Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) JamesFinn válasza Florens02 (#16850) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Szia. Én hd2-ről váltottam hd3-ra. Nekem a hd3 mérete, illetve a kapacitív kijelző volt a pozitívum, ami miatt váltottam. Valóban a hd2 kijelzője egy hangyányit élénkebb volt, viszont az infra miatt mélyen ül a kijelző, emiatt árnyékot vet. Engem ez roppantul zavart, plusz az infra miatt nagyon érzékeny a lapozás. A hd3-nak kicsik a fizikai gombjai, de megszokható. Nekem a hd3 jobban bejön, kompaktabb, könnyebb.

(#16852) LittleBiG007 válasza Florens02 (#16850) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Amíg nincs összehasonlítási alapod, addig meg leszel elégedve a kontraszttal és a szép éles betűkkel.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16853) Florens02 válasza LittleBiG007 (#16852) üzenetére


Florens02
kezdő

Ez igaz... :)

(#16854) fattyu válasza Florens02 (#16853) üzenetére


fattyu
veterán

inkpadot használok. semmi de semmi baj nincs a kijelzővel

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16855) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

Az egyik boltban csodák csodája nem volt lemerülve az InkPad 3 és ki tudtam próbálni. Ami kevésbé tetszett, az a megfontoltság, amivel dolgozott és reagált az érintéseimre. Ami viszont nagyon, az a beépített világítás egyenletessége és a melegfényű ledekkel elérhető szín. Maga a kijelző hozza a eInk Carta átlagot, nem rosszabb, de nem is jobb. Ha nem teszi az ember egy Voyage mellé, nem lesz baja vele.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16856) Florens02


Florens02
kezdő

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

Még egy kérdésem lenne: keresgetés közben találtam még egy jelöltet, a Kobo Clara HD-t, ami ugyanabban az árkategóriában van, mint a PB HD 3 (jelentéktelen összeggel olcsóbb), és jellemzőit tekintve nagyon hasonló (6 coll, Carta, 300 PPI, színhőmérséklet-állítás), illetve ennek a kijelzőjét és a szoftver testreszabhatóságát is ugyanúgy dicsérik, mint a PB HD 3-ét, valamint állítólag ez is nyitott rendszer, tehát bővíthető külső olvasóprogramokkal, ha valaki igényli.

A különbség első látásra csak annyi, hogy a Clara HD nem rendelkezik gombokkal, nem vízhatlan, és külsőre a Kindle PW3-ra emlékeztet.
Erről van valakinek tapasztalata? (Pontosabban: PB HD3 vs. Kobo Clara HD ? )

[ Szerkesztve ]

(#16857) clizer


clizer
tag

Sziasztok!

Ma érkezett meg a Pocketboom Touch Lux 4 típusú olvasóm.
Az alábbi kérdéseim lennének.
Rendeltem mellé egy B-Safe másgneses tokot, érdeklődnék, a kijelzőre van-e, ha igen, érdemes-e felrakni fóliát?
A másik dolog, a tok miatt nem tudom bedugni az USB kábelt, így FAT32-es kártyára másoltam a könyveket, illetve mangákat. Utóbbiak hiába vannak JPEG formátumban, azt írja a mappában, hogy nincsenek elemek.
A készüléknek támogatnia kellene, van erre gyógyír?

Előre is köszönöm.

(#16858) clizer válasza clizer (#16857) üzenetére


clizer
tag

Utóbbira rájöttem, galériából kell megnyitni... :))
Viszont a fólia még mindig érdekelne.

(#16859) LittleBiG007 válasza clizer (#16858) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Nem. Tök felesleges.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16860) Skynet258 válasza clizer (#16857) üzenetére


Skynet258
veterán

Szerintem a Dropbox szinkronizáció egyszerűbb mint kábelezni, de amúgy milyen hülye tok az, hogy kitakarja az alsó részt? A gyárinál szabadon van minden. :U

https://geekpulse.hu

(#16861) fattyu válasza Florens02 (#16856) üzenetére


fattyu
veterán

pocketbookra is csont és gond nélkül rámegy a coolreader. ennél több testreszabhatóság nincs is.

szóval ez ne tartson vissza.

ma már kb nem lehet rosszatt venni amugy pláne ha nem az árskála nagyon alját nézed.

vedd amelyik tetszik és nem leszel csalódott.

méginkább egy media marktban azért elég sok ki szokik lenni állítva szóval meg tudsz nézni többmindent. Nekem pl az inkpad3 kijelzője kontrasztosabbnak tűnt mint az aura one pedig az is nagyon van dícsérve. ami szempont lehet még az a könyvtár szerinti nézet, amit nem minden tud. oszt ha lusta vagy nagyon szépen rendszerezni és taget tölteni calibrében mindjárt szempont lesz... :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16862) fattyu válasza Skynet258 (#16860) üzenetére


fattyu
veterán

neked működik? :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16863) Skynet258 válasza fattyu (#16862) üzenetére


Skynet258
veterán

Persze, a HD2 óta ugyanazt a Dropbox fiókot használom. Beejtem a könyvet PC-n, sync után megjelenik az Inpad-on. Ennél egyszerűbb nem is kell. ;)

https://geekpulse.hu

(#16864) Ébri válasza fattyu (#16861) üzenetére


Ébri
senior tag

Nem biztos, de szerintem a gyártón belüli minőségi szórás simán nagyobb lehet, mint a gyártónkénti átlagoké közötti. Talán a kindle kilóg felfelé, de az se nagyon. Majd helyretesz vki ha hülyeséget írok :).

(#16865) fattyu válasza Ébri (#16864) üzenetére


fattyu
veterán

nem kizárt, akkor mákom volt. inkpad amit vettem hozta ugyanazt, mint ami miatt a kiállítottak közül az nyert.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16866) clizer válasza Skynet258 (#16860) üzenetére


clizer
tag

Nem tudom milyen megoldás ez, alza-n volt ugyanúgy ahogy a gép, gondolom utángyártott.. Mindegy, annyira nem izgat, szerencsére gyakran nem kell tölteni. :D
Dropbox sajnos valamiért nem működött akkor, azért válaszottam az SD kártyát, de most megnéztem megint, erre most jó.
A fóliát meg akkor elfelejtem.

Köszönöm a válaszokat!

(#16867) Florens02 válasza fattyu (#16865) üzenetére


Florens02
kezdő

Az a szerencse ért, hogy volt alkalmam összehasonlítani a PB Inkpad 3-at az én Touch Lux 3-asommal. Készítettem is képet, napsütésben, háttérvilágítás nélkül. Jóval szürkébbnek tűnt az Inkpad... normális ekkora különbség, ez még belefér a gyártási szórásba?

(#16868) LittleBiG007 válasza Florens02 (#16867) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Nem, ez nem szórás, sajnos az új, nagy felbontású Carta kijelzők a háttér szürkesége szempontjából visszalépésnek számítanak. Ezt a beépített világítás hivatott kompenzálni. Viszont gyönyörű éles a betűk kontúrja.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16869) Dexter68


Dexter68
addikt

Sziasztok!
Lehalt az Icarus Illumina HD2-m, élt 3 évet. Vennék helyette új valamit, de nem tudom, hogy mostanában mi a jó, vagy van-e best buy.

Háttérvilágítást szeretnék, wifi nem muszáj, ha kábelen rá tudom tenni a könyveket.
Esetleg microSD-t fogadhatna.

Jó lenne, ha 40k HUF alatt maradnánk árban.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#16870) Veratrum válasza Dexter68 (#16869) üzenetére


Veratrum
csendes tag

Szia!
Egy lehetőség a Pocketbook Touch Lux 4. Legolcsóbban most 34 ezer körül van, világításos, érintős, SD kártyát fogad, és nagyon jók róla a visszajelzések.

(#16871) Zozo0525 válasza Dexter68 (#16869) üzenetére


Zozo0525
őstag

Kindle PW4 39900 láttam, vízálló.... pár napja vettem sokkal jobb mint az előtte lévő kindle5....

(#16872) fPApi


fPApi
őstag

Egy pocketbook inkpad 3 olvasóm van. Olvastam, hogy érdemes feltenni a coolreadert, de nem tudom, hogy hogyan kellene. Segítene valaki?

(#16873) fattyu válasza fPApi (#16872) üzenetére


fattyu
veterán

letölt. bemásol gyökérbe olvasón. restart

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16874) fPApi válasza fattyu (#16873) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, azt még megírod, hogy honnan tudom letölteni?

(#16875) Rakeem


Rakeem
aktív tag

Sziasztok!

E-book vásárlásán töröm a fejem, de nagyon nehezen tudok dönteni. Pontosabban a nagy választékban elveszek.

Alap elvárásaim:
- 7" vagy 7"+ képátló
- 4Gb vagy 4Gb+ tárhely
- Amennyire lehetséges nagy felbontás
- 1500mAh+ akkumulátor
- Érintő kijelző, de nem árt ha van fizikai lapozó gomb is.
- Lehetőleg magyar menü
- Szótár, lehetőleg tudjon magyarra fordítani
- Sok file formátumot egyen meg
- Tárhely bővíthetőség, min 16Gb mini vagy microSD-vel
- Háttérvilágítás
- Carta e-ink

Opcionális:
- Wifi
- Mp3
- Könyvtár struktúra kezelése / vagy ha van olyan akkor katalogizáció
- Olvasó appok telepítése

Eddig egy eszközt találtam ami megfelel a felsoroltaknak nagyjából, az pedig a PocketBook InkPad3.
Tetszik is, de ha esetleg van más alternatíva amit tudtok ajánlani, azt örömmel fogadnám.

(#16876) Zozo0525 válasza Rakeem (#16875) üzenetére


Zozo0525
őstag

MP+ minek? Ha az nem kell és minőségi darabra vágysz, kindle oasis, szerintem

(#16877) Rakeem válasza Zozo0525 (#16876) üzenetére


Rakeem
aktív tag

OPCIONÁLIS, ergo pont hogy nem fontos!
<értő olvasás, no offense>

Írhattam volna oda még felesleges dolgokat, mint például .mkv lejátszás, képnézegetés, gyümölcs turmixolás, stb. :D

Amúgy, ez a Kindle árban már kicsit lélektani határon túl van.

[ Szerkesztve ]

(#16878) LittleBiG007 válasza Rakeem (#16877) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

A feltételeidnek mindenben megfelelő e-inkes tabletek is közel lesznek ehhez az árhoz.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16879) Rakeem válasza LittleBiG007 (#16878) üzenetére


Rakeem
aktív tag

70-80k a lélektani határ. (Ennyit sikerült kiharcolni az asszonynál. :) )

Ezért kértem ki a véleményeteket. Tudok kompromisszumokat kötni ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#16880) pjen válasza Rakeem (#16879) üzenetére


pjen
félisten

Én a helyedben egy minőségi tabletet vennék.

(#16881) fattyu válasza pjen (#16880) üzenetére


fattyu
veterán

de miért?
nem mondott semmi olyat ami ezt indokolná.
az inkpad amit talált teljesen oké

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16882) pjen válasza fattyu (#16881) üzenetére


pjen
félisten

PDF hez nekem szimpatikusabb,használhatóbb.

(#16883) Zozo0525 válasza doc (#50) üzenetére


Zozo0525
őstag

Azt az amazon topicban olvasom

(#16884) fattyu válasza pjen (#16882) üzenetére


fattyu
veterán

el se hangzott a pdf....

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16885) farkas-j válasza Rakeem (#16875) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekünk pl. egy Pocketbook Inkpad 3-asunk van, 90%-ban a párom használja. Az általad leírtakból azt hiszem csak a magyar szótárt nem tudja. Amúgy nagyon jó kis masina. A 7,8"-os képátló különösen jó, főleg az árához képest. Szerintem nem nyúlnál mellé vele.
pjen "Én a helyedben egy minőségi tabletet vennék." Mi a gond a Pocketbookkal?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16886) Ébri válasza farkas-j (#16885) üzenetére


Ébri
senior tag

Ha jól sejtem magyar menüvel csak ez van. Magyar szótár szerintem erre is tehető.

Kobo Aura One vagy H2O és Kindle Oasis nem tud magyarul, szóval ha ez kizáró, akkor nincs sok opció.

(#16887) Ellinor79


Ellinor79
újonc

Kedves e-book szakértők!

Én is e-könyv olvasó vásárlása előtt állok. Eddig egy 7''-os Lenovo tableten olvastam, Cool Readerrel, minimális fényerőn, és papír háttértextúrával. Ezt akarom leváltani, mert jön a jó idő, és a kertben a tablet már nem igazán alkalmas... :)
Elolvasgattam a fórumot, és sok információval lettem gazdagabb. De minden igény egyedi, így kicsit az enyém is.

Pontokba szedve:

Fontos jellemzők:
- természetes fényben is jól olvasható, kellemes, kontrasztos kijelző
- nagy felbontás (300 PPI)
- állítható színhőmérséklet (tudom, nem létszükséglet, de számomra szimpatikus funkció)
- több ebook és szöveges formátum támogatása (a pdf-et természetesen nem várom el)
- hosszú akku üzemidő
- internetes könyvrátöltés lehetősége (e-mail, Dropbox, vagy hasonló(k))
- stabil, megbízható működés (nem szeretnék szervizbe küldéssel bajlódni, és heteket várni a javításra, + újraindítgatni az olvasót x percenként)
- alternatív olvasó applikációk telepítése. Ez sem létszükséglet, de szeretek bíbelődni vele, amíg a számomra legkellemesebb oldal- és betűképet alakítom ki.
- az ára max. 50-60 ezernél lehetőleg ne legyen több

Közepesen fontos (jól jön, de ha kell, le tudok róla mondani):
- SD kártya használata - ha van elég tárhely (4 GB már szerintem elegendő)
- 6''-nál nagyobb méret - elvagyok a 6 collon is
- külső: a régi Kindle 4-5 számomra az etalon; egyszerű, letisztult, arányos, kézreálló
- gombok megléte (ha az érintőképernyő is megbízható és jól használható)

Kevésbé fontos:
- internetböngésző
- közvetlen vásárlás könyváruházból
- hanglejátszás
- vízállóság

Eddigi tájékozódásaim közben láttam már egyet - Kobo Clara - ami nagyjából megfelel az elvárásaimnak, de ha esetleg tudtok ajánlani még típusokat, amikből választani lehet, nagyon megköszönném!
Bocsánat a hosszú írásért!

További szép napot! :)

[ Szerkesztve ]

(#16888) Skynet258 válasza Rakeem (#16875) üzenetére


Skynet258
veterán

Inkpad 3 nagyon szuper, én is azt nyúzom egy ideje. :K

Ellinor79: Inkpad 3 neked is, illetve az alacsonyabb pénzbeli keret miatt és mert nem baj a 6' szóba jöhetne a Touch HD3 (Touch HD2-m volt, szerettem, csak a nagyobb méret miatt váltottam).

https://geekpulse.hu

(#16889) Ébri válasza Ellinor79 (#16887) üzenetére


Ébri
senior tag

Comfortlight miatt szerintem csak kobok és pocketbookok jöhetnek szóba. Hozzám közelebb áll a kobók szoftvere + koreader, de pocketbookon könnyebben lehetett külső szoftvert használni (pl. koreader is van, de ha jól emlékszem coolreader is többféle), Én a PB-ket lassabnak érzem még mindig, mint a kobókat, de nem iszonyatos módon, s az érintés-érzékelésüket kevésbé kritizálják (vagy kevésbé olvasok PB fórumokat :) ) mint a kobókét.

(#16890) Dhampir válasza Ellinor79 (#16887) üzenetére


Dhampir
félisten

jön a jó idő, és a kertben a tablet már nem igazán alkalmas

Csak egy megjegyzés:

Az E Ink is leginkább háttérvilágítással alkalmas napsütésben.

(#16891) Ellinor79 válasza Dhampir (#16890) üzenetére


Ellinor79
újonc

Ezzel most megleptél... Hogyhogy? Minden eddigi olvasmányom és kevés tapasztalatom szerint az e-ink napsütésben a legszebb... És sok olvasónak nincs világítása. Érvényesül egyáltalán a világítás napsütésben?

(#16892) aicon válasza Ellinor79 (#16891) üzenetére


aicon
senior tag

Elég szubjektiv, én nem veszek észre semmi különbséget, pedig elég sokat olvasok napon, amikor engedi az idő

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#16893) LittleBiG007 válasza Ellinor79 (#16891) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

"Érvényesül egyáltalán a világítás napsütésben?" Nem. Ezért van az is, hogy a Kindle automatikus fényerőszabályzója napsütésben teljesen lekapcsolja a világítást.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16894) Dhampir válasza Ellinor79 (#16891) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy összekevertem, bocsánat. :)

(#16895) Ellinor79 válasza Dhampir (#16894) üzenetére


Ellinor79
újonc

Meg van bocsátva... :)

Skynet258: a kijelző minősége (kontraszt, háttér és fekete szint) szempontjából van valami észrevehető különbség a PB HD2, HD3 és az Inkpad 3 között?

[ Szerkesztve ]

(#16896) Skynet258 válasza Ellinor79 (#16895) üzenetére


Skynet258
veterán

A HD2-nek talán mélyebb volt a feketéje az Inkpad 3-hoz képest, de ez lehelletnyi, önmagában abszolút nem veszed észre. Az Inkpad 3 világítása viszont egyértelműen homogénebb. Amúgy szerintem mindhárom nagyon jó, ha most vennék 6-ost akkor HD3, ha nagyobb kell (és nekem most már kéne miután ezt használom) akkor Inkpad. Nekem beváltak ezek a Pocketbook cuccok. :K

https://geekpulse.hu

(#16897) fPApi


fPApi
őstag

Egy pocketbook lnkpad 3 olvasóm van. Van lehetőség azw3 fájl olvasására, vagy csak a konvertálás?

[ Szerkesztve ]

(#16898) Veratrum válasza fPApi (#16897) üzenetére


Veratrum
csendes tag

Szia! A gyári szoftver nem kezeli. De telepíthető rá Koreader, az megnyitja.
(Utóirat: igaz, azw-t próbáltam...)

[ Szerkesztve ]

(#16899) fPApi válasza Veratrum (#16898) üzenetére


fPApi
őstag

Kösz, de felraktam a koreadert és a coolreadert is, de sajnos egyik sem kezeli. Úgy látszik marad a konvertálás.

(#16900) clizer


clizer
tag

Sziasztok!
10 napja vásárolt Pocketbook Touch Lux 4-emnél fennáll a hiba, hogy az SD kártya nem marad bent, hanem kilökné. Alza-ról rendeltem.
Nem nyúlkáltam bele, jó irányban raktam bele, szimplán mikor legutoljára kivettem, vissza már nem akart menni.
Szerintetek mit tegyek, hívjam fel az ügyfélszolgálatot? 14 napig ugye ellehet állni a vásárlástól.
Vagy lehet csak bele kellene nyúlni, hátha beakadt valami?
Elég bosszantó..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.