Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) csibe1 válasza arcsin (#20000) üzenetére


csibe1
addikt

Jah, meg jó nagy cumi ha benézed a rajzot. ;] :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#20002) zsoltzsolt válasza fattyu (#19997) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi szépen!
consono, Oldman2 nektek is!

(#20003) Skynet258 válasza zsoltzsolt (#19996) üzenetére


Skynet258
veterán

Pocketbook kétujjas nagyítással tudja ezt. :K

Más: Inkpad 3-ra jött újabb update, 200 valahány MB. :)

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#20004) Bozek válasza Skynet258 (#20003) üzenetére


Bozek
nagyúr

Változások listája: [link]

Amúgy lassan 1,5 hete kint van elvileg. :)

(#20005) Skynet258 válasza Bozek (#20004) üzenetére


Skynet258
veterán

Nem tudom milyen sűrűn frissít az automatikus firmware keresője, nekem csak ma dobta fel. :B

https://geekpulse.hu

(#20006) Apollyon válasza Skynet258 (#20005) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mobilereaden nem teljesen egyértelmű, mert ott kisebb a Pocketbook tábor, de a PB vagy a Kobo a hackelhetőbb eszköz?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20007) Skynet258 válasza Apollyon (#20006) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát passz, a tapasztaltabb kollégák majd válaszolnak erre, na meg kérdés mit értesz hackelhető alatt. ;) Én hackeltem anno az Androidos telefonokat orrvérzésig, mert úgy tudtak mindenből egy keveset. :D Aztán az okostelefonok kinőtték magukat és alapból tudnak jóval többet mint ami szükséges.
Az ebook olvasó viszont nekem könyvolvasó, és a kijelző miatt nem is várok el tőle többet, mint hogy könyvet olvassak rajta. Lassú a frissítés ahhoz, hogy bármi mást akarjak rajta, a böngészés is kínszenvedés nekem. Az olvasó rész ami számíthat, hogy mennyire tudod részletesen beállítani a dolgokat, erre itt a koreader-t szokták ajánlani mint kiforrott megoldást - nekem a PB saját olvasója is megteszi (már csak azért is mert a koreader Inkpad 3-on nem üzemel túl magabiztosan valami proci órajel bug miatt).
De majd jönnek a többiek és megmondják a tutit, de amennyire én látom az ebook-ok nem a hack-ről szólnak, hanem a stabil működésről ami az olvasást illeti. És itt is az ebook formátumokra gondolok elsősorban mert ha már képbe kerül a pdf az megint más tészta és bőven tovább szűkül a kör...

https://geekpulse.hu

(#20008) Ébri válasza Skynet258 (#20007) üzenetére


Ébri
senior tag

Én is csak pbchesst (coolreader miatt) és koreadert tettem fel kobora, az új felrakási módszer nem túl bonyolult, PB-re meg elvielg még egyszerűbb feltenni dolgokat, ha jól értem, de olyanom sose volt :). Kobora biztosan megoldható, hogy hozzá tudj férni a normálisan rejtett meghajtóhoz, és a futó linux mindenféle dolgait lecseréld, de itt a hackelés brickelésbe egyre könnyebben tud átcsapni. Szóval tényleg az a kérdés, mit szeretnél.

(#20009) csendes válasza Apollyon (#20006) üzenetére


csendes
őstag

Ha programok telepítésére gondolsz, akkor neked legjobb egy androidos olvasó.
Pockebook-ra lényegében Cool Reader-t és KOReader-t lehet telepíteni.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20010) Apollyon válasza Skynet258 (#20007) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Arra gondoltam, már biztos fut rajta a Krízis.
Dehogy. :DDD
Hack alatt azt értettem mint a patchelés a Kobonál, hogy alapból vannak margók, és patcheléssel eltünteted őket, hogy minél több szöveg kerüljön az adott nyitott könyvből a képernyőre. Vagy pl. óra, státusz stb. kijelzés sincs alapból, azt is csak patch-csel lehet (órát legalábbis). Illetve van másik, amivel lehet custom egykattintásos menüt létrehozni, így nem kell az invert screen funkció kapcsolgatásáig a devmenube vánszorogni stb.)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20011) Ébri válasza Apollyon (#20010) üzenetére


Ébri
senior tag

Én kobon használtam egy ideig a kobo patchet, aztán meguntam :). Bár mostanában koreaderen olvasok ott meg a fentiek lényegében alapból vannak, illetve lehetnek.

(#20012) csendes válasza Apollyon (#20010) üzenetére


csendes
őstag

A KOReader-t a legkönnyebb hackelni, nyílt forráskódú; telepíthető és módosítható a firmware-től függetlenül. Ez tudja a legtöbb beállítást is, viszont kevésbé optimalizált az adott olvasóra, esetleg hónapokon keresztül az új verziók egyáltalán nem működnek, gyorsabban lemerülhet az akku, stb.
Hasonló a Cool Reader is, de az már évek óta nem frissül.
A Kobo és Pocketbook is nagyrészt nyílt forráskódú, Linux kernelen futó szoftverekből áll (néhány kivétellel). Kérésre el is küldik a forráskódra mutató hivatkozást. Annyi a nehézség, hogy az alapszoftver nagy része csak a firmware frissítésen keresztül módosítható elvileg, mivel rejtett partición van, és azért ez már haladóknak való feladat. A menürendszeren kívül bizonyos beállításokat lehet közvetlenül a config file-okban kézzel is szerkeszteni, ha egy USB kábellel rá van téve az olvasó egy számítógépre.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20013) zsoltzsolt válasza Skynet258 (#20003) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi szépen!

(#20014) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok, koszonom megegyszer a segitseget, paromnak ma adtam oda a Kobo Libra H2O-t (ma van a szulinapja). Fantasztikus eszkoz! Konnyen elerheto lapozas es fenyero allitas, tokeletes kepernyomeret, tueles kep es kivalo sebesseg. Kobonal eddig minden konyvet megtalaltunk ami mostansag erdekli.
Mondjuk Amazon par napja jol felnyomta az arat, gondolom ezzel is az Oasis iranyaba terelve a nepet karacsonyra ( Oasis most olcsobb), de 120 Fontot boven megert.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#20015) csendes válasza futo001 (#20014) üzenetére


csendes
őstag

Az Amazon össze-vissza mozgatja az árakat (figyelik a forgalmat, készleteket, stb), lehet, hogy a jövő héten lejjebb viszik. Nekik az Oasis arra kell, hogy a gazdag könyvrajongók is náluk költsék el a pénzüket könyvekre, viszont nekik hiba olcsón adni bármit, mert akkor nem is lehet elég jó.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20016) Marc864


Marc864
tag

Sziasztok!
Csak csendben követem a fórumot hónapok óta, ennek eredményeképp ma átadtam páromnak az ajándék Kobo Librát :DD Öröm és boldogság! Köszönöm a sok jó tippet!
Én is szeretnék már egyet de nem tudok dönteni: Libra, Forma és a Pocketbook Inkpad 3 között (esetleg a pro).

Libra “tök cuki” de nagyobbra számítottam, bár piszok kényelmes.
Forma már kicsit nagynak tűnik, meg az már elég drága.
Pocketbook meg nagyobb, mint a Libra viszont nem tudom mennyire lenne kényelmes hogy lent vannak a gombok.

Szerintetek? Aki pocketbook inkpadot használ, mennyire kényelmes? Ragaszkodom a fizikai gombokhoz :D
Sajna kipróbálni alig tudom, talán mediamarktba volt múltkor kirakva egy kikapcsolva, leláncolva.

Formátumok, mint olyan abszolút nem lényeges, calibrével már pro vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#20017) futo001 válasza Marc864 (#20016) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Látom beindult a Libra a fórumon. :D
Én is agyalok egy ebook olvasón magamnak, Libra mérete szerintem tökéletes, párom szerint nagyon kényelmes, a Forma már túl nagy.
Én valószínűleg egy Pocketbook Colort rendelek, így akkor lenne egy nagyobb Libra, meg egy kisebb színes. Lehet nem sok értelme van, de ez van. :DDD

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#20018) @Pal válasza futo001 (#20017) üzenetére


@Pal
tag

Szerintem jól látod. A színesnek nem sok értelme van, hacsak nem színes képregény olvasó vagy. Ez csak ilyen trendi dolog most. Néztem pár tesztet, ez alapján még a kontraszt is sokkal rosszabb.
Ha librás fórum, ha nem azért nem rossz készülékek ezek, mint tapasztaltad. :D

(#20019) @Pal válasza Marc864 (#20016) üzenetére


@Pal
tag

"Formátumok, mint olyan abszolút nem lényeges, calibrével már pro vagyok."

Ez azért nem olyan egyszerű mint gondolná az ember. Nem árt, ha az eszköz az eredeti formátumokat tudja kezelni. A calibrés átalakításoknál azt tapasztaltam, hogy nem mindig sikerültek valami jól. Ezért azt mondom, hogy kicsit számít.

(#20020) futo001 válasza @Pal (#20018) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Eléggé lehúzzák a Colort a teszteken, még a fényképeken is látszik mi a gond vele, közben annyiba kerül mint egy nagyon jó Carta HD kijelzős olvasó.
Inkább a kíváncsiság hajt, és lehet érdekelnének a képregények ha színesben tudnám olvasni őket. Meg elég sok távoktatáson veszek részt mostanság, jó lenne a diagramokat színesben látni. Amire szintén nem annyira jó, mivel kicsi a kijelző. De a kíváncsiság nagy úr. :) A következő színes amit kiadnak biztos jól sikerül majd, már nagyon közel vannak a minőségi megjelenítéshez.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#20021) csendes válasza futo001 (#20020) üzenetére


csendes
őstag

Én várnék még egy kicsit az ACeP-re: [link] Bár most úgy tűnik, hogy mégis inkább a Kaleido-t fejlesztik tovább Kaleido 5100 néven [link] . Mindenesetre a mostani Kaleido olvasásra - vagyis fekete-fehérben - nem kiforrott: [link] , és a színes felbontása csak 100 dpi (360x480 a 6" modellekben), vagyis harmada a fekete-fehérnek. Ennyi pénzért (73-80 ezer Ft) kb. kapsz egy 6" e-olvasót és egy olcsóbb, de használható 8" tabletet (szürke importból PW4 + üzletből MatePad 8.0) .

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20022) Marc864 válasza @Pal (#20019) üzenetére


Marc864
tag

Csináltam már pár e-könyvet nulláról Calibrével (jellemzően fanfiction merengőről).
Ami rosszul konvertálódott azokat megnyitom szerkesztésre és elmolyolok velük, hogy jók legyenek :DDD
Így értettem, hogy nem számít

(#20023) fattyu válasza Marc864 (#20016) üzenetére


fattyu
veterán

volt inkpadom és librára váltottam

Pocketbooknak gyűlöltem a gombjait. Szar helyen van de legalább kicsik...

Libra ftw

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20024) Ébri válasza @Pal (#20019) üzenetére


Ébri
senior tag

Ez attól is függ, mllyen formátumról milyenre, a különféle formátumok tudása is különböző, pl. epub-ból prc-re van pár dolog, ami nem vihető át. Én epubra szoktam konvertálni, nagy negatívumokat nem találtam még.

+olvasók szoftvere, ha támogat is többféle formátumot, általában egyet (vagy legalábbis nem mindet) jelenít meg jobban/helyesebben.

(#20025) csendes válasza Marc864 (#20016) üzenetére


csendes
őstag

Ha mindenhová magaddal viszed, akkor jobb a kisebb, vagyis a Libra. Ha mégis a nagyobbat választod, de sokat viszed magaddal, akkor inkább a Forma, mert a Mobius kijelző jobban bírja a gyűrődést, viszont tok kell hozzá, mert karcolódik. Otthoni olvasásra a fotelben jó az Inkpad 3, kivéve, ha jobban tetszik a Forma forma design.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20026) bwoay válasza csendes (#20025) üzenetére


bwoay
nagyúr

biztos, hogy a Formán nincs semmi a Mobius előtt? szerintem ez is egy üveg előlapos reader, bár kategorikusan nem merném kijelenteni.
viszont a Goodereader azt írja, hogy a Forma kijelzője egyszerre Mobius és Carta, amiből utóbbi a legfelső réteg, és a rugalmas Mobius pedig a hátlap. szerintem amúgy kb az összes ebook reader így alkalmazza jelenleg a Mobius technológiát, ezért hittem én, hogy konkrétan Mobius Cartának hívják azt a kijelző típust. engem egyetlen dolog zavar a Formával kapcsolatban, az pedig a PWM. fel nem foghatom, miért így oldották meg a világítás szabályozhatóságát. persze nem dealbreaker, meg sokakat nem zavar, de meg vagyok róla győződve, hogy a Kobo ezen változtatni fog a Forma utódjánál, annyi kritika érte emiatt.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#20027) csendes válasza bwoay (#20026) üzenetére


csendes
őstag

The Mobius technology replaces the glass TFT backplane with a flexible plastic TFT backplane. This plastic backplane is thinner, lighter and stronger than glass backplanes. This in turn enables Kobo Forma’s lightweight and ergonomic design. Kobo claims that by using Mobius the e-reader is 15% lighter [link]
It’s the first ebook reader to feature an 8-inch 300 ppi Mobius Carta E Ink screen, and it’s also one of the first ereaders under 10″ to have a flexible plastic-backed screen, which helps make it lighter and a lot more durable than typical ebook readers with glass screens. Because of the plastic-based screen the Kobo Forma is remarkably lightweight for its size. In fact it’s lighter than some ebook readers with 6-inch glass-backed screen, like the Kindle Paperwhite 3 for example. [link]

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20028) farkas-j


farkas-j
őstag

Calibre-hez szeretnék egy kis segítséget kérni, mert nem sokat használtam még. Van egy EPUB könyvem aminek a betűi szürkék fekete helyett. Hogyan lehet Calibre-ben a betűket legegyszerűbben feketére konvertálni?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#20029) Bozek válasza farkas-j (#20028) üzenetére


Bozek
nagyúr

Alapvetően ehhez nem is kell Calibre, az EPUB-ot sima tömörített fájlként lehet kezelni. A style.css-ben keress color-t és azt kell átírni #000000-ra (ez a fekete).

De persze a Calibre szerkesztőjében is megnyithatod ezt a CSS fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#20030) LittleBiG007 válasza farkas-j (#20028) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

A könyv konvertálásakor a bal oldali menüben van a Kinézet (vagy valami olyasmi, nekem angol), a második elem.A Stílus tabon alul ott vannak, hogy miket akarsz gyorsan eltávolítani, az utolsót a Színeket kell bepipálni. Szerintem ez a legegyszerűbb és nem kell hozzá matatni a könyvben magában.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20031) farkas-j válasza Bozek (#20029) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm!
LittleBiG007 Neked is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#20032) csendes válasza bwoay (#20026) üzenetére


csendes
őstag

Ami a PWM-et illeti, itt az írják, hogy 1 kHz a frekvenciája [link] , vagyis 20-40% fölött már nemigen zavarhat senkit, de kisebb fényerő beállításnál észrevehető, illetve lassítva van róla videó is [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20033) bwoay válasza csendes (#20027) üzenetére


bwoay
nagyúr

az első linked ugyanaz, mint amit én is belinkeltem :)
és pont az általad idézett rész felett pár sorral taglalja, hogy a Forma Mobius Carta kijelzője pontosan mit jelent - melyik a Mobius réteg és melyik a Carta.

megpróbálok mégegyszer nekifutni annak, hogy mire vonatkozott a kérdésem.
Tehát: pusztán abból, hogy egy ebook reader Mobius kijelzőt kap, automatikusan következik-e az, hogy ebből kifolyólag kevésbé karcálló? hiszen nem a Mobius réteggel kerülünk fizikai kapcsolatba, sőt, az gyakorlatilag legalul van, és felette jópár egyéb réteg található. Ezek közül a legfelső történetesen lehet üveg is, hogy a karcoktól védje, és egy esetleges sérülés esetén csak az előlapot kell cserélni, nem magát a (drága) kijelzőt.

It can also be used with a glass overlay. When a screen breaks it is usually the back TFT layer that breaks, not the outside layer which can be made more rugged. Having a glass overlay permits a front light and a more sensitive touchscreen. [link]

az is érdekes (a fentiek alapján), hogy ha nincs üveg, akkor milyen más módon oldják meg a világítást.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#20034) csendes válasza bwoay (#20033) üzenetére


csendes
őstag

Itt az írják, hogy a második emeletről ledobták betonra, illetve csavargatták a rugalmas kijelzőt (amiből az üveget a fejlesztés során teljesen kivették), és nem lett baja: [link]
A világítás valószínűleg pont a hajlékony kijelző miatt nem tökéletes és vannak eltérések a készülékek között, van néhány világosabb és sötétebb sáv, van akit ez nagyon zavar. Van aki kicseréltette az olvasót. Maga a Mobius felület papírszerűen szórja a fényt, nem tükröződik, ebből a szempontból jobb mint az üveg.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20035) bwoay válasza csendes (#20034) üzenetére


bwoay
nagyúr

igen, ezt olvastam.
tekintettel arra, hogy 4-6 évvel ezelőtt is voltak már Mobius kijelzős olvasók, elég túlzónak érzem, ahogy a Kobo úttörőnek állítja be magát ezen a téren, mintha ők alkalmaztak volna ilyen displayt először a világon. 2014-ben a Pocketbook konkrétan hajlítható ipari olvasót demózott.

"Maga a Mobius felület papírszerűen szórja a fényt, nem tükröződik, ebből a szempontból jobb mint az üveg."

az a Goodereader cikk, amit mindketten linkeltünk, pont azt taglalja, hogy a Mobius felület az "csak" a tranzisztor réteg , ami a feszültség változtatásával a képpontokat, pixeleket vezérli. Fölötte foglal helyet az e-ink kijelző (de ez lehetne akár OLED vagy LCD is), és ez határozza meg az adott display optikai tulajdonságait, pl kontraszt. A Kobo Forma esetében a Mobius rétegre egy e-ink Carta típusú kijelzőt raktak, tehát a sima (merev TFT-s) Carta displayekkel megegyező megjelenítési tulajdonságokkal bír. Ezután jönnek a további rétegek (digitizer, diffúzor, stb), amik befolyásolják a kép minőségét.

gondolom ezért voltak népszerűek a nem kapacitív elven működő (infrás) érintőkijelzők, mert egy réteggel (digitizer) kevesebb volt rajtuk felül és annyival is kevesebbet romlott a kontraszt.

Szóval az én olvasatomban az a felület, ami legfelül van és szerepet játszik a fényszórásban/tükröződésben/karcállóságban, annak már semmi köze a Mobius technológiához. Ezek a legfelső felületek nem alkotnak szerves egészet a legalsó, tranzisztor réteggel, és gyakorlatilag szabadon megválaszthatóak a gyártók által, függetlenül attól, hogy milyen (flexibilis vagy merev) tranzisztor réteget alkalmaznak.


tudom, ez nem az a témakör, hogy ismerősnek mit ajánlotok karácsonyra, meg pdf-et mennyire kezel jól, szóval bocs, ha valakit, vagy akár mindenkit untat, csak próbálom megérteni, és eddig a fentieket szűrtem le. kérdés, hogy vajon helyesen-e.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#20036) csendes válasza bwoay (#20035) üzenetére


csendes
őstag

Az E-ink teljes Mobius alapú kijelző modulokat is árul amiben már benne van a Carta e-ink film is, például: [link] Erre még lehet érintőréteget rakni.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20037) bwoay válasza csendes (#20036) üzenetére


bwoay
nagyúr

és ez csak 350 dollár digitizer nélkül? best deal ever :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#20038) csendes válasza bwoay (#20037) üzenetére


csendes
őstag

ez fejlesztőknek való minta, nem otthonra árulják

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20039) bwoay válasza csendes (#20038) üzenetére


bwoay
nagyúr

de az még rosszabb, mert írja, hogy konzumer mennyiségeket nem is szolgálnak ki, tehát ez a darabár arra érvényes, ha én rendelek belőle egy raklappal :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#20040) hampidampi válasza bwoay (#20039) üzenetére


hampidampi
senior tag

Igen, ha jól emlékszem olyan százezer darab alatt szóba sem állnak senkivel. És pontosan ezért nem kapsz a netről sem a törött kijelződ helyett újat. Amit az e-bayen meg alibabán, stb. árusítanak, mind bontott vagy hibás darabok.

(#20041) Muton


Muton
addikt

Sziasztok!

Venni szeretnék egy könyvolvasót, kinéztem az Onyx Boox c67 Afterglowt, erre már nem lehet kapni, mert régi :D

Mit tudnátok ajánlani, ami tud világítani, 6"-os, van szótár funkciója és viszonylag stabil a sw rajta a lapozó gombok se hátrány.
Egyéb úri huncutságokra nincs szükségem, nem akarok netezni, zenét/hangoskönyvet hallgatni, SD bővítés nélkül is kibírom

Előre is köszi!

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#20042) bwoay válasza Muton (#20041) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem is baj, hogy nem lehet kapni, legalább kénytelen leszel valami normálisat venni :D
40 körül azért már van választék, Pocketbook Touch Lux, Kindle, Kindle Paperwhite például,
nagyobb felbontás, jobb kijelző.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#20043) Muton válasza bwoay (#20042) üzenetére


Muton
addikt

Köszi szépen, ez a Pocketbook touch lux első ránézésre akár jó is lehet, Kindle volt a családban már kétszer, először és utoljára, szóval az kiesik :D

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#20044) Dhampir válasza Muton (#20043) üzenetére


Dhampir
félisten

Az újdonság varázsa miatt váltanál, avagy valami nem tetszett a Kindle korábbi olvasóiban?

(#20045) Muton válasza Dhampir (#20044) üzenetére


Muton
addikt

az még egy régi Kindle volt, lcd kijelzővel, nem ilyen e-papír, minden bugos volt rajta, még a gyári állapotba való visszaállás is :DDD az a szoftver, ami rajta volt, még szerintem fejlesztői tesztig se jutott el... én meg úgy vagyok vele, ha egyszer megcsinálták, akkor ezentúl bármikor meg tudják, köszönöm, nem kérek belőlük :) amúgy a nővéremé volt, nekem ez lesz az első ebook olvasóm, mert bizonyos típusú könyvekből (aminek nincs meg számomra az az irodalmi értéke, h nyomtatott formában legyen meg) digitálisat akarok venni csak

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#20046) Dhampir válasza Muton (#20045) üzenetére


Dhampir
félisten

Értem.

Lehet, hogy aminek nincs meg az az irodalmi értéke, hogy nyomtatott formában legyen meg, abból digitálisat sem érdemes vásárolni. :)

(#20047) Vikárné


Vikárné
friss újonc

Előre is bocsi, azoktól akik 100x leírták már, meg azért is akiket esetleg sért a hozzá nem értésem, de segítséget szeretnék, hogy milyen olvasót ajánlotok.
Férjemnek lesz, soha nem volt még,
Nem mindenre is használná,
regény olvasás, esetleg néha szótárazás, de egy kikapcsolódási eszköz lenne, tehát legyen (szép és) jó, kényelmes, az mondjuk nem baj ha bírja a strapát, mert hát, 2 kisgyerek mellett bármi megtörténhet.
Szerintem inkább érintős, háttér világítás mindenképp
Ne kelljen gyakran tölteni.
Max 50000
Formátumot nem igazán tudok mondani, nCore-n nincs minden fennt?
Annyi még, hogy a férjem programozó, és pl az iPhone-t tudom hogy azért nem szereti, mert nem lehet semmit beállítani rajta részletesebben, vagy belenyúlni, de azt gondolom, hogy egy olvasón tényleg csak kikapcsolódni akarna, szeret olvasni, és mivel nem volt még talán a kezébe se soha, ezért nem hiszem hogy nagyon szőrszálhasogatna, viszont nyilván szeretném ha nem bosszantaná fel, és soha nem használná, mert gagyi, vagy bugos stb.
Nagyon szépen köszönöm annak aki tud jó tanácsot
:B

[ Szerkesztve ]

(#20048) Bozek válasza Vikárné (#20047) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én valamelyik PocketBook-ot ajánlanám. A Touch Lux 5 belefér a keretbe, de tok mindenképp kell hozzá. Úgy meg már nem biztos.

Ha szeret mindent testre szabni, akkor egyszerű rá felrakni a KOReader programot, azzal minden beállítható.

(#20049) auth.gabor


auth.gabor
tag

Előzmények röviden: Fél évet használtam a reMarkable 1 eszközt, aztán megjött a reMarkable 2, de addigra azért kiábrándultam a korlátozásokból és vettem egy Boox Note Air eszközt.

Előzmények hosszan: [link]

Tapasztalatok röviden: egy hét használat után ajánlani tudom, akinek kell egy masszív e-book olvasó, amin lehet jegyzetelni.

Tapasztalatok hosszan:

2020-12-11

Itt sincs katarzis, mert megnéztem 3-4 órányi review videót, szóval felkészülve történt az unboxing. Maga a cucc, nagyon jól össze van rakva, üveg és unibody alumínium, nehezebb, mint az rM1, éppen kicsit nehezebb, mint az rM2 volt, 350g - 403g - 420g; Android 10; satöbbi.

Amik negatívumok és hátrányok említve voltak, azok valóban léteznek: a mágneses toll nem tapad eléggé (még annyira sem, mint a rM2 esetén, pedig az is gyenge szerintem), a toll maga tényleg kopogós és csúszós, a rM1 tolla viszont már fasza, de rendeltem egy Lamy tollat, ami még faszább és nem tettem (még) rá a plusz protector fóliát, azzal elvileg pláne faszább.

Ami hiányokat felírtam a témaindító hozzászólásban az rM1 kapcsán, az ebben nincs: a lag kisebb, mint a rM1 esetén, elvileg nagyobb, mint a rM2 esetén, de nem tudom összevetni, nem okoz problémát. A felület és a menük faszák és egyértelműek, az elrontott dolgok javítása a Lamy tollal fasza lesz, mert van külön gombja (megrendelve), a tartalommenedzsment fasza, van cloud sync, illetve ha rádugom gépre, ott van minden fájl. Van háttérvilágítás és van Kindle, Kobo, Moon, meg minden egyéb reader app. Van Google Play, szóval bármi is telepíthető, de nem telepítettem, Kindle és Goodreads került fel. Van Bluetooth, tudok hangoskönyvet is hallgatni fülessel.

A háttérvilágítás miatt egy picit messzebb van a toll hegye az e-papír felülettől, ez oldalról nézve látszik, normál használat mellett nem tűnik fel.

2020-12-12

Egy napi használat után nagyon hamar bejött a Boox Note Air. A saját tolla sajnos fos (a korábbi tollak amúgy jók az értékelések szerint), a reMarkable 1 tolla már sokkal jobb (most ezt használom), de nem kompatibilis a két toll hegye, így nem tudom kicserélni a reMarkable póthegyére. De mindegy is, mert a reMarkable nyilván menni fog minden tartozékával együtt eladásra és rendeltem egy Lamy AL-star EMR tollat, abba pedig szinte bármelyik tollhegy belemegy és jobb mind a két tollnál.

Ami nagyon bejött, az a Kindle alkalmazás (és két másik e-book olvasó app, a Nook és Moon Reader), így végre le tudom cserélni a karcos, ütött-kopott és akkugyenge Kindle olvasómat, ráadásul sokkal jobb a nagyobb kijelzőn olvasni, ráadásul van háttérvilágítás is, ami szintén hiányzott: https://photos.app.goo.gl/BbcAzNDWzZ5yetdD6

Amivel küzdök, az a "reMarkable notes" -> "Boox notes" migráció, mert a reMarkable ugyan tud exportálni SVG-be, amit viszont a Boox nem tud importálni. Túl sok jegyzetem van ahhoz, hogy kézzel "átírjam", de lényegesen kevesebb, hogy nekiálljak valami konverziós programot írni. Az átmeneti megoldás az lett, hogy a feltelepítettem a reMarkable Android alkalmazását a az Air olvasóra és ott azért meg tudom nézni, adott esetben ki tudom exportálni képként és be tudom illeszteni képként, ha mégis szerkeszteni kellene egy korábbi jegyzetet. Ha meg véletlenül egyszer lesz konverter, akkor majd ráfuttatom a régi jegyzeteimre.

Más rosszat nem tudok elmondani egyelőre. Az akkuidő jó lesz, a tegnapi és mai sok játszással együtt ~20 százalékot merült, ma feltöltöm és meglátom, hogy mennyit bír. Nyilván nem fogja addig húzni, mint a reMarkable 2, de ennek leginkább az lesz az oka, hogy majd többet olvasok rajta... :)

2020-12-14

Akkuidő jelentés: szombaton mégsem töltöttem fel, péntek estétől szombat 14 óráig ~20 százalékot merült, mert próbálgattam háttérvilágítást, telepítettem, frissítettem, újraindítottam, satöbbi, szombat 14 órától hétfő 14 óráig további 18 százalékot merült, 62 százalékon áll, szóval a jelenlegi használattal vélhetően ki fog bírni egy hetet. Ez ugyan nagyjából annyi, mint a reMarkable 1 és csak fele annyi, mint a reMarkable 2 volt (nálam), viszont ez a 38 százalék kicsit több mint 7 óra screen time volt, jóval többet és több mindenre használom, mint amire a reMarkable-t tudtam, mert például a Kindle helyett már ezen olvasok e-könyvet.

2020-12-18

Na, most merült le az első feltöltés után, szóval nagyjából hetente elég lesz tölteni ezek szerint. Kicsit tovább húzta, mint a reMarkable 1 és kicsit kevesebb ideig, mint a reMarkable 2 hasonló használatra jegyzetelés kapcsán, de... ezen jóval többet olvasok, mert arra a reMarkable pain in the ass.

Wifi nem volt kikapcsolva, az eszköz csak sleep módban volt, nem engedtem kikapcsolni teljesen, a külön telepített alkalmazásokat hagytam a háttérben futni, így is összesen 16 óra screen time fért az egy hétbe, ebből 7 óra a NeoReader (PDF és e-book), 4 óra Kindle, a maradék 5 óra pedig nagyrészt írás, rajzolás és egyéb dolgok (beleértve a kezdeti firmware update és beállítós szakaszt is), és nagyjából 30 percet használtam háttérvilágítással, de ez lényegében nem fogyasztott sokat, mert amikor van környezeti fény, akkor nem kell, amikor nincs környezeti fény, akkor meg kevés kell belőle.

Az időkből látszik azért, hogy 70:30 arányban olvasásra használtam, a Kindle-t gyakorlatilag elő se vettem a héten, most vettem elő, mert az olvasott novella közepén lekapcsolt a Boox, hát, kicsit játékszernek tűnik a 6" kijelzővel, de ott fejeztem be az olvasást... :)

Írásra teljesen jól használható - nem a saját tollával, annak túl kemény a hegye. Próbáltam a Samsung Galaxy Note II telefonom tollával, azzal is jól működik funkcionálisan, de annak még keményebb a hegye, viszont van rajta gomb, amit megnyomva tudok radírozni. Hétfőn jön a Lamy AL-star EMR toll, azt mindenki nagyon dicséri, szerintem azzal jól megleszek, azon is van külön gomb a hüvelykujj alatt, amivel lehet törölni, nem kell forgatni, mint a ceruzát, aminek a másik végén van a radír.

Az is igaz, hogy a Kindle screen time fénykorában 24-28 óra volt (6 év használat után ennek a harmada van meg már csak), de az egy eléggé speciális hardveren egy eléggé speciális szoftver, ezen meg egy általános célú Android van, annak minden előnyével és hátrányával.

A töltést tekintve 25 perc alatt 25 százalékot töltött.

[ Szerkesztve ]

https://iotguru.cloud

(#20050) Vikárné


Vikárné
friss újonc

Üdv, úgy tűnik, hogy összejöhet egy tolino epos2 újszerű állapotban, az összeghatáromon belül.
Esetleg valakinek van valami tapasztalata vele?
Vagy ha valaki lebeszélne, az most még megpróbálhatja 😅

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.