Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) Apollyon válasza Libretom (#16286) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Valahogy nem érzem valós szükségletnek, hogy a ma kapható ebook olvasókban is legyen audio funkció, mivel nagy és ormótlan, rendkívül érzékeny a fizikai behatásokra.
Ha valaki sok zenét meg hangoskönyvet hallgat, annak célszerűbb a már meglévő telefonján, vagy valmilyen kisebb eszközről (mp3 lejátszó, DAP) tennie ezt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16302) Aldorfin


Aldorfin
csendes tag

adott kislányomnak egy pocketbook lux 3
a tok nyitásakor nem ébred az olvasó. speckó tok kell hozzá, vagy a beállításokban kell állítani valamit? kösz4!

(#16303) Ajándékok válasza LittleBiG007 (#16300) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Az 1 kézzel tartás a korábban már ajánlott gyűrűvel bármelyik olvasó esetén működik. Én meg a pocketbook nyíltsága után a kindle zárt rendszerét elkerülöm.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#16304) pjen válasza Ajándékok (#16303) üzenetére


pjen
félisten

Mi hiányzik a kindle rendszeréből?A calibre egy kattintással mindent megold.

(#16305) Ajándékok válasza pjen (#16304) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

A kindle 1 directory szintet kezel. Ezért nagyobb könyvtár esetén nagyon nehézkes elővenni a kívánt könyvet.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#16306) pjen válasza Ajándékok (#16305) üzenetére


pjen
félisten

Ezt már multkor sem értettem.Végül is mire használod az olvasót?Én mondjuk rá teszek 20 könyvet,hogy egy darabig ne kelljen.Elolvasom őket,törlöm és megint teszek rá egy párat.A könyvek a gépen vannak onnan böngészek.Papír könyvből sem Hordtál magaddal 3455 kötetet.

(#16307) Libretom válasza Apollyon (#16301) üzenetére


Libretom
aktív tag

Hát én sem. :N Már akkor sem hallgattam, amikor Kindle Keyboardom volt. Szóval egyetértünk, viszont ettől még van véleményem egy műszaki megoldásról.

[ Szerkesztve ]

(#16308) Ajándékok válasza pjen (#16306) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Mások vagyunk. Nem hordtam magamnál, de a polcomon volt kb 5000 könyv, és azt vettem le, amihez éppen hangulatom volt. Egy ebook olvasótól se várok kevesebbet. Nem azért vettem, hogy korlátozottab legyen az olvasás. Igaz, hogy már alig olvasok, de ha éppen rám jön, 20 könyv 1 hétre sem elég. És akkor a választékról még nem is beszéltünk. Ha nem kindle-t használsz, kihagyhatod a "törlöm, gépen böngészek, megint teszek rá egy párat" lépéseket. Csak olvasni kell.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#16309) zseko válasza Ajándékok (#16305) üzenetére


zseko
veterán

Mekkora az a nagyobb könyvtár? 350 könyvnél még nem érzem nagyon a hátrányát. A rendezés viszont macerásabb volt :) Igaz, inkább sok (20-30-40+) könyv van egy szerzőtől, mintsem 1-1 könyv.

HR24.hu

(#16310) LittleBiG007 válasza pjen (#16304) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Csak egyet mondok: a margó beállítása. Tudom, erre azt fogod mondani, hogy neked rendben van a margó. De sokaknak a legkisebb is túl nagy. Ha Te nem is szeretnéd kisebbre venni, mi igen. És ezt sajnos a Calibre sem oldja meg egyetlen kattintással. Távolról sem. És a legnagyobb szégyen, hogy az Amazontól megvásárolt könyveimet is kénytelen vagyok Calibre-be importálni, csak hogy megtehessem rajta a szükséges módosításokat a margó beállításához, visszamásoljam az olvasóra és a nekem megfelelő szövegképpel olvashassak. (És persze ezzel azonnal el is veszítem azokat a plusz funkciókat, amelyek a megvásárolt könyvhöz járnak.)

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16311) pjen válasza LittleBiG007 (#16310) üzenetére


pjen
félisten

Én papír könyvön nőttem fel,megszoktam,hogy a könyv olyan amilyen.Nekem is van pár könyvem,viszont ami megvan elektrónikusan lehet elajándékozom. De általában egyszerre csak egyet olvasok.Persze mindenki máshogy olvas.

(#16312) LittleBiG007 válasza pjen (#16311) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Pontosan ez a lényege az elektronikus olvasásnak. Hogy ne kelljen a könyvet olyannak elfogadni, amilyen. Ha rosszabbul látok, nagyobbra veszem a betűket. Ha sötét van, bekapcsolom a világítást... Erről jut eszembe, Te is mindig világítós olvasót ajánlasz. Pedig amin felnőttünk, azt úgy szoktuk meg, hogy nem világít. :U

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16313) pjen válasza LittleBiG007 (#16312) üzenetére


pjen
félisten

O.K. megfogtál,bár szerintem a kettő nem ugyanaz.A papír könyvnél felkapcsoltad a lámpát,it is azt teszed csak a lámpa benne van a könyvben.Régen is volt elem lámpám amit a könyv gerincébe lehtett rögzíteni.A nagyobb betű nem biztos,hogy előny,régen elmentél a szemészetre,most olvasás után vakoskodsz.

[ Szerkesztve ]

(#16314) Ébri válasza Libretom (#16299) üzenetére


Ébri
senior tag

Koreader bonyolult PDF-ektől be tud lassulni, időnként olyannyira, hogy egy lapozás percek, s ráadásul a szép a dologban, hogy ránézésre egyszerű PDF-ektől csinált ilyet, ránézésre bonyikkal meg gyors volt, vagyis itt is látszik, hogy egy PDF bonyolultságra nem feltétlenül egyenlő a szövegkép bonyolultságával... (Mondjuk a fenti lassúság azért extrém volt, aránylag nagy PDF-eket is tudott kezelni, de előre nem nagyon tudható , melyiket szereti.)

(#16315) Ébri válasza Ajándékok (#16305) üzenetére


Ébri
senior tag

Mi alapján könyvtározol? Pl. Kobon nincs könyvtárazás, de calibre-ról másolásnál a tag-ek alapján rakja collection-be a könyveket, szóval így egyszerűbb keresgélni. Koreader navigál folder szinten is, de pl. ott is a keresőt szoktam használni pl. tag-re. Kindle-re tudom, hogy nem működik a collection küldés.

(#16316) Ajándékok válasza Ébri (#16315) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

téma, azon belül abc

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#16317) JamesFinn válasza Aldorfin (#16302) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Ha jól emlékszem, a tl3 nem támogatja ezt a funkciót.

(#16318) farkas-j


farkas-j
őstag

Ma megvettük a PocketBook 740 InkPad 3 -at az Alzánál. Sok időm nem volt vele foglalkozni, csak kibontottuk, bekapcsoltuk, frissítettük a firmware-jét (felkínálta, hogy van új). Első benyomások: nagyon szép a kijelzője, nem is olyan lassú, és egészen jó a tok. Még nagyon bele kell tanulni a kezelésébe, beállításaiba.
Lenne egy kérdésem. Milyen formátumot szeret legjobban, mit jelenít meg legkorrektebben? Csináltam egy RTF-ből EPUB-ot, de nagyon csúnyán töri a PB a sorokat, ugyanolyan csúnyán mint RTF-ben. Az is lehet, hogy a Calibre eredeti konvertálási alapbeállításai miatt vannak. Én ugyanis nem állítottam át semmit. MOBI-ban viszont egészen jól jelenik meg. Sajnos nincs türelmem végigpróbálni az összes formátumot :B Egyébként a Calibre-ben hol lehet beállítani, hogy mi legyen az alapértelmezett kimeneti formátum?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16319) hampidampi válasza farkas-j (#16318) üzenetére


hampidampi
senior tag

EPUB a legideálisabb. Ha sortörési problémád van (tehát pl. mondat közben kezdi új sorban a szöveget) az azért van, mert valaki pdf-ből próbált direktbe konvertálni. Az meg nagyon nem úgy megy.

(#16320) LittleBiG007 válasza farkas-j (#16318) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Az rtf egy formátumokkal kibővített szöveg. A PocketBook simán meg tudja jeleníteni (sok egyéb formátummal együtt), nem tudom, miért gondoltad, hogy konvertálni kell. Ugyanis hiába konvertálod át bármilyen más, több lehetőséget adó formátumba, ami nem volt benne az eredetiben, az a konvertáltban sem lesz benne. Ez lenne egyébként az előnye a Pocketbook-nak. Rámásolod, olvasol.
Ha pedig nem vagy megelégedve a könyveddel, akkor vagy valóban szerkeszted (konvertálás nem elég), vagy megvásárolod valamelyik magyar webáruházból (pl. DiBook).

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16321) farkas-j


farkas-j
őstag

Az eredeti könyv DOC formátumban volt. Ezt elmentettem Worddel RTF formátumba, és ezt konvertáltam EPUB-ba. Ilyen lett az eredmény:

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16322) pjen válasza farkas-j (#16321) üzenetére


pjen
félisten

Ennél még az is jobb,szerintem,ha egyszerű szöveg ként mented,és azt konvertálod.

[ Szerkesztve ]

(#16323) zseko válasza farkas-j (#16321) üzenetére


zseko
veterán

Valószínűleg azért, mert ilyen "fordított 'P' betűkkel" van tele:

Lehet javítani, csak kissé macerás.

Bár ha jól emlékszem a Calibre a world-el is tud dolgozni, de lehet, csak a docx formátummal.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#16324) farkas-j válasza zseko (#16323) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm! Most tanulom ezt az egész technológiát...
pjen neked is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16325) hampidampi válasza farkas-j (#16321) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ja, tipikusan ilyen egy pdf-ből copy-paste-elt szöveg. Minden sor vége egyben bekezdés vége is. Aztán ha változik valami és nem ugyanoda esik a sor vége, mint az eredeti szöveg esetében, így szétesik.

(#16326) Aldorfin válasza JamesFinn (#16317) üzenetére


Aldorfin
csendes tag

Köszönöm!

(#16327) benyo513


benyo513
tag

Sziasztok!

Már egy ideje keresek e-book olvasót, mivel nem túl kényelmes a 600-800 oldalas könyveket lapozgatni mindenféle tömegközlekedésen (, tehát fontos az, hogy egy kézben is kényelmes legyen). Az összeg, amit rá tudok szánni az 40ezer forint. Amit ebben az árban kinéztem az a PocketBook Touch Lux 4. Viszont engem is legjobban az érdekel, mint Libretom -t, hogy PDF-t jól tudnak kezelni ezek a készülékek? (ezek a dokumentumok nem scannelt könyvek) A fent említett készülék megfelel erre a célra? Rengeteg fejlesztői, rendszermérnöki könyv pdf formátumban lelhető fel, így a pdf kezelhetősége fontos szempont számomra. (Ugyanakkor nem csak pdf formátumú könyveket olvasnék rajta, csak mostanában inkább ilyen témájú könyveket olvasok.)

[ Szerkesztve ]

(#16328) pjen válasza benyo513 (#16327) üzenetére


pjen
félisten

A PDF nem e book kategória,persze megoldható,de szenvedés.Persze egy 10" os olvasó biztos jó lenne.PDF re még mindíg a tablet való.

(#16329) farkas-j válasza benyo513 (#16327) üzenetére


farkas-j
őstag

Most már saját tapasztalatból írom, hogy még a 8"-os ebookon sem túl nyerő a PDF olvasás. 6"-on meg katasztrófa lehet. Én először konvertáltam őket EPUB vagy MOBI formátumba Calibre-vel. (Rendes szerkesztett PDF-ek.) Sajnos az eredmény időnként lesújtó volt. Találtam viszont egy online fordítót ami egészen jó, bár itt sem minden esetben tökéletes az eredmény.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16330) benyo513


benyo513
tag

Akkor lehet inkább kellene egy Kobo-t vagy egy Kindle-t vennem és akkor az adott tablet áruházából vásárolni ezeket a könyveket, mivel azok a könyvek úgy is optimalizálva vannak ezekre az olvasókra(ami meg nincs fent, azaz minden ami szórakoztató irodalom és magyar nyelvű azt meg valahogy rápakolni)? Vagy nem tudom, hogy a pocketbooknál van lehetőség kindle-s tartalmat olvasni valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#16331) pjen válasza benyo513 (#16330) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk kindle van,három is.PDF et nem natyon olvasunk,az összes egyebet megoldja a calibre.Származzon a könyv bárhonnan.

(#16332) farkas-j válasza benyo513 (#16330) üzenetére


farkas-j
őstag

Ma már úgy veszem észre, hogy az elterjedt formátumokkal egyetlen ebook típusnak sincs problémája. Ha netán mégis lenne valami kuriózum formátum, akkor a Calibre programmal vagy online át lehet konvertálni. Ha jól tudom (ha nem kijavítanak) a Kindle elterjedt formátuma a MOBI. Ezt szerintem minden olvasó megeszi.

A Kindle-vel kapcsolatban egyébként ezt olvastam egy fórumban:
"Ajánlom a kínai (:D) Duokan oprendszert. Ingyenesen telepíthető az eredeti rendszer mellé, nem zavar be semmibe, párhuzamosan lehet mindkettő a gépen. A pdf olvasója varázslatos, ezen kívül minden ebook formátumot felismer (epub, mobi, rar...).Magyar nyelven is elérhető, egyszerű telepíteni és használni is. Én már nem is az eredeti rendszert használom, mert a kínai kb mindenben jobb. Szabadon állíthatod a képernyőkímélő képeket, tehetsz új betűtípust... Hetente adják ki a frissítéseket hozzá, állandóan fejlesztik. Egy próbát mindenképp megér."

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16333) Oldman2


Oldman2
veterán

A Duokan az újabb Kindle olvasókra NEM elérhető.

(#16334) kismanobkv


kismanobkv
tag

Sziasztok!

Van egy Koobe Slimbook HD e-bookom.
3-4 éve nem volt használva.
Most felraktam tölteni és villog is a zöld lámpa de nem kapcsol be pedig már 3. napja töltöm.
Próbáltam reset-et is.
Szerintetek kuka?

Köszi!

(#16335) benyo513 válasza farkas-j (#16332) üzenetére


benyo513
tag

Lehet, hogy csak én vagyok így ezzel, de ha már veszek 40-50 ezer forintért egy e-book olvasót, akkor nem szeretném jailbreakelni vagy egy másik os-t rátenni.

(#16336) koncsik válasza kismanobkv (#16334) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nem jó hírek itt

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#16337) robi-k válasza kismanobkv (#16334) üzenetére


robi-k
őstag

Lehet hogy sérült a belső SD kártyán lévő rendszer. Itt meg tudod találni a javításhoz szükséges SD kártya adatokat és a javítási eljárást.

(#16338) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdv Kollégák

Használ vki aktívan Poketbook touch lux 3-at ?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#16339) Met válasza gyuszmó (#16338) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem olyan van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16340) kismanobkv válasza robi-k (#16337) üzenetére


kismanobkv
tag

Köszönöm szépen!

(#16341) gyuszmó válasza Met (#16339) üzenetére


gyuszmó
őstag

Állandóan szarozik a Dropbox, nem szinkronizál. Újra tettem jó volt egy darabig most újra gáz. Amikor küldeni akarok a bookra fájlt, bekapcsolom a szinkronrt elkezd feltolteni 105 fájlt ebben elakad és kiirja hogy szinkronizálasi hiba. Egy másik gond, hogy a Backup fájlt sem akarta betolteni az sd rol. Találkoztál hasonló jelenséggel?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#16342) fattyu válasza gyuszmó (#16341) üzenetére


fattyu
veterán

ezt a 740em is csinálja.
leszarom kiléptem nem használom.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16343) Met válasza gyuszmó (#16341) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem se szinkronizál, először azt hittem én vagyok a béna, akkor ezek szerint nem.
Amikor megkaptam az olvasót megcsináltam a szinkronizálást, működött, nemrégen hozzá adtam néhány könyvet, hiba. Reseteltem az olvasót, hiba.
Annyiban hagytam, rádugom pc-re az olvasót és úgy küldöm Calibre-ből a könyveket az olvasóra.

Arra nem emlékszem hogy volt-e valami szoftver frissítés az olvasón.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16344) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Többek között azért vettem wifi st, hogy ne kelljen kabelezni. Van estleg vmi Support ahova lehet írni?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#16345) Met válasza gyuszmó (#16344) üzenetére


Met
nagyúr

[link]
Majd megosztod velünk hogy miért nem működik a dropbox? Ha válaszolnak persze.

Nekem is jobb lenne ha nem kellene a kábelekkel baszkódni. :U

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16346) gyuszmó válasza Met (#16345) üzenetére


gyuszmó
őstag

Ok köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#16347) fattyu válasza gyuszmó (#16344) üzenetére


fattyu
veterán

send to pocket book?

bereggeltem de még nem próbáltam de ha az működik az nem jó? nem mondom nem lenne eccerűbb a dropbox.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16348) gyuszmó válasza fattyu (#16347) üzenetére


gyuszmó
őstag

Az is jólehet de azért próbálok nyomozni tovább.

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#16349) gyuszmó


gyuszmó
őstag

"Szia,

Köszönjük, hogy kiválasztottad a Pocketbook-ot.

Ebben az esetben a gyári alaphelyzetbe állítást javasoljuk. Ehhez válassza a "Beállítások - Karbantartás - Gyári visszaállítás" lehetőséget.

Ezután szinkronizálhatja a Pocketbookját a Dropbox-fiókkal, kérjük, kövesse az alábbi lépéseket:
 
1. Írja be a Dropbox fiókadatait (e-mail címét és jelszavát) a PocketBook eszközén a Beállítások> Fiókok és szinkronizálás> Dropbox> Belépés engedélyezéséhez. (A Wi-Fi kapcsolatnak bekapcsolva kell lennie, különben be kell kapcsolnia);
 
2. A sikeres engedélyezés után a Dropbox PocketBook szinkronizálási mappája létrejön a készülék könyvtárában. Az alkalmazás> Dropbox PocketBook könyvtár megjelenik a Dropbox fiókjában, és a szinkronizálás után más készülékekről is elérhető a Dropbox.

Üdvözlettel,
Ügyfélszolgálati csapat"

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#16350) Met válasza gyuszmó (#16349) üzenetére


Met
nagyúr

Ezzel így működik igen, csak amikor rányomok a szinkronizálásra akkor hibaüzenetet dob.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.