Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) Bozek válasza schumy1 (#21000) üzenetére


Bozek
nagyúr

Melyik webshopban van PRC? Az azért már elég régi formátum, és gyakorlatilag MOBI.

(#21002) schumy1 válasza Bozek (#21001) üzenetére


schumy1
aktív tag

Ez speciel az adamobook volt, de nem minden könyv van meg úgy.
Ez amit megvettem, a letöltés között szerepelt a prc.

(#21003) purplered


purplered
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni,hogy hogyan tudok PDF-ből EPUB-ba konvertálni úgy hogy olvasható is legyen a végeredmény?
Előre is köszönöm!

GTA Online: Ewe009

(#21004) hampidampi válasza purplered (#21003) üzenetére


hampidampi
senior tag

Sajnos pdf-ből bármi olvashatót készíteni nem triviális. Vannak netes konverterek és az Amazonnak is el lehet küldeni, de a végeredmény ott is sokszor kétséges.
Ha ráadásul a pdf scannelt képekből áll, nem szövegből, az még nehezebb.
Egyszerűbb a könyvet eleve e-könyv formátumban beszerezni.

(#21005) Bozek válasza schumy1 (#21002) üzenetére


Bozek
nagyúr

Onnan csak egy Rejtő gyűjteményt vettem anno, az EPUB, PRC és MOBI formátumban letölthető. De nem erőltetem azt a webáruházat, a weboldaluk dizájnja valamelyik ősi kultúrából maradt ránk. :D

(#21006) purplered válasza hampidampi (#21004) üzenetére


purplered
csendes tag

Pocketbookom van. Amit letöltöttem PDF nem képekből áll,így sem lehet vele valamit kezdeni? Calibre-val Epubba konvertáljam egyenesen?

GTA Online: Ewe009

(#21007) Apollyon válasza Bozek (#21005) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Valóban nem tökéletes, mert sok az üres hely, de még mindig sokkal jobb, mint a legtöbb mai weboldal, ami szinte mind mobiltelefonra optimalizált bloatware szemét, egy halom felesleges js-sel. Azért nem mindegy, hogy 500 KB-ot tölt le egy pagehez a böngésző ugyanannyi információval, vagy 50 MB-ot.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21008) Oldman2 válasza purplered (#21006) üzenetére


Oldman2
veterán

Mi ez a könyv?

Biztos hogy nem elérhető valamilyen "normális eBook" formátumban?
:F

(#21009) anorche1


anorche1
őstag

Szeretett lux4 -em kijelzoje szallitas kozben megserulhetett, "betort". Egy garancias javitassal megprobalkozok nincs visztenivalom alapon, de nem hinnem, hogy eredmenyes lesz.

Semmi bajom nem volt vele, gondolkodas nelkul vennek belole meg egyet, de mar nincs, igy most nezelodok.
A lux 5 a kinezett, de arban ott van mellette az amazon paperwhite 4, aminek nagyobb felbontasu kijelzoje van. Az ilyen amazonos ketyerekre mennyire problemas epub, mobi fajlokat masolni? Meg ha jol lattom a vizallosagert bealdoztak a gombokat, ami szamomra szomoru.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#21010) anorche1 válasza anorche1 (#21009) üzenetére


anorche1
őstag

Bementem a mediaba, vettem egy lux5 -t. Legalabb tokot nem kell vennem, ugyanaz mint a lux4, csak allithato szinhomerseklettel.
Es soha tobbet nem szallitom tok nelkul, egy eletre megtanultam. (Ki szoktam venni s tokbol olvasashoz, mert tokkal a gep tomege mar kenyelmetlen)

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#21011) hockeyapu válasza Oldman2 (#20964) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Fiatalok! Kicsik a 'bütűk', há' nagyobb ókuláré ! :Y Értek hozzá, Apukám szemész orvos volt! :C
UI: A Nejem nálunk is csak paírt hajlandó olvasni :U

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#21012) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Megérkezett a goodereaderre a Xiaomi zsebolvasó: [link]

Ha még lesz, lehet nyáron megrendelem, mert szimpi cucc elsőre, csak az nem világos még, hogy mennyire lesz zavaró a kijelző. Jobb szeretem az infrás, süllyesztett megoldást.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21013) Bozek válasza Apollyon (#21012) üzenetére


Bozek
nagyúr

Komolyan a logónak hagytak akkora kávát alul? Én megszoktam a lapozógombokat, úgyhogy hiányoznának. Az a 2 cm átmérőben meg nem akkora különbség, hogy a 6"-os olvasót lecseréljem erre. A PB Touch HD 3 is befér a zsebembe, még tokkal együtt is.

(#21014) Sonja válasza Bozek (#21013) üzenetére


Sonja
veterán

"...and power and volume buttons on the side, the volume keys can be used as page turn buttons for ebooks." :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#21015) Bozek válasza Sonja (#21014) üzenetére


Bozek
nagyúr

Köszi, azt nem olvastam már el. :) Én az előlapi lapozógombokhoz szoktam, és a képet néztem. De végülis telefonon is a hangerő gombokat használtam régen.

(#21016) zsoltzsolt válasza Apollyon (#21012) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ennek az arányai, szerintem, teljesen inadekvátak egy e-book olvasóhoz.

(#21017) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

Nem tudom, mi vinne rá bárkit is a kíváncsiságon kívül, hogy ezt válassza a Magyarországon is megvásárolható Poke 3-mal szemben...

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#21018) Apollyon válasza LittleBiG007 (#21017) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Eltérő igények és ízlések. Ezt egy kézzel kényelmesebb tartani, mint a Poke 3-at.

Egyébként a világon a legtöbb ember meg a telefonjáról internetezik. Annyira, hogy a weboldalakat is ehhez optimalizálják, elég csak szétnézni a lapcsaládon. Ettől meg én kapok frászt. Nekem kell egy rendes számítógép billentyűzettel ugyanehhez, mert a telefonos platformot nem vagyok képes egyhuzamban sokáig elviselni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21019) LittleBiG007 válasza Apollyon (#21018) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Igen, mert 3 centivel keskenyebb. Van bármi más is? Mert szerintem ez volt az egyetlen.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#21020) Apollyon válasza LittleBiG007 (#21019) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem igazán értem, mi a probléma, esetleg az, hogy az e-reader piacon nagyobb lett a választék?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21021) LittleBiG007 válasza Apollyon (#21020) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ja. Szégyen és gyalázat. ;-)

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#21022) LittleBiG007 válasza Apollyon (#21020) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Egyébként nem kellett volna, hogy rosszul essen a hozzászólásom. Attól még nem baj az, hogy tetszik, érdekel és meg akarod venni. De minden összevetve egy új ebook olvasó vásárlónak inkább ajánlanám a Poke 3-at.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#21023) Apollyon válasza LittleBiG007 (#21022) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igazából nem esett sehogy, viszont gondoltam a cinizmus mellé érkezik némi valid érv, de nem így lett.
Egyelőre még nem ruházok bele, majd talán nyáron, hátha érkezik addig majd valami jobb ajánlat is, pl. kobo-nak örülnék, ha már csak ilyen olvasóim vannak.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21024) csibe1 válasza LittleBiG007 (#21022) üzenetére


csibe1
addikt

Árukeresős vélemények

Félig magyar menü, ragasztós tok? :F
Ez az ajánlott? :U

Köszi, maradok a telefonomnál, éjszakai módban, a régi CoolReaderrel; az legalább nem akar hozzáférést a hívásokhoz, meg a névjegyzékhez, mint a mostani. :D
Nem igazán jön be ez a méretnövelési mánia a telefonoknál se; olvasni még a Lumia 630-as is bőven jó. :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#21025) Bozek válasza csibe1 (#21024) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért? A Kindle ajánlott, amikor még csak félig sem tud magyarul? :D

(#21026) Dhampir válasza csibe1 (#21024) üzenetére


Dhampir
félisten

A tok még a sokkal drágább Onyx BOOX Note Air esetében is ragasztós az egyik véleményíró szerint.

[ Szerkesztve ]

(#21027) csibe1 válasza Bozek (#21025) üzenetére


csibe1
addikt

Az Összefoglalóban sincs feltüntetve, és az Onyx ragasztós tokja sem.
Szóval finoman szólva is hiányos. :(((
Emiatt nekem kéne szégyellnem magam vagy annak aki írta az összefoglalót; netán azoknak akik nem szorgalmazták a javítást; hogy korrekt tájékoztatást kapjanak az érdeklődők? :U :O

Ilyenkor gondolkozok el azon; hogy mi a fraktálnak van a topik gazdája, ha ennyire nem képes, hogy az összefoglalóban a lehető legteljesebb tájékoztatást nyújtsa a topikba tévedő érdeklődőknek. Most tényleg? :F Minek? :W

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#21028) Bozek válasza csibe1 (#21027) üzenetére


Bozek
nagyúr

Újra felteszem a kérdést: a Kindle ajánlott? Annál sincs bent az összefoglalóban, hogy nem tud magyarul. És az se, hogy nem kezeli az EPUB-ot.

A ragasztós tokkal amúgy mi a problémád? Védi az olvasót? Igen. A Azért biztos nem úgy van megoldva, hogy azt később ne lehessen levenni.

Amúgy ha nem tetszik az összefoglaló, akkor írj egy jobbat. Ez egy fórum, nem várhatod el, hogy akik a szabadidejükben szerkesztik az összefoglalót, majd mindent egyesével végignéznek, hogy melyik olvasóval mi az emberek problémája.

[ Szerkesztve ]

(#21029) LittleBiG007 válasza csibe1 (#21027) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Betartatni a fórum szabályzatát. Egy friss összefoglaló írása folyamatban van, tagok által, ha van szabadidőd, szívesen veszik a segítségedet.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#21030) LittleBiG007 válasza csibe1 (#21024) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

És ha visszaolvasol, nem általánosságban ajánlott, hanem csak általam, és az új Xiaomi InkPalm helyett.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#21031) csibe1 válasza Bozek (#21028) üzenetére


csibe1
addikt

Lehetne még ragozni, hogy ki mi alapján veszi a dolgait; de az átlag angol nyelvtudása elég szegényes; kb. nincs is.
Ezt is figyelembe kellene venni egy termék ajánlásakor; és nem csak erre a topikra értve.

"Azért biztos nem úgy van megoldva, hogy azt később ne lehessen levenni."

Biztos le lehet venni; valahogyan.
Próbáltál már 2-3 éves ragasztott dolgokat szétszedni? Egyszer ülj-állj neki, és nézd meg mennyire egyszerű :DDD

"Amúgy ha nem tetszik az összefoglaló, akkor írj egy jobbat."
Alkalomadtán, meg ha lesz rá időm, miért is ne.
Eddig viszont ahogy látom senkit se zavart túlzottan, hogy ennyire hiányosan vannak az adatok benne megadva. :U

Amúgy én csak a gugglis árukeresős linket nyitottam meg; azt nem tartana semeddig az összefoglalóba is belinkelni; meg az olvasók rendszerének a nyelvét sem feltüntetni.

"Újra felteszem a kérdést: a Kindle ajánlott? Annál sincs bent az összefoglalóban, hogy nem tud magyarul. És az se, hogy nem kezeli az EPUB-ot."
A nagy többség nem igazán tud egy angol nyelvű menüben sem eligazodni, sajnos.
Az is sajnos, hogy ezek sincsenek feltüntetve.
Vajon miért? :F

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#21032) Apollyon válasza csibe1 (#21031) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Abban egyetértek, hogy ha már sikerült félig lefordítani az eszközben megjelenő nyelvet, akkor a másik felét miért nem...

De azért annyira nem tragédia ha egy ebook olvasó nem tud magyarul. Szerintem elvárható, hogy abban az olvasó rétegben, amelyik könyveket vesz, pláne egy dedikált eszközt hozzá, élete során szükségszerűen kialakuljon némi idegennyelv-ismeret, amellyel azért el tud navigálni a Menu, Options, Font size stb. feliratú kezelőszervek láttán.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21033) Bozek válasza csibe1 (#21031) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Eddig viszont ahogy látom senkit se zavart túlzottan, hogy ennyire hiányosan vannak az adatok benne megadva."

Ennek egy egyszerű oka van. Aki akar, az utánanéz a neten. Aki meg nem akar, csak a sültgalambot várja, az meg úgyse fog összefoglalót se olvasni, hanem inkább egyből kérdez. Szóval van értelme?

"Próbáltál már 2-3 éves ragasztott dolgokat szétszedni?"

Mert minden ragasztó egyforma. Na menj, ülj neki az összefoglaló megírásának, legalább addig is csöndben vagy. :D

(#21034) csibe1 válasza Apollyon (#21032) üzenetére


csibe1
addikt

"Szerintem elvárható, hogy abban az olvasó rétegben, amelyik könyveket vesz, pláne egy dedikált eszközt hozzá, élete során szükségszerűen kialakuljon némi idegennyelv-ismeret, amellyel azért el tud navigálni a Menu, Options, Font size stb. feliratú kezelőszervek láttán."

Igen, elvárható, de sajnos nem ezt tapasztalom.
Jó lenne egy alap angol a menü részhez; de amikor valaki azzal jön, hogy ez a program külföldiül beszél, akkor az már úgy elég érdekes. :)

#21033 Bozek

Jááájjj, oltsatok el, égek. :P ;] :DDD

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#21035) LittleBiG007 válasza csibe1 (#21034) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ha valaki valóban csak magyarul tud eligazodni egy könyvolvasóban, olyat kell választania, amelynek van hivatalos magyarországi képviselete. Ez könnyen eldönthető: ha az összefoglalóban felsorolt olvasókra kattintva idegen nyelvű oldal jön be, akkor inkább tartózkodjon magától az olvasótól is.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#21036) csendes válasza LittleBiG007 (#21035) üzenetére


csendes
őstag

Megnéztem a Pocketbook magyar menüt (amikor vettem), aztán vissza is állítottam angolra. Nem azért, mert nem lett volna érthető, csak egyszerűen igénytelen, pontatlan volt (azóta nem néztem). Egyszerűen elrontja a felhasználói élményt. Ez nem igazán pénz kérdés, ha valaki megnézi, hogy egy műszaki szakfordításnak mi az oldalankénti ára.
Másfelől az is igaz, hogy az Androidot, Linuxot és a Windows-t is magyarul angolul használom,

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#21037) LittleBiG007 válasza csendes (#21036) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ezért nem tudtam, hogy az Onyx magyar fordítása hiányos. Eszembe sem jutott, hogy ne angolul használjam.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#21038) @Pal válasza LittleBiG007 (#21037) üzenetére


@Pal
tag

Az utolsó frissítés már elfogadhatóbb, de még mindig nem következetes.

(#21039) LittleBiG007 válasza Apollyon (#21023) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Igazad van, ne haragudj, csak valahogy azt gondoltam, hogy egyértelmű a paramétereket látva. Csak pár ezerrel kerül a Poke 3 többe (az árkülönbség 10.000 Ft alatti), magyar vásárlás, alapból 2 év garancia, erősebb hardver, újabb Android, nagyon hasonló méretek, csak szélesebb kb. 3 centivel. (A méretről minden elmond, hogy a Poke 3 tokkal együtt belefér egy régebbről megmaradt Kindle Basic tokba, extra védelmet adva szállításhoz.) Az pedig, hogy valakinek mennyire számít a kesenyebb méret (van-e olyan zsebe aminek pont ez a 3 centi megtakarítás), a majdnem 40 g súly- és a pár ezer forint árelőny, és hajlandó ezekért feladni az előző tényszerű előnyöket, az már tényleg egyéni preferencia.

És nekem sokat jelentenek az Onyx-ban lévő optimalizációs lehetőségek, amik ugyan nem mindig tökéletesek, de rengeteget számítanak az olvashatóság tekintetében (Mondjuk pl. látod-e a Moon Reader menü ikonját vagy emlékezetből kell az üres területet megérintened). De amíg nem ismert a Xiaomi InkPalm szoftvere, addig erről nem lehet érdemi összehasonlítást tenni.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#21040) adam0913


adam0913
tag

Sziasztok!

Egy honlap/blog lementésére van esetleg valami eszköz vagy mód, hogy offline is tudjam olvasni a lementett cikkeket az ebook olvasón? És esetleg még összefűzve is legyen :U

(#21041) adam0913 válasza adam0913 (#21040) üzenetére


adam0913
tag

Ha esetleg más is hasonlót keres majd: [Save As Ebook ] , nagyon hasznos bővítmény!

(#21042) CMD 87


CMD 87
tag

Érdeklődnék ebook vásárlással kapcsolatban. Eddig még csak Kindle volt a kezemben (több fajta) és nagyon tetszettek, de a könyvek kezelése nekem borzalmas rajta,mikor több könyv van fenn. Volt egy Jailbreak-es is amiben kollekciókba rendezve volt a cucc ,az már elfogadható volt. Valahogy mégsem jön be ez a fajta könyvkezelés. Tudnátok olyat ajánlani, amire csak simán felmásolom könyvtárszerkezetben a könyveket és úgy navigálok benne mint egy PC-n ?

(#21043) aggleány válasza CMD 87 (#21042) üzenetére


aggleány
addikt

A Pocketbook-ok tudják kezelni a könyvtárszerkezetet. Fogod az egész könyvtárat, és mindenestől át tudod húzni az olvasóra. Én pont ezért választottam a Pocketbook-ot. Nem találtam másik márkát, ami tudna ilyesmit. Azóta persze lehet, hogy van más is, de mióta megtaláltam az említett márkát, nem kerestem mást, mivel elégedett vagyok vele.

(#21044) fattyu válasza aggleány (#21043) üzenetére


fattyu
veterán

gyári szoft esetén igen.
koreader telepít és máris jóval több mindenen

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#21045) Bozek válasza fattyu (#21044) üzenetére


Bozek
nagyúr

De még azt is a PB-re a legegyszerűbb felrakni, mert arra csak felmásolod és kész. Kobo-n még plusz dolgokat is telepíteni kell, míg Kindle esetében jailbreak is szükséges.

Az Android-os olvasókat most hagyjuk, mert az más világ amúgy is.

(#21046) fattyu válasza Bozek (#21045) üzenetére


fattyu
veterán

nem vagyok egy linux zseni. de asszem 4 perces mutatvány volt a kobora.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#21047) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

A Pocketbook Basic 4 és Pocketbook Basic Lux 2 között mik a különbségek?
A Luxnak a világítása milyen, mennyire használható? Lehet-e a színhőmérsékletet állítani?

Hogyan viszonyul a kettő egymáshoz?

Kösz!

(#21048) aggleány válasza fattyu (#21044) üzenetére


aggleány
addikt

Én valóban a gyári szoftra gondoltam. :K Nekem teljesen megfelel, mindent tud, ami nekem kell a könyvolvasáshoz.

(#21049) Bozek válasza batagy (#21047) üzenetére


Bozek
nagyúr

Színhőmérsékletet kevés olvasón lehet állítani. Pocketbook esetében a Touch Lux 5 a legolcsóbb, ami tudja.

Amúgy a sokak által istenített PW4 sem képes erre, majd talán a PW5. Ahogy néztem, náluk a Kindle Oasis esetében lehet állítani. De az meg drága.

[ Szerkesztve ]

(#21050) Apollyon válasza LittleBiG007 (#21039) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem félreértetted, én egyáltalán nem állítottam, hogy ez az 5"-os xiaomi mindenben helyettesítené a nagyobb eszközöket és ilyet kellene mindenkinek vásárolnia első olvasónak. Mindössze megláttam benne a use-case-t, amikor bizonyos szituációkban számomra kényelmesebb lenne egy ilyen eszköz a tokos-vonós kobo-im helyett. Amiket szintén megtartok, és nem dobom ki / adom el, mert asztal mellett nyilván az jobb választás.

Másrészt, én eléggé konzervatív vagyok az ilyesmi eszközökkel kapcsolatban, nálam "usability and efficiency over design" filozófia van (a KISS-szel egyetemben).
Vagyis ebook olvasó az én szótáramban azt jelenti, hogy egy olyan szerkezet, ami a lehető legnagyobb hatékonysággal a legkényelmesebben kiszolgálja azt a funkciót, hogy text alapú információt tudjak olvasni.

Bár már vásároltam Kobo store-ban az ebook olvasómról, de totál feleslegesnek tartom, hogy rajta legyen egy store, amikor egyébként van PC-m és ezen sokkal kényelmesebben meg tudom ezt tenni. Mondjuk nem baj, hogy van Kobo store az eszközön, de akkor miért nem lehet kikapcsolni ha esetleg nem kell?

Rendszeresen jönnek frissítések kobo-ra (évente 2-3x is akár), ami klassz, de nagy részük haszontalan, UI változtatás és hasonlók. Részemről az elmúlt évek sok frissítései közül mindössze pár dolgot tartok hasznosnak: a gyors lapozás, az elérhető devmode patch nélkül, továbbá a margók finomítása. Nyilván volt perfomancia optimalizálás is, de ezeken felül szerintem még a kobo is tudna sokkal nagyobb szabadságot adni az eszközhöz gyárilag. Pl. ne kelljen a devmodeba lépegetni az inverz kijelzőhöz stb. (tudom, patch-csel meg lehet oldani). De ez az inverz kijelző téma is érdekes, mert ugyan nem nagy dolog, de elég béna, hogy így a könyvborító is inverzbe fordul, meg azért is "hackelnem" kellett, hogy könyvolvasás közben látszódjon az idő/dátum – például ezek is beleférhettek volna eddig az évi néhány frissítésbe.

Hozzáteszem, ez nem panaszkodás, csak vélemény, a fentieken felül nekem nem kellenek extra funkciók és barátai, egy dolgot tudjon de azt nagyon jól.

Az olvasó mérete meg igenis számít, persze jobb minél nagyobb képernyőn operálni, de ugye azt tartani is kell, meg tárolni, így nem olyan mobil egy Aura One és barátai.
Másrészt 5"-nál nagyobb eszközt telefonból se használnék, nálam a phablet egy no-go zone, szóval nekem az nem selling point telefonnál sem, hogy minél nagyobb képernyő kell annál jobb, mert annál könnyebben elejteném (nem szoktam, pont azért is, mert direkt így választok eszközt – hozzá tokot), meg nekem kell az, hogy egy kézzel is be tudjak írni egy rövid üzenetet, ha kell. Hasonló indokok miatt szimpatikus nekem a xiaomi, persze egyetértek azzal, hogy adott körülmények között jobb legalább 6"-on könyvet olvasni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.