Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) Land


Land
veterán

Üdv!

Páromnak vennék e book olvasót.
Amik szempontok:
E Ink Carta kijelző
800*600-nál nagyobb felbontás
háttér világítás

Ezek közül melyik ajánlott leginkább?

PocketBook Touch Lux 3 (+érintőkijelző is)
Alcor Myth LED

Nagyon max 40.000 Ft-ig van még esetleg ajánlott modell? Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#16352) Met válasza gyuszmó (#16349) üzenetére


Met
nagyúr

De amúgy akkor működik a szinkronizálás?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16353) gyuszmó válasza Met (#16352) üzenetére


gyuszmó
őstag

Nekem is azt ír

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#16354) Met válasza gyuszmó (#16353) üzenetére


Met
nagyúr

Írtam nekik én is, magyarul.
Megkaptam azt a választ amit neked küldtek csak angolul, most angolul írtam nekik hogy ez mind így történt csak éppen error van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16355) gyuszmó válasza Met (#16354) üzenetére


gyuszmó
őstag

Én is angolul kaptam :)

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#16356) rocsaba válasza Land (#16351) üzenetére


rocsaba
csendes tag

Cybook Muse FrontLight2 E-book olvasó
[link]

(#16357) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Hogy tudok képet, borítót szerkeszteni a doc fajlomhoz?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#16358) szabochris


szabochris
aktív tag

Sziasztok! Páromnak nemsokára születésnapja lesz, szeretném meglepni egy jó ebook olvasóval. Tudtok jót ajánlani, ami megéri? Igazából nem fontos, hogy kintről jöjjön, csak tényleg jó ár-érték arányút szeretnék neki venni. Most tableten olvasgat, de mondta hogy full levett fényerőnél is bántja a szemét.
Köszi!

(#16359) farkas-j válasza szabochris (#16358) üzenetére


farkas-j
őstag

Én most vettem a páromnak egy 7,8"-os PocketBook 740 InkPad 3-at. Nagyon tetszik (a páromnak is)! Ez már "elfogadható méretű", magyar menüs, és minden olyan feltételt teljesít amire az asszonynak szüksége volt. Egy hülye megoldása van csak, a hangkimenet az USB porton van kivezetve, így csak a hozzávaló adapterrel lehet a fejhallgatót csatlakoztatni. Nem értem miért, simán elfért volna egy 3,5-es jack aljzat.
Az alap paraméterei:
Processzor: 2 × 1 GHz – kétmagos!!! (szerintem ritkaság ebben az árkategóriában)
RAM: 1 GB
Belső memória: 8 GB
Kijelző: 7,8" e-ink Carta, 1404 × 1872 px, háttérvilágításal, változtatható fényerővel és színhőmérséklettel
Akkumulátor: 1900 mAh
microSD bővítési lehetőség
Hangkimenet
2 év garancia

Az ALSA-n vásároltam mert ott volt a legolcsóbb és még ajándék tok is járt hozzá. Egy hátránya van, a 7,8"-os kijelzőnek komoly ára van, konkrétan 72500Ft (az ALSA-nál).

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16360) rocsaba válasza szabochris (#16358) üzenetére


rocsaba
csendes tag

A Cybook Muse FrontLight2 E-book olvasó jelenleg ár-érték arányban szerintem nagyon jó választás.

(#16361) #81733120


#81733120
törölt tag

Sziasztok,

Az Ebook olvasókban a wifi mire jó pontosan, mire használható?

(#16362) pjen válasza #81733120 (#16361) üzenetére


pjen
félisten

Például nemkell kábelt használni,ha könyveket küldesz rá,amiket a felhőben tárolsz.Én mondjuk nem használom.

(#16363) farkas-j válasza #81733120 (#16361) üzenetére


farkas-j
őstag

Arra amire az előttem válaszoló pjen írta. Sajnos amire én használnám arra nem jó. Én a PC-ről szeretném vezeték nélkül WiFi-n feltölteni a könyveket. Erre sajnos nem találtam megoldást.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16364) gyuszmó válasza farkas-j (#16363) üzenetére


gyuszmó
őstag

Erre való a Dropbox, ha fent van a pcn is csak bele kell húzni a mappába és szinkronizál az Ebook kal ha wifi n van. Nekem ez sokáig működött, sajnos mostanában nem, de ez valószínűleg az Ebook hibája.

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#16365) LittleBiG007 válasza farkas-j (#16363) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Én pontosan ezt csinálom, a Calibre ezt is tudja. Egy Content Server-t indítok, és az olvasó böngészőjével csatlakozom hozzá. Kindle és Kobo olvasókkal biztosan működik.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16366) cigam válasza #81733120 (#16361) üzenetére


cigam
félisten

+ átfutni a híreket. Gyakran van bennük RSS olvasó, és kedvenc portáljaid híreit is megnézheted.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16367) Met válasza gyuszmó (#16364) üzenetére


Met
nagyúr

Nálam megjavult.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16368) #81733120


#81733120
törölt tag

Köszönöm mindenkinek! :R

(#16369) gyuszmó válasza Met (#16367) üzenetére


gyuszmó
őstag

Hogy, mit tettél vele?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#16370) Met válasza gyuszmó (#16369) üzenetére


Met
nagyúr

In this case we recommend to perform the factory reset. To do so choose "Settings – Maintenance – Factory Reset".

Then you can synchronize your Pocketbook with your Dropbox account, please, for it please, follow the steps bellow:

1.Input your Dropbox account data (email address and password) on your PocketBook Device in the section Settings > Accounts and Synchronization > Dropbox > Login to authorize Dropbox. (The Wi-Fi connection should be on, otherwise you will be asked to turn it on);

2. After successful authorization, the Dropbox PocketBook sync folder will be created in the Library of the Device. The Application > Dropbox PocketBook directory will show up in your Dropbox account, and after synchronization it will be available from other devices with Dropbox.

Tulajdonképpen ugyan azt mint eddig csak most működik.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16372) Libretom válasza LittleBiG007 (#16365) üzenetére


Libretom
aktív tag

Megtennéd, hogy ezt egy kicsit részletesebben leírod? Azaz: "Content Servert indítok", meg "az olvasó böngészőjével csatlakozom". Köszi előre is!

(#16373) farkas-j válasza LittleBiG007 (#16365) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekem PocketBook InkPad 3-am van. Kicsit részletesebben leírnád ezt a dolgot?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16374) Libretom válasza LittleBiG007 (#16365) üzenetére


Libretom
aktív tag

Addig eljutottam, hogy a "Beállítások"-ban a "Hálózati megosztást" elindítom, de az olvasó böngészője nem lát semmit a Calibreból. (Gondolom ott még kéne valamit csinálni!?) A laptopomon szépen megjelenik a Calibre de, ennyi...

(#16375) farkas-j válasza LittleBiG007 (#16365) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm, közben meglett!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16376) LittleBiG007 válasza Libretom (#16372) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Átállítottam magyarra a Calibre-t. Tehát a főmenüben a Kapcsolat/megosztás gombra kattintasz, majd a megjelenő menüben a Tartalomkiszolgáló elindítását választod. Látszólag nem történik semmi, de ha újra a Kapcsolat/megosztás gombra kattintasz, akkor látni fogod a Calibre-hez rendelt IP címet (és portot, alapból 8080). Az olvasódon nyitsz egy böngészőt, és beírod a címsorába a teljes IP címet. A megjelenő szövegen a "here" linket érintsd meg, ez indítja el a Javascript nélküli verzióját annak a weboldalnak, amely megjeleníti a Calibre-ben lévő az összes könyvedet.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16377) Libretom válasza LittleBiG007 (#16376) üzenetére


Libretom
aktív tag

Köszönöm! :R

(#16378) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Sziasztok, beruháznék életem első e-könyv olvasójára és rögtön nagy vadra lőnék :) Hosszas morfondírozást követően a Kobo Forma lett a kinézett egyed, viszont idehaza nem látom, hogy árulnák még. Esetleg külföldről valahonnét beszerezhető? A US webshop úgy vettem észre, nem szállít máshová, így ide sem. Köszönöm ha valaki tud valamit :R

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16379) fattyu válasza Dr.F.E.R.I. (#16378) üzenetére


fattyu
veterán

fnac

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16380) faki_ válasza Dr.F.E.R.I. (#16378) üzenetére


faki_
senior tag

Az eBay-en van olyan eladó, aki szállít ide, de kalkulálj hozzá kb. +30%-ot (vámáfatréfaügyintézés...): [link].

(#16381) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Köszi a tippeket urak, de a fnac nem engedi ideszállítani, Kanadából és/vagy Japánból pedig nem szívesen hozatnám ide. Azért köszönöm az infókat :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16382) faki_ válasza Dr.F.E.R.I. (#16381) üzenetére


faki_
senior tag

Itt felsorol még jó pár európai eladót, hátha...: [link].

(#16383) fattyu válasza Dr.F.E.R.I. (#16381) üzenetére


fattyu
veterán

biztos? én rendeltem már tőlük. igaz régebben.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16384) Ébri válasza Dr.F.E.R.I. (#16381) üzenetére


Ébri
senior tag

Még túl új szerintem ehhez (legalábbis nem láttam, hogy csak US/Japan piacra menne).

(#16385) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Megnéztem pár hivatalos eladót, de esélytelennek tűnik. Ki tudja. Majd egyszer, valamikor...

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16386) koncsik válasza Dr.F.E.R.I. (#16385) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Genfben nincs se a MM-ban, se a fnac-ban... :(

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#16387) Libretom válasza Dr.F.E.R.I. (#16385) üzenetére


Libretom
aktív tag

A brit Rakuten sem szállít ide?

https://uk.kobobooks.com/products/kobo-forma

(#16388) LittleBiG007 válasza Libretom (#16387) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

A szállítási adatoknál nem lehet United Kingdom-on kívül mást megadni.

Durva az a nagyjából 89e forintos ár... ráadásul az egykezes használatra tervezett olvasó pont ebben nem a legjobb. Video itt, 10:24-nél van az ominózus rész. Mert itt állva beszélnek róla, nem pedig egy asztalra van az olvasó fektetve, ahogy a tesztekben általában lenni szokott.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16389) LittleBiG007 válasza LittleBiG007 (#16388) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Erről még egy - számomra - vicces dolog jutott eszembe: amikor néztem egy Oasis 2 és Kobo Forma összehasonlító video-t és megjegyezték, hogy mennyivel jobb a Forma, mert az asztalra fektetve nem billeg. :-D De eszükbe sem jutott kézbe venni, hogy vajon akkor melyik is érződik kényelmesebbnek, könnyebbnek. Nekem ez utóbbi többet segített volna.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16390) Libretom válasza LittleBiG007 (#16388) üzenetére


Libretom
aktív tag

Hát ez valóban nem tűnik kényelmesnek... A 8 coll ehhez nyilván túl nagy, ami PDF-nél jó, de ekkora gombok és ilyen széles káva túl nagy a kellemes kezeléshez. Ez a gép nélkülöz minden praktikusságot. A 87 ezres ár tényleg magas, (ithon, ha lesz, meg fogja haladni a 100-at) különösen ha az Aura One 76 ezres árához hasónlítjuk (ami azért szintén elég húzós...), vagy a 7.8-as, igen kiváló Pocketbook Inkpad 3-ashoz, amihez 72 ezerért még tokot is kaptál (legalábbis nemrégiben)..

Úgy emlékeszem Te írtad, hogy a Voyage kijelzője mennyire szuper (és tényleg az), bármihez hasonlítjuk is.Volt alkalmam összevetni az Oasis 2-vel, Inkpad 3-mmal és Aura One-nal. Mindnél jobb (élesebb, kontrasztosabb, feketébb) betűképet ad a Voyage. Nem sokkal utána jön az Aura.... Most készült egy összevetés az új PW-vel: [link]

(#16391) pekob válasza farkas-j (#16359) üzenetére


pekob
csendes tag

Szia!
Ha jol latom a fekete szinu van tokkal.
En eddig csak barnat lattam, de szerintem tokkal boven megeri ennyiert.

Udv.: Pekob

(#16392) Dr.F.E.R.I. válasza Libretom (#16390) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nekem mondjuk a 8 colos kijelző és a fizikai gombok praktikusnak tűnnek.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16393) Libretom válasza Dr.F.E.R.I. (#16392) üzenetére


Libretom
aktív tag

Ez persze szubjektív: én azt tartom praktikusnak, ami egyszerűen hordozható, kis helyet foglal el, és ugyanakkor a lehető legnagyobb a kijelzője. Ilyen alapon nekem kb. a maximum a 8 coll, mert a PDF dokumentumok is olvashatók éppenséggel rajta. Viszont a Forma a 8 collhoz ráadásul jól meg van szélesítve, sok helyet foglalnak el a gombok. Ezért mondom, hogy (nekem) nem praktikus. (KIcsit ez a gondom az Oasissal is, de az a 6.8-as kijelző miatt még nem túlzottan széles. Mondjuk és a gombok oldalán a kávából biztos levennék a szélességéből..). Hangsúlyozom, hogy ez a vélemény persze adott esetben az olvasó belső értékeiből semmit nem von le.

(#16394) kosaz


kosaz
csendes tag

Sziasztok

Faternak szeretnék venni egy olvasót 30 ft körül , fontos lenne hogy legyen rajta fizikai lapozogomb a finom kézmozgás már nem mindig megy az öregnek de gombokat még tud nyomogatni . PocketBook Basic Touch 2 ezt néztem ki . nem ismerem ezt a márkát mindig kindle-t használtam . Jó ez az olvasó ? Ajánlanátok esetleg olyat ami jó ha ez nem az . Igazából teljesen alap modelt keresek nem kell világitás se egyéb extrák ha van az nem baj de nem emiatt fogom megvenni ha lehet legyen gyors már amennyire egy olvasót mondhatunk annak . köszönöm .

(#16395) LittleBiG007 válasza kosaz (#16394) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ár-érték arányban jobban jársz egy Pocketbook Touch Lux 3-mal, ami most csak kb. 3-4000 Ft-tal haladja meg a megadott árat az eDigital-nál.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16396) hampidampi válasza kosaz (#16394) üzenetére


hampidampi
senior tag

Hát, én biztos nem vennék beépített világítás nélküli olvasót. Főleg idős embernek nem, akinek nagy valószínűséggel a szeme is rosszabb. Szerintem dobjál még rá egy kis pénzt és vegyél egy világítósat.

(#16397) HardRic válasza hampidampi (#16396) üzenetére


HardRic
addikt

Így van. Anyum is szinte csak azért használja a Kindle-t mert este a világitás miatt jól látja. Ha olvasólámpával kéne manőverezgetnie, szerintem valami fiók mélyén lenne már.

(#16398) Polllen válasza LittleBiG007 (#16395) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az aktuális Kindle paperwhite-nál ez jobb vétel lenne?

Szeretném lecserélni a kindle 4-m egy háttérvilágítással rendelkező gépre és most amazon-n akciós a paperwhite.

Csak e-könyvet olvasok rajta, semmi kép, meg pdf...

Amúgy fekete péntek alkalmából nem látott valaki valamilyen jó vételt?

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#16399) szabochris


szabochris
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszi!
Páromnak vennék szülinapjára ebook olvasót.
2 kiszemelt van:

Paperwhite 3

Paperwhite 4

Megéri a 4-est venni azért a plusz pénzért?
Illetve esetleg valaki vásárolt már az eladótól?

Köszönöm :D

(#16400) Polllen válasza szabochris (#16399) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szia!

A paperwhite 4 jelenleg az amazon.de-ről rendelve 36k. Cyber monday hét van.

A 4-sen jobb a háttérvilágítás, nagyobb a háttértár, vízálló és lehet hallgatni hangoskönyvet. Én ezt venném. Ha csak itthonról akarsz rendelni, akkor alapvetően a pw 3 sem rossz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.