Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) Oldman2


Oldman2
veterán

Ha már a tok a téma...

Perpill az Edigi-nél látom legolcsóbban a Kobo Aura H2O 2nd Edition modellt.

Ez a tok ugyan passzolna-e rá?

[ Szerkesztve ]

(#17252) bwoay válasza Oldman2 (#17251) üzenetére


bwoay
nagyúr

a leírása szerint kizárólag ez a tok jó hozzá

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17253) tomazin válasza Oldman2 (#17251) üzenetére


tomazin
veterán

kobora eszméletlen áron vannak az eredeti tokok. ha még nem vetted meg az olvasót és nem sürgős, akkor érdemes alin, meg ebayen szétnézni.
én ebayen német eladótól vettem tokot, itt volt 3nap alatt

(#17254) koncsik válasza Oldman2 (#17251) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nekem ez van rajta, de kb. 3 hét volt a szállítás.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#17255) Dhampir válasza pjen (#17244) üzenetére


Dhampir
félisten

Persze, én is szeretem az E-könyvet. Megférnek egymás mellett a hagyományossal (ami szépségben is többet tud nyújtani). :)

Azt azért még hozzátenném, hogy sajnos nem érzem ugyanolyan értékűnek az elektronikus tartalmat, mint a papírra nyomtatott könyvek esetében. Nem szellemi oldalról, hanem ez a "másolom-törlöm" világ mintha degradálná a klasszikus értékeket, valahogy súlytalannak tűnik az egész, mindamellett persze praktikus, könyvtár a "zsebben".

Jó lett volna, ha az Alexandriai könyvtárat át tudták volna menteni másfajta adathordozóra is...

[ Szerkesztve ]

(#17256) pjen válasza Dhampir (#17255) üzenetére


pjen
félisten

Én könnyebben átszoktam a villany könyvre.Nekem a papír könyvnél is a tartalom volt a lényeg,nem a külalak.

(#17257) Oldman2 válasza koncsik (#17254) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi a Kobo tok tanácsokat!

(#17258) Ébri válasza pjen (#17256) üzenetére


Ébri
senior tag

Meg vannak határai a papír könyveknek, nálunk feleségem és én is elég szép gyűjteménnyel rendelkezett eredetileg is, amihez még vettünk is, így van egy egészfalas (4,5×2m) polcunk tele könyvekkel, de oda már nem férünk, így máshol is vannak összevissza könyves polcok. És én nagyságrendileg 3-4 éve (szinte) csak e-könyveket olvasok újságokon kívül :). Szóval szép, szép, de kicsit helyigényes.

(#17259) tomazin válasza Ébri (#17258) üzenetére


tomazin
veterán

Pont erről beszélgettünk kollégámmal, hogy az új (kiadású) könyveket egyszerűen nincs értelme megvenni, mert rengeteg helyet foglal. Akár otthon a polcon, de ami még rosszabb, a kezedben útközben. Ami régen elfért (random adatok jönnek) 150x70mm kb 150oldalon puhafedeles, az most 250x130 és 300oldal, keménykötés, mert úgy drágábban el lehet adni.
Az nem gond, hogy az ember nem azért veszi a könyvet, hogy utcai harcban milyen hasznos lesz majd...

(#17260) pjen válasza Ébri (#17258) üzenetére


pjen
félisten

Ahogy a VHS,CD,LP is aktualitását vesztette,szerintem a papír könyv is erre a sorsra jut.

(#17261) Jarod1


Jarod1
addikt

pb tokok

Kompatibilitás: PocketBook Basic 3, PocketBook Basic 2, PocketBook Basic Lux, PocketBook Touch Lux 3, PocketBook Touch Lux 2, PocketBook Basic Touch 2, PocketBook Basic Touch

(#17262) niof


niof
addikt

Sziasztok!

Jelenleg egy Kobo gloHD-t használok, amivel alapjáraton elégedett is vagyok. Ám most gondoltam egyet, és ránéztem a Kobo weboldalára, és megláttam a forma-t. Tetszik, hogy nagyobb, tetszik, hogy van "esti", sárgás háttérvilágítása, és hogy vízálló.

Ha esetleg valaki huzamosabb ideje használ már ilyet, vagy behatóbban ismeri, írna pár szót róla? Megérné leváltani a gloHD-t erre?
Ezen az íráson kívül nem nagyon találtam róla itthoni véleményt...
Előre is köszi!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#17263) kemotox


kemotox
addikt

Sziasztok
20 ezerig (pluszminusz nehány ezer) mit ajánlotok? HA-t nézegettem, ha csak a bontatlanokat nézem úgy is elég nagy a választék. Kindleket néztem első körben, de nem ismer annyira sok formátumot. A saját amazonos formátumába konvertálás mennyire működik jól?
Ja meg pdfeket ha jól kezelné az jó lenne. Régen volt egy kindle 4 vagy 5ösöm, már nem emlékszem, azzal nem volt annyira nagyon jo a pdfezés. Meg miután eladtam utána döbbentem rá, hogy léteznek rá custom fw-k mindenféle extrákkal, ki kellett volna próbálni.
Köszi!

(#17264) tomazin válasza kemotox (#17263) üzenetére


tomazin
veterán

pdfekre nem az olvasók az ajánlottak. nem tudom milyen pdfről van szó, de ha az a fő cél, akkor itt mindenki tabletet ajánl.
ha csak nagy ritkán valamit megnézni, akkor nekem a pw3 sokkal jobban bánt a pdf-el, mint a kobo clara.
Konvertálás szerintem nem nagy fejfájás. Én még arra se vettem rá magam, hogy felrakjam otthon a calibrét, amivel automatikussá lehet a konvertálást tenni.

niof: azt neked kell eldönteni, hogy az a pénz megéri-e azt, hogy 6helyett 8-on olvass (a többit én olyan extrának gondolom(sárga fény, vízállóság), ami nem éri meg a pénzráfordítást)

[ Szerkesztve ]

(#17265) kemotox válasza tomazin (#17264) üzenetére


kemotox
addikt

Hát igazából csak néha kéne, sulis jegyzetekre esetleg, bár már arra sincs szükség sokáig. Konvertálást úgy értettem, hogy mennyire jó a minősége. Nem tudom már miről mire konvertáltam régebben, de elég béna volt, berakott szóközöket, stb. Igazából csak buszon olvasgatásra kéne valami viszonylag budget megoldás. A 900 oldalas Asimov köteteimet nem jó móka hurcibálni :D

(#17266) Apollyon válasza kemotox (#17263) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A pdf-eket szinte mindegyik olvasó jól kezeli.
De a kijelzőtechnológia miatt a pdf olvasás élménye valahol a 0 vagy inkább az alatt van. Egyrészt a tördelés, másrészt amikor majd nagyítgatod és hosszú másodperceket vársz mire lefrissíti az eszköz az általad kért művelet első lépését, megőszülsz, és lehet addigra kifejlesztenek egy jobb technológiát mire végig tudsz olvasni egy ilyen könyvet. (Évtizedek kérdése)

Szóval ha sok a PDF, akkor arra ajánlott inkább egy tablet, vagy phablet valami OLED kijelzővel, az nem bántja a szemet.

(#17265) kemotox: Asimov könyvek vannak natívan .epub-ban vagy .mobi-ban, ezeket egymás közt igen jól lehet konvertálni. Egyedül a pdf forrás ami felejtős.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17267) kemotox válasza Apollyon (#17266) üzenetére


kemotox
addikt

Ah azóval a helyzet változatlan pdf fronton.
Vannak ajánlott modellek?

(#17268) farkas-j válasza kemotox (#17267) üzenetére


farkas-j
őstag

8" környékén a PocketBook 740 InkPad 3 pl. elég jó vételnek számít. Az ára is elviselhető a 8"-os kategóriában.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#17269) bwoay válasza farkas-j (#17268) üzenetére


bwoay
nagyúr

nagyon jó vételnek számít, de messze nem egy budget megoldás, amilyet a kollega keres. ráadásul pdf-hez "csak" a nagyobb kijelző miatt jobb, egyébként ugyanúgy kezeli a formátumot, mint a kisebb és olcsóbb Pocketbook modellek. szerintem pocketbookok közül ilyen célra használt Touch HD 2-t érdemes keresni, az egy modern (carta) kijelzős, nagyfelbontású (300 dpi), állítható megvilágítású, microSD-vel bővíthető, csúcskategóriás masina tavalyról, és árban nem 70'000 környéke, hanem kb 30 rugó.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17270) farkas-j válasza bwoay (#17269) üzenetére


farkas-j
őstag

Én a 8"-os kategóriában írtam jó vételnek! Ebben a méretben az is.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#17271) fattyu válasza bwoay (#17269) üzenetére


fattyu
veterán

hd3at lőttem 30 alatt :)

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17272) niof válasza tomazin (#17264) üzenetére


niof
addikt

Köszi! Igen, megfontolás tárgya lesz. A sárga háttérszín nekem fontos, érzékeny vagyok a kijelzők kék fényére, mint kiderült. Monitort sárga szemüvegben nézek, és a tv színe is meleg felé van eltolva. Szóval, ez nekem szempont. Főleg, ha este akarok olvasni.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#17273) szkaroly válasza fattyu (#17271) üzenetére


szkaroly
senior tag

Hol vettél hd3-at 30-ért?

Poco X3 Pro

(#17274) fattyu válasza szkaroly (#17273) üzenetére


fattyu
veterán

Itt apron

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17275) szkaroly válasza fattyu (#17274) üzenetére


szkaroly
senior tag

Elég olcsón adta, 48 alatt nincs sehol újonnan. Én is egy ilyet szeretnék venni miután sikerült leejtenem a Sense-t. Hogy tetszik egyébként? Volt már előtte más olvasód?

Poco X3 Pro

(#17276) BoB válasza niof (#17262) üzenetére


BoB
veterán

Nekem ez van, mi a kérdés?

Egyébként a gombok felőli oldalon előfordulhat némi bevilágítás (egyenlőtlen a fényerő). Nekem is van kicsi, de nem nagyon zavar.

Megbánni nem bántam meg hogy megvettem. A kijelző tényleg jó, én régebbi Kindle-t váltottam vele pont a nagyobb kijelző végett, és ezen nekem sokkal kényelmesebb olvasni.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17277) aggleány válasza bwoay (#17245) üzenetére


aggleány
addikt

Ha esetleg még nem vettél tokot a Touch HD 3-hoz, és nem sürgős, akkor vegyél aliexpress-en. Én vettem gyárit is, de most megérkezett az alis, és már át is raktam bele az olvasót. Sokkal jobban védi, mint a gyári tok, ami azért elég vicces számomra. Ugyanúgy ébreszt, mint a gyári tok, de körben védi az olvasó tetejét és az alját is a csatlakozók kivételével. :K

(#17278) kemotox


kemotox
addikt

Nah, szerintem Kindle 10th gen lesz a befutó. Vagy esetleg annyi pénzért van jobb is? 22 HA-ról.

(#17279) aggleány válasza szkaroly (#17275) üzenetére


aggleány
addikt

Tudom, hogy nem engem kérdeztél, de nekem Sense volt régebben, utána Touch HD 2, és most nemrég van meg a Touch HD 3. Ha van kérdésed, szívesen válaszolok. :K

(#17280) szkaroly válasza aggleány (#17279) üzenetére


szkaroly
senior tag

Nagyobb felbontás érezhető-e olvasáskor (Sense-hez képest)? Erősebb hardver jelent-e valamilyen pluszt?

Poco X3 Pro

(#17281) bwoay válasza aggleány (#17277) üzenetére


bwoay
nagyúr

köszönöm, nagyon köszönöm! ma megrendeltem a tokot, de még nem vettem át, nincs raktáron a helyi edigitalnál. az alis tokokat néztem én is, elég furának tűntek, de azt láttam, hogy a sarkokon rendesen ki vannak párnázva. sleepet is tudja?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17282) aggleány válasza szkaroly (#17280) üzenetére


aggleány
addikt

A nagyobb felbontás is érezhető, de elhanyagolható a színhőmérséklethez képest. Az nagyon sokat jelent. A HD 3 mellett a Sense-nek határozottan kékesnek tűnik a kijelzője. Képet sajnos nem csináltam róla, de megdöbbentő látvány, hogy mennyit jelent egy ilyen jelentéktelennek tűnő dolog. Hardver ügyben csak a szokásos: sokkal gyorsabb minden, főleg a kikapcsolt és alvó állapotból való ébresztésnél érezhető, a lapozás a Sense-n is elég gyors volt.

Plusz a Sense-en nekem egy csomó könyvnek nem jól jelent meg a címe, a HD 3-on meg minden rendesen látszik, az ékezetes betűk is.

(#17283) aggleány válasza bwoay (#17281) üzenetére


aggleány
addikt

Szívesen. :K

Igen, elsőre nagyon furán néz ki, de élőben teljesen rendben van. A sarkoknál valóban eléggé meg van erősítve, és a hajlékony gumiszerűség, ami látszik a képeken, valójában elég merev ahhoz, hogy ténylegesen védje a kütyüt. Még csak próbálgattam, de eddig (kb. 15 alkalommal) mindig ébresztett. Mondjuk ez számomra nem igazán fontos, mert nem nagy mutatvány megnyomni az alján a gombot, bár valóban kényelmesebb, ha van ilyen lehetőség. :K

Teljesen jók az alin a képek, pont úgy áll benne az olvasó. Precízen fedi felül, és alul is csak a csatlakozóknak van kivágva a tok. Nem olyan igényes az anyaga, mint a gyárinak, de engem a védelem jobban érdekel, mint a szépség.

Ha gondolod, szívesen kölcsönadom Neked a gyári tokot, ha nem nagyon gáz, hogy piros virágos tokról van szó. Ezt az egyet találtam, amikor hirtelen felindulásból megvettem a könyvolvasót, és azonnal kellett hozzá a tok is, mert anélkül ki sem veszem a dobozból. :DDD

(#17284) bwoay válasza aggleány (#17283) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem biztos ám, hogy alin ugyanazt néztük :) viszonylag sokféle tok van, pl nekem az origami is tetszik, de néhány review szerint nem túl igényes a kidolgozása. belinkelnéd, amit rendeltél? lehet, hogy privátban lenne jobb, ezt a tok téma sokakat szokott untatni.


és köszönöm, nagyon kedves vagy, hogy kölcsönadnád, meg nekem totál adja is ez a piros virágos :B, de jó eséllyel túl messze vagyunk egymástól ahhoz, hogy ez könnyen kivitelezhető legyen.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17285) aggleány válasza bwoay (#17284) üzenetére


aggleány
addikt

Ok, legyen privát. :K

(#17286) Dhampir válasza pjen (#17256) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem állítottam az ellenkezőjét, ha jól rémlik. A külalak nem fontosabb a tartalomnál. :N
Viszont nem vetem meg az esztétikai élményt sem. Mindamellett dísze is lehet a szobának egy-egy szépen kivitelezett sorozat. A többirányú érzékelés megélését adják a papírkönyvek, ami jót tesz az agy fejlődésének is. No meg ha leejted, akkor legfeljebb a lábadat ütöd meg, ha útban volt, míg az elektronikus könyvolvasót tönkre teheti (persze megfelelő védelem mellett lehet, hogy semmi baja nem lesz).
Ám mint a korábbiakban már írtam, elférnek egymás mellett. Praktikusság szempontjából (kis hely, beépített fényforrás stb.) az elektronikus eszköz sokszor hasznosabb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#17287) niof válasza BoB (#17276) üzenetére


niof
addikt

Ha nincs különösebb, említésre méltó para ezen kívül vele kapcsolatban, akkor már csak az üzemidő kérdéses számomra. A glo HD nagyon jól teljesít ezen a téren. Változó, hogy mennyit olvasok, de lehet napi 1 órával átlagolni, így havonta, vagy másfél havonta 1* kell etetni.
Bár az az igazság, ha fele lenne az üzemideje, az sem lenne kétségbeejtő...

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#17288) Oldman2


Oldman2
veterán

Kobo Aura H2O 2nd edition készüléken az aktív Könyvjelzők hol érhetőek el egyben?

Kindle alatt, ha odatapicskolok a jobb felső sarokba, a többi könyvjelzőt is látom, itt nem.

Tegnap jött meg a készülék, egyelőre ami negatív, hogy a kijelző oldalán a világítás igen erősen "foltos".

Egyébként tetszene...

(#17289) koncsik válasza Oldman2 (#17288) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Teszel fel képet? Nekem is van ilyen kütyüm, de nem észleltem ezt a problémát (remélem...)
(könyvjelzőkre nem tudom a választ, de megnézem majd otthon)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#17290) Oldman2 válasza koncsik (#17289) üzenetére


Oldman2
veterán

A bevilágítási foltokról tegyek fel fotót?

(#17291) koncsik válasza Oldman2 (#17290) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Igen, elnézést, nem voltam érthető.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#17292) Oldman2 válasza koncsik (#17291) üzenetére


Oldman2
veterán

Itt van két fotó, a bal felső sarokban egy, a jobb alsó sarokban két LED világít be durván.

(#17293) koncsik válasza Oldman2 (#17292) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszi, otthon megnézem, a könyvjelzőket is.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#17294) Apollyon válasza Oldman2 (#17292) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Huhh, mennyivel kellemesebb az alsó verziót olvasni.)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17295) niof válasza Apollyon (#17294) üzenetére


niof
addikt

Hát, ha ilyen a sárga világítása, akkor marad a fehér glo. Ez minden, csak nem kellemes...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#17296) koncsik válasza niof (#17295) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Elég jól be lehet lőni a kettő közötti legkellemesebbet :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#17297) bwoay válasza niof (#17295) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem ez a leghidegebb meg a legmelegebb állás, a kettő között tetszés szerint be tudod állítani.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17298) Oldman2 válasza bwoay (#17297) üzenetére


Oldman2
veterán

Így van, ez a két szélső érték, amit soha nem használ egy (normális) ember.

Mind a fényerő, mint a "sárgulás", amit Kobo-n "Natural Light"-nak hívnak fokozatmentesen állítható és automatizálható is.

(#17299) fattyu válasza szkaroly (#17275) üzenetére


fattyu
veterán

Kicsit karcos volt a háta. Tok nélkül használta.

Nem nekem lett amugy. Ajiba vettem asszonynak. Nekem inkpad3 van

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17300) Oldman2 válasza Oldman2 (#17288) üzenetére


Oldman2
veterán

Megvan a Kobo alatti "Hol vannak a könyvjelzők...?" kérdésemre a válasz!

Az Annotations menü alatt, a többi Megjegyzés/Feljegyzés között jelennek meg, Bookmark címkével megkülönböztetve őket.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.