Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) pjen válasza Chris.G (#16750) üzenetére


pjen
félisten

Akkor ne csodáld.Próbáld tableten elolvasni.

(#16752) Bumburnyák válasza Chris.G (#16748) üzenetére


Bumburnyák
csendes újonc

https://calibre-ebook.com/

Letölt, telepít, könyvön egér jobb-gomb, társítás - The main calibre, konvertálás gombóc megnyom, kimeneti formátum beállítása /Azw3, esetleg mobi, prc/, le-okéz és kész.
A pdf-et is tudnám ám hosszan, szenvedélyesen dicsérni:)

(#16753) Burt1793


Burt1793
veterán

Sziasztok!

7,8"-os e-book-ot keresek, ez a pocketbook inkpad 3 jött eddig velem szembe. A szótára ismeri a magyar nyelvet is?
A telefonos/tabletes e-book olvasó programokkal összehasonlítva szerintetek mennyi az a heti olvasási idő, ami felett már érdemes e-book-ot venni?

Köszi a válaszokat.

(#16754) Skynet258


Skynet258
veterán

Kipróbáltam a pdf olvasást is az Inkpad 3-on, a PC World kategória necces de végül is használható ha jó a szemed, ellenben ma jól jött az alaplapom manual-ját nézegetni rajta, na arra kiváló. :D

https://geekpulse.hu

(#16755) Menotti válasza Burt1793 (#16753) üzenetére


Menotti
aktív tag

Én Kobo Aura One után egy ilyennel próbálkozom

Heti 3-4 óra olvasásnál már érdemes elgondolkozni egy jó olvasón.Mondom ezt úgy,hogy szemüveges vagyok,nagyon vigyázok a jó szememre.

[ Szerkesztve ]

(#16756) Menotti válasza €uro (#16740) üzenetére


Menotti
aktív tag

Itt megtalálod a legfrissebb szoftvert.

Ha bekapcsolva hagyod a wifit ,nem jelez egy idő után,hogy van friss?

(#16757) €uro válasza Menotti (#16756) üzenetére


€uro
őstag

Köszönöm. Közben én is megtaláltam az oldalt és már fel is telepítettem a legfrissebb verziót.

Jelzett az olvasó, de letöltési hiba miatt nem tudta frissíteni magát wifi-n keresztül.

(#16758) Burt1793 válasza Menotti (#16755) üzenetére


Burt1793
veterán

Köszi a választ. Hogy érted azt, hogy a Kobo után, ez már fejlettebb nála, vagy csak olcsóbb?

(#16759) zebede válasza Menotti (#16755) üzenetére


zebede
őstag

Hello!
Én is töröm a fejem egy ilyen olvasó rendelésén.
Írhatnál pár mondatot a benyomásaidról. :R
Mennyit bír a Likebook Mars akksija?

[ Szerkesztve ]

(#16760) Bumburnyák válasza Burt1793 (#16753) üzenetére


Bumburnyák
csendes újonc

Volt már ilyen olvasód? Biztos kell a 8 colos? Nem sok előnye van a 6 coloshoz képest, talán egy kicsit kevesebbet kell lapozni, cserébe nehezebb /egy letehetetlen könyvnél, hajnali fél négykor sokat számít ám az a plusz 5dkg/, jóval drágább és a nagyobb kijelző csak sérülékenyebb.

(#16761) Burt1793 válasza Bumburnyák (#16760) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem volt, igazából azért néztem a 8 colosat, mert azon már lehet A4-es pdf-et olvasni, ha nem 11-es betűméret és szimpla sorköz jellemzi (tehát egyetemi jegyzeteket). Ha erre nincs szükség és egy jól működő szótárral rendelkező 6 colosat választanék, melyiket ajánlanátok?

(#16762) Bumburnyák válasza Burt1793 (#16761) üzenetére


Bumburnyák
csendes újonc

Ezeken szótár is van:)? Én csak könyveket olvasok rajta, tartok tőle ez meghaladja szerény képességeimet

(#16763) zseko válasza Bumburnyák (#16762) üzenetére


zseko
veterán

Nekem PW3 van, azon alapból rajta van két (igaz angol-angol) Oxford szótár, és sok másikat lehet letölteni - magyart mondjuk pont nem, de azt még anno valaki megcsinálta, így van hozzá az is. Meg Magyar Értelmező Kéziszótár is. Így olvasok rajta én is angol könyvet :)
Plusz van online 'Translate', pár nyelvvel (nem is értem miért nem teszik bele a Bing fordítót vagy a Google Translate-et), és Wikipédiára is 'felszalad' a kijelölt szónál.

HR24.hu

(#16764) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Üdv urak!
Asszony kitalálta hogy szeretne egy olvasót, tudnátok ajánlani típust mit érdemes, honnan?
20k környékén megugorható esetleg a történet?

előre is köszi mindenkinek!
:R

-= No way back from Here =-

(#16765) hampidampi válasza [lAyCsI] (#16764) üzenetére


hampidampi
senior tag

Kindle - Kobo - Pocketbook márkákkal nem lőhetsz mellé.
20k körül max. használtan. Egy normális olvasó 35-40k-nál kezdődik. Akciósan lehet 30k körül is kifogni.

(#16766) [lAyCsI] válasza hampidampi (#16765) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

köszönöm! :)

-= No way back from Here =-

(#16767) Menotti válasza zebede (#16759) üzenetére


Menotti
aktív tag

Még a Kobon be kell fejeznem egy könyvet:-)…
Utána beköltözök a marsra,ha azon is kiolvastam igérem írok...

(#16768) Menotti válasza Burt1793 (#16758) üzenetére


Menotti
aktív tag

Más...Ezen egy komplett Android 6.0.1 van. Szélesebb a lehetőségek tárháza Pl:play , gmail, időjárás, több típusú könyvolvasó. Árban kb. ugyanott van

(#16769) Burt1793 válasza Menotti (#16768) üzenetére


Burt1793
veterán

és sebességben milyen az kobo aura one után?

(#16770) Menotti válasza Burt1793 (#16769) üzenetére


Menotti
aktív tag

A boot (az android miatt) lassabb,de a lapozás ,görgetés,meg a kép megjelenítése lényegesen fürgébb.

[ Szerkesztve ]

(#16771) [lAyCsI] válasza [lAyCsI] (#16764) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Még annyi, hogy mire érdemes figyelni a típusválasztásnál?
Olvastam pár sorral feljebb hogy pl. háttérvilágítás ajánlott... stb

-= No way back from Here =-

(#16772) pjen válasza [lAyCsI] (#16771) üzenetére


pjen
félisten

Háttér világítás fontos,és nem csak sötétben.Amúgy ki mit ismer,szeret.Én kindle párti vagyok,eddig nem volt semmi gond.

(#16773) hampidampi válasza [lAyCsI] (#16771) üzenetére


hampidampi
senior tag

Jó minőségű tokot (ha lehet, típusspecifikusat) mindenféleképp érdemes még beszerezni. A kijelző ugyanis meglehetősen törékeny.
Viszont ha képernyő fóliát adnak/ajánlanak, azt ne használd. A karcolódás nem jellemző, a láthatóságot viszont rontja.
Igen, a világítás "kötelező", minden más viszont egyéni ízlés és pénztárca kérdése.

(#16774) [lAyCsI] válasza hampidampi (#16773) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

köszi urak még 1x!

-= No way back from Here =-

(#16775) Big M


Big M
tag

Sziasztok!
Meglepném magam egy ebook-kal, az első készülékem lenne. Maximum 30 ezret szeretnék rászánni, annyit tudok, hogy állítható háttér világítás jó ha van.
Jól gondolom, hogy a tárhely mindegy, mert pár mega egy könyv, és úgyse olvasok 500-at egyszerre?
Érintőképernyő mennyire szükséges? Wifi szükséges e, ha úgyis kábelen töltöm át a file-okaT?
Érdemes aliexpressen szétnézni, vagy vegyem meg hazai webshopban?
Köszönöm!

(#16776) Bumburnyák válasza Big M (#16775) üzenetére


Bumburnyák
csendes újonc

Én egy Windows palm-on kezdtem olvasni vagy 20 éve, higgy nekem ne spórolj rajta:) /amúgy sem tudsz sokat/! Egy ilyen kacatot 3-5 évig használsz, tegyél a keretre még 15-öt és vegyél bátran Kobo Clara-t, Kindle-t, jövő ilyenkor hálás leszel érte:).

(#16777) Pandora88 válasza Big M (#16775) üzenetére


Pandora88
újonc

Szia!
Szerintem nem létszükséglet az érintőképernyő, de praktikus. A mostani készülékem érintőképernyős, az előző nem volt az, és összehasonlítva a kettőt, az érintős jobb. Azt gondold végig, hogy az érintőképernyő mellé szükséged van-e fizikai gombokra is. Én személy szerint frászt kapnék, ha csak érintős lenne. A Media Marktban szoktak kint lenni kiállítási darabok, a héten az Árkádban láttam sok típust, érdemes őket kézbe fogni.
A memória annyira nem fontos, inkább a kijelző és a készülék méretét nézd meg. Nekem személy szerint a minél kisebb és vékonyabb volt a cél.

(#16778) brugo


brugo
aktív tag

E kettő közül melyiket vegyem :
1. Kobo Aura ONE 7,8"
2. Pooket Book InkPad 3 7,8"

(#16779) hampidampi válasza brugo (#16778) üzenetére


hampidampi
senior tag

Amelyik az igényeidnek jobban megfelel.

(#16780) brugo válasza hampidampi (#16779) üzenetére


brugo
aktív tag

Annyira "videki"vagyok,hogy elobe nem tudom megbamulni csak a nettes rendeles all modomba,ezert vagyok a Ti segitsegetekre utalva. A legfontosabb a kepminoseg lenne mert sokat olvasok ,idos es szemuveges vagyok.

(#16781) fattyu válasza brugo (#16780) üzenetére


fattyu
veterán

NEKEM.
nagyon szeretném hangsúlyozni hogy privát vélemény.

jobban tetszett az inkpad képe. és kontrasztja. és kezelése. és menüje. egymás mellett tapizva.

de mindenkinek más a jó és a kézreálló és a kellemes.

alapvetően hibázni eme kettővel nem tudsz. aura one nagyon népszerű nagyra tartott sokak által szeretett olvasó.
az inkpad pedig arra amire nekem kellett és amiket én preferálok még jobb is.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16782) Ébri válasza brugo (#16780) üzenetére


Ébri
senior tag

Látok rá esélyt, hogy a képernyők gyártási szórása nagyobb, mint az esetleges minőségi különbségek a két típus között. Nekem Kobo Aura HD-m van, a vízusom 0,25 (szemüveggel), szóval a látásom messze nem a jó kategória, de vígan tudok olvasni rajta, a fent említett két készülék újabb, a kijelzőjük jobb.

Tényleg jogos, youtube-on van egy csomó videó, ahol tesztelik a gépeket, látod a szoftverek miben térnek el, nekem a kobo szimpibb, de lényegileg csak a fontvastagítás képessége miatt (meg pár egyéb apróság), szóval nem lényegi az eltérés.

Ha gombokkal akarsz lapozni, akkor PB (én azon is a képernyőre csapva lapoznék, már újságot is így akarok :) ).

Szóval szerintem jól válaszoltak. (S tényleg a gyártási szórás típuson belül simán okozhat nagyobb különbséget, mint a két típus közötti, s ha nem találod jónak, van 14 napodvisszaküldeni. Már ha Mo-n vetted.)

(#16783) abridabri


abridabri
veterán

Vennek egy ebook olvasot ,eddig telefonon olvastam ,de ugy erzem ideje szintet lepni.

Max 30k
6" kijelzo
tudjam olvasni koromsotet szobaban is (van ilyen eink egyaltalan ? -telefonnal nem volt problema a hattervilagitas miatt )
ebookok altalaban epub /pdf formatumban elerhetoek a "viragboltban" ,de atkonvertalni sem nagy dolog ,ha epp nem tamogatja adott olvaso a formatumot.
Tudtok valamit ajanlani ennyiert ,vagy maradjak a telefonnal ?
:R

(#16784) pjen válasza abridabri (#16783) üzenetére


pjen
félisten

A PDF formátummal gondjaid lesznek,olvasó nem szereti.Világítós olvasó sok féle van.

(#16785) abridabri válasza pjen (#16784) üzenetére


abridabri
veterán

PDF nem gond , van kismillo pdf to akarmi konvertalo. Ja es meg annyi jutott eszembe ,hogy Magyar webshopbol beszerezheto legyen.
Vilagitos olvaso alatt LCD panelesre gondolsz ? Azok feltetelezem ugyanugy rongaljak/farasztjak a szemet mint a telefonok, tehat akkor vegulis penzkidobas. E-ink nem mukodik sotetben ?

[ Szerkesztve ]

(#16786) tt124307


tt124307
tag

Bejelzett az árfigyelőm, PB olvasók most az MM-ben elég baráti áron kaphatók. Többször volt szó az utóbbi időben InkPad3-ról, kezd az is befigyelni a lélektani határ alá.

(#16787) pjen válasza abridabri (#16785) üzenetére


pjen
félisten

Világítós e ink re gondolok,pl Kindle PW sorozat.pdf to akarmi tulnyomórészt csak a szívás van vele e ink kijelzőn-Viszont a szemet abszolút nem bántja,olyan mintha papír könyvet olvasnál.

(#16788) abridabri válasza pjen (#16787) üzenetére


abridabri
veterán

Uh kindle paper szeria 50k, en inkabb a felet koltenem :(

(#16789) pjen válasza abridabri (#16788) üzenetére


pjen
félisten

Itt az aprón van 35K körül zsír uj PW4.Én vettem itt már vagy ötöt,egy se romlott el.

(#16790) LittleBiG007 válasza tt124307 (#16786) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Fekete már nincs is, csak barna. Tényleg nagyon megéri.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16791) Ébri válasza LittleBiG007 (#16790) üzenetére


Ébri
senior tag

Dejó! Már majdnem elcsábultam. :)

(#16792) zseko válasza Ébri (#16782) üzenetére


zseko
veterán

"Ha gombokkal akarsz lapozni, akkor PB (én azon is a képernyőre csapva lapoznék, már újságot is így akarok :) )."

Múltkor már sikerült nekem is eljátszani párszor, amikor rendes könyvet olvastam :D
De a legdurvább az volt, mikor a képernyőről egy füzetbe akartam másolni pár dolgot, és kellett pár másodperc mire rájöttem miért nem működik a Ctrl-C + Ctrl-V :DDD :))

HR24.hu

(#16793) Skynet258 válasza zseko (#16792) üzenetére


Skynet258
veterán

Én állandóan Ctrl+F-ezni akarok amikor keresek valamit a papír szövegben... :DDD

https://geekpulse.hu

(#16794) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Sziasztok.

A Yoga Book c930 ebbe a topikba tartozik?

(#16795) hampidampi válasza B.Ricsike (#16794) üzenetére


hampidampi
senior tag

Hát, nem igazán, az egy tablet.

(#16796) Duda13


Duda13
csendes tag

Sziasztok!

A POCKETBOOK Touch Lux 4-hez tudtok ajánlani tokot, illetve, hogy hol lehet kapni?
Félek nehogy rosszat rendeljek.

Köszönöm!

(#16797) Skynet258 válasza Duda13 (#16796) üzenetére


Skynet258
veterán

Feleségemnek a gyárit vettem rá, van 4 színben, tökéletes. :K

https://geekpulse.hu

(#16798) Duda13 válasza Skynet258 (#16797) üzenetére


Duda13
csendes tag

Köszi szépen!

(#16799) szirupka válasza Duda13 (#16796) üzenetére


szirupka
csendes tag

Én ezt vettem rá, bár picit hoszabb idő, míg ideér, de tökéletes. :)
[link]

(#16800) totasenior válasza Duda13 (#16796) üzenetére


totasenior
tag

Olyan tokot, amilyet "Szirupka" a 16799 számú hozzászólásában linkelt, forgalmazza az alza.hu is. Onnan sokkal hamarabb megjön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.