Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) Degeczi válasza gabeunit (#9000) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ahhoz valóban nem :D

Ha viszont pár naponta benéz az ember ilyen-olyan oldalakra érdekességeket összeszedni, hozzáadja a számítógépen lévő könyvtárhoz, akkor muszáj ilyen nyilvántartás, h később kényelmesen lehessen böngészgetni, mit töltsön át az olvasóra, mert pár hónap alatt áttekinthetetlenné dagadna

(#9002) koncsik válasza gabeunit (#9000) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Akkor érdemes elkezdeni, amikor még nincs sok, mert akkor csak frissíteni kell később a gyűjteményt :K .

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9003) DittyCat


DittyCat
tag

Nos, én még sosem használtam, vagy imádni fogom, vagy az agyamra fog menni, hát majd meglátjuk :) !
Igazság szerint kaptam vagy 200 .doc és .pdf kiterjesztésű, (számomra) nagyon értékes tartalmakat rejtő dokumentumot, nem lenne hátrány, ha ezeket el tudnám olvasni, ha már van ez a ketyere, anélkül, hogy kifolyna a szemem. De ha lehet olyan könyveket vásárolni, ami számomra érdekes, epubban, pénzért, akkor megteszem, feltéve ha olcsóbb, mint a nyomtatott verzió.
Kb. 4-500 darab (nyomtatott) könyvem van. A legutóbbi költözésnél könyörögtem, hogy bárcsak mind elektronikusan lenne meg... :D

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#9004) DittyCat


DittyCat
tag

Jelentem, a Calibre-ral szeretjük egymást. Konvertáltam is, rendszerezni is elkezdtem, minden jól ment. Kell rá idő, de ezt el tudom fogadni.

Amit viszont nem, az a Kobo újabb hisztije. Este raktam rá megint könyvet, epubot, azt szereti. Frissítés, minden működik. Aludni is úgy ment, hogy a kijelzőn Umberto Eco figyelt. Minden normálisnak tűnt, boldogság.

Reggel bekapcs, ééés.... Semmi. Megint nem látja a doksikat. Maceráltam kicsit, SD ki-be, sync, de nem hajlandó dolgozni. My collections: 0 books. Viszont: Umberto még mindig a kijelzőn mutatkozik, mintegy jelezve, hogy azért történt itt valami.

Megoldást igazából nem várok, mert ezt megoldani nekem kell. Amiben egy kis segítséget kérnék az az, hogy van-e esetleg valami, amiben én hibázhattam? Hogy egyszer látja a doksikat, utána meg már nem. Mit ronthattam el? Van-e valami speckó igénye, amire nem figyeltem?

Ha nem az én hibám, akkor ma visszaviszem és vagy másikat veszek, vagy a pénzt kérem vissza és úgy veszek másikat, máshol.

[ Szerkesztve ]

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#9005) doc válasza DittyCat (#9004) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem ez egyertelmuen hardverhiba
hogy az olvaso, illetve a kartyaolvasojanak a hibaja vagy az SD kartya rossz, azt ki kene probalni, mondjuk masik kartyaval

(#9006) Ébri válasza DittyCat (#9004) üzenetére


Ébri
senior tag

Nekem ugyan Aura HD-m van, de olyat csinlát, hogy eltűnt az összes könyv, de belolvasás után, és újraindításkor beolvasta, már sikeresen (tartok tőle, hogy a calibre-vel van vmi rosszul beállítva, mert akkor csinál ilyeneket, ha sok könyvet másolok fel Calibre-val, valamelyik Collection nevet nem szereti, de még nem jöttem rá, melyiket.) Olyan, hogy egyszer láttam, másnap ébresztéskor nem, még nem volt. És nem is kéne, aza adatbázisa ugyan sérülékenyebb, mint kéne, de adatbázis sérüléskor se vesztette el a könyveket.

Az SD kártyád biztosan jó? (És nekem továbbra is kétséges, hogy tökéletes állapotú-e az eszköz maga, a wifi nyűglődés miatt.)

Ha calibre-re felteszed a Kobo Utilities plugint, akkor meg tudod nézni, sérült-e az adatbázis.

(#9007) DittyCat válasza Ébri (#9006) üzenetére


DittyCat
tag

Az SD-kártya vadi új, Sony, ugyanott vettem, ugyanakkor. Ettől persze még lehet rossz...
Most szinkronizálnám, de wifi nélkül megint nem hajlandó.
Köszi szépen, visszaviszem.

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#9008) baal-amiga válasza doc (#8963) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Rómában nem igen. Internetes középkor fogad. :DDD

[ Szerkesztve ]

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#9009) DittyCat válasza doc (#9005) üzenetére


DittyCat
tag

Nos, igazad volt. Nem szívóztak. Próba után látták, hogy nem jó. Volt egy másik e-book olvasó a boltban, azt hoztam el, kis ráfizetéssel.
Sony PRS-T1. Egyből látott mindent, már az első percben.
Mi a véleményetek erről a modellről?

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#9010) Libretom válasza DittyCat (#9009) üzenetére


Libretom
aktív tag

Nekem volt ilyen. Nagyon megbízható, szuper kicsi, tehát praktikus. Ennek is pearl kijelzője van, szép betűkkel. A hozzá való stylussal jegyzetelni, rajzolni is tudsz. Ráadásul az evernote-tal (felhő) össze kapcsolódik, ha van wifi.

(#9011) Ébri válasza DittyCat (#9009) üzenetére


Ébri
senior tag

Az első olvasóm ennek az utódja, PRS-T2 volt, engem az zavart, hogy nem túl sok beállítási lehetőséged van, pl. margó, saját fontok nincsenek. Viszont ha elég neked, akkor tökjól teszi a dolgál. Ha nem elég, elő lehet hozni a rajta lévő androidot rootolva :).

(#9012) DittyCat


DittyCat
tag

A külseje nagyon elegáns, fehér színű, nagyon tetszik.
Hihetetlen, mennyivel gördülékenyebben működik. A menüje sokkal érthetőbb nekem, nem akarja folyton a saját áruházát rámsózni, ez is plusz pont.
Nem akartam rá ennyit költeni, csak valami olcsó, használhatót akartam, de most már ott tartok, hogy nem baj, jó ez így.
Igaz, hogy csak pdf-et es epubot kezel...? Semmi több? Persze lehet konvertálgatni, csak akkor is furi.

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#9013) hampidampi válasza DittyCat (#9012) üzenetére


hampidampi
senior tag

Igen, a komolyabb készülékgyártók általában elkötelezik magukat a két nagy formátum közül az egyik mellett és arra hegyezik ki az olvasót. Ami felhasználói szempontból igazán nem probléma, mert ezek a formátumok könnyen konvertálhatóak egymásba.

(#9014) mike1334


mike1334
veterán

Hülye kérdés, de kell fólia pw2re? Mert érintős, és nem szeretném, ha karcolódna vagy vmi :) Illetve melyik tokot és hol érdemes venni? Köszi!

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9015) Ébri válasza DittyCat (#9012) üzenetére


Ébri
senior tag

Igen, ez is a zártsága része, pl. szótárt se tudsz rá tenni alap firmware-rel. Viszont az alap értelmező szótárai elég jók. Epub konverzió egyébként tényleg nem bonyolult.

(Amúgy azt hiszem, txt-t is tud.)

(#9016) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok,

kis segítség kellene; ebook olvasót szeretnék magamnak, nagyjából az már letisztult, hogy abban az árban ahol nézelődök (max 30k körül) világítással megáldott verziót nem nagyon fogok találni - volt egy Wayteq, azt hiszem 60FL a vége, de az meg üzemidőben tré.

Szóval jelenleg ezek vannak a kalapban:

Nook Simple Touch
Wayteq Xbook-60HD
Koobe Slimbook HD

Szóval a fentiek közül ki melyiket ajánlaná? Vagy persze szóba jöhet egyéb alternatíva is. ;)

Köszönöm! :R

https://geekpulse.hu

(#9017) Libretom válasza mike1334 (#9014) üzenetére


Libretom
aktív tag

A fólia teljesen felesleges, ráadásul valamelyest rontja az olvasási képet. A kijelző nem hajlamos a karcolódásra, egy jó, kemény fedeles tok kell, ami megvédi a repedéstől, nyomástól. A legolcsóbban (jó 30 napos szállítási határidővel) innen rendelhetők. Pl.: [link]
A legjobbak az Amazonról, de azok elég drágák.
Az Ebayen is körül lehet nézni.

(#9018) DittyCat válasza hampidampi (#9013) üzenetére


DittyCat
tag

Valóban, kipróbáltam, pár perc volt az egész. Van egy könyvem djvu-ban, ami fontos, kb. 3 perc volt a konvertálás ☺!
Eddig pdf-et úgy olvastam, hogy 1 oldalra 4 oldalt nyomtattam, 3-as betűmérettel. Na most, ennél jóval kényelmesebb az e-book olvasóval olvasni, akár konvertálás nélkül is.

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#9019) koncsik válasza Skynet258 (#9016) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Sokan rendeltünk világítós Nook ST-t (with Glowlight), szállítással együtt 24-25 körül kött ki egy skót fiútól. A Nook topicban biztos megtaláható a link, több ezret adott el az ebayen.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9020) DittyCat válasza Ébri (#9015) üzenetére


DittyCat
tag

A szótár funkció nem tűnik nagyon fontosnak, viszont a böngészője egészen szuper!

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#9021) gbors válasza koncsik (#9019) üzenetére


gbors
nagyúr

ill. az amazonról is működik a dolog, 1 éve hasonló áron volt (Prime-mal), most ott valószínűleg drágább valamelyest.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#9022) erahurka


erahurka
félisten

Ti hol szoktatok könyvet vásárolni? Olyan bolt kellene ahol vagy van mobi is, vagy DRM mentes az epub. És legalább akciók vannak ha már alapvetően drágán adják őket.
:R

(#9023) Libretom válasza gbors (#9021) üzenetére


Libretom
aktív tag

Az Amazon DE-ről, vagy az USÁ-ból? Az ÁFA miatt kérdezem.

(#9024) gbors válasza Libretom (#9023) üzenetére


gbors
nagyúr

... és annyira oda akartam írni, hogy .uk, hogy csak lemaradt a végén :B a németeknél 100 EUR alatt nem láttam.
ill. akkor még azt is hozzátenném, hogy a UK-ból rendelt modell UK konnektorral rendelkezik - ez az esetek 95%-ban nem gond (a konnektorba USB kábel megy), de a maradék 5% se szidja az anyukámat :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#9025) hampidampi válasza DittyCat (#9018) üzenetére


hampidampi
senior tag

Azért a djvu-vel és a pdf-fel óvatosan. Azok ugye eleve kinyomtatásra kitalált, lapképet tároló formátumok, nem e-könyvek. Ha nem jó minőségű az alapanyag, azal rengeteget lehet küszködni.

(#9026) k.kristof válasza erahurka (#9022) üzenetére


k.kristof
őstag

Dibook.hu, választatsz, hogy milyen eszközön vagy formátumban szeretnéd letölteni a könyvet. Ma épp akciók is vannak az internetes vásárlás napja alkalmából.

(#9027) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Eljött az a pillanat, amitől tartottam, pdf formátúmú szöveget szeretnék olvasni az ebookon. Természetesen az a konverter, amivel elsőnek átalakítottam, rosszul tördelte.

Tudna valaki valamit tanácsolni, mivel csináljam?

Aquila non captat muscas.

(#9028) faki_ válasza Hegyirabló (#9027) üzenetére


faki_
senior tag

(#9029) Hegyirabló válasza Hegyirabló (#9027) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ja, azt elfelejtettem, hogy díjmentesen.

Aquila non captat muscas.

(#9030) Degeczi válasza Hegyirabló (#9029) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Időnként kiakciózzák ingyenesen is.

Egyébként nem a "konverter tördelte rosszul": ez a PDF formátum nehézsége, a fix tördelés, aminek a megszüntetése automatikusan sosem lehet teljesen jó, mert részben nyelvfüggő is, és értelmezni is célszerű a szöveget.
Ezért jellemzően sok kézi munkával jár, először mindig érdemes megkeresni az adott könyvet, hátha vki más már megcsinálta e-book formátumban.

(#9031) hampidampi válasza Hegyirabló (#9029) üzenetére


hampidampi
senior tag

Az előbb ajánlott PdftoEpub ingyenes. Ráadásul szöveges pdf-eknél meglepően jó hatékonysággal működik.

(#9032) Hegyirabló válasza Degeczi (#9030) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát, én keresem a "legnagyobb díjmentes ebook áruházban", de csak egy pdf verziót találok.

Aquila non captat muscas.

(#9033) Deck válasza Hegyirabló (#9029) üzenetére


Deck
titán

2 használható program van, mindegyik fizetős.

Word használat is kell feltétlenül.

Más: Pár ismerősömmel készítünk ekönyveket, digitalizálunk stb. Ha bárki más is csinál ilyet vagy akarna akkor írjon nekem, mivel lehetne így a privát gyüjteményt is cserélgetni. Persze szigorúan ingyenes könyvekről van szó.. :D

[ Szerkesztve ]

PS5

(#9034) mike1334 válasza Libretom (#9017) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi! Hazai viszonylatban hol érdemes tokot nézni? Kemény fedeles, ébresztőset szeretnék :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9035) Hegyirabló válasza Deck (#9033) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Melyik ez a kettő?

Aquila non captat muscas.

(#9036) Deck válasza Hegyirabló (#9035) üzenetére


Deck
titán

- Adobe Acrobat XI PRO
- ABBYY PDF Transformer+

Mindegyik kiváló program, az összes többi ilyen app semmit sem ér. Nagyon sokat kipróbáltam.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#9037) Hegyirabló válasza Deck (#9036) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#9038) Deck válasza Hegyirabló (#9037) üzenetére


Deck
titán

Szívesen. De még ezeken is kell kicsit javítani wordben. Pár parancs + a lapok végén mikor a szöveg a másik oldalon folytatodik az eredetiben azt össze kell vonni.

Ez csak pár perc.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#9039) Hegyirabló válasza Deck (#9038) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Azt már megcsinálom, nem gond. Ez legyen a legkevesebb.

Viszont a metódus miatt lehet, hogy még kérdezni fogok, mert az nem teljesen világos egyelőre.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#9040) Deck válasza Hegyirabló (#9039) üzenetére


Deck
titán

Oké persze.

Adobeba megnyitod a pdf-et majd mentés másként docx.-be pl.

PS5

(#9041) Skynet258 válasza koncsik (#9019) üzenetére


Skynet258
veterán

És bevált az eszköz? Világítása mennyire homogén? Mert tuti baromira zavarna, ha itt-ott világosabb, máshol sötétebb... Olvastam erről is, csak már nem tudom melyik márka kapcsán.

https://geekpulse.hu

(#9042) LittleBiG007 válasza Skynet258 (#9041) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Nem homogén. Cserébe pofátlanul olcsó. (Amikor én vettem, több mint 20.000-rel került kevesebbe, mint a legolcsóbb egyéb márkájú világítós olvasó.)

"Mert tuti baromira zavarna, ha itt-ott világosabb, máshol sötétebb..."
Háááát, ha csak azért akarsz bele világítást, mert félsz, hogy véletlenül olyan sötét helyre is vethet a sors, ahol már nem látsz rendesen olvasni, akkor tényleg zavarni fog. Ha viszont te is - mint én - megrögzött éjszakai olvasó vagy, aki nem akarja a családot zavarni felkapcsolt lámpával, akkor biztosan meg leszel vele elégedve.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#9043) Skynet258 válasza LittleBiG007 (#9042) üzenetére


Skynet258
veterán

Okés, köszi az infót. :) Viszont most várok egy keveset a vásárlással, mert (mivel félig meddig újságíró vagyok, legalább sok PR iroda annak kezel :D ) tudomásomra jutott hogy az egyik nagyobb cég idén Black Friday napot fog tartani, hatalmas akciókkal. Na ezt még kivárom, ha szerencsém van akkor ott meg tudok spórolni némi összeget. :DDD

https://geekpulse.hu

(#9044) fertilio01 válasza Skynet258 (#9043) üzenetére


fertilio01
csendes tag

Megosztanád velünk is ezt az infót részletesen?

(#9045) zebede válasza fertilio01 (#9044) üzenetére


zebede
őstag

http://www.blackfriday.hu/

[ Szerkesztve ]

(#9046) mike1334


mike1334
veterán

Az új 4gbos paperwhite és a sina pw2 között csak a belső tárhely és a bővíthetőség a különbség?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9047) Deck válasza mike1334 (#9046) üzenetére


Deck
titán

Igen. De nincs bővíthetőség egyik Kindle eszközön se.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#9048) mike1334 válasza Deck (#9047) üzenetére


mike1334
veterán

Akkor az edigital oldala megint mellélőtt :D

Memória bővítés
microSD, microSDHC

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9049) Deck válasza mike1334 (#9048) üzenetére


Deck
titán

Elbaszták :D amúgy is sok az 50k érte.

PS5

(#9050) mike1334 válasza Deck (#9049) üzenetére


mike1334
veterán

Náluk előfordul..no igen, elég sok, pláne, hogy nekem csak könyv olvasásra kell, arra meg bőven elég a sima pw2 tárhelye is...nem bánnám, ha lentebb menne a régi verzió ára kicsit, nagyon beállt 45 körül..

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.