Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Libretom válasza aggleány (#10987) üzenetére


Libretom
aktív tag

Egy ilyen eset előfordult nálam is a HD-vel, kb. másfél éve. Leválasztottam, majd újra csatlakoztattam az akkut, és azóta is rendben van. Egy próbát megér.

(#11002) aggleány válasza Libretom (#11001) üzenetére


aggleány
addikt

Hogy tudom leszedni úgy az akkut, hogy ne sérüljön a burkolat?

(#11003) hampidampi válasza aggleány (#11002) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ez H2O, de az eljárás ugyanaz: [link]

(#11004) aggleány válasza hampidampi (#11003) üzenetére


aggleány
addikt

Köszi! :R

(#11005) Dhampir válasza aggleány (#11004) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha sikerült, akkor legközelebb hozzád visszük javításra a masinákat. :DD

(#11006) Libretom válasza aggleány (#11002) üzenetére


Libretom
aktív tag

Én így csináltam: Egy vékony és (a sérülés elkerülése érdekében!) elég széles fém pengével egy ponton szétpattintottam az elő-, és hátlapot annyira, hogy utána ebbe résbe egy műanyag vonalzó legvékonyabb pereme becsússzon. Bedugtam a vonalzó szélét, és lassan végig toltam az olvasó teljes hosszán a vonalzót, úgy hogy ne pattanjon vissza a hátlap, aztán folytattam a mások oldalon, így körbe, míg szépen le nem jött. Így szabaddá válik hátul az akku, aminek az igen apró saruját egy csipesz félével le lehet húzni, (vagy kicsi csavarhúzóval kibillenteni) majd vissza, és lehet indítani a gépet. Leírva bonyolultabb, néhány perc alatt megvan. Igen puha műanyagból van a tok, ezért kell nagyon vigyázni, hogy ne (nagyon) sérüljön az elő, és hátlap találkozásánál.

(#11007) aggleány válasza Libretom (#11006) üzenetére


aggleány
addikt

Egyelőre ott tartok, hogy szétszedtem a gépet. Most szünet, aztán foglalkozom azzal a saruval is. :U

(#11008) Dhampir válasza aggleány (#11007) üzenetére


Dhampir
félisten

:DD

(#11009) Libretom válasza aggleány (#11007) üzenetére


Libretom
aktív tag

Akkor szerintem a nehezén túl vagy. :K Legyen feltöltve az akku!

(#11010) aggleány válasza Libretom (#11009) üzenetére


aggleány
addikt

Ok. :K

(#11011) aggleány


aggleány
addikt

Hihi, elég érdekes dolog történt. Lelkesen nézegettem, hogy mit kell majd csinálnom az akkuval, erre egyszer csak hopp, felpattant az a kis izé, ami az akksiból kijövő drótot kötötte az alaplaphoz. :Y Szerintem elengedett a forrasztás. Bár alaposan megnézve úgy néz ki, mintha már valaki feszegette volna, mivel karcolásokat találtam pont azon a részen. Ez csak azért felettébb érdekes, mivel tudomásom szerint első tulaj vagyok, Angliából jött az olvasó. :F

(#11012) Libretom válasza aggleány (#11011) üzenetére


Libretom
aktív tag

Hát ez tényleg érdekes. Lehet, hogy ez egy refurbished darab. (!?) Erről persze tájékoztatni kellett volna téged. :(

(#11013) Dhampir válasza aggleány (#11011) üzenetére


Dhampir
félisten

Gari van rá?

(#11014) ABal


ABal
őstag

Aggleány az ifixit legújabb tagja. :D

Remélem, sikerül rendbe szedni a masinát!

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#11015) aggleány válasza Libretom (#11012) üzenetére


aggleány
addikt

Nekem is gyanús, hogy ez egy felújított példány. :O Ez van, így jártam.

Dhampir

Gari már nincs, másfél éves, és amúgy is Angliából jött. :(

ABal

Még az is lehet, hogy megpróbálom megreparálni. :DDD Momentán szét van szedve, és itt áll az asztalon. Az a baj, hogy nagyon úgy néz ki, hogy a forrasztás engedett el, ahhoz meg finoman szólva nem értek.

(#11016) Jocozolg


Jocozolg
tag

Üdv a Csapatnak!

Már régen néztem be ide, de most megint aktuális a dolog.
Az Edigitálnál akcióznak és pont esedékes egy ebook olvasó vétel.
Icarus Illumina2 HD-t néztem ami most 35 eFt.
Szerintetek ez jó vétel vagy inkább Kindle Paperwhite II legyen 40 eFt-ért.
Nekem Kindle 5-öm van.
A mostani vétel a feleségemnek lesz ajándékba (diplomaosztó).

Köszi
J.

(#11017) Libretom válasza aggleány (#11015) üzenetére


Libretom
aktív tag

Felújított, de (gondolom) nem felújított áron. Dühítő! :((
Azért én megpróbálnám megcsinál(tat)ni (forrasztani?) a helyedben! Nincs veszteni valód! Egyébként olyannal már találkoztam, hogy az akku hirtelen lemerülése lefagyasztotta az olvasót.

(#11018) dehecked


dehecked
tag

Hello forumbrigad!
ebook olvaso vasarlasa elott allok, nagy igenyeim nincsenek, de donteskeptelen vagyok ettol fuggetlenul.

Kriteriumok:
-angliaban hivatalosan beszerezheto legyen
-kis meret (maga a keszulekhaz legyen kicsi, a kobo mini nagyon tetszett kezben tartva, pwII meg belefer esetleg, de annal nagyobb semmikepp)
-konnyen tudjak ra konyveket venni, nem szeretnek egyelore macerat a konvertalasokkal amig nem muszaj (eredeti nyelven olvasok mindent, ez egyelore angol/magyar)
-strapabiro tok legyen hozza elerheto (nem kell vizallo, de konnyen megeshet h leejtem a foldre, nem szeretnem ha betorne a kijelzo)
-angol-angol magyarazo szotar elonynek szamit
-wifis verzio untig eleg, de semmi arcatlan reklamot nem szeretnek
-ne keruljon egy vagyonba, tehat mondjuk £150-ig bezarolag orulnek ha lenne valami nekem :)

Elore is koszi mindegyotoknek!

(#11019) aggleány válasza Libretom (#11017) üzenetére


aggleány
addikt

Igen, dühítő, de ez van. Majd keresek valakit, aki elvállalná a reparálást, de egyelőre azt sem tudom, hogy ilyesmihez miféle szakembert kellene keresgélnem. :(

(#11020) dehecked válasza aggleány (#11019) üzenetére


dehecked
tag

Forrasztas miatt elektronikaval foglalkozo embert keresz, villanyszerelot aki kisfesszel foglalkozik, mondjuk mint a regi szakik akik sufnikban tv-ket es radiokat javitanak :) de egy sima elengedett forrasztast egy iskolai novendek is siman megjavit par perc alatt (elektrotechnika szakos legyen azert :D)

(#11021) Mercutio_ válasza dehecked (#11020) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehetőleg olyat, aki SMD-kkel szerelt cuccokhoz is megfelelő felszereléssel rendelkezik, a sima pákás megoldásnál úgy rémlik elszállhatnak alkatrészek a technológiából eredően :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11022) dehecked válasza Mercutio_ (#11021) üzenetére


dehecked
tag

Ha tenyleg csak az akksi kabelerol van szo, nem hiszem hogy szukseg lesz smdre, de jogos a felvetesed :R Latszik hogy nem en magam vagyok a szakmabeli :DD

[ Szerkesztve ]

(#11023) Mercutio_ válasza dehecked (#11022) üzenetére


Mercutio_
félisten

SMD-re nem, de a panelen lévő ilyen alkatrészek emlékeim szerint már a statikus elektromosságra is sokkal érzékenyebbek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11024) Helsing válasza aggleány (#11015) üzenetére


Helsing
aktív tag

Én megpróbálnám odaragasztani valamivel, pl pillanatragasztóval. Odabent nincs se nagy hőség se nagy mozgás, szóval szerintem vagy 20 évig kitartana a ragasztás.

(#11025) pjen válasza Helsing (#11024) üzenetére


pjen
félisten

Az a baj a ragasztóval,hyogy a legnagyobb részúk szigetel.

(#11026) aggleány


aggleány
addikt

Nincs itt valaki, aki foglalkozik ilyesmivel? :D

(#11027) Dhampir válasza aggleány (#11026) üzenetére


Dhampir
félisten

Akinek forrasztópákája és reszelőzsírja van, az seperc alatt meghegeszti a kütyüdet. :)

(#11028) pjen válasza Dhampir (#11027) üzenetére


pjen
félisten

A reszelô zsír kôr vinkli nélkül használhatatlan.

(#11029) LittleBiG007 válasza pjen (#11028) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Kör vinklit nem fogsz itthon kapni. Kínából kell rendelni.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#11030) pjen válasza LittleBiG007 (#11029) üzenetére


pjen
félisten

Ha a fájront kulcsal ki tudod nyitni a raktárat látni fogod,hogy tele van kôr vinklivel.

(#11031) aggleány


aggleány
addikt

Amiket itt írtok, az nekem nagyon nem érthető. :(

(#11032) koncsik válasza aggleány (#11031) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ne vegyük túl komolyan... Remélem, mert ha komoly, akkor megnyithatjuk a sükebóka klubot... ;)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11033) Pferi


Pferi
senior tag

"Ha a fájront kulcsal ki tudod nyitni a raktárat látni fogod,hogy tele van kôr vinklivel." Ezen mi nem érthető?!?!?!?? :DD

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#11034) aggleány


aggleány
addikt

:P

(#11035) Helsing válasza pjen (#11025) üzenetére


Helsing
aktív tag

És az miért baj? Odateszi a drótot ahova kell aztán rányom egy kis ragasztót. A drót érintkezni fog azzal amivel kell. A ragasztó nem a drót és a nem tom mi között lesz így lényegtelen hogy szigetel. Sőt lehet hogy még jobb is ha szigetel mivel úgy tuti nem okoz zárlatot.

Szerintem felesleges forrasztgatni egy darab drótot ami nincs kitéve semmilyen hatásnak. Persze ha valaki ért hozzá vagy van valami ismerőse aki meg tudja csinálni akkor lehet, hogy érdemes azt választani, de egyébként a ragasztás is ugyanolyan jó lehet. Megfelelő ragasztóval 100 évig ott marad az a drót és nem kell hozzá semmilyen szerszám vagy szaktudás.

(#11036) pjen válasza Helsing (#11035) üzenetére


pjen
félisten

Valószinűleg vezetnie kéne,a ragasztástól még .nem fog fémesen csatlakozni

(#11037) fsdb válasza Helsing (#11035) üzenetére


fsdb
aktív tag

A réz szokott oxidálódni is, annak meg a jó szokása, hogy szigetel.
A kókányolást felejtsük már el.
Aggleány, ha helyileg behatárolnád magad lehet előbb kapnál segítséget.

(#11038) Dhampir válasza fsdb (#11037) üzenetére


Dhampir
félisten

Arra lakik, abba az irányba kell menni, aztán a következő kapun túl. :D

(#11039) dehecked


dehecked
tag

Erre valaki? :B

(#11040) Zyrius


Zyrius
aktív tag

sziasztok,

pár napja kindle pw3 tulaj vagyok ha valakinek volna valamilyen kérdése kérdezzen bátran. Azt azért gyorsan hozzáteszem, h ez az első ebook-om szóval ha lehet elég jól körbeírt kérdésekkel bombázzatok :)

üdv

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#11041) Oldman2 válasza Zyrius (#11040) üzenetére


Oldman2
veterán

Első kérdés, honnan vetted és mennyibe került?

(#11042) lazlogogola válasza Zyrius (#11040) üzenetére


lazlogogola
tag

Második kérdés:

Miért nem normális e-book olvasót vettél? :)) :DD

Csak vicceltem,használd egészséggel! :C

[ Szerkesztve ]

(#11043) Zyrius válasza Oldman2 (#11041) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Bécsben vettem MediaMarktban és brutto 119 Euro volt 1 év garival.

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#11044) Helsing válasza pjen (#11036) üzenetére


Helsing
aktív tag

Te most szándékosan nem érted amit írok? :D

(#11037) fsdb:
Csak akkor oxidálódik ha oxigén (víz) éri ami a ragasztó alatt nem túl valószínű. Ennyi erővel akkor a forrasztás alatt is oxidálódik.

De nekem mindegy csak egy jó tanács volt a ragasztás. Egyszerű, olcsó és nem kell hozzá szinte semmi. Forrasztani is lehet csak ha kókler csinálja akkor könnyen kukában végezheti az e-book olvasó.

A ragasztás nem mellesleg elég gyakori és jól bevált módszer. Gyárilag. Nem egy készülékben láttam már.

(#11043) Zyrius:
Reklámos verzió?

[ Szerkesztve ]

(#11045) pjen válasza Helsing (#11044) üzenetére


pjen
félisten

Tényleg nem értem.Az én olvasatomban az a vezeték amellyel az aku és a panel van összkótve elvált,ezt forrasztással szokták ujra egyesíteni,hogy megfelelôen vezesse az áramot.Ragasztóban ritka az amelyik úgy vezet mint a forrasztás.Persze lehet én értem félre a problémát,de mások is a forrasztást javasolták.

(#11046) Helsing válasza pjen (#11045) üzenetére


Helsing
aktív tag

A drótot odanyomod ahova kell, érintkezik, köré nyomod a ragasztót. A vezeték ugyanúgy érintkezik mert nem a drót és az érintendő felület közé nyomod a ragasztót hanem köré.

Amúgy meg persze, a forrasztás az igazi, de azt az emberek 99,99%-a nem tudja otthon megcsinálni. Nincs mindenkinek forrasztgatós ismerőse, ha meg elviszi szakihoz akkor pénzbe kerül. Bár gondolom olyan túl sokba nem kerülhet egyetlen pötty.

(#11047) Mercutio_ válasza Helsing (#11046) üzenetére


Mercutio_
félisten

És ha a pillanatragasztó felmarja a panel szigetelő-lakkozását és 1/2 év után az egész cucc döglik meg mert oxidálódott ott ahol nem kellene az olcsóbb, mint a szaki? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11048) pjen válasza Helsing (#11046) üzenetére


pjen
félisten

Te ezt hosszú távon kipróbáltad?Az érintkezésen oly pici áram folyik át,hogy öntisztuláról nem beszélhetünk.Bármilyen pici ragasztó kerúl a két fém kózé vagy egy kicsit oxidálódik már nem müködik.Egyébként létezik ragasztó ami vezet,de az sem helyettesíti a forrasztást.Pákám nekem is van és az ismerôseim legalább 80% szintén.Párszáz forintért bármelyik mûszerész megforrasztja.

(#11049) Degeczi válasza pjen (#11048) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És az e-ink olvasó impulzusszerűen hatalmas löketekkel dolgozik, lapozáskor (ha rövid időre is, de) nagyon nagy az áramfölvétele. Ezt tényleg butaság lenne ragasztás okozta bizonytalan érintkezéssel megpróbálni kiszolgálni.

(#11050) Helsing válasza Mercutio_ (#11047) üzenetére


Helsing
aktív tag

Miért marná fel? Normális ragasztót kell használni.

(#11048) pjen:
Ha rendesen odanyomod ahova kell akkor nem kerül közé ragasztó.

Részemről zárom ezt a vitát mert már felesleges tovább nyújtani. Én személy szerint nem rohangálnék műszerész után hanem megcsinálnám otthon öt perc alatt ragasztóval, de ez én vagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.