Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) LittleBiG007 válasza LittleBiG007 (#16700) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

... és hogy miért szajkózzuk mindig, hogy a PDF nem e-book formátum.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16702) zebede válasza LittleBiG007 (#16701) üzenetére


zebede
őstag

Attól hogy a pdf nem (inkább úgy mondanám) ideális ebook formátum, még olvasható egy arra megfelelő eszközön.
Ami persze nem egy hagyományos ebook olvasó kell legyen, hanem egy eink kijelzővel szerelt androidos tablet.

[ Szerkesztve ]

(#16703) hampidampi válasza zebede (#16702) üzenetére


hampidampi
senior tag

Persze hogy lehet. Ahogy lehet vele netezni és videót nézni, sőt akár játszani is.

(#16704) zebede válasza hampidampi (#16703) üzenetére


zebede
őstag

Ezeket is lehet csak egyrészt nem érdemes, másrészt attól hogy ezeket te ide cibáltad, nem is erről volt szó.
Lehet viszont akár egy 300MB-OS pdf fájlt élvezhetően olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#16705) zseko válasza LittleBiG007 (#16700) üzenetére


zseko
veterán

Nekem nem lett egyértelmű, miért is van minden eszköz kiszolgáltatva a PDF dokumentumnak :B
Azt persze értem miért utálom mióta olvasóm van :)

HR24.hu

(#16706) Jenne


Jenne
senior tag

No kicsit tisztult a kép ebook olvasóban.
Asszonyt megkérdeztem, pontosítson kicsit mik az elvárásai. Neki kell majd és nem sok a kívánalom.
Tehát.
Szemüveges (elnézést de lehet hogy fontos szempont lehet a kijelző miatt)
Legyen háttérvilágítása
Legtöbbször a bookilne.hu-ról töltene le, tehát az olvasó tudja kezelni az onnan való letöltést és gyorsan lehessen rátölteni az ebook olvasóra, ne tartson fél órákat.
Bement ma délután a MM-ba és ott ezt ajánlották neki.
Mi a véleményetek erről, és ha van akinek ilyen van és használja, mik a tapasztalatok ezzel az olvasóval.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#16707) szirupka válasza Jenne (#16706) üzenetére


szirupka
csendes tag

Én nem ajánlom, az előző olvasóm ilyen volt, és hamar feladta az akkumulátor, illetve az usb-csatlakozó. Persze lehet, hogy rossz szériát fogtam ki, ha jól emlékszem, az edigi vélemények között olvastam ilyesmiről. PB Touch Lux 4-re váltottam, ég és föld a kettő, csak ajánlani tudom.

(#16708) Pandora88


Pandora88
újonc

Sziasztok!
Speciális igényeim vannak, görög-angol szótárt akarok a kütyümre tenni. Találtam is, telepíteni a következőképpen kell: a gépről rámásolom a system-->dictionary mappába. Viszont nincs system mappám, gondolom rejtett. Hogy a bogyóba kell előszedni? Köszönöm a segítséget! (PB Touhh Lux 4em van)

(#16709) JamesFinn válasza zebede (#16694) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Válasz itt:
[link]

(#16710) LittleBiG007 válasza Pandora88 (#16708) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Számítógéphez csatlakoztatod és a fájlkezelődben beállítod a rejtett könyvtárak megjelenítését.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16711) JamesFinn válasza Pandora88 (#16708) üzenetére


JamesFinn
senior tag

total commanderrel másod rá, ott látszanak a rendszermappák. Utána az olvasón ki tudod választani a megfelelő szótárat.

(#16712) zebede válasza JamesFinn (#16709) üzenetére


zebede
őstag

De ez sajnos nem megoldás arra, hogy bármelyik olvasó programmal olvassam, éppen a drm védelem miatt... Vagy rosszul gondolom?
De mindegy is, mert közben meg lett máshonnan a könyv, sima drm mentes epub-ban.

[ Szerkesztve ]

(#16713) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Sziasztok!

Párom szeretne magának ebook olvasót, alsó kategóriában nézelődünk. Az egyetlen kötelező feltétel, hogy legyen benne háttérvilágítás. Alcor Myth LED jött szóba, illetve Pocketbook LUX 4. Pocketbook Basic 2-t azért lőttem ki,mert ha átlépjük a 30 ezret, akkor már az a plusz 5 ezerért megéri a LUX 4 javára. Viszont teljesen elégedett lennénk szerintem egy Alcorral is, ha ha tényleg biztosan kijelenthető lenne hogy megbízható szerkezet. Olvastam itt már hideget-meleget a topikban róla. Esetleg valami egyéb tuti tipp van még? 30 ezer környékén lenne a fájdalomküszöb, minőségi eszközt szeretnénk, de tényleg csak a háttérvilágítás a fontos.

(#16714) Jenne válasza Akos1994 (#16713) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Látom Te is hasonló képességű ebook olvasót keresel mint én. Kíváncsian várom a válaszokat.
Az Alcor Myth LED olvasóval kapcsolatban én is először azt néztem ki, rá is kérdeztem itt, de aztán itt a fórumon kicsit elbizonytalanodtam felőle. Körbe kérdeztem az ismerőseimet és három használ ilyet, vagy is inkább csak használt. Kettőnél elég hamar elromlott (kijelző becsíkosodott ...) és a garanciális javítás is zsák utca lett. Nevezetesen, hogy a gyártó szerint a felhasználó hibája miatt lett a kijelző olyan amilyen. Két hónapot ültek a beküldött készülékeken. Felnőtt emberek használták, vigyáztak rá. A harmadiknál meg - alig talán egy év múlva - az akku adta meg magát. Nos hát lehet hogy mégis csak érdemesebb a drágábbak közül választani, ott talán kevesebb lehet a hiba lehetőség. Bár ami elromolhat az el is romlik...

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#16715) Apollyon válasza Jenne (#16714) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A leírásod után én már nem is gondolkodnék az Alcoron...

Nekem két Kobo-m van otthon, ha nem is napi, de minimum heti szinten vannak használva. Az egyik egy 2011-es Kobo modell (Touch) illetve egy 2013-as 6"-os Aura. A mai napig tökéletesen működnek...

Sokan vannak itt Pocketbook tulajok is, nem sok (=semennyi?) panasz érkezik az olvasójukra. A szinte évente elavuló hardverekkel, okostelefonokkal szemben az ebook olvasó egy hosszú távú befektetés, így lehetőség szerint a minőségen nem érdemes spórolni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16716) Ébri válasza Apollyon (#16715) üzenetére


Ébri
senior tag

Ha nem is most azonnal, de mindhárom (Kindle, Kobo, PB) szokott lenni akár 30e körül is (bár tény, hogy inkább felette), s az ezek közül választás inkább életérzés függő.

(Kobonál nekem az Aura HD-m a kezdetektől max 2-3, de inkább 1-2 hetet bír, de nem próbálkoztam garival, mert egyébként tökéletes, s hetente rádugom töltőre, ha elfelejtem, általában akkor is kibírja a 2. hét végéig. Szóval probléma mindennel lehet valóban, de a fenti márkáknál azért ez kevésbé jellemző).

(#16717) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Kaptam egy ajánlatot egy Kobo Clara HD olvasóra. Ismerősöm rokonáé, de sajna nem abban a városban lakom így megnézni sem tudom. Állítólag nagyon keveset használt, fóliázott kijelzős és hibátlan működés és még fél év garancia. Merjek belevágni és megvenni? Bolti ár feléért eladó lenne.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#16718) zseko válasza JamesFinn (#16711) üzenetére


zseko
veterán

A TC-ben is csak akkor látszódnak, ha előtte beállítod, hogy látszódjanak ;)

HR24.hu

(#16719) JamesFinn válasza zseko (#16718) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Jogos :R

[ Szerkesztve ]

(#16720) Pandora88 válasza Akos1994 (#16713) üzenetére


Pandora88
újonc

Tc-ben rá tudtam tenni, de most meg a formátummal van a baj. :(

A PB Touch LUX 4-el én nagyon meg vagyok elégedve. Nekem is a 30ezer volt a küszöb, a Kindle 8-al szemeztem, de nagyon szerettem volna háttérvilágítást. A média marktban karácsony előtt volt egy akció, amikor 33 volt a PB, Az árukereső szerint most 37 a legolcsóbb, ha ne,m sürgős, lehet érdemes várnod egy kicsit.

(#16721) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat, úgy néz ki hogy akkor a PB Lux 4 lesz a befutó. :R

(#16722) Intelligencs válasza zseko (#16705) üzenetére

A PDF alapvetően a papíralapú dokumentum digitális reprezentációja. Az a cél, hogy pontosan ugyanúgy nézzen ki a doksi, ahogy az a papíron is kinéz. Nem véletlenül használják a nyomdatechnikában is. Véleményem szerint sokkal inkább hasonlít egy postscript fájlra (ami kifejezetten a nyomtató számára készült leíró fájl), mint mondjuk egy word fájlra. Ebből kifolyólag a tördelése sem egyszerű, mivel nem erre lett kitalálva. Erről nem a PDF tehet, sokkal régebbi formátum ez annál, mint hogy léteztek volna e-book olvasók.

Az e-book olvasók képernyője meg a legritkább esetben sem A4-es méretű, ezért egy arra optimalizált PDF-et nézni a kicsi e-book reader kijelzőjén kínszenvedés. E-book olvasón arra optimalizált fájlformátumot kell használni, epub-ot, mobi-t, stb.

Ami Kindle-nél nekem bevált, hogy el kell küldeni a readereddel összepárosított amazonos e-mail címedre a PDF fájlt, és a subject mezőbe bele kell írni, hogy 'CONVERT'. Akkor az Amazon szervere fogja konvertálni a PDF-et valami saját formátumra, ami az esetek nagy részében sokkal jobb, mint bármely más konverzió. Annál meg aztán pláne jobb, mint direktben olvasni a PDF-et rajta.

The Amiga, Born a Champion

(#16723) zseko válasza Intelligencs (#16722) üzenetére


zseko
veterán

Ahham, ezt már régóta tudtam róla, valószínűleg pont ezért nem esett le mire gondolt, mert annyira természetesnek vettem hogy ezt tudom :)

Yep, akkor ezért nem sikerült azt Amazonnal konvertáltatnom a pdf-et, mert én a subject-et üresen hagytam :D
Van egy 900MB-os pdf-em, azt vajon megeszi? :DDD

HR24.hu

(#16724) Intelligencs válasza zseko (#16723) üzenetére

Az a PDF valószínűleg szkennelt képeket tartalmaz, és nem betűket, azért ilyen nagy. Azt nem valószínű, hogy átkonvertálná, kivéve, ha olyan doksi, amiben van szöveg, és vannak képek. Akkor a szöveggel boldogulni fog. Továbbá a gmail nem enged 25 megánál nagyobb fájlokat elküldeni, mert akkor már felrakja a drive-ra és linket küld.

The Amiga, Born a Champion

(#16725) zseko válasza Intelligencs (#16724) üzenetére


zseko
veterán

Tudom, tudom, viccnek szántam :) Egyébként is elég tré minőségű, ráadásul még képletek is vannak, értelme sincs megpróbálni felismertetni, lehet hamarabb végeznék a sima begépeléssel, mint ocr utáni hibajavítással...

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#16726) LittleBiG007 válasza Jenne (#16717) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Angolban van erre egy jó szó, ez a válasz a kérdésedre: no-brainer. Azaz, nem igényel túl sok gondolkodást. :-)

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16727) Jenne válasza LittleBiG007 (#16726) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszike... :)
De azért kérdeznék (angolból :DDD )
A Pocketbook Touch HD 2 olvasóban van magyar nyelvű menü? Nem a szótárakra gondolok, hanem a kezelésre.
Azért rugózok ezen a magyar nyelven mert nem én fogom majd használni az olvasót.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#16728) Bumburnyák


Bumburnyák
csendes újonc

Üdv!

Hót véletlenül nem tudja valaki hogyan lehet fix háttérképet beállítani Kobo aura 2, illetve Clara-ra?
Köszi

(#16729) LittleBiG007 válasza Jenne (#16727) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Aminek van hivatalos magyar képviselete, abban van magyar nyelv. A Pocketbook ilyen.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16730) Jenne válasza Bumburnyák (#16728) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Küldtem privát üzenetet.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#16731) Dopler


Dopler
újonc

Sziasztok!

Kobo Clara HD-nál, hogy állítható be az automatikus fényerő? Ha jól tudom, van ilyen opció. Nálam azonban valamiért nem működik. Csak a natural light-ot lehet auto-ra állítani. A brightness-nél nincs ilyen lehetőség.

Előre is köszi!

(#16732) Skynet258


Skynet258
veterán

Na végül lecseréltem a Pocketbook Touch HD 3-at egy Inkpad 3-ra, győzött a nagyobb méret. :D Illetve kalandos volt kicsit a dolog, mert az Alzánál úgy írták Inkpad 3 + tok. Az ára persze így is 74 vagy mennyi volt, de mondom tokot úgyis vennék hozzá, legyen. Fura volt ugyan, hogy nem írták milyen tok (árukapcsolásnál mindig szokták), de mondom mindegy, valami lesz azt jóvan.
Átveszem, kapom a készülék dobozát, mondom a lánynak, és volt még egy tok is elvileg ajándékba. Néz rám, akkor mi a baj? Hát mondom pont ez, hogy hol a tok. :DDD Elmegy, visszajön, a raktárosok szerint a dobozban. Ehh mondom ismerem ezeknek a dobozát, abban ugyan nem lesz semmi, de kibontjuk, nézzük meg. Hát persze nincs benne tok, külön kéne lenni, de akkor menjek át a reklamációs pulthoz 3 asztallal odébb. Ok, mondom a csókának mi van, elballag, visszajön, hát az fordítói hiba lesz, mert a Google fordítót használják, emiatt vannak érdekes dolgok - mondom jah, láttam már én is náluk flash drive-ot villám meghajtónak írni, meg márkaneveket szó szerinti fordításban, de akkor tok nincs? Nincs. Ok, akkor inkább pénz vissza, mert máshol olcsóbb, csak a tok miatt érte volna meg nekem. Megvan a dolog 5 perc alatt, közben azért kérdezem ezt majd felkerül bontottként? Hát majd igen, pár nap múlva.
Na pár nap múlva nézegetem a kínálatot, felkerült egy bontott InkPad 3, fekete színben, a sima árnál egy tízessel olcsóbban... hát mondom ez az enyém, akkor elmegyek érte újra. Persze vettem egy gyári tokot is, 5 ezer párszázért, szóval tokkal együtt is olcsóbb lett a dolog, mintha akkor inkább megdobnak egy tokkal. :DDD

Maga a készülék hozza a HD 3 érzetet, csak persze Touch Lux 4 dizájnnal (persze tudom ez volt előbb). Emiatt a gombok kicsik és vékonyak, ami nem annyira ergonomikus, de ha nagyon kell ott az érintőképernyő is. A gombok egyébként némák, nem kattognak semennyire. A rendszer csont ugyanaz mindegyik Pocketbook esetében, így egyből másztam is fel a Dropbox fiókomba, ahonnan már húzta is be a könyveket - ez nagyon kényelmes dolog egyébként.
A mérete valóban sokat hozzáad az olvasáshoz, a 6 col ezután nekem már kevéske lenne... A világítása viszont egyből feltűnt mennyire homogén, nincsenek sötétebb foltok a széleken mint akár a HD 3 esetében volt, nagyon szép egységes az egész.

Szóval nem bántam meg, bár az árkülönbözetet minden bizonnyal nem érte meg (39-ért ment el a HD3), de nem szoktam inkább ezen matekozni. :DDD

https://geekpulse.hu

(#16733) farkas-j válasza Skynet258 (#16732) üzenetére


farkas-j
őstag

Én is Inkpad 3-at vettem a páromnak és imádja! Ez a méret már neki is jó, mert a 6" az nem jött be neki, amikor a MM-ben kipróbáltuk a kiállított készülékeket.
Most jól jártál, bár én már az első alkalommal kértem volna a panaszkönyvet. Én is személyesen vettem át az ALZA új központi boltjában, és automatikusan adták hozzá külön csomagban a tokot. Az az érdekes, hogy 5-6eFt-ot liftezik az ára. Volt már 73eFT most éppen 78eFT. Én 74,5-ért vettem.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16734) Bumburnyák válasza Akos1994 (#16713) üzenetére


Bumburnyák
csendes újonc

Alcor Myth led-et akkor se, ha ingyen adják. Egy gyenge pillanatomban vettem egyet, hál istennek két hónap alatt össze is tört.
A világítás legkisebben is kiégeti a szemedet – szó szerint beleégett egy óra olvasás után az agyamba a képe.
A betűméret beállíthatatlan. A „nagyon nagy”: kicsi, következő méret az „óriási” na, az meg tényleg óriási.
Sérülékeny. A mélynyomó tetejéről leesve /27,5cm megmértem!/ el is tört a kijelzője. Az Illumina 2 három éve esik-kel, kirázott takarónál pattan a falon-padlón oszt semmi baja.
Ez kb. két évvel ezelőtti tapasztalat, azóta lehet, hogy javítottak rajta, de én mindenkit lebeszélnék róla!
Ha nagyon muszáj, és már megvan, együtt lehet élni vele, de egy pl. Clara más liga /csörgő zörgő 25 éves Astra vs új dögös ötös bömös/

(#16735) Skynet258 válasza farkas-j (#16733) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha a számlán is szerepelt a tok akkor az valami aktuális akció lehetett. Ha nem akkor jól jártál mert az elirast vették alapnak. :D

https://geekpulse.hu

(#16736) farkas-j válasza Skynet258 (#16735) üzenetére


farkas-j
őstag

Annyira aktuális akció, hogy még mindig ugyanígy hirdetik. Az viszont durva, ahogy felment az ára :Y

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16737) Skynet258 válasza farkas-j (#16736) üzenetére


Skynet258
veterán

Wow, ez tényleg szépen megszaladt árügyileg... :Y

https://geekpulse.hu

(#16738) Bosco01 válasza Skynet258 (#16737) üzenetére


Bosco01
tag

Biztos belekalkulálták a tok árát is :)

(#16739) Skynet258 válasza Bosco01 (#16738) üzenetére


Skynet258
veterán

Előzékeny jó arcok na... :DDD

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#16740) €uro


€uro
őstag

Kobo Glo N613 eredeti szoftverét szeretném feltenni. Tudnátok mutatni valamilyen leírást a menetéről? Neten keresgéltem, de nem tudom biztosan, hogy melyik is lenne nekem megfelelő.

Azt sem tudom pontosan, hogy most milyen programmal működik. Elvileg úgy vettem, hogy nem az eredeti programja fut rajta. Az eszköz információs oldalon ez van: Software version: 168741200a, 12/12/17

(#16741) Narxis válasza Bumburnyák (#16734) üzenetére


Narxis
nagyúr

Na azért álljunk meg egy kicsit és gondolkodjunk. Amikor az Alcor Myth LED megjelent a piacon talán csak egyetlen másik világítással rendelkező e-book olvasó volt kb. azon az áron. Vagyis 35 ezer forint alatt. Arról viszont sok egy csillagos értékelés volt pl. árukeresőn mert az aksija gyorsan merült. Alcor Myth LED kőkemény 25 ezer forintba került, talán volt akció ahol 22-ért is el lehetett vinni. Ár-érték arányban akkoriban verhetetlen volt. Nem tudom most milyen e-book olvasók vannak 25-30 ezerért de nyilván ez a szegmens is fejlődik, biztos találni már jobbat de azért nem kell költői túlzásokba esni.

Ha most vennék e-book olvasót akkor mélyebben a zsebembe nyúlnék, nem sajnálnám a pénzt de azért se mertem akkor drágábbat venni mert nem tudtam, hogy mennyire fog tetszeni ez az e-book téma. Első e-book olvasónak teljesen jó, mint minden műszaki cikk ez is elavul, időnként cserélni kell.

Thanos was right.

(#16742) Bumburnyák válasza Narxis (#16741) üzenetére


Bumburnyák
csendes újonc

Pontosan azért vettem meg én is akkoriban az Alcor-t, mert az adatai alapján egy jó ár/értékű olvasó. Csakhogy sajnos nem jó.
Első olvasónak valóban elmegy, meg lehet szokni a reflektorként világító háttérvilágítását, a beállíthatatlan betűméretet, ha nagyon vigyázol rá még tartós is lehet. Viszont, ha volt a kezedben egy/több jobb, utána tudnád ezt jó szívvel ajánlani? Ne vegyen inkább egy kicsit drágábbat, ami tényleg jó és szeretni fogja sokáig?
A saját tapasztalataimat írtam le, elvileg ez a fórum ezért van. A véleményem most is ugyanaz, ezt senki ne vegye meg.

(#16743) Narxis válasza Bumburnyák (#16742) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nyilván ki mennyit szán e-book olvasóra, ha többet akkor persze mást kell venni, de ha max. 25 ezret akkor el kell gondolkodni és kompromisszumokat kell kötni.

A "reflektor" világításra, betűméretre és törésre meg annyit, hogy 25 ezerért mit vársz? Ebben benne van az áfa meg a bolt haszna is akkor mennyiért gyártották ezt az e-book olvasót? Nekem a világítás nem zavaró, betűméretet soha nem kellett állítanom, törés ellen meg vettem tokot.

Van még 2 Pocketbook Touch Lux 3 a családban, nem dobtam hátast tőlük. Ha ezt az e-book olvasót össze akarod hasonlítani másikkal akkor az legyen max. 30 ezer forintos, ami felette van árban az már más kategória.

Mindenkinek lehet véleménye de emellett a masszív "savazás" mellett nem tudtam szó nélkül elmenni.

Thanos was right.

(#16744) Cyone válasza Bumburnyák (#16742) üzenetére


Cyone
tag

Én jelenleg is használom az Alcor olvasót. Meg vagyok elégedve vele. Nem érzem a világítását reflektornak, pedig nagyon sokat olvasok éjszaka. A fórumban visszaolvasva is sok pozitív véleményt olvastam róla. Természetesen lehetnek (vannak) hiányosságai, pl.: nálam az olvasott könyvek listája törlődik időnként. Szerintem az árának megfelelő képességű készülék. Ez viszont az én tapasztalatom és véleményem.

Cyone

(#16745) Bumburnyák válasza Narxis (#16743) üzenetére


Bumburnyák
csendes újonc

Bocsánat, ha belegázoltam bárki rózsaszín tüllszoknyás lelkecskéjébe, igazán nem akartam:).
Még egy utolsó szösszenet azért: Akkoriban 40 környékén lehetett kapni Illumina 2-t talán már a 3-t /két magos rendszerrel, sokkal pontosabban állítható betűkészlettel és világítással/, akciósan bele lehetett futni ennyiért Paperwhite 3-ba.
Tehát 3+ éve szívatjátok magatokat 15000 Forintért. Persze nem tudjátok, mivel nincs összehasonlítási alapotok, de azért ezt másoknak is lelkesen javasoljátok itt a fórumon.

Megértem én, hogy sok jó könyvet elolvastatok az Alcor-on és a szívetekhez nőtt, meg kell védeni a magamfajta bumburnyákok ellen, de ha esetleg Győr környékén laktok /Bicske-Sopron-Mosonmagyaróvár közti rész belefér/ szívesen odaadom akár a Kobo-t, akár az Illuminát pár hétre tesztelésre. Ha utána őszintén azt mondjátok, hogy első írásom nem egy kulturált, visszafogott tényleírás volt, szívesen beismerem tévedésem:). Addig viszont első olvasót vásárlóknak az Alcor Myth led /akármennyiért is/ egy messze kerülendő vacak:)

(#16746) Cyone válasza Bumburnyák (#16745) üzenetére


Cyone
tag

Én nem vettem a lelkemre a kritikádat (a rózsaszín tüllszoknyás lelkemre sem) :) De, az én véleményem más mint a Tiéd. Ennyi. Volt már a kezemben több más ebook olvasó is, mégsem érzem "szívatva" magam.
Én megvagyok elégedve az Alcorral az áráért és kész. A téma részemről lezárva. :R

Cyone

(#16747) Dhampir válasza Narxis (#16743) üzenetére


Dhampir
félisten

De ha egyszer mégis, jógamatrac mindig legyen mögötted. :D

(#16748) Chris.G


Chris.G
tag

Sziasztok!
Van egy Kindle típusú ebook olvasóm. Pár könyvnél a következőket produkálja:
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=522IMG_20190118_183731.jpg
Szerintetek mi lehet a gondja?

[ Szerkesztve ]

(#16749) pjen válasza Chris.G (#16748) üzenetére


pjen
félisten

Csak tipp,nem PDF ből lettek?

(#16750) Chris.G válasza pjen (#16749) üzenetére


Chris.G
tag

Pdf formátumú ez a könyv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.