook Touch Lux 4 a mobi kiterjesztésű könyveket hibásan jeleníti meg, olyan értelemben, hogy a fejezetek főcímét, ami nagyobb vastag betűvel van szedve mint a többi szöveg, az összecsúszik. Nem tudom érthető -e? Nem nagy ügy, konvertálok egyet aztán kész, meg tudok élni is a problémával, csak kíváncsi lennék, miért csinálja.

(#17382) emptee válasza zseko (#17380) üzenetére


emptee
csendes tag

:)

Köszönöm, meg fogom nézni.

(#17383) totasenior válasza apszi (#17381) üzenetére


totasenior
tag

Szerintem azért, mert alapértelmezetten epub a kedvelt forma, az összes többit felismeri, és kezeli is, úgy, ahogy. Egyiket jobban, másikat kevésbé.
Nekem alapvetően az a véleményem, hogy - szélsőségesen kisarkítva - az a berendezés, ami "mindenre alkalmas", a legtöbb funkciót illetően minimum némi megalkuvással fogadható el a teljesítménye.

(#17384) Dhampir válasza arcsin (#17363) üzenetére


Dhampir
félisten

Angliában talán lesz megint?

(#17385) arcsin válasza Dhampir (#17384) üzenetére


arcsin
senior tag

Remélem :))

(#17386) hampidampi válasza totasenior (#17383) üzenetére


hampidampi
senior tag

(#17387) apszi válasza totasenior (#17383) üzenetére


apszi
őstag

Köszi. Akkor így használjuk. A véleményeddel pedig nem vagy egyedül :)

(#17388) Madycsa


Madycsa
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Nook Simple Touch ebook reader. Windows 10 esetében nem jelenik meg a meghajtók között, nem tudok rá könyvet másolni. Az eszközök/egyéb eszközök között ott van, de ezzel ki is merül a dolog. :( Hogyan lehetne megoldani, hogy Win10 alatt is működjön? (próbáltam drivert, frissítést keresni hozzá, de sajnos nem találtam)

(#17389) arcsin válasza Madycsa (#17388) üzenetére


arcsin
senior tag

Szia!

Nézd meg jó portba dugtad-e. Viccen kívül. Nekem a laptopomon pld van olyan USB csati ami csak tölt...adatátvitelre képtelen. :C

A Nook mit ír ki ha csatlakoztatod a géphez? Van sd kártya bent? :) Egyelőre ennyi kérdésem van csak.

Mutatóba, hogy nekem milyen driverrel mükőképes win10-en szintén.

(#17390) Madycsa válasza arcsin (#17389) üzenetére


Madycsa
tag

Szia!

Ezen a gépen (8540p) nincs olyan usb port, de mindegyik usb-ben kipróbáltam.

A Win ismeretlen usb eszközt írt ki még az elején. De nem is próbálta meg telepíteni.

A Nook, USB módot ír ki amikor rádugom. SD kártya nincs benne. Az általad használt drivert honnan lehetne letölteni? Win 10 pro egyébként az itthoni. (Ha számít esetleg valamit.)

(#17391) solaris7 válasza Madycsa (#17390) üzenetére


solaris7
tag

Ilyen problémám nekem is volt Pocketbookal.
Laptopomon. Legfrisseb build számú Win10 van ott szépen megjelenik az asztalin régebbi ott nem látja az olvasót

(#17392) Jarod1 válasza Madycsa (#17388) üzenetére


Jarod1
addikt

vagy pl a ebbokon van egy USB pc kapcsolat beállítás...

(#17393) Madycsa válasza solaris7 (#17391) üzenetére


Madycsa
tag

Felraktam a párom gépére (2570p) a legújabb Win10-et. (July 26, 2019—KB4505903 (OS Build 18362.267)

Rögtön felismerte a Nookot. :U :W (Mondjuk ez driverekkel felturbózott változat. Nem tudom ez befolyásolja e.)

[ Szerkesztve ]

(#17394) solaris7 válasza Madycsa (#17393) üzenetére


solaris7
tag

Én is driverest telepitettem a laposra

(#17395) Dhampir válasza arcsin (#17389) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem kapcsolható ki a BIOS-ban a töltés?

(#17396) arcsin válasza Dhampir (#17395) üzenetére


arcsin
senior tag

Az a baj hogy a laptop jobboldalán 1 USB van, a balon meg 2.
Pld munkahelyen ideiglenesen (örökkévalóságig) olyan asztalnál ülök ahol a laptop csak az asztalom fal melletti részén fér el. Nem tudok a jobboldali,, adatos és töltős NORMÁLIS USB portokhoz hozzáférni csak úgy. A jobboldalon csak tölt az USB egyetlen port. Tehát ha felszeretnék tenni könyveket, telefonon macerálni adb-n mert úgy jön ki a lépés. akkor ölbe kell vennem és a baloldali portok egyikébe dugni.

(#17397) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Felmerült még egy kérdés a Pocketbook tuch lux 4-emmel kapcsolatban. Kipróbáltam, mennyire merül ha nem kapcsolom ki, csak alvó módba tezsem. Ezt a tok becsukásával érem el. 50%-ról fél nap alatt úgy lemerült mint a pinty. Wifi nincs bekapcsolva. Akksi elvileg rendben, kb fél éves a ketyere. Ez ilyen, tehát ki kell kapcsolni, vagy valami bezavar a képbe amiről nem tudok? (tudok élni a jelenséggel, csak hajt a kíváncsiság) :)

(#17398) Jarod1 válasza apszi (#17397) üzenetére


Jarod1
addikt

pont nálam is van egy ilyen. bár ez első verzió de ugyan ez a helyzet, hibás az elektronika..

(#17399) Dhampir válasza arcsin (#17396) üzenetére


Dhampir
félisten

Érdemes lehet, egy porthosszabbítót vagy olyan portbővítőt beszerezni, ami hosszabb kábelt biztosít és megsokszorozza a portok számát.

(#17400) pjen válasza arcsin (#17396) üzenetére


pjen
félisten

USB hub,esetleg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.