Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16802) brugo


brugo
aktív tag

Már 1 hete megjött a : PoketBook InkPad 3 .
Észrevételek : - 90% a szoftvernek parasztvakitás amit soha nem használok csak nehézkesé teszi a müködést van úgy, hogy elfehéredik a képernyő és kell várjak amig betöltödik egy oldal ( mindez 2 magos procival) az is megtörtént hogy ilyenkor a betüméret is megváltozik. A könyv amit megvettem EPUB formátumu lehet, hogy ez nem a legjobb ? A kép minösége lehet hogy jó nincs összehasonlitási alapom mert ez az első ilyen készülékem
Mindenesetre inkább az alapfunkciók hibátlan müködésére tennék a hangsúlyt a sok felesleges szar helyett.
Ajáljatok 1 jó tokot.

(#16803) Skynet258 válasza brugo (#16802) üzenetére


Skynet258
veterán

Ilyenekbe én nem futottam bele, minden működik ahogy kell, betű is csak akkor változik ha én akarom. :K A gyári tokok szerintem kiválóak rá.

https://geekpulse.hu

(#16804) fattyu válasza brugo (#16802) üzenetére


fattyu
veterán

Gariztasd le. Nekem sincs semmi ilyen problémám.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16805) farkas-j válasza brugo (#16802) üzenetére


farkas-j
őstag

Nálunk sincs semmi probléma vele! MéA sebességével is elégedettek vagyunk összehasonlításkét a MM-ban tesztelt kiállított 6"-os darabokhoz képest.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16806) Dhampir válasza brugo (#16802) üzenetére


Dhampir
félisten

Szoftvert frissíts, ha nem a legújabb fut rajta.

(#16807) Duda13 válasza szirupka (#16799) üzenetére


Duda13
csendes tag

Köszönöm.

(#16808) brugo válasza Dhampir (#16806) üzenetére


brugo
aktív tag

Attol félek.

Most az mérgesit ,hogy 1 hétre rá hogy megrendeltem elég jól lement az ára .

[ Szerkesztve ]

(#16809) Jenne válasza brugo (#16808) üzenetére


Jenne
senior tag

Hol ment le az ára? Érdekelne.
Köszi előre is. :R

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#16810) brugo válasza Jenne (#16809) üzenetére


brugo
aktív tag

edigital.hu

(#16811) Dopler


Dopler
újonc

sziasztok!

lehet, hogy hülye a kérdés, de azért felteszem.
ebook szerkesztésnél, hogy lehet azt elérni, hogy minden oldalon ugyanannyi sor legyen? engem valamiért baromira zavar, ha bizonyos oldalaknak pl csak a 3/4-e van teleírva, aztán megint az egész oldal stb...

(#16812) hampidampi válasza Dopler (#16811) üzenetére


hampidampi
senior tag

Az attól függ, mit értesz e-book szerkesztés alatt. Túl nagy téma ez ahhoz hogy egyszerűen válaszolni lehessen.
Ökölszabály: kerüld a pdf-et mint forrást, ha nem tetszik a letöltött könyv, keress más forrást/formátumot. Ennél mélyebben belemenni már külön "szakma".

(#16813) pjen válasza Dopler (#16811) üzenetére


pjen
félisten

Ez a papír könyveknél is így van.

(#16814) farkas-j


farkas-j
őstag

Most futottam bele egy olyan pdf könyvbe, amit sem a Calibre, sem másik 4 webes online konverter nem tudott használható epub vagy mobi formátumra átkonvertálni. Az biztos, hogy nem képként van benne a szöveg, mert a sorok, szövegek kijelölhetők. Ekkor ugrott be, hogy nekem fent van a gépen az ABBYY Finereader 8. Ezzel beolvastattam a 430 oldalas pdf-et. Kb. 10-12 perc múlva már rtf-ben volt a könyv amiből a Calibre már normális epub-ot tudott csinálni.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16815) Dopler válasza hampidampi (#16812) üzenetére


Dopler
újonc

Bocs, lehet hogy rosszul fogalmaztam, megpróbálom újra.

Szóval van egy csomó olyan e-bookom (főleg epub) ahol a sorok nem minden esetben töltik ki az egész oldalt. Tehát az egyik oldalnak csak a 3/4-e van teleírva, aztán jön egy teli oldal, majd egy olyan, aminek csak a 2/3-án van szöveg stb... és közben nincs fejezetváltás, vagy új bekezdés, ami indokolhatná, hogy a tartalom a következő oldalon folytatódjon, mert folytonos a szöveg.

Olyan is előfordult már, hogy a fejezet utolsó két sora a következő oldalon folytatódott, miközben az előzőn is simán elfért volna. kb, mintha egy csomó értelmetlen enter le lett volna üttve, ami miatt az utolsó két sor a következő oldalra került.

[ Szerkesztve ]

(#16816) borix


borix
őstag

Üdv.
Pdf (anyagok kép formátum) olvasásra vannak megfizethető árú e-book 9-10 colos olvasók?
A 7.8 kicsinek találom hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#16817) pjen válasza borix (#16816) üzenetére


pjen
félisten

Tablet.

(#16818) Apollyon válasza borix (#16816) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Arra a célra amihez keresel, nincs e-book olvasó. Ha mégis veszel valamit, csalódás lesz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16819) borix


borix
őstag

Köszönöm.

(#16820) DasBoot válasza borix (#16816) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét, borix! Évek óta használok egy Onyx Boox M96-ot. Nekem igencsak bevált, igaz az ára is ,agas. Üdv.: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#16821) lalszi


lalszi
aktív tag

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy a PB LUX 4 olvasót csak a gombokkal lehet lapozni, vagy az érintőképernyő egy bizonyos helyen történő megnyomásával is.

Köszönöm a segítséget.

(#16822) fattyu válasza lalszi (#16821) üzenetére


fattyu
veterán

ami érintős azzal mind lehet lapozni. pb menükben valemennyire testreszabható hogy melyik terület mi legyen.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16823) borix válasza DasBoot (#16820) üzenetére


borix
őstag

Már nem nagyon lehet ilyet venni még használtakat sem nagyon látok.

(#16824) DasBoot válasza borix (#16823) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Tudom, sajnos. Párszor itt tettem fel kérdéseket vele kapcsolatban, de vagy nem kaptam érdemleges választ, vagy nem is méltattak rá!

[ Szerkesztve ]

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#16825) Bendegúz98


Bendegúz98
senior tag

Sziasztok. Pocketbook touchlux 4 mediaban 35990. Volt olcsobb?Erdemes varni ra?Vagy veheto ezen az aron? Koszonom

(#16826) LittleBiG007 válasza Bendegúz98 (#16825) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Szerintem veheted, nem szokott ennél olcsóbb lenni sehol.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16827) Regirck


Regirck
senior tag

Sziasztok!

Régóta szemezgetek az e-book olvasókkal és lassan szeretnék vásárolni egyet, de mielőtt ezt tenném szeretném a véleményeteket kérni (hiszen az itt lévő tagok mindegyike jobban jártas ebbe a világba, mint én).

Nagyon sok könyvem van .pdf formátumban leginkább informatika/programozás és ezeket előszeretettel forgatom, de nem a legkényelmesebb notebook-ról ezt a szenvedélyt űzni ezért is szeretnék a közeljövőben beszerezni egy ilyen gépet. Valamint utazás során is hasznát szeretném venném más jellegű könyvek olvasásával.

Amit fontosnak tartanék, hogy legyen benne szótár. Lévén, hogy a legtöbb könyv angol nyelvű (informatika területén), így ha nem jut eszembe egy-egy szó akkor ne kelljen telefonon megnéznem a jelentését.

Legtöbb könyvem .pdf formátumú, így olyasmi e-book-ot keresnék ami ezt lekezeli, vagy ha jól tudom akkor feltöltésnél úgy is átkonvertálja a maga formátumává. Valamint akkad pár könyv amibe ábrák is vannak, de gondolom ezt nem ezen az eszközön fogom kielemezni, de a lehetőségekhez mérten szépen jelenítse meg.

Ebbe a világba most lépnék be, így első körben egy belépő szintű kis gépre gondoltam. Azaz a lényeg, hogy lehetőségekhez képest ne legyen túl drága. Aztán ha megtetszik akkor úgy is idővel jöhet majd egy komolyabb.

Szóval melyik fajta e-book olvasót ajánlanátok?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#16828) pjen válasza Regirck (#16827) üzenetére


pjen
félisten

Egyiket se.Egy jó tabletet vegyél.Meglehet oldani a PDF et e book on,de néhézkes,lassú.Vagy valami nagyot kell venni egy vagyonért.

(#16829) Regirck válasza pjen (#16828) üzenetére


Regirck
senior tag

És a pft-et nem lehet átkonvertálni olyan formátumra amit már szeret az e-book? Gondolom van ilyenekre külön software...

(#16830) pjen válasza Regirck (#16829) üzenetére


pjen
félisten

Van,de mire normálisan átkonvertálod,meg is útálod.Ráadásul elég sok PDF nem szöveg hanem kép.Tehát a szöveges oldal is egy kép.Át kell futtatni egy karakter felismerő progin stb.

(#16831) farkas-j válasza Regirck (#16829) üzenetére


farkas-j
őstag

Lehet konvertálni, de pl. a Calibre vagy egyéb pl. online konvertálók nem mindig tudják hibamentesen átkonvertálni a PDF-et ebook által korrektül kezelt formátumra. Nekem még az ABBYY Finereader OCR programmal sikerült a legkorrektebbül átalakítani PDF-et EPUB vagy MOBI formátumra. (Két lépésben. ABBYY 8-al RTF-re, majd az RTF-et Calibre-vel EPUB-ra.) Sajnos lehetnek olyan - főleg szakmai és sok ábrával rendelkező PDF-ek - amikkel az ABBYY sem boldogul hibamentesen.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16832) Florens02


Florens02
kezdő

Sziasztok!
InkBook Prime HD-val kapcsolatban van valakinek tapasztalata? A neten alig van róla információ.

(#16833) totasenior válasza Florens02 (#16832) üzenetére


totasenior
tag

Szia!
Egy wrocławi lengyel cég (Arta Tech) állítása szerint saját tervezésű, programozású berendezés, ami természetesen Kínában készül - mint szinte minden más a világon. Számos más termékük is van, a kérdezett Prime-on kívül vannak újabbak is.
Elsősorban Lengyelországban, Legimi kölcsönzés keretében Németországban és újabban Franciaországban férhetők hozzá, hogy milyen sikerrel, az már más kérdés.
Mértékadó (e-book olvasók tekintetében) lengyel bloggerek (Robert Drózd - Świat czytników; Cyfranek) szerint számos kívánnivalót hagynak termékeik maguk után. Elsősorban instabilak, régi android fut rajtuk, amely ráadásul nem is optimalizált, ezért energiafelhasználásuk közel tablet-szerű - na jó, valamivel jobb, de nem haladja meg az egy hetet, inkább kevesebb.
Az eKsiążki.org szintén lengyel oldalon a felhasználók sem dicsérik, elkerülendőnek mondják.

(#16834) Regirck válasza farkas-j (#16831) üzenetére


Regirck
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

Akkor leegyszerűsítem a kérdést és lehet teszek egy próbát. Szóval melyik belépőszintű e-book olvasó ajánlott ami támogatja a szótárat?

[ Szerkesztve ]

(#16835) Veratrum válasza totasenior (#16833) üzenetére


Veratrum
csendes tag

-

[ Szerkesztve ]

(#16836) Florens02 válasza totasenior (#16833) üzenetére


Florens02
kezdő

Köszönöm a választ!
Azért keltette fel az érdeklődésemet, mert használtan láttam, kitűnő állapotban, 26990 Ft-ért, és a 300 PPI-s kijelző, az állítható színhőmérséklet, az Android szabadsága első olvasásra vonzónak tűnt... de a stabilitással, gyorsasággal és akkuidővel nekem is voltak aggályaim.
Akkor, úgy tűnik, felejtős...

(#16837) totasenior válasza Florens02 (#16836) üzenetére


totasenior
tag

Hasonló paraméterekkel, de megbízhatót ajánlanék, az én preferenciáim szerint ez a Pocketbook Touch HD 3 lenne.
Igaz, az ára újonnan 51.800-tól kezdődik.

(#16838) farkas-j válasza totasenior (#16837) üzenetére


farkas-j
őstag

Ha még belefér a költségkeretedbe, akkor nézd meg a 7,8"-os PocketBook InkPad 3-at. Az Alza-nál egészen jó áron kapható, igaz most úgy látom nem jár hozzá ajándék tok.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16839) Skynet258 válasza farkas-j (#16838) üzenetére


Skynet258
veterán

Múltkor se járt csak a címben... ;]

https://geekpulse.hu

(#16840) totasenior válasza Skynet258 (#16839) üzenetére


totasenior
tag

A közelmúltban én is ilyet rendeltem, (magyarán tokkal) de anélkül érkezett.
Természetesen megreklamáltam, ha jól emlékszem két napon belül pozitívan elbírálták, és küldték a tokot.

[ Szerkesztve ]

(#16841) Skynet258 válasza totasenior (#16840) üzenetére


Skynet258
veterán

Én átvételkor jeleztem, pénz vissza, pár nap múlva felkerült bontottként 8k-val olcsóbban, elmentem megvettem. Nekem jó ha nekik jó... :D

https://geekpulse.hu

(#16842) farkas-j válasza Skynet258 (#16839) üzenetére


farkas-j
őstag

Érdekes, mert én minden plusz igény és reklamáció mentesen megkaptam hozzá a tokot.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16843) Tonoic


Tonoic
tag

Sziasztok, barátnőmnek van egy Icarus illumina e654bk egyik nap teljesen lemerült, estére feltette tölteni reggel már nem tudta bekapcsolni, annyit csinál hogy töltést veszi icarus logo alatt a pöttyök jelzik hogy tölt. Viszont ha lehúzom a töltőről folytatja a jelzést, ki be kapcsolásnál is csak ezt csinálja. Valaki esetleg találkozott hasonló problémával? Nincs semmi ötletem se mert a gép nem ismeri fel. Recovery modban próbáltam 2 programot .
ROM Dumper Toolt
RKVatchTool

de egyik látja hogy "valami" rá van dugva a másik semmit sem.

Ötlet ? :O :O

Nope.

(#16844) Whynot? válasza Tonoic (#16843) üzenetére


Whynot?
aktív tag

Sziasztok! Első olvasó vásárlás előtt vagyok és lenne egy nagyon fontos szempont a kiválasztásnál. Olyan olvasót keresek, amin olyan szoftver van, ami létezik IOS-re és szinkronizál felhőbe. Nappal a céges iPadről is szeretném folytatni az olvasást üres percekben és nem akarom mindig keresgélni, hogy hol is tartottam. Este pedig zavartalanul ott szeretném folytatni, ahol az iPadet letettem. Létezik ilyesmi?

(#16845) Zozo0525 válasza Whynot? (#16844) üzenetére


Zozo0525
őstag

Szerintem a kindle ilyen, ott van kindle app androidra, de várd meg a rutinos userek válaszát :-)

(#16846) koncsik válasza Whynot? (#16844) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Kindle :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#16847) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

Minap olvastam, hogy hamarosan megkezdődik a Kindle Voyage 2 tömeggyártása. Ami viszont el is veszi azonnal a hírrel járó örömöt az az, hogy a Paperwhite 4 kijelzőjét fogja megkapni. Úgyhogy kedves Voyage tulajdonosok, jobban teszitek, ha megbecsülitek az olvasótokat, mert ki tudja, mikor készül még egy ilyen nagyszerű kontrasztú kijelző.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16848) Bendegúz98


Bendegúz98
senior tag

Sziasztok, megjott a pocketbook touch lux4-em. Segitseg kellene. Az rendben van, hogy mikor egy teleirt lap utan egy felig telelevo van, akkor halvanyan latszik az elozo lap sorai is? Remelem ertheto voltam. Allithato esetleg valami valahol, vagy kuldhetem vissza? Koszonom

(#16849) Florens02 válasza Bendegúz98 (#16848) üzenetére


Florens02
kezdő

Szia! Igen, ez normális, az e-ink működéséből következik. A beállításoknál meg lehet adni, hány lapozás után végezzen teljes kijelzőfrissítést, ekkor az előző oldal nyomai eltűnnek. Ha nem végez teljes frissítést, gyorsabb a lapozás, de ennek az ára a kis "szellemkép".

(#16850) Florens02


Florens02
kezdő

Sziasztok!

Én most egy Pocketbook Touch HD2 és HD3 között próbálok dönteni. Sok tesztet végigolvastam, de maradt bennem néhány kétség.
Árban a különbség már nem sok. A HD2 ára stabilizálódott 50 ezer körül , a HD3 ára is lement 52 ezer környékére. Gyakorlatilag egy árban vannak.
A HD3 vízhatlan, és valamivel kisebb, könnyebb, de ezek nem fontos szempontok számomra.
A HD3-ban nincs SD kártyahely, de ennek ellensúlyozására 16 GB a háttértár. Bőven elég. Így ez sem érv egyik mellett/ellen sem.
Mindkettő 300 PPI-s Carta, színhőmérséklet-állítás lehetőségével.

A sarkalatos kérdés számomra a kijelző, a kellemes, kontrasztos, papírszerű megjelenés. A HD2 infra érintővel rendelkezik, így kevesebb réteg van az e-ink felett, míg a HD3 (és az Inkpad 3) kapacitív. Egyik német teszten írták, hogy valószínűleg a plusz réteg miatt kicsit szürkébb. Ehhez hozzájön még a vízzáró réteg is (bár nem tudom, ez ront-e valamit a kontraszton, illetve ez külön réteget jelent-e).

Szóval, a nagy kérdés: a kijelző minősége szempontjából mi érné meg jobban: az infra érintős HD2 egy (állítólag) árnyalattal jobb kontraszttal, vagy a HD3 kapacitív plusz réteggel?
Volt valakinek tapasztalata mindkettővel?
És úgy általában, az infrás érintőkijelző mennyivel másabb/rosszabb, mint a kapacitív?

Köszönöm előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.