Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) koncsik válasza Oldman2 (#17292) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR


Azon a fényerőn/színhőmérsékleten, amin használom, nem igazán vehető észre.
Bocs, nem túl jó képek, felső szélén még a csillár is beszínez...
Tény, hoy a kindle PW3-on full fényerőn sem látszik, de ez a színhőmérséklet állítás és a picit nagyobb méret/felbontás nekem bejött. 40k-ért vettem itt az aprón.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#17302) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Sziasztok!

Rövid lokális tájékozódás után azt látom, a legtöbb népítélet és teszt már 3-4-5 éves.
Olyan olvasót keresek, ami
- 8" körüli (7..9")
- nagy a kijelző felbontása (a lehető legjobb)
- lehetőleg minél vékonyabb kerettel rendelkezzen (jó alapterület/kijelző arány)
- háttérvilágítás
- könnyű
- érintésérzékeny (ez esetleg elhagyható, gombbal is lehet lapozni, a többi funkció másodlagos
- stabil rendszer, lehetőleg szolgáltatói kötöttségek nélkül

Mit javasoltok?
Köszönöm előre is!

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#17303) fattyu válasza Kapanyél (#17302) üzenetére


fattyu
veterán

inkpad 3

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17304) farkas-j válasza Kapanyél (#17302) üzenetére


farkas-j
őstag

PocketBook InkPad 3. Az ára is elfogadható.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#17305) Ébri válasza farkas-j (#17304) üzenetére


Ébri
senior tag

kobo h2o2 gyorsabb és picit könnyebb, picit kisebb is, ami vagy előny, vagy hátrány, vagy mindegy :). Youtube videkon látszik a sebessége, ha az jó, akkor szerintem is inkpad 3.

(#17306) fattyu válasza Ébri (#17305) üzenetére


fattyu
veterán

szerintem se nem gyorsabb se nem jobb. kijelzője sem. én vettem egyet és visszavittem. kijelzője is jóval kevésbé volt éles mint a pocketbookoké ami volt kezemben. oké az egy darab volt több PBvel szemben de az nem volt egy jó darab.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17307) Oldman2 válasza fattyu (#17306) üzenetére


Oldman2
veterán

Két napja van nálam egy Kobo Aura H2O 2nd készülék.

Röviden: küldöm vissza

Bővebben:

- Az érzékelő felülete gyatra, van hogy 2-3x is hozzá kell érnem, mire reagál,
- Lassú, az egyes menüelemek lassan aktiválódnak,
- A "Natural light" funkció csodás, de az "élvilágítás" a hozzám került készüléken csúnyán belátszik, 3 helyen foltosodás tapasztalható. Nem csak a szélső fényerő értékeken, hanem éjjel, minimális fényerőn is.
- Az előd PW4-eshez képest min. 2x-es áron, ennyit nekem nem ér, marad a Kindle.

Örülök, hogy kipróbálhattam (remélem csak készülékhiba) a Kobo készülékek egyikét.

Félre ne értsetek, nem azt mondom, hogy rossz lenne, de a hozzám került készülék a fenti hibákat produkálta.

Szerencsére netes rendelés miatt 14 napig elállhatok a vásárlástól.

(#17308) bwoay válasza Oldman2 (#17307) üzenetére


bwoay
nagyúr

kár érte, a 6.8-as méret nagyon tetszik, szerintem az lenne az optimális, nem is értem, miért ilyen ritka.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17309) Ébri válasza Oldman2 (#17307) üzenetére


Ébri
senior tag

Youtube review-k alapján gondoltam, hogy gyors, mivel ott egymás után nézve a PB-t és a kobot, az előbbi bökés után vár egy kicsit, majd csinál vmit, a kobo meg egyből. (Az én Aura HD-m inkább a PB-kre emlékeztet :) ). Kiváncsi lennék, mennyire sorozat- vagy egyedi hiba.

(#17310) Oldman2 válasza bwoay (#17308) üzenetére


Oldman2
veterán

Ebben egyetértek veled, a 6,8"-os kijelzőméret is kafa. Ezt mint előnyt kihagytam.

A még szóba jöhető PDF kezelés meg engem nem érint, így azt objektíven amúgy se tudnám megítélni.

(#17311) bwoay válasza Oldman2 (#17310) üzenetére


bwoay
nagyúr

mondjuk egy hét pocketbook használat után én jelenleg nem igazán hiszek azokban a készülékekben, amiken nincsenek fizikai gombok. gyártás szempontjából persze azok az egyszerűbbek, de ami a használatot illeti...
könyv olvasása közben 3 gombbal kezelem a readert: lapozás előre, lapozás vissza, illetve pilács ON/OFF. baromi kényelmes így.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17312) BoB válasza bwoay (#17311) üzenetére


BoB
veterán

Viszont ahogy látom a pocketbook alján vannak a gombok és nem oldalt, nekem pl. az egyáltalán nem gyere be.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17313) bwoay válasza BoB (#17312) üzenetére


bwoay
nagyúr

én is azt hittem, hogy zavarni fog, de aztán pár nap használat után kiderült, hogy (nekem) pont úgy kényelmes tartani, így megnyugodtam :) azt nem tudom, hogy az Inkpad 3-nál ez mennyire működik (kisebb gombok, nagyobb méret), de a nála kisebb, viszont vele súlyban szinte grammra egyező Touch Lux 2-nél nekem tökéletesen bevált ez a fogás. akinek nem, az még mindig elforgathatja valamelyik irányba.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17314) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Nagyon köszönöm a véleményeket!
A PB minőségére nincsen panasz?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#17315) G válasza Kapanyél (#17314) üzenetére


G
kezdő

Nálam kiválóan működik. (PB Touch Lux 4)

(#17316) aggleány válasza Kapanyél (#17314) üzenetére


aggleány
addikt

Nekem nem Inkpad 3 van, de volt Sense, Touch HD 2 és 3, és teljesen elégedett vagyok a minőséggel, persze minden normális tok volt/van.

(#17317) Dhampir válasza aggleány (#17316) üzenetére


Dhampir
félisten

Megerősíthetem. :K

(#17318) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Köszönöm!

Megszívtam a vásárlással. :) Edigitalnál 67e volt tegnapig, ma meg már 72e. Mondom, nem teszem kosárba, úgy is van itt a közelben lévő üzletükben, ma átmegyek. Némán sírok. :D :W

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#17319) bwoay válasza Kapanyél (#17318) üzenetére


bwoay
nagyúr

vetesd meg közeli ismerőssel cégre, és fizesd ki neki az ÁFA 2/3-át. win-win.
most látom, hogy a Touch HD3 is drágább lett, de csak az a szín, ami a múlt héten még a legolcsóbb volt. most az a legdrágább. hmmm...

ja még annyi jótanácsként: hiába van közel az üzlet, érdemes weben lerendelni, ha van nekik készleten (ezt ugye weben látod). átvenned nem kötelező, pár napig félreteszik. aztán ha máshogy alakul, lemondod a rendelést, illetve pár nap után automatikusan törlik, lényegében velük sem baszol ki, nem dolgoztatod őket feleslegesen. ezzel bebiztosítasz magadnak egy darabot, illetve az áremelés sem fog érinteni. + tudtommal a webes rendelés miatt megillet a 14 nap elállás, ha mégsem jönne be a termék.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17320) Kapanyél válasza bwoay (#17319) üzenetére


Kapanyél
őstag

Teljesen igazad van, mindig így csinálom én is, csak most úgy voltam vele, hogy mellé teszem a Kobo-t ott az üzletben, ill. megnézem, hogy a barna tetszik-e jobban, stb.
Meg is rendelem most az elállás miatt, az az aduász egy béna jótállási ügyintézés esetén. :)

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#17321) tomazin


tomazin
veterán

Amazon Prime day van, ha valaki kindlet akar venni, akkor most a szokásosnál olcsóbbak. Ugye Mo.-ra nem szállít.
Oasis pl 40euróval olcsóbb, mint szokott.

(#17322) NextError


NextError
tag

Pb touch lux 4 ....
Semmi külső sérüléssel nem csinálják meg garanciában, gondolom befeszült valami és elpattant. Kicsit szomorú, pláne a 27400 Ft-os javítási ajánlattal... 38 ért vettük, 2 hétig volt használva, és nem volt dobálva.. :/

[ Szerkesztve ]

(#17323) szkaroly


szkaroly
senior tag

Fogyasztóvédelem. Esetleg Média Markt a bolt? Egyébként ha dobáltad volna a képérnyő sokkal hamarabb kinyiffan. Ha karcolás nincs rajta, elég nehéz a cégnek bizonyítania hogy a te hibád. Esetleg a Pocketbook-nak is írhatsz, hátha előfordult ez a hiba már korábban.

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#17324) bwoay válasza NextError (#17322) üzenetére


bwoay
nagyúr

sajnálom, hogy így jártál. milyen tokban volt?
annyira sérülékenyek ezek az eInk kijelzők, hogy a gyártók nem nagyon vállalnak garanciát a mechanikai sérülésekre. abszolút együttérzek, pláne, hogy a minap vett Touch HD 3 szerintem gyakorlatilag ugyanez a szerkezet.
a kijelző Alin 15 rugóba kerül, ennyit talán még megéri rákölteni végső esetben.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17325) NextError válasza bwoay (#17324) üzenetére


NextError
tag

Köszönöm a segítő hozzászólásokat!
15 ezret még lehet megér, tokba még nem volt rakva, gyakorlatilag a házat el nem hagyta ágyon vagy kanapén volt vele olvasás, akartunk hozzá egy tokot varrni de nem élte meg azt a kort hogy ez elkészüljön.
Igazából az is probléma hogy sajnos nem fotóztam le szervíz előtt, ez a lépés most kimaradt, nem is gondoltam hogy ez lesz az ítélet mivel kívülről semmi baja nem volt.

(#17326) pjen válasza NextError (#17325) üzenetére


pjen
félisten

A puha tok nem sokat ér.

(#17327) szkaroly válasza NextError (#17325) üzenetére


szkaroly
senior tag

Ha külső sérülés nincs akkor a szervíz nem mondhatja hogy te okoztad a belső mechanikai törést. Én biztos fogyasztóvédelemhez fordulnék.

Poco X3 Pro

(#17328) tomazin válasza szkaroly (#17327) üzenetére


tomazin
veterán

Én is gondoltam ilyenre, de ez necces kérdés. Gondolom a szervíz adott egy papírt arról, hogy ez történt. Ilyenkor az ember annyit tehet, hogy elmegy egy független szervízhez (ennek a listáját meg kell adnia a boltnak), ahol pénzért kiállítanak neked egy szakvéleményt. Ha ebben más szerepel, mint az eredeti akkor mehetsz ismét a bolthoz, ahol vagy elfogadják, vagy mehet a következő kör.

(#17329) LittleBiG007 válasza szkaroly (#17327) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Én ezért nem raktam bele végül az InkPad 3-at a bepattintós tokba. A túl szoros illeszkedés az olvasó meghajlását okozta, és külsérelmi nyom nélkül pattanhat el belül az üveg, legalábbis én igencsak tartottam tőle.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17330) Jarod1 válasza NextError (#17322) üzenetére


Jarod1
addikt

PB TOUCH OK IS törtek rendesen, kettőt javítottam eddig
arra figyelj hogy touchal együtt legyen a kijelző ha ebayről veszed. és akkor már egy kemény tokot is rendelj hozzá.

(#17331) arcsin


arcsin
senior tag

Sziasztok!

Szeretném a régi NookSimpleTouch-omat lecserélni.
Elsősorban a Likebook Mars-ra gondoltam kedvező méreteinél és specénél fogva. Árban elvileg Spanyol raktárból 60-70 ezer között beszerezhető. A Pokitbúkkal azzal a problémám hogy csak 6 colos.

Főként *.cbz fájlokra használnám, valamint epubra.

7.8 colban, androidos e-inkes készülékben gondolkodom. A Marsnál néztem hogy ~250g, szerintetek ez nehéznek számít? Valamint milyen alternatívát tudnátok mondani?

(#17332) szkaroly válasza arcsin (#17331) üzenetére


szkaroly
senior tag

Pokitbúúk Inkpad esetleg?[link]

Poco X3 Pro

(#17333) jamez


jamez
senior tag

Sziasztok!

Mi a tapasztalat, vélemény az újracsomagolt Amazonos kindle cuccokkal? Állapot, garanciális intézés stb.

köszi

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#17334) fPApi válasza arcsin (#17331) üzenetére


fPApi
őstag

Nekem egy onyx boox nova pro van és eddig meg vagyok elégedve vele. Szerintem az egyik legjobb választás (persze a technológiából/specifikációból adódó hiányosságokat elfogadva).

(#17335) bwoay válasza fPApi (#17334) üzenetére


bwoay
nagyúr

egy 90e Ft-os Android alapú e-ink tablet/Wacom tábla lenne
a legjobb választás .cbz meg epub könyvek olvasgatására?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17336) Davcy


Davcy
tag

Sziasztok!

~30e kerettel a Pocketbook Touch Lux 4 a legjobb választás?
...vagy van jobb ár / érték arányú?
Csak olvasni szeretnék rajta és legyen háttér világítás.

Előre is köszi!

Davcy

(#17337) szkaroly válasza Davcy (#17336) üzenetére


szkaroly
senior tag

Én 35 alatt nem látok sehol ilyet.

Poco X3 Pro

(#17338) G


G
kezdő

Sziasztok! Nekem egy pont ilyen van. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Csak olvasásra használom, néha kipróbálom vele a netet is, de csak kíváncsiságból inkább. Én 37500.-ért vettem DIGIBOOK-nál, ahol rengeteg könyvet is tettek rá illetve beállították. Láttam olcsóbban is, de nekem az 500 plusz könyv miatt megérte.
Üdv mindenkinek!

(#17339) Davcy válasza szkaroly (#17337) üzenetére


Davcy
tag

Szia! Köszi a választ!
~30e-t írtam, de igazad van, helyesen fogalmazva max. 35e.
Ilyen feltételekkel esetleg tudtok valami jobbat / vagy olcsóbbat, de megegyező minőségűt ajánlani a Pocketbook Touch 4 Lux-nál?
Ahogy írtam, olvasnék rajta és világítást szeretnék rajta.

Előre is köszi,

Davcy

(#17340) fPApi válasza bwoay (#17335) üzenetére


fPApi
őstag

Ezt senki nem mondta, csak válaszoltam egy kérdésre, ahol 7.8-as, androidos készülékre kérdeztek rá, nekem meg pont van egy ilyenről tapasztalatom.

(#17341) bwoay válasza fPApi (#17340) üzenetére


bwoay
nagyúr

mivel a feltett kérdésre azt írtad, hogy szerinted ez az egyik legjobb választás, nem nehéz úgy érteni, hogy ezt az általa felvázolt felhasználásra érted. ezért kérdem, de most már inkább általánosan: ha valaki képregényt is olvasna, akkor nyilván ajánlott a nagyobb méret, de ajánlanál-e ilyen jellegű eszközt annak, aki az olvasáson kívül másra előreláthatólag nem használná? nekem semmi tapasztalatom android rendszerű olvasókkal, de úgy vélem, hogy leginkább azoknak valók, akik az olvasáson kívül még "ezer" más dologra is használnák az adott eszközt, legyen az böngészés, jegyzetelés, rajzolgatás, stb...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17342) szkaroly válasza Davcy (#17339) üzenetére


szkaroly
senior tag

Sima Kindle (legújabb verzió) és a Kindle Paperwhite is ebben az ársávban van. Ezekből az aprón is van. Vásárlás előtt tájékozódj arról hogy mi a különbség a Pocketbook és a Kindle rendszere között.

Poco X3 Pro

(#17343) Davcy válasza szkaroly (#17342) üzenetére


Davcy
tag

Szia! Köszi a választ!

Kindleom volt, szerettem, gyorsan eltörött, egy idő múlva eluntam visszaküldeni, azóta nincs kindleom. Ez persze még a hősi időkben volt, szóval feltételezem már nem krepál be a kijelző mindentől.Igazándiból, nincs semmi elvárásom, azon kívül, hogy sötétben is tudjam olvasni, meg talán, hogy ne legyen használt. Másra amúgyis ott van a telefonom... Nincs is kedvem túrni a netet... ....és maximálisan hiszékeny is vagyok. Ha azt mondjátok hogy XY olvasó a bestbuy az igényeimre, akkor megveszem (max. ár 35e).

Előre is köszi,

Davcy

(#17344) pjen válasza Davcy (#17343) üzenetére


pjen
félisten

Nekem már vagy 8 :) ééve vannak Kindle olvasóim,de még egy se tört el.

(#17345) Davcy válasza pjen (#17344) üzenetére


Davcy
tag

Hát, én kb. 3 Kindle 3-at fogyasztottam el... De ahogy emlékszem az egy évvel korábban volt mint a Te első kindled :) Az elsőt még vissza sem kérte az Amazon, csak el kellett mondanom, hogy mi lett vele.

Davcy

(#17346) szkaroly válasza Davcy (#17343) üzenetére


szkaroly
senior tag

Attól félek a kijelzők továbbra is könnyedén törnek. Nekem a PB Sense nemrég kb. 30 centit esett az ágyról a padlószőnyegre és kampec.

Poco X3 Pro

(#17347) fPApi válasza bwoay (#17341) üzenetére


fPApi
őstag

OK, beismerem, hogy buta és hozzá nem értő dolgot írtam, elnézést kérek mindenkitől, akit félrevezettem ...

(#17348) fattyu válasza bwoay (#17341) üzenetére


fattyu
veterán

alapvetően szerintem a 7,8 az ideális méret olvasónak.

Máésrészt az androidot nem ajánlanám. Üzemidő nagyon megszenvedi a sok fícsört. értem hogy 4 5 nap telefonhoz képest remek, de eolvasónak igen gyatra. Olvasásra felesleges.
A nagyobb kijelző pedig több megjelített karakter ugyanazon betűmérettel, vagy pedig ugyanannyi de nagyobb karakterekkel. Utóbbi dioptriával rendelkezés esetén oltári jó dolog ha nem bekezdésenként akarsz lapozni.

Valamint pl az itt többször ajánlott inkpad3 alig nagyobb mint a pár évvel ezelőtti 6 colosok.

felhasználási szokások egyéni prefernciák. Évekig 10 colost használtam. az nagy. :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17349) arcsin válasza bwoay (#17341) üzenetére


arcsin
senior tag

Androidost azért preferálom mivel félek hogy sikerül PONT azt a formátumot megtaláljam valamiből amit PONT nem támogat a beépített zártabb oprendszer. Ilyen szempontból szabadságosabbnak érzem. Elszüttyögös, mókolós tipusú PH- fórumozó vagyok. ;]

Persze konvertálhatokis stb.

(#17350) bwoay


bwoay
nagyúr

fattyu, NakonXipan:
köszönöm a válaszaitokat. mint írtam, semmi tapasztalatom androidos olvasókkal - ugyan nálam is felmerültek a keresgélés során, de végül nem ott kötöttem ki. az alacsonyabb üzemidőről olvastam, de hogy ez tényleg csak pár nap, vagy megvan 1-2 hét is, azt nem tudom (többek között ezért is lettem volna kíváncsi fPApi gyakorlati tapasztalataira). az tény, hogy az Android nagyobb szabaságot nyújt, mint bármelyik zárt rendszer, meg jellemzően komolyabb hw-el vannak ellátva az ilyen gépek, ezáltal gyorsabbak is, de ha ennek töredék üzemidő az ára, akkor nekem személy szerint ennyit nem ér meg a dolog, inkább konvertálnék. főleg, ha olvasáson kívül másra nem is akarom használni. a vásárlás előtt egy kb 5 éves Pocketbookot volt alkalmam kipróbálni, meglepő, hogy mennyire nem látszik meg rajta az eltelt idő. vagy inkább az újakon nem látszik :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.